Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy na rostlinách

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Řasy na rostlinách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 15:58 Muž larix [1420] Re: Zaratt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 12:26 Zaratt – PROTALON-707
Mate niekto skusenosti s vyrobkom PROTALON-707 ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.05.2015 07:29 Muž Horác [3942] Re: Daniel
Ten "úkaz na machu" se nazývá sinice ... je tady toho o ní napsáno ... opravdu hodně :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 07:16 Muž Daniel [2] - Labyrintky
Fotka k příspěvku ako odstránim ten úkaz na machu tak aby sa mi tam už neobjavil ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 19:23 Muž Tomson [1] Re: romant
No vyhledam jsem zvedav co me ceka. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.01.2015 19:15 R Muž romant [27987] Re: Tomson
Vyhledej si pojem Ruducha - černá štětičková řasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 19:06 Muž Tomson [1]
Fotka k příspěvku Pordite, cim to je ze na kytkach se tvori tohle,,omluva za foto,,a jak to napravitdik,
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 14:46 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: zervan
aha, blbě jsem to prohlídl, viděl jsem to až moc černě:-)
tak to jsou rozsivky, ty sami odejdou až začne fungovat nitrifikace, i když po 3 měsících by už měla ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 14:37 Marcel G Re: romanmacha
Ten hnědý povlak jsou na 99.9% rozsivky (pravděpodobně Cocconeis placentula => viz web.archive.org/… ). Ty zelené flíčky na Anubiích budou pravděpodobně řasy rodu Coleochaete (tzv. zelená přisedlá řasa, angl. GSA). Zaručených rad na to, jak se podobných řas zbavit, existuje celá spousta.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 11:10 romanmacha Re: zervan
Právě o ten hnědý povlak mi jde, dělá se i na skle, jednou týdně vše očistím ze skla i z rostlin a během týdne se vše opakuje. Ty zelené tečky na rostlinách se na nových listech dělat přestaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.01.2015 10:19 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: KarlosS
Mne to ako ruducha nepripadá, tá vytvára tmavé štetinkové trsy obvykle na hranách listov. Toto vyzerá skôr na zelenú prisadlú riasu, si myslím. A tiež sa mi zdá, že je tam nejaký hnedý povlak, možno rozsievka alebo to je len špina / klam fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 10:02 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: romanmacha
je to samozřejmě obáváná ruducha, ale uklidním tě, na pomalu rostoucích rostlinách jako jsou tvé anubiasy je to skoro normální. Pokud je to jen v této míře, nechal bych to být. Pokud se to bude zhoršovat, tak zřejmě (vzhledem ke stáří aq) to organickým znečištěním nebude. Zkus změřit NO3 v tvojí vstupní vodě (pozor, dobře měří jen drahé testy od sery nebo JBL).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 09:37 romanmacha – Řasy na rostlinách
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Muže mi prosím někdo poradit, o jakou řasu jde a jak se jí zbavit? Akvárko mám tři měsíce a od začátku se mi na rostlinách dělají tyto řasy. Rostliny rostou (myslím si) dobře mají stále nové listy a výhonky. Děkuji za odpověď.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.01.2015 18:57 Libcin – Řasy
Taky jsem řešil řasy na rostlinách a navíc se po výměně vody zdály rostlinky hladové. No 3 bylo okolo 10mg/l a voda pro částečnou výměnu měla 3mg/l. Tak jsem zkusil změnit hnojení a koupil hnojivo od firmy Tropica (s N a P) a po výměně vody ještě přidávám Esha Pro-phyll. Rostlinkám to evidentně chutná a když jsem změřil hodnotu NO3, tak se zvýšila na cca 20mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2015 18:19 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: wranko
Tady to mas velice zhustene, ale aby ses zacal trosku zajimat a orientovat to staci, je to moc dobry uvod (moc rad ten link posilam), aby si clovek uvedomil, ze z destilky rostliny neporostou.

maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2015 18:15 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: wranko
S NO3 na nule muze neco rust pouze za predpokladu, ze je dusik v jine dostupe podobe, ovsem takove podoby jsou pro ryby toxicke. Takze pokud jsou ryby dlouhodobe zdrave a v pohode, NO3 je na nule, pak rostliny fakt nemaji z ceho a nevysvetlis jim ze maji rust jinak, nez ze jim ho dodas, treba jako KNO3 :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2015 18:14 Muž wranko [1] - chtěl jsem terčáky, ale bál jsem se a šel jsem do kancůRe: romant
Přesně řečeno NO3 mám na nule po výměně vody, koncem týdne 10, ale měřím papírkama, tak nevím jak jsou přesně. Asi to bude působit, že jsem trouba, ale moc tomu nerozumím. K čemu je NO3, na nule je to špatné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.01.2015 18:07 R Muž romant [27987] Re: wranko
NO3 na nule není dobrá zpráva, možná zde je cesta jak z toho ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2015 18:06 Muž wranko [1] - chtěl jsem terčáky, ale bál jsem se a šel jsem do kanců
Zdravím. Mám zajeté akva cca 6 měsíců o objemu cca 400 L. Bublinkuji CO2 9 hod. denně + dodávám dle návodu hnojivo vitaplant. Vodu pravidelně měřím. Všechny hodnoty stabilní. NO2 + NO3 na nule. 1 x týdně odkaluji a měním cca 100 L vody. Nemůžu se však zbavit řasy na rostlinkách. Na echonodoru jsou takové zelené štětky a na anubiasu zas takové zelené tečky. Poradí mi někdo. Ještě osádka ryb cca 20 ks kančíků, 2 ancíci a 2 sturizomy. Filtr vnější JBL 1501. Díky.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2015 18:57 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: zeldaWR
Ta doba sviceni je moc dlouha,na zabeh,8 hodin je az az! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 14:12 zeldaWR Re: Designer
Super, diky za odpověď. Dnes budu měnit část vody, jinak mám vše nechat normálně? Při záběhu svítím cca 12 hod denně, filtr samozřejmě jede bez přerušení. Denně přidávám trochu CO2 vital, jinak to nechávám tak..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2015 14:10 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: zeldaWR
S tim si nelam hlavu, jak prisla, tak zase odejde, rozsivka. Ma rada kdyz je v akvariu cpavek (nefunguje jeste nitrifikace) a podle dluhu vic a nebo naopak min svetla. Po zabehu odejde, a kdyz neodejde, neco je spatne ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 14:07 zeldaWR
Fotka k příspěvku Poradí prosím někdo jaké je to řasa a jak s ní bojovat? objevila se v nově založeném akváriu, druhý den po založení.. Ryby tam zatím nejsou žádné..předem díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 11:17 Muž Loosos [6] - AsieRe: RaSvaj
Aby bylo jasno, nejsou to moje děti :) . Na vstupní vodě jsem naměřil 0 No3 i No2. Doporučíte mi nějakou značku na testy vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 08:57 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Loosos
Loosos napsal: Ještě bych měl říct že nemám obyčejném Ferox, ale tohle www.rostlinna-akvaria.cz/…. Tak tento NPK variant naozaj obsahuje dusičnany i fosforečnany a nie je vhodný do prerybneného akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2015 01:23 RaSvaj Re: Loosos
Ještě si pro jistotu zkus změřit hodnoty na vstupní vodě, limit NO2 dle zákona 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví a vyhlášky 252/2004 Sb., kterým se stanoví hygienické požadavky na pitnou a teplou vodu stanoven jako maximální možný 0,5 mg/l tak aby jsi nakonec neměnil horší vodu za lepší už částečně přefiltrovanou přes tvůj filtr.

