Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vzduchování a vzduchovací motorky

 

NápovědaFórum » Technika » Vzduchování, vzduchovací motorky 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Vzduchování a vzduchovací motorky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 22:26 Maq
Prosím poraďte: Šest akvárek chci vzduchovat přes lipová dřívka (nebo něco podobného), budou asi 30 cm pod hladinou. Jaký stroj na vzduch budu potřebovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 20:16 Muž Jarry [1437] Re: NHKG
Tak bohužel nejen vypadá, ale úplně stejně blbě bublá:-O Zkusil jsem to ze srandy Číňanům reklamovat:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 13:29 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jarry
Až na ty přísavky to vypadá stejně jako ten šmejd co jsem testoval viz níže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 12:48 Muž Jarry [1437]
Zrovna taky řeším vhodný kámen, narychlo jsem koupil něco od Sery a kromě toho, že už jednou protekl zpětný ventil ze sady až do motorku dělá ten kámen velké bubliny a neuvěřitlený rachot. Zkusil jsem objednat toto www.ebay.com/… , líbí se mi ty přísavky, nechci kámen pokládat na dno, takhle ho můžu dát na sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 22:18 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: NHKG
Tak v dnešním světě jde objednat všechno, napsal bych jim, korejci jsou divní, oni se ti fakt budou snažit pomoct a nějaké řešení se najde. Sami budou vědět kdo to dýluje někde blíž.
Zkušenost s tím nemám, viděl jsem to v nějakém videu, utkvělo mi v paměti "flat stone" a gúgl našel tohle.
Hypotéku nevím, ale někdy je fakt lepší dát víc pěněz za něco co funguje.Já osobně si ale k tomu vždy musím najít cestu přes spoustu šmejdů a různých zmetků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 22:09 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: DavFM
Máš s tím zkušenosti? Levnou verzi jsem koupil z Číny a moc nefungovala. A jde to vůbec nějak objednat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 22:09 Maq Re: DavFM
Na takovej "kamínek" aby si našinec vzal hypotéku, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 21:57 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: NHKG
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 21:39 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: zervan
Trochu jsem ty kamínky vytunil - popatlal jsem je sekundovým lepidlem kolem místa, kde je nalepené vyústění na hadičku a už se dají jakž takž použít skoro všechny. smich
Horší to je se vzduchovací oponou. Po měsíci používání v akváriu, kde skoro nejsou ryby z ní už jde jen zlomek bublinkek. Musel jsem ji nahradit 3ks vytuněných kamínků.
Takže stále marně hledám něco, co bude na 100%. Byl bych si ochotný i připlatit, ale zatím mi přijde, že cena a kvalita spolu vůbec nesouvisí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2017 20:34 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: NHKG
Ja som tie isté kúpil 5 kusov a tiež sú rôzne - niektoré bublinkujú hneď kúsok za prípojnou rúrkou a to potom dáva veľké bubliny. A niektoré sú také rovnomernejšie a jemnejšie. Ale s kamienkami to tak bolo odjakživa - si pamätám, keď som bol dieťa, ako otec zobral celú sadu kamienkov a skúšal jeden za druhým, ktorý bude jemnejší a ten dal do "liahne". I keď, v dnešnej dobe nanotechnológií by sa azda dali spraviť nejaké rovnomerné perfektné kamienky, no asi by stáli o dosť viac :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2017 19:21 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: NHKG
Tak jsem těch noname kamínků koupil dalších deset:
2 stejná super kvalita jak testovací
2 nic moc
6 mizerných

