Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vzduchování a vzduchovací motorky

 

NápovědaFórum » Technika » Vzduchování, vzduchovací motorky 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 36 Přejít na další stránku   1  
Vzduchování a vzduchovací motorky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 23:49 Žena Wampi [54] – Eva
Ono to není asi tak jednoduché. Četla jsem pár diskuzí , kde si někdo stěžoval na filtr tetratec a pár , kde ho chválili. Za sebe můžu říct , že ho absolutně není slyšet. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 23:42 Eva – marfi ®
Ahoj, vzpomněla sis, prosím, kouknout na značku toho tichého filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 14:27 Žena Marfi [10] – blek
kamínky bulbají, ale potichu - vzduchovadlo zní jak když startuje harjel :( .. bydlím v jedenáctém patře.. myslíš že tak dlouhá hadička bude muset mít zpětný ventil? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 14:26 blek – ticho
Tak si ho dej do sklepa a natáhni delší hadičku :-)
podle mě ale hučí ty bublinky z kamínku. Nebo ne? Já mám čerpadlo, pravda nedělá sice bublinky, (to zvládnou kytky) ale není nic slyšet. Ale to je stále dokola :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 14:17 Žena Marfi [10] – blek
Bleku bleku, nechci špunty do uší, s těma bych neslyšela ráno budík.. chci vzduchovadlo, co nehlučí tone tone a chci a chci a chci tone :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 12:47 blek – boblinky
Krásné bublinky ze vzduchovacího kamínku bez kompresoru opravdu nedostaneš. Zapomeň na čerpadlo a kup si špunty do uší, nejlepší jsou prý žluté. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 12:25 Žena Marfi [10] – blek
no dobře dobře.. a poradil bys mi tedy nějaké? .. (ale stejně chci bublinky, které budou v akváriu kráásně vypadat) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 12:16 blek – bublinky
to asi opravdu nepůjde :-)
čerpadlo má ještě další zbytečné vlastnosti, nepoměrně lépe provzdušňuje vodu a taky skoro není slyšet. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 11:04 Žena Marfi [10] – blek
jsem tupá blondýna, ale když chci aby mi vzduchovacími kamínky proudil vzduch, tak mi asi čerpadlo na vodu bude dost k ničemu.. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 10:56 blek – rozdíl
čerpadlo čerpá vodu, kompresor kompresoruje vzduch :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 10:23 Žena Marfi [10] – Eva
kouknu doma a napíšu.. nepamatuji si to z hlavy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 10:22 Žena Marfi [10] – čerpadlo
jaký je v tom rozdíl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 23:10 Eva – Filtr
Prosím, jak píšeš, že máš konečně tichý filtr, jaká je to značka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 21:08 Žena Kate [10] – Čerpadlo
Hmmmmmmmmm...tak to o koupi čerpadla asi zauvažuju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 20:56 Usine – čerpadlo
Já bych řekl že je to asi stejné možná i lacinější. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 20:53 Žena Kate [10] – Cena
A není čerpadlo taky daleko dražší?? Krom toho některé motorky jsou opravdu tiché.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 18:05 Usine – vrčí
Nekupuj si motorek ale čepadlo je daleko tižší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 17:28 Žena Kate [10] – motorek
Tak já jsem na tom byla úúplně stejně. Spím hlavou hned vedle akvárka. Měla jsem Hi-top (firma Nathura) též zavřený ve skříni. Vrčel dost už na začátku, takže na noc byl vždycky vypnutý. No a co teprv, když praskla membrána, to se nedalo vydržet ani ve dne. Vrčel víc jak traktor :-) Tak jsem si koupila strojek Rena Air. Jsem s ním naprosto spokojená, není slyšet skoro vůbec, jen tak brouká :) A když je navíc ve skříňce, tak o něm vůbec nevím. Navíc má ventilek na regulaci, o němž se starému "traktoru" ani nezdálo. A není ani moc drahý v porovnání s ostatními motorky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 17:19 Muž [] – vrčák
Silenta-po 20 letech šlape a nevrčí nějak extrémě.Ty co se dnes prodávají bych rozzureny tone smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 17:05 Muž Janci286 [1] - Afrika – :ˇ)
počkaj ked tvoj elite bude starý tak bude vrčat a vrčat..prave teraz ho idem menit za nový:)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 16:08 filipo – motorek
V podstatě si můžeš koupit jaký koliv, na trhu máš nepřeberné množství motorku které jsou tiché stačí si zajít do zwerimexu a vybrat, já osobně použivám motorek značky Elite a ten je jak tichej tak i spolehlivej. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 15:06 Žena Marfi [10] – Vzduchovací motorek
Ahojka všem, chtěla bych poradit nějaký hodně tichý vzduchovací motorek. (Momentálně mám STROJ, který hlučí strašně moc. Mám ho zavřený ve skříňce a i tak se občas neudržím a na noc ho vypnu.) Spím v pokoji kde mám akvárium.
Filtr jsem měnila na třikrát, než jsem sehnala takový, který opravdu není slyšet.
Potřebuji ke spánku ticho, tak poraďte spim
Díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 11:06 Vodník – .
Myslím že dělaj pístový, ale ty budou drahý a asi hodně výkonný.
Chce to ho zavřít do skříně a hadičku dát zadem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 10:50 solem – strojek
Hodně záleží na tom jak výkoný strojek máš, ale strojek bez hadičky a bez kamínku dělá rachot, myslím že každý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 10:33 Žena Marfi [10] – tiché vzduchování
Dobrý den. Mám otázečku, nevíte náhodou který strojek na vzduchování je opravdu hodně tichý? (Koupila jsem si stroj, který vydává zvuky skoro jak startující harlej, tak ho jdu dnes vymněnit) nevíte po čem bych se měla ptát? A jak je to s hlasitostí strojku, který není připojený ke kamínku ve vodě, je opravdu hlasitý a v okamžiku, kdy se připojí tak ztichne? :-|

