Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy na rostlinách

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Řasy na rostlinách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 20:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Robo
No kdyz si myslis ze je vsechno OK a stejne tam je, proste uz nevis, pak uz mas jedinou sanci, stahnout svetlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 18:42 Muž Robo [45]
CO2 dávám a Dropchecker je světle zelný a hnojit taky hnojím Profito 2ml denně, PO4 je 0,4mg/l FE večer když změřím tak je 0,1 mg/l ráno dodám ferro Draslík po výměně dávám 10 ml a ještě denně 2 ml. Tak že by eště málo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 18:19 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Robo
Jestli to dobre chapu, pak jde o Jeleni paroh. Objevi se kdyz mas moc svetla (proto je casty na vrchnich castech rostlin) a nemas k tomu dostatek hnojeni a CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 16:48 Muž Robo [45] Re: Designer
A dá se tomu nějak zamezit? Co je to vlastně za řasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 16:44 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Robo
Je tam nejvic svetla a jeste tam prinasis rase vsechno co potrebuje v dostatecnem mnozstvi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 16:40 Muž Robo [45]
Začala se mi tvořit u výtoku z rozstřikovací rampy na rostlinkách řasa. Ty rostlinky co jsou v tom proudu mají na sobě takové šedé řasy ty co jsou mimo ty výtoky z rampy jsou ok. Valisnerka co má špičku u toho výtoku měla na sobě ty šedé štětiny a začla ta špička černat a teď už je úplně světlá jako by uhnila. To samé Růžkatec ten má na těch jemných listech takové šedé štětiny. Proč se to tvoří jen u těch výtoků z rampy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 22:41 Žena vendy [27] - Cichlidy – proč se tvoří řasy na této rostlině?
Fotka k příspěvku Ahoj máti má založené akva asi půl roku, známá asi 3 měsíce a mají stejný problém, tuto řasu na této rostlině. Obě hnojí a mají plně zarostlé akva. Jak se toho zbavit? Je problém v osvětlení?Nebo na to tato rostlina trpí? ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 18:32 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: maikiss
Pokud rozumis psane anglictine tak si tady muzes neco o boji z Ruduchou(BBA) precist :-) www.barrreport.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 17:28 Muž acik [416] Re: maikiss
fotka akvárka v tvem profilu je aktualni? jestli ano,mas podle me malo roslinek,nepisu to jako lek,ale protože si to myslim :-D pekna rasa ne,taky ju mam a zkousel jsem vse,ted jsem udelal poslední věc a to,ze jsem zasypal jsem akvárium kytkama a prijdou ještě další,takze uvidim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 17:18 R Muž romant [27987] Re: maikiss
Těch 12 hodin tam svítíš čemu? Tomu echináči a mechu? Já bych hledal problém v té délce osvětlení. Postupně po týdnu po půlhodině bych to snížil na 8 hodin, ale uvidíš co k tomu napíše někdo další. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 17:11 Muž maikiss [4]
Mám akvarium 250 l s terčovci, filtr fluwal 405 teplota 28-30 C Ph 6,8 přidávám co2 přes co2 reaktor z 3kg bomby,hnojím easy life carbo a profito.Vodu měním 1/3 asi co 10 dní + odkalení..svítím 12 hod denně. Na rostlinách hlavně na anubiasech a kořenu se mi vytvořila černá štětičková řasa. Už s ni bojuju asi 3 měsíce a zatím bez uspěchu. Přestal jsem hnojit - nic, měnil jsem vodu častěji,častěji odkaloval dno. vyrobil roztřikovací rampu, snížil průtok filtru, zvýšil průtok filtru,ostříhal rostliny A stále nic, řasa pořád roste. Poslední možnost byla koupit tablety na řasu Tetra Algo Stop Depot ale jelikož jsem se bál o terčovce tak jsem tablet do akvaria dal málo a čekal co bude a bohužel nic. Ted mám nachystane tablety na druhou várku s větším dávkováním ale ještě vyčkávám na Vaše rady ... Tak co Vás napada???????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2013 18:54 Muž acik [416] Re: amrtin
jj to je mi jasny,jen podavam veskere informace :)
amrtin napsal: Během dvaceti minut se řasa rozhodně nestihne vytvořit no X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2013 18:47 amrtin Re: acik
Během dvaceti minut se řasa rozhodně nestihne vytvořit no X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2013 18:30 Muž acik [416] Re: vaaclav
ale věřím vaclave,jen uz premyslim co s tím dál... :) dnes jsem nakoupil první varku rostlin v tom vidim taky podporu :) a ještě jedna věc na kousek akvária mi sviti cca 20min podvecerni slunicko
vaaclav napsal: To je určitě náhoda, pokud tomu ale nevěříš zkus to dělat jako dřív. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2013 16:19 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: acik
To je určitě náhoda, pokud tomu ale nevěříš zkus to dělat jako dřív. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 21:40 Muž acik [416] Re: acik
ještě jeden dotaz na tuto řasu(stetku),jak tak přemýšlím,tak když jsem měnil vodu za odstátou,tak tato řasa v akva nebyla,jak jsem zašal davat vodu přimo z kohoutku,tak se začala objevovat,je to možne nebo ne? jen se ptám,páč je to možná jen náhoda :)

