Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vzduchování a vzduchovací motorky

 

NápovědaFórum » Technika » Vzduchování, vzduchovací motorky 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Vzduchování a vzduchovací motorky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 20:49 Muž melvilko [4]
pridavam ešte ja som ho vypodložil obyčajnou utierkou na prach ktoru som poskladal takže je hruba a pohode taha vzduch :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 20:46 Muž melvilko [4]
ahoj ja mam stare komunisticke ale funguje len pravda počuť ho až susedom tak som ho schoval do skrine a vypodložil lebo sa pohyboval teraz je dosť klud a vnoci aj tak nikdy neni zapnute takže pohode a cez den to je OK :) toť moja rada snad pomože
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 19:44 S Muž invalida [3881] – Re: Yirka
Vidíš to mě nenapadlo a vyberu i hezkou. Hlavně nesmím manželce říct že sem tu houbu měl v ruce :) Mohla by vyžadovat nádobí a já tvrdím že mám na houbu alergii smich Václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 19:40 Muž Yirka [9126] – Re: invalida
Fotka k příspěvku Máme asi stejný At-A 3500, dělal mi podobné potíže tak jsem jej postavil na molitanovou hubku na nádobí viz foto a je po problémech. Ani se neposouvá ani nehlučí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 17:19 Muž Miras [111] – Re: invalida
položit do molitanu?, či dát do skříně pokud to jde. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 17:13 S Muž invalida [3881] – atman
Malej vzduchovací atman číslo bohužel nevím běhá asi 2 roky v kuse a trošku už hlučí..V hadičce vývodu z mašinky je trochu asi oleje..je hnědá. Nevíte jestli třeba nejde rozebrat máznout přitáhnout? Funguje tak nechci na blind otvírat...Ono vlastně jen stačí dobře ho postavit a ztichne na ůnosnou mez.... Jenže se za chvíli vibracema zase pohne....Nějakej fígl napadla mě podložka pod myš..Prostě se podělte o zkušenosti....................... Václav

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 07:42 Muž VVV111KKK [61] – Re: sejnatko
Vzduchování může být sice pěkná dekorace, ale na druhou stranu, příliš rychle vyhání z vody CO2, které přes den přijímají rostliny. Já osobně ho používám jen když je v akva zhasnuto, a naopak. Tak mají rostliny přes den dost CO2, které potřebují k růstu a rybky dost O2, které vyprodukují spokojené rostliny. A přes noc vzduchováním do akva přidán jak rostlinám tak rybkám vzduchováním O2. Pravdou je, že např. při návštěvě občas vzduchování zapnu (mám prodyšnou 30 cm hadici a tem závoj bublinek vypadá fakt efektně a kdo by se nepochlubil), ale opravdu jen na chvíli. Dlouhodobě a trvale přes den nedoporučuji. :-)
Jen aby to někdo špatně nepochopil: Filtr musí běžet nepřetržitě, jen vzduchování přes den vypínám.
Pro BlankaŠvecová. Bez té prezentace, ve které bude alespoň objem akva, počty a druhy ryb, počty a druhy rostlin (živých rostlin, umělé jsou jen dekorace),(celkové foto by taky nebylo na škodu), žádná konkrétní rada asi nebude. Jen rady obecného typu možné přerybnění, možný nedostatek rostlin atd.
Rozhodně stav, že po vypnutí vzduchování rybky lapají po vzduchu je velmi vážný a měl by se okamžitě řešit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 19:11 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: sejnatko
ale nekdy to vzduchovani dela pekny brikule, pokud je ve dne tak muze nasavat a vyrit kal ze dna... ja to tak mel a diky tomu jsem mel mooc peknou ruduchu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 15:33 sejnatko – Re: Mazzy23
Dnes už většina filtrů funguje i zároveň jako vzduchování. Já mám jak filtr tak vzuchovací kamen. Filtr samozřejmě pracuje neustále, vzduchování zápínám většinou na noc, kdy vypínám i osvětlení a rostliny tak nemohou vyrábět O2 a naopak ho z vody sami odebírají. palec Jinak když máš filtr, tak si myslim, že vzduchování můžeš pustit kdykoliv, je to zároveň i moc hezká dekorace ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 09:18 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: fantuomas
jojo chtelo by to zridit prezentaci nadrze at vime o cem se bavime....
jeste je otazkou v jakem stavu jsou vase rostliny... jestli jim neco nechybi
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 23:01 Muž fantuomas [35] - Rostliny
BlankaŠvecová napsala: mohu se přidat? Já ale když vzduchání vypnu, tak mi začnou rybky lapat po zvduchu u hladiny a to mám živé rostliny, vnější filtr, který přivádí i malilinko bublinek. přesto musím zapínat vzduchování. Jakmile ho zapnu, tak do hodiny rybky opustí hladinu, přestanou otvírat dokořán tlamičky a jsou v poho. Vůbec nechápu, jak by to fungovalo bez vzduchování...

