Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy na rostlinách

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Řasy na rostlinách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 21:29 R Muž romant [27982] Re: azonic
CO2 bych nesnižoval a o tom UT si něco nastuduj. maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 21:28 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: romant
3x16W (asi mělo být 18W?) na tak velké akva moc světla není, ale pokud jsou špičky bolbitisu blízko zdroje, pak to možné je. Otázkou pak ale je, co na případné snížení intenzity osvětlení řekne "zbytek" akvária... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 21:27 Muž azonic [63] - Rostliny
Co bych tedy měl v akva udělat aby v něm neprobíhalo BO, snížit UT (což nevím jak) nebo snížit CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 21:25 R Muž romant [27982] Re: azonic
Možná by na to BO mohlo stačit jenom ubrat světla, ale bude to chtít ty fotky, bez nich je to věštírna. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 21:23 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: azonic
Ty fotky budou potřeba.
Biogenní odvápnění spočívá v tom, že rostlina rozloží hydrouhličitany rozpuštěné ve vodě, aby z nich "vyloupla" CO2. (Nesouvisí to se dnem, ale s "uhličitanovou tvrdostí"). To, co se pak usazuje v podobě bílé "krusty", jsou uhličitany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 21:17 Muž azonic [63] - RostlinyRe: azonic
Ještě bych chtěl dodat, že se mi drobet na starých listech Bolbitisu udělal na koncích takovej bílej povlak, možná jde o biogenní odvápnění ale nechápu kde by se tam vzalo když mám jako dno křemičitý písek který v octovém testu nešuměl. Sand mi někdo poradíte. Předem děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 21:14 Muž azonic [63] - Rostliny – Bílá řasa?
Zdravím v akváriu se mi začala dělat "bílá řasa" konkrétně na Liliovníčku, kořenu asi 5cm pod hladinou a Rotale. Zatím se jedná sem tam o nějaký vlásek ale nechci to podcenit. Ph mám něco kolem 6,8 UT 5 a NO3 bylo před 14ti dny 10mg/l, přidávám CO2 a svítím cca 12 hodin denně. Dnes už maj rybky zhasnuto ale zítra se to pokusím vyfotit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.08.2012 16:42 vitek38
Díky za radu. Už zavádím co2 - vyzkouším klasický kvasnicový pet-systém :). Jsem na to zvědavý, tak hlavně opatrně ať neotrávím rybky. Prezentaci vytvořit chci, jen ještě vyčkávám jak se akvárium rozroste.
akvaristice zdar!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 09:34 yenya Re: vitek38
Zkus udělat prezentaci. Romant to však popsal přesně ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 09:05 vitek38
Fotka k příspěvku foto 2
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.08.2012 09:05 R Muž romant [27982] Re: vitek38
To je krusta biogenního odvápnění. To světlo je dobrá stopa, obecně se s tím dá bojovat dvěma způsoby a to buď přidáním CO2 a nebo ubráním světla. Mrkni do příslušnýho vlákna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 09:04 vitek38
Fotka k příspěvku foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 09:01 vitek38 – problém s anubiasy
Fotka k příspěvku Zdravím akvaristy.
Za posledních pár týdnů, se mi na anubiasech var. nana začaly objevovat podivné řasy. Podobná řasa se mi objevuje i na skle v akváriuriu - ale jiné rostliny nenapadá. Anubiasům zdá se, něco nesvědčí a tak se z dříve krásných zelených rostlinek staly tyhle zažloutlé ubohé rostliny. Asi před měsícem, jsem celé akvárium předělával - může to být způsobeno přemírou světla k těmto rostlinám ? Nutno připomenout, že touto řasou trpí i anubiasy ukryté ve stínu, pravda v menší míře a nežloutnou listy. Můžete mi prosím poradit, co v akváriu chybý, nebo přebývá ?