Koupil jsem i jeden stejného tvaru, ale větší (8cm průměr) a ten je taky mizerný. Takže nejlepším řešením do většího akvária bude ta opona. Tu co jsem testoval používám a dokoupím si ještě jednu. Do menšího akvária použiju ty 2 dobré kameny z deseti koupených.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.03.2017 18:59 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: NHKG
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Chybička se vloudila a už nejde edit (fotky jsou v prvním příspěvku blbě), tak znova:
Modrý kvádr: Vzduchovací kámen modrý 150mm TRIXIE (šmejd, mám 3 kusy a u všech jdou velké bubliny z pár míst)
Zelený: JBL ProSilent Aeras Micro M
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.03.2017 18:29 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Opona: Vzduchovací opona flexi, délka 60 cm (koupeno v petshopik.cz)
Není špatná, ale chce pořádný přívod vzduchu. Řekl bych druhé místo. Zkoušel jsem i různé staré vzduchovací kamínky co jsem doma vyhrabal, ale všechny nepoužitelné na úrovni vzduchovacího kamene TRIXIE.
Pokud by jste měli nějaký tip, co si mám koupit, sem s ním. Jinak asi koupím hodně těch levných šutrů z Číny. Na každý vývod mého motorku půjdou dát určitě minimálně 3.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.03.2017 18:20 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Koule: AQUA NOVA Vzduchovací kámen koule
Vzduchovací poduška: SZS Hot Bubble Disk Air Stone Air Stone Aquarium Pond Tank (bublinky jdou z třetiny plochy, za týden otestuji druhý kus)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   13.03.2017 18:18 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dělal jsem si menší test vzduchovacích kamínků. Motorek Hailea ACO-6604 2x4,5l, foceno vždy na minimum a maximum. Nastavení foťáku pro všechny fotky stejné.
Jako nejlepší a na fotkách referenční je vpravo noname kamínek z Číny, link úplně dole.

Modrý kvádr: Vzduchovací kámen modrý 150mm TRIXIE (šmejd, mám 3 kusy a u všech jdou velké bubliny z pár míst)
Zelený: JBL ProSilent Aeras Micro M

www.aliexpress.com/…
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 21:16 Muž Trdej [7] Re: Maq
No tak nejak jsem to myslel...ale uz vim kde jsem chyboval,ja mysel ze co2 je vzduchu 21procent,zamenil jsem to s kyslikem :-D Dekuji za vysvetleni... :-) No proste jsem s tim chtel vydrbat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 20:31 Maq Re: Trdej
Já chápu Tvoji logiku - čím víc vzduchu kolem rostlin prosviští, tím víc CO2.
Ale ve vzduchu je CO2 strašně málo. Mnohem víc ho i bez bomby vzniká v akváriu dýcháním ryb a hlavně různých mikroorganismů.
I to je ovšem málo ve srovnání s CO2 z bomby.
Takže vzduchovat můžeš jak chceš, udělá to nula nula nula málo ... nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 20:28 Muž Trdej [7] Re: Magic
Aha ,dobre dekuji za vysvetleni :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 20:26 Muž Trdej [7] Re: Maq
Ikdyby to jelo nonstop? Omlouvam se mozna za hloupou otazku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 20:25 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Trdej
Dusík ako molekula N2 je nevyužiteľný, proste vybuble naspäť. Ale nevadí.
Vadí to, že vo vzduchu je CO2 málo, pod 0.05%, bublinkuješ len skoro samý dusík a kyslík. Takže ho moc do vody takto nedodáš.

Ale hlavne táto výmena prebieha i bez bublinkovania sama od seba cez hladinu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 20:23 Maq Re: Trdej
Vzduch je dobrej i s dusíkem, dýchají ho všichni. Ale CO2 s tím nezvedneš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 20:16 Muž Trdej [7] Re: Magic
Dekuji za rychlou reakci....ja vedel ,ze v necem vude hacek :-D Predpokladam,ze dusik asi neni dobrej ,ze ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 20:02 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Trdej
Áno. A dusík a všetko, čo vo vzduchu je. Ale rozhodne s tým nedosiahneš koncentrácie CO2, ktoré sa dosahujú sýtením čistým CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 19:58 Muž Trdej [7]
Zdravim,mel bych dotaz....Kdyz pridam do akvarka vzduchovac s kaminkem,tak by se mel do vody dostavat krome kysliku i co2,je to tak? Ale asi by to bylo az moc jednoduche....a asi by se nepouzivali ruzne CO bomby. Dekuji za vysvetleni :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 19:53 R Muž romant [27987] Re: zervan
Neměl jsem s Tetrou nikdy obdobný, popisovaný problém, klonil bych se k tomu vadnýmu kusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 19:51 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: romant
romant napsal: www.akva-exo.cz/…
Tento Tetra tu mám práve rozobratý pred sebou. Používal som ho asi pred rokom chvíľu na žiabronôžku a prestal fungovať. Keďže mám aj Eheim, tak som nejako neriešil, až po čase som do predajne šiel s tým, akože na reklamáciu. Ale tam ako na potvoru fungoval, si ho nechal v akváriu aj do druhého dňa a v pohode, no vraj keby niečo, treba vymeniť membránu, ak je opotrebovaná (a to nie je vada reklamovateľná). Podivil som sa, z čoho by sa mohla tak rýchlo opotrebovať, no kúpil som náhradný kit APS 50.

