Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy na rostlinách

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Řasy na rostlinách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 13:47 Muž Zip [277] Re: Iv
Osobně mi na těch listech anubiasu to nepřijde jako řasa, spíše jako nějaký sediment, vysrážené nečistoty z vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 13:41 Iv – rasa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak ted i s fotkou. Tyden zalozene Akvarium, 120 L, 8 hod. denne svitim, rybky zatim zadne, filtruju. PH 8. jsem totalni zacatecnice. tuhle rasu pozoruji dnes, jinak voda je 22 st. a vypada ciste . poradite mi pls? dekuju Iv
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 13:08 Muž powery [250] Re: Iv
Nevíme o akváriu nic. Doporučuju založit prezentaci nádrže a uvést co nejvíce informací. 8 hodin svícení na začátek se mi zdá moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 13:05 Iv
Ahoj lidi, prosím o radu. Mám týden založený akvo, dneska pozoruju rasu. Akvo 120l.filtruju ,svitim 8hod.denně.zatím zadny rybky. Nevite cow s tou rasou dělat?děkuji Iv

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 10:24 Muž Efrit [0]
Diky za identifikaci a rady. Řasa nesmrdi, rostliny rostou pekne,v prezentaci mam bohuzel starsi fotku, doplnim o vikendu. Po pricine patram, krmim obden a myslim ze neprekrmuji, v akva mam momentalne 5 okruzaku, kteri neco malo cisti. Filr jsem stahnul protoze predtim mi michal vodu takovym zpusobem, ze rostliny doslova vlaly v proudu. Pokud je to tedy ta zelena vlaknita rasa,vim co mam studovat. Diky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 08:55 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Efrit
V akváriu je minimum rostlin a tak CO2 nemá cenu. Co znamená že svítíš 10-12 hodin. Pokud nemáš spínací hodiny na osvětlení tak si je pořiď. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2017 08:52 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Efrit
-obnovte filtraci, stažení na nejmenši možný průtok není řešení
-vláknitá zelená řasa nesmrdí
-sinice dle fota by to být neměla ,možná bude ale částečnou složkou,zjistíte při vyndání, výrazným pachovým hnilobným zápachem, prostě smrdí to
-odstranění je mechanické, lze využít plastovou vidličku,špejli,atd
-doporučuji, podstatněji se zabývat, důvodovou příčinou stavu výskytu řasy
-úprava doby svícení a rovněž častější výměna části objemu vody ,bude ´´možným´´ částečným dílčím řešením, celé řady možností příčin vzniku
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 08:50 R Muž afc1886 [14685] Re: Efrit
Zelená vláknitá řasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 07:54 Muž Efrit [0] – vláknitá řasa?
Fotka k příspěvku Ahoj, prosim o pomoc s identifikovanim teto rasy, docela se rozrostla behem tri dnu :-( . Nadrz 54l,svitim 10-12 hodin denne, CO2 z biokvasu, teplota +- 25 stupnu. pH okolo 7,5, filtr stazen na nejmensi mozny prutok. Diky :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 23:57 Muž erik [10] Re: MomoMMC
Super, díky, áno to viem, že je to dezinfekčný prostriedok, možno to skúsim tiež a porvnám zo savom.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2017 18:42 Muž MomoMMC [6] Re: erik
Ked som mal rastlinky v roztoku dlhsie tak som po dvoch dnoch pozoroval ze im listy pomalicky zltnu a opadavaju. Tekuty uhlik je de facto dezinfekcny roztok a odporucane davkovanie v akva je 4ml/100l takze uplne staci poriadne v tom roztoku vymacat a hotovo. Samozrejme ze predtym je potrebne co najviac rastlinky ocistit v cistej vode aj ked len prstami. Dlhsie v roztoku nechavam len nezive veci ako krmitko a teplomer.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2017 17:10 Žena Morticia [118] Re: vaaclav
Já to udělala podle rady erika. Osprchováno, na chvilu v jednom kyblu, pak do druhého s vodou z akva. Jak poznám,že to zabralo a že to nezničilo kytky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2017 16:55 Muž erik [10] Re: vaaclav
Viem to je pôvodný recept, presne ako píšete pri Anubiasoch napriklad, ale pri jemnolistách rastlinách a machoch to je veľa ja som našiel na internete 40 sekund a mne sa osvedčili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 16:47 Muž erik [10] Re: MomoMMC
Funguje to nieje 10 sek. málo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   04.02.2017 14:44 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: erik
Rostlinu ponoříme do: 1 dílu sava na 20 dílů vody po dobu 4 minut, potom osprchovat a 30 minut máčet v čisté vodě. Jde to ale jen z tuholistými rostlinami jako je Anubias. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.02.2017 13:53 Muž MomoMMC [6]
Ja pouzivam roztok vody a tekuteho uhliku cca 20ml uhliku na 10l vody a vymacham v tom rastlinky max 10s a potom preplachnem v druhej nadobke. U mna to zatial fungovalo len treba dat pozor a neprehanat to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 12:11 Muž erik [10] Re: Morticia
Aha to môže byť. Ja som zvykol aj tie a nikdy sa nič nestalo. A prosím používať pinzetu a rukavice. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 11:49 Žena Morticia [118] Re: erik
Já to pochopila tak, že držím za kořeny a máchám listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 10:03 Muž erik [10] Re: grunda
Inak už som premýšľal aj nad tým koreňom, ale bojím sa, že nasiakne do seba to savo, čo radíš s tým?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 10:01 Muž erik [10] Re: Morticia
Ja si pripravím 3 nádoby v jednej je roztok zo Savom, v druhej a tretej je čistá voda, ja používam s akva, aby nemali teplotný šok. Ponorím do prvej počítam zo stopkami pretože aj pár sekúnd môže znamenať veľa v tomto prípade. A potom najprv do druhej kde sa ju snažím oplácanie a potom do druhej. Tam tiež prepláchnem a dám do akva alebo do nádoby čo potom beriem do akva. Keďže to robím v technickej miestnosti a akva je ďaleko. Prvý krát som sa bál ale už teraz v pohode akurát si dávam pozor na presnosť. A áno len Savo originál, ako spomínal kolega.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 22:39 Žena Morticia [118] Re: grunda
Dobře, díky. Je to kvůli řase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2017 22:30 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Morticia
ano přesně tak, jen bacha - savo originál, žádné parfémované s...., jinak pokud je to jen kvůli řasám, tak nekoupej kořeny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 21:33 Žena Morticia [118] Re: erik
Fakt Savo? Ty jo, to mi příjde drsné! Ale dobře! Dám na rady zkušenějších. Takže namíchám dle poměru, ponořím na 40 sec a..opláchnu nebo tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 21:22 Muž erik [10] Re: Morticia
Zo skúsenosti, nové rastliny hlavne z akvárii dávam, len po ošetrení v Save, takto som si doniesol nepríjemnú vláknitú riasu, ktorú som inak nikdy nemal, a už s ňou bojujem 6 mesiacov, konečne začínam vyhrávať. :)

