Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy na rostlinách

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Řasy na rostlinách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 09:34 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: davidus
nebyla by nějaká fotka aktuálního stavu nádrže? nějaký celkový náhled. kolik a jakých rostlin tam máte(rostlin není nikdy dost) :-), jak moc a jak často čistíte filtr(přílišné praní filtru je na škodu). potřebujete hnojit?
někdy je přítomnost řasy v určitém místě akva(blízko hladiny, na starém listě rostliny,nebo...)nevyhnutelná a její vývoj indikuje přehnojení,přesvětlení,příliš zakalenou(nakakáno) vodu,...uvádím příklady,nevztahuji na Váš případ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 09:19 R Muž romant [27987] Re: davidus
Já za sebe nedoporučím žádnej, nikdy jsem nic takovýho nepoužíval. Podle mě je lepší si tzv. pohrát s tím poměrem světlo x živiny a mělo by to fungovat i bez podpory tabletek. Můžeš jít i druhou cestou a tou je ubrání toho osvětlení, což bych udělal skrácením délky svícení na všechny zářivky, ale když už tam máš takovou pěknou světelnou výbavu, tak proč jí nevyužít. Podívej se na tyhle stránky, kde najdeš jistě spoustu zajímavých informací. rostlinna-akvaria.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 09:02 Muž davidus [41] - CichlidyRe: romant
zkusím to trochu přidat, mam ale strach o ryby abych nepřehnojil.A ty prostředky proti řase co bys v nejhorším doporučil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 08:41 R Muž romant [27987] Re: davidus
Já osobně bych přitlačil na to CO2, protože jeho rozkolísaná hladina je velmi dobrou základnou pro řasy. Mě akvárko osvětluje denní světlo od okna, i sluníčko z boku akvárka a nemám s tím problém, ale každý akvo je originál a co funguje u jednoho, nemusí fungovat u druhýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 08:27 Muž davidus [41] - CichlidyRe: romant
V krytu mám 4x54W svítím většinou po dvojicích a jen asi tři hodiny za den svítí všechny čtyři zářivky. Myslím si že pro tu řasu bude asi prospěšné denní světlo které dopadá na akva ve velké intenzitě vzhledem k umístění akva.Nenapadá mě jak bych měl svítit. Mít trvale zatemněno je nesmysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 08:19 R Muž romant [27987] Re: davidus
To světlo mě nesedí, podle prezentace je to 120W. Mrkni se, pokud ho neznáš, na tenhle článek. Řekl bych že to bude chtít lépe vybalancovat ty světelný poměry ve vztahu k živinám. www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 08:15 Muž davidus [41] - CichlidyRe: romant
Mam v akva zelenou vláknitou řasu na listech a také někde štětičkovou ruduchu. Myslím že rostlin mám v akva nadbytek každý týden protrhávám a většině se daří.Světlo celkem 220W a svítí 12 hod.Většinou na poloviny.Problém je že kava je umístěno proti francouzkému oknu na jih,jde tam dost slunce. V akva mám terčovce a parametry vody na ně. Hnojím CO2 50 bublin za minutu.Vodu měním každmam každý týden a ta řasa mi pije krev.Filtr mám venkovní a vstřiky otočené na sklo, zdá se mi že když to výří v akva je to s řasou ještě horší. používam i UV lampu. Nevím jak bych zabezpečil aby rostliny odčerpaly živiny pro řasu zdá se mi že mám akva přeplněné rostlinami a řasa je tam pořád. Jaké ty tablety bys mi doporučil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 21:18 R Muž romant [27987] Re: davidus
Já bych spíše než použiju nějaký tablety na bázi algicidů skusil s řasama bojovat osvědčenejma metodama, kterých je zde možno dohledat spousty. Budeš léčit následek, ale příčina zůstane a problém se neodstraní, jenom třeba dočasně potlačí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 20:31 Muž davidus [41] - Cichlidy – zelená vlasovitá
Má někdo zkušenosti s těmito tabletami Tetra Algetten nebo Tetra Algo Stop???Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 13:14 Žena sivon [1694] - PlžiRe: jung
Pokud sis nekoupil ampulárii Pomacea canaliculata, která opravdu žere všechny rostlinky, je velmi nepravděpodobné, že by P. bridgesi žraly zdravé rostliny (kromě jemnolistých).
