Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vzduchování a vzduchovací motorky

 

NápovědaFórum » Technika » Vzduchování, vzduchovací motorky 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Vzduchování a vzduchovací motorky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 08:57 jana Re: malyLibor
Bohuzel jsme to akvarko -nasla-.....byly jsme na burze a tam ho jeden Pan prodaval za 50kc :-)..no neber to kdyz jsem vzdycky chtela akvarko:-).....a ted musim dokoupit zbytek.........zkousela jsem jestli mi ten motorek utahne bublifuk i kaminek protoze se mi ten kaminek v akvarku moc libi ale bez sance... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 22:51 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jana
Ahoj Jano. Píšeš, že než se vše nakoupí. Znamená to, že ještě tu 54ku nemáš koupenou? Protože jestli ne, určitě by se ti dalo poradit i jinak. Místo 54ky koupit skoro za ejné peníze 112ku, která není ani prostorově o moc větší (o 20 cm na délku a o 5 na šířku) a budeš mít prostorově zcela jiné akvárko, kam budeš moct dát úplně jiné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.09.2012 22:45 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: romant
jen tak poznámka - i na molly je to akvárko celkem velikostně hrana... to je tak pro gupky, pokud už tedy živorodky.

Jana - já být tebou tak vezmu zavděk těmi Pancéřníčky a dokoupím si na burze/u chovatele/v akvaristice cca 8ks hejno nějaké menší tetřičky, např Tetra žhavá, Tetra ohnivá nebo Tetra měděná (a i jiné druhy)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2012 20:54 R Muž romant [27983] Re: jana
Osobně bych šel rovnu do té sestavy čerpací hlava + kostka biomolitanu. Na neonky je to hrana(nic moc velikost akva), je možný, že se nebudou chovat moc hejnově a budou o akváriu jakoby rozstřelený. Molly to jsou dost bordeláři a pancéřníčci, i neonky zase čistotný rybky, mající rády taky čistou vodu. Neříkám, že to nebude fungovat, ale je dobrý to vědět. Mrkni do atlasu, okoukni jejich nároky a porovnej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 20:50 jana Re: romant
aha.....no ja bych pak od souseda dostala black molly a neonky a pancerniccky......ten bublifuk mam doma,takze to nebyla tak dobra volba?....nebo jako na zacatek dobre a casem ten atman?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 13:28 R Muž romant [27983] Re: jana
Ano bude to stačit, ale třeba ke krevetkám, prostě k nějaký čistotný osádce. Jako začátečníkovi bych raději doporučil klasiku v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu www.akva-exo.cz/…
www.akva-exo.cz/… . Je to cenově přijatelné řešení a budeš tak mít velmi slušný objem filtrační hmoty, což se může hodit. Údržby bude jednoduchá a to jednou ročně, lehkým propláchnutím, promačkáním té houby v akva vodě a jede se dál. Ta čerpací hlava je regulovatelná, takže ze začátku, než se zašpiní je možný ten výkon přiškrtit a posléze mu přidat. Celou tu sestavu zamaskuješ nějakou vyšší rostlinou a nebude to ani vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 13:14 jana Re: romant
ne ne ja sama jeste nevim jake rybky ...dulezite bylo ted pro mne jestli ten motorek to utahne :-) .....dekuju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 13:10 R Muž romant [27983] Re: jana
Já osobně, bych už ten kamínek nepoužil a měl jenom ten bublifuk. Pokud to akvárium nebude zarybněný nějakýma špindírama a bude se o něj normálně pečovat(dle potřeby odkalovat dno, pravidelně týdně měnit voda), tak to bude v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 13:07 jana Re: romant
JJ ten bublifuk a kaminek a to cele pohanene timto motorkem..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 13:05 R Muž romant [27983] Re: jana
Do té litráže by se spíš v kombinaci s tím motorkem hodil bublifuk. www.akva-exo.cz/…
Bude to jak vzduchovat, tak filtrovat, což je ještě důležitější než samotný vzduchovací kamínek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 12:58 jana
