Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vzduchování a vzduchovací motorky

 

NápovědaFórum » Technika » Vzduchování, vzduchovací motorky 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Vzduchování a vzduchovací motorky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 18:14 krieg
ancistrus napsal: Penize misto do vzduchovani investuj do nenarocnych rychlerostoucich rostlinek a uvidis jak to bude pekne slapat palec Jsem začátečník, mohl bys mi pls poradit ( nebo někdo jiný), jaké jsou nenáročné rychlerostoucí rostlinky? :-) Vím, že mám možná hodně laické otázky, ale radši se zeptám, než aby mi šlo akvárium do kytek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 18:14 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: krieg
Stačí filtrovat, pokud výstup čeří trochu hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 18:11 krieg
Malapa napsal: Samozřejmě, že má! no Teď jsem to trochu nepochopil.Já tam ten filtr samozřejmě mám, jen mě zajímá, jestli to stačí, nebo tam mám přidat ještě vzduchovací motorek....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 18:11 Muž ancistrus [25] - Rostliny
V tvem pripade je vzduchovani zcela zbytecne. Penize misto do vzduchovani investuj do nenarocnych rychlerostoucich rostlinek a uvidis jak to bude pekne slapat palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 18:01 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: krieg
Samozřejmě, že má! Naopak pokud filtr čeří hladinu, prokysličuje se voda lépe, než mírným vzduchováním. V běžném akváriu je vzduchování, případně prokysličování vody filtrem potřeba. Pokud akvárium má sloužit pro rybičky, tak jich tam bude patrně víc než ryba na 10 litrů, takže zásadně ano! Kytky, pokud je někdo chce primárně pěstovat, tak na to je květináč, případně tedy nádrž pro ně určená, akvárium je za mě pro rybičky. Sebevíce rostlin nemá šanci zajistit živočichům dostatek kyslíku v omezeném prostoru akvária, po celých 24 hodin. V noci rostliny kyslík spotřebovávají, produkují CO2, chudáci ryby. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 17:59 Muž janmacu [18]
Milan napsal: Při silném vzduchování se začnou rostliny flákat

smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2010 17:57 Muž Horác [3942] – Re: krieg
Filtr s vývodem vody na hladinu (nebo s přisáváním vzduchu) vzduchování plně nahradí. Ostatně, tři paví očka se v šedesáti litrech neudusí (i kdyby byly bez jakékoli technické podpory). Ze začátku bych spíš kontroloval dusitany a měnil vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 17:52 Muž Horác [3942]
Milan napsal: ... "Při silném vzduchování se začnou rostliny flákat" ...
:) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 17:22 krieg
Takže ten filtr nemá moc velkou funkci na okyslyčení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 17:20 Milan – Re: krieg
Jestli jsou rostliny zakořeněné a mají zdravé listy,je to známka,že produkují kyslík. V opačném případě je vzduchování nutné,ale ani to se nesmí přehánět. Při silném vzduchování se začnou rostliny flákat a pak neplní svůj účel,tedy kromě dekorace. Sleduj,jak rychle ryby dýchají.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 17:02 krieg
Zdravím. Mám dotaz-mám 60l akvárium a kolem 6 rostlinek.K tomu filtr Hailea HL-BT 400 www.averecord.cz/…} s tou trubicí vyvedenou nad hladinu.Musím ještě vodu vzduchovat?Dneska jsem kupil první 3 ryby (paví oka) a zatím se pohybují pouze u hladiny.Hýbají se svižně, neprojevují náznak nějaké nemoci, tak mě napadlo, jestli mají dost kyslíku?Díky za odpověď....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 10:38 nikkýsek – Re: Haimdol
oki... no já se teď stejně peru s krupičkou, takže teď momentálně vzduchování potřebuju. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 10:36 R Muž Silent [5949] – Re: nikkýsek
Pokud není nádrž přerybněná a má dostatek rostlin tak žádné vzduchování není třeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 10:33 nikkýsek – Re: Haimdol
Já chovám i rybičky, které vzduchování potřebujou, takže zřejmě jo. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 09:47 R Muž Silent [5949] – Re: nikkýsek
Pokud chceš používat přídavné vzduchování tak s tím nic nenaděláš. Je vůbec nutné ho používat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 09:32 nikkýsek – Re: nikkýsek
A nevíš jestli se dá nějak udělat to, aby tento filtr nedělal takový rámus? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 09:32 nikkýsek – Re: Haimdol
mockrát děkuji :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 09:28 R Muž Silent [5949] – Re: nikkýsek
Nedá. Filtr pouze přisává vzduch hadičkou a ve výtoku se rozbíjí na drobné bublinky. Na kamínek potřebuješ vzduchovací kompresorek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 09:24 nikkýsek – zapojení vzduchovacího kamene
Ahojte lidičky, prosím o radu - nevíte zda se dá zapojit ke vzduchovacímu filtru ATMAN A-F300 zapojit vzduchovací kámen???? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 21:44 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Sirah
Vzduchovat opravdu nemusíš. Stačí čeřit hladinu. Pohyb vody v akvárku je nutný ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 17:18 Žena Sirah [11]
diky za odpoved, vrtalo mi to trosku hlavou... ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 16:33 Muž BAKrv [2]
Pokud budeš mít vyvážený rostliny a rybičky tak vzduchovat nemusíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 15:20 Žena Sirah [11]
taky by me to celkem zajimalo...na 112l - ryby zatim nemam jeste vybrane, filtr pravdepodobne aquaball od eheimu - je vzduchovani potrebne nebo staci "bublani" filtru? Kdysi mi v akvaristice tvrdili, ze filtr staci...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 13:00 Tommys – Re: Jardax
Já myslím že podle data, kdy toto téma běželo už má dotyčný určitě přestavěno:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 12:44 Jardax – Re: Zviry
Jestli tahle vec vazne cvrka na jednoho velkyho burta 48 hodin, tak na autobaterku (po prislusne uprave napeti) to musi bezet tak pul roku!!! :) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 12:01 Zviry

