Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vzduchování a vzduchovací motorky

 

NápovědaFórum » Technika » Vzduchování, vzduchovací motorky 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Vzduchování a vzduchovací motorky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2007 16:34 Usine
Jemnější nekoupíš Udělat z lipového dřeva (větvička) cigaretový filtr (nasadit do špičky od propisky)nebo černý uhel na kreslení (to jsem ještě nezkoušel) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2007 10:59 Dussy
z lipovyho dreva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2007 09:51 Aleš – Vzduchovací kámen
Potřebuji koupit jemně perlivý vzduchovací kámen, prozatím všechny, které jsem koupil, vypouštějí velmi hrubé bubliny, kde seženu jemně perlivý? Poradí někdo jaký typ či model koupit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2007 16:54 Muž PT [89]
anebo muzes bublinky odchytavat trychtyrem :) - tak aby byl uzsi vyvod nad hladinou. Voda by se tak nemela cerit, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2007 16:44 Terry
Áha,dobře zhusím,dík. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2007 16:26 Muž wayn [79] – hladina
Když bude trubka až nad hladinou, tak nebude filtrem proudit vody - bude neučinný. Musí končit při nejhorším na hladině nebo těsně nad ní. Dej si do akvária plovoucí rostliny, ty to čeření hodně zmírní. Taky jestli nemáš výkon motorku zbytečně vysoký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2007 16:19 Terry – vzduchovací filtr
Ahojky,prosím vás mám filtr poháněný vzduchováním,ale potřebuju,aby bublinky nečeřily bettám hladinu.Můžu tedy nechta tu trubičku,ze které jdou bublnky nad vodou?Děkuji. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 19:55 Libor – tiché akva
Rena air 100, nevím že ho mám, jen bublají buliny. Když vemu tohle vzduchování do ruky jen jemně brní, ale slyšet ho...to spíš uslyším šneky běhat po skle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 19:26 Štěpán
Bobo, víš o čem mluvíš? Ty jsi někdy ty zmiňované motorky slyšel? I Silenta je docela tichá, a to konstruktér strávil nad jejím odhlučněním dost málo času.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 17:59 Bobo – vzduchování
Všechny jsou hlučné,kup si malé čerpadlo a molitan.(bude ticho)Ahoj ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 17:00 sahula
Myslím, že zde bude platit větička "Za málo peněz hodně muziky" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 16:41 Štěpán
Říká se, že tiché jsou Rena air (Francie) a Schego (Německo).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 16:37 cheff
napiste nekdo kterej vzd.motorek je nejtizsi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 15:15 nikos – Vzduchování
To ho necháme rozhodně dýl - teď o víkendu začnem dnem,vodou+technikou, pak v týdnu rostliny a ryby až tak za dalších 14 dní.
Díky !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 15:12 Muž j_j [18] – jj
ale zezačátku nech akvárko tak tejden zaběhnout a ryby přidávej postupně-aby vše bylo oukej,tak at Ti všechno pěkně vyjde,ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 15:09 nikos – Vzduchování
OK, díky, počítám zkraje tak 3 rybky ke dnu, 10 neonek, možná pár pavích oček ze staré nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 15:02 Muž j_j [18] – vzduch
myslim že to stačí,ale nepřerybni to akvárko X-) já taky nemám vzduchování a myslim že je rak v pohodě-mrkni se jestli chceš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 14:57 nikos – Vzduchování
Děkuji za reakce
Má to vnitřní filtr, obdobný, jako má ve starém akvárku (a na kterém je připojena hadička se vzduchem), jenže větší.
Stačí ho tedy dát přiměřeně pod hladinu, aby čeřil vodu ?
