Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vzduchování a vzduchovací motorky

 

NápovědaFórum » Technika » Vzduchování, vzduchovací motorky 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Vzduchování a vzduchovací motorky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2016 20:15 Muž TRULY [164]
ahojte, viete mi prosim poradiť nejaký absolutne tichý vzduchovaci motorček? Potrebujem to do obývačky atd,, vdaka vopred

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2016 23:06 laKatos – tichý motorek
Řeším dilema. Koukám po vzduchovacich motorcich (bude sloužit jako zdroj vzduchu pro ozonizator -výkon mi stačí cca od 50do 100l/h) a dozvěděl jsem se ze v dnešní době jsou tři které bojují o nejtissi motorek.
Schego optimal vs silenta vs rena air 50.
Schego je klasický kvalitní německý výrobek.
silenta obnovila výrobu a nabízí verzi i s nasavaci hadickou idealni pro nasazeni vyousece na ozonizator.
Rena air 50 ma nejmenší výkon avšak prý nejtizsi.
Měl někdo tyto stroje a reálné je porovnal?
Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 11:57 Muž PaYoch [134] Re: dieu
Tak to nedokážu říct, běžné chování tlamovců neznám. Můžeš zkusit test - vytáhni rampu nad hladinu, a nech hladinu skrápět - bude to asi rušit, ale jako krátkodobý test by se to mělo dát skousnout. Voda se ti tímto způsobem prokysličí nejvíc, a uvidíš, jestli se chování ryb změní. Rozpustnost kyslíku ve vodě ovlivňuje zejména teplota, atmosférický tlak, plocha a povrch hladiny - v našich nadmořských výškách a teplotě vody 30°C se maximální koncentrace pohybují kolem 7-7,5 mg/l, což by rybám mělo bohatě stačit za předpokladu, že zajistíš čistou hladinu, její pohyb a rozumný proud pro distribuci okysličené vody do všech částí nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 08:22 Žena dieu [18] - malawiRe: PaYoch
Přímo tak to mám a to ještě nemám plně zarybněno a moc mi to nesedí...nebo že by se ty moje blbky tak nudily, že by lítaly až tak "vysoko" v AQ? Možná tam také jezdí, kvůli šnekům, které poměrně vydatně okusují. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 20:03 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: LiborSprysl
Pokud to necáká na patice a cáká to jen na sklo, tak to s elektrikou to nemá nic společného. Trubice jsou celkem studené, jak psal i romant, šance na prasknutí je minimální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 19:45 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Při svých cestách za dohledovejma nádržema se s těma poprskanejma záživkama setkávám docela často, ale prozatím jsem žádný jiný problém, než to zašpinění nezaregistroval, čímž netvrdím, že se nemůže vyskytnout i tak jak popisuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2016 19:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: NHKG
No teda chlapci já jsem ten poslední kdo by měl kecat do elektriky :-) ... ale teda nechat cákat na teplou zářivku a tvrdit, že to je OK a jen se zasere, to bych si teda netroufl... Podle mne je to dost zásadní problém. Určitě se krátí trvanlivost trubice a dokonce pokud mne paměť nešálí, mám za sebou i explozi trubice a sklo všude v nádrži...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 19:23 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Arjoen
Pokud neprskají na patice, tak jediný problém jsou nánosy, které se časem na trubici usadí a pohlcují část světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 19:22 R Muž romant [27987] Re: Arjoen
No, bude chtít tu posmrkanou zářivku čistit a to klidně co týden, bude dost eklhaft a nebo si pořídit krycí sklo, to čištění je možné třeba roztokem kys. citrónový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 19:16 Arjoen – Dotaz
Může byt problém, ze bublinky od vzduchovani na hladině prskaji na zářivku ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 15:38 Muž PaYoch [134] Re: dieu
