Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy na rostlinách

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Řasy na rostlinách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 22:17 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Myssinka
také v deníčku píšeš že se ti akva zakalilo jako mlha to jsou problémy počátečních akvárií narušená rovnováha, pokud vyměníš větší množství vody v tak malém akva a k tomu ještě vypereš filtr nemáš dostatek nitrifikačních bakterií a zhroutí se ti celý systém, který se musí od znovu nastartovat. takže teď by bylo spíše vhodné pro tebe témata o čerstvích akvárií apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2014 22:14 R Muž romant [27987] Re: vendy
Podle mě jde o tento filtr. www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 22:13 Muž PedroRabiaSorda [83]
na fotce je vidět, že má Aquaball 60. Ale v popisu má 15W osvětlení. Jestli tady nebude ten zakopaný pes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 22:10 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Myssinka
v profilu máš pouze eihem vnitřní to nám moc nepoví a podle výrobce se zas tak nemůžeš orientovat po zajetí se sníží průtok a záleží na velikosti fitrlační hmoty ale to je také OT více ve fóru o filtrech :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 22:08 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Myssinka
Jak píše pancéřníček vyřešit filtraci, taky si myslím, že by jsi nejprve měla jít na jiné fórum řešit úmrtí rybek a jak to napravit protože "aby mi rybky vydrželi o něco déle" je špatné řešení. Možná by to chtělo testy na No2,No3, pokud se ti v akva rozjede "správný" režim, řasy by měly větší problém se rozlézat. Ale to je tady asi OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 22:04 Žena Myssinka [0]
Podle me mam dobry filtr. Memu objemu vody odpovida podle popisu vyrobce. Pokud mate nejake konkretni typy na lepsi filtry, sem s nimi. Clanek jinak proctu, a odkaluji na povrchu, nejak se v tom nevrtam a v akvariu mam opravdu jem dve rybky. Zas kdyz zacnu hnojit bojim se prave ze to prospeje nejen rostlinkam, ale take te hnusne cerne rase!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 20:53 Muž pancéřníček [168] Re: Myssinka
No, v první řadě bych zapracoval na filtraci. Velikost filtračního média vzhledem k objemu aq je zcela nedostatečná!! Kvalitní filtr je polovina úspěchu... živiny a další věci řeš až následně, bez kvalitní biologické filtrace ti aq fungovat nebude ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 20:42 Muž acik [416] Re: Myssinka
no můžeš mít v akva špatný poměr živiny-světlo,nejlépe si zkus pročíst tento článek: www.horacovoakvarium.cz/… a jestli opravdu odkaluješ i písek a dost začneš vrtat ve dně,tak si taky můžeš pěkně zadělat na problém... nejlépe nevrtat do dna,odkalovat jen lehce z povrchu,takto aspoň necháš v klidu nit.bakterie :) Co se týče hnojení,tak snad víš co a kolik toho aplikovat.Důležitá je i v akvariu osádka,zda je přiměřená velikosti akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 20:27 Žena Myssinka [0]
A měsíc už nehnojím, chtěla jsem zjistit jestli se něco změní když hnojit nebudu. Jestli to rostlinkám pomůže nebo ne. A nějak jsem nic nepostřehla smich Čím jsem hnojila mám v prezentaci. Uvažuji, že ale začnu zase hnojit, nechci mít škaredé rostlinky!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 20:26 Žena Myssinka [0]
No nekrmila jsem snad měsíc pořádně, portože rybyčky začli umírat, ani nežrali a otíky moc nekrmím, snad za ten měsíc jedna tableta jinak okurek jendou za čas. Nejsou vychrtlí, a jsou v pohodě, takže ty nějak neřeším. Měním vodu jednou týdně, předtím denně protože jsem se snažila srážet špatné hodnoty no3, které tam mám stále ve vyšších koncentracích, podle testu. Svítím max. 12 hod denně, někdy spíš méně 9-10 h. Akorát šněci mi tam teďka hodně kaděj, takže odkaluji dno taky jednou týdnně! :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 20:23 Muž acik [416] Re: Myssinka
když poradit,tak napiš více info: jak často a kolik krmíš,kolik hodin svítíš denně,jak často měníš vodu,jestli vrtáš nebo nevrtáš ve dně,hnojíš-nehnojíš? parametry vody se budou také hodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 20:18 Žena Myssinka [0]