Někde tyto potvůrky prodávají, aniž by upozornili na tento "drobný" rozdíl. Laik to na první pohled nepozná.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 21:15 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: jung
...Dam je pryc...
To je nedorozumění! Já se domnívám, že ampulárie se pustily do rozpadajících se částí listů, ne, že likvidují zdravé listy. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 17:21 Muž jung [24] Re: Sid
Side, dekuji za odpoved. Dam je pryc. Byly to zrovinka nejhezci listy bez poskvrny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 10:04 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: jung
Echinodory obvykle "odcházejí" od špičky. Je možné, že v této fázi rozkladu ampuláriím chutnají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 08:10 Muž jung [24]
Fotka k příspěvku Prosim o radu. Listy rostlin jsou jakoby okousane. Hnojim PMDD + CO2. Koupil jsem pred par dny dve ampularky. Je mozne, ze by to okousaly? Jinak mam jen 15 neonek. Dekuji za odpoved.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 21:02 Muž Ragdas [4] – Řasa, řasa a řasa
Tak děkuji za odkaz a za rady. Určitě se budu snažit najít rovnováhu. Bohužel s tím odkalováním mám trochu problém. Jako bordelu je docela dost a kdybych měl vše vyčistit, tak mi v akva nezbyde voda... a další týden je to zase zasr*ný :-D a to opravdu nemám moc ryb a jako dávám denně "špetku" vloček :/ miň už snad nemohu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 21:02 jogr
Ti malý hnusní měkkýši ti nic neudělají na naopak ti pomohou! nezbavuj se jich jsou to dobří pomocníci v akváriu.PS:někteří lidé tu píší že se jim přemnožili ale to není jejich chyba ale chyba akvaristy že jim k tomu dal podmínky
hodně zdaru!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2012 20:52 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Ragdas
jedná sa o toto akva? rybicky.net/nadrze/12521
prestal by som hnojiť a začal s častou výmenou vody..ta riasa vyzerá na ruduchu..odkaliť dno, meniť vodu a s kŕmením by som to nepreháňal a pridal by som dobu svietenia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2012 20:47 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Ragdas
Ahoj,na malé hnusné měkkýše se mi osvědčil další měkkýš clea Helena..řečený Helena.Spolehlivě je zlikviduje.Do 300L akvária jsem jich umístila 10 Ks a ti malí jsou pryč.S těmi řasami je to už horší,může to být cokoliv. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.01.2012 20:37 R Muž romant [27987] Re: Ragdas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 20:33 Muž Ragdas [4] – Řasa, řasa a řasa
Fotka k příspěvku Zdravím, vím, že se o tom mluvilo už hodně, ale pořád mi to nějak nepomohlo :-) Mám 126litrové akva, dost rostlinek, co2 od rataje, 0,36w na litr a 9hodin svícení/den. Hnojivo pmdd 5ml/den. Potrava většinou suchá (vločky atd). Odkalování 1x týdně s výměnou cca 1/3 vody. Voda v normě. Nechápu, co se děje, ale už několik měsíců s tím zápasím. Momentálně jsem pořídil nový filtr (eheim 2211) třeba to pomůže - nastaven cca 100litrů/hod, mírné čeření hladiny. Řasa je všude, na kořenech, kamení a hlavně na listech. Někdy hodně do zelena, někde do černa ale pořád je taková dlouhá. Rostlinky rostou celkem rychle, týdně trhám. Také se mi objevili malý hnusný měkkýši :/ co s tím prosím? Nejraději bych to celý vyházel a zařídil znova :-D ale na to nemám ani finance a ani čas... Díky za odpovědi palec
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 21:59 HaDaS Re: edie
Nepřesvědčil jsi mne. Ani tvou prezentací ne. Příště to bude za palec. Dolů.