..zrejme to bude nesprávnym pomerom - veľkosť akvária- ryby- rastliny, skúste ubrať ryby..pridať rastliny. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 22:56 Muž Miras [111] – Re: BlankaŠvecová
taky to záleží na více faktorech, jak moc máš rybek, kolik rostlin, jak velké akva ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 22:55 Muž Horác [3942] – Re: BlankaŠvecová
Jednoznačně máte přerybněno ... musíte si vypomáhat vzduchováním, protože rostliny nestíhají vyrobit dostatečné množství kyslíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 21:57 BlankaŠvecová
mohu se přidat? Já ale když vzduchání vypnu, tak mi začnou rybky lapat po zvduchu u hladiny a to mám živé rostliny, vnější filtr, který přivádí i malilinko bublinek. přesto musím zapínat vzduchování. Jakmile ho zapnu, tak do hodiny rybky opustí hladinu, přestanou otvírat dokořán tlamičky a jsou v poho. Vůbec nechápu, jak by to fungovalo bez vzduchování...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 08:33 Muž voki [17]
Dekuji vsem, co mi to vysvetlili! X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 20:36 Muž navik [908] - Sumci – Re: voki
Vaše připomínka, byla spávná palec.
Jelikož nesytíte své akvárko CO2, nemá vzduchování logicky co vyhánět a představa, že bublinky vzduchu (či proud jimi vytvořený) vyhánějí z vody selektivně běžný obsah CO2, jak zde popisuje Haimdol mne pobavila (když navíc doporučuje vodu rozproudit byť horizontálně ) :-) .
Klidně vzduchujte po celou dobu, Obsah kyslíku je dán jeho rozpustností ve vodě a "překysličit" při běžném vzduchování nemůžete (u sumečků mi běží vzduchování i provzdušňování čerpadlem trvale také...).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 19:53 R Muž Silent [5949]
Samozřejmě, že kompresorek fouká vzduch a ne pouze kyslík. To CO2 nevyhání z vody kyslík přidávaný kompresorem, ale prudký pohyb vytvářený proudem bublinek. Proto se při špatném růstu rostlin nedoporučuje vzduchovat, ale zajistit dostatečný přísun kyslíku pohybem hladiny ( filtrací, čerpadlem). Vzduchováním opravdu nemůžete akvárium překysličit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 19:48 Muž voki [17] – vzduchování-CO2
a to vzduchování do AQ "fouká" jenom kyslik? To bere celkový vzduch a v něm je i CO2 nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 18:37 listicka80
No tak otrava kyslíkem asi nehrozí :-) ale rostlinky potrebují CO2 pro svůj růst a ten kyslík ho vyhání z vody ven
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 18:20 Muž voki [17] – Překysličené AQ
Dobrý den,
Chtel sem se zeptat, jestli muzu prekysličit AQ, kdyz necham běžet vzduchovani cely den? Vzduchovani(-Elite 801) je priskrceno na minimum, nechtel bych aby se rybám a rostlinám neco stalo. :-O
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 19:36 Muž Horác [3942]
Wexelo napsal: Mám v jednom akva bublifuk jako filtr, ale na "doplňování" CO2 pomoci něho jsem nepomyslel.
Já tam ten bublifuk mám hlavně kvůli slepé hladině. To doplňování CO2 je spíš příjemný vedlejší produkt rozčeřené hladiny. Můj případ je navíc dost specifický: V normálním akva (s rybama) supluje bublifuk vzduchování - dodává kyslík a vyhání nadbytečný CO2 (oboje samozřejmě jen do rovnovážného stavu), v hojně zarostlém krevetkáriu /můj případ/ funguje bublifuk v podstatě naopak - urychluje odchod kyslíku a doplňuje deficit CO2 (opět pouze do rovnovážného stavu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 19:00 filipsi – Re: Horác
No ono drive bylo "bublani" takrka v kazdem akva. Rostliny rostly. Stejne tak, jako rostou v rybnicich, v potocich ... To, jestli je ho ve vzduchu procent pet, nebo 0.038 ma vyznam pro to, kolik ho bude ve vode velice maly. Jak rikam, pokud by se nerozpoustel, a nebyl ve vode zastoupeny v mire dostatecne, neexistoval by zivot. Akvaristika ale pokrocila, pokud je akva kytkami nacpane k prasknuti, dostatecne osvetlene, a mezi rostlinami zastoupeny druhy narocnejsi, casto to bez umneleho pridavani nejde nebo jde tezko.
Snadny test - par dni sledovat Ph, vzduchovani vypnout, opet sledovat. A to sledujeme jen vliv vzduchovani, komplet zakryz hladinu akva inertnim plynem, to by se teprve dely veci ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 18:56 Wexelo
Mám v jednom akva bublifuk jako filtr, ale na "doplňování" CO2 pomoci něho jsem nepomyslel. Spíš mám problem do druhého akva dodat tolik CO2 aby to mělo smysl (CO2 zavedeno do sání filtru) a tak mi přijde způsob se vzduchováním velice neefektivní, ale možná se pletu, nemám s tím zkušenosti.