Toto platí i u NO3 kde je limit dokonce 50mg/l takže pokud jsi někde kde není vodovodní voda zrovna "dobrá" výměnou vody si zrovna moc nepomůžeš. Osobně mám vstupní vodu dobrou ale i tady na fóru je spousta příspěvků na téma hodnot vstupní vody. Tak aby jsi nelaboroval s vodou v akváriu a nakonec nebyla špatná voda co tam dáváš výměnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 00:52 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: RaSvaj
sice nemám tucha co je to za počty s centimetry, ale v zásadě souhlasím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.01.2015 00:48 RaSvaj Re: Loosos
Loosos napsal: Bohužel ono to není tak lehké udržet akva o pěti rybkách, protože v rodině jsou i malé děti a pak je to jasné.

Promiň ale nějak nechápu co je na tom jasného? Nebylo by lepší (pokud sedí tebou napsané údaje v prezentaci akvária) přestat mučit tolik ryb v objemu vody (po odečtení skla, dna 5cm a 3cm nahoře + nepočítám objem kamenů) max 80-85 litrů a dětem rozumně vysvětlit, že víc rybek než nějaký jasně stanovený limit s ohledem na objem vody prostě nejde přidat. Rybám se tam skutečně moc dobře žít určitě nemůže a stabilita hodnot bude asi dost křehká o čemž zřejmě svědčí i tato diskuze. Pokud skutečně platí počet 43 ryb v prezentaci tak i kdyby měla každá jen 3cm je to dohromady cca 120cm a jelikož podle fotek vidím i větší ryby dejme tomu že mnou odhadovaný průměr bude někde kolem 5cm na rybu tak to jsme někde na 200cm a to je v akváriu o objemu vody se zamhouřením obou očí 90 litrů z mého pohledu začátečníka opravdu hodně.

Jinak mimochodem mám dvě děti necelých 5 a 7 let a úplně normálně jsem jim vysvětlil proč zatím nemáme rybičky a oni úplně normálně chápou že zatím (skoro 14 dní) svítíme jen do "prázdného" akvária s rostlinkami a když to dobře půjde postupně tam budeme přidávat postupně ryby do předem stanoveného limitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 00:44 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Loosos
rychle rostoucí, nenáročné stonkovky (růžkatec, douška atd.)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 00:35 Muž Loosos [6] - AsieRe: Legioix
Měnil jsem ji odpoledne, ale ráno ji vyměním znova. Zervan mi tady radil, ať přidám rostliny, jaký mám koupit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 00:27 Muž Legioix [574] Re: Loosos
Tak to bych si udělal čas a tu vodu vyměnil ještě ted a hned ráno nanovo. Klidně i 50%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 00:25 Muž Loosos [6] - AsieRe: Legioix
Ještě dál :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 00:17 Muž Legioix [574] Re: Loosos
Bylo to to poslední na té stupnici?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 00:11 Muž Loosos [6] - AsieRe: zervan
OK radši tady nebudu psát, kolik No2 jsem naměřil, jinak by mě tu všichni rozzureny . Nemám problem vodu měnit každý den ( mám 50l barel), otázka je, jestli to není už moc. Jaké testy bych měl koupit do budoucna? Ještě bych měl říct že nemám obyčejném Ferox, ale tohle www.rostlinna-akvaria.cz/….
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 23:40 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Loosos
Ak je tam veľa NO2 (povedzme nad 0,1 mg/l), tak to je vcelku prúser a treba intenzívne meniť vodu - nejde o riasu, ale o život rybiek. Bežne je naozaj železo nemerateľné. Ferox neobsahuje dusičnany, mal by mať železo a draslík, tak v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 23:04 Muž Loosos [6] - AsieRe: zervan
Bohužel ono to není tak lehké udržet akva o pěti rybkách, protože v rodině jsou i malé děti a pak je to jasné. Testy mám od Rataje No2 ( těch je přemíra), No3 a Fe, ale nejsem si jistý jejich funkčností. Fe ukazuje 0, tak jsem koupil ten Ferox invital complete, ten bohužel obsahuje i dusičnany takže jím hnojit nemůžu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 22:46 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Loosos
Ja som myslel, že teraz je akvárium takmer bez rybiek, keď väčšina uhynula. Ak je pravda, že ich je toľko, tak asi naozaj netreba hnojiť, určite nie dusičnanmi a fosforečnanmi. Ale bublanie neprerušovať, nemalo by uškodiť ani trochu železa a draslíku. Rastliny bude nutné namnožiť / dokúpiť, ak má byť toľko rýb a aspoň pre začiatok by som kúpil i dobrý test na fosforečnany (napr. od JBL), lebo sa ťažko odhaduje, koľko tam kŕmenie pridáva a ako často je nutné meniť vodu pre zníženie živín. Časom, keď pribudne rastlín, by sa to malo dostať do rovnováhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 22:35 Muž Loosos [6] - AsieRe: Legioix
Myslel jsem že když mám silné světlo těch pár výkalů navíc nevadí :) ... Takže nehnojit a nekrmit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 22:28 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Loosos
Neroste to proto že máš příliš a mnoho ryb moc krmíš. Pěkné rostliny s tím nejdou dohromady. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 22:27 Muž Legioix [574] Re: Loosos
Já nevím co od od toho čekáš, když u tvého akva čtu toto:

"Loosos
21.12.14 14:24 + Všem děkuji jak za chválu tak i kritiku. Bohužel se stala nemilá věc... Na noc jsem zapoměl utáhnout ventil od Co2 a ráno všechny ryby visely břichem vzhůru :-(. I když se pár rybek zachránilo, tak jsem je přelovil i s rostlinkama, akva vypustil, písek pořádně odkalil a akva založil znova. Zatím vypadá docela dobře (myslím :) )."

Takže akvárium je nově založené a v něm 41 ryb coze

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 22:20 Muž Loosos [6] - AsieRe: romant
Těch rostlin nemám jak přidat, to ony se musejí samy namnožit :) . Představoval bych si to vepředu zarostlý eleem, ve středu blyxou a echináč, vzadu pak althernateru, eustralis, heteranteru a možná tu cabombu. To by ale muselo růst smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 22:04 R Muž romant [27987] Re: vaaclav
vaaclav napsal: Spočítej si kolik máš ryb a kolik rostlin, máš napsáno že krmíš 4x denně. Pokud je to pravda musíš něčeho ubrat a něco přidat. :-) Tak dusičnanů je solidně, toho fosforu z krmení taky bude přehršel, to by bylo by to nebylo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 22:02 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Loosos
Spočítej si kolik máš ryb a kolik rostlin, máš napsáno že krmíš 4x denně. Pokud je to pravda musíš něčeho ubrat a něco přidat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 21:52 Muž Loosos [6] - AsieRe: vaaclav
Promin, ted jsem te asi nepochopil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 21:50 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Loosos
Jestli platí to co máš napsané v prezentaci tak se divím že sem vůbec píšeš něco o řasách. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 21:47 Muž Loosos [6] - AsieRe: Turbínka
"Časté jsou sinice, které dokáží přijímat atomární dusík a tak nastupují hlavně, když je vysoký obsah fosforečnanů a nízký dusičnanů." Já mám 35mg No3/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 21:21 R Muž romant [27987] Re: Designer
Jo, Jirko, ten Edit, to je to o čem mluvím, nevypadá že mu něco je, ale sedí a nic nedělá, tedy někdy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 21:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Asi na to ma vliv vic veci. Jednou mi mech dal 120 sekund takove lazne, ale po poslednim pouziti jsem bez mechu...
EDIT: Klidne muze mech vypadat docela dobre i par dni potom, ale nejak neroste a pak jde do kopru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 21:10 Žena Turbínka [2558] Re: Loosos
Dozvíš se v článku, na který najdeš odkaz v modrém rámečku pod názvem tohoto vlákna :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 20

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 37102x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6965-rasy-na-rostlinach-?od=151