acik napsal: tak hlasim,ze rasa ruducha stetinkova stále roste grrrr,svitim 7 hod denne,menim vodu 2x týdně skoro 1/2 vody,snížil jsem průtok vody,ten tam skoro už žádný není a neustále roste roste a roste,ale nevyroste pač hned vše trhám,takže buď to vzdát a nebo poslední možnost zasypat akvárium rostlinkama,to je poslední možnost co jsem nezkoušel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 22:21 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: vaaclav
Urcite je svetlo jednim z faktoru,ktere prispivaji k tvorbe ras,to je bez debat.A pak se podivam na nekterou nadrz od Dr.T.Barra,kde je nekdy i 100 Par na dne(o tom kolik je u hladiny ani nemluve)a nadrze ma virtualne bez ras a to pouziva i 6 az 8 zarivek ve svetle(i kdyz pouziva dimmer samozdrejme).Ja mam problem ukocirovat 50-60 Par na dne a 100+ mam u hladiny,je proste potreba to vychytat,at uz pomoci zkusenosti nebo stesti! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.08.2013 18:46 Muž exit [116] - Rostliny
Taky bych přisuzoval světlu největší podíl viny na vzniku řas. Založil jsem 2 akvarka.V jednom svítím,hnojím,ceočkuju,měním vodu a je tam poměrně dost rostlin a tvoří se řasy. V druhém vůbec nesvítím ani nehnojím,vodu už jsem měsíc neměnil a mam tam jen pár anubiasů a microsorium a po řase ani památka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 18:13 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kamilstrom
Já bych v tom neviděl až zas tak velký problém. Většinou je to hodně způsobeno světlem, trubice bývají jen pár cm nad hladinou a tak je v horní třetině akvária příliš mnoho světla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 15:55 lelizi Re: Mrosko12
Ano tu sem měl na Cryptocorinach, jeden pán my poradil že musí být více zaroslá nadrž tak jsem to skusil... a vyšlo to :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 23:12 amrtin
Já bych řek,že hodně taky záleží na vstupní vodě...(jé,to zas ze mě vypadlo moudro hmm :-D ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 23:06 Muž sasula [274] Re: romant
Souhlasim, u me v africe nemam od zacatku rasu, at uz tam byly ci nebyly kytky, svitim jak magor od 6 do 22 a pohoda jazz... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 22:06 R Muž romant [27987] Re: amrtin
amrtin napsal: Na tohle by musel odpovědět někdo fundovanější :-O Tak to každopádně, mě jde jenom o to, aby se neopakovalo pořád to samý "moudro" a trochu více se u toho přemejšlelo. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 21:50 amrtin Re: romant
Na tohle by musel odpovědět někdo fundovanější :-O Kamilstrom to tak nějak vystih ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 21:48 amrtin Re: Kamilstrom
No jo,to souhlasim.U mě to zatim zdá se funguje,ale jestli to je náhoda...kdo ví X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.08.2013 20:47 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: amrtin
Kez by to bylo tak jednoduche,hodne rostlin je sice spravny smer,ale v boji s rasama to az tak nepomuze,je to jen jeden z mnoha kroku v boji s nema,spravny pomer mezi vsema slozkama a dostatkem vseho co rostliny pro rust potrebuji a aby vse prosperovalo,to by mela byt cesta k uspechu,takze otazka(za miliony) zni jak tomu dojit a hlavne jak to pak udrzovat dale aby ten uspech pokracoval.A i kdyby si na to kapnul,tak to co funguje u tebe nemusi(a asi i nebude)fungovat v jinych nadrzich,protoze kazda(nadrz) ma jine podminky a jine potreby.Takze (skoro)neresitelny problem,univerzalni rada neexistuje! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.08.2013 20:06 R Muž romant [27987] Re: amrtin
Njn, to je sice hezký, jak se to pěkně neustále opakuje, že ty rostliny sežerou řasám živiny a voni pak nerostou, ale jak to teda může fungovat v akváriích hnojených třeba metodou EI, tam je živin že to rostliny nikdy nestihnou za ten tejden sežrat. Von v tom bude asi nějakej háček. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 19:44 amrtin Re: acik
To,že jenom ve dně je správně.Ale chtělo by to tedy obnovit a přitvrdit.A jak jsi správně naznačil-přidat kytky-já apeluju na to,že když bude hodně rostlin,tak seberou řasám(ruducha je taky řasa)živiny a ty to vzdají.Ale není to krátkodobý proces.CO2 je správně(je to taky druh hnojení).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 18:43 Muž acik [416]
amrtin: hnojivo jsem měl i ve dne,ale ucinost uz bude u konce... Takže teď momentalne jen co2

