Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy na rostlinách

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Řasy na rostlinách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 09:05 Muž grunda [1781] - Cichlidy
a jaké vysvětlení by jste chtěl? není známo co přesně je příčinnou řas v akva, jsou jen obecné poznatky - špatný stav rostlin, rozhozená rovnováha v akva, příliš mnoho organického odpadu atd. Pokud čekáte, že někdo přijde a řekne, je to tak a tak, tak to bohužel. Jinak řasy k akváriu neodmyslitelně patří a pokud nejsou kalamita, tak jsou naprosto neškodné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.12.2012 04:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: grunda
Nevím co je to úplně zdravé...spíš bych řekl na starších, ale ani to není úplná pravda. Záleží na tom, jak rychle ten mladý list doroste. Mně je to teda docela fuk...já jen když tady pořád teoretizujete o tom, jak zacházet s rostlinami, že budete mít nějaké lepší vysvětlení. Já i moje ryby jsme s řasami celkem vyrovnaní a nevadí nám smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 18:32 Muž grunda [1781] - Cichlidy
řasy se většinou uchytí na listech, které nejsou úplně zdravé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 16:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: grunda
No jo, ale na těch vzpřímených stoncích listy jsou řas prosté...Tak to nevím, jak to zdůvodníte....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 13:11 Muž grunda [1781] - Cichlidy
přesně tak, téměř všechny druhy řas mají rády hodně světla(včetně hnědých)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 11:45 Žena lucie.aqua [511] Re: Beastie
Já myslím, že bujení různých řas podporují zbytky krmiv, které se na listy přilepí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 11:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: grunda
Všechny barvy i druhy řas? V tom vysokém akváriu jsou listy přece také blízko světla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.12.2012 09:51 Muž grunda [1781] - Cichlidy
spíš to bude tím, že jak leží na hladině, tak jsou listy moc blízko u světla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 06:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: Beastie
No možná mne kytkaři sežerou...ale tak nějak mi připadá, že za to právě může to položení listů na hladině...Mám jich po akváriích skutečně dost. Ve většině jsou ve vzpřímené poloze, v mělčích leží. Tam kde leží, mají listy také docela různé nárosty...tu zelené,vláknité, tu hnědé....Moje teorie je, že to způsobuje "přiškrcení" stonku listu...uvidíme. Docela by mne to také zajímalo. Protože pokud takové čahouny dám do vyšší nádrže, povlaky mizí. Další možností ovšem je, že je ozobou ryby, kterých se je v takových nádržích samozřejmě více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 14:17 Žena Beastie [320]
zdravím
taky půjde se svou troškou do mlýna. mám dost nové akváárko - měsíc a půl, první osadníci jsou tam dva týdny, asi měsíc je tam cryptokoryna kalatkolistá. Leží mi na hladině, a má na sobě všechny řasy - sinicoidní zelenou, hnědé povlaky a jakýsi bílý humus, netuším co to bylo. Normálně jsem listy vydrhla a neřeším, pravdelná úrdžba, předfiltr, však ono se to srovná. Spíš mě překvapuje, proč mám hnědou řasu na listech na hladině, nejblíže světlu? a co sakra bylo to bílé, nemá mi tam co umřít, takže to vážně nechápu. Nefotila jsem to, je to ošklivé

Děkuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 13:27 Muž mastcz [10] - RostlinyRe: Sid
Sid napsal: Momentálně provozuji "svářečcské" redukční ventily, (cena), dříve i "origo-akvarijní" od dvou různých firem (i výrobců!). Krk za to nedám, ale myslím si, že i u nich to fungovalo podobně. Jistý si ale skutečně nejsem... :-O
Ten Dennerle-systém by byl v tomto smyslu řešením, ovšem za poněkud "nelidovou" cenu...


