Kameny
Stačí savo a pak pořádně opláchnout a nechat chvíli v čisté vodě.
Přírodní věci do akvária, kde se snažíme napodobit přírodu jsem nikdy nijak tepelně neupravoval, toť můj názor.
I ta první možnost by měla stačit. Jakékoli bakterie nepřežijí teplotu vyšší ne 70 °C. Jen ty kameny nech v tý horký vodě dokud je neudržíš v ruce.
Mám od kamaráda kamínky z řeky a chci je dát do akvária. Všude se píše, že jako prevence se vyplatí je převařit. Tak se chci zeptat, co bude lepší. Buď to jen zalejt už vroucí vodou nebo to budu muset do něčeho dát a napustit vodu a společně s tou vodou přivést k varu a pak ňákou dobu nechat takto vařit?
Starší reakce
Složení amfibolitu je poměrně pestré. Hlavními prvky jsou amfiboly a plagioklasy. Mezi minerály objevující se v hornině jsou to např. druhy amfibolu (nad 50% objemu, hornbled, aktinolit a tremolit), živec, biotit, granát (almandin).[2] Velké množství krystalů amfibolu způsobuje v některých případech až břidličnatost horniny. Tak žádný vápenec ani nic jíného "nestandartního" nevidím problém
Starší reakce
Jenom pro doplnění. Jeden vápencovej kámen v akváriu nebude znamenat nic co by mělo člověka děsit, že to zahejbe s parametrama vody. To vápenec ve dně, to je jiná písnička.
Neříkám, že to do akva nepatří. Já bych si to tam třeba nedala, protože vápenec nesnášejí moje oblíbené rostlinky Echynodorusy. Napsala jsem to jen pro tvou informaci, aby si se potom , třeba nedivila proč ti určité rostlinky v akva nejdou.Jinak jsem si vzpoměla, že tohle řežou v Plaňanech a pokud máš někde poblíž kamenictví možná by ti taky pomohly.Na koleni bych to rozhodně nedělala, hrozí zničení kamene i úraz.
Tenhle se ale prodava prave ze v akvaristice. S dirou ci dokonce trema, jako pruplav pro rybky...
Pokud je to opravdu směs vápence a pryskyřice, pak to vyvrtat vodní cestou půjde. Tam kde řežou třeba plechy nebo kachličky. Pokud to ale chceš pod vodu musím říci, že časem ztratí barvu a lest. Můj kamarád si tam dal takové jakoby kamenná vajíčka, taky krásně duhová a za čas ve vodě úplně ztratily barvu.Až po té zjistil, že se nejedná o přírodní kámen, jak se domníval, ale o průmyslovoou směs, slepenou pryskyřicí. Krom toho vápenec nesvědší některým kytičkám.Já osobně bych si tak krásný kámen dala vedle akva , nebo na stůj jako těžítko a neriskovala jeho zničení či zničení rovnováhy v akva.
Mel by to byt smes vapence a umele pryskyrice. Delaji se z toho i privesky atd.
Tohle bude určitě vápenec, nějaký druh mramoru, tipuji.
Pokud je to pískovec... dá ale 50/50 že praskne, štípe se bohužel.
Pokud je to "žula-nebo co to je za matroš", tak by to taky mělo jít. Ale že se štípne je riziko vždy. Čím menší kámen, tím větší.
Ahoj. Dostala jsem "duhovy kamen", jak mi bylo receno. A mne by zajimalo, jestli by se tam dala vyvrtat dira. Mate v tom zkusenosti nekdo? Tady foto
Starší reakce
Ja by som pre istotu dal pod tie kamene aj polystyrén.
Udrží to 100% pokud stojí akva na desce, ale ten polystyren taky nic nezkazí =)
Myslel som že pod to urežem polystyrén. Ale ked hovoríš že udrží, tak super.
Pokial s tými kameňmi neklepneš do skla a dáš pod ne trochu štrku alebo piesku, tak to centimetrové sklo by to malo v pohode udržať.
0 15.06.2012 17:40 JagerMaister Ahojte, zajtra chcem prehádzať kamene v akva. Ale tak že všetky budú na jednej strane akvária, aby mali tlamovce kade plávať. Váha kameňov 40kg, udrží to akvárium? Akvo má 200l, šírka skla 1 cm.
Bomba šutr, bude se v akvárku bezvadně vyjímat.
Ahoj, našel jsem za barákem kameny ze skály a zdá se mi, že mají nějaký větší podíl železa. Viz foto v nádrži + přikládám i foto sem. Neublíží to rybám?
S hliníkem ve formě oxidů bych si hlavu nelámal. Jsou to stabilní sloučeniny ve vodě nerozpustné. Takže IMHO si myslím, že porcelanit nebude negativně ovlivňovat složení vody.
Citem soudím, že ten hliník nebude to pravé...