Díry z té děrované trubky namiř proti hladině (tak v úhlu 45°), proud musí dělat vlny. Sílu proudu musíš poladit sama, tak akorát. Traduje se, že čeření je nejúčinnější způsob výměny plynů v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 09:45 Žena dieu [18] - malawiRe: NHKG
Filtr JBL e1501 greenline, používám na čeření tu děravou trubku na konci uzavřenou. Voda se hýbe i u dna, Výstupní tlak vody z filtru jsem dala cca na půlku, pak mi přijde, že už je tam moc silný proud a ryby by byly utahané nebo to dělám špatně, mám dát plný výkon a bude to ok (?)
Originál filtry JBL 3 patra modrý molitan nebo co to je :-D a naspod mám zeolit + původních pár kuliček na doplnění koše co tam byly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 09:31 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: dieu
Vzduchovací motorky dělají hrozný kravál. Spíše pouvažuj o difuzoru na výstup externího filtru.
Ale přijde mi to podivné, že čeření nestačí.
Hýbe se voda v akváriu i u dna? Jaké máš náplně ve filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 09:21 Žena dieu [18] - malawi – Vzduchování do 250 l
Zdravíčko,
chci se zeptat na vzduchování do akvária 250l. Zkoušela jsem koukat, ale vůbec se v tom neorientuju. Čeření hladiny evidentně nestačí, rybky se drží uprostřed nebo občas plavou i nahoře mezi výměnami vody (min 1/3 týdně). Jedná se o AQ 100x50x50 na podstavci s výškou 67 cm, viz prezentace. NO2 neměřitelné, NO3 v normě, chlór neměřitelný, PH 7,5, měřeno pravidelně Esha Quick.
Díky moc všem ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 19:55 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Barča
Možné to je, ale extrémně nepravděpodobné. Problém bude jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 19:08 R Muž romant [27987] Re: Barča
Co tě vede k tvému dotazu? Nějaký problém v akváriu, nestandartní chování ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 17:27 Žena Barča [2] - betty a živorodky – Vzduchovaci kamínek
Chtěla bych se zeptat jestli nový nepouzity kamínek neuvolnoval chemikálie (je to možné? )
Děkuju za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 15:51 takfakt Re: vaaclav
Fotka k příspěvku No jde o to, ze ten strojek je ve vode tak mam strach aby tam nedoslo ke skutecne erupci az se prehreje :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.03.2016 13:50 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: takfakt
Pokud si pamatuji tak dříve když byly motorky jediným pohonem vody a největší výkřik techniky se používalo obyčejné škrtítko na hadičku aby jsi snížil výkon. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 12:21 takfakt Re: romant
No to jsem se nikde nedocetl, jen je v manualu ze ma 4w, pro akvaria 50/200 litru a mel by byt ve hloubce 45 cm, coz ja mam 30... Ted jsem si trosku pohral se stelovacim ventilkem a ucpal jsem ho molitanem, coz znamena ze bublinek jde mene, tudiz uz se akvarium nezaplnuje bublinkama ale mam strach abych ten strojek neodpalil...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 09:37 R Muž romant [27987] Re: takfakt
Jaký výkon má ten kompresor, motorek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 09:32 takfakt – H2show bubble maker
Ahoj lidi, chtel jsem nejakou peknou dekoraci do akva 54l a narazil jsem na vzduchovani bubble maker. Komplet vzduchovani + svetlo + dekorace sopky me vysla asi na 1200kc a po nainstalovani mam smisene pocity. Vzhledove je to nadherne ale pripada mi, ze dela strasne moc bublin, ventil na vzduchu mam uplne na minimum a stejne to dela tolik bublin, ze se v celem akvariu vytvori mlha z mikrobublinek. Neuskodi to rybickam?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2016 16:52 R Muž afc1886 [14682] Re: HonzaCPK
Kup akvarijni-cerpadla-regulace-vody.heureka.cz/… s kostkou bioakvacitu a je klid ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 16:48 HonzaCPK – Atman Champion CX-0078
Ahoj,