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2006 14:07 Vodník – Rostou
Já vím, rostou jako z vody. Ale ještě mám volný 100 litrový akvárko, je nesmysl plánovat že někdy za rok jim nebude stačit.
Navíc plánuju to velký(až 1500 litrů) ale nevím jestli to vyjde, i když ne, tak bude třeba 1000 litrů někdy za půl roku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2006 13:57 pirát – vzduchování
ryby ať chcete nebo ne rostou milý vodníku,ke zbytku no comment
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2006 13:43 Vodník – akv
Vody je tam možná 220 l, ale to už je jedno. Ryby jsou malé, spíš 3 cm a asi 10 ks jsou mláďata tak 1 cm. Takže je to tak maximum kolik bych tam měl mít ryb. A čím větší nádrž a menší ryby, tím spíš tohle pravidlo(1cm ryby na 1 litr) přestává platit. Navíc se bere délka ryby bez ploutví, na to také dost lidí zapomíná. Ale 100 rybek 4 cm bude ve 300litrovém akvárku spokojenější než 5 stejných rybek v 20ti litrovém. Ohledně výkalů je třeba kontrolovat NO2 a to mám pořád nízké(neměřitelné) - test ESHA.NO3 mám už na 50mg, přidávám ale KNO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2006 13:25 pirát – vzduchování
přicházíme spolu na stále nové skutečnosti,zkusme si je zhrnout,máte 80 ryb na 240l akva v něm je obsah vody tak 200l,když počítáme na 1cm rybí délky 1 l a budeme hodně při zdi počítaje s tím ,že tam máte jen 5cm ryby, tak nám vyjde že byste musel mít akva né 240l,ale jednou tak velké,půl roku jste neměnil vodu a štěrk máte jen 2 cm vysoký,ale tohle všechno vám nevadí ,neboť ryby jsou veselé a rostlinám se daří,hlavně těm s úzkými lístky ,ale nevíte jejich název,tohle mě hlava nebere coze pokud jste to nepochopil já se Vám snažil pomoct,ale připadá mě to jako kdybych házel hrách na zeď,tak aspoň hodně zdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2006 12:58 Vodník – vzd
Vzduchování schovávat asi nebudu, protože mám asi 80 ryb a 5 ampulárií v 240 l akváriu. Rostliny začly růst, těm vzduchování nevadí. Hlavně takové nevím jak se jmenujou, úzké, mi vyrostly za týden asi o 20 cm.
Jen mě trápí že chci akv. předělat, udělat dno aspoň 6 cm a ne 2-3 cm jak to mám teď, ale nemám kam dočasně dát ryby
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2006 12:51 pirát – vzduchování
aspoň,že jsme se k nčemu dobrali,doufám že teď budete pravidelně menit vodu,nic tam zatím nebudete cpát a budete stabilně měřit UT,PH,CT,do té doby než se vám ustálí,potom opravdu vzduchování nebude nutné a vy ho můžete schovat na horší časy,ať se daří. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2006 11:48 Vodník – sid
Nevím v čem. Vyšší ph nechci, takhle se dobře rozkládá amoniak. A ten test je vážně stupidní když se čte nepozorně .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2006 10:50 Vodník – pirát
po výměně třetiny vody mám 6,4. Víc už nechci, uvidím jestli to vydrží. Kh asi 5, ale ten test není přesnej. Tak kdyby to vydrželo co2 by byl mírnej nadbytek.
Ph mi možná neklesá, měl jsem tam vodu půl roku neměněnou a lil jsem tam předtím něco na snížení tvrdosti -myslel jsem že mám tvrdou vodu, ale blbě jsem to měřil :)
V tom stupidním testu měli napsané 3 kapky = 3 stupně tvrdosti. Když jsem to četl zběžně, tak jsem pak počet kapek vynásobil třema :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2006 10:45 Vodník – vaclav
