Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kameny

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Kameny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.12.2018 11:35 Muž @ Strakááč [57] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Anthrax
V pěkným zarostlým akvarku budou stejně nejlíp vypadat valounky z řeky... nebo kameny ve stejnej zajímavej barvě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2018 07:48 Muž @ markopolo [2] Re: Anthrax
Ja praveze chcem skusit nieco nove. Tie tri nadrze su uz minulost. Pred rokom som vsetko predal a neskor som zistil ze mi to velmi chyba. Chcem skusit nieco nove v inom style.
Skusam sa po roku zorientovat v novych trendoch a vyuzit moje doterajsie skusenosti. Taha ma to do iwagumi stylu. Este nie som pevne rozhodnuty a preto zbieram info... Aj tebe velmi pekne dakujem za ochotu poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.12.2018 07:27 Muž @ Anthrax [1345] Re: markopolo
Jj, je snadno drolivý. Pod proudem (ne moc silným) vody ze sprchy se to trochu rozpadalo. Řekl bych, že pokud nechceš jít přímo do aquascapingu, tak to stejně bude vypadat trochu jako pěst na oko. Protože ty kameny úplně přirozeně nevypadají. Nebo když koukám na tvá akvárka, tak ty kameny zarostou kytkama a nebudou vidět. To je pak jedno jaké tam dáš ,čili nemá cenu za ně utrácet :-) Ale to ber jen jako můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2018 05:12 Muž @ markopolo [2] Re: Anthrax
Velku podobnost som si vsimol. Nevies nahodou ci aj dragon stone je taky cudne drolivy a makky? Vzivote som ho nemal v ruke. Mne calari rock tvrdostou pripomina murarsku tehlu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 20:35 Muž @ Anthrax [1345] Re: markopolo
Podle mě je to něco jako dragon stone.
Test kyselinou:
m.youtube.com/…
Ale je fakt že je to drolivé až až. Moc odolné to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 20:26 Muž @ markopolo [2] Re: jethro
Nevieš náhodou či mení aj parametre vody? tvrdosť...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 20:22 Muž @ jethro [5] Re: markopolo
Největší problém tohoto kamene je jeho vyčištění.Ty dírky v kamenech jsou plné bahna a při čištění se taky drolí.dnes ho mám jako ozdobu na skalce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 19:29 Muž @ markopolo [2] – Calari rock
Čaute všetci. Chcel by som vás poprosiť o radu. Nevie niekto niečo o calari rock. Ako sa to správa, čo spôsobuje... Je to veľmi pekný kameň, ale na prvý omak dosť divný. Dik za každú reakciu.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2018 11:02 Muž @ larix [959] Re: Strakááč
Či to riasy dokážu, netuším. Viem, že to dokážu (pomocou koreňov) vyššie rastliny. Napriek tomu by som sa takých kameňov nebál. Dlhodobo som používal "železité" kamene (kremenec s kremenným tmelom so žilkami oxidov železa z oblasti, kde sa od staroveku ťažila železná ruda) bez akýchkoľvek pozorovateľných negatívnych dôsledkov (napr. v tomto akváriu: rybicky.net/nadrz/26803/0.jpg… ). Iné by bolo, ak by boli okrem železa prítomné aj meď (pyrit), ortuť (rumelka), a pod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2018 23:53 Muž @ Maq [3383] Re: Strakááč
Ani s tímhle moc neobstojíš.
Řeknu Ti to takhle: Půdy a sedimenty v přírodě běžně obsahují železo až v jednotkách procent. Železo je všude. Dokonce i když v akváriu použiješ čistý křemičitý písek, tak valná část těch cca dvou procent příměsí jsou oxidy železa. (A hliníku. A titanu. A další.)
Kdybys vyloučil z použití šutry s obsahem železa, byl by výběr vhodných šutrů hodně zúžený!
(Čímž železo nijak nepropaguji. Je to s ním složité.)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2018 22:21 Muž @ Strakááč [57] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: larix
je to jak píšeš ale myslím, že řasy z něj to železo čerpat dokážou, takže minimálně hodně snadno porůstají řasou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2018 22:18 Muž @ larix [959] Re: Strakááč
Ďakujem ti za snahu poradiť. No v skutočnosti je to železo v tých šutroch vo vode akvária prakticky nerozpustné. Preto sa v rámci hnojenia do vody leje napr. chelatované železo a nepridávajú sa "železité" kamene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2018 21:59 Muž @ Strakááč [57] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: larix
rozpouští se do vody a může ho tam snadno být moc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.11.2018 18:28 Muž @ Maq [3383] Re: hunti
Osobně jsem na to nikdy nešel takto mineralogicky. Výjimkou je vápenec. Zajel jsem do ne-vápencové oblasti, našel potok, a z něj vytáhl kameny žádané barvy a tvaru. Pro jistotu udělal octový test.
Nemají ostré hrany a na 99% to bude nějaká netečná hornina. Jejich největší předností je, že na rozdíl od všelijakých extra šutrů vypadají pod vodou zcela přirozeně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2018 17:33 Muž @ larix [959] Re: Strakááč
Prečo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2018 16:21 Muž @ Strakááč [57] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Guppy
ještě se nedoporučujou hodně železitý kameny :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2018 15:11 R Muž @ vaclav [8944] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hunti
Hodně se teď používají dekorativní kameny ale jsou to většinou s obsahem vápence, aby se daly použít do akvária prodává se k nim speciální substrát. Pokud máš ale v akváriu alkalickou vodu nemusí tě to moc trápit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2018 14:29 Muž @ Guppy [24] Re: hunti
Já nevím, jestli to lze takhle shrnout - ale z diskuze vyplývá, že jsou vhodné všechny, které neobsahují vápenec. Asi by se neměly drobit, atd. Těžko někdo sestaví žebříček, že čedič je vhodný, žula vhodnější a křemen nejvhodnější (například)
Řiď se tím, co se Ti líbí a co máš dostupné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2018 14:06 Muž @ hunti [3] – Nejlepší kameny?
Pročetl jsem skoro celou diskuzi a vlastně jsem se nedozvěděl co mě zajímá nejvíc a to, jaké kameny jsou vlastně nejvíce vhodné do akvária? Pokud chci kameny, které nijak neovlivňují parametry vody a nemají ostré hrany, jaký druh je nejlepší? Křemen, láva?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.11.2018 12:23 Muž @ Anthrax [1345] Re: Strakááč
Tomu se říká selektivní zvětrávání. To máš stejný jako u nás ve skalních městech. Vítr, voda, slapové jevy atd. obrousí méně odolnou část horniny a ta odolnější zůstává. Mušličky nejsou kamenožrouti. :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2018 12:03 Žena @ silviebaris [44] Re: Strakááč
Ony jsou všechny takové,tak já je dostala,vim,že jsou z Chorvatska,a nejsou vytaženy z moře...Ty díry nejsou hladké..nevim co to je,ale je to pěkný... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2018 11:59 Muž @ Strakááč [57] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: silviebaris
Joaha.. tohle už vypadá jinak.. to bych kecal co to je.. ale na vápenec to tolik nevypadá.. jak kdyby to byl křemen nebo něco na ten styl.. ty díry uvnitř jak to vyziraj ty mušličky jsou hladký a lesklý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2018 11:49 Žena @ silviebaris [44] Re: Strakááč
Fotka k příspěvku Fakt nešumí,bylo to v octu asi dva dny a ani se to nehlo...Je to dané u krevet,těm to asi ani nevadí.. ;-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2018 11:45 Muž @ Strakááč [57] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: silviebaris
To musí šumět.. i kdyby jen nepatrně hodis to do čistého octa na den a ráno uvidíš co se stalo. :) v chorvatsku na pobřeží vždycky jsou šutry s vápencem... nic jinýho tam fakt není..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2018 10:44 Žena @ silviebaris [44] Re: Anthrax
Tam jsou asi 3 kusy...ale krevetkam to asi nevadí,do akvária bych to nedala.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2018 10:41 Muž @ Anthrax [1345] Re: silviebaris
Ty máš podle mě něco úplně jiného ale taky vápenatého (asi vápenec). V Chorvatsku u moře snad ani jine než vápenaté šutry nenajdeš. Dokonce to tam i těží (z jejich kamene byl postaven Bílý dům nebo maďarský parlament) :-) Je to něco jako tohle www.akva-tera.cz/…
Že to nešumí v octu už mi někdo psal. Ona ta rakce nemusí být patrná hned. Ale vápník to obsahuje natuty. Nicméně jestli ti to z vodou nic nedělá a kámen se ti líbí, tak bych to neřešil. Jeden kámen nemusí s vodou udělat nic. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2018 10:33 Žena @ silviebaris [44] Re: Anthrax
Fotka k příspěvku Ja mam něco podobnýho u krevet,ja to z mám Chorvatska z pláže,a taky to nešumí...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2018 10:30 Muž @ Anthrax [1345] Re: Passenger77
Mě to bílé připadá jako sádrovec. Ale těžko říct takhle z fotky... Jen hádám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2018 10:06 Muž @ Passenger77 [92] - RostlinyRe: Passenger77
Tak že kamarád (kterému tímto děkuji) napsal toto:
Kámen je pravděpodobně sopečná vyvřelina - čedič. měl by být nezvykle lehký.
Do akvárií se často čedič dává - je hodně porovitý.
Na 100% ti to ale neřeknu, trošku mě matou ty bílá vlákna pravděpodobně vápence.
Vápenec do akvária nepatří.

:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2018 00:11 R Muž @ vaclav [8944] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Alindur
Většina těch dekorativních kamenů co používá akvaskaping je samý vápenec. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 23:38 Muž @ Alindur [1] Re: los.emilos
Mě to přijde jako Maple leaf stone a ten normalně do akvarií prodávaj. www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 23:28 Muž @ Passenger77 [92] - RostlinyRe: los.emilos
Nejsem geolog, můžu to jedině poslat kamarádovi amatérovi, ať poradí. Nicméně, takovéto šutry obvykle silně zvyšují tvrdost vody a proto se do sladkovodních AQ nedávají. Ale píšeš, že Octový test byl negativní, tak nevím... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2018 19:48 Muž @ los.emilos [0] – Kámen
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Chtěl bych se zeptat zda nevíte o jaký kámen se jedná. Je dost porezní a protkán vrstvami bílé horniny, na ocet nijak nereaguje. Našel sem malé naleziště tohoto kamene a chtěl bych je umístit do akvária, zatím testuji v malém akva, zatím bez problému. Nerad bych ale "otrávil" velké akvárium. Je možno někde udělat rozbor?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2018 15:27 Žena @ silviebaris [44] Re: vaaclav
Super a dekuji,uz jsem se lekla ze ma prace bude nanic..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2018 14:54 R Muž @ vaclav [8944] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: silviebaris
Opláchnout vodou a můžeš to dát do akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2018 14:52 Žena @ silviebaris [44]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim,lepila jsem z kamenu dekoraci-skalu do akvaria,ale ted si nejsem jista tim silikonovym lepidlem,muzu to dat normalne do akvaria?Kameny byly pred lepenim umyte.Dekuji za info,fota prilozeny jde me hlavne o info ohledne lepidla.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   22.05.2018 20:01 Muž @ jarda62 [209]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Aby jste neřekli že jsem sketa, ukážu vám kam na ty kameny chodím :) ahoj