0 13.06.2012 22:16 boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky Dobrý den, chtěl bych se zeptat na váš názor na tyto kameny. Přikládám foto v detailu. Mělo by se jednat o porcelanit (složení: převažuje SiO2 (60-70%) - v podstatě jde o přírodní keramiku, ve skutečnosti jde o směs minerálů - většinou oxidů Si, Al, Ca, Fe a Mg).
zde je link na wiki
cs.wikipedia.org/…
Jednoduchá otázka. Můžou do akvária aniž by ovlivňovaly složení vody?
Starší reakce
A já bych se nebál, ani kdyby to ten vápenec byl.
Jeden kámen, ten Ti s parametrama vody nezahejbe.
Já bych se toho nebál. Stejně už ho tam máš. Jak to není vápenec, tak OK.
Já fotím mobilem, takže je to blbě vidět, ale podle mě je to zkamenělá borovice nebo nevím, má to zvláštní barvu..
viz.
www.rodinaonline.cz/… ...
U mě dobrý.
Tak jsem byl v lese a chci se zeptat jestli se tohle může dát do aqua ?
už jsem to tam dal, ale chci slyšet váš návrh .. (nešumí to)
Starší reakce
0 05.05.2012 20:21 Aleš – Lze použít i kusy uhlí
Někdo se tu ptal po něčem tmavěhnědém. Lze použít kusy hnědého uhlí. Jsou velmi dekorativní a vyniknou v nádržích u mhoha rybiček (neonek, teter červených aj.). Jinak vyvřelé horniny (žuly, ruly...), také břidlice (doporučuji sehnat opracované desky -krytinu ze starých střech). Pokud je tu někdo z Ostravska, může si zajet do Bruntálu a na Uhlířském vrchu (stará sopka) nasbírat nádherné sopečné kameny. Kusy vápence jsou vhodné jen ve speciálních případech, pokud je třeba zvýšit tvrdost vody. Jinak kameny, které se ve vodě rozpoštějí (i když pomalu), různé pískovce, vápence se do akvárií nehodí. Je dost jiných, které se dají použít.
Ať si šumí jak umí, platí co jsem napsal.
Tak jsem udělal a šuměl jen na jednom místě. A to z takové prasklinky, takže si myslím, že to nebude strašné ne ?
Uvidíš, co ukáže octovej test, ale ať dopadne jak dopadne, tak jestli se Ti šutrák líbí, tak bych se ho nevzdával.
Z bublajících kamenů se poslední dobou dělají takový novodobý bubáci a jejich nežádoucí účinky jsou zhusta bezmyšlenkovitě šířeny diskusníma fórama.
kyselinu .. je tam novej no. Ja ho uz raci vyndal.
a diky
vyzkousim a napisu
Nepředpokládám, že máš v akváriu místo vody kyselinu, tak ten šutr vyndej a udělej ten octovej test. Tipuji, že ten kamen je tam novej, nebo se pletu?
To jsem nezkoušel, ale můžu zkusit
..Ano, viděl jsem to v akvarku jak se uvolnují bublinky
Jestli bublá, syčí když na něj kápneš ocet, tak tam nějakej vápník bude, ale jestli vidíš bublinky uvolňovaný v akváriu, tak to nebude mít souvislost s tím vápencem.
To musí bublat porad ze ?
.. myslim jako kdyby to slo ze vzduchovani
Jedna vlaštovička jaro nedělá. Nějaký občasný bublání kamene bych neřešil, to je věc která Ti parametry v akváriu neovlivní a vápník je taky pro rostliny potřebnej.
Ahoj,
chci se zeptat, dal jsem do aqua kamen ze zacatku bublal, bubla porad. Ale cim dal mene. A bubla jakoby z prasklin v kamenu. Nevíte jestli je v tom vapenec? Jsou v něm žíly křemene, tak je možné, že tam je i vápenec, vadí hodně?
Starší reakce
Hoši miluji vás
To je přesně ono..písek už jsem naklikal u flexi, ten tmavší hnědý...na červený jsem si netroufl to byl bylo moc i na mě. Akorát budu muset nějak schovat AT 201 + největší kostku, budou tam jen dvě ryby a to se mi exterák nějak nechce pořizovat.)
Třeba takovéhle peklo.
To je poslední možnost...chtěl jsem něco co nemá každý. V hlavě mám nápad na pekelný, ne sopečný layout
Starší reakce
Já teda pravidelně jednou ročně jezdím na dovolenou, ale vodu v akvárku se snažím měnit pravidelně týdně alespoň těch 30%. To že budeš šutr co obsahuje vápenec vyvářet, tak to ničeho nedosáhneš, to rozhodně není nutný.
No a nemal by som ich aspon vyvarit?
Vodu menim pravidelne raz za rok.
Dejte je do akvária a měňte pravidelně vodu a nemusíte se ničeho bát. (pokud je tam nedáte tak stejně pravidelně vodu měňte.
).
Přidat reakci
1 ...... [11] ...... 18
Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 39399x