Předem děkuji za odpovědi.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2012 17:38 Muž pleba [2] Re: bikerek
chtělo by to prezentaci,pak bych ti poradil víc,bojoval jsem s velkým množstvím řas(můžeš kouknout na jednu mou fotku) až jsem přišel na to správné dávkování PMDD,dávkování CO2 atd.těžko takhle radit když nemám víc vstupních info.i fotky by pomohly.jinak já naopak měl železa ve vodě málo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.05.2012 00:06 Muž PaYoch [134] Re: bikerek
Já bych asi taky PMDD úplně nezatracoval, nikdo z nás není vševěd, a jak už tu bylo nesčetněkrát psáno, každé akvárium je originál. Spíše bych podpořil rostliny a filtr. Nejlevnější, jako dočasné řešení, je asi čerpací hlava a pořádná kostka biomolitanu, ve vaší nádrži máte podle mého názoru poddimenzovaný filtr, ale z vašeho profilu to nelze vyčíst, protože neuvádíte, jaké máte ryby a kolik. Do externího filtru lze místo sériově dodaných keramických kroužků postupně a opatrně vyměnit médium za Eheim Substrat Pro, nebo Sera Siporax, které platí za jedny z nejkvalitnějších.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2012 23:01 gargamel Re: bikerek
Hnojení PMDD bych rozhodně nevynechával. Odebráním mikroživin a draslíku jenom ublížíš rostlinám a řasa nad nimi zvítězí. Tu zmínku z článku bych bral s velkou rezervou. Je to jenom nějaká autorova domněnka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2012 22:28 Muž bikerek [9] – ještě jednou ta řasa
Tak se omlouvám za vsuvku, ale v článku u uvedeného odkazu www.horacovoakvarium.cz/… , za který tímto děkuji píšou nepřidávat železo... Takže jdu do zvýšené údržby formou častějšího odkalování, zbavím se 5 ks mřenky pakistánské, které mi donesl kamarád a které jsem prakticky nechtěl, ale bylo mi líto tak krásné ryby nechat uhynout. Ale mrch jsou strašně aktivní, víří kal a pořád někde ryjou - tedy ty co mám já.. pořeším to co2 a něco s tím filtrem.. A děj se vůle boží ... i když s mou pomocí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2012 22:06 Muž bikerek [9] – řasa
Díky všem za příspěvky... Už hledám a koukám na nějakou druhou filtraci, kterou bych dodatečně přidal, také proto, že v akva pořád poletují nečistoty a filtrace je asi není schopna odstranit. Ve filtru mám hrubý molitan a dva koše s keramickými kroužky, vata už byla úplně rozpadla tak jsem ji vyhodil. Nevíte zda je lepší přidat něco navíc, nebo stačí dokoupit nějakou tu jemnou vatu??? Bohužel mi dispozice akva nedovolí tahat další hadice, takže buď něco seriově s mým atmanem CF 600, ale asi to omezí průtok dvě stejné nebo silnější filtrace za sebou (myslím omezení jedné tou druhou filtrací), nebo nějakou vnitřní variantu do akva samostatně. Už jsem zvýšil objem pouštěného CO2 a zítra zase částečně odkalím, testoval jsem PH, KH test a NO3 a vše vycházelo zatím v normě (jen si nejsem dle těch barev jistý úplně přesnou hodnotou) CO2 pouštím přes skleněný difuzor pod sací koš filtrace, kdy je tato varianta asi celkem neúčinná, protože spousta bublin není nasáta do filtru a vypluje na hladinu bez rozpuštění... Taky to nějak asi pořeším. A PMMD používám základní směs bez KNO3 pro běžná akva, tam by Fe měly obsahovat mikroprvky pokud jsem dobře pochopil.. Nebo mám to FE nějak ještě přidávat? Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 21:57 Muž Daweka [1] – Řasy v krevetkáru
Zdravím, potřeboval bych poradit s řasou v krevetkáriu. Pokusím se popsat celý problém: nádrž je 30l založená v únoru, celkem 12 korýšů a 8 ryb (velmi drobné tetry). Brzy po založení se mi začaly objevovat všemožné druhy zelené i hnědé řasy včetně sinice (ta už naštěstí byla zdecimována). Momentálně se mi dost šíří ruducha a zelená chaluhovitá řasa, která silně obalila značnou část rostlinstva. Nádrž odkaluji jednou týdně, nano filtr jede na poloviční výkon, svítím od 7 do 22 hodin s tříhodinovou polední přestávkou (jednou 8W bílou zářivkou + jednou 11W zářivkou se žlutým odstínem). Nevzduchuji, hnojím přípravkem od Dennerle s obsahem železa, přidávám přípravek pro úpravu vody, který váže chlor a fosfor.
