Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vzduchování a vzduchovací motorky

 

NápovědaFórum » Technika » Vzduchování, vzduchovací motorky 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Vzduchování a vzduchovací motorky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 17:19 Nelloush Re: romant
Tak to bude asi tou membránou, protože kamínek je v pořádku, dokonce všechny 3 co jsem vyzkoušela jsou v pořádku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 17:00 R Muž romant [27982] Re: Nobodyn
Sundal bych vzduchovací kamínek a zkusil ponořit jenom hadičku do vody, když bublinky půjdou je to vzduchovacím kamínkem, zřejmě tzv. zarostlej. Pokud ani takto nebude dávat bublinky tak bych prověřil funkčnost membrány, která je zdrojem toho vzduchu, co je do akva vháněn. Když membrána praskne, tak to vzduch nedává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 16:45 Nobodyn – Elite 799
Dobrý den, mám již druhý vzduchovací motůrek elite 799 a oba dva fungovali tak měsíc a potom se proud bublinek ztrácel, až nebublinkovali vůbec! Nevíte čím to je? Nebo jestli se vám to také nestalo? tone rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 13:41 Muž RadekCX [219] Re: Nancy
no tak ono driv nebo pozdeji se kazda ta membrana unavi a je ji treba vymenit - ale ta sera ze vsech vzduchovadel co jsem mel chodi nejtiseji - vsechny ostatni motorky mam polozene na molitanu, akorat sera si stoji na vlastnich nozkach - nedrnci a nikam necestuje :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 11:06 Žena Nancy [0] Re: RadekCX
Děkuji za radu. Dnes strojek objednám. :-) Předtím mi totiž v akvaristice prodali atman A1500 s tím, že jiný nemají, ale určitě bude dobrý. Vydržel asi 2 měsíce a akvaritiku mezi tím zrušili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 22:09 Muž RadekCX [219] Re: Nancy
ahoj ja na vzduchovadla od Sery nedam dopustit mam tu 275tku (to starsi kulate provedeni - ale membrana je tam stejna) a bublam s ni do bublifuku do dvou rozplavavacich akvarek (kazde cca 20l) - mam ji stazenou na uplne minimum
myslim ze dva kameny da v pohode - jsou tam totiz dve membrany pracujici proti sobe - takze je to jako dve bezna cerpadla

pro me je velke plus ze je ticha a v podstate bezudrzbova

ps. je treba mit vzdy zapojene oba vystupy - bud spojene Tckem do jednoho nebo na dva samostatne kameny - jinak se zacne hadat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 19:44 Žena Nancy [0] – Výběr motorku
Dobrý den.Potřebovala bych poradit s výběrem vzduchovacího motorku do akva 500l.Na motorek chci připojit 2 vzduchovací kameny a nevím, jak silný motorek je třeba. Našla jsem si např. od Sery Air 275 nebo 550. Utáhla by slabší 275 dva kameny? Nebo raději koupit silnější 550? Kdo by věděl či měl zkušenost, budu ráda za informace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2011 15:41 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Honza
Pokud nepoužíváš CO2, tak vzduchování nemůže ničemu v akváriu uškodit. Pokud ti nevadí hluk jaký dělá vzduchování, tak ho zapoj. Ale co jsem se díval, tak máš ryby co snášejí vedra dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2011 15:14 Muž Honza [0] - Živorodky
dobrý den, mám eheim pick up 2008. Přemýším, zda by ted v těch vedrech nebylo dobré použít vzduchovací hadičku, která je u tohoto filtru. Do ted jsem ji nepoužíval, ale ted by možná bylo vhodné trochu vzduchovat. v akva mám přes 26 stupnu a chladím vodu PET flaškou s ledem, ale na moc dlouho to nepomůže. Díky za názory, Honza