v pátek jsem založil 60l akvárium - set Hailea F60. Tady jsem se dočetl, že filtry k těmto setům nejsou moc vhodné. Mám ještě zaběhnuté 20l akvárium s 3 pavími očky, tam je obyč bublifuk který pohání Champion CX-0078(1,5l/min). Chtěl jsem se zeptat, jestli by tento motorek stačil na to 60l akvárium. Prozatím bych buď použil rozdvojku na hadičku a koupil vetší kostku akvacitu.

Díky Honza

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 14:53 Muž Miky1981 [57] Re: irigi
...možná tvůj dotaz měl směřovat do tohoto vlákna(možná tam najdeš, co hledáš): rybicky.net/forum/970 ....nepovažuji se za odborníka ohledně vzduchovacích motorků, ale většina vzduchovacích motorků je hlučná...je to tím, že tam kmitá membrána a to vytváří hluk....asi se najdou i nějaké co ho vytváří minimum, ale nevím jak to bude cenově...
...a co zvolit, to co je už prověřené a většinou zde doporučované tzn. hlava atman a kostka biomolitanu??? např.: www.rybicky-rybky.cz/… a k tomu nějakou kostku... www.rybicky-rybky.cz/…

toto řešení mám a pro moje potřeby naprosto dostačující....a hlavně spousta jiných spotřebičů v domácnosti dělá větší hluk, než hlava atman....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2015 21:59 Muž irigi [2]
Zdravím! Nakoupil jsem v předprojektovém nadšení tento filtr www.levnaakvaristika.cz/… , protože mi přišlo, že má na 120-litrové akvárium poměrně dobrou filtrační kapacitu. Neuvědomil jsem si ale, že vzduchovací motor, který není součástí balení. Můžete mi prosím doporučit nějaký, který se k tomuto filtru hodí a zároveň není příliš drahý a hlučný? Předem děkuji!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 16:56 Muž Yirka [9126] Re: sajfrdík
Ocelový kartáček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.11.2015 16:56 Jindras Re: sajfrdík
Na hodinu do Sava,pak hodně propláchnout. A je to. palec A nebo za 10Kč koupit nový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 16:49 Muž sajfrdík [14]
Ahoj,měl bych dotaz,jestli někdo nevíte,jak vyčistit vzduchovací kamen,když nebublá a zaroste řasou?..Slyšel jsem ,že se to vypaluje,ale to nejde s plastovou trubičkou..Máte nějakej typ? stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 08:04 sachlj Re: GP
no jasan, tak nějak by se to udělalo...arduino mini a připojení na net...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 07:59 GP Re: sachlj
delaji se i opravdu slaboucky, pouzival jsem je na hnojivo. osobne bych natahl ovladani spinani vody co nejblize ke zdroji, at to neni pod tlakem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 07:43 sachlj Re: GP
kdyby to byly tenké hadičky tak je potáhnu kolem stěny, nalepím je na ten okraj lina, malá dírka do boku kuchyňské linky a jen to napojit na odpad, na vodu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2015 15:39 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: sachlj
dvojitá hadice GCE EN 559 www.lebl-profi.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2015 13:04 GP Re: sachlj
v hobimarketech mivali takove silnostenejsi, pruhledne, na potraviny certifikovane hadicky v ruznych prumerech, ale nejspis nic tlakoveho.
nedat radeji nadobu na doplneni, resp. jista rezerva je v objemu filtru. vymena by to nebyla, ale mit 20m po byte by mi asi neproslo ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2015 12:29 sachlj Re: GP
Kdybych sehnal takové hadičky dvě o vnitřním průměru 6-8mm tak vyrobím automatickou výměnu/doplňování odparu vody. Potřeboval bych toho ale tak 15-20 metrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2015 11:02 GP Re: sachlj
pokud je problem rozdeleni az pred koncem, tak treba v tiskarne jsou vedeny inkousty pospolu, takze nejaky prumyslovy reseni bude, ale zadrhovaci/lepici paska nejspis vyjde lip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2015 10:29 sachlj
Hledám. Nevíte náhodou zda se někde prodávají hadičky v dvou a více připojení. Nevím jak to popsat, prostě jako je vodič na elektřinu dvoulinka tak takto hadičky. Kdy by byly k sobě dvě "přilepené" jednou stranou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2015 12:42 Muž Yirka [9126] Re: sachlj
Foukat bude motorek. pokud je membrána v pořádku , tlak v ústní dutině neudržíš, pokud je špatná tak ano.
Je to spolehlivý a léty prověřený ukazatel bez nutnosti demontáže a pod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2015 11:48 sachlj Re: Yirka
Myslíš to tak, že já budu foukat do hadičky a když vyhraji já tak je motor špatný ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.10.2015 08:46 Muž Yirka [9126] Re: sachlj
Za pravěku akvaristiky existoval jediný test. Naprosto spolehlivý. Vývod do úst, zapnout a když tě to přetlačí, tak je membrána v pořádku. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2015 07:40 sachlj – Eheim air 200
Koupil jsem z druhé ruky eheim air 200. U svých motorků, které mám od vybalení z krabice, poznám když "ztrácejí dech" a potřebuji vyčistit vstup a nebo vyměnit "plíce". U takto pořízeného to nedokážu poznat. Máte někdo nějaký jednoduchý test podle kterého poznáte že motorek bude potřebovat transplantaci gumové membrány?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 19:19 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: Zinka
To máš motorky od Tetry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 14:37 radim Re: Zinka
Dávala jsi reklamovat, když co půl roku? O typu závady by tě informovali ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 14:13 Žena Zinka [1] Re: Jifi
Nemám, motorek je v zavřené skříňce, kolem je ještě kus látky, bo trošku drnčí :-). Jinak jsem ho ale vyndala a rozmontovali jsme jej, na dvou místech "plášťě" byl prasklý, tak možná tentokrát vadilo tady toto. Jinak když už jsme ho měli rozmontovaný, tak jsem jej prohlédli a nikde ani snítko prachu, ani žádná jiná viditelná závada.
Každopádně to nevysvětluje ty předchozí kolapsy, tam za tím asi byl ten prach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 11:10 Muž Jifi [675] Re: Zinka
vaaclav má dobrý tip - nemáš náhodou ten motorek v prostředí, kde je víc prachu? Že by se pravidelně pomalu ucpávalo sání vzduchu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 09:47 Žena Zinka [1]
Děkuji všem za tipy. Kamínkem to není, zkoušela jsem i nový, se stejným výsledkem. Zpětný ventil absentuje, takže tím to rovněž nebude. Podívám se na to nasávání a membránu, snad se něčeho dobereme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 09:13 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zinka
Každý motorek má v sobě zpětnou klapku většinou se je pod nasávacím otvorem. Po půl roce bude ucpaná od prachu proto si motorek jen vrní a nečerpá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2015 18:44 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky
membrana kazdeho pul roku? to asi ne... neni ten kamen zasr....j ;-) vymenit nebo vycistit napr. v octu/savu...a zkusit bez zpetneho ventilu, pokud tam je...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2015 22:49 Muž Mislow [304] Re: Zinka
Ahoj, muze to byt jak rika Roman, ale take to muze byt zpetny ventil, pokud ho tam mas, nekdy odejdou .... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2015 20:39 R Muž romant [27987] Re: Zinka
Prasklá membrána, tedy na první dobrou bych zkontroloval.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 38

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16924x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/970?od=401