Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vzduchování a vzduchovací motorky

 

NápovědaFórum » Technika » Vzduchování, vzduchovací motorky 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Vzduchování a vzduchovací motorky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2018 17:20 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Roger
Prosim tě co to zas sáhodlouze plkáš? Jen jsem se slušně zeptal, kde jsi vzal ty informace?

Ptal jsem se tě hlavně z toho důvodu (reakce na tvůj příspěvek), že jsi tu pronášel takové závěry o výhodách motorku a jak by ti to bývalo možná pomohlo zachránit ryby, kdyby ti někdo neradil blbě že je motorek s kamínkem zbytečný.

Opravdu nemohu čuchat, že tvůj názor se utváří z jednoho "1" příspěvku co ti napsal Mag a ve ší úctě k němu je to pouze jeho názor, kde konstatuje trošku něco jiného. (řešení chyb pomocí motorku)

Používat motorek v horku (při přerybnění) nebo při překrmené (otrávené) nádrži je řešení akutní situace, které se dá předejít. Takže jsem se stále nedozvěděl proč bych měl používat motorek pokud tedy nechci koukat na bublinky, mít přerybněné AQ nebo překrmené smich

Když jsem byl malej používal jsem Sera Air 550 (na pohánění bublifuku) a byl nejtižší z těch levných co jse mi dostal do ruky. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2018 15:21 Muž Fid0 [2]
Ale stále som nedostal odpoveď či naozaj MUSÍM brať motorčeky ktoré sú pre 200l akvárium ,alebo je to iba marketing ...ja to beriem tak že rovnako veľké bublinky mi spraví motorček pre 100l akvárium ... nechápem ten dôvod prečo musím kupovať silné mašiny ... keď mi maličké vzduchovanie spraví 500 bubliniek za minutu a veľké vzduchovadlo 1000 tak je to asi tým rybám jedno ... nie ??? Či v čom je pes zakopaný ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2018 14:54 Muž Roger [1873] Re: bobik0cz
Poučit Tě nemohu, protože a jelikož čerpám z toho co se tu dočtu, z toho se snažím vyvodit zdravý a logický úsudek, plusem je to že zpětně jsem zjistil že moje počínání bylo správné. Stejně tak, že se doporučuje vzduchování při vyšších teplotách v menších akváriích, stejně tak jak to popsal níže má i další preventivní funkce. A co hlavně nikomu a ničemu neubližuje. Ale abych Tě poučoval to si nemohu dovolit, teprve začínám ale dobrá rada nad zlato pro Tebe je ta než začneš mít horké úsudky a reagovat na komentář tak si přečti na co jsem to vlastně reagoval a hned poznáš oč tu běží, ano v dobře osazeném akvariu atd... Možná není třeba, ale to po mě jakožto začátečníkovi po 2 měsících provozu nemůžeš moc očekávat že budu mít vše ideální a vzduchování pokud mi má pomoct tak jedině dobře, extra hluk to nedělá a elektrika je mi jedno. Stejně tak jsem se dočetl i zde na fórech že pokud nelaboruji s co2 tak tím vzduchováním nemohu ani škodit jedině přilepšit. Takže asi tak. ;-) :-) mimochodem setkal jsem se za poslední měsíc s několika lidmi s akvarii někteří je mají i půl mého života, mají nádrže přes 200l i 750l a všichni je tam mají takže to asi špatný rozhodnutí taky nebude. Takže závěrem ublížit to nemůže a pomoct ano tak proč ne. :-) a pokud jsi dočetl až jsem tak by jsi mohl osvětlit důvod proč ho nepoužívat, kvůli rybám, rostlinám nebo něčemu jinému? Rád se dozvím proč ne, teprve se učím a rád si poslechnu zda to není kontraproduktivní. Proč to rezolutně odmítat pokud to neškodí a je spíše k prospěchu ať už jako prevence či z jiného důvodu i v dobře zarostlé nádrži?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2018 14:50 Muž Jarry [1437] Re: Maq
Já mám nějaký větší Atman se 2ma výstupy, vyrvál dělá hroznej, ale jede nonstop už dlouho - mám ho v technické místnosti a bublám s ním v rašelinovém výluhu a líhních na artemie, takže hluk mě netrápí, ale chvilku jsem ho měl ve skříni pod akváriem a to i puštěný na minimální výkon byl hodně hlučný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2018 14:29 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Maq
Tak Eheim motorek mám v práci a je super. Ale třeba má Sera je hlučný žravý krám a to byla taky drahá. Jen o ceně to není, třeba levná Hailea je dobrá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2018 14:25 Maq Re: bobik0cz, Fid0
@bobiku, stačí si přečíst, na co @Roger reaguje, a hned máš zdroj před očima.