AHOJ....doufam ze pisu tentokrat do spravneho vlakna stydim ...zacinam s 54L a nez se vse nakoupi tak sem se chtela zeptat...dostala jsem motorek-MARINA 50-je to 3,2W -50l/h ..pro 10-60l a ja bych k tomu jeste chtel ten kaminek..myslite ze to bude stacit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 12:29 JANA
AHOJ....doufam ze pisu tentokrat do spravneho vlakna stydim ...zacinam s 54L a nez se vse nakoupi tak sem se chtela zeptat...dostala jsem motorek-MARINA 50-je to 3,2W -50l/h ..pro 10-60l a ja bych k tomu jeste chtel ten kaminek..myslite ze to bude stacit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.07.2012 19:32 Muž fido16 [631]
Takže všem co by chtěli v nejbližší době koupit vzduchovací motorek bych doporučil SCHEGO optimal 250L WS2. Zrovna dnes mi dorazil a je absolutně tíchý s možností regulace takže nepotřebuji žádný regulační ventil. Tímto děkuji Haimdolovi za spolupráci a za dobrý výběr :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2012 20:55 Muž micz [132]
Mám Sera air 110 plus položený ještě na tenkém molitanu aby necestoval a jsem spokojen. Je velmi tichý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2012 20:33 Muž ppet36 [82]
Ja mam TetraTec a povesenej primo na te silikonove hadicce, co vede vzduch ... je to situace, kdy se mi podarilo docilit nejnizsiho zvukoveho projevu. Fakt je, ze uz jsem jich vyzkousel vice a tento bezi nonstop uz pres dva roky a v pohode ... tim rozhodne nechcu delat reklamu nejake znacce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2012 10:28 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: LiborSprysl, Haimdol
Motůrky máme dva - Sera air 110 a pak ještě Atman AT-A1500. U dětí je ten Atman, řekla bych, že je tišší než Sera. U akvárek mám jen krycí skla, kryty ne. Ten Atman v dětským pokoji jsem podestlala hadrem.
Když to strčím do krabičky a obestelu, fakt se to nebude přehřívat? Možná by bylo lepší ho postavit na molitan, případně dát molitan ještě za něj ze dvou stran (je v rohu). Vyzkouším.
Díky za odpovědi, pánové :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2012 10:00 Muž fido16 [631]
Mám podobný drncák čínského typu a je to děs i po zavěšení na gumičku hrčí jak kráva. Takže teď sháním něco kvalitního takže hned jak budu moct objednám si ten SCHEGO motorek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2012 09:18 R Muž Silent [5949] Re: jamajcan
Proto doporučuji Tetry, Sery a nejraději Schego. Jenže bohužel díky naší kupní síle většina lidí sáhne po nejlevnějších číňanech :-) I když i ty stačí třeba na karanténu při krátkodobém použití.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2012 09:05 jamajcan Re: Haimdol
Ti čínani se přehřívají i bez toho,aby byli v krabičce.Jednou ,jedinkrát jsem koupil motorek Atman a to proto,že jsem ho potřeboval hodně narychlo a v obchodě kde chodím jiný neměli.Moje zkušenost?Nikdy více!Hlučný,hřející se jako svářečka. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2012 08:54 R Muž Silent [5949] Re: LiborSprysl
To s vystlanou krabičkou, nejlépe kousky hrubého akvacitu protože je hodně porézní a bude větrat, je sice velmi dobrý nápad, ale záleží na typu motorku. U těch kvalitnějších není problém, ale většina čínských (Hailea, Resun, Atman) mají v uzavřeném prostoru tendenci se po čase přehřívat a zkracuje se životnost vibračního motorku. Kupodivu se to stává i francouzské Reně kteréžto motorky jsou jinak poměrně dobré. Možná by se měli výrobci nad tím zamyslet a vytvořit nějaké tlumiče konstruované tak aby snižovali hlučnost motorků, ale zachovávali životnost přístroje. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2012 05:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: ivaha
ivaha napsala: savan napsal: hlučný vzduchovací motorček sa dá velmi jednoducho odhlučniť.stačí ho zavesiť na obyčajnú gumičku ano

Může mi někdo, prosím, říct, jak a na co zavěsit motůrek gumičkou? Nějak si to nedovedu představit. Jde o to, že jedno akvárko je u dětí v pokojíčku a v noci je to asi trošku ruší, se mi zdá. Tak kdybych to mohla nějak ztišit, bylo by to fajn (i když to není až tak moc hlučný, dá se to snést). Děkuju :-)