Zdravím! Jak se porsím nejúčinněji a co nejrychleji samozžejmě :) zbavit černé řasy? Poté co mi uhynulo skoro celé osazenstvo v akvariu, s emi tahle řasa rozmohla skoro na všech listech rostlinek. Ty pak ztácí rychle listy, jelikož listy slábnou, žloutnou a nakonec se rozloží nebo upadnou. Také se mi rozmnožili šneci, tak nevím jestli ti, mi tam nedělají paseku. Rybky mi začly umírat nejspíš kvůli dusíku, do te%d nevím. tone Takže ted chci dát akvarko do kupy, jak vzhledem k rostlinkám, tak hlavně jeho složení vody, aby mi už rybky vydrželi o něco déle! Díky za rady, ohledně těch řas!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 20:13 Muž rybka1 [178] Re: NooBob
Ak ho mas na dreve daj ho s pod svetla bokom.alebo pockaj uvids co sa bude diat mna to tiez pokusalo co s tym mam robit.ked som ho doniesol domov bol krasny bez riasy no po case sa objavila a aj zmyzla.niekde som cital ze treba svietit cca 4h a postupne pridavat po 10-15minut az kym sa nedostanes na tu dobu svietenia aku chces.co je natom pravdy neviem nerobil som to tak.:-):-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 19:59 Muž PedroRabiaSorda [83] Re: rybka1
to určitě ne, ale nic lepšího mě nenapadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 19:55 Muž rybka1 [178] Re: NooBob
Neviem ci to vyriesis!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 19:52 Muž PedroRabiaSorda [83]
je pravda, že je kousek pod hladinou a svítí na ní studená bílá. počkám, jestli to nezmizí. přinejhorším ten list ustřihnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 19:47 Muž rybka1 [178] Re: NooBob
Ja som mal zelenu, v akva bola setriva ziarovka 11w 2500k vymenil som ju za diodovu 4w 6000k cize studene svetlo riasa zcervenela a odpadla odvtedy mam z riasamy pokoj:-):-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 19:36 Muž PedroRabiaSorda [83]
to nevím, všiml jsem si jí až když byla červená. a jestli předtím byla zelená, tak určitě ne dlouho, jinak bych si jí všiml dříve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 19:28 Muž rybka1 [178] Re: NooBob
Bola predtym zelena??? A az potom zcervenela??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 18:16 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: NooBob
Z tej fotky ak aj niekto vie, tak by len tipoval
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 18:04 Muž PedroRabiaSorda [83]
nikdo neví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 19:53 Muž PedroRabiaSorda [83]
Fotka k příspěvku Objevil jsem na anubiasu tuto řasu. Nevíte někdo o co jde a v čem je problém?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 18:51 R Muž romant [27987] Re: vendy
No je to ruducha a chtělo by to vědět co je ten filtr zač a rozhodně bych se nestyděl a přitlačil na výměny vody, řádně odkalil dno, nepřekrmoval, zjistil jak jsou na tom dusičnany a dával pozor na to honojení. Co je to zač, jaký dávky a jak často. Dopuje se akvo taky CO2 z venku? To svícení je jak dlouho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 18:24 Žena vendy [27] - Cichlidy – řasa
Fotka k příspěvku ahoj tetě se dělá řasa já je nemám tak nevím jak to řešit co s tím?Vím že je to takové střílení od boku profil tu nemá, akva 260L je založené pár měsíců,hnojí, akva je zarybněné čichavci,myslím gupky viděla jsem tam i ancíky, denisonovky vnitřní filtr...
Akva je komplet kupovaný se světly a filtrem...
Kytka je zasazena u filtru proudí na ní voda, osvětlení 2x 54w...
myslím, že řasa ji trápí i na více kytkách, jinak je koupe v tom savu jak píšete, ale není to ideální řešení takhle stále dokola... ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.02.2014 13:03 jamajcan Re: Designer
Mám to vyzkoušeno u Anubiasů a Microsoria.Poměr 1:20,cca.5min,bez problémů. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2014 12:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vaaclav
Tuzsi rostliny a mechy vydrzi 1 dil Sava na 19 dilu vody po dobu 120 sekund. Rasu to likviduje dost spolehlive, rostlina prezije. U mechu je to o stesti, sice ho uz 120 sekund nekdy poskodi, ale znovu obrazi a rasu to znici. U jemnejsich rostlin je to problem, ale vetsinou rostou rychle, takze staci vybrat nezaraseny kousek, nebo obrat rasu jak to jde, a nechat rozrust.