Hlásím se s reálnou zkušeností s kvalitou Dynamic Valve Control u Dennerle ventilu. Včera mi dobublala půlkilovka (skleněnou fajfkou) a to naprosto decentně: během posledních 24h se plyn přestal postupně uvolňovat. Žádná špička nenastala, žádná otrava rybek, ventil to udržel úplně přesně. Soudruhům v Německu to tedy funguje dobře :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 12:46 Muž Martinero [41] - AmerikaRe: vaaclav
Myslím že to není tak úplně pravda. Alespoň co se mé zkušenosti týká. Heros severum, které jsem si dovezl domů se mi pustily i do kyselých anubiasů. Ale jen z počátku. Kromě patentek jsem prakticky celý den přikrmoval i kvalitními tabletami s vysokým obsahem spirulinu pro ryby živící se řasami (ALGAE WAFERS -Hikari tropical). Nyní se rostlin ani nedotknou. Jde o to, že postrádali rostlinnou složku ve svém jídelníčku, kteroužto jsem jim doplnil a doplňuji i nadále. Kdyby byli kančíci koneckonců takoví likvidátoři rostlin, nebyl by nejspíš youtube plný videí herosů v zarostlých nádržích. Že jemnolisté rostliny, mechy a aquascaping a pod. můžem vypustit z hlavy, to je bez debat. Ale Echinodory a Kryptokoryny, ty už reálné jsou. Jinak výstižný a stručný článek o rostlinách ke kančíkům od ing.Knapa je ve fóru zde:
www.vivarium.cz/…

Vím že jsem trošku odbočil od zdejšího tématu, ale tahle ta otázka tu padla, tak jsem to ze sebe vypustil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 10:39 OndraT Re: tajfun1
Fotka k příspěvku tak snad tady je lepší fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 23:54 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: OndraT
To na obrázku je nějaký echinodorus který se vám předělává z emerzní rostliny na submerzní. Staré poškozené listy je třeba otrhat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 23:36 OndraT – Re:
jediné,kdy došlo k likvidaci rostlin bylo, když jsem mel v akvariu cca 11 kančíku, nechal jsem si jen chovný pár a rostlinek uz si ani nevšimnou. A ocelati se rostlin ani dekorace nikdy ani nevšimli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.12.2012 21:02 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: OndraT
Já myslím že ty řasy díky rybí osádce nemá cenu ani řešit protože vám rostliny stejně zlikvidují. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 20:51 Muž tajfun1 [222] Re: OndraT
chtělo by to lepší fotku, já v tomhle nic nevidím, jen nějaké díry v listech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 20:33 OndraT – copak je to za řasu? Parožnatka?
Fotka k příspěvku Ahoj, mám asi mesic nove založené akvárium a na všech kytkach,jak na stoncích,tak na listech se mi objevila tahle řasa. Copak s ni? Kde by mohla byt príčina? Co by jste doporučili za rostlinky do akvarka s kančîky,gibicepsi a ocelaty?Moc díky!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 10:54 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: mastcz
Momentálně provozuji "svářečcské" redukční ventily, (cena), dříve i "origo-akvarijní" od dvou různých firem (i výrobců!). Krk za to nedám, ale myslím si, že i u nich to fungovalo podobně. Jistý si ale skutečně nejsem... :-O
Ten Dennerle-systém by byl v tomto smyslu řešením, ovšem za poněkud "nelidovou" cenu...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 10:48 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Kamilstrom
Kontroler je určitě řešením! :-)
Pro mě, který jsem svou "nečinností" zlikvidoval během krátké doby dvě sondy pH-metru, je zde však reálné riziko, že by kontroler dopadl podobně... hmm :)
Asi zůstanu u toho, že jednou za čas bych měl kouknout na měřáky, a pokud tlak v láhvi poklesne, víc si CO2 hlídat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 08:59 Muž mastcz [10] - RostlinyRe: Sid
Sid napsal: ale pokud pochybujete o tom, že docházející CO2 v láhvi propouští více plynu, tak už nepochybujte. :-) Obvykle to neuhlídám a na docházející CO2 mě upozorní až ryby v rauši... hmm :)

Mám dotaz - tohle je obecné nebezpečí u všech redukčních ventilů, nebo jen těch akvaristicky neoriginálních od svářečů? Např. u Dennerle CO2 ventilů se píše o Dynamic Valve Control a vícepružinovém systému, který má zabezpečovat konstantní tlak na výstupu. Mám ventil bez manometrů, takže jsem ve stejné situaci. Ale bublám první lahev, tak nemám osobní zkušenost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 04:56 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Xedos