edit- teda měl bych asi mít, ale nějak to nehlídám, neměřím takže nevím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 17:11 Muž Horác [3942]
Wexelo: ... "skutečně jsem neslyšel o nikom kdo by vzduchováním přidával CO2 do akva nebo se snažil "doplňovat" CO2 do rovnovážného stavu" ...

Já to dělám. Akvárko mám plné rostlin, ale krevetky toho (na rozdíl od ryb) moc nenadýchají ... bublifuk mi tak vlastně pomáhá doplnit CO2 alespoň na úroveň rovnovážného stavu. (Aspoň doufám :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 16:59 Muž Sid [6634] - Rostliny
coze Pokud tedy za zasadnejsi ucinek nepovazujete to, ze ve vode vubec neco zije a roste ....
Už se nám to párkrát stalo, že jsme se (zdánlivě na jedno téma) bavili každý o něčem jiném... Tohle mi přijde jako další takový případ.
Důvod, proč byla moje odpověď na Wexelovu otázku "Ani ne.", najdete v mém předchozím příspěvku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 16:48 Muž Sid [6634] - Rostliny
Asi jsem se špatně vyjádřil, ale skutečně jsem neslyšel o nikom kdo by vzduchováním přidával CO2 do akva nebo se snažil "doplňovat" CO2 do rovnovážného stavu...
Možná to někoho překvapí, ale pro mě jste se vyjádřil dostatečně srozumitelně. :)
"...Cituji: Oxid uhličitý je běžnou součástí zemské atmosféry, přičemž jeho koncentrace (průměrně 0,038 %)..... Opravdu se z takového množství uvolní nějaké zásadní množství do vody aby to mělo nějaký zásadnější účinek na akva? Pokud ano tak ihned vypínám co2 a jdu vzduchovat...."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 14:57 Andrez
No jak to tak ctu, tak pravdu tady ma vice lidi... Vzduchovanim se opravdu dostava do akva nejake to CO2... ale ja uz tu nekdo psal, pokud je potreba vetsi mnozstvi CO2 (hodne rostlin) vzduchovanim se to tam nedostane, pokud ale tech rostlin moc neni tak i vzduchovani staci... a hlavne je potreba pro ryby (kdyz jich je vice), pac rostliny pri fotosynteze ten kyslik vytvareji a kdyz nejsou, neni ani z ceho vytvaret ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 13:37 Muž Horác [3942] – Re: Wexelo
Já se jen snažil odpovědět na otázku "Nějak mi není jasné jak vzduchováním dostanete CO2 do akva." :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 13:24 Wexelo
filipsi napsal: Wexelo napsal: .... Snažím se být akvarista a ne chemik ;-) proto je třeba brát moje komentáře v této rovině....

