Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy na rostlinách

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Řasy na rostlinách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 21:40 Muž jajaapaja [174] – Re: Daveedek
Je to tak hustý že tomu budeš muset trochu pomoct.Krevet by jsi tam musel mít strašný množství.Aby to spásly.Vem špejli a řasu na ni namotávej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 21:23 S Muž invalida [3881] – oběd
Krevety nekrm postaraj se o to.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 20:28 Daveedek – Husté řasy - povlak na rostlinách
Fotka k příspěvku Dobrý den,
z ničeho nic se objevil na rostlinách ( jen na řasokoulich a javskym mechu) jakoby zelený povlak. Je mi jasné, že jde o nějaké řasy. Akvárium mám asi druhý měsíc, 20l zatím jen neritinu v něm. Je tento povlak nějak nebezpečný pro ryby resp. krevety, které chci do akva dát? Zmizí to? Tzn. "sežere" to někdo?
P.S: Je zajimavé, že přes tu vrstvu neprojde ani bublina vzduchu, která se na kouli utvoří. Viz foto...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 23:48 Muž pancéřníček [168] – Re: Peťura
Však to já také netvrdím,to byly jen příklady...je toho spousta,co ji může vyvolat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 23:39 Peťura
Ale já žádný hnojivo nepoužívám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 23:31 Muž pancéřníček [168] – Re: Peťura
Vypadá to na klasickou zelenou řasu.Podle mě je nejméně nebezpečná,většinou se objeví v nově založené nádrži,když se přežene hnojení...Žerou ji všichni šnečci pak otíci,ancíci,parmičky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 22:57 Peťura
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 22:57 Peťura
Fotka k příspěvku Dobrý den,poradíte mi prosím někdo,co je to za druh řasy?Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 10:32 Muž kortezhugo [983]
Fotka k příspěvku ...tato riasa sa mi napriklad paci
nerastie na rastlinach len nadne - a je celkom dekorativna
aj krevetky sa v nej radi hrabu...
...neviem ci to nie je ten druh co tu niekto ma na kokose?...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 07:58 durko
...teeda, som cakal nieco jednoduchsie :-D ... no v sobotu sa do toho skusim pustit. Akorat luto mi bude toho korena (inak som ho prevaral 2krat pred tym nez som ho dal dnu) sa mi na nom chytila okrem tej riasi aj rastlinka :).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 21:38 Muž kortezhugo [983] – Re: Bak
...tak to je z "druheho konca" a neporadi nikto...
...ja som to skusal daaaavno...a islo to normalne s NPK-ckom
...akurat tam bol aj filter - klasika bublifuk...
...a bolo to OK...---myslim na pestovanie rias---

-pre krevetaria podla mna nie je problem zohnat alebo vyrobit si krmiva....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 21:36 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: Bak
Možná, by to chtělo nějakou násadu donesenou s rostlinkou od něhoko ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 21:33 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Bak
...přitom jsem už za hranicí poměru kdy měla řasa začít podle teorie bujet...
U Redfield ratio jde jenom o tendence. :-) To, že máte "nesprávný" poměr P:N, neznamená, že řasy přijít musí. Jde spíš o to, co nejspíš přijde, až se to "provalí"... :)
Zajímavé ale je, že při tak vysoké koncentraci P se nic neděje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 21:23 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: durko
U takto malých akva je vhodné měnit zpočátku až 50% vody denně, (za vodu odstátou, vytemperovanou), a to po dobu alespoň jednoho týdne nebo i dvou. V dalších zhruba dvou týdnech totéž obden, později 2x nebo alespoň 1x týdně.
Hnojivo do vodního sloupce nepřidávejte; vhodné je při zakládání dát dospod vrstvu výživného substrátu.
Rostliny zpočátku rychleji rostoucí a "nahusto". Později je jde doplnit nebo oměnit za pomalu rostoucí, jako je ten váš anubias.
Rostlinám je třeba přizpůsobit osvětlení - zpočátku by nemuselo být nijak intenzivní, ale těch vašich 9W, (DZ-zářivka?), je docela málo...
Jestliže se objeví řasy tohoto druhu, (ruduchy), dřevo musí ven. (Ošetřte ho povařením nebo koupelí v roztoku SAVA a "uložte" do nějaké nádoby s vodou, tu občas vyměňte. V budoucnu se ke dřevu můžete vrátit.)