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 20:36 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: curdvo
Cos čekal za tu cenu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 20:35 Muž tomas3000 [15] – champion cx-0088
pokud je v akva dost rostlin, tak vzduchovací motorek není potřeba, avšak by ho měl každý mít aspoň jako pojistku...pokud sytí CO2 a přežene dávku nebo se nekontrolovatelně rozběhne kvasný proces, nebo ve vedrech, kdy se může stát, že hladina kyslíku klesne, ale jak jsem psal výše v dobře zarostlých akváriích by se to stát nemělo...pro tanganikáře a ostatní co mají motorek pro havarijní situace doporučuju http://www.mamejeradi.cz/vzduchovaci-motorky-pro-akvaria-/444-vzduchovaci-motorek-champion-cx-0088-8595159401287.html. Mám ho už aspoň 8 let. V začátcích mého akvaristického konání jsem ho používal, nevím proč, nějak mi nedocházelo uplatnění rostlin v akva a měl jsem strach aby se mi rybky neudusily:-) a funguje doteď bez výměny membrány, je stále krásně tichý a dost výkonný...jsou samozdřejmě i jiné, lepší i méně výkonné, ale pro inspiraci a mou zkušenost doporučuju tento ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 20:17 curdvo
Nikdy si nekupujte vzduchovací motor atman HP-6000 je to sráč řve jako kráva a těch 6 vývodů to neutáhne utáhne jich to maximálně 4 a to je ještě moc!!!!!!!!!! tone tone tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 15:53 Muž fido16 [631]
Taky si myslím. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 15:42 R Muž romant [27982] Re: fido16
Tak za pokus nic nedáš. Jistě je tady možné vysledovat názor, že vzduchováním se tzv. vyhání CO2 z vody. S tím lze jistě souhlasit, ale na druhou stranu proč to nerealizovat i když to asi nebude módní, ale když se Ti to jako estetický prvek líbí, tak proč se do toho nepustit. Chce to sledovat akvárko a kdyby to mělo mít nějaký tzv. neblahý vliv na rostliny, tak se to ukončit dá vždycky, ale to si nemyslím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 15:20 Muž fido16 [631]
cauky chci se zeptat chtel bych poridit k akva vzduchovaci moturek jen z estetickeho hlediska ktery by jel cca 10 hodin denne a v noci by byl vypnuty myslite si ze uskodim nejak rostlinam? rostliny mi ted rostou jako blazen