Jediné s čím souhlasím, je konstatování, že řasa je v každém akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 17:00 edie Re: Pavel82
u moly hodne pozoruju jak oziraji rasy okusujou steny akvarka ale rasa je v kazdym akvariu a do urcity miry je nezbytna jako potrava a i jako soucast vodniho sveta hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 15:49 edie
lepsi osvetleni trochu prihnojit rostlinky jilovy tablety nebo kulicky a parmicky ctyrpruhy prisavky thajsky nebo jiny ryby co pojidaj rasu a svitit menit vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 00:50 HaDaS Re: pave82
To že se nejedná o fotosyntetickou reakci ti již bylo objasněno. Tak jen dodám, že tou častější výměnou vody (pravidelnou), zajišťuješ zlepšení "hygienických" podmínek v akva a pravděpodobně dodáváš i chybějící látky do vodního sloupce. Tím pomáháš růstu rostlin, odbourávání škodlivin a z toho vyplývajícímu úbytku (stagnaci) nežádoucí flóry. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 23:42 Muž larix [1420] Re: pave82
Jedna sa rovnaky fyzikalny jav ako ked sa hodi Mentos do coly len v mensom meradle. Ide o uvolnovanie plynov rozpustenych vo vode a nie o kyslik z fotosyntezy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 22:33 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: pave82
...Jen mě zajímá, jestli jste se s takto rychlou reakcí rostlin někdo setkal a pozorovali jste to samé jako já...
S tímto jevem se potkal každý, kdo v rostlinném akváriu mění větší část vody.
Ostatně - diskusí na téma, čím je zvýšená produkce bublinek způsobena, je pravidelným, i když ne nejčastějším tématem diskusních fór.
Skutečně je zajímavé, že bublinky plynu unikají přímo z rostlin, jako by z poškozených cévních svazků... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 22:12 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: spajk17
tak to bud rád..držím palce aj do budúcna :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 21:52 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky
to me se ešte nestalo že bych mel na nejake rostlince řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 21:20 Muž pave82 [16] Re: Johan
No vidíte a já se začal radovat, že jsem jim rostlinám přilepšil. Ono asi ano, ale ne tak spásně,jak jsem se ze začátku radoval. Škoda, ale i tak děkuji zkušenějším za rady doufám, že má snaha o zelpšení situace v akva bude mít pozitivní výsledky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 21:14 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: pave82
No však o tom mluvím. Resp. že by se jejich produkce rozpustila, ale když je voda více nasycená, tak se už nerozpustí, ale jakmile se obsah kyslíku v novej vodě vyrovná, tak bublinkovat přestanou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 21:13 Muž pave82 [16] Re: Johan
Ano on uniká, ale pouze z některých míst respektive bodů a to způsobem bublinka za bublinkou, což bych považoval za zvýšenou asimilaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 21:12 Muž j0hny [86] Re: deCORF.OBRAEN
No prave ! :-D Skuste si nacapovat ciste studenu vodu do barelu, nechat cely den temperovat, a potom naliat do akva. Skor som to takto robil, a retiazkovanie som nikdy nepozoroval. Ked doplnim z kohutika, retiazkuje mi uplne vsetko.
Edit: Johan tiez trafil klinec na spravnom mieste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 21:10 Muž pave82 [16]
Jen mě zajímá, jestli jste se s takto rychlou reakcí rostlin někdo setkal a pozorovali jste to samé jako já. Přece to musí o něčem vypovýdat, jak už říkal Romant
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2011 21:10 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: romant
Nebude to spíš tím, že se do akvária dá voda, v které jsou ještě rozpuštěné plyny (sice už jen v takovém množství, že se bublinky neusazují na stěnách, ale přeci s větší koncentrací, než jsou v akvária) a tak se kyslík z rostlin nedokáže rozpustit a rovnou uniká?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2011 21:08 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: j0hny
to "retízkovanie" v niektorých prípadoch po výmene vody je normálne, nakoľko doliata voda je obohatená o kyslík a rastliny pri fotosyntéze vo vode v ktorej je množstvo kyslíku vo zvýšenom množstve "vytvárajú" bublinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 21:06 Muž pave82 [16] – Re: j0hny
j0hny napsal: A tu vodu mate rovno z kohutika ze ? Myslite ze s odstatou vodou by nastalo "retizkovani" ? Můj názor je , že v mém případě je jedno jaká je to voda - odstátá, nebo z kohoutku jen je třeba rozeznat řetízkování, které jak říkám nastalo téměř okamžitě a s mnohem vyšší razancí než jindy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 21:06 R Muž romant [27987] Re: j0hny
