Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy na rostlinách

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Řasy na rostlinách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 08:16 Muž gigimasters [8] – Re: Sid
Jste snížil filtraci a rostlinkám se přestalo dařit?
Ale s tou neklidnou hladinou a naddimenzovanými filtry to pravda je že ano? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 22:43 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: gigimasters
...rostliny nemají rády proud vody. Mají rády spíše klidnější tam se jim daří více...
Zrovna řeším jisté potíže rostlin, způsobené "poruchou" filtrace = citelným snížením proudění vody v akva... :-O

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 22:40 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: jankaskodka
Ta řasa bude velmi pravděpodobně ruducha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 17:14 Muž gigimasters [8] – Re: jankaskodka
To je tedy špatné. :-Dto je jak já jsem si udělala akvárium a pak zjisatil že jinde bych ho měl udělané o 1500 kč méně a ůplně samé.


Zase nějaká zušenost no :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 16:45 jankaskodka
no nato som uz prisla ze vies co je horsie? keby to ozaj bolo "levne" :-D ale to bolo prve akva, v prvej akvaristike :-D takze som za to akva dala 110eur co inde potom bolo za 70!!!!!takze som si potom pekne hlavu trieskala :-D do tej akvaristiky som prestala uuuplne chodit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 16:37 Muž gigimasters [8] – Re: jankaskodka
To je známá nemoc setů levně, ale blbě. :d je lepší si trošku připlatit, ale pak z toho má člověk radost.. :) Jinak rostliny nemají rády proud vody. Mají rády spíše klidnější tam se jim daří více.
Sou akvaristi kteří nedají dopustit na obyčejný motorek s molitanem za pár kaček.. :) (v malých akváriích)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 16:32 jankaskodka
to fakt? to by ma ani nenapadlo ze kvoli silnemu prudu. Akoze on neni uplne ze brutal silny ale radsej by som bola keby nebol...ja uz neviem, naco robia sety ked tam davaju zle kryty, resp. slabe osvetlenie, a este aj silne filtre...najlepsie je kupit si akva cisto vanu, kryt si vyrobit a vsetko dokupit podla vlastneho uvazenia...alebo doporucene veci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 16:12 Muž gigimasters [8] – Re: jankaskodka
ta samolepící folie by měla vydržet zatím se mi neodlepuje :) já ji koupil v ochodě s tapetami. Jinak to taky může být důvod tvorby řasy, že je silný proud.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 16:09 jankaskodka
ale tie samolepiace folie som nevidela, je tam dost vhlko, ja som tam skusala ten alobal aj prilepit lepiacou paskou, no je tam vlhko a odliepalo sa mi to, to by fakt chcelo tam dostat dalsiu neonku, a asi si kupim aj iny filter lebo tento ma strasne silny prud, akoze rybkam to nevadi oni sa radi jasia, hlavne tie mladsie, akokeby sa isli smykat po prude vody, ale v tej polovici akvaria pri filtri nic nevydrzi v tom prude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 16:03 Muž gigimasters [8] – Re: jankaskodka
plovoucí rostrliny berou hodně živin třeba by pomohly. ale boužel i světlo..
jinak se dá koupit v tapetách stříbrná samolepící folie. třeba by to šlo. otázka je jestli to bude dostačující ke zvýšení světla..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 15:58 jankaskodka
veru nejde to tam pridat, skusila som zvyraznit svetlo aj alobalom ale padalo mi to do vody, bolo to na nervy, ja som skor rozmyslala nad novym vecsim akva :) ale ta cierna riasa mi fakt prekaza, mesiac je kazda rastlina nadherna, same nove listy a zrazu akokeby uz nevedela stiahnut ziviny do seba som z toho na nervy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 15:55 Muž gigimasters [8] – Re: jankaskodka
Pak napiš. třeba za měsíc dva. Jsem zvědav jak to zabralo. Totiž mám nové akvarium tak se trochu obávám že budu mít řasu stejnou. zatím je 5 dní založené a nic..
Tak by mě zajímalo jak tato řasa probíhá v jiných akváriích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 15:45 Muž gigimasters [8] – Re: jankaskodka
S tím algicidem to neznám. Ale někde jsem četl že když už chcete použítchemii na ničení řas tak je něco ale opravdu špatně. Tudíž jsem to nikdy nepoužil. Také jsem ji měl na všech. ono pak je člověk v takové fázi že musí vyhodit všechny rostliny. :-D jak jsem přidal jednu zářivku tak byl obrat o 180 stupnů..
Jediné co můžu poradit je vyhodit kryt a udělat nový. :-D pokud to tam nejde nějak přidat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 15:41 Muž gigimasters [8] – Re: jankaskodka
pak je ještě od rataje bioaktiv. To má podpořit schopnost využití rostlin žviny. Ale toto mám ozkoušené napůl. Ale myslím, že to funguje. Nevím však jestli je to vhodné dávat do akvária s řasami..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 15:37 jankaskodka
no budem sa to snazit odstranovat mechanicky, ja som mala tuto riasu na kazdej rastline, ktora bola postupom casu uz tak skareda, ze som ich povyhadzovala. Vobec nehnojim, akurat som pouzila algicid od Dajany co mi poradili na ciernu riasu v akvaristike ale zda sa mi ze to nic nepomaha, kazdopadne to svetlo mam slabe, co bolo k setu....dakujem za radu a chyby mi nevadia :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 15:31 Muž gigimasters [8] – Re: gigimasters
hlavně ji odstranovat mechanicky co nejvíc to jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 15:30 Muž gigimasters [8] – Re: jankaskodka
Tuto řasu mám také v akvárui už aspoň dva roky. Ted je jí velmi minimálně. Popravdě účinný recept jsem nenašel. Zrovna jsem ji měl na stejné rostlině jako e tahle. Nasadil jsem ancistruse(pozor v dospělosti jí kytky velkým způsobem). Ti to krásně vyčistili, ale po krajích listů ne. Tvořila se mi až 10cm dlouhá. Hlavně přestat hnojit. Měnit častěji 1/4 vody(1x týdně). A hlavně jsem zvýšil světlo. Chtělo by to možná ještě jednu zářivku aby jsi podpořila růst rostlin.
A to nejdůležitější je nasadit rychle rostoucí rostliny. Tato hygrofilie v takovém osvětlení mi nikdy nerostla. A po dvou letech bojování s řasou jsem dodal jiné rostliny. Npř. egeria densa je hondě užitečná. Hygrophila mi zanikla. Takže tuto řasu způsobuje i to, že rostliny neprosperují neberou živiny a tak má prostor řasa.