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 12:22 ludva10
Takže škrtítko, které neškrtí jenom hadičku ( takovéto s kolečkem, kterej ji přiškrtí ), ale nějaké, které se dá mezi hadičky a upouští přebytečný vduch?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 23:23 Muž navik [908] - SumciRe: ludva10
V podstatě souhlasím s příspěvkem assasincz - jen doplním k bodu 3+5: oba vývody rozhodně propojit (kmitající rameno bude funkční pro obě membrány/válečky a zablokováním jednoho výstupu by motorek trpěl).
Pokud by motorek byl příliš výkonný, je vhodnější na hadičku nasadit další T-kus s kouskem hadičky a kvalitním škrtítkem, kterým lze množství vzduchu pro oponu regulovat upouštěním (pokud možno na přístupném místě - odpor opony a litrový výkon motorku se časem mohou měnit a škrtítkem lze žádoucí množství vzduchu regulovat).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 22:38 Muž assasincz [9] Re: ludva10
1)zkušenost s tímto produktem nemám, ale
2)hlučnost vzduchovacího kompresoru také hodně záleží na tom, kde bude umístěn, pokud např. ve skříňce, zavřený, je vhodné minimalizovat šíření vibrací skříňkou a aby se jej nic nedotýkalo, to dělá zpravidla hluk největší. Rozdíl po zapojení hadiček bude pouze ten, že vzduch bude syčet z konce hadičky a ne přímo z kompresoru.A bez obav, nepřehřeje se, když bude zavřený ve skříňce.
3)Z mé zkušenosti, pokud má kompresor regulaci zabudovanou, moc velký rozdíl tato regulace neudělá, ale zálěží nejspíš na provedení modelu. Já sám však škrtil cca 2 roky vzduch z kompresoru u vstupu hadičky do akva škrtítkem a kompresoru to nijak neuškodilo, teď tam mám i pákový kovový ventilek
4)Je-li kompresor nad úrovní akva, zpětný ventil třeba není.
5)Pokud tam jsou dva výstupy, budou nejspíše oba hnát po zapojení vzduch, nabízí se jako řešení na jeden vývod nasunout hadičku a tu přehnout a sepnout třeba svorkou, ale bůh ví jak by to působilo na váleček kompresoru, pak bych spíše zvolil spojit oba vývody hadičkou do T-kusu a svést je dohromady, bude to pak však bublat asi dvakrát tolik, co z jednoho vývodu.
navíc 6) Je však třeba promyslet, zda vůbec bude mít vzduchování nějaký smysl. Záleží na množství ryb, čeření hladiny, množství rostlin atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 22:16 ludva10 – kompresor na vzduchování - rady
Ahoj. Tak v neděli nám má přijít 180l komplet. Ženě se ve zverimexu líbil vzduchování oponou, tak mě dneska přesvědčila a koupili jsme 58 cm dlouhou.
Jednak bych se chtěl zeptat na názory na toto vzduchování, ale za druhé na problém s kompresorem, který mě k tomu prodali - www.nakupunas.cz/… .
Chtěl bych se zeptat:
1) máte s tímto někdo zkušenosti?
2) zdá se mě docela hlučný, ale známej říkal, že po zapojení hadiček apod. to bude lepší.
3) Jde nějak regulovat množství vzduchu? V návodu píší něco o ventilech a o tom, že se naopak nesmí omezit průtok na výstupu, ale moc k pochopení to není.
4) je nutno dávat zpětný ventil, když budu mít kompresor nad úrovní akvária?
5) Kompresor má 2 výstupy. Pokud zapojím jenom tu oponu, co dělat s druhým výstupem? Nechat ho normálně otevřený?
Moc dík za každý názor a radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 14:44 R Muž romant [27982] Re: Commander
Pokud se Ti daří rostlinám a rybám, tak bych to klidně nechal tak jak to máš. Ale při fungující filtraci vzduchování opravdu není nutné, spíš bych to chápal jako takový estetický doplňek. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 14:41 Commander Re: Bob66
Sak hej ale ked su tie malinke bublinky po celom akváriu tak to je či nie je dobré? lebo ten filter to rozptíli po celom akváriu .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 20:28 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Commander
Pro ryby vzduchování vhodné je, ale pokud je dostatek rostlin tak je celkem zbytečné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 20:24 Commander Re: Bob66
Takže ked nie pre rasltinky tak ani pre ryby že :)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 20:11 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Commander
Pro rostliny to určitě nebude vhodné, když budeš mít dostatek rostlin a nebudeš mít brutálně přerybněno tak vzduchování nebude vůbec potřeba X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 19:58 HaDaS Re: ondra
Jak je to velký? Už jsi to zkoušel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 19:53 Commander – Vzduchovanie
Ahoj,zaviedol som pod filter vzduchovanie tie bublinky idu cez filter a vyrážaju uz malinke bublinky von do celeho akvaria,je cele vlaste prevzdušnene.Je to dobre pre ryby alebo aj pre rastliny? môžem to tak nechat? dakujem za odpovede
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 16:52 Muž ondra [168] - Živorodky
Doporučil bych místo molitanu toto: www.akvaristik.eu/…
Dá se zahrabat do písku, takže není vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 11:02 HaDaS – Re: avirila1
Ahoj, pět litříků je ale hodně málo. Co v něm chceš chovat?
Jakýkoliv filtr, si myslím, Ti udělá pěkné peřeje.
Pokud na tom budeš trvat, tak snad nějaký malý bublifuk se vzduchovacím motorkem a přiškrtit vzduchovací hadičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 10:56 avirila1
ahoj mam prozbu není tu nekdo kdo poradí jak udelat filtraci pro miny AQ syn mam malinke asi 5L ale preci jen by to chtelo filtraci dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 12:56 R Muž romant [27982] – Re: ono
Jednoduše řečeno jsi vyrobil tzv. rozsřikovací rampu. Řekl bych, že to je naprosto v pohodě a akvárko bude fungovat tak jak má. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 12:10 ono
Fotka k příspěvku Dobrý deň