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 14:35 Muž j_j [18] – to andy
tak promin :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 14:32 Andy01 – j_j
Byl si rychlejší ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 14:31 Andy01 – filtr
Pokud set obsahuje filtr vnější ( čeřící vodu ) není vzduchování nutné. Filtr však musí běžet nepřetržitě ( a né jenom kvůli vzduchu ) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 14:31 Muž j_j [18] – je to na tobě
jestli budeš mít málo ryb,hodně rostlin,dobře svítit,filtr bude čeřit hladinu tak vzduchování nepotřebuješ, záleží na Tobě,jak si svoje akvárium zařídíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 14:28 nikos – Vzduchování
Dobrý den,
dcera dostala k Vánocům nové akvarium (60 l)- set. vše je přítomno (topení, filtr, ...) bohužel však chybí vzduchování, které u staršího akvárka používáme. Je možné, že by výrobce nechal na zákazníkovi, aby si toto dokoupil (což se mi nezdá, neboť je tam i krmení a prostředky na úpravu vody) nebo není vzduchování v takovémto akváriu potřeba ?
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2006 18:23 Pepa – :)
Dekuju horáci palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2006 18:17 kaca – vzduch
urcite ano! my mame ryby a nechame jim to vzdy zapnute.ted mi to rekla mama.vzdyt by se ti UDUSILI!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2006 17:58 Muž Horác [3942] – :o)))
To je mi jasné, že vzduchuješ hlavně pro ryby :o). Jde o to, že v noci, kdy rostliny neasimilují (tj. neprodukují žádný kyslík), ale naopak ho spotřebovávají (stejně jako ryby), může v akváriu dojít k takovému nedostatku kyslíku, že se ryby začnou dusit (platí zejména pro přerybněná nebo pro holandská akvária). Z tohoto důvodu je dobré vzduchovat především v noci (a nebo i v noci :o). Už si rozumíme ??? :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2006 17:48 Pepa – :)
Vis co horaci, moji rastlinky rostou velmi dobre, vzduchuji hlavne pre ryby...jen tak jsem uvazoval ze zacnu vzduchovat aj v noci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2006 17:45 Muž Horác [3942] – v poho
Pokud už musíš vzduchovat, pak vzduchuj především v noci, kdy kyslík spotřebovávají jak ryby, tak rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2006 17:36 Lucík – vzduch
Urcite nic nezkazis ;-) neboj se toho ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2006 17:30 Pepa – Vzduchování v noci
Udelám dobre kdyz nehám v noci zapnuté zduchování?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2006 13:45 Muž A2C [25] - Sumci – Help
asi je to už neskoro ale pre ostatných ja používam iba závesný filter Aquael FZN-1 je absolútne tichý a to spím pri ňom bez problémou aj ked dám k nemu hlavu na 5cm tak ho nepočujem a ani nevybruje a kompresor som používal Aquael APR-200 úplne tichý aj ked vybruje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 10:03 Vodník – Vnitřní filtr
Tak jsem zjistil že vibruje jen když ho přiškrtím, když je na plnej výkon, je ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2006 18:58 Žena Kate [10] – rena air
J ho mám taky! Je fakt tichej a bublá dobře :-) ano :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2006 15:18 Žena Marfi [10] – doplnění
ten rena air je ten co vůbec nehlučí už třetí rok o něm nevíme a to stojí jen tak na skříňce a ještě k tomu vedle televize.. a klidně tam člověk k němu dá ucho a nic neslyší a když se ho dotkne tak teprve cítí mírné chvění.. jinak nic. palec palec palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2006 15:17 Žena Marfi [10] – VESNACH
Díky vesnach už vím co mám za strojek doma - rena air - rakouské výroby .. DĚKUJIIIII (byl to jeden odkaz na nějaké příšernosti, ale ta firmy vyrábí i tohle. Dííííkýýýý smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 09:59 Žena sharon [126] – modrej motorek
Není to champion cx 0088? Ten mám já a je fakt tichý, akorát nvím, jestli jde koupit, "zdědila" jsem ho po otci spolu s akvárkem. Akorát že není moc silný, přes pískovcovou "skalku" dělá jen jemné bublinky, i když je naplno, ale pro efekt stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 09:32 Žena Marfi [10] – štěpán
ne, je hezkej modrej, z tvrdý umělý hmoty, utěsnenej a naposedku má 4 gumový malinký nožičky :) Ale ten co mám u sebe je hnusnej hněděj s gumovým spodkem. tone a ten už nechci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 09:24 Štěpán – .