Dnes som po čase motorček zapojil a po chvíli prestal zase ísť. Tak som ho otvoril, že idem vymeniť tú membránu, ale po otvorení zase ide, tak čakám. Ak má niekto s tým skúsenosti, napíšte :) Samozrejme, že môžem mať nejaký vadný kus. Mimochodom, ako zistím, či je tá membrána naozaj zlá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 19:40 Muž pitris65 [9] Re: romant,Re: Yirka
Díky oběma!
Vzdyť říkám že nemá sílu ani na maximum.Má už i roky.Zkusim sehnat v obchodě membránu.Jinak potom varianta vi romant.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2017 18:42 Muž Yirka [9123] Re: pitris65
Jestli před tím motorek normálně fungoval, před jeho výměnou bych udělal dvě věci.
Nejdříve se podívej zda není ucpaná hadička v trubičce. Často tam bývá vrstva slizovitých bakterií nebo nějaký plžík.
Pak bych přezkoumal zda je v pořádku membrána. Nejsnadněji tak že hadičku strčíš do úst, sevřeš rty a motorek by tě měl přetlačit. Pokud ne, je vadná membrána, výměna jednoduchá, cena kolem padesátky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2017 18:19 R Muž romant [27987] Re: pitris65
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 18:17 Muž pitris65 [9] – Náhrada za AT-A7500
Ahoj!Màm v malém akvárku 27 l Filtr vnitřní Mini Bio 1 JK Animals 12 x 6 x 5 cm a k němu už zřejmě dosluhující vzduchovací motorek AT-A7500.Moc už nefoukà ani náplno.Poradíte mi za něj prosím nějakou vhodnou náhradu?Nic moc hlučného..Příspěvek pode mnou je sice dost podobný,ale ptàm se na víc variant pro jistÿ nákup.Děkuju...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 06:35 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: Ladis67
petdiscont.cz/…