Mimo této nádrže mám ještě 80l akvárium pro ryby, 2 roky zaběhnuté, kde absolutně není žádná řasa. Voda je pochopitelně stejná, jenom nepřidávám ony výše zmíněné přípravky, svítím stejným typem osvícení (pochopitelně vícewattovým). Je mi jasné, že je potřeba dosáhnout rovnováhy mezi množstvím světla a živin, ale už nevím, co zkusit - přestal jsem / začal jsem hnojit, zvýšil / snížil intenzitu a dobu svícení, více / méně výměny vody. Vždy čekám tak 10 dní, jestli se dostaví výsledek, ale je to jenom o tom, že jedna řasa vypudí druhou. Momentálně asi zkusím na nějakou dobu vůbec nesvítit, i když to asi zastaví růst rostlin (který beztak poslední dobou stagnuje právě kvůli pokrytí řasami)
Foto případně připojím, pokud by někdo chtěl vidět, jak vypadá momentální stav - je to zkrátka špatný sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2012 19:35 Muž Ad@m [1051] Re: bikerek
Presne tak. Vymieňaj vodu a po pár mesiacoch zmizne ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 19:26 gargamel Re: bikerek
Proveď přesně to, co poradil payoch. Jednou měsíčně čistit filtr, měnit každý týden vodu (klidně i víc jak polovinu), pořádně odkalovat a udržovat akvárium v maximální čistotě. Zároveň jakýkoliv příznak řasy okamžitě odstraňovat. Nesmí jí tam být ani chomáček. K tomu ještě zvyš množství CO2 a můžeš použít PMFE, Easycarbo nebo Seachem Flourish Excel.
Ruducha se vyskytuje v akváriích se špatným poměrem fosforečnany/CO2. Takže zvýšit CO2, přidat tekutý uhlík výše uvedenými přípravky a čistota. Potom řasa zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 17:41 Žena Žabka [387] Re: bikerek
Máš PMDD zo železom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   29.05.2012 16:56 Muž PaYoch [134] Re: bikerek
Ruducha. Sám jsem si ji užil dostatečně. Mně se osvědčilo přestat překrmovat, měnit intenzivně vodu (každé 2 dny 30%), odsávat dno, přidat filtraci, hodně napadené listy odstranit. Ruducha bohužel není záležitost na 14 dní. www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2012 05:19 Muž Hanzy [31] Re: bikerek
www.rostlinna-akvaria.cz/… tady mzozna najdes odpoved.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 00:26 Muž bikerek [9] – nechápu proč a nevím co s ní
Omlouvám se, ale opět jsem se snažil hledat a pochopit, bohužel marně.. V akva cca 5 měsíc založené se mi objevily řasy ( nic zvláštního ) žabího vlasu jsem se už skoro zbavil a asi půjde do kytek úplně, tedy snad, ale na asi echinodoru (omlouvám se nejsem si jistý) se mi objevuje myslím nějaká štětičková řasa. Nechápu proč! je jen na této rostlině a jeden chomáček jsem našel na skle u rostliny. Rostlina a hlavně list na kterém řasa je vypadá také zdravě.. Kvůli řasám a rostlinám jsem začal aplikovat PMMD a CO2 zmizel žabí vlas, ale tato mrcha ne. čím to prosím může být? foto a info akva a řasy jsem dal do profilu, pokud by jste byl někdo tak hodný a dovedl poradit jak se ji zbavit než se rozroste. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2012 09:45 Muž NIKO [527] Re: Drahoš .
"Drahoš . napsal: lidi mi psaly" - asi překlep,viď.Y a I jsou na klávesnici "daleko" od sebe!
25 bublinek CO2 za minutu do 250ti litrového akvária je opravdu hodně málo! ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 20:16 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
no zkusím to tak dík čau
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2012 20:13 gargamel Re: Drahoš .
Já bych si alespoň pořídil testy na NO3 a PO4, ať víš, na čem jsi. Draslíku a mikroprvků tam bude málo určitě, pokud nepřihnojuješ. Z toho pak pramení i řasy. Řasy rostou, když nemají rostliny to, co potřebují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 20:09 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
přihnojuji co2 to je málo . 25bublin za minutu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2012 19:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: gargamel
Klíííd, neházej flintu do žita, ani 6 v 1 do koše. Pro orientaci jsou zcela dostačující a překvapivě až dost přesné. Měl jsem možnost je kontrolovat kapkami...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 19:50 gargamel Re: Ferdajz
To bylo na Drahoše. V prezentaci máš ale napsáno CO2: ne, tak mi to kdyžtak vysvětli. Papírkové testy jsou celkem na nic. Jestli to myslíš s akvaristikou vážně, tak si pořiď pořádné testy minimálně na NO3 a PO4. Raději nějaké kvalitní, třeba od JBL - jsou spolehlivé a trvanlivost je dlouhá, takže je to dobrá investice si myslím.