Ono záleží na typu, jak mají lisovaný dekl. Ale viděl jsem to v jedné domácnosti lepené suchým zipem, jenže zase měli akvárko u zdi. No nevím...Ale jinak si myslím, že motorek lze strčit do dobře vystlané papírové krabičky a bude to jako tlumič fungovat...Jedině snad, že bude třeba otvor na hadičku. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2012 00:28 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: savan
savan napsal: hlučný vzduchovací motorček sa dá velmi jednoducho odhlučniť.stačí ho zavesiť na obyčajnú gumičku ano

Může mi někdo, prosím, říct, jak a na co zavěsit motůrek gumičkou? Nějak si to nedovedu představit. Jde o to, že jedno akvárko je u dětí v pokojíčku a v noci je to asi trošku ruší, se mi zdá. Tak kdybych to mohla nějak ztišit, bylo by to fajn (i když to není až tak moc hlučný, dá se to snést). Děkuju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 22:07 Muž fido16 [631] Re: Haimdol
Super díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2012 22:02 R Muž Silent [5949] Re: fido16
Tady máš odkaz přímo od výrobce. Tam je uvedeno které typy jsou do sítě a které na 12V. www.schego.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 21:57 Muž fido16 [631] Re: Haimdol
No tak cenový rozdíl je skoro minimální mě jde hlavně o tichost a výdrž membrán a výhoda je samozřejmě regulace. Takže zvolím schego a uvidíme jak bude pracovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2012 21:55 R Muž Silent [5949] Re: fido16
Mezi vzduchovacími motorky je Schego jako Eheim mezi filtry. A když už jsme u Eheimu tak ty jsou zhruba na úrovni motorků od Tetry nebo Sery. Tudíž jsou dobré, trvanlivé, relativně tiché a to i dlouhodobě, ale nejsou nejlepší ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 21:54 Muž fido16 [631] Re: Haimdol
No díval jsem se na tu 150tku a píšou tam že je na baterie. Takže přemýšlím o tom silnějším 250tce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 21:52 Muž fido16 [631] Re: savan
Ano to jsem udělal jenže i tak je to strašné.
Haimdol: Na ten schego jsem se teď díval a vypadá zajímavě hlavně když je čirý :-). Ale především mě překvapil tichostí 39db. Tudíž by mohl být pro mě velice vhodný. Nevíš jak jsou na tom eheimy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 21:50 R Muž Silent [5949] Re: fido16
Jestli ti nezáleží na ceně doporučil bych tenhle macenauer.eu/… www.zverimex-rybarske-potreby.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.07.2012 21:46 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: fido16
hlučný vzduchovací motorček sa dá velmi jednoducho odhlučniť.stačí ho zavesiť na obyčajnú gumičku ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 21:45 Muž fido16 [631] Re: Haimdol
Jde mi hlavně o to aby byl motorek relativně tichý. Na ceně mi nějak nezáleží mám doma ještě elite jenže to je krám rachtavý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2012 21:42 R Muž Silent [5949] Re: fido16
Mám velmi dobrou zkušenost s motorky Tetra APS a Sera air. Tam je velmi dobrý poměr ceny a kvality. Pokud ti nezáleží na ceně (i tací se občas objeví :) ) tak bych doporučil se podívat po značce Schego.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 21:26 Muž fido16 [631]
Čauky chci se zeptat který tichý vzduchovací motorek mi doporučíte? Bohatě stačí nějaký slabší jde spíše o pohon bublifuku do karantény

