Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kameny

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Kameny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 08:09 dan999 Re: klubicko
Kartáčem ho pořadne vyčisti a omyj teplou až vroucí vodou. Nebo jsem slyšel o namočeni do octa. Ale ja to jen vždy opláchnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 07:48 klubicko – Kámen z přehrady
Zdravím, přivezla jsem si kameny z přehrady. Co mám udělat, abych je mohla dat do akva?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 08:11 Muž kortezhugo [983] Re: hanz
Savo je dobre vycisti tie riasi ale aj farbu vytaha "vybieli" - uz to bude svetlejsie...ak ti to nevadi??? - ja som tiez cistil koral v save akurat jeden co fol fialovy ostal uz slabo fialovy...
ti biele su v pohode...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 23:39 Muž filipsi [1295] Re: Teflon
Rozhodne takto nechat. Neboj, za nekolik tydnu poroste vsim moznym jeste vic :) (tedy pokud se ptas kvuli vlozeni kamene do akva)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 23:38 Muž hanz [27] Re: Usine
Co udela SAVO s Vapencem? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 23:20 XY Re: Teflon
Když jsou kameny porostlý řasama,tak to naopak,aspoň podle mě,vypadá moc hezky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 20:01 Usine Re: Teflon
Savo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 19:55 švíco Re: Teflon
Vypadá to na kus vápence mořského původu, do sladkovodního akvária s rostlinkami nic vhodného...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 19:12 Muž Teflon [0] – Vyčištění kamene
Fotka k příspěvku Poradte, jak vycistit tento kamen, na kterem jsou zelene rasy. Nevite co to je za kamen?
diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 23:01 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: ufonVenca
rybicky.net/forum/10949 kámen jako jinej. Popřípadě zkusit v octu a dát do akva ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 22:22 ufonVenca Re: filipsi
Fotka k příspěvku Jo dekuju, no vypadá to jako šedá ale tlustčí břidlice. Ale nejsem si jista.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.09.2009 21:36 Muž filipsi [1295] Re: ufonVenca
Ja ti nevim, stavebninam nerozumim, ale neni makadam pouze nazev pro velikost kameniva? Ja si predstavuju, ze muze byt makadam zulovy, vapencovy ... Ale treba si to predstavuju spatne.
Zulu tam klidne.
A nevynucuj si odpovidani, v klidu pockej, az bude mit nekdo naladu ti odpovedet, mezitim si take muzes odpoved vyhledat sam, treba pri tom natrefis i na jine zajimavosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 19:55 ufonVenca – makadam a žula
Ahoj. Mužu si dat do akvarka makadamové kameny a žulu? dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 13:29 Muž Fáster [9] Re: Johan
Tak jsem to taky myslel....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 13:24 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Fáster
Makadam? Jenomže to může být od vápence přes čedič až po žulu, takže jak to bude působit na chemizmus je opravdu otázka :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 13:21 Muž Fáster [9] Re: filipsi
na podbíjení kolejí se používá makadam. nemusí být nutně znečištěný provozem na trati, ale je otázka jak bude působit na chemizmus vody v akvárku..... www.leveko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 12:34 Muž filipsi [1295] Re: GP
Ale jo, ja mluvim o takovych tech kamenech co jsou casto v kolejisti. Jinak samozrejme cervena zula odnekud jinud, je v poradku.
