Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vzduchování a vzduchovací motorky

 

NápovědaFórum » Technika » Vzduchování, vzduchovací motorky 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Vzduchování a vzduchovací motorky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2012 19:40 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Nadech007
Pokud se koncentrace CO2 v akva uměle nezvyšuje, (což je i váš případ), teoreticky může provzdušňování, a to zejména při vyšší intenzitě osvětlení, hustém porostu rostlin a nízké alkalitě, naopak koncentraci CO2 zvyšovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2012 12:45 R Muž romant [27987] Re: Nadech007
Při pohledu na Tvoje akvárium to vzduchování považuji za zbytečné. Pohyb vodní hladiny způsobený tou čerpací hlavou a slušný počet rostlin zajistí pro ryby dostatek kyslíku. To CO2 z vody bude vyháněj jakýkoliv pohyb té vody, takže proč to ještě přiživovat tím vzduchováním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2012 12:37 Nadech007 – Škodí vzduchování?
Fotka k příspěvku Zajímalo by mě, jestli vzduchování v normálně osázené nádrži živými rostlinami jim může škodit. Někde jsem četl, že moc vzduchování vypuzuje CO2 z vody a podporuje to tak růst řas. Takže mám vzduchování vypnout nebo nevadí? Něco málo řas v akváriu totiž je :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 21:20 Nerezout – Jaký vzduchovací motorek??
Chci se zeptat, kdyz mám 6x 50l akvarko a v kazdém by mel byt filtr a kaminek a jedno 200l akvarko kde by byl jen kaminek jaký vzduchovací motorek by jste mi doporučily? Přemýšlel jsem o motorku ATMAN 4000 2100l/hod. Zatím se ještě rozhoduji. Děkuji za rady. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 11:49 Muž Rounce [30]
zkošet spravovat bych nedělal možes temu dat eště víc než je to ted ohledně reklamací přes internet tak já sem reklamoval zářivku a pohoda do 2tédnů sem ju měl zpátky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 10:58 Vlasta – vzduchovací motorek Atman 3500-závada
Před týdnem jsem pořídil vzduchovací motorek Atman 3500 a dnes přestalo být funkční přepnutí na snížený výkon - vůbec žádný !! tlak vzduchu, ale "vrčí" v patřičně snížené hladině hluku. Protože jsem kupoval přes internet, nerad bych řešil takto složitě reklamaci. Nemůžete mi poradit,v čem může být problém, že bych opravu provedl sám. Nevím ale jak přepínač funguje, jestli např. se sníží usměrňovací diodou napětí na 1/2 nebo v čem může být závada. Samozřejmě můžu řešit problém snížení výkonu škrtítkem na hadičce, ale proč nevyužít přepínače. Jinak ještě k tomuto motorku - obrovská hlučnost, počítal jsem, že alespoň ze začátku bude mnohem míň hlučný. Vlasta