Neni pak lepe se komentaru k veci, ktere nerozumim, zdrzet?


Než pak vysvětlovat v několika komentářích co jsem vlastně chtěl říct tak asi je.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 13:21 Muž filipsi [1295]
Wexelo napsal: .... Snažím se být akvarista a ne chemik ;-) proto je třeba brát moje komentáře v této rovině....

Neni pak lepe se komentaru k veci, ktere nerozumim, zdrzet?
(edit - pardon, blba nalada)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 13:16 Wexelo
Já to beru v rovině užitné pro akva, ne v rovině chemických tabulek. Pokud má někdo moc ryb a málo rostlin, vzduchuje z důvodu okysličení vody a vyhnání CO2, pokud má někdo hodně rostlin a málo ryb tak vzduchování je pro něj nesmysl. Asi jsem se špatně vyjádříl, ale skutečně jsem neslyšel o nikom kdo by vzduchováním přidával CO2 do akva nebo se snažil "doplňovat" CO2 do rovnovážného stavu. Snažím se být akvarista a ne chemik ;-) proto je třeba brát moje komentáře v této rovině.

- Nasávající kompresor CO2 je zbytečné, CO2 z kvašení vyvine značný tlak na to aby bublal pod hladinou z kamínku a jak z předešlých komentářu lze pochopit tak vyšší koncentraci CO2 než je přirozený stav vzduchování snižuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 13:07 Muž kortezhugo [983]
...mozno divny napad ale X-) ...mna len tak napadlo co ked bude "kompresor" este prisavat CO2 z burcaku a ten spolu zo vzduchom tlacit cez vz.kamen?...-a bude vzduch,CO2,filter v jednom...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 12:36 Muž NASREDDIN [1383] – OT
Wexelo napsal

A mužete mí říct odkud se do akvárka dostane ? Nějak mi není jasné jak vzduchováním dostanete CO2 do akva.

Že by přímo ze vzduchu?
(užitnost bude jistě nulová to nikomu neberu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 12:35 Muž Horác [3942] – Re: Wexelo
Napíšu to samé, co filipsi, jen trochu jinými slovy: 1) CO2 se ve vodě rozpouští cca 600x lépe, než kyslík. 2) Pokud je v akvárku méně CO2 (spotřebovávají ho rostliny), než kolik odpovídá parciálnímu tlaku CO2 nad hladinou, pak vzduchováním samozřejmě doplňujeme i (chybějící) CO2 a urychlujeme nastolení rovnovážného stavu, ve kterém je množství rozpouštěného i uvolńovaného CO2 stejné).
edit: Omlouvám se, že jsem vstopil do diskuse ... já než to nadatluju, tak už je to někde jinde :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 12:27 Muž filipsi [1295]
Sid napsal: Opravdu se z takového množství uvolní nějaké zásadní množství do vody aby to mělo nějaký zásadnější účinek na akva?
Ani ne. :-)


