Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vzduchování a vzduchovací motorky

 

NápovědaFórum » Technika » Vzduchování, vzduchovací motorky 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Vzduchování a vzduchovací motorky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 16:43 Jardam – Volil bych normální dmychadlo
Bezolejový kompresor s olejovým filtrem? To je divné. Ale co se týká spotřeby i hlučnosti, volil bych membránové dmychadlo. Třeba na www.covdily.cz jsou i všechny parametry (úplně dole v detailech - je toho tam od Secoh po Nitto) a vyloučíš tím laborování s neznámým výkonem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 19:31 amrtin – motorek za pát šupů od číňanů
Nedá mi to,abych trochu nerozvířil toto téma:koupil jsem(spíš ze zvědavosti)na ebay za cca 90,-kč takovej miniaturní motorek (www.ebay.ie/… zapnutí naprázdno vrčel jak rozzuřená doga,po přidání zátěže už to bylo lepší,ale pořád se u toho nedalo spát.Tak jsem začal vymýšlet jak jej ztišit.Dokonce jsem na něj vyrobil takovou krabičku vystlanou molitanem:bez účinku.Pak přišlo na řadu jeho rozebrání:jeden ze šroubků byl volný a dotáhnout nešel-praskl jeho držák,tak jsem použil jiné delší vruty a pořádně dotáhl.Trochu se ztišil,ale né moc.Tak znova rozebrat a mezi magnety nalepil (na každý) normální bílou papírovou samolepku.Nepatrně se snížil výkon(ale vzhledem k tomu že jej mám momentálně jako nouzové probublávání kýblu s rybkama po prasklém akva,tak to nevadí).Ale zato o něm skoro nevím!Prostě kam se hrabe nějakejch 39db motorku Schego! :) X-)
Pozor!Pokud by toto chtěl aplikovat někdo další,tak po otevření motorku pod proudem je tam živé síť.napětí 230V!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 17:21 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: Cosmogagy
tlamovce dám pryč a necham tam čistě kančíky.dík za radu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 16:27 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: kwisatz
díky dám na tebe.v obchodě sou teda pěkní šmejdy že mi to navykladali.mam 112L akvarko a mam v nem 8 ryb ale samo okolo 4 cm.štve mě ze diky me blbosti a důveryhodností ted asi ryby trpí. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 16:22 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: romant
diky za radu.už vím že jsem to uspěchal a docela mě to štve sad vodu jsem dneska vymenil 1/3 akvaria.v jednom članku jsem se dočetl že na zvyšení ph se používa sul.tak že tedy soda.opět sem naletel sad budu tedy obden menit vodu v akvariu a doufam ze to ryby prezijou.nechapu proc mi tedy v obchode nalhali ze stačí tyden.dík moc za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.04.2013 09:20 Muž sasula [274] Re: miloš
pH se zvysuje u tlamvcu pomoci jedlo SODY ne SOLY... pozor na ty pismenka. Sůl se dává z jiného důvodu( sliz) ale tu můžeš klidně vynechat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   12.04.2013 09:14 Marcel G Re: miloš
miloš napsal: dočetl jsem se to na netu ... existují ruzné přípravky na zlepšení vody aby se vytvořili rychlejš bakterie ... v akvaristice mi řekli

Každý jsme jednou začínali, a věština z nám si asi na všechno dokázala udělat velmi rychle jasný černobílý názor, který všem otloukala o hlavu, takže myslím není dobré tady někoho hned schazovat, když něco vidí jinak. Bohužel se dostal k pofiderním informacím, na základě nichž si udělal takový názor, jaký má.