Lze najit i delsi doby pro Anubias s timto pomerem Sava s vodou, ze je take vydrzi, ale nevidim k tomu duvod, 120 sekund je pro rasu slusna jistota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 10:29 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vendy
U hodně napadených rostlin řasou je předpoklad že v předchozím akváriu rostly poměrně špatně nebo pomalu a třeba u anubiasů doporučuji vykoupat v roztoku sava (návod tu určitě někde je). Jinak všechny rostliny doporučuji desinfikovat. www.aquapage.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   15.02.2014 09:48 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Marcel G
Pokud se někomu tyhle řasy v akváriu netvoří (neznamená že tam zárodky nejsou) tak tím že si je přinese na rostlině neznamená že se mu rozšíří. Kdyby k tomu měl podmínky už by je tam měl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 08:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vendy
Co si donesu vydezinfikuji a pak to jde do akvaria klidne i zarasene, jen to nejhorsi dam pryc. Kdyz akvarium funguje jak ma, rase se moc nedari. Stejne nemuzes nikdy rict, ze v akvariu nemas zarodky vsech moznych ras, to se proste v beznych akvariich neda. Muzes mit ale akvarium ve stavu, ze se rasam nedari, tak at si tam jsou, kdyz nejsou nikde videt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 08:12 Žena vendy [27] - CichlidyRe: vaaclav
No to nevím jestli u starých, ale jednu rostlinku bych musela otvrhat komplet všechny listy a druhá má prostředek napadený
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 07:49 Marcel G Re: vaaclav
Jedná se většinou o řasy rodu Coleochaete. Trochu bych si ale dovolil polemizovat s názorem, že se "nepřenášejí". Myslím, že se určitě nešíří do okolí tak dobře, jako jiné řasy, ale rozšířit se na jiné rostliny určitě časem mohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 21:45 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vendy
Zelené tečky na listech se většinou objevují na starých listech a ty můžeš odstranit. Přenosné ale nejsou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 21:36 Žena vendy [27] - Cichlidy – přenos řas
ahoj chtěla jsem se zeptat zda je řasa- zelené tečky na listech přenosná? Když si přinesu napadené rostliny, zda v mém akva se to rozleze nebo jen na té kytce? u mne se žádná řasa a rostlinách nevyskytuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2014 14:45 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RomanMch
Pece o akvarium neni v pripade ras na rostlinach k tomuto tematu OT ani nahodou. Uz jen pravidelne vymeny vody dost vyrazne znesnadnuji rasam zivot. Akvarium kde funguje nitrifikace nemiva problem s hnedou rasou. Akvarium bez hniloby ci filtru presprilis plneho organickych necistot se snaze vyhne Sinici a Ruduse. Akvarium se spravnym proudenim zase netrpi jemnymi smotky/chuchvalci zelenych ras. Dobre fungujici akvarium bez dodatecneho hnojeni a spravnym svetlem se take vyhne rasam velice snadno. A akvarium se spoustou rostlin rostoucich jak jen mohou take vyrazne problemy nemiva, jenze ty se zase musi casto udrzovat v mezich. Takze o cem to je? Vsechno jen o tom, co kolem toho delame a nedelame. Je to cele vlastne jen udrzba, at uz ji to vyzaduje v ruznych pripadech ruzne casto a v ruznych podobach ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 12:52 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: Designer
Samozrejme, ze to nedelam pravidelne. Ale jinak je to diskuse o pristupu k akvarku a peci o nej. Ale to uz by bylo off topic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 10:34 Marcel G Re: Designer
Souhlas. Většina bakterií se údajně zdržuje v prvních pár centimetrech substrátu (kde mají ještě dostatek kyslíku). Další bakterie se pak zdržují kolem kořenů (kde mají rovněž dostatek kyslíku). Odstraněním vrchní vrstvy substrátu tedy přijdeš o velké množství užitečných bakterií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 10:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RomanMch
Zbavil ses organickeho odpadu jak to jen slo a Ruduse se to nelibi. Jednorazove pri prusvihu to chapu, ale delat to stale dobre neni, specialne ta ocista tretiny pisku neni vubec to co by se melo delat nejak pravidelne. Jemne obcas odkalit, no jiste, ale s rozumem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 07:47 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: pancéřníček
jsou to negativní zásahy do rovnováhy akvária

Tak jiste ze je to negativni zasah do rovnovahy akvaria. Jenze pokud tam mam ruduch pomalu vic, jak rostlin, tak je neco s rovnovahou spatne. Dlouho jsem se k tomu odhodlaval, ale kdyz nic jineho nepomahalo, tak jsem to udelal a behem 14 dnu po tomhle zakroku zmizela pulka ruduch. Po dvou takovych zakrocich mi zustaly zbytky ruduch jen na starych anubiasech, nove se netvori a tim padem je problem vyresen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.02.2014 20:06 Muž pancéřníček [168] Re: RomanMch
RomanMch napsal: ... a jednou za mesic odsaju hadici tak 1/3 pisku, vyndam sutry a vsechno dukladne vymyju...