No dyť jo. Takhle jsem zjistil že co2 mám nadbytek i když ho tam uměle nedodávám. Takže by byla blbost ho tam ještě cpát. Prostě každej by si to měl změřit a podle toho ho tam může doplňovat nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2006 10:25 pirát – vzduchování
vodníku napíši to sem naposled,vy nemáte z nějakého důvodu vysoký obsah CO2(podle tabulky) ve vodě ,ten důvod je nízké ph,tudíž kyselé prostředí,proč tomu tak je jsem psal v předešlém příspěvku,tím že vzduchujete část přebytečného CO2 vytlačíte ven,tudíž to nemá takové následky jako kdyby jste nevzduchoval,(tím ovšem nechci říci že vaše klesající ph bude rybám vyhovovat a budou stále veselé)je potřeba zjistit proč vám klesá ph(přerybněné AQ,nedostatečná údržba,nevhodná dekorace,nevyhovující filtr ) potom můžete udělat opatření ,které vám ph vrátí do normálu a vy můžete s klidem vzduchování vypnout,(nebude nutné),ale to už jsem psal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2006 20:05 blek – článek
já tam taky nic o škodlivosti CO2 nenašel :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2006 18:35 Sid – To Vodník
Opět musím konstatovat, že vaše výroky jsou pozoruhodné.
A zkuste udělat, co jsem vám doporučil - občas si ve svém akva vygruntujte - určitě to pomůže. ;-) Může se ale stát, že při pravidelné údržbě vaše rybky ztratí hravost a přestanou se snažit uniknout za akvária.
Ten odkaz na Šangalovo akva mne docela pobavil. :) Přiznejte, že jste ten článek ani nečetl?! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2006 18:29 Usine – co2
Obsah co2 jde změřit celkem jednoduše Změříš kH a Ph a podle tabulky zjistíš obsah co2 . :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2006 17:27 vodník – Vaclav
Já jen že je důležitější hnojivo a já mám z nějakého důvodu co2 velkej přebytek, i když ho tam nedodávám. Asi záleží na konkrétních případech, chce to udělat rozbor vody a zjistit množství. Každej má jinou vodu, jiný rostliny, jinej počet ryb ......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2006 17:22 Usine – Vodník
Nevím co máš proti co2 Když jsi u mě včera byl pro rostliny tak si to přeci viděl na vlastní oči jak to funguje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2006 16:55 Vodník – Pirát
Ryby mi připadaj veselé a hravé :)
Bohužel se mi třou jen ampulárie, ne ryby. Včera jsem dostal nějaké rostlinky z přebytků, aktualizoval jsem hlavní foto. Taky jsem dostal asi 25 pavích oček, takže se osádka rozmnožila :)
Ale jsou to hejnovité rybky, určitě jim to nevadí.
Když jsem si přinesl pancéřníčky skvrnité, tak se pokoušeli vyskočit ven, ale mám krycí sklo. Teď už si i oni zvykli. Prostě mé ryby jsou dokonale zdravé a šťastné :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2006 16:50 pirát – vzduchování
počátek byl zda vzduchovat či nikoli,to už jsme si tu doufám řekli,kdo chce at si vezme z těchto příspěvků to co ho zajímá a co chce praktikovat ve svém akva,k vám vodníku,hlavně ať jsme(i naše rybičky)zdravý,při vašem kolísavém ph,(ať již vlivem přerybnění,nebo nedostatečnou údržbou)bych tak klidným nebyl,zkuste přikoupit rostlinky,ubrat ryby a potom se vám možná podaří nastolit určitý rovnovážný stav a posléze můžete vzduchování vypnout nebude nutné.Já bych tam momentálně necpal ani hnojivo ani CO2,ani žádnou jinou chemii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2006 16:35 Vodník – Nojo
Třeba tady je názor proti CO2 a ne od začátečníka:
http://www.imega.cz/akvarium/voda.html#ut