(omlouvám se za případné chyby píši ve spěchu :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 11:42 jankaskodka – Re: jankaskodka
Fotka k příspěvku riasa v akvarko čo to je zač a ako s ňou bojovať?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 11:40 jankaskodka – moja riasa
Fotka k příspěvku pomôže mi niekto s mojou riasou?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 15:13 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Fotka k příspěvku Zdravim.

Nedavno sa mi po asi roku a daco bez rias vytvorila v akvariu riasa, takuto som este nemal hmm

Viete mi pomoct, co je to za cudo, respektive jej znicenie?

Dakujem
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 00:29 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: ustavprochore
Jak jsem napsal, bez testu nebo mikroskopu - nevím, o jakou řasu jde. :-)
U toho anubiasu stačí cvrnknout do listu; pokud se tečky ztratí, je to jasné. :)
(Jsem si v podstatě jistý, že jde o O2.)
Dneska to byly nervy, ale konec dobrý - všechno dobré! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 23:51 Žena ustavprochore [567] – Re: Sid
Fotka k příspěvku Tak ještě jedna fotka jestli to pomůže v identifikaci (snad se na mě BAKrv nebude zlobit, že sem vkládám jeho fotku). Já tipovala spíš ruduchu a BO.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 23:43 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: BAKrv
Bílé tečky budou bublinky kyslíku a řasy buď zelené štětičkové nebo ruducha. Bez testu (nebo mikroskopu) těžko říct...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 18:34 Muž BAKrv [2]
Fotka k příspěvku Nechci zakládat nové téma, potřebuji se ujistit. Co je to za řasu, a co jsou ty bílé tečky na anubiasu???
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 18:20 tomzarka – černé okraje listů
Fotka k příspěvku černé okraje listů