grunda: co se tyce filtru na max,tak bych to mohl taky testnout :) jen aby mi ten filtr neudelal z kytek salat :-D :-D

díky za radu,vyzkouším
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.08.2013 18:35 Muž grunda [1781] - Cichlidy
bez proudu to nepůjde, živiny se ke kytkám nedostanou, filtr na max. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 18:30 amrtin Re: acik
Aha.A jiný hnojení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 17:52 Muž acik [416] Re: amrtin
co2 dávkuji
amrtin napsal: Zkus co2 v nějaké podobě(mě pomohlo PMFE(flourish excel).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 17:35 amrtin Re: acik
Zkus co2 v nějaké podobě(mě pomohlo PMFE(flourish excel).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 17:31 Muž acik [416]
tak hlasim,ze rasa ruducha stetinkova stále roste grrrr,svitim 7 hod denne,menim vodu 2x týdně skoro 1/2 vody,snížil jsem průtok vody,ten tam skoro už žádný není a neustále roste roste a roste,ale nevyroste pač hned vše trhám,takže buď to vzdát a nebo poslední možnost zasypat akvárium rostlinkama,to je poslední možnost co jsem nezkoušel

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 20:04 Muž Vstrom [82] - Malawi
to vypadá slibně, zkusím ho někde sehnat a uvidím:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 16:36 amrtin Re: Losky
Fotka k příspěvku Rohatec se drží pod hladinou,ale né pořád-některé listy vystrkuje ven(tak se holt popálí,no hmm ).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 15:57 Muž Vstrom [82] - Malawi
od té doby jsem změnil ledky za výkonné Cree, kde jedna dává asi 700 LM a je jich tam 11, druhá rampa jsou čínské 3w léčky,které dávají tak 120 LM. Tu druhou rampu jsem vypnul.
Teď mám v akváriu jeden velký anubias a 5 malých a jednu hnědovku. Anubiasy rostou, TL je vidět podle nových lístků a kořenů. Krmím v menším množství, tak zkusím něco na hladinu, problém je, že mezi rampou a hladinou je 5 cm místa. Ale ton rohatec vypadá, že je nízký. Měl jsem tam plovoucí taky, takové kulaté květy, ale spálily se o ledky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 14:07 amrtin – Růžkatec
Ten růžkatec je fakt dobrou volbou,dokáže divy,i já na něm začínal X-) A sázet se taktéž nemusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 13:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Losky
Podle fotky ze 17.7. Ti tam nedokaze rust ani rybicky.net/atlasrostlin/vallisneria_gigantea . A to je rostlina, ktera to vzdava az mezi poslednimi, nebo az po nich. Zminku o hnojeni jsem nenasel. Takze co tak v te vode bude? Dusiku asi dost, neco z vodovodu, neco nadelaji ryby. Fosforu by z krmeni a naslednych produktu ryb mohlo byt taky dost. Draslik neni kde brat, stopove prvky na tom budou podobne. Takze ve vysledku mame 2 prvky z toho co rostliny potrebuji a posvitime si na to. A jedine co to ze zelene nejak unese, takovouhle potravu, jsou rasy...

