Kameny

Hej da sa to aj odlupit zeleznou spachtlou ale ide to tazko a vela sa dostane do vody medzi ryby, nakoniec som mensie kamene vyvaril vo vode s octom a pekne to vyzralo, takze to bol pravdepodobne vodny kamen+mrtve bakterie, na fotke je pwkne porovnanie porovnanie
Je vidět že se to na jednom místě loupe, ale nemám tušení co to je.
Starší reakce
Samozřejmě jsou lepší zaoblené jemné oblázky, jemný substrát, ... nicméně to neznamená, že druhý den budou bez potřebných vousů a uhynou. Tady jde o prevenci a předcházení možných problémů, nicméně to neznamená, že nebudou vrtat v ostrém substrátu tak, že ti vyndají koberec.
Protože ADA. Neprodáváš kámen, nýbrž značku.
Na rybicky.net som viackrát čítal, že pre ryby dna by nemal byť substrát s ostrými hranami, lebo im poraní fúzy. Predpokladl som, že to platí aj pre kamene.
Ty vo.e, kilo šutráku za 365,- korun. Lidi se zbláznili...
Proč by jim to mělo vadit?
Teoreticky může vadit substrát, nicméně pokud se podívám na moje potvory a Volcano, tedy Sterbáky a Pandy versus ostrý vulkanický substrát, tak jim žádnou vousy nechybí, čumáky rozmydlené nemají a vrtaní spojené s valchováním/bagrováním koberce jede 24/7 a stíhají se přitom i množit. Samozřejmě jde o malý vzorek, nicméně nic se nemá přehánět.
Viete mi niekto poradiť, či sú vhodné SanSui stone spolu s rybami dna typu corydoras alebo prísavník ? Kameň by je lávového pôvodu ale neviem aký drsný má povrch.
www.akvaria-aquascape.cz/…Starší reakce
Dá, ale moc dlouho to nevydrží.

Lepil jsem s pistolí leccos, ale pod vodou to časem povolí asi bych použil silikon nebo nějaké lepidlo co používají aquascapeři.
www.marine-aquatics.eu/…Starší reakce
S tim pocitam, ale dulezity je ze neovlivnuji parametry vody a akvarko hned chytne jinou vizualni stranku

Chce to fakt hodně vysprchovat, počítej, že během sprchy se vyskytne pár úlomků a stejně v nic část bordelu zůstane, nejde je vymýt dokonale.
Me se taky libi a premyslim jesi do nich jit nebo ne. Ale casem az si to v hlave rozvrhnu (predelavku akvarka) tak bych sel asi do techto kamenu

Ahoj. Krásné kameny. Parametry vody neovlivňují. Mají hodně členitý povrch, ve kterém může být dost prachu a hlíny. Stačí pořádně opláchnout proudem vody nebo osprchovat a může jít do akvária.
Starší reakce
Ano jen tenhle jeden...

To vypadá celkem bezpečně (i když kámen se na fotce dost leskne). Každopádně jestli jde jen o tenhle jeden kámen, tak bych se toho nebál.

Zdravím

Když mi kámen ve vodě s octem nesumi viditelně jen když dám přímo ucho k tomu tak to jde slyšet ...může to do akva nebo tohle vůbec?
Děkuju predem
Starší reakce
Když jsem měl v předchozím bydlišti tlamovce, tak jsem jim ty skalky dělal. Asi podle stejného návodu, o kterém se zmiňuješ. Pokud to s nima nepreženeš, tak to ovlivní ph směrem nahoru nepatrně. Záleží na vstupní vodě. Tlamovcům to nevadí, ke skalárům bych si to rozmyslel. Musí se použít bílý cement. Ty moje výtvory nebyly nic moc na koukání, ale ryby je hned obsadily.
Cement bych do nádrže rozhodně nedal.
Starší reakce
Různá žula má různé poměry "příměsí".
Minerální skladba je v základu křemen, x druhů živců, světlé a tmavé slídy atd.
Osobně mám v malém akva i vetší žulové kameny a žádný problém neregistruji.
Za mě, klidně použít.
Nikdo neví jaký život v akvárku máš. A tak těžko soudit, co je pro něj správná kvalita vody. Nicméně žula je stabilní hornina. Ničemu by vadit neměla.
0 28.04.2021 14:17 Jakub – Žula
Zdravím, zajímalo by mě, co si myslíte o umístění žulových kamenů do akvárka? Mohou mít nějaký negativní vliv na kvalitu vody případně život v akváriu? Díky za názory!
Starší reakce
Díky za info, každá informace se hodí. Já navštívil dneska sklad akvarista.cz a musím říct že super, všem doporučuji. Vynechte hornbachy a podobné krámky. Co se týče množství a druhů je opravdu akvarista.cz výborný, včetně ceny, dle mě.
Několikrát jsem byl v kamenné prodejně akvaria-aquascape.cz a mají tam obrovský výběr a vždy jsem si našel co jsem potřeboval. Doporučuji tam aspoň mrknout. Ještě dodám, že na rozdíl od nejmenované konkurence, kde jsem v začátcích koupil kameny seiryu s ujištěním, že na chemismus vody nemají žádný vliv, mne tady rovnou upozornili, že seiryu zvyšují uhličitanovou tvrdost. Což jsem sibohužel oveřil i v praxi. Tím chci říci, že nejde jen o to, že mají výběr, ale že mi i dobře poradili