@Fid0: Výkon vzduchovacího motorku není jediný parametr. U tohoto druhu zboží opravdu dost záleží na kvalitě provedení, a vůbec není samozřejmá. Nejsou to žádné čipy, které osadí i čínští školáci, je to železo, plast, cívka, membrána, atd. Životnost součástek a hlučnost jsou věci, které budeš vnímat jako podstatné, jakmile začneš jakýkoli vzduchovací motorek používat.
Nevím jak ostatní, ale já jsem opakovaně zažil, že laciný motůrek byl za pár měsíců k ničemu (příliš levný, než abych študoval možnosti opravy nebo reklamace - obojí mě příliš obtěžuje). Motůrky značkové (já mám Eheim), jsou třeba pětkrát dražší, ale vydrží mnohem déle, takže se mi to vyplatí.
Akorát dodám, že pokud jde o hlučnost, ani ten Eheim u mě není stoprocentní. Možná Schego, to jsem nikdy nezkoušel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2018 13:34 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Roger
A můžeš nás tedy prosím poučit a vysvětlit nebo poskytnout zdroj tvých informací, kde se vysvětluje k čemu je dobrý ten vzduchovací motorek s kamínkem? coze

Dodnes žiju asi v omylu, že v dobře osázené nádrži (rostlinami) bez přerybnění je vzd. motorek zbytečný a používá se v nádržích, kde rostliny nejsou a nahrazuje tak jejich funkci. :-P

Doufám, že zdroj tvých informací není hodná paní ze zverimexu :)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2018 13:00 Muž Fid0 [2] – vzduchovanie
OK a je naozaj potrebne tam davat silne vzduchovacie motorčeky ?? Chcem tam kúpiť niečo takéto abc-zoo.sk/…