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 19:00 filipsi – Re: Jindrik
No prave. "Nekdy" je na prd. Bud to akva potrebuje porad (nebo kazdou noc), nebo to akva nepotrebuje vubec. Pokud tim tedy nemyslis "nekdy" kdyz budu mit chut se divat na bublinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 15:31 Jindrik – vzduchování
ok, tak díky, takže prostě někdy jim tam pustím pár bublinek a bude to ok, pohyb hladiny mám zařízený filtrem, výpust mám pod hladinou a lehce nemířenou proti hladině takže pohyb je ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 15:25 Muž filipsi [1295] – Re: Jindrik
Vse zalezi na obsahu kysliku ve vode, a jejim dobrem promichavani, aby se voda s dostatkem kysliku dostala k bakterii, ktere to potrebuji. Pokud je tohle v akva zajisteno a funguje, neni duvod (krome estetickeho, kdyz se to nekomu libi) vzduchovani pouzivat. Pokud to nefunguje, musi se bud najit cesta, jak to zaridit (lepsi pohyb vody v akva, mene spotrebitelu kysliku ...) nebo vzduchovani pouzivat (zajisti ten lepsi pohyb vody v akva, bude prevenci "slepe hladiny", ktera muze blokovat vymenu plynu na hladine ...).
Duvod, proc ho nepouzit, muze byt soucasne pouzivani syceni rostlinneho akva co2. Tam by nam hladina co2 klesala rychleji, byla by mensi efektivita jeho pouziti. Ale zaroven musi platit prvni predpoklad, musi byt voda v akva dostatecne okyslicena a s dobrym promichavanim, aby vse fungovalo, jak ma.
Kdyz jsem byl maly, bublinky se mi libily, ted jsem rad, ze je mit nemusim.
Zaver -
Takze v akva, kde rostliny nejsou, nepridavas co2, vzduchovanim rozhodne nic nepokazis. Zaroven ale nemusi byt nutne, kdyz se zajisti dostatecne promichavani vody a vymena plynu na hladine akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 15:22 Muž NASREDDIN [1383]
Jindrik napsal: že vzduchování podporuje kvalitu vody tím že se tam nedaří těm anaerobním bakteriím
těm se dařit musí ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 15:07 Jindrik – vzduchování
Filtraci samozřejmě mám, mám filtr který zároveň můžu vzduchovat, chtěl jsem jen vědět, jestli je pravda, že vzduchování podporuje kvalitu vody tím že se tam nedaří těm anaerobním bakteriím a tím jejich rozkladným procesům
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 15:07 Muž Horác [3942] – Re: Moucha
maniakva.sweb.cz/… (viz snižování x zvyšování alkality)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 15:04 R Muž Silent [5949] – Re: Jindrik
Jestliže nemáš v nádrži žádné rostliny tak vzduchování může podpořit činnost amonizačních a nitrifikačních bakterií= rychlejší odbourávání bílkovinných látek= rozklad dusíkatých látek= lepší kvalita vody. Ovšem pro kvalitu vody je filtrace nezbytná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 14:59 Jindrik – vzduchování
Dobře a řekne mi teda někdo jestli mi vzduchování pomůže oddálit kažení vody? jestli ty anaerobní bakterie ničí, mám želvy, takž enemá žádný rostlinky.
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.01.2010 13:50 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: radous
A v noci, kdy rostliny kyslík z vody odebírají, ať se rybičky třeba dusí. :-(
Ono to je trošku dvojsečné. Pokud mluvíme o nádrži plné rostlin, kde se v koutku krčí deset rybiček, tak opravdu vzduchování ani filtr nejsou potřeba. V případě akvária sloužícího rybám, nebo dokonce nádrži chovatele, kde je koncentrace ryb vysoká, ryby jsou intenzivně krmené, rostliny většinou žádné, tak tam je filtrace, případně vzduchování nutností.
Zde převládají komentáře od rostliných akvaristů, ale v běžném akváriu je ryb víc a tam se po krmení a v noci se deficit kyslíku už projevit může. Takže vzduchovat a zásadně nevypínat na noc!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 13:40 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Horác
mel jsem alkalitu nekde mezi 2-3, po pridavani CO2 stoupla na 5-6°dKH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 13:34 radous – citace
Vzduchovací kámen
. Kámen slouží pouze pro okysličování vody. Pokud je v akváriu dost rostlin, které produkují kyslík, nedoporučuje se vzduchovací kámen používat, neboť vzduchování ochuzuje vodu o CO2, které rostliny potřebují. V akváriu bez rostlin vzduchovaní nic nepokazí,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 13:31 Muž Horác [3942] – Re: Horác
edit: ad2) : tam je to také naopak - přidávání CO2 snižuje alkalitu (ne únik) - viz posun uhličitanové rovnováhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 13:23 radous
jj souhlasim z mouchou vmem akva se take kytkam nedarilo a to sem jim koupil dost drahe hnojivo od sery a roste tam akorat tak řasa tak sem potom zacal badat a dozvedel sem se ze to bude pravda stim vzduchovanim takze sem ho hned vypnul a tet zekam co se bude dit. nojono bal sem se o rybicky aby se neudusili a malem sem zlikvidoval cele akva jak se rika vseho moc skodi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 12:51 Muž Horác [3942] – Re: Mrakoplash, Jindrik
Ono je toho trochu víc:

Moucha napsal: ... "vzduchovani z vody vyhani co2 cimz snizuje alkalitu, coz neprospiva rostlinam" ...
1) vzduchování vyhání CO2 z vody jen tehdy, pokud je ho tam víc, než má být (při dané teplotě a tlaku)
2) únik CO2 snižuje alkalitu? jak?
3) nízká alkalita neprospívá rostlinám? (naopak - viz voda v tropech)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 12:37 Mrakoplash – Re: Jindrik
Jak to chápu já, tak ani Horác a ani filipsi nejsou proti vzduchování.

Horác touží rozvést vyhánění CO2 z vody vzduchováním a filipsimu jde o osvětlení vzathu vzduchování vs hnítí vody.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 12:26 Jindrik – vzduchování
Vyvracíte co napsal Moucha??? Tak se vyjádřete k tomu co jsem psal výše...
Potřeboval bych poradit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 12:17 Muž filipsi [1295]
Moucha napsal:..pokud nemash rostliny tak vzduchovani je nutnost, aby ti nehnila voda.....

??? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 11:32 Muž Horác [3942]
Moucha napsal: ... "vzduchovani z vody vyhani co2 cimz snizuje alkalitu, coz neprospiva rostlinam" ...
???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 10:37 Jindrik – vzduchování
díky, to jsem potřeboval slyšet, nemám rostliny protože by mi je želvy sežrali:-D takže vzduchování mi je doporučeno, díky moc:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 10:15 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Jindrik
v akvariich se moc vzduchovani nedoporucuje, protoze dostatek kysliku dobre zajisti prosperujici rostliny, vzduchovani z vody vyhani co2 cimz snizuje alkalitu, coz neprospiva rostlinam
pokud nemash rostliny tak vzduchovani je nutnost, aby ti nehnila voda.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 10:04 Jindrik – vzduchování
Ahoj, mám takový dotaz, mám 2 želvy a dřív v malém aq se mi často kazila voda. Nyní je mám vě větším a už týden se voda drží, samozřejmě budu měnit část vody a odkalovat, ale někde jsem četl, že díky vzduchování se ve vodě nedaří anaerobním bakteriím, které právě způsobují rozkladné procesy a kažení vody, takže myslíte že je možné, když přidám do aq vzduchování, že se bude voda lépe udržovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2010 20:14 Muž Yirka [9126] – Re: Monika
Stabilní nádrž zarostlá rostlinami opravdu vzduchování nepotřebuje, pro okysličení stačí pohyb hladiny od filtru, ideální je od dobře nastavené rozstřikovací rampy. Vzduchování snad jen při problémech a nemocech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 19:57 Žena Monika [1]
Četla jsem tady v tématu, že není potřeba vzduchování. Jinde zase (třeba na často doporučovaných stránkách pro začátečníky akvarijni.cz nebo i jinde), že vzduchovací kamínek je nutný. Jak to tedy je? Mám filtr Eheim ecco. Mám tedy vzduchovat nebo ne? A popřípadě jak dlouho?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 10:28 Muž paia [3]
Taky přemýšlím nad nějakým vzduchovátkem pro artémii, nějaké další tipy? Do akva to nepotřebuju.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 38

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16924x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/970?od=1051