Já když vyměním více jak 30% vody lehce odražený(2-3 hodiny odstátý), tak rostliny zareagují a je nasnadě jak. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 21:02 Muž j0hny [86]
A tu vodu mate rovno z kohutika ze ? Myslite ze s odstatou vodou by nastalo "retizkovani" ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 20:58 R Muž romant [27987] Re: pave82
Je to prostě tak, že jsi tou výměnou vody rostliny pohnojil a oni tak reagují na živiny kterým se jim dostalo a asimilují natolik, že je to okem viditelné. Myslím si, že s tím KNO3 se mýlíš a že se jeho obsah v akvarijní vodě nesnížil, ale právě naopak, tou výměnou části vody se zvýšil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 20:47 Muž pave82 [16]
Musím Vám říci postřehy plynoucí ze snahy zbavit se zelené vláknité řasy. Nechci to zakřiknout, ale po třetí výměně asi 1/3 vody v intervalu asi jednoho týdne, se růst řasy mírně zastavil. Dnes jsem dokonce mohl sledovat řetízkování nejen u valisnerií, ale i u egerie. Vše jsem pozoroval asi dvacet minut po výměně vody, rostliny jako by dostali živaotabudič, soudě alespoň dle mnohem silnějšího řetízkování. Nejspíš jsem doplnil množství a poměr nějakých prvků a zároveň snížil obsah No3. Chtěl bych se tedy zeptat myslíte, že by rostliny mohli výměnu vody ocenit takto brzo po výměně části vody? Jestli ano byla by to přeci jasná indície k objasnění problému který v akva nastal. PS Schválně uvádím řetízkování, neb v žádném případě nejde o bublinky usazené na skle a na rostlinách z důvodu dolití okysličené vody. Děkuji za názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 23:07 Usine Re: HaDaS
Teď už je trochu pozdě. Pokud je to dovoz z Asie tak do jezírka jen při teplejším počasí. A i to je riziko, protože kočky si s nimi poradí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 22:58 HaDaS Re: Sid
Třeba jezírko ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.12.2011 22:46 Muž Sid [6634] - Rostliny
No a já bych doporučil začít boj s řasami tím, že závojnatkám dopřejete lepší životní podmínky, než jsou ty stávající...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.12.2011 21:04 R Muž romant [27987] Re: Danny3231
Já si myslím, že ty odpadní látky od závojnatek se na těch řasách budou spolupodílet. Vodu bych měnil pravidelně týdne polovinu akva a společně s tím bych pravidelně odkaloval. Filtr bych čistil až v momentě kdy si o to řekne svým poklesem výkonu o více než polovinu. Přidal bych nějaký spotřebitele živin v podobě rychleji rostoucích rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 14:26 HaDaS Re: Pavel82
Ještě jednou. Založ si tu prezentaci a vyplň ji co nejvíce relevantními údaji. Udělej celkové foto a nějaké detailnější obrázky. Potom ti budeme moci opravdu cíleněji pomoci. Jinak tu takový matadoři jako je Sid vaří pouze z vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 13:04 Muž Danny3231 [1] Re: romant
Zavojnatkama bych rekl ze to nebude.. prez rok bylo vsechno v pohode a najednou tedka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 10:18 Pavel82 – hodnoty vody
Tak jsem měřil tady je výsledek nejprve zdroj z kohoutkuu pH 7,1, alkalita 14, celková tvrdost 13. Akva pH 7,2, alkalita 9, celková tvrdost 7, No2 je na nule. Vše měřeno dva dny po výměně jedné čtvrtiny objemu vody v rámci odkalení testy od Rataje. No3 jsem nezměřil, neb jsem po baráku nenašel destilovanou vodu, která je k tomu zapotřebí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 08:53 Pavel82 Re: Sid
Dobrý den CO2 vodu nesytím. Zkusil jsem stagnující rostliny zastřihnoout abych nastartoval jejich růst. Uvidím jak se všechny opatření projeví, když nic výrazněji nezabere zkusím rozumně přisytit Co2. Mohu dopsat i hodnoty NO2, NO3 , dále alkalitu a celkovou tvrdost v tomto ohledu je totiž má zdrojová voda vzácná, jelikož alkalita je vyšší jak celková tvrdost vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 22:46 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: HaDaS
Dostatečně vysoké koncentrace volného CO2 fungují při likvidaci tohoto druhu řas poměrně dobře. Nejsou ale samospasitelné.
A protože o "postiženém" akva víme minimum, těžko dělat nějaké "definitivní" závěry... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 22:38 HaDaS Re: Sid
Ano, rozumím a souhlasím.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 20

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 37102x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6965-rasy-na-rostlinach-?od=651