Tak něco takového bych tedy nikomu neradil, jsou to negativní zásahy do rovnováhy akvária, tudy cesta určitě nevede ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 09:10 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: Nicky
Ruduchy jsou strasne urputny rasy. Ja s nimi bojuju uz nekolik mesicu a ustupuji hoodne pomalu. Takze trpelivost. S filtrem pozor, ruduchy maji rady proudeni vody, ktere jim prinasi ziviny. Takze vykonny filtr ano, ale proud na vytoku omezit - ja ho napr. "rozbijim" korenem, nekdo pridusi vytok molitanem a tak. Pomaha dukladne hloubkove odkalovani jednou za tyden a jednou za mesic odsaju hadici tak 1/3 pisku, vyndam sutry a vsechno dukladne vymyju. Do akvarka jsem dosadil par Valisnerii, jsou velke a rychle rostou a nadavkem prihnojuju cistym uhlikem (EasyCarbo). S timhle rezimem se mi dela zelena rasa jen na celnim skle, protoze akva stoji proti oknu, ale je ji malo a staci ji jednou za tyden lehce stahnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 07:13 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: jamajcan
Test mám od Tetry a rozhodně funguje, před pár týdny jsem měřila stav zabíhajícího se akva a lítalo to pěkně. Ruduchu u výpusti filtru a přímo na ní jsem měla vždycky, ve všech akva pár štětiček a tím to končilo. Budu to sledovat (i tu ruduchu) a kdyby ani silnější filtr nepomohl, budu se snažit to nějak dál řešit.

Ještě mě napadá, co teplota vody a řasa? Zvýšení o 2 stupně může mít vliv?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 07:01 jamajcan Re: Nicky
Právě na tu ruduchu se zaměř nejvíce.Začíná to pár štětičkama a končí leckdy kalamitou,a je to řasa která patří k nejurputnějším,takže ji podchyť hned v zárodku.Železo má podle určitých informací taky ráda a v kombinaci s nadbytkem živin bych si na ni dal vážně pozor!Pokud jsi měřila vstupní vodu testem od Rataje,tak šarže,ktará ma expiraci letos ,mám pocit,že někdy na podzim,už neměří.Ten šedý prášek to má za sebou. Zajdi si ho rovnou vyměnit tam,kde jsi ten test koupila za čerstvější.V poslední době,bylo u mě pár lidi.s tímto testem s tím,že mají dusičnany na nule.Ve finále tam bylo těch dusíků po přeměření funkčním testem okolo 50mg/l.Kvalitní filtrace samozřejmě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 06:49 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: jamajcan
Díky, nicméně ruduchy mám opravdu jen pár kousků, ta mi nevadí, spíše ta zelená.
Mám tu testy na NO2, měřila jsem vstupní vodu, nic, v akva měřím pravidelně a málokdy je tam nějaká koncentrace (a testy fungují, u nově zaběhlého akva jsem měla vysoké koncentrace).
Ta voda nebude vyloženě tragická, pijeme ji tu a jsme v pořádku (já si ji tedy radši převařuju, zbytek rodiny ne), ale asi bude na ty živiny o malinko bohatější než chlórovaná z řádu. Jinak je prý železitá, měkká, lehce kyselá.