ale odporúčajú mi až tento abc-zoo.sk/…
čo sa mi nechce do toho dať 2x viac EURO ... včom je rozdiel a prečo mám kupovať silnejši ??? Mám 180l akvarko a vzduchujem aj filtrom ... ďakujem za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2018 20:18 Muž Roger [1873] Re: nekdo
Nene, to je dlouhý kamínek o velikosti 10cm pro sebe jsem koupil 15 cm ale puštěný to mám snad s rozumem. Ještě jsem ho utopil trochu do dna aby zbytečně nevyčuhoval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2018 19:41 Muž nekdo [355] Re: Roger
no jestli je to takova ta "ohybaci" rampa, tak pozor - dost casto byva uvnitr olovena...
tyka se vetsinou tech "ohybacich" - ty dlouhe "kaminky" ten problem nemaji (alespon co vim ja)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   20.08.2018 19:03 Muž Roger [1873] Re: Maq
No vidíš, teď jsem narazil na pěkně popsány problém který jsem měl a možná ještě slabě je u dcery akvaria, byť jsem teď dělal test no2 pro orientaci a byl 0. Skoro každý tady mě od vzduchování odrazoval když jsem se cca před měsícem o to zajímal, prý zbytečnost atd... A já neposlechl a minulý týden jsem ho dceři do akva koupil, takové to klasické motorek od Mariny a vzduchovací lištu tuším 10cm. A teď se dočítám o vlákno jinde že jsem udělal dobře. To mě těší. Samozřejmě jsem ho rovnou pořídil i sobě. Škoda že mě od toho jiní odrazovali když jsem se na to ptal ze začátku založení akvária, možná by následky nebyly takové
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.08.2018 18:51 Maq Re: NHKG, vaaclav
Tak já jsem si letos v zimě všiml, že malé vnitřní filtry mi v malých akváriích ohřívaly vodu o 2 stupně. Zaměřil jsem se na to a změřil jsem, že i vnější kanystrový filtr ohřeje vodu až o jeden stupeň. Podobný efekt mají krycí skla, která zpomalují ochlazování vody odpařováním. A když se na ně svrchu ještě svítí...
S vyšší teplotou rozpustnost kyslíku klesá, to je jasné. Ale myslím že ještě nebezpečnější je pokles obsahu kyslíku v důsledku dýchání mikrobů. A aktivita mikrobů v pásmu do 35°C většinou roste výrazně rychleji, než klesá rozpustnost kyslíku.
Proto když akvárium není úplně tip ťop, tak se snadno stane, že obsah kyslíku je nižší než při plném nasycení - a tehdy vzduchování pomůže.
(Jinak přiznávám, že neumím změřit čísla. Například jak účinné je přisávání vzduchu vývodem filtru, jak účinná je rozstřikovací rampa, to ve srovnání s klasikou, vzduchovacím kamínkem. Pro sebe jsem to ale vyřešil tak, že vzduchováním, hlavně v létě, nic nezkazím.)
(A zcela zdarma přenechávám Jirkovi Ščobákovi uvedené argumenty, jak si filtrací a krycími skly zhoršujeme poměry v akváriích. :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2018 18:37 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: vaaclav
Externí vzduchování má jednu obrovskou výhodu. Jede i když se pokazí/ucpe filtr. Já ho mám pro jistotu doma i napájené přes UPS. Pro běžný chod akvária není vzduchování většinou nutné, ale hodně pomůže při různých katastrofách. Já jsem přišel jednou o 4 velké ryby při poruše filtru, které by se vzduchováním přežily. Od té doby pokud jsou v akváriu ryby, co neumí dýchat kyslík, tak vždy používám vzduchování. Ohřev vody není moc velký a většině chovaných ryb 30°C nevadí (a těm co 30°C vadí já chladím).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2018 18:21 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
ahojte, prosím o radu ... mám 180l akva ,všetko je OK a filter EHEIM BALL 180 ma aj vzduchovanie. Většinou se bavím o konkrétním případu. Vzduchování v tomhle počasí pokud nemáš motorek ve sklepě bude ohřívat vodu už jen tím že okolní teplota + teplota cívky bude zvyšovat teplotu v akváriu a dodávaní kyslíku je potom trochu diskutabilní protože se rozpustí jen tolik co teplota vody dovolí to znamená čím vyšší teplota tím nižší obsah kyslíku. Když mám vzduchování u filtru je ho asi zbytečné dávat ještě další ale když ho někdo chce ať si ho pořídí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2018 18:14 Muž nekdo [355] Re: vaaclav
tak treba je filtr pohanen vzduchovym kompresorem ?:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.08.2018 18:07 Maq
Ono se v posledních letech většinou říká, že vzduchování je zbytečnost, ale já myslím, že to tak docela pravda není. A platí to zejména v tuhle dobu vysokých teplot.
V jiném vlákně @Roger řeší aktuální katastrofu a hodně se stará o obsah dusitanů a dusičnanů. Ale měl by se starat především o obsah kyslíku! Co se v akváriu stalo při překrmení? Namnožili se heterotrofní mikrobi a spotřebovali spoustu kyslíku. Nota bene když je horko. Dokonce došlo až na sulfátovou respiraci, a tak akvárko zasmrádlo. Nitrifikační bakterie, které se věnují mnohem méně "výnosnému" řemeslu (energeticky), než heterotrofní bakterie, zdecimoval nedostatek kyslíku, a teď potřebují opět hlavně kyslík, aby se znovu namnožily.
Výměnami vody @Roger snižuje obsah organických látek, a tedy spotřebu kyslíku. Ale vzduchování v takové situaci udělá taky dobrou službu. Kromě toho, vyšší obsah kyslíku snižuje toxické působení amoniaku a dusitanů na ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2018 16:35 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: nekdo
Na co má pak filtr. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2018 15:45 Muž Riccihifi [13] Re: Fid0
Tento uplne staci www.rostlinna-akvaria.cz/…
Pripadne ked mas vyssie naroky na bublinky tak www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2018 15:41 Muž nekdo [355] Re: vaaclav
jen doplnim...a nebo neni zdrojem pohybu vody...;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2018 10:27 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Fid0
Vzduchovací moterek je v akváriu většinou zbytečnost, pokud tedy z něho nemáš rybí polévku. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2018 09:00 Muž Fid0 [2] – Sila vzduchovania
ahojte, prosím o radu ... mám 180l akva ,všetko je OK a filter EHEIM BALL 180 ma aj vzduchovanie. Uvažujem nad vzduchovacim kompresorom ,ale našiel som že pre 180l treba už za 50€ a nestačí za 30€ čo mi príde zbytočné,... je dôležitá SILA toho vzduch.motorčeka ?? Však bublinky to robí tak či tak rovnaké,akurát tie väčšie majú 2 vývody,ale to viem vyriešiť nejakým rozbočovačom za pár centov... ryby mám : neonky červfené, skalár amazonský + zlatý a nejaké guramy zakrslé a zlaté .. filter mám momentálne nastavený tak, že mi číry hladinu ... Ďakujem za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 12:57 Muž zanek [2] Re: RE5PEKT
jo diki ti, reagoval jsem na kolegu kankunena, tedy rena 300,, jasny realny vykon bude oproti uvadenym o trochu nizsi, hluk zase vyssi, v zavisloti na stari stroje, me by ale zajimalo jak moc se to bude lisit.
objednal jsem ten maly moturek do ostrikovacu, otestuji a pak dam vedet jak si vedl.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2018 10:57 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: zanek
Čus, neuvedl jsi o jaký výrobek se jedná, ale mělo by se to +- blížit realitě. Ale reálný výkon bych vždy počítal o trochu nižší. Hlučnost odpovídá novému "nerozhrkanému" výrobku, který jak stárne a všechno se uvolňuje, tak začíná být hlasitější a začíná rezonovat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 12:24 Muž zanek [2] – micro air pump
zdravim,
mate nekdo zkusenosti s temito moturky?
m.aliexpress.com/…
uvadeji tlak 20-30kPa, objem cca 16l/h