Inak je to roztok 1:20 vody so savom a kvapka jary aby sa porušilo povrchové napätie. Čítal som rôzne doby ako dlho tam nechať rastliny, ale ja ich tam nechávam 40 sekund čo je vhodné aj na machy. A zatiaľ mi to veľmi pomohla a ešte ani jednej rastline sa nič nestalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 21:10 Žena Morticia [118]
Vysazuju nové akva a z prostřihu jsem donesla Anubrias s tím, že je na něm trocha řasy, s tím, že jdou vybrat mladé výhonky bez ní - jdou. Teď se ale dívám, že je aji na Vallisnerii...mám to nějak řešit? Četla jsem tu Savo..?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 19:43 JoKa Re: romant
Jasně no. Já jsem si právě lámal hlavu co to je. A víc a víc mi to připomínalo obyčejný humus a bordel... Tak jsem propral filtr a přidal druhý (vždycky mám v jiných akva minimálně jeden zajetý navíc) a druhý den to bylo pryč...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 19:35 R Muž romant [27987] Re: Urtman
Tak když si uvědomíme, kdy a v jakých nádržích se rozsivky obvykle ukazují, tak proč ne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 19:26 JoKa Re: romant
A pokud jde opravdu o rozsivky, může to mít spojitost s tím filtrem, jak jsem psal? Podle fotky to u mě vypadalo fakt stejně a ten filtr to vyřešil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 18:57 gigre1983 Re: romant
dekuju projdu si forum co to vlastne je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 18:55 R Muž romant [27987] Re: gigre1983
Myslím si že jde o rozsivky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 18:04 gigre1983 Re: Urtman
no ja to tam prave mel i kdyz tam jeste nebyli rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 17:22 JoKa Re: gigre1983
Tohle se mi udělalo v jednom akvu, kde bylo moc ryb a přestal to stíhat filtr. Když jsem ho propral a přidal ještě jeden, tak to zmizelo...

Tipoval bych to na moc bordelu a rád si počkám, až někdo napíše, co to opravdu je...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 16:53 gigre1983
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj vsem chtel bych se zeptat co se mi to zacalo delat na kytkach vypada to jakoby bahinko pridavam fotku kazdopadne predem dekuji za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 20:37 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Martens
Máš nějaké testy aby jsi věděl co máš v akváriu. Ty hnojiva co používáš jsou většinou draslík a stopové prvky moc dusičnanů a fosforu v nich není. :-) Jestli jsou studené zářivky žluté tak jsem asi slepej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.06.2016 19:27 R Muž afc1886 [14685] Re: Martens
Už jsi se ptal tady rybicky.net/forum/484… ,myslíš,že se tu dozvíš něco jiného?Boj s řasou potřebuje čas,to není za pár dní vyřešeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 19:24 Muž Aquaostrava [0] - Afrika – Problém s Staghornem
Fotka k příspěvku Potřebuji pomoci. Nemůžu se zbavit této řasy. Už jsem zoufalý :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 13:31 Žena varyska [22] Re: vaaclav
máčela jsem pouze anubiasy, a dopadlo to skvěle... ještě jednou děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 11:08 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: varyska
varyska napsala: Dobrý den, včera mi poštou dorazily anibiasy, koupala jsem je hypermanganu asi 5 hodin, oštípala škaredé listxy a vyvázala na kořen, po umístění do akvária jsem zjistila že na okrajích starších listů je štětičková řasa, mám se ji nějak zbavit aby se norozmnožila u nás?? Nebo stačil ten hypermangam, četla jsem něco o namočení do sava ale nevím poměr??