Dnešní návštěva Hornbachu černý most. Na výběr mají několik druhů kamenů (Calari Rock) včetně kořenů ceny srovnatelné v superzoo a podobných obchodech. Výběr ale špatný. Zkusím ještě do pátku akvarista.cz
Paráda děkuji , v týdnu projdu obojí a dám sem aspoň nějakou recenzi na výběr pro ostatní.
V Hornbachu mají kameny i kořeny, i Dragon tam mívali, jestli se nepletu a vybrat se tam dá. Ovšem nikdo neví, co konkrétně za kořeny hledáš, takže to ber je jako velmi obecnou informaci a nezbyde ti, než tam zajít...

Násobně větší výběr má akvarista.cz. Dá se tam vybírat i osobně, jsi z Prahy, tak to prubni.
Ahoj všem, před chvílí jsem dorazil z několika krámů a jsem zklamán ohledně výběrů kamení a kořenů, musím tedy pochválit superzoo, kde mají opravdu velké kořeny. Nicméně spoléhám, že uspěji v Hornbachu, můžete někdo říct co tam mají a jestli se dá vybrat ? Myslím Hornbachy v Praze, děkuji.
Starší reakce
Pozdě

už sem byl na lovu a kameny uvařil. Zítra zkusím ocet a maximálně skončí na zahradě no.

Ale i tak díky

Môžete to vyskúšať priamo aj tam kde tie kamene nájdete. Ocot je naozaj lacný, vezmite si do terénu sklenený pohárik (1 až 2 dcl) s čírymi stenami, naliať za pol deci

octu. Do toho ponorte kúsok dotyčného kameňa, stačí veľkosť ako necht. (Z veľkého kusu odždibnúť malý kúsoček kladivkom.) Lepšie suchého, ako mokrého (ale môže byť aj taký), alebo ho trošku opucujte a handričkou vysušte. Po ponorení 3 - 5 minút počkať. Potom sa zvrchu (lepšie než zboku) dívať uprene na hladinu octu... Pol minúty aj minútu, sústredene. S dobrými očami uvidíte stúpať jemné bublinky (sú naozaj jemné až mini, ale predsa) - to je kameň nie úplne vhodný do akvárka (ako do akého). Ak je hladina absolútne bez pohybu, žiadne bublinky - kameň je do akvárka TIP TOP. V tom istom octe si môžete odskúšať aj viacero nájdených typov kameňov. Môžete si prípadne pomôcť ešte lupou.
Ahoj. Já alespoň část kamene do octu ponořím a sleduju až po čase. Bublání se totiž může chvíli rozbíhat. Vliv má taky teplota. Za studena se vůbec nemusí nic dít ale po zahřátí octa je to často o něčem jiném.

Ahoj, ta octová zkouška kamenů atd. musí se vyloženě ponořit do octa nebo v případě větších kamenů stačí trochu nalít třeba do nějaké škvíry v kamenu..? Nikdy sem tohle moc neřešil, ale zkusil bych nějaké kamení z přírody.
Ptám se proto, že bych to zkusil zrovna na místě, než to tahat domů a pak zjistit, že to je k ničemu, dík.