EDIT: CO2 už chápu. Ten příspěvek patřil drahošovi. Rady pro tebe jsou pod ním. Snad ti to trochu pomůže. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2012 19:47 gargamel Re: Drahoš .
Nemáš hodně světla. Hodně je relativní pojem. Máš ho prostě víc, než jsi měl, takže musíš i víc hnojit. Když budeš mít 200W a budeš adekvátně hnojit, ani těch 200W nebude moc. Jde o rovnováhu. Já bych opravdu přidal tablety do dna a začal měnit 1/2 vody obden po jeden týden - řasa by měla ustoupit. Ta řasa začala růst po přidání světla?
Ferdajz: Máš moc příjemné akvárium. To umístění rostlin a čistota palec Moc se mi líbí.
Já bych přidával denně EasyCarbo nebo Flourish Excel v doporučeném množství, je to v podstatě náhrada za CO2. Seachem Excel bych s PMFE moc neporovnával. V Excelu od americké firmy Seachem je toho trochu víc, než jen glutalaldehyd. Ta kvalita je trochu jinde, ale pro tvé účely možná postačí. Třeba vyzkoušej oba přípravky a můžeš porovnat. Ale jak už tady zaznělo, ne každá rostlina ti při tvých podmínkách poroste. Buď bys jim musel zajistit 100% podmínky - včetně CO2 nebo prostě vybírej rostliny a ty co neporostou vyměníš za jiné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 19:47 Muž Ferdajz [-1] Re: gargamel
Shodou okolností mám teď jednu rybičku nemocnou(odřenou) tak ji léčim, tak měním ob den 1/2 vody..
Ale možná ses přehlídl, já CO2 nepoužívám..
A testry mám 6in1 od Tetry, ale PO4 budu muset ještě sehnat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 19:38 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
lidi mi psaly že mam málo světla že je to tím světlem 2.30w tak jsem přikoupil a mám 4 ..30w teď ty mi říkáš že mám hodně světla asi si to vyřeším chemií dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 19:32 gargamel Re: Drahoš .
Tak jestli můžu poradit, tak bych nejprve vyčistil filtr a zvýšil co možná nejvíce cirkulaci vody. Potom bych začal měnit vodu a to 1/2 vody obden zhruba týden.
Jako druhé bych podpořil rostliny. Píšeš, že vůbec nehnojíš. Když jsi ale začal s CO2 a máš poměrně vysoké osvětlení, bude hnojení asi nevyhnutelné. Pořídil bych si testy na NO3 a PO4. Pokud by byly tyto dvě hodnoty nízké, zvolil bych nějaké hnojivo s obsahem NPK. Každopádně bych ale použil do dna nějaké tabletky (s obsahem mikroprvků, železa, draslíku). Dej jich několik ke kořenům rostlin a uvidíš, jak najednou ožijí a chytí barvu. Kontroluj NO3 a PO4,NO3 udržuj mezi 10 - 20 mg/l, PO4 od O,2 - 0,6 mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 19:31 R Muž romant [27982] Re: Ferdajz
Naprostej souhlas s tím co psal usine, jenom si dovolím to lehce doplnit a to, že to co Ti neroste teď, může růst třeba za nějakej čas. Akvárium není sterilní prostředí a neustále se vyvíjí a zvláštěpak 4 měsíční čerstváček. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 19:27 Muž Ferdajz [-1] Re: gargamel
gargamel napsal: Teď jsem si všiml, že tady máte prezentace. Omlovám se, neznám to tady tak dobře.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 19:22 gargamel Re: gargamel
Teď jsem si všiml, že tady máte prezentace. Omlovám se, neznám to tady tak dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.05.2012 19:14 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ferdajz
Nepočítej s tím že ti poroste všechno co do aqua zasadíš. Chce to zkoušet a to co nejde tak vyřadit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 19:12 gargamel Re: romant
Jasně, plno lidnem funguje akvárium i na tomto způsobu a daří se jim skvěle. Jenom jsem připojil svou zkušenost. Obecně se ale třeba v zahraničí doporučuje postup pravidelného čištění filtrů, co nejvyšší průtok a žádné brždění. Je to ostatně napsané i v každé příručce k EHEIMU a jiným zahraničním filtrům.