Poridte si Ph controller a nebudete mit problemy z "koncici CO2 naplni" a priotravenyma rybama a navic budete mit stabilni CO2! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 23:54 Muž bikerek [9] Re: Kamilstrom
Díky za objasnění už jsem to hledal na netu, takže není potřeba tuto vlastnost liaporu nějak zohledňovat při měření parametru vody a hnojení, když pojme prvky a poté opět vydá zpět, je to taková malá akumulační zásobarnička.. rozumím tomu dobře ? Je to pozitivní vlastnost substrátu, tak jako pórovitost pro možnost osídlení bakteriemi.. díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 23:33 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: bikerek
Sid jiste dovoli:CEC(Cation exchange capacity)je schopnost substratu(nejcasteji ruznych palenych jilu apod.)vstrebavat do sebe ziviny(positively charged ions of minerals) z vodniho sloupce nebo hnojiva ve dne a ty pak potom pozdeji uvolnovat zpet do vody,pro potrebu rostlin!Coz Liapor urcite je! :-)Vsechny tyto typy substratu jsou pro rostlinkare prinosem! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 21:52 Muž bikerek [9] Re: Sid
Ještě jsem si všiml Side, že na vlákně o LIAPORU hovoříš, že má dobré KVK (CEC), jen nevím co to znamená, každopádně mi dno tvoří větší vrstva cca 10-12 cm liaporu, tak to možná má také nějaký vliv na množství obsažených prvku ve vodě ( liapor na sebe váže některé prvky? ) díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 21:45 Muž Xedos [9] Re: Sid
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na tu docházející láhev. Mě když docházela tak se mi přiotrávily ryby. Takže se nemá nechat do prázdna? Nějak jsem nepobral jaký to má vliv na tlak nebo o co vlastně jde.
Děkuji za odpověď. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 21:32 Muž bikerek [9] Re: Sid
jsem vděčný za jakýkoliv podnět... Rozbor vody máš na mysli klasickými testy, nebo něco více rozsáhlejšího??? Dělal jsem test a vyšly mi DKH, NO3 0-12,5 tam si opravdu dle těch barev nejsem jistý spíše bych se přikláněl někde k 0, ale prý je to hloupost, když hnojím EI a týdně tam dodávám vyšší hodnoty.. ( takže to dává smysl a souhlasím s tím, jen ta barva tomu opravdu odpovídá, takže je možná hodně nepřesný test, nebo jsem silně barvoslepý!), PH bylo dle testu také v normě hodnotu teď přesně nevím, ale o víkendu udělám testy znovu a uvidím. Vodu měním každý týden 1/2 nádrže cca 90-100l vodovodní Kružberk. Myslíš že mám raději udělat i testy čerstvé vody? Do filtru teď vůbec nesahám, pouze pravidelně čistím předfiltry a někdy v akva vodě propláchnu molitany. Ale do keramiky v koších vůbec nelezu, filtr jede asi od konce července. Ještě jsem zapomněl vzpomenout na skutečnost, že při výměně vody přidávám do akva bakterie www.agrobio.cz/… od AGRO BIO Opava dle návodu. Jaký rozbor mi prosím doporučuješ ? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 08:33 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: bikerek
...mohlo jít o problém s ventilem a docházejícím co2 v lahvi, četl jsem že může propouštět více plynu... to si ale nejsem jistý...
Nevím, jestli pochybujete o tom, jestli je na vině "zvednutí CO2" nebo docházející CO2 v láhvi, ale pokud pochybujete o tom, že docházející CO2 v láhvi propouští více plynu, tak už nepochybujte. :-)
Obvykle to neuhlídám a na docházející CO2 mě upozorní až ryby v rauši... hmm :)

V žádném případě nechci suplovat Gargamela, ale jedno bych vám doporučil: chtělo by to komplexní rozbor vody. Někde musíte dělat chybu, když s tím bojujete tak dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 23:48 Muž bikerek [9] Re: gargamel
Ahoj Gargameli a všem ostatním, tak jsem tady asi po 5 měsících zase a nejen tady, čtu , hledám a řeším co se dá ať jsem moudřejší a méně otravnější, což se mi nedaří. Gargameli řešil jsem s tebou moje akva i na rostlinných akváriích a jelikož jsem problémy stále nevyřešil vracím se zpět k tvému příspěvku a doporučení s pár otázkami... Snad si na mne zase najdeš čas a ostatní se třeba také připojí se svou troškou do mlýna, budu vděčen..