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2012 12:15 R Muž Silent [5949] Re: romanekp
Já nenapsal vzduchovací rampu dolů k hladině, ale rozptylovací rampu k hladině. V popisu nádrže máš jako filtr uvedený Haileia RP - 200. Tento filtr má v balení rozptylovací rampu, což je trubička s otvory která se nasadí na výtok. Nevím kde a v jaké výšce máš tento filtr nainstalovaný, ale lze dát filtr do takové výšky aby byl výtok buď na úrovni hladiny nebo těsně pod ní. Na výtok nasadit rampu a nasměrovat otvory tak aby byla hladina v pohybu. Toť vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 12:09 Muž romanekp [-3] Re: Haimdol
A jak mám nastavit vzduchovací rampu dolů k hladině to nejde!? Nebo jak to myslíš ? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 12:07 R Muž Silent [5949] Re: romanekp
Jestli je to do Tvé 25ti litrové nádrže co máš v prezentaci, tak tam se lepší okysličení dá vyřešit rozhýbáním hladiny pomocí filtru. Ta Haileia má přece rozptylovací rampu tak ji nastav k hladině a akvárium se prokysličí daleko lépe než s použitím vzduchovacího motorku. Hlavně by to ale chtělo ubrat na rybách a přidat na rostlinách ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 12:00 Muž romanekp [-3] Re: Haimdol
No takhle ti to řeknu, podle mě bych potřeboval do aqua dostat více kyslíku. Ale to umí rostlinky, takže podle mě by bylo lepší koupit rostlinky. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2012 11:58 R Muž Silent [5949] Re: romanekp
jde o to na co ho potřebuješ. Jako pohon filtru je ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 11:54 Muž romanekp [-3] Re: Haimdol
A má to cenu do 25l aqua ? ;-) A diky za odpověd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.02.2012 11:53 R Muž Silent [5949] Re: romanekp
Vzduchovací motorek musí být vždy mimo nádrž. Vzduch se do akva vede hadičkou kterou je dobře doplnit zpětným ventilem aby se voda při odpojení od el. energie nedostala do motorku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 11:49 Muž romanekp [-3] – Vzduchovací motorek Atman AT-A1500
Ahoj chci se zepat, jak se tento motorek instaluje ? .. to je přímo do vody nebo mimo aqua, a táhne se vzduchovací hadičkou ? Díky za odpověď.
A ještě jestli nevíte jaké má rozměry ? A jestli to má vůbec cenu ho instalovat do 25l aqua.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.02.2012 23:41 - Re: Lancer
Mám secoh el-s60.Skôr kompresor pre chovňu.Je tichučký,na to ako je veľký a výkonný.Odporúčam sa pozrieť po menšej verzii tejto značky.Naozaj špičkové Japonské mašinky.Trocha si človek priplatí,ale oplatí sa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 23:30 Lancer Re: prasan
Zajímavý názor, ale raději budu hledat tichý kompresor než jinou práci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   07.02.2012 21:49 - Re: Lancer
Asi sa cez deň moc nenamakáš.Chce to poriadnu robotu a budeš spať aj pri kostolných zvonoch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 18:36 Lancer
Externí mám v jiném akvárku. Tuto další nádrž chci na odchov. Bohužel při nějakém monotoním zvuku neusnu, takže hledám něco, co bude tiché.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 17:04 -
Neviem čo všetci,alebo väčšina máte s tou hlučnosťou.Ja mám atman,2xsera a secoh-spím v pohode.Najhorší Atman(malá verzia) :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 10:46 Muž p7701 [331] - Labyrintky
pokad s ní budeš přivzdušnovat tak se tomu neubráníš a ty to chceš jen kuli vzduchu když máš extérní filtr :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 10:04 Lancer
Mám doma novou čerpací hlavu Atman AT-201 a je docela hlučná:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 09:37 Muž p7701 [331] - Labyrintky
skus vnitřní hlavici altman u které je možnost přivzdušnění já je mám a jsem spokojen palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 23:46 Lancer – kompresor/vnitřní filtr
Zdravím, chtěl by jsem se zeptat na Vaše zkušenosti se vzduchovacími kompresory, nepotřebuji nějaký výkon, ale požaduji pokud možno nejtišší. Případně nějaký malý vnitřní filtr, který by byl dostatečně tichý. Mám externí filtr TetrecEx 700 a s ním jsem pro jeho minimální hlučnosti spokojený.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 18:02 R Muž romant [27987] Re: Pege1012
Mrkni se na tenhle odkaz www.horacovoakvarium.cz/… . Co se týká těch producentů odpadních látek ve Tvém akváriu, tak ty tetry to jsou ty méně zdatní jedinci, ale skaláry a ancíkové to dokážou pěkně vylepšit, takže se to pěkně doplňuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 17:48 Pege1012 – vypínat vzduchování v noci?
Díky za reakce,
a ještě se chci zeptat, takže hnojení třeba PMDD nemusím?
A to svícení je takto dobré, nebo mohu zkrátit dobu?
A jinak ty neonky a tetry červenoústé zase tolik nečistot neprodukují, jsem vyčetl, takže by nemuselo hrozit přerybnění?
Díky za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 16:55 R Muž romant [27987] Re: Pege1012
Když přitlačíš na výměnu vody, jednou tolik, tak prospěješ akvárku hned dvakrát. Budeš lehce přihnojovat tou čerstvou vodou(možno vyžádat od dodavatele podrobnější rozbor) a zároveň zlepšíš prostředí v akváriu i pro ryby, tím větším vyvětráním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 16:42 R Muž Silent [5949] Re: Pege1012
Vzduchování v noci má mnohem větší význam než přes den, protože přes den probíhá fotosyntéza a tudíž se dostává do vody kyslík díky rostlinám. V noci je kyslík pouze spotřebováván tudíž může dojít k jeho nedostatku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 16:32 Pege1012 – vypínat vzduchování v noci?
Tak opět jeden z dalších dotazů začátečníka. Jak je to s přidáváním vzduchování do akvárka?
Jde mi o tohle:
Akvárko 300 l, ryby v nádrži-8 malých skalárů, 20 neonek červených, 10 teter červenohlavých, 5 pandiček pancéřníčků, 3 ancistrusy, párek cichlidek Ramirezových a párek Agsizzových. Všechno mladé rybky s vyjímkou 1 ancistrusa, ten má tak 8 cm.
Rostlinek poměrně dost, vzadu valisnerie,egerie,a ještě nějaké popínavé, střed kryptokoryny a 3 trsy asi 20 cm echinodirů, dále kořeny dva a na nich anubiasy, nebo nějaké keříky uchycené silonem.
Akvárium je s rybkami od poloviny prosince, svítím 3 zářivkami po 37 Watech a sice od rána 8 hod do 21 hod. Filtruji filtrem venkovním Atman CF 1000, mám vývod vedený spodem pod štěrkem a trubkou ze dna mi jde kolmo nahoru čistá voda. Výkon jsem stáhl aby se z vývodu netvořil příliš velký proud. Teplotu nyní týden již držím za pomoci topítka na 27 stupních Celsia.
Protože vím že mám rybek poměrně dost, i když malých, tak jsem přidal do jednoho rohu akvaria lipové dřívko a pouštím i vzduchování.