Kdo nekdy videl provoz parnich vlaku, ktere prskaji olej docela slusne (v pare co jde od pistu, jsou tim neustale mazany) by asi kameny z kolejiste nesbiral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 12:30 GP Re: filipsi
Ja sem na jednom nasypu - obsyp nejaky hraze - nasel cervenou zulu nebo co to je a vypada to dobre, pokud se s tim bude cistit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 12:16 Muž filipsi [1295] Re: Bledule
Nedaval bych. Hnedocervena barva neni asi temto kamenum prirozena, od vlaku uz od pocatku jejich provozu odstrikuji oleje atp. Take vlakove zachody usti primo na koleje (ale to bych bral jako zlo nejmensi).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 12:16 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Bledule
Asi můžou, které kameny zrovna myslíte. Ale chce to hodně vyčistit...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 12:12 Žena Bledule [0]
Je možné dát do akvária kameny od kolejnic (takové ty hnědočervené, špičaté)? Nevím, jestli to nemůže ublížit rybkám a kytkám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 22:15 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Barney
Barney, s tou potřebou tvrdé vody pro rybky z Tanganyiky a zejména Malawi se pletete. V Tanganyice je voda středně tvrdá a v Malawi dokonce měkká! :-) Rybky, které máte na mysli, potřebují vodu alkalickou, ne tvrdou. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 21:31 Muž Barney [61] Re: karelpavel
Vápník tvrdí vodu, což se rybám nelíbi a lehce jim to škodí. Teda kromě ryb z malawi a Tangayiky, ty tvrdou vodu potřebují, ostatní ryby ne. Jaké chceš ryby?
Zkamenělé dřevo by mělo být ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 19:34 Muž karelpavel [18] Re: PepiCzek
A vapnik je skodlivej pro rybky nebo jak? A to zkamenele drevo je v poho? Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 19:29 PepiCzek Re: karelpavel
Kalcit ti bude uvolňovat do vody vápník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 18:49 Muž Barney [61] Re: karelpavel
Tobě se to líbí ? Vždyť to vypadá jako mořské korály. Pokud nemáš sladkovodní akva, tak je tam nedávej. Nejlepší je křemen nebo žula. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 18:33 švíco Re: karelpavel
Za prvé je pořádně vyper ve vodě, pak na to kápni trochu octa a když to nebude šumět, tak můžeš být v klidu. ;-) PS: na ty vlevo bych si zrovna nevsadil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 18:30 Muž karelpavel [18] – vyber kamenu do akva
Fotka k příspěvku Chci se zeptat.
Je mozne, ze by nektere z mich kamenu (zkamenele drevo a kalcit) delaly neplechu v akvu?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.07.2008 22:08 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: filipsi
Do Liberce to mam 110 kilaku to uz me to vyjde skoro levnejs v tech centrech.Ted mi napsal Jammes ze si mam skocit k nam do nejakyho kamenolomu ze se tam toho vali plno tak to pojedu zejtra okouknout.Jinak dik :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2008 21:57 Muž filipsi [1295] Re: Dahak
Takove zulove kameny jsou ve spouste ricek, a treba nekam k liberci to tak daleko neni, ne?
Ale myslim, ze i u tebe by se takove potoky nekde v lese mozna nasly.
Jinak jsem je videl prodavat i v zahradnich centrech, za cenu samozrejme prisernou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2008 21:33 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: filipsi
To mame podobnej vkus :) ale ja nejsem schopen nic co by se mi libilo najit.Jediny co tu je hladky jsou bily kremeny a to by se stejne bilym piskem asi nebylo to pravy.
www.tanganyikazeseveru.estranky.cz/… neco takovyho mam na mysli ale do Krkonos se mi pro to jezdit nechce :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2008 20:00 Muž filipsi [1295] Re: Dahak
Ani v jednom nevidim problem. Spis bych asi trochu vahal nad estetickou strankou, jako vyvreliny budou asi ve forme ostrych lamanych kamenu, a to mi moc neprijde, ze by se hodilo. Ale urcite z toho nekdo s velkym estetickym citem muze umet postavit neco krasneho. Ja davam prednost oblinam, jak v akva, tak ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2008 16:17 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Andezit a ryolit
Zdravim.