napojit to na starou nabijecku od mobilu a pouzit pro mensi nadrz..
jen nevim jak to bude s hlukem a zivotnosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 11:00 Muž Kubaa [718] Re: lenkalor
super, hluk mi nevadí, chci to do terénu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2018 10:58 Žena lenkalor [580] Re: Kubaa
Fotka k příspěvku Zkoušela jsem jeden. Použila jsem 2 nabíjecí baterie (Panasonic Eneloop AA 1900mAh) v adaptérech. Motůrek je na ty velké baterie. Vydržel běžet 9 hodin.
Ale je dost hlučný.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 09:06 Muž Kubaa [718]
Jaké máte zkušenosti s motorkem na baterky? Myslím takové ty levné mechanické. Jak dlouho vydrží běžet na jednu sadu baterek (a jakých baterek)? Jak dlouho vydrží, než se to celé rozpadne (ta plastová mechanika uvnitř je srandovní)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 23:35 Muž zanek [2] – Re: Kankunen
a nezkouseli jste nekdo ty prisavkove silent mini air pump co je jich plny aliex..
jak to funguje, do jake hloubky bubla..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 22:59 Muž zanek [2] Re: Kankunen
cus, ted sem nato koukal, prodejce uvadi Akvárium 120-300L, výkon: max. 200 L/hod,
Tlak: 300 mb, Hlučnost: pod 30dB,
tzn. ze by to teoreticky melo bublat i v 3m hloubce..
u noveho typu uz uvadi tlak jen 130mb a prikon 2,5W ,, ale itak je to dost