Mám doma vnútorný filter. V akvaristickom obchode som videl z podobného filtra vyvedenú hadičku s ktorej vitekala voda nad hladinou. Vizeralo to nejak akoby na hladinu pršalo. Tak som si takú hadičku skúsil doma vyrobiť. Chcem sa opýtať aký máte nato názor? Nebude to vadiť rastlinkám? Urobil som to preto, lebo môj filter má dosť vysoký výtok dokonca 260L/h ked je naplno(a písali že je na 60 litrové akvárium :-D). No mám ho na najmenší výtok nastavený, no vtedy akoby sa ani hladina nehýbala - pohyb vody bol nepatrný, tak som vyskúšal tú hadičku a teraz okysličuje pekne
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 13:14 Muž hatreder [2]
No jo, ale proč by měl jet, když to není nutné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2011 13:10 Muž Yirka [9118] – Re: hatreder
Ta elektřina dělá asi 7,50 czk/měsíc....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 13:05 Muž hatreder [2]
Mě právě vadí i to vrnění. Dcerce se teď talčí zuby a v noci pláče, tak spím v obýváku, abych byl ráno schopnej vstát. V obýváku je i akviško a to vrnení není moc příjemný. Navíc ten motorek si taky vezme něco elektřiny. Proto se snažím, abych ho nemusel používat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 11:22 Muž Stenly [44] – Re: hatreder
Tak nevím ale mám ten samý APS 300 zavřený ve skříni pod akva rovnou na desce a je slyšet jen vrnění. Nijak extra hlučný mi nepřijde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 10:25 Muž hatreder [2]
Zabalit, utěsnit, zavěsit zkoušel jsem úplně všechno, ale pořád je to slyšet. Je to celkem silný Tetratec APS 300, tak asi trochu hlučný musí být. Ale jak říkám, používám ho jen v nouzových případech, tak se to dát. Do akviška přidám asi nějaké anubiasy, protože plánuji koupit mřenky pákistánské a ty by mi jemnolisté kytky asi pěkně poničily. Díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 10:13 R Muž romant [27982] – Re: hatreder
Stará známá metoda jak odhlučnit vzduchovací motorek je, zabalit ho do molitanu a ještě se to dá vylepšit tím, že se ten motorek zaveší na nějaký jakoby kšandy do prostoru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 09:08 GP – Re: hatreder
na vrceni casto pomuze podlozit necim mekym, ale pokud vrci i v ruce, tak smula...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 21:58 Muž hatreder [2]
Vzduchování odpojovat nebudu, jen bude vypnuté, dokud nebude nutné ho použít. Jako dekorace se mi to moc nelíbí, navíc nepříjemně vrčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 21:53 Muž Martas71 [0]
Vzduchování používám jenom v letích měsících,když teplota vody stoupá,při onemocmění ryb-použití chemie a uměle zvíšení teploty a taky někdy jako dekoraci,takže je dobré, ho mít v záloze! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 14:21 Muž hatreder [2] – Re: romant
O.K. Díky moc za radu a hlavně za snahu. Zas bude akviško o něco hezčí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 13:36 R Muž romant [27982] – Re: hatreder
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 13:31 Muž hatreder [2]
Díky. Měli byste nějakej tip na takovou pěknout rychlerostoucí a nenáročnou rostlinku, která by se k tomuto účelu hodila? Díky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 11:54 R Muž romant [27982] – Re: hatreder
Přidal bych tam nějakou tu nenáročnou rychlestoučku a řekl bych, že to vzduchování nebude potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 11:35 Muž hatreder [2]
Myslíte, že budu potřebovat vzduchování? Mám tu již založenou prezentaci, takže se můžete podívat, za jakých podmínek akva funguje. Dosud nebylo vzduchování třeba, ale budu dávat do akvária více ryb, tak aby na to kytky stačili. Vývod z filtru mám u hladiny, takže se voda nahoře čeří, to by také mohlo stačit, ale raději se zeptám.Teplota vody 24-26 °C. Nyní mám v akváriu 20 pavích oček a něco kolem 10 mi pluje ještě v porodničce, ty příští týden vypouštím do společenského akva. Pak tam mám 5 neonek, 2 ancíky a jednu SAE. Příští týden budu kupovat 2x SAE a 5x mřenku nádhernou. Myslíte, že pak bude vzduchování třeba, nebo tam ještě přidat nějakou rychlerostoucí nenáročou kytičku? Vzduchování je do akva zavedené. Mám motorek se dvěma vývody, z nichž jeden je zaveden do společenského akvária (tam momentálně nevzduchuji) a druhý do porodničky/karantény. Jde mi o to, abych vzchování ve společenském akva nemusel používat, protože motorek je slyšet a to se mi nelíbí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 11:32 R Muž Silent [5949] – Re: Tonda
Pokud se hladina hýbe a ryby jsou v pořádku není třeba vzduchovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 11:30 Tonda – Re: romant
Tak jednou tydne cistim filtr a menim 40l vody.Takze je zbytecny vzduchovat filtrem?a navic to dela pak hluk v obyvaku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 11:07 R Muž romant [27982] – Re: Tonda
Filtrace a čeření vody je při pravidelný údržbě akva dostačující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 11:02 Tonda
Ahoj,poradite mi nekdo?mam nove akva 200 l a chci se zeptat jestli je nutne vzduchovat filtrem?mam fluval 4 plus,rybicky -cichavce,neonky,zivorodky a pancernicky cca 30 ks rybicek.Rostlinky,cabomby,zakrutichy,rohatce,cryptocoryny a echinodory.Mam tedy vzduchovat nebo staci jen filtrace,nebo cereni vody??dekuji za odpovedi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 12:37 macymesser
To je dobry napad,ale zkusim to truchu jinak.Hadicku protahnu az vyleze,zlomim ji a vsunu zpet a dirky udelam jak si napsal.Uvidim,treba to budu muset udelat jako ty

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 38

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16903x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/970?od=851