Předně si Miloši myslím, že bakterie (obzvláště ty nitrifikační) se množí opravdu velmi pomalu. To alespoň tvrdí vědci a já nemám důvod jim nevěřit. Obvykle prý trvá asi 1 měsíc, než se nitrifikační bakterie namnoží do takového množství, aby stabilizovaly podmínky v nové nádrži. Trochu ten proces množení může urychlit přidání některých komerčních přípravků nebo vyždímání starého filtru do nové akvarijní vody apod., ale i tak bych řekl, že je dobré tomu nechat minimálně 2-3 týdny. Kromě toho jsem nedávno v jedné studii četl, že bakterie, které jsou zodpovědné za nitrifikaci, obsahují asi jen 2 komerční přípravky, které se běžně prodávají. V ostatních přípravcích jsou sice stovky různých druhů bakterií, ale žádné z nich nejsou nitrifikační. Kromě toho prodejcům jde v první řadě o zisk, a málokdy o pravdu. Takže to, co ti někdo poradí v prodejně, bych bral s velkou rezervou. Častokrát jsem svědkem toho, jaké hlouposti radí lidem personál v Hornbachu (např. že umělé kytky jsou lepší než živé apod.). Doporučoval bych ti přečíst si nějaký článek o tom, co se děje v novém akváriu při jeho zabíhání (např. www.prirodni-akvarium.cz/… ). Hlavním problémem je tam tvorba toxických látek (amoniak a dusitany), které jsou pro ryby smrtelně jedovaté už v opravdu malých koncentracích. A jediné, co dokáže tyto látky z vody přirozeně odbourávat, jsou právě ty užitečné bakterie. Pokud tam ale těch bakterií budeš mít málo, tak se ti budou ve vodě tyto toxické látky hromadit, což může mít za následek úhyn ryb. Částečně se dá tento problém vyřešit častější výměnou většího množství vody (např. obden 50% vody), a to do té doby, než se ti ty bakterie namnoží. Kromě toho pokud dáš do akvárka hned po týdnu ryby, tak se tím rapidně zvýší produkce odpadních (organických) látek, což povede zcela logicky i k vyšší koncentraci amoniaku a dusitanů. A protože tou dobou nebudeš mít v akváriu ještě dostatek nitrifikačních bakterií, situace pro ryby se tím ještě zhorší. Nejlepší je nechat akvárko tak 1 měsíc zaběhnout bez ryb, a teprve pak postupně přidávat nějaké ryby, tak aby zvýšenou produkci odpadních látek dokázaly bakterie bez větších problémů pokrýt. Pokud přidáš do akvárka naráz 10ks rybek, tak si tím opět zaděláváš akorát na problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.04.2013 08:33 Muž Toník [396] Re: miloš
Pokud jste použil kuchyňskou sůl (NaCl), tak vězte, že tou pH nezvýšíte.
(Více vašich myšlenek má podobnou hodnotu jako tato.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.04.2013 06:57 R Muž romant [27987] Re: miloš
Na to se nedá napsat nic jinýho, než že komu není rady tomu není pomoci. Když nic jinýho, tak alespoň měň pravidelně týdně 1/3 vody. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   12.04.2013 04:48 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: Cosmogagy
ale blbost kančici si s tlamovcama rozumí dočetl jsem se to na netu kde se zabívají chovem cichlid.tření už sem vyřešil zvýšením ph v akvarku.a existují dnes už ruzné přípravky na zlepšení vody aby se vytvořili rychlejš bakterie v akvarku ktery ryby potřebují atd.v akvaristice mi řekli že bohatě stačí týden a pak tam muzu dat ryby.kdyby se to někomu hodilo tak ph zvýšíte 1 polívkovou lžičkou soli na 100L.už si tam konečně v pohodě plavou ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 21:30 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: miloš
a nejenže jsi to uspěchal, ale je to taky uplně špatný složení ryb.. mícháš hrušky s jabkama...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   11.04.2013 20:28 Muž Yirka [9126] Re: miloš
V deset dnů založené nádrži nebude za chvíli dobře po těle ani těm kancům. Uspěchals to. Teď jen měnit vodu. Zkraje tak obden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   11.04.2013 19:52 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potoční – tlamovec žlutý
zdravim.mam v akvarku 2 tlamovce zluty a skoro porad se mi o neco otiraji a rychleji i dychaji oproti kančinkum červenohrdlím.nevite co s tim?je to špatna kvalita vody nebo nemoc?kančící jsou právě v pohodě.žadné fleky nebo nic neobvykleho na sobe tlamovci nemaji.díky za pripadnou radu.akvarko mam zalozeno 10 dnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 19:12 Muž Treeman [249] Re: Miras
Soory to sem se preklik ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 18:15 Muž Miras [111] Re: Treeman
tak já to neřeším, jen jsem přidal názor ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 16:24 Muž Treeman [249] Re: Miras
Vzduchu tam doda dost ale ten se sklada mimo jine i z kysliku o ktery ti zrejme jde a na okysliceni vodniho sloupce je dobre dostatek prosperujicich rostlin a pak vzduchovani nemusis resit a to je nejtissi varianta:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 15:53 ripcurl – vzduchování
Jeden takový dotaz na vzduchování - www.ichovatel.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.04.2013 15:19 Muž Miras [111] Re: corydoras©
a jak to dělali dříve naši tatíci, byl jen bublifuk a šutr :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 14:40 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: Treeman
To je mi jasné, ale obyčejný vzduchovací kamen prý nedodá do vody skoro žádný vzduch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 13:49 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: jozkablack
odpověď už jsi dostal, jinak vzduchovat není třeba
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 13:41 Muž jozkablack [0] – Vzduchovat ano, či ne?
Zdravim.