SAVEM můžete zkusit ošetřit ten anubias - 4 minuty koupel v roztoku SAVA ve vodě v poměru 1:20, pak dobře osprchovat vodou přiměřené teploty nebo nechat 30 minut v nádobě s čistou vodou.
Rostliny s měkkými listy raději vyhoďte nahraďte je novými, rychle rostoucími.
Řasu odstraňte nejvíc, co můžete. Z dekorací podobně jako u anubiasu koupelí v roztoku SAVA, ze substrátu vybráním (pomocí pinzety).
No a pak můžete zkusit to, co jsem psal úvodem o výměně vody. Místo neonek by takové nádržce líp sedlo pár dalších krevete místo těch neonek. :-)
A nezapomeňte na okružáky a levatky! ;-)
Zkuste si nějaké sehnat - pomohou vám s kytkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 20:57 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: durko
Co bych za to dal kdyby mi tak rostly řasy v krevetkáriích :-( Zkoušel jsem přídavek fosforu, dostal jsem se až na 8 mg fosforečnanů x 35 mg dusičnanů a nic, přitom jsem už za hranicí poměru kdy měla řasa začít podle teorie bujet ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 20:52 durko
No je to prve akvarium. Zalozil som ho v septembri. Kazdu sobotu robim malu udrzbu... cistim sklo, zastrihujem, a vymienam cca 2,1 L vody. Cize vodu som menil asi tak 8 - 9 krat po dva litre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 20:40 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: durko
Vaše první akva?
Kdy jste ho založil a kolikrát a kolik jste od té doby měnil vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 19:49 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: durko
Jak píše Haimdol a jen bych doplnil neonky dát pryč je to na ně malé, nechal bych tam jen krevetky nebo Betu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 19:26 R Muž Silent [5949]
Jediný trik je nehnojit, častěji měnit vodu a nepřekrmovat. A hlavně trpělivost. Do 10 litrů těžko můžeš přidávat ještě nějakého živočicha. Základ úspěchu je pravidelná údržba a nelít žádné vodičky a hnojiva. Jinak se řasy nezbavíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 19:23 durko
Fotka k příspěvku .
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 19:19 durko
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 19:17 durko – Riasy na rastlinach
Fotka k příspěvku Zdravim. V akvariu sa mi vyskytla riasa ktora sa chyta na listy rastlin. Neviete niekto poradit jak na to ? pomoze niaky trik ? alebo niaky zivocich ? Akvarium ma 10 l, 3neonky, 2krevetky. svietim 12 hodin denne 9W. A este, obcas kvapnem do vody taky pripravok na vodne rastliny (dennerle nano tagesdunger).
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 21:53 Muž pepis [15] - Cichlidy
Záleží jaká je to řasa, může to bejt vysoký ph, špatný světlo, světlo od okna atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 21:31 Muž Argo [6] - Rostliny – rasa na rostlinach
ahoj potreboval bych pomoct s rasou na rostlinkach jak se ji zbavit pac mi vyrazne spomaluji rust rostlin cily se jich nemuzu zbavit ani rychle rostoucimi rostlinami tak jestli muzete poradit cim to muze byt diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   11.02.2009 20:14 vitek38
je to roducha.. já jsem se s ní naštěstí nesetkal a doufám že ani nesetkám... jinak to můžeš zjistit snadně na internetu stačí jen hledat... nemusíš zakládat nová témata :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 18:19 romario71 – Re: Odla
Zdravím,
řaša štětičková je pořádný svinstvo.Když jsem použil parmu černou, tak sice to pomohlo, ale řasa zůstala.Další problém je, že parma řasu žere jen když je hladová.Tím pádem jsou hladové ostatní ryby.Tak, že nic moc.V posladní době jsem našel přípravek (chemie) od Rataj (Algae Destruct).Použil jsem tuto chemii a řasa je pryč.Rybám to vůbec neuškodilo (gavůnek lososoví,terčovci).Jediné na tom je, že mušíš několikrát vyměnit vodu, než přestane být zbarvená do zelena.Doba lečení čtrnáct dní a žádné svicení, ale výsledek super.Najdeš to na www.rataj-spk-Víc poradit nemohu. Ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 17:03 Muž Eff [417] - RostlinyRe: jirkap
Substrát je fajn, CO2 taky, voda báječná, světlo zapneš, osobně bych už tam jen narval spoustu nenáročných rostlin a v klidu sledoval jak problém mizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 16:59 Muž jirka.p [60] Re: Eff
Vzduchování jsem vypnul - to už jsem psal. Teď pouští o něco víc než předtím vzduch Hemianthus callitrichoides Cuba a některé další rostlinky. Ještě vyndám ten vzduchovací kámen, který je položen na dně a místo něj tam dám nějakou další rostlinku.