a je takovej hnusnej hnědej bakelitovej s celogumovým spodkem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 09:22 Žena Marfi [10] – štěpán
no pro změnu jsem zapomněla se na nějpodívat na značku.. ale odpoledne to budu vědět a tak to sem napíšu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 09:21 Žena Marfi [10] – Wampi a spol
Tetratek se mi, podle toho co jsem četla zdá dobrý, ale když jsem si ho nechala pustit v akvaristice, tak je hodně hlasitý. Samozřejmě nebyl připojený na hadičky, ale když jsem si kupovala tu příšeru co mám doma, tak vydávala taky hrozný hluk, s tím že po připojení se ztiší a.. nic.. po připojení k hadičkám je to opravdu děsný :( navíc i když stáhnu průtok vzduchu na toli, aby se mi voda v akva nevařila, tak se po nějaké době ventilky samy povolí.. ne o moc, ale je to poznat :-( takže pokud máte ještě nějaké rady, prosím prosím, ře kněte co víte, a já se podle toho nějak zařídím. Je lepší mít silnější strojek, nebo slabší? víc kamínků? nebo jeden velký? .. malý průtok? velký průtok? ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 09:18 Štěpán – .
A jaký že se to už nevyrábí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 09:16 Žena Marfi [10] – Lukáš
Sharku neříkám zázrak, ale fungující filtr :-) Po dlouhé době se mi podařilo mít filtr, který není slyšet ani v noci, ani trošinku, a navíc funguje, rybičky samozřejmě mám a kupodivu se jim tam líbí i se sharkem (teda doufám) Problém ke vzduchování mám ještě ten, že nemám v dosahu žádnou skříň, kam bych ten příšerný hlučný stroj mohla zavřít. A taky, ho nikam zavírat nechci, V druhém bytě mám u akvária vzduchovací strojek, který není sylšet ani když mám ucho u něj přitisknuté, jen je cítit v ruce jak vibruje. Tak něco takového chci. (tento co mám se už nevyrábí) :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 16:52 Muž [] – marfi
No pokud chceš bublinky tak si to bublej z CO2 a dej tedy čerpadlo jak radil Václav.Budeš mít dvojí užitek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 23:12 Lukáš – Marfi - filtr
Sharku 400 říkáš zázrak? Já se celkem divím, že Ti 120 l velké akva s tímto filtrem funguje. Asi tam nemáš rybičky. Vím o čem mluvím. Měl jsem ho taky ve 127-mi l akva a byla to hrůza. Vyměnil jsme ho za Fluval 204 a je to úplná POHODA a o něčem jiném. Vzduchování mám jem pro dekoraci a kamínek poháním motorkem od ATMANU 1500. Mám tam "T" a jedním vývodem odpouštím přebytečný vzduch pryč. Někdy stačí, když motórkem pohneš aby nedrnčel, protože někdy třeba drnčí vybrující hadička. Motérek mám ve skříňcena protiskluzové podložce a můžu říct, že o něm vůbec nevím, rovněž tak jako o filtru. ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 23:02 Žena Wampi [54] – no jasně
já mám na větší tetratec ex 1200 a fakt spokojenost palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 22:48 langosh – -
Tetratec Ex 600palec
Roman:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 22:34 Eva – marfi ®
Díky! Ahá, to bude asi vnitřní filtr, ne? Budu si kupovat vnější na 120l akvárium, a pořád nejsem rozhodnutá jakej. Chci aby byl tichej a pokud možno ne poruchovej.... Nemáte nějaké tipy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 09:40 Žena Marfi [10] – Eva
ten filtr je : SHARK ADV 400 (cena byla 625,-) je určený pro akvária do 90 litrů, já ho mám ve 120 a funguje dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 12:59 Žena Marfi [10] – Eva
Vydrž do zítra.. jedu domu až dnes.. byla jsem jinde.. napíšu si to a písnu to sem.. Jinak jsem se koukala u rodičů a tam mám vzduchování které není slyšet ani trochu.. jenže jsem zase zapomněla značkuuuuu rozzureny sáákráááá jak teď zjistím kde ho seženuuuuu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 09:37 Vodník – .
Vnitřní filtr není žádnej zázrak a na rozdíl od motorku ho nemůžeš zavřít do skříně. Někam ten motorek schovej a dej delší hadičku.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [35] ...... 38

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16924x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/970?od=1701