Chtěl bych se zeptat zkušenějších, jeli nutné abych v mém AQ vzduchoval. Mám čerpací hlavu a do teď jsem si za její pomoci přivzdušňoval, ale rad bych s tim skončil (vlastně už jsem skonči). Sundal jsem hadičku a jen filtruji. Dočetl jsem se, že mi vzduchování vyhání CO2 z vody. Dodávám ho tzv burčákem. Rád bych pěkné kytky, ale nerad bych ohrozil ryby. Nevzduchuji už třetí den a dnes mi odpadly dvě skaláry. Ale to bylo zřejmě jinym problémem a ne nedostatkem vzduchu......teda doufám. Ryby se u hladiny nezhlukují. Což považuji za známku že je vše OK. Moc děkuji za jaké-koliv postřehy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 09:31 Muž Treeman [249] Re: corydoras©
Existují velice jemné vzduchové difuzery např lipové dřívko ale už z podstaty věci se ti nepodaří aby vyprodukované bublinky došli úplného vstřebání ve vodním sloupci než dosáhnou hladiny:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 09:03 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...
Zdravím, slyšel někdo něco o vzduchovacím kamenu, který dělá tak malé bublinky, že se rozptýlý ve vodě a ani nevyjdou na hladinu a tím AQ provzdušní mnohem víc než klasický kamen?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 21:47 Muž fido16 [631] Re: DrChila
Ano dá to vím. Jen jsem napsal kdyby chtěl někdo vědět jak je na tom ten shego :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 20:54 Muž DrChila [243] Re: fido16
Pan Eheim se dá taky regulovat a například když koupíš ten 2 vývodový tak můžeš každý nastavit na jinou hodnotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 20:34 Muž fido16 [631] Re: Haimdol
Já se přimlouvám za ten shego jeden vlastním a nemůžu si jej vynachválit, je skoro neslyšitelný a jeho velká výhoda je že se dá regulovat což si myslím je velké +
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 20:32 Muž DrChila [243] Re: DeNNI85
Tak pokud bys byl trošku zručnější tak si můžeš udělat rampu rozstřikovací, aby se nehejbala hladina jenom v jednom místě, ale úplně po celym akvariu za pomocí zahradní hadice nebo nevim jestli na to jde koupit nějaká roztřikovací rampa. Určo ti někdo poradí. Každopádně tam musí bejt proud 2000l/h :-D. A závidim ty velký hovádka musí to bejt krása na to koukat.
Jinak já mám osobní zkušenost z Sera 110l/h kompresorem a Eheim kompresorem. Je slyšet mírná vibrace, ale ta se dá zničit když se podloží molitanem. Ale bublinky bohužel ztišit nejdou pokud je to tak nutný i v noci vzduchovat tak bych radši zvolil tu rampu to bude dělat menší bordel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 16:31 Libor123 Re: Ondra
Já mám Haileu ACO 6603 a jen vrčí jako zapnutá lednička. Je to dvouvývodový. Úplně v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 15:51 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: Haimdol
jasný, já když te´d stáhnu na té hlavě škrtítko na vzduch přes noc, páč ve stejném pokoji i spím a dělá to bordel, tak než jsem to vychytal a stáhnul to moc, tak ráno byly ryby u hladiny a lapaly po vzduchu, tak bych nerad aby se to opakovalo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 15:48 R Muž Silent [5949] Re: DeNNI85
Pokud bude průtok filtru dostatečný a hladina v neustálém pohybu (nejlépe rozvlněná) bude prokysličení dostatečné. Nicméně pokud bys chtěl poměrně tiché motorky tak mám vyzkoušené motorky Sera, Eheim a asi nejlepší jsou Schego.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 15:43 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: Haimdol
mám v akváriu větší cichlidy, kančíky, vrubozubce apod, myslíš, že to bude stačit? teď provzdušňuji hlavou at-203
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 15:42 R Muž Silent [5949] Re: DeNNI85
Stačí vývod filtru dát k hladině, tu rozvlnit a provzdušníš nádrž mnohem lépe než za použití kompresorku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 14:43 Muž DeNNI85 [16] - Amerika – vzduchování do 450l nádrže
Zdravím, sehnal jsem si externí filtr fluval 404 a řeším teď vzduchování v akváriu. Předpokládám, že exterňákem nijak vodu neokysličím, tak jsem se chtěl zeptat, jaký kompresorek byste doporučili pro nádrž o rozměrech 150x50x60(výška) aby to utáhlnul a nebyl nějak extra hlučný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 20:08 jbml179 – Vzduchovací kompresor
Poradí mi někdo jak udělat vzduchování přes klasickej bezolejovej kompresor s nádobou? nebo jestli se něco takového i prodává? Kdysi jsem to viděl, normální kompresor v garáži, rozvodná hadička na regulační ventil s filtrem kůli oleji a pak samotnej rozvod do akvarii, absolutně nehlučné a menší spotřeba energie ;-) díky za rady a typy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 20:44 Muž Grizzly [57] - AfrikaRe: Lukyn
Já ti asi neporadím ale zkus se podívat do výrobků (jestli tam je zapsaný) a potom se zeptat někoho kdo k tomu daval zkušenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 15:53 Lukyn
Ahoj chtel jsem se vas zeptat jestli ma nekdo vzduchovaci motorek ATMAN konkretne AP9500 nebo AP7500 jde mi hlavne o regulaci vykonu rad bych si ji postavil k vzduchovani AP1500 ktere je pro moje ucely moc vykonne. Nejlepsi by bylo kdyby nekdo profotil desku plosnych spoju a osazeni popripade jestli ma nekdo schema ? ja uz jsem se do sveho vzduchovadla koukal a neni tam zadna bezpecnostni pojistka ktera by zapricinila ztratu zaruky takze se nemusite bat :) premejslel jsem otriakove regulaci ale pro zacatek bych rad videl jak ji ma vymyslenou Atman :) moc diky za reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 17:41 jitkaS
Já mám už tři roky seru se dvěma vývody a je stále tichá a bez problémů potlesk . Vůbec se nadá srovnat třeba s oxyboostem- výrobce asi aquael. Tam mi po dvouch týdnech provozu popraskal kryt a pak se úplně rozpadl, sice mi ho vyreklamovali , ale u nového zase nefunguje regulace a hlučný je taky dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 17:08 Muž Ad@m [1051] – Skúsenosť - vzduchovacie motorčeky Hailea
Ako nové sú tiché, časom strácajú výkon a sú hlučné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 13:11 Muž MAR [7] Re: Treeman
Koukni tady: www.zoonet.cz/…