Děkuji moc za veškeré rady.
Než jsem to dopsal tak další příspěvek. Substrát je zrnitosti 2-3 mm - křemičitý písek okrový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 16:56 Muž Eff [417] - RostlinyRe: ezechiel
No jo, ale ty máš hrubý štěrk. Takže poupravím svou teorii - odkalovat tam, kde je hrubý štěrk a (nebo) dno není prorosté kořeny.
Mimochodem každý máme tu odkalovací periodu jinou. Ta moje má asi půl roku :-D Ovšem důrazně žádám aby se podle mě nikdo, kdo si to přečte neřídil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 16:51 Muž Eff [417] - RostlinyRe: jirkap
Třetí zářivku zapni, mylsel jsem že ji používáš.
Na železo zapomeň, ono tam nějaké bude, nemá cenu ho ani měřit. Pouze pokud by byla evidentní chloróza (žloutnutí listů z nedostaku železa, mělo by smysl přihnojit)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 16:38 Muž jirka.p [60] Re: ezechiel, Eff
Takže 1 x týdně odkalení a výměna 1/4 vody. Nebo klidně častěji? Co to železo (Fe 0.0 mg/l) - to je málo, ale bojím se přihnojovat něčím jiným než CO2.
Pak jsem se ptal ještě na toto:
Používám osvětlení 2 x Osram FQ 24W/865 HO CONSTANT FLH1 T5. Mám tam ještě 1 x Resun Plant Growth 20W T8 které nepoužívám. Byla by chyba zapnout i tu třetí zářivku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 16:33 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: Eff
Rozumím, ale nesouhlasím. Pokud pořádné odkalení uvolní do vody živiny podporující růst řas, pak právě popsaný postup (pořádně odkalit, měsíc nic, zase pořádně odkalit...) bude ten nejhorší. Pravidelným odkalováním dosáhneme toho, že se na dně nestihne nakumulovat detrit a při odkalení se tak téměř nic nevíří.
I moje zkušenost je taková, že časté odkalení potlačuje řasy, zatímco pokud už třeba tři týdny neodkalím, začnou bujet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 16:19 Muž Eff [417] - RostlinyRe: ezechiel
No právě proto jsem napsal, že Snížení počtu ryb a omezení krmení by pak byla nutnost. A přidáním rostlin taky nic nezkazíš.
Vím, že radit neodkalovat je trochu ošemetné a jde to takto provozovat jen v akváriu s prosperujícími a dobře zakořeněnými rostlinami s menším počtem ryb. Na druhou stranu už jsem si tento postup párkrát vyzkoušel a nejlíp se mi osvědčilo, že když je problém, pak: Pořádně odkalit (což už jirkap provedl) a pak už jen poctivě měnit vodu, třeba co 5 dní 1/4 objemu. Navíc nezapomeňme na to, že jirkap má přímo ukázkový poměr i množství P i NO3 a velmi měkkou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 16:01 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: jirkap
Eff vám v zásadě radí dobře. Jen s tím odkalováním nemohu souhlasit. Pokud se chcete zbavit řasy, odkalujte často. Na živiny ve vodě to nemá valný vliv - naopak, pokud na dně bude detrit, tak se do vody budou uvolňovat živiny. Pokud se odkaluje pravidelně, tak se toho mnoho nerozvíří a i když ano, nezvýšíte tím podstatně uvolňování živin oproti stavu, kdy detrit leží na dně. Pokud při vašem zarybnění neodkalíte měsíc, tak si koledujete o katastrofu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 14:45 Muž jirka.p [60] Re: Eff
Funguje. Koupil jsem to jen zkušebně. Plánuji koupit od Rataje Mini Gejzír CO2 s elektromagnetem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 14:37 Muž Eff [417] - RostlinyRe: jirkap
Jestliže ti bublání přes dřívko funguje a dostačuje (což podle hodnot vody evidentně ano), neměnil bych to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 14:33 Muž jirka.p [60] Re: Eff
Díky. Udělám jak radíte. Vzduchování už je vypnuté. Přihnojuji rostlinky Dennerle Bio-Line CO2 Compact přez lipové dřívko. Mohu využít kamen ze vzduchování místo lipového dřívka?