Tak dle rad jsem nepřestal hnojit, jen jsem přešel na EI dle doporučeného návodu. Vodu měním 1/2 akva 1 x týdně, sytím co2 z láhve, ale řasy se stále zbavit nemohu.. Zvedl jsem co2 a vytrávil půlku osazenstva (smutná realita a důkaz mé blbosti..).. ale mohlo jít o problém s ventilem a docházejícím co2 v lahvi, četl jsem že může propouštět více plynu... to si ale nejsem jistý, každopádně řasa se drží dál... Abych se zbavil aspoň zelené tak jsem na 3 dny zastínil celé akva... výsledek... řasa je tam dál a jen se asi ze dna na povrch rozhodly v té tmě vyrazit ploštěnky, které jsou všude po sklech .. mrchy... Zapomněl jsem dodat, že v akva nebyly žádné ryby ani šneci, vše zbylé jsem přelovil a umístil do druhé nádrže.. Ted mám stabilní dodávku co2, DC je krásně zelený a také jsem koupil nový filtr JBL 1501 a pomocí čerpadla zesílil proud vody, do nádrže jsem umístil 10 ks parmičky černopruhé SAE, ale jsou tam teprve týden tak uvidím co požerou... Chtěl jsem se zeptat zda můžu při hnojení EI zkusit měnit vodu víckrát týdně po menším množství , nebo stačí tedy 1 x týdně 1/2... myslím si že by to byla škoda toho hnojiva! Tak se chci zeptat na ty přípravky na bázi tekutého uhlíku, který by jste mi doporučili.. Četl jsem že na tu zelenou řasu by to mohlo zabrat a ruduch budu muset řešit asi jinak... (PMFE, Easy carbo, nebo flourish exce ?) který z nich zvolit? nebo je to jedno a jsou složením podobné a jen cena je jiná.. některé jsem našel na Vašem shopu rostlinnáakva jen nevím který zvolit... A pak ještě dávkovat dle návodu, nebo zkoušet lokálně stříkačkou s vypnutým filtrem ? A hnojit u toho mám normálně dál nebo přerušit? Ještě jsem přemýšlel do akva nasadit pár kusů NERITINY a nebo CITHONY, ale nejsem si jistý a musel bych pro jistotu vytáhnout heleny ať mi je nesežerou... Díky všem zkušenějším a ochotným za rady a podněty... Milan
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 21:33 R Muž romant [27987] Re: jardaakvarko
Nevíme ani zbla o tom o jakou jde řasu, ale obecně platí, že CO2 je dobrým podporovatelem růstu rostlin a tudíž se tímto dá tvrdit o potlačování růstu řas. Prostě když budou vyhrávat prosperující kytky, nebude se tolik dařit řasám. Mrkni třeba na tenhle odkaz. www.horacovoakvarium.cz/… jenom o CO2 to není, je to o celkový kondici a vyváženosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 21:22 Muž jardaakvarko [0]
poradí mi někdo s řasou na rostlinách a pomůže mi CO2??? děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 10:42 Žena ustavprochore [567] Re: azonic
Zjisti si od dodavatele vody, kolik živin obsahuje naše voda. Třeba ti to něco napoví. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 21:26 Muž grunda [1781] - Cichlidy
hnojení nezpůsobuje řasy, mrkni se sem a něco nastuduj: www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 21:20 Muž azonic [63] - RostlinyRe: grunda
Vodu jsem vyměnil a k PMDD se vracet asi nebudu páč si myslím že stačí přidávat co2. Můžu se tedy ruducha vytvořit vlivem přehnojení? Myslel jsem si že následkem přehnojení jsou jen zelené řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 18:02 Muž grunda [1781] - Cichlidy
pokud jsi přehnojil, tak vyměň 50% vody, a dej zpět CO2 i PMDD, stáhni světlo o jednu trubici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 15:21 Muž azonic [63] - Rostliny
Ještě doplním, že se řasa začala vyskytovat po tom co jsem přehnojil akvárko, příliš mnoho co2 + PMDD (které jsem již vysadil) Začátek toho byla přisedlá zelená řasa na skle kterou jsem musel obden odstraňovat. Po vysazení PMDD a snížení CO2 se na skle skoro neobjevuje ale na rostlinách se stále drží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 15:15 Muž azonic [63] - Rostliny