Mám a jsem s ním spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 23:01 Ladis67 – Prosím o radu
Můžete mi poradit? Jaký vzduchovací motorek by se dal použít pro pohon dvou malinkých filtrů do dvou akva 27 L. Nejde o výkon, v nádržích budou jen krevetky tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 09:05 dracekvo
Chtěl bych to napájet ze soláru a v zimě mi trošku vadí nechávat zbytečně běžet měnič na 230V když nejsem doma nebo přes noc. Tak proto bych chtěl nějak pořešit bublání běz nutnosti nechávat zaplej velkej měnič.
Osvětlení už mám pořešený na 12V, topení snad taky zvládnu, ale netuším jak s tím bubláním. Ten 3V bazmekt podle mě asi bude hlučnej a 1300,- za to lepší bublátko se mi zase dávat nechce :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 19:46 Muž O.Tom [439] Re: kraken
No, člověk nějaký zvuk to dělat musí, pravděpodobně ve vysokých frekvencích, kde to člověk neslyší, ale takový pes z toho může šílet :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 19:38 Muž O.Tom [439] Re: dracekvo
Třeba tady, ale ta cena dost odradí :)
www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 18:44 kraken – piezoelektricky-vzduchovaci-kompresor
Fotka k příspěvku Motorek na 12v nevím, vím jen o 3v motorku od resunu,pokud chceš supertichý motorek tak jedině na 220v a takový aby neměl gumovou membránu, já teť testuji tohle v ložnici www.akvarko.eu/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 10:45 dracekvo – Vzduchovací motorek 12V
Zdravím,
máte někdo vyzkoušený nějaký vzduchovací motorek na 12V? Jde mi hlavně o to, aby nebyl moc hlučný.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 07:18 JoKa Re: cmeldys
Musíš uvést co s tím chceš "napájet". Jestli jedno malé akvo, nebo třeba filtr a vzduchování ve "dvoukilu"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 23:56 cmeldys – Vzduchovacích motůrek
Mám dotaz
Potřebuji koupit vz.motůrek ale chci aby byl dost výkonný, tichý a s malou watáží. Můžete mi někdo nějaký doporučit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 21:23 Muž navik [908] - SumciRe: brumla
Ten zpětný ventil je v podstatě jazýčková membrána, která vzduchovací hadičku uzavírá a motorek ji tlakem vzduchu jednosměrně otevírá, takže je jedno, kde na hadičce je umístěn - voda má při zpětném rázu tak malý tlak, že ji zpětný ventil nepustí, ať už jej dáte kamkoli - do akvária pod vodu bych jej určitě nedával (při vypínání by časem zarostl řasou a mikroorganismy a ztěžoval by průchod vzduchu či jeho těsnost - umístěte jej mezi horní hranu akvárka a motorek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 14:25 Maq Re: brumla
Rostliny za světla produkují kyslík a konzumují CO2. V noci naopak. Čili riziko nedostatku kyslíku je největší v noci.
Hodně akvárií se bez vzduchování obejde úplně. Záleží na okolnostech, ty Vaše ovšem neznám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 13:57 brumla Re: Maq
ano, víceméně kvůli hluku. zhasne světlo, vypne se vzduch... to je tedy špatně, jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.10.2016 10:51 Maq Re: brumla
Nechápu ten časovač. Pokud už vzduchujete, největší přínos pro akvárium je v noci. To vypínáte kvůli hluku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 08:53 brumla Re: navik
díky za odpověď.
on je motorek napojen na časovač, takže vzduchuje 7-22 denně. je teda možné, že v noci se ta voda dostává zpátky.
no a když bych ten ventil dal hned za kámen, měl by zabránit tomu, aby se jakákoliv voda vůbec dostala do hadiček, ano?
protože teď se nám stává, že motorek kolísá ve výkonu. je nastavený zhruba na 3/4 výkon a vzduchuje normálně, pak zas jakoby na minimum a postupně se zase "rozjíždí"... tak to dávám za vinu vodě v hadičkách...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.10.2016 22:57 Muž navik [908] - SumciRe: brumla
Při vypnutí vzduchovacího motorku, ať už úmyslném nebo při výpadku proudu, může při zpětném rázu opravdu voda stéct hadičkou a pak již samospádem do motorku a popř, skrz něj i ven.
Řešit se to dá buď zpětným ventilem (je zcela jedno na kterou část hadičky jej umístíte mezi motorek a hladinu) nebo vyvedením hadičky ohybem do větší výše nad hladinu akvária (odhadem by cca 20 cm mělo stačit).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2016 19:54 brumla – vytíkání vody přes hadičky
zdravím, mám takový dotaz... s novým akvárkem jsme pořídili i nový vzduchovací motorek, aby odpovídal. koupil jsem ho na akva-tera burze v Olomouci.
jsou tam dva vývody, ale vzduchovací kámen máme jen jeden, plochý, asi 20 cm. hadičky z motorku teda jdou do spojky a do akva už jen jedna.
problém ale je, že se podle všeho vrací voda, která pak vytíká ve skříňce. krom zničení skříňky (dřevotříska), hrozí i zničení další elektroniky k akvárku.
pomůže mi v tomto zpětný ventil? pokud ano, jak ho mám co nejlíp zapojit? co nejblíž k motorku nebo naopak ke kameni?
díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2016 17:13 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ***
Jednoduší je malé čerpadlo s molitanem. Vzduchovací motorky jsou podstatně hlučnější.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2016 14:54 ***
Chtěla bych mít v 60l akvarku molitanovy filtr poháněný vzduchovacím motorkem ale nevím jak na to a co vše koupit, prosí o radu, popř. Jaký motorek aby byl tichý
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2016 16:37 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: TRULY
Vynikající jsou motůrky Shego, mám tři nebo čtyři, vážně super. Pokud něco levnějšího, tak jsem celkem spokojená se Sera Air Plus. Do obýváku bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2016 20:20 laKatos Re: TRULY
kolik litraz?

za posledni dny jsem toho nastudoval dost takze mohu teoreticky poradit.
Ale takový zlatý univerzal je shego optimal. Max 250l/h a možnosti regulace az na nulu. Při zatížení je tichý. Avšak bez zátěže je krapet hlučný. Takže se doporučuje ho nastavit mírně víc než chces a pak ho skrtitkem zatížit. Ja jsem ho dneska objednaval z aquapro2000 za 470kč s nějakým dalším haraburdim

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 38

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16924x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/970?od=351