Prostě jeden má to a druhej ono. Někdo chce v akváriu hlavně spousty rostlin, jinej zase ryby.
Hlavně že jsme(a naše ryby zdravý). Ryby jsem kupoval asi na 6x a nikdy si žádnou nemoc nepřitáhl a to je hlavní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2006 15:43 Sid – To Vodník
Občas si, Vodníku, ve svém akva vygruntujte a ono se to spraví. Vidím, že vaše tvorba neutuchá - co výrok, to perla. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2006 14:12 Janik – parmicky
taky sem myslela ze mi nejake parmicky umreli na nemoc nebo neco a pak sem je nasla ususene za akvem a na koberci...mrchy skakavy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2006 14:09 Vodník – Jo
A jednou jsem vypnul vzduchování asi na 2 dny (a ten vzduch navíc cpal do filtru) a umřely mi 2 žluté molly. Ale byly nově přinesené, tak to možná nebylo tím. Když jsem přinesl z akvaristiky 14 parmiček, tak 1 za 2 dny umřela, z 10ti neonek 2. Ale na zbytku se žádná nemoc neprojevovala a jsou zdravý do dnes. Asi změna prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2006 14:08 Janik – vzduchování
a co je to ta pryžova membrana? to je jako uvnitr toho motorku nebo kde? pochybuju ze to nekde sezenu a rozdelavat to asi taky tezko budu..... a za jak dlouho muze mala rybka vydychat litr vody (orientacne) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2006 13:42 pirát – vzduch
bud rád že vzduchuješ,jinak by to tvá osádka jen těžko rozdýchávala,tím nechci říci aby jsi s tímto stavem byl spokojený. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2006 13:26 pirát – vzduch.
Vztah pH a CO2 je velmi těsný a vstupují do něj i jiné formy anorganického uhlíku. A jsme zase u tzv. uhličitanové rovnováhy, která ovlivňuje pH a alkalitu:

Ve vodě je přítomen anorganický uhlík ve 4 formách:

molekulární oxid uhličitý CO2
kyselina uhličitá H2CO3
hydrogenuhličitan HCO3-
uhličitan CO32-
Všechny tyto formy jsou spolu v rovnováze a vytvářejí vysoce účinný pufrační systém, nejrozšířenější v přírodě. Zastoupení jednotlivých forem závisí především na pH. V kyselém prostředí převažuje oxid uhličitý (který se rozpouští ve vodě za vzniku kys. uhličité), při pH 6,5 začíná převažovat hydrogenuhličitan, při pH nad 10,5 jej nahrazuje uhličitan. CO2 je ve vodě přítomen ve využitelném množství až do pH 8,3.To oroč ti klesá ph je pravděpodobně způsobeno tím ,co psal blek málo rostlin mnoho ryb .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2006 13:19 Vodník – .
Možná se ptám na blbosti, teď si uvědomuju že větší část vody je asi půl roku stará a lil jsem do ní nějakou chemii. Takže z5. To ph se mohlo snížit chemií, nějaký akvaregulátor a kdo ví co všechno. Ale pořád to nevysvětluje kde se bere CO2

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [36] 38

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16924x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/970?od=1751