Řasa se mi zatím netvoří nijak extremně, pouze na čelním skle, malinko na rostlinách a 3 D pozadí, kde to vypadá jako mech.

Nepřidávám CO2, nehnojím.
Odkaluji jednou týdně a měním asi 40 l vody.
A nyní se chci zeptat, měl bych na noc vzduchování vypínat a pouštět pouze během dne, nebo nechávat i v noci?
Mám začít hnojit? Jak moc je to důležité, pokud chci aby mi rostlinky hezky rostly? Mám uvažovat o zakoupení CO2, zatím moc neměřím hodnoty, mám pouze vodičku na určení PH, a to mám dlouhodobě tak kolem 7.

Odkaluji jednou týdně a měním asi 40 l vody.

Pokud mi odpovíte na mé otázky budu rád.

Děkuji všem Petr

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 15:18 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: GP
K tomuto bych jenom dodal, že osobně mám nad hladinou krycí sklo a s tou potvorou vodním kamenem mám nehorázné problémy. Hodně dlouho jsem to sklo nečistil a teď se ho nemůžu téměř zbavit. Upřimně řečeno, neumím si představit, jak bych se toho zbavoval z trubice v mém případě.Nechávat trubici ponořenou několik hodin v roztoku octu nebo citronové šťávy by bylo asi pro rostliny utrpení, takže v případě trubic čistit vždy při údržbě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 15:14 GP Re: leoncupra
hlavni problem bude usazujici se vodni kamen na trubici a nutnost obcasneho vycisteni za ucelem zvyseni osvitu nadrze ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 11:06 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: leoncupra
Zářivky vydrží. Při čištění akva, když klesne hladina, stříkající voda z filtru jde po zářivkách docela fest a zatim žádný problém palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 20:24 Muž fido16 [631] Re: leoncupra
Nemělo by to vadit pokud máš vodotěsné patice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 19:54 Muž Dawe_CZ [34]
Zdravím, měl bych jen dotazek. Dnes jsem si dal do mého 240l akvária vzduchovací kámen, takovou tyčinku. Když vzduchuju tak jak bublinky vyplouvají na hladinu, tak nad hladinou trošku voda šplouchá na zářivky, úplně minimální kapičky. Je to jen trošku ale zajímalo by mě jestli to nemůže poškodit zářivky a nebo jestli nemůžou prasknout. Děkuji za informaci