po týdením hnojeni PMDD se začaly objevovat černé skvrny na zkroucených okrajích listů.Je to po hnojení nebo ne?.Máte někdo zkušenost
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 17:27 Cenda
První je ruducha a to druhý je tenká vláknitá řasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 17:19 Janula
Fotka k příspěvku Ještě bych se chtěla zeptat na jednu...Tohle zase pozoruji na listech Hygrophila difformis,taktéž na echinodoru a egerii najas..Vypadá to jako pavučinky(spíš takové "vlásky") bylo to i na předním skle,otřela sem to stěrkou. Někde sem zaslechla že se to u nově založené nádrže stává...?... hmm
Omlouvám se za kvalitu fotek
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 17:16 Janula – Je to ruducha?
Fotka k příspěvku Dobrý den, prosím vás všechny o radu...Tohle mám na listě echinodoru, na žádných jiných sem to neviděla, mám pocit že je to ruducha,je to šedočerné,štětičkové. Pokud vám to pomůže teplota vody je 24-25°C a pH6,8. Děkuji vám za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 11:13 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Imii
No právě proto! Právě proto, že to neřeší váš problém s řasou. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 11:11 Žena Imii [45] – Re: Sid
No ale to neřeší můj problém s řasou :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 10:53 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Imii
Citovat můžete, koho (co) vás napadne. :)
...Na pár stránkách jsem četla to samé...
Jestli to není tím, že jeden druhého cituje... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 10:48 Žena Imii [45] – Re: Sid
A to nesmím ? Přišlo mi to, asi tak nejrozuměji sepsané =)

Na pár stránkách jsem četla to samé + že k tomu přispívá silná filtrace ... což u mě také není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 10:45 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Imii
Já jen, že citujete zrovinka P.A. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 10:44 Žena Imii [45] – Re: Sid
Ne, tak různě co vyplivne gůgl =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 08:44 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Imii
Taky čerpáte informace "jen" z "Planta aquariana"?! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 07:34 Žena Imii [45] – Re: Horác
Je zajímavé, že skoro všude jsem se dočetla, že vzniká když je v akva přebytek ryb ... já tam nemám ani jednu ... tak jak to ? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 22:00 Muž Horác [3942] – Re: Imii
Je to ruducha rodu Compsopogon. Příčiny výskytu jsou stejné, jako u jiných ruduch ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 21:25 Žena Imii [45]
Fotka k příspěvku Ještě jedna fotka řasy
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 21:25 Žena Imii [45]
Fotka k příspěvku Tadle potvora mi okopuje obě akvárka. U velkého jen u hladiny. V maličkém je všade ...