coze Pokud tedy za zasadnejsi ucinek nepovazujete to, ze ve vode vubec neco zije a roste ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 12:24 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Wexelo
Opravdu se z takového množství uvolní nějaké zásadní množství do vody aby to mělo nějaký zásadnější účinek na akva?
Ani ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 12:22 Muž filipsi [1295] – Re: Wexelo
Ano, je treba brat v potaz i rozpustnost jednotlivych plynu, nejen jejich procentualni obsah.
Pokud by tomu tak nebylo, nebyl by na zemi mozny zivot.
co2 nevypinej, vzduchovani te nespasi, zapominas na jednu dulezitou vec, z toho co pisu - CO2 bude na hodnote, pro danou vodu prirozene. Navic v zarostlem akva je co2 "pozirano" mnohem rychleji, nez prirozene doplnovano. Hodnota prirozena nemusi pro mnoho konkretnich akva a rostlin znamenat hodnota dostatecna. Umnelym pridavanim cisteho co2 tuto hodnotu zvednes znacne vys, nez je prirozene.
Pokud ji mas takto upravenou, pak jakekoli intenzivnejsi cereni vody znamena rychlejsi vyprchavani. U vody, kde co2 "vyzerou" rostliny, muze zvysene cereni znamenat rychlejsi srovnani na prirozenou uroven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 12:13 Wexelo
filipsi napsal: Ze by z toho vzduchu, jako to bezne dela, az na uroven, co je pro danou vodu prirozena?
Cituji: Oxid uhličitý je běžnou součástí zemské atmosféry, přičemž jeho koncentrace (průměrně 0,038 %).....
Opravdu se z takového množství uvolní nějaké zásadní množství do vody aby to mělo nějaký zásadnější účinek na akva ? Pokud ano tak ihned vypínám co2 a jdu vzduchovat.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 12:05 Muž filipsi [1295] – Re: Wexelo
Ze by z toho vzduchu, jako to bezne dela, az na uroven, co je pro danou vodu prirozena?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 11:59 Wexelo
NASREDDIN napsal: Mám motorek Atman At 600 (tím číslem si nejsem zrovna jistý) 2 vývody, plynulá regulace. Na hluk si stěžovat nemohu.
(že by se vzduchováním vyhánělo CO2 bych si nedovolil tvrdit, naopak klidně budu tvrdit, že se při vzduchování nějaké to CO2 do akvárka dostane)


A mužete mí říct odkud se do akvárka dostane ? Nějak mi není jasné jak vzduchováním dostanete CO2 do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 10:15 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: Ipetr
Ahoj, připojuji se k otázce. Chtěl bych co možná nejtišší motorek ke 30l akváriu s bublifukem, ale dát 600 za EHEIM se mi moc nechce. Zkoušel jsem ELITE, ATMAN, vše v základních výkonech a jsou tiché jen první měsíc, pak se to rapidně zhorší. Co třeba TetraTec APS 50? Máte ho někdo? Je tichý? Díky za zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 06:46 Muž NASREDDIN [1383]
Mám motorek Atman At 600 (tím číslem si nejsem zrovna jistý) 2 vývody, plynulá regulace. Na hluk si stěžovat nemohu.
(že by se vzduchováním vyhánělo CO2 bych si nedovolil tvrdit, naopak klidně budu tvrdit, že se při vzduchování nějaké to CO2 do akvárka dostane)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 01:44 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Ipetr
Pokud to má být vzduchování, tak samozřejmě eheim. CO2 je samozřejmě na přírodní bázi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 00:47 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Ipetr
Chápu Barneyho,vzduchování nemá pro akviško,kromě estetiky víceméně žádný význam,naopak působí kontraproduktivně na rostliny,protože se z vody zbytečně vyhání CO2.
Nicméně,pokud se někomu líbí,jedna z nejlepších firem je tady:http://www.schego.de/ To je má nejlepší zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 22:42 Muž Barney [61] – Re: Ipetr
Tak si namíchej CO2 a dej konec hadička na viditelné místo, uděláš tím dobrý skutek pro rostliny, což by tvým rostlinám prospělo. A vypadá to skoro stejně jako to přiblblé vzduchování. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 22:31 Muž Ipetr [1]
Barney napsal: Na co vzduchovací motorek? Snad né na filtraci.

Ale ne, prostě akvárko u mne musí mít vyduchování, já vím, není to už moderní ale mně se to prostě líbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 22:25 Muž agent007 [47]
Jo ještě k RENA motorkům. U RENA 100 není regulace. Ta je až od RENA 200 myslím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 22:24 Muž Miras [111] – Re: agent007
tu Renu mám taky a je opravdu tichý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 22:11 Muž pros [36] – Re: Ipetr
Mám Eheim 200 velice tichý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 22:01 Muž Barney [61] – Re: Ipetr
Na co vzduchovací motorek? Snad né na filtraci.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 38

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16924x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/970?od=1101