Používám osvětlení 2 x Osram FQ 24W/865 HO CONSTANT FLH1 T5 a 1 x Resun Plant Growth 20W T8 které nepoužívám. Byla by chyba zapnout i tu třetí zářivku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2009 14:24 Muž Eff [417] - RostlinyRe: jirka.p
No já právě nejsem o tom důkladném a častém odkalování při řase až tak přesvědčen. Rýpáme-li se neustále ve dně, do vodního sloupce se uvolňuje o to víc živin. Možná bych jen měnil vodu jednou týdně a odkaloval jednou za měsíc. Snížení počtu ryb a omezení krmení by pak byla nutnost. A přidáním rostlin taky nic nezkazíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 14:16 Muž jirka.p [60] Re: Eff
Předtím jsem odkaloval 1 x za 14 dní. Po objevení řasy 1 x za týden. Odkaluji opravdu důkladně a měním 1/4 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 14:14 Muž Eff [417] - RostlinyRe: jirkap
Jak často a jak důkladně odkaluješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 14:09 Muž jirka.p [60]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, jak se mám zbavit řasy? Pár fotek. Vyndal jsem dekoraci, některé rostlinky a následovalo Savo. Vše jsem dal zpět. Řasa skoro zmizela. Teď se oběvije znova. Hodnoty vody NO2 0, NO3 10, GH 3, KH 3, pH 6,6, P 0.4 mg/l, Fe 0,0 mg/l, CHSK 2. Reálný průtok filtru 96l/hod.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 18:38 Muž Kaki [1] – Re: bigV
ok. děkuji za postřehy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 18:33 Muž DrSova [28] - Rostliny
Nalistujte uplne na zacatek tohoto topicu.Tam je vse strucne a jasne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 18:32 Muž Kaki [1] – Re: bigV
ten filtr je vnitřní..ja jsem si myslel že by to mohlo být i nedostatečným světlením
a ještě mě napadlo jestli by na to nepomohly nějaké plovoucí rostliny.. co myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 18:30 Muž DrSova [28] - Rostliny
Muj tip je: nedostatecna kapacita filtracni hmoty, malo rostlin ktere nedokazi odcerpavat dusicnany,ty se hromadi a roste rasa. Doporucil bych koupit kostku biomolitanu a na ni nasadit tu cerpaci hlavu a castejsi vymena vody.Zkuste popatrat po foru.Vic me uz nenapada
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 18:24 Muž Kaki [1] – Re: bigV
11 tlamovců +6 ancitrusů obyčejných,filtrace tetratec(IN1000plus), na 150-200L, osvětlení 2*18W zařivkové trubice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 18:19 Muž DrSova [28] - Rostliny
re romis: do tretice vseho dobreho:-D dekuju

re kaki: Chemie ta to potlaci vcetne rostlin.Navic je to kratkodobe reseni.Nez se nadejete je tam zas. Nedoporucoval bych. Kolik je v tom akva orientacne ryb,filtrace,osvetleni?? Cokoliv co si vzpomenete?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 18:16 Muž Kaki [1] – Re: bigV
NE PREZENTACI ZDE NEMÁM NEBOŤ TOHLE JE u příbuzného(tento problém)...
nebo na to nějakou chemii?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 18:12 Muž DrSova [28] - Rostliny
Nemate tu prezentaci te nadrze? To se tezko takhle hleda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 18:10 Muž Kaki [1] – Re: bigV
problém je v tom že si myslim, že v překrmování to nebude a u tlamovců je třeba většího průtoku na filtru(víc vzduchu) rostliny tam jsou spíše na dopnění. mimo toho na té fotce se to delá i na anubiasích. a další druhy tam nejsou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] 20

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 37102x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6965-rasy-na-rostlinach-?od=851