Jaká je příčina jejího výskytu ?
V maličkém akva nejsou vůbec ryby, jen rostliny, může za to tedy hodně světla ??? (11W zářivka na 16l)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 11:44 Žena Kerze [14]
Fotka k příspěvku Ahoj, zdá se, že odkalováním, výměnou části vody, čištěním kytek a pozadí co třetí den a zesílením osvětlení se mi pomalu daří zbavovat hnědé řasy, ale pod ní se objevila nějaká černá...Co to je ? :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 08:31 Muž Charon92 [3] – Re: Lada2
Mel jsem ten stejny problem ale ja jsem tu rasu tam mel kdyz mi otec sveril peci sveho 5 let stareho akvarka taky jsem zkousel vsechno a nedarilo se mi. Pak jsem se nastval cele akvarko jsem kompletne prekopal. Sterk s kameny a se vsim co bylo ve vode jsem dal do vany a dopral tomu Savovou lazen Anubiasy jsem prejel taky pres savo a jakmile jsem znovu zalozil akvarko a nasazel tam par rostlin tak se mi udelala ne stetickova rasa s kterou jsem bojoval ale "vousata" ruducha a ta mi zmizela bud velice rychlim rustem Ružkatce nebo dobrou praci parmicek jednopruhych a nebo dobrou praci externiho filtru (Fluval)a podomacku vyrobenou rozstrikovaci rampou a taky pracovitymi bakteriemi ktere se v akvarku vytvorili. A jedina ruducha co mam je na jednom kaminku 3 stetickove rasy ve velmi bidnem stavu ktere mi stale pripominaji tu nocni muru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 23:57 Muž Lada2 [11]
napadeny listy odstran a pokud to mas na dekoraci tu umej pridej par plovoucich a rychlerostoucich kytek na odcerpani dusicnanu a doufej:-(mne to castecne pomohlo ale uplne nezmizela.Jeji rust zacal stagnovat.Mam ji na nekterych mistech ale vetsinou jen na starych listech anubiasu a na jednom korenu ale nijak extremne se nesiri takze radej nepouzivam zadnou chemii a zacinam se s ni smirovat:-)))Ani krevetky ani parmicky nejak zavratne nepomohly. rozzureny a to vodu menim pravidelne a snazim se dodrzovat vse jak se ma.proste jsem si ji tam zanesl s kytkou ze stareho akva.Byla to hlavne ma chyba ale co nadelam:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 19:47 R Muž Silent [5949] – Re: fugo
Je to ruducha. Takto napadené rostliny je lepší odstranit z nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 19:45 fugo – Ruducha?
Fotka k příspěvku Dobrý den, jedná se o ruduchu? Je možné ji z té rostliny nějak odstranit nebo je lepší ji vyhodit? Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 09:01 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Daveedek
takze je to sinice
1) odstran javsky mech a rasokouly (hodne blbe se z nich ta sinice dostava)... momentalne delam pokus kdyz jsem na tejden dal rasokouli a javskej mech napadenej sinici do uzavreny nadoby, do tmy a nekolikrat denne protrepaval, vcera jsem to vytahl - u javskyho mechu silnej puch pac pochcipaly maly sneci co tam byly, cekam jestli se ten mech a ta rasokoule vzpamatuji(trosku zplstnatela)
2) sinice se da odsat - ja pouzivam vzduchovaci hadicku a na saci kone dam spojku shop.miga.cz/… - dobre to odsava a neposkozuje listy, dolejvej odstatou vodou
3) porid si okruzaky
4) prohlidni filtr a pokud je na nem sinice vycistit ve vode z akvarka (treba po odsati sinice), taky je dobry pokud je uz na skle seskrabat ji sterkou ze skla
5) zkontroluj parametry vody (pH,NO3, fosfor, alkalitu)

sinice vytvari povlaky na cemkoliv, je slizka na povrchu a vsecko pod sebou udusi, je schopna si delat zasoby fosforu a dusiku, muze byt toxicka proto se nediv kdyz ti zacnou umirat ti okruzaci ci jini sneci
dulezite pravidlo pokud ti jdou kytky sinice nema sanci - takze je treba najit pricinu, ale pokud mash akvarko kratce jak pises tak je to jen dusledek zabehu akvarka a sinice casem zmizi
taky si prostuduj www.klub.akva.sk/… v nedavnem cisle vysel pomerne obsahlej clanek o ruznych zpusobech boje se sinici

treba ja jsem vypatral ze sinice se mi udelala kvuli preplym spinacim hodinam, takze mi svetlo jelo 24hodin + premnozena egerie + nizka alkalita + prekrmovani
takze dodavam co2, zkratil jsem sviceni, krmim kvalitnim krmivem - casto v malych davkach a kazdej den odsavam, odstranil jsem egerii (kdo by se s ni cistil) - po tydeni kure sinice jasne ustupuje, aklalita odpovida tabulce a pH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 08:27 smik – Re: Daveedek
Na sinice obvykle pomáhá mírně kyselé pH a zvýšené hodnoty NO3 (pokud je máš na 0)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 21:49 Muž jajaapaja [174] – Re: Daveedek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 21:49 Muž kortezhugo [983]
jj - sinice :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.01.2010 21:45 Muž ludviko [24] - Živorodky
Podle fotky bych spíše typoval na sinici. Zapátrejte tady na fóru je spousta je spousta návodů na řešení. Já už s ní nějaký čas také bojuji a v poslední době to vypadá, že zabralo přidávání KNO3 a taky možná Ampulárie (oboje nasazeno zhruba ve stejný okamžik). Ale pozor to je můj konkrétní případ, jinak nic nezkazíte pravidelným odsáváním a "stíráním" z rostlin a pravidelnou výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 21:43 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Daveedek
To bude spíš sinice. Tu těžko namotá ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 20

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 37102x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6965-rasy-na-rostlinach-?od=801