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 11:55 Muž fido16 [631] Re: Yirka
Ok díky mám právě nachystaný nový externí filtr od jbl čekám na náplně. takže by to mělo být zase lepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 08:11 Muž Yirka [9126] Re: fido16
Při tvém způsobu filtrace bych nepovažoval vzduchování za nutné. Snad bych jenb popřemýšlel jak co nejlépe udělat vývod z filtru - nejlépe jako vodorovnou, pod hladinu umístěnou rampu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 08:06 Muž fido16 [631] Re: Haimdol
Asi jsem to napsal blbě. Já myslel co2 ale toho tam bude poměrně málo. Omlouvám se za mystifikaci má chyba. Jinak jak s tím vzduchováním?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 22:44 R Muž Silent [5949] Re: fido16
Jakou má souvislost vzduchování a odstranění dusičnanů ve vodě? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 21:07 Muž fido16 [631] Re: termixnator
čauky chci se zeptat mám v 250tkovém akva panaka L191 a četl jsem že mají rádi dobře provzdušněnou vodu tak mě zajíma jestli třeba nepřidat vzduchování. Už z důvodu částečného odstranění dusičnanů ve vodě. Budu rád za každou odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 23:03 termixnator
Konecne sem vystrachal ten majl tak tady ho kdystak mas :) mailto:gunther3@seznam.cz ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 20:57 šelak Re: termixnator
vypadá to pěkně něco podobného jsem sháněl a nikde jsem to neviděl nakonec jsem koupil klasickou lipovou kostku asi 3x mi vyplavala z písku celkem mě to štve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 19:07 termixnator – Vzduchovaci kamen
Fotka k příspěvku Zdar jak to tady ctu tak jste nemeli docineni s timhle vzduchovacim kamenem je to drevo nakym stylem vsazeny do kamene a upraveny tak aby bubliny sly po celem a ne jen u zacatku jako ty kupovany :) tahle fotka je kdyz je vzduchovaci motorek stazeny skoro na Minimum a dela to luxusni maly bublinky Zkousel jsem stim i Co2 a nemuzu si to vynachvalit ani to nebylo drahy a vice mene i na prani (velikost dreva) dela to jeden soukromnik mozna mam jeste nekde majl kdyby jste chteli... a stim modrym kupovanym normalne v obchodu je to nesrovnatelne lepsi !! ten modrej dela pri stejnym nastaveni vykonu jen asi 3 provazce velykejch bublin a poustet do toho Co2 je knicemu vubec se nerozpusti...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 09:48 alexux
krokodýl byl taky dobrej jak každých pět sekund otevíral tlamu azní šli bublinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 09:41 alexux
chci se zeptat nikde sem slyšel o pýstových motorcích viděli ste je nikdi prý mají věčí výkon není tam menbrána takže se nemusí měnit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 09:35 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: alexux
V Hornbachu jsem ji viděl "za provozu" a - paráda! :-)
Za jistých okolností bych si tuhle věc v akva představit uměl. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 09:29 alexux – Re: Sid
Sid napsal: A co vzduchovací sopka? Nejlépe i s osvětlením! :)
<a href="http://www.akvarko.eu/zbozi/897/kit-ario-color-2-cervena-deco-sopka-medium/" target="_blank" rel="nofollow">http://www.akvarko.eu/zbozi/897/kit-ario-color-2-cervena-deco-sopka-medium/</a>
jo jo taky sem otom přemýšlel ale je dost drahá ale když otom přemýšlím no dobrý nápad palec palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 09:25 alexux
no ono jeto hezké se nato dívat rybi sistím hrajou.nemusím vzduchovat navíc to není vůbec hlučné .jen aby mi ten úsměv vydržel i do první opravy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 09:10 Muž kortezhugo [983]
alebo potapacom :)
-tiez som mal -no clovek z toho casom vyrastie :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.11.2011 08:51 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: alexux
A co vzduchovací sopka? Nejlépe i s osvětlením! :)
www.akvarko.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 08:50 Muž Yirka [9126] Re: alexux
Když už musíš(?) vzduchovat, pak tedy doporučuji jednoduchým kamínkem či dřívkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 08:45 alexux – vzduchovací mušle
vzduchovací mušle. je to kýč přemýšlel jsem jestli si koupit skalku mušli nebo to nejhorší krokodýla prosím poradte co si mam vybrat sad skalku už mám je perfetkní ahoj ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 38

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16924x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/970?od=801