Starší reakce
Sú z rieky Kysuca. Ja som si tiež myslel, že prídem k rieke a budú tam nádherné okrúhle kamene. Som na to trochu zvyknutý z rieky Belá, pri ktorej som prakticky vyrastal. Tam iný ako okrúhly kameň asi nie je.
Nie sú moc veľké (ako moja päsť

, octový test budem robiť pozajtra - zatiaľ som ich namočil do vedra a zalial vodou, aby sa mi dali lepšie očistiť.
Mne sa to tiež javilo také ,,žulové". Nebol som včera vhodne obutý, aby som mohol behať po vode.
Tipnem si že sú z "pobrežia" Dunaja priamo v alebo pri Bratislave.

Na octový test som týchto som zvedavý aj ja. Pokiaľ ale nemáte akvárko so supernáročnými rybkami, alebo nepotrebujete absolútnu disciplínu v chemizme vody (denne kontrolovanú) - sú v poho. Rastlinkám môžu dokonca pomôcť a systém vyvažovať. Sú to asi riadne kúsky. pravda.

Přijde mi to jako žula, ale v řece by měly být ,,kuláče,, vyzkoušej, kde je prudší proud...

Ahojte, včera som bol u nás pri rieke pozrieť nejaké také nádherné okruhliaky ako odfotil sirius, nakoniec som sa musel uspokojiť s takýmito. Nevadí, dúfam že úspešne prejdú octovým testom a budem ich môcť osadiť.
Starší reakce


Pridávam sa ku kolegom (Yirka, vlka, Roger, _ucx_): v prírode si nájdete naozaj všehochuť aj absolútne vhodných - a prekrásnych skál, kameňov do akvárka. Zadarmo. V Česku, ktorého geológia je mimoriadne pestrá, obzvlášť. Farby, tvary, množstvo, veľkosť, že to presahuje fantáziu. Aj v bezprostrednom okolí... Bridlice nájdete napr. v opustených lomoch (tých je všade na stovky). Obliaky, napr. v blízkej štrkovni, alebo na okraji väčšej riečky. Pridávam 2 obrázky z reality. Valouny (žuliaky) z pláže pri Váhu (12-20 cm). A včera som si vyzbieral za nejakých 10 minút na brehu jazera - bavili ma výhradne Oranžové (pestré všeličo), kremence, kvarcity. Tie na 100pro nezašumia...

Lovu zdar!
Tak já je všechny podrobím proceduře očištění drátěným kartáčem, horké koupely v hypermanganu a zkoušce octem, taky se mi stalo že mi některé kameny šuměly, ale naštěstí jeden z mála

. Každopádně všechny procházejí touto procedurou
Já to dělám taky tak. Ale je nutné dávat pozor na převládající druh horniny v lokalitě. Takhle jsem onehdá nasbíral moc pěknou hromadu kamenů v říčce Salze pod Hochschwabem a šuměly nakonec v octu všechny.
Nejlepší a nejlevnější je to v přírodě.

Starší reakce


Černý Seiryu stone po pěti měsících vyblednul do světle šedé. Stalo se to někomu dalšímu? Voda má pH 7+, CO2 nepřidávám.
Starší reakce
Podlľa mňa: Calari Rock alebo aj Dragon Stone a všetko podobné, sú umelé kamenivo. Schválne nepíšem kamene, prírodné už vôbec nie. Takéto "kamene" sú v prírode nenájditeľné, v tvaroch ako sa predávajú v prirodzených biotopoch vôbec už nie. Vyrábajú sa podobne ako ktorákoľvek kameninová "umelina". Napokon sa do "žiadaného" tvaru už len nasekajú, olámu, zaguľatia, oleštia... Zloženie: by bolo treba každý typ pozrieť pod geol mikroskopom. Výrobcovia ho poznajú. V prípade, že je na etikete napísané, že: "skala" ovplyvňuje parametre vody mierne, vždy je tam prímes Ca/Mg. Teda vlastne cementová prímes. Aby sa to tvárilo ako pravý vápenec

napr. Ozdobné kamene sú samozrejme otázkou osobného vkusu. No aj v prírode sa dajú nájsť (pri troške snahy) parádne (aj veľké) kusy nádherných skál, blokov, okrúhliakov, bridlíc. Špeciálne Čechy majú pestrú geologickú stavbu. Odporúčal by som potom toto: odždibnúť odkškrabnúť z takéhoto kameňa minikúsoček, rozdrviť ho kladivom na prach - a octová skúška. Stačí uchom.

Avšak do cichlidkária pokojne aj krásnym kusom silúrskeho či devónskeho vápenca, vyžratého či vyhladeného vodou alebo účinkami mikrobioty pôdy.
Přidat reakci
[1] ...... 26 27
Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 36501x