Mam dotaz ohledne techto hornin jesli je mozny je pouzit do akvarka.Mam celkem problem se shanenim vhodny dekorace a tohle prodavaj u nas v Naturcentru.O ryolitu jsem se docetl ze je to nejaka kysela vyvrelina takze ta se do tanganyiky asi moc hodit nebude ale o andezitu jsem nic spatnyho nenasel.Pokud budete nekdo vedet kde sehnat slusnou dekoraci v Usteckym kraji tak dejte prosim vedet diky ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 22:15 Muž Jurasek [137] Re: Paul Ramon
Přesně jak píše filipsi. Taky jsem zkoušel a máčel v octě. Některé bublaly dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 22:03 Muž filipsi [1295] Re: Paul Ramon
To bude asi tim, ze je piskovcu spousta druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2008 21:44 Muž Paul Ramon [17] Re: Jurasek
Jak projíždím fórum, tak je tu ohledně pískovcového kamene vícero názorů. Někdo tvrdí, že je absolutně nezávadný a někdo, že může uvolňovat vápník...jen si z toho vybrat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 20:26 Muž Jurasek [137] Re: Paul Ramon
Docela často se v něm vyskytují vápenité složky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 18:39 Muž Paul Ramon [17] Re: vencisimo
Mám malinkou otázku - proč vadí pískovcový kámen? Nikde jsem nečetl, že je škodlivý. Dokonce mám v akváriu pískovcovou skalku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 17:40 Fennanek Re: rolandmynar
No tak to bych pochyboval. Na to aby rybky svitily bych tam musel dát uran tak za půl milionu a ne zbytek z hlušiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2008 20:25 rolandmynar Re: Fennanek
Nezkoušel, ale určitě ušetříš za světlo, když tam bude dost rybek smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2008 20:19 Fennanek
Pánové a co hornina s obsahem uranu? Zkoušel to někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 19:49 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Osel
Když jsem se na ně v prezentaci kouknul, tak to je samá rula. mělo by to být v pohodě, ale na ty bílý a ten černej bych zkusil nalít ocet. a nebo jestli máte doma kyselinu solnou (chlorovodíková, HCl) tak tou to je jistější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2008 19:26 Muž vencisimo [7] Re: Osel
v každý akva knížce sou popsaný kameny který jo(žula, křemen, břidlice, lávové atd.), a který ne(vápencové, pískovcové, dolomit, mramor atd.), zkouška voctem jak píše roland stačí, když nepoznáš na první pohled vo co de, jinak kupovat si šutr do akva si myslim, že je vyhazování peněz z okna, vodkaď je asi berou když ne zvenku? jinak jestli je nechceš vyndavat a nejsi si jistej, co sou zač, tak si změř tvrdost a za tejden a pak měsíc zas a uvidíš, jestli se zvyšuje, nebo je vyšší než vodovodní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 19:08 rolandmynar Re: Osel
Já mám zvenku třetinu kamenů, ale záleží na tom, jaké ryby budeš mít a jaké složení mají ty kameny. Většina rybek nesnáší vysoké pH a tvrdší vodu, což by ti obsah vápníku v kamenech zapřičinil. Vyzkoušej je octem, když nebudou šumět, nechej je tam, když ano, "vydělej je" a přines mě. :-P ahoj Tedy pokud neplánuješ rybky do vyššího pH. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 19:03 Osel – Závadné nebo nezávadné ?!
Zdravím,chtěl bych se zeptat na jednu věc...řekl sem si že si dám do akva kameny tak sel šel ven a pár jich nasbíral vyvářel sem je asi 15 min pak odrhnul kartáčem a dal do akva...myslíte že se nic nestane,nebo že bych je okamžitě měl vydělat?? Předem děkuji za jakoukoli odpověd'

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 16:21 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Lorsson
chtělo by to lepší fotky. aby na těch kamenech byla vidět struktura atd. ne jen barva. prostě lepší detajl..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 22:01 Žena Naďa [33] Re: Nobody
O.K., ale přesto já raději ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 21:48 Nobody Re: Naďa
Když ho tam dáte hned,než se trouba zahřeje,tak určitě nepraskne! :) Pak ho stačí vyjmout a nechat postupně ochladit! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 21:11 Žena Naďa [33] Re: Nobody
to Nobody: Proč praskne kámen, když se hodí do ohně. Nevím, asi pnutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 21:10 Muž wayn [79] Re: Nobody
Kámen může prasknout, když je rozpálený a chlístnu na něj studenou vodu. Jen tak sám od sebe ne.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [17] 18

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 38968x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10949-kameny?od=801