fakt to takhle funguje?
opravdu je to tak silne a tiche?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 09:52 Kankunen – Vzduchovací motorky Rena
Řešil jsem vzduchování do mého akva 700l a jediný motorek, který funguje je Rena. Má větší výstupní tlak a proto dokáže dostatečně vzduchovat i v 60 cm. Mám 2x Rena 300 4W. Ostatní motorky jako třeba Sera se vůbec nechytají. Má někdo stejnou zkušenost? dík
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2017 19:48 Muž Pufli [3]
Fotka k příspěvku Kto, chce chce vsadiť na istotu čo sa hluku týka tak určite Schego, alebo Eheim je jasná voľba.
Ale, je otazné či tých cca 30€ naozaj stoji za to, lebo už len vnímanie samotného hluku je subjektívny dojem a za menej peňazí sa dá kúpiť slušný luftovač.
A čo sa životnosti týka tak za cenu Eheim kúpite napr. 3.ks Hailea ACO-6604 . A môj Eheim kľakol na odpracované hodiny nejako skoro.
Inak čo sa týka nožičiek Schego-vé vyzerajú v pohode. Pre mňa osobne sú nožičky nepodstatne, lebo u mňa každý motorček visel čo ma tiež vplyv na jeho hluk.
Takže, je na každom či je ochotný neriskovať a pustiť trochu viac „peria“.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2017 19:26 Muž Pufli [3] – Schego Optimal WS2
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Môj kompresor EHEIM 400 začal štrajkovať, tak som sa začal obzeral po novom prípadne inom dobrom hlavne tichom kompresore. Môžem potvrdiť, že EHEIM bol tichý, ale jeho konštrukcia nie je moc trvácna (plast). Síce ho mám dlhšie ale v podstate išiel v kuse iba rok. Jedného dňa začal vrčať na svet. Dal som mu šancu rozobral som ho a zistil som, že sa odlomil kolíček na ramene čo kmitá membránou. Pre istotu som prerobil aj druhú stranu. A EHEIM dostal druhú šancu a fúkal si spokojne ticho ďalej vzduch do akva. Asi o mesiac zase dal o sebe vedieť. Najprv som myslel, že sa povolilo ramienko, ale odtrhol sa z neho magnet. Magnet je prichytený k ramienku plastovým „hríbikom“. Priskrutkoval som ho a EHEIM dostal tretiu šancu. Po dvoch týždňoch zase začal šomrať. Prehlušil bez problémov filter EHEIM 2080. A, to bol posledný klinec do jeho rakvy. Tak som sa začal rozhodovať o jeho náhrade a to buď novým EHEIM 400, ATMAM AT-A9500, SERA air 275 R plus a narazil som na SCHEGO Optimal WS2. Najviac ma zaujal SCHEGO jeho konštrukcia je v podstate zhodná(podstate aj cena) z EHEIM-om, ale bez plastu. SCHEGO za pár dní dorazil domov a môžem potvrdiť, že je tichý ak nie tichší, ako jeho predchodca v podstate ho aj tak prehlušia vzduchovacie kamene . A inak tie dva vývody vzduchu EHEIM-u my vôbec nechýbajú. Je aj silnejší brat SCHEGO Optimal WS2 a to SCHEGO M2K3 WS3, ale ak Vám fakt ide o ticho tak je rozumnejšie vraj zobrať 2ks SCHEGO Optimal WS2. Ak hľadáte fakt tichý kompresor a nie je vám ľuto pár euro (EHEIM bol drahší) môžem ho len a len vrelo odporučiť.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2017 12:26 Muž O.Tom [439] Re: Kubaa
To bych netvrdil, mám tu i M2K3 a to už jde celkem slyšet.
Ale taky netvrdím, že se to nemůže kus od kusu lišit... pokud se ke mě nějaký model dostal, tak to bylo vždy jen po jednom kusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2017 10:36 Muž Kubaa [718] Re: O.Tom
Je pravda, že čím výkonnější Schego, tím tišší? Tak to totiž vypadá podle údajů výrobce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 22:58 Muž O.Tom [439] Re: Cinelli
Mám teď doma asi 7 různých modelů EHEIM, SCHEGO, Tetra, Rena a ten Schego Optimal mi přišel jako nejtišší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 22:48 Muž DeRosa [12] - CichlidyRe: Maq
No právě že se recenze na eheim celkem rozcházejí.Někdo napíše bezhlučný,někdo že pěkně vrní...Mám doma Hailea 6602 ale tomu jsem naměřil 65 db.Tak ten opravdu jen do zálohy.Ale asi budu vzduchovat non-stop tak raději Schego.Když k tomu připočítám vzduchovací kamínek eheim (kterej bych asi chtěl) tak to cenove vyjde nastejno.Akorát Schego má výkon 4.1 l/min a eheim 2x 3.3l/h Tak snad to bude stačit: Aq 450L (180x50x50) "biotop" BW takže bez rostlin a navíc plánuj tak 50-60% hladiny plovoučky,takže hladinu budu čeřit minimálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 22:10 Maq Re: Cinelli
Já mám Eheim 400 a měl jsem smůlu - je pořádně hlučný. Ale pokud jde o výkon, je silný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 21:15 Muž O.Tom [439] Re: Cinelli
Ten SCHEGO Optimal je velmi tichý, téměř neslyšitelný.
Ono pak mnohem větší hluk udělají samotné bublinky v akváriu a případně tlakové rázy v hadičce.