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2018 00:22 Muž @ Amatértom [351] - CichlidyRe: Jakub69
Opuka obecně obsahuje vápencové složky, takže nic moc. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2018 00:08 Jakub69 - Cichlidy – Opuka? sám nevím
zdravím vás všechny...chtěl bych se zeptat jestli může opuka do akvaria? jestli to tedy je..našel jsem krásně tmavé kameny v řece ale strašně smrdí rybynou doufám že to ničemu nevadí...ale myslím že to je opuka dá se z ni odstipnout malé plošky kamene...dekuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2018 18:41 Muž @ Pepan [5012] - RostlinyRe: jarda62
O.K. Celkem chápu, že nechceš, aby se k Vám dělaly nájezdy a chtiví jedinci vybrebentili celou lokalitu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2018 18:37 Muž @ jarda62 [209] Re: Pepan
No více už neřeknu... ;-) :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2018 18:35 Muž @ Pepan [5012] - RostlinyRe: jarda62
Myslel jsem řeku Morávku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2018 18:24 Muž @ jarda62 [209] Re: Pepan
Fotka k příspěvku Pokud myslíš obec Morávka si úplně vedle, ale v Morávce se jich pár najde a ten motivační je zrovna z ní vytažený...jinak dneska jsem se byl projít a našel jsem zas krasavce, myslím že je to jeden z těch co tam nechal David, vypadal jak hrouda bláta a podívej co je z něj teď po dešti...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2018 14:37 Muž @ Pepan [5012] - RostlinyRe: jarda62
Teď už mě napadá jenom Morávka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2018 13:55 Muž @ jarda62 [209] Re: Pepan
Pokus dobrý.. smich Ale nejsi daleko..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2018 13:42 Muž @ Pepan [5012] - RostlinyRe: jarda62
Z Ostravice?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.05.2018 13:24 Muž @ jarda62 [209]
Fotka k příspěvku Trochu motivace

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2018 12:36 Muž @ Maq [3383]
geologie.vsb.cz/…

Hledejte "vápence".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2018 12:10 Muž @ jarda62 [209] Re: Patrik
Ahoj, nemohu pomoct, takové místo musím chránit, pochopte. Jestli si to někdo najde sám, tak ať si bere kolik chce, můj majetek to není. Ale jen tak tam pustit člověka kterého neznám nemohu. Je to stejně tak jak píše Davfm, dokud člověk neryje hubou v blátě nic nenajde.. smich ale dám nápovědu, každý vápencový kopec a potůčky stékající dešťové vody za ty roky udělají své. Je zapotřebí určitých podmínek pro vytvoření tohoto krásného kamene. I když je kopec tvořen z jedné horniny, tato kameny jsou jen tam kde teče voda, nebo probíhá jiný druh eroze. Takže si myslím a trochu to mám i potvrzeno, že tyto kameny nejsou na jediném místě u nás...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2018 09:49 Muž @ DavFM [909] - Corydoras&ApistogrammaRe: ctibum
No on to Jarda tady občas čte, ale nevím nevím...i mě tam vedl se zavázanýma očima :-) . Navíc, nevím jak to dělá, ale jít tam bez něho je skoro zbytečné. Já jsem žadný šutr nenašel, všechny našel on a to byly šutry, které bych vůbec nebral a ani se mi je nechtělo tahat. Teprve po umytí vapkou se ukázalo, že to stálo za to.
Reklama
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno Přidat příspěvek • Zobrazeno 30695x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/10949-kameny