Mě dorazily před časem kryptokoryny s černou štětičkovou řasou. Okraje listů jsem máčel (každý půl minuty, minutu) v peroxidu vodíku. Inspiroval mě k tomu článek o likvidaci černé štětičkové peroxidem vodíku v 13. čísle časopisu Akvárium e-akvarium.cz/… . Některé listy to zvládly bez poškození, jiné (zřejmě máčené delší dobu) vypadaly po pěti dnech takto rybicky.net/nadrz/25004/d143121.jpg a rozpadly se po okrajích. Všeobecně však kryptokoryny zvládly tuto kůru výborně a žádná neuhynula (a nemám štětičkovou řasu, přestože jsem s nimi založil zbrusu nové akvárium rybicky.net/nadrze/25004).

Nicméně: Pokud nemáš v akváriu černou štětičkovou, je dost dobře možné, že se ti "nechytne" ani, když ji přímo vložíš. Dal jsem zařasený aponogeton do nádrže a černá štětičková zůstala jen tam, kde už byla. Vnímám to tak, že je "kompletní sbírka řas" přítomna v každém jednom akváriu a projeví se jen tehdy, pokud má podmínky. Mě bují vláknité zelené a jsem za to rád, protože taková parožnatka nebo černá štětičková jsou mnohem nepříjemnější. Zelená alespoň fotosyntetizuje a živočichové ji nějakým způsobem dokáží více či méně využít :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.05.2016 10:14 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: varyska
Nic jiného než anubias bych do toho nestrkal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 09:48 Žena varyska [22] Re: vaaclav
děkuji všem jdeme máčet ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 09:17 R Muž afc1886 [14685] Re: kus5
Tak ancistrus ti od řasy moc nepomůže,ten ti spíš rostliny zlikviduje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 09:09 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: varyska
1 díl sava na 20 dílů vody po dobu 4 minut, potom osprchovat a 30 minut máčet v čisté vodě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 08:57 Muž kus5 [3] – řasy
Od té doby, co mám čichavce líbající, tak skvěle čistí listy rostlin a řasy vůbec. Kam se na ně hrabou ancáci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.05.2016 08:14 R Muž romant [27987] Re: varyska
Savo originál v poměru s vodou 1:20, stačí několik minut ponořit, řasa změní barvu, zešedne a potom opláchnout a nechat ještě v čistý vodě, řekněme hodinku a možno znovu instalovat v akváriu. Ta možnot že řasa zmizí sama je taktéž možná, bude záležet na podmíkách, zda-li budou či nebudou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 07:50 Žena varyska [22] – štětičková
Dobrý den, včera mi poštou dorazily anibiasy, koupala jsem je hypermanganu asi 5 hodin, oštípala škaredé listxy a vyvázala na kořen, po umístění do akvária jsem zjistila že na okrajích starších listů je štětičková řasa, mám se ji nějak zbavit aby se norozmnožila u nás?? Nebo stačil ten hypermangam, četla jsem něco o namočení do sava ale nevím poměr?? Nebo to mám nechat být, a nechat to na rybkách?? Moc děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 00:05 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: BuldozerGT86
BuldozerGT86 napsal: Mám takovej problém :-D ve 170l mám na listech zelenou řasu... Ale jen na těch horních co jsou u hladiny... Myslím si, že asi moc svítím nebo jinak si to nedokážu vysvětlit.

Pokud jí není moc, v čem je problém? Sinice nebo černá štětičková by byly horší. Zelené řasy se můžou živorodkám hodit.
Vyfoť, dej sem nebo do prezentace.
Já mám na vrchních listech taky zelené řasy. Pokud není řas tolik, že se jim daří na úkor rostlin, zásadně to neřeším a maximálně občas přidám na frekvenci výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 23:48 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: BuldozerGT86
To že jsi to koupil v akvaristice většinou znamená že není a o téhle drti to platí dvojnásob. Je dobrá tak na cestičky na hřbitov. Poznáš to ale sám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 23:03 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: vaaclav
OK tak je zkrátím... Ten šterk je akvarijní... Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 18:28 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: BuldozerGT86
Je to problém silného osvětlení umístěného nízko nad hladinou. Co ty bílé kamínky prošly octovým testem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 17:03 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce – řasa na listech
Mám takovej problém :-D ve 170l mám na listech zelenou řasu... Ale jen na těch horních co jsou u hladiny... Myslím si, že asi moc svítím nebo jinak si to nedokážu vysvětlit.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 20

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 37102x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6965-rasy-na-rostlinach-?od=101