Koupil jsem si taky Schego a je to opravdu paráda, jak je tichý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2013 11:19 R Muž Silent [5949] Re: Treeman
Taktéž můžu potvrdit. Eheimy patří spolu s kompresorky Schego k nejtižším na trhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2013 11:14 Muž Treeman [249] Re: Dufi
Fotka k příspěvku Dufi napsal: Já mám doma Eheimy a Tetru - Tetra je naprosto příšerná, hlučná, vibruje, o Eheimu člověk neví..

Toto tvrzení "o Eheimu člověk neví.." mohu potvrdit.
Jelikož sem si vyjednal zápůjčku komplet řady Eheim air pump a sem překvapen
opravdu sou velice tiché a to i v noci bez vedlejších ruchů nejhlučnější sou bublinky které vycházejí pod vodou z hadičky:-) takže moje volba bude jasná model 2-stovka.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 20:20 Muž Dufi [3]
Já mám doma Eheimy a Tetru - Tetra je naprosto příšerná, hlučná, vibruje, o Eheimu člověk neví..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 19:54 Muž DrChila [243] Re: romant
se lepšim to víš:-D děkuji za pochvalu:-D ale stim zase odhlučněnim se to nesmí přehánět:-D já sem tam jednou hodil oblečení nějaké fleshovou mikinu a když sem jí vyndal měl sem jí kvalině zahřátou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 19:52 Muž DrChila [243] Re: kofejn
A co beton ten by nepomohl? :-D Tak nejhorší to bylo za stara... kolikrát to neskutečně vybrovalo ačkoliv bratránek měl venku vzduchovací motůrek zavěšenej ve vzduchu na provázku přes okno dírou to šlo dovnitř stejně ty vybrace se šířili hadičkou:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 19:43 Muž kofejn [963] Re: DrChila
Fotka k příspěvku Vzduchovadlo mám v šuplíku pro strýčka příhodu. Mám ho do léčící nádrže. Se starým strojem na obrázku se to nedá srovnat, ten jsem slyšel přes dvoje zavřené dveře a to byl na sedviči z 12mm polyuretanu a 30mm molitanu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 19:25 R Muž romant [27987] Re: DrChila
Po dlouhý době od tebe čtu smysluplnej příspěvek. To odhlučnění, třeba i tak jednoduše, jak jsi popsal, to je řekl bych řešení stávající diskuse. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 19:22 Muž DrChila [243] Re: kofejn
já mám seru ve skříni a slyšet neni maximálně bublání:)
teda samozřejmost je to že je na tričku nebo co to tam je aby nevybroval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 19:16 Muž kofejn [963] Re: Treeman
Prodavačky v obchodě mi pustily tenhle a Sera Air 110plus a přišel mi tišší ten od Sery. Tak jsem ho koupil. Ale v obchodě bylo velké hlukové pozadí, rozhodování bylo těžké.
Doma samozřejmě slyšet je. Čím víc je uškrcený, tím je to lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 18:52 Muž Yirka [9126] Re: DrChila
Raději nepiš o něčem co neznáš. Vypovídá to spíše o tobě. Schego je velmi tradiční německá firma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2013 18:49 Muž Yirka [9126] Re: DrChila
To, že neznáš značku Schego, rozhodně neznamená, že je neznámá či nekvalitní. hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 38

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16924x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/970?od=651