Z EHEIMu jsem měl v ruce max Air Pump 200, oproti SCHEGO Optimal je lehce slyšitelnější, ale stále slušně tichý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 20:17 Muž DeRosa [12] - Cichlidy – Eheim vs. Schego
Vybírám vzduchovací motorek a rozmýšlím se mezi

www.rostlinna-akvaria.cz/…

a www.rostlinna-akvaria.cz/…

máte někdo zkušenosti? Hlvně co se týče hluku?U toho Eheimu je asi plus v případě potřeby že se dá vduchovat 2x200 L/H

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2017 12:52 R Muž romant [27987] Re: Suntour
Je-li hladina čeřena a je-li dostatek prosperujícíh rostlin nevidím k tomuto důvod. Spíš bych řešil chlazení jako celek, ale ani zde nenní třeba bláznit, krátkodobý, tedy několikadenní teplotní výkyv není nic s čím by si osádka neporadila. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2017 12:47 Muž Suntour [4] Re: romant
Ano myslim cerpaci hlavou vzduchovat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2017 12:38 R Muž romant [27987] Re: Suntour
Pokud jsi se řídil radou ze dne 18.5.17 pod nádrží, potom nemusíš. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2017 12:34 Muž Suntour [4] – Vedra
Teplotu v AQ mam ted k 28 stupnu. Mám začít preventivně vzduchovat ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2017 11:56 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: zervan
Pokud má akvo hloubku 50cm, tak na dně je tlak 0,05Atm? Nepletu se? Takže tlak, který vyvine motorek musí být větší, než těch 0,05Atm a stlačený vzduch je rozhodně těžší než nestlačený, asi ne o moc, ale rozdíl to i při tak malém tlaku bude. Takže je lepší ten vzduch nechat padat dolů než ho tlačit nahoru do kopce.
Na druhou stranu tento vliv bude velice malý, takže bych to klidně zanedbal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2017 09:05 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: JoKa
JoKa napsal: Nevím jak moc, nikdy jsem to neměřil. Ani nevím, jestli to nahoru tlačí hůř, ale subjektivně si myslím, že ano Nevidím k tomu dôvod - veď netlačí hore vodu, pre prepravu ktorej hmotnosti v smere proti gravitácii by sa musela vykonávať práca. Poloha motorčeka nehrá rolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 23:37 JoKa Re: Maq
Nevím jak moc, nikdy jsem to neměřil. Ani nevím, jestli to nahoru tlačí hůř, ale subjektivně si myslím, že ano, stejně jako to ovlivňuje délka hadičky...

Pokud bude výš a hadičky nebudou extra dlouhé, tak Ti fakt bude stačit 1w na jeden vývod a 10 % rezervy... Pokud chceš kvalitu za rozumnou cenu doporučím tetra aps (adekvátního výkonu). Jasně, jsou i lepší, ale tento mám vyzkoušený. Je tichý a spolehlivý... Levnější varianta je Atman, ale dělá bordel. Resun a eheim ujdou a špička je schego. Na haileu, nebo unistar ani nekoukej.

A ještě doporučím hřeben, nebo nějakou rozvodničku v podobě vodácké trubky... Alchymistickou hadičkárnu doma nechceš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 23:05 Maq Re: JoKa
Eh, poloha kompresoru vůči akvárku ovlivňuje výkon??? Týýý brďo.
No ale jo, bude výš než akvárka, z bezpečnostních důvodů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 22:53 JoKa Re: Maq
Ale do jaké výšky od kompresoru? Nebo kompresor bude výš než akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 22:45 Maq Re: JoKa
Jenom vzduchování. Kamínek/dřívko bude 30 cm hluboko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 22:28 JoKa Re: Maq
1 watt se rovná jeden vývod... Pak záleží jak moc chceš ušetřit a jak moc potřebuješ ticho... Pokud je to extra do výšky, tak o něco víc... Dobré je 10% rezerva... Vysvětluji to ve vláknu výběr vhodného filtru...

Budou to jen vzduchování, nebo i filtry? A jak vysoko to bude tlačit?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 38

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16924x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/970?od=301