Tak ta "bílá řasa" se jaksi ztratila ale začala se mi na rostlinách dělat jiná řasa :-( je taková zelenkavá a na jávském mechu jsou takové hnědé chomáčky takže to nejspíš bude ruducha :-(. Zatím je ji jen malinko ale nechci aby se mi moc přemnožila. Nevím co dělám špatně, pravidelně každý týden měním vodu, jediné co mě napadá jestli to není z toho že tam mám moc ryb ale no3 je furt někde na 10mg/l takže v tom bych asi taky příčinu neviděl. Budu rád za každou radu. Předem děkuju :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 21:30 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: azonic
Fotka k příspěvku Řasa to nebude. U mně to začlo podobně ale byla více průhledná. Byla to sinice, to nechci strašit. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 20:38 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: azonic
Tak na biogenní odvápnění to nevypadá, :-) a co to bílé může být, mě nenapadá... :-O
Zkuste tu věc pro klidnou duši odstraňovat.
Jak je vidět z těch fotek, rostlinám se nedaří špatně; v dokonalé kondici sice nejsou, ale rozhodně nestrádají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 20:05 Muž azonic [63] - Rostliny
Fotka k příspěvku ještě jedna na bolbitisu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 19:56 Muž azonic [63] - Rostliny
Fotka k příspěvku Je to foceno mobilem tak nevím jestli z toho něco poznáte. Na tmavém podkladu je to drobet nazelenalé tak to bude asi zelená řasa. Nejvíc je to na vrcholu kořenu cca 5cm pod hladinou ale to se mi bohužel nedaří vyfotit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 21:39 R Muž romant [27987] Re: Sid
O.K. Taky ho řadím do kategorie těch povedenějších. ;-) Je-li k dispozici nějaký sofistikovanější systém CO2(což ano), tak uznávám, že je to cesta, která se nabízí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 21:36 Muž azonic [63] - Rostliny
CO2 v mém akva nedokážu moc odhadnout páč podle kapkového testu nepoznám přesně jaké Ph mám. Každopádně v brzké době koupím permanentní CO2 test tak snad to bude s ním snažší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 21:35 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: romant
Při pohledu na to akva (hezké! :-)) bych světlo nechal a trochu si pohrál s CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 21:34 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: azonic
A hele! :-) 72cm! Nějak jsem nezaregistroval, že tohle existuje. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 21:33 R Muž romant [27987] Re: Sid
Ještě bych řekl že se nabízí jedno kompromisnější řešení a tím je přistínění hladiny, třeba nějakou vzrůstnější rostlinou jejíž listy se nechají ledabyle povalovat po hladině, samozřejmě za pravidelné redukce, aby z toho nebyla temná kobka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 21:31 Muž azonic [63] - RostlinyRe: romant
Ne opravdu je to 3x16W. Dal jsem je z důvodu že jsou delší než 18W a navíc byli zadarmo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 21:30 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: azonic
Buďto jak píše Romant - ubrat světla, (pak ale přichází otázka, co na to ostatní rostliny?), nebo naopak přidat CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 21:29 Muž azonic [63] - RostlinyRe: azonic
Byl jste rychlejší. Myslím že nemám moc přesvíceno 3x16W na cca 85l se mi zdá akorát ale samozřejmě si nechám rád poradit.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 20

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 37102x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6965-rasy-na-rostlinach-?od=451