Ferdajz, Drahoš: Hoši já bych vám rád poradil, ale z jedné fotky a popisu situace jednou větou opravdu netuším, v čem může být problém. Pokud napíšete přesný popis situace, CO2, světlo - kolik a jak dlouho, intervaly údržby, počet ryb, rostlin, fotky, zaktualizovaná prezentace, filtrace, proud, hnojení atd. tak potom můžu něco i poradit. Takto je to věštění z koule a nikdo vám pořádnou radu bez těchto informací ani nemůže dát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 19:10 Muž Ferdajz [-1] Re: LiborSprysl
Rozumím, já jsem myslel, že po čtyřech měsících by to už mohlo být zajetý, tak já tomu ještě dám čas a budu experimentovat, dík za odpovědi..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 19:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ferdajz
Tak ono v poměrně čerstvě založeném akváriu velké zázraky zatím čekat nelze. A ne všem rostlinám, narozdíl naopak od jiných, momentální stav musí vyhovovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 19:02 Muž Ferdajz [-1] Re: Drahoš .
Já vím taky kulový :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 19:01 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
a zase jsem se dozvěděl h....o
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 18:59 Muž Ferdajz [-1] Re: usine
Já jsem tušil, že s tím budou nějaký problémy, jenže jsem četl, že když se o to člověk bude dostatečně starat, tak se to dá zvládnout..
Všechny hodnoty jsou v normě, akorát mám tvrdou vodu.. Snažím se co to jde, ale i tak to je málo..:/ Ostatní rostliny rostou jak blázen a jsou bez řasy, jen tenhle liliovníček a anubis je trošku chycenej..:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 18:59 R Muž romant [27982] Re: gargamel
Tak v tom, jak se o filtr starat a jak intenzivně ho čistit nás bude muset rozsoudit zřejmě někdo třetí. :-) Nemyslím si, že tak jak jsem to napsal, bych někoho nabádal k zanedbávání údržby. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 18:50 gargamel Re: romant
Ahoj,
chtěl bych reagovat na tento výrok:
Jako opatření, který nic nestojí bych doporučil se měsíčně nevrtat ve filtru a nechat ho pěkně v pohodě a klidu dělat svoji práci a utevřít ho až v moměntě kdy se ohlásí a to tím, že jeho výkon bude viditelně snížený. Poloviční výkon filtru značí dobře zajetej filtr a teprve až se ten výkon bude ještě více snižovat, tak teprve pouvažovat o tom otevření. Záměrně píšu o otevření, protože ne vždy po otevření venkovního filtru je nutný ho čistit a když tak ne všechny náplně najednou, ale postupně, aby zbytečně nedocházelo k úbytku nitrifikačních bakterií a jenom se přirozeně omlazovaly.
Zkoušel jsi někdy čistit pravidelně jednou měsíčně filtr? Já ano. Udržuju ho v maximální čistotě a jednou měsíčně ho čistím. Kdysi jsem to dělal způsobem, co popisuješ a od té doby, co jsem jej začal pravidelně čistit ubylo řas a akvárium je celkově čistší.
Ono to dává smysl. Proč by měla voda protékající filtrem procházet přes ten rozkládající se hnůj a znovu se kontaminovat? Vynáší tak ven jen NH látky a org. odpad. Navíc jakékoliv zpomalování průtoku je kontraproduktivní. Jednak kvůli proudu, který se potom nedostane i do zákoutí akvária a nedokáže s sebou vzít odpad, který je tam usazený. Druhá věc je špatný roznos CO2 a živin.
Píšeš, že je tam více bakterií. To je sice možná pravda (netuším), ale tím, že se sníží průtok těmi bakteriemi proteče míň vody. Není lepší, aby tam proteklo více vody i přesto, že by tam bylo o několik procent méně bakterií?
Zkus to taky vyzkoušet, možná budeš překvapen výsledkem. Čistota je základ, a to nejen v akváriu, ale i ve filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 18:46 R Muž romant [27982] Re: Drahoš .
Řekl bych, že to jak ta Hnědovka vypadá je její reakce na nějakou změnu, či změny, který v akváriu probíhají. Přirovnal bych to ke kryptokorynový chorobě. Docela bych si tipnul, že spoluviníci toho stavu jsou ty kančíci, alespoň mě se nikdy hnědovkám s kancema moc nedařilo, ale to je jenom můj sujbektivní názor, který může být mylný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 18:03 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2012 17:53 R Muž romant [27982] Re: Drahoš .
Určitě by to pro přesnější určení chtělo nějakou fotku. Ono třeba máme pravdu oba a Ty tam máš jak hnědou řasu, tak sinici.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 20

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 37102x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6965-rasy-na-rostlinach-?od=501