Proste v tehle nadrzi se zcela paradoxne zbavis problemu s rasou prihnojenim, ovsem za predpokladu, ze do toho akvaria das poradne rostlin. Ze je Cichlidy znici? Treba rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_pteridoides Ti jak zastini akvarium (nemusis nic delat s osvetlenim), tak nadherne vypumpuje ty prebytky zivin. Dokonce Ti i vetsi rostliny to akvarko ozvlastni, mohutne koreny trcici z hladiny mi prijdou zajimave. Dale je spousta plevele, ktery Ti muze vyrazne pomoct a pritom se nemusi ani sazet. Pokud tam chces rostlinu, ktera neco vydrzi, pak rybicky.net/atlasrostlin/microsorum_pteropus , protoze rostouci na necem se da jen tezko vyhrabat a listi s konzistenci kreditkarty je take ohledne znicitelnosti jednou z lepsich veci, ktere priroda nabizi ;).

Proste to zahazej plevelem a prihnoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 12:59 amrtin Re: romant
To je fakt hmm ,tak snad jedině šnečky:neritiny a clithony.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.08.2013 12:56 R Muž romant [27987] Re: amrtin
Tak jestli se jedná o tu tazazelovu nádrž s cichlidama, tak je to zbytečně drahý krmení, moc toho nestihnou skonzumovat, dříve budou zapojeni do potravního řetězce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 12:39 amrtin Re: Losky
I na těch ledkách jde ubrat.Ale zkus zkrátit tu dobu.A dej tam pár krevetek,ony se o ty řasy postarají ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 10:06 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Toník
mám tam několik anubiasů a to je vše, ostatní zničily ryby a nebo ancistrusy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 09:53 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Mrosko12
Znič ji tak že si pořídíš krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 09:53 Muž Toník [396] Re: Losky
Svítíte v podstatě do prázdného akvária, a to se řasám líbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 09:50 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: amrtin
svítím ledkama, tak tam moc ubírat nemůžu a co se týče krmiva, krmím méně. Svítím 10hod a ve 13hod mám hodinovou pauzu. Takže mám zkusit svítit třeba 8hod? Mohu ještě jednu osvětlovací rampu vyřadit, ale kvůli rozprostření světla to asi ideální nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 13:51 amrtin Re: Losky
Zelené se dělají právě z nadbytku světla(tedy z nadbytku živin,které nedokáží vyšší rostliny spotřebovat).Uber dobu svícení,nebo wattáž.A nebo přihnojuj,nejlépe cočko(stačí PMFE).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 10:31 Muž Vstrom [82] - Malawi
taky se mi začaly dělat řasy na kytkach a sklu, asi 2 mm dlouhé zelené štětinky. Světla je snad dost nebo až moc?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 22:35 Muž acik [416] Re: Kamilstrom
jedina rasa která se mi libi je zelena,vypada jak mech,tak tu myslim,jinou bych v akva nechtel ac ji tam mam :)
Kamilstrom napsal: Proc ne,nektere rasy jsou hezke a dekorativni!(proc ty skarede mrchy jsou vzdycky prvni vyrostle!!!) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 22:32 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: acik
Proc ne,nektere rasy jsou hezke a dekorativni!(proc ty skarede mrchy jsou vzdycky prvni vyrostle!!!) :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 20

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 37102x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6965-rasy-na-rostlinach-?od=351