Jestli ono to opravdu nebude tím slabším filtrem, dřív jsem měla kytek míň, rybek víc a řasa byla jen občas na skle. Pravda, neměla jsem jednu chvíli časovač (porouchal se :-( )a svítila jsem podle toho, jak jsem si vzpomněla, ale jinak je vše stejné. Filtr jsem musela vyměnit měsíc a půl zpátky, ale asi ho tam zase šoupnu a uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 05:36 jamajcan Re: Nicky
Ahoj.Na první místě,zkus alespoň změřit obsah dusíkatých látek ve vstupní vodě.Změřil bych i fosforečnany.Tady by podle mě mohl být zakopaný pes.Mělká studna a zemědělská oblast,v kombinaci s momentálním počasím,to by se mohlo rovnat vysoké koncentraci těchto živin.To by mohlo dělat v nejbližším čase,velké problémy.Světla máš dostatek,a když budeme vycházet z předpolkladu,že živin tam bude taky nadbytek/podle mě asi ano/,tak ubráním osvětlení kytky ještě zpomalíš,koncentrace živin bude ještě růst a řasy se rozbují ještě více.Takže,buď stáhnout osvětlení,ale zároveň i obsah živin ve vodě,což asi nebude reálné,pokud je vysoký obsah N látek ve Tvojí vodě,nebo podpořit růst rostlin přidáním C/uhlíku/,nejlépe ve formě Co2/pro začátek burčák/v kombinaci s glutaraldehydem/PMFE,EasyCarbo,apod/.Druhý jmenovaný ruduchu ničí při přímé aplikace spolehlivě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 00:54 Žena Nicky [195] - Labyrintky
Ahoj,
pročítám to tady, co se dá, ale stejně... mohli byste se prosím juknout sem: rybicky.net/nadrze/16781 a zkusit odhadnout, zda tam vzhledem k rybí osádce bude dost živin, nebo mám přihnojovat? Rostlinky jdou, jako šílené, řasa bohužel taky (hlavně na listech rostlin, na skle trochu, jinde mě zas tak netrápí). U výpusti filtru je trochu těch načernalých rozježených bambulek na blízkém kořenu a skle, ale žádná tragédie. Nicméně mě nebaví 2x týdně řasu otírat a na těch lupenech přestává vypadat hezky, obzvášť když chci rostlinkami někoho podarovat (a to je vzhledem k rychlosti růstu každý měsíc).

Svítím tím, co tam je napsané, 12 hodin denně. Akva jinak stojí v temném koutě.

Já si za sebe myslím, že tam je živin dostatek, odkaluju nejméně jednou za týden, většinou to nevydržím a máchám se v tom co 4 dny, kolik je tam bordelu. Navíc nám tu z vodovodu teče něco, co by nám asi zakázali i pít (mělká studna, zemědělská oblast...), ikdyž je to bez barvy a zápachu. Takže stáhnout osvětlení?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 13:03 Muž kopi [0] - Živorodky – ruducha
Dobry den mam problém s rasou (ruduchou)četl jsem spoustu rad ve forum a svítí my akvárium od 7 hodin od rana do 21 do večera a rasa je furt mam i zapojené co2 a podle rad svítím zarivkama HAGEN Aqua-Glo fialová 2x36W a take nic tak se ptám čim to muže byt děkuji za odpovedi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 00:33 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: deck
...No ale pokud je akva třeba proti oknu, tak to muže být tim...
Prakticky skoro vyloučeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 23:41 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: 8kacena8
Měl jsem podobný problém, akva jsem měl naprosto bez řas, do té doby, než mi praskla zářivk a. Hned jsem si koupil novou v "akvaristice" a řasa během tří dnů fakt všude. Poté jsem koupil zářivku Aqua-glo (určitě nic nejlepšího) a řasa se už nedělala. No ale pokud je akva třeba proti oknu, tak to muže být tim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 23:25 8kacena8 – Rasy na skle,kamenech i rostlinach ...
Hojky všichni,
RASY DO TRECH NEDEL V NOVEM AKVARIU!!!
Poridil jsem si novy SET na 200L,ke kteremu bylo dodano jako soucast také osvetleni. S dvouma trubicema ( 90cm ), kazda o 30W. Řekl bych ze asi nejake obyc zářivky ... Asi do trech nedel se mi ale zacaly delat RASY a to jak na skle, na kamenech, ale take na listech rostlin. Do ted, co jsem mel stare akvárium jsem takove problémy nikdy nemel ... Muze to byt prave nevhodnym osvetlenim?! Mohl bych poprosit o vase názory a rady jak osvětlit akarium ( spravmne jak pro rybky, tak rostliny ) a při tom se zbav RAS???
Diky za vase opovedi ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 08:09 Muž Robo [45] Re: Designer
Ještě mě napadá nepoměr mezi NO3 a PO4. NO3 mám 25mg/l a PO4 je 0,4mg/l na skle se mi dělá ta přisedlá řasa GSA a to mi nedělalo když jsem měl NO3 10 mg/l a PO4 0,4mg/l. Zvedl jsem to NO3, ale PO4 zůstalo.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 20

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 37102x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6965-rasy-na-rostlinach-?od=301