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 15:46 Muž micz [132]
Používám ve zhruba stejně velikým krevetárku SERA Air 125 plus a bublifuk,motorek je velice tichý a dostaneš k němu i zpětný ventil,cena taky příjemná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 15:23 Muž MiKra [0]
Zdravím všechny, chtěl bych si koupit filtraci do 25L akvária a více mě zaujal bublifuk než menší filtry s nedostačující filtrační vložkou.
Zajímalo by mě, jak silný by měl být kompresor do 25L akvária? Co jsem koukal na tiché kompresory, líbili se mi např. Elite Kompresor 799, 54l/h 2W, nebo TetraTec Kompresor APS 50, 50l/h 2W a nebo regulovatelný Aquael AP 100 30-100L/h.
Děkuji za rady. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 12:32 Muž Yirka [9123] Re: Zlatacek
Jestli to nebyl zároveň pohon filtru tak to zkus bez vzduchování. Uvidíš, že to taky půjde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 11:16 Zlatacek – Petr
Ahoj chtěl bych se zeptat na nějáká tiché vnitřní vzduchování do 50 litrového akvaria to moje mi předevčírem shořelo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 21:55 boris
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.04.2012 18:04 Muž Yirka [9123] Re: boris
A ideální pro nastolení toho stavu bez vzduchování, jak popisují kolegové, je vyvést výtok do rampy, která bude umístěna cca 2 cm popd hladinou a tak ji bude přiměřeně čeřit a provzdušńovat vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2012 17:40 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Cosmogagy
Souhlasím s tím co napsali kolegové jen chci podotknout, že za splnění určitých podmínek to lze i bez rostlin a s rozumným přerybněním, viz malawi akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.04.2012 16:18 R Muž romant [27983] Re: boris
Když bude akvárium osazeno rostlinama a nebude nějak extrémně přerybněný a hladina se činností toho filtru bude pohybovat, tzv. čeřit, tak bude vzduchování jak popisuješ zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2012 16:18 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: boris
pokud ti proud vody z filtru bude aspoň trochu čeřit hladinu a budeš mít dostatek rostlin, tak není..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 16:12 boris – Vzduchování
Koupil jsem vnější filtr na 300 litrový akvárko. Je potřeba ještě zvlášť vzduchování na příklad kamínkem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 22:55 BruceWayne Re: romant
Jj, to je ono. Jde o to, že trubice vprostřed filtr je občas ucpaná právě nepořádkem, takže to 1 za ty 3 měsíce propláchnu a tak ;) Jak říkám, naštěstí je to bez námahy, takže o to lepší :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.03.2012 22:52 R Muž romant [27983] Re: BruceWayne
To, čištění, pokud není akvárium nějak extrémně přerybněno by mohlo probíhat v ještě delších časových intervalech, tak 2x do roka, dá se to odpozorovat podle snižujícího se průtoku vody filtrem, kdy si tzv. o to vyčištění začne říkat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 22:48 BruceWayne Re: romant
Děkuji :) Hladina je v pohybu pořád, jak filtr běží. Musim říct, že jsem s filtrací spokojen, vyčistit stačí 1x za 3 měsíce, což zabere maximálně 10 minut, takže je to i časově nenáročné. A stim vzduchovánim jste mě potěšil, děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 22:43 R Muž romant [27983] Re: BruceWayne
To je velmi slušná filtrace na 100 litrový akvárko a to přivzdušňování, pokud je hladina v pohybu(tzv. se čeří), by neměl bejt problém nepouštět ani přes den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 22:41 BruceWayne – Doba vzduchování
Zdravím... :-)

chtěl bych se zeptat... Mám filtr model AT-200
www.akvapotreby.com/… (není můj obrázek), který má zabudované vzduchování... Filtr běží 24 hodin 7 dní v týdnu, ale vzduchování cca. od 7 ráno do cca. 23-24°° večer... Takže je akvárko (100 lit.) zhruba 7-8 hodin bez vzduchování jen s filtrací... V akvárku mám 3 živé rostliny, které stále rostou... Myslíte, že vzduchování stačí? :-) Sice už to tak dělám asi čtvrt roku, ale radši se ujistím od zkušenějších... :-) Za každou odpověď jsem vděčný, předem děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2012 06:57 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: 93petr19
Zajímavá otázka. Čistě teoreticky by mohl pokud by nasával podstatně studenější vzduch nežli je teplota vody a v akváriu by nefungovalo topítko. Ovšem v praxi se toto neděje a tak moje odpověď zní "Ne, vzduchovací motorek ti teplotu vody v akvariu nesníží" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 21:54 Muž 93petr19 [5] - Rostliny
Může vzduchovací motorek snižovat teplotu v akváriu?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 38

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16903x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/970?od=751