Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy na rostlinách

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Řasy na rostlinách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2020 18:33 Žena Drea94 [6] Re: vaclav
Takže to nemám riešiť? Nie je to iba na týchto rastlinkách alebo aj na egerii a limnophile napríklad, tieto som odfotila lebo sú bližšie a bolo to lepšie vidieť :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2020 15:15 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Drea94
Je to zřejmě nedávno zasazené a to co se ti zařasilo jsou nerostoucí emerzní listy, Musíš počkat jestli se vytvoří nové. Jinak je to sázeno příliš na husto měla jsi je rozsadit v menších počtu ale teď už na to nesahej. Nějaká řasa se ti ze začátku vždy objeví. Počítej s tím že ne vše co zasadíš ti poroste. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2020 10:09 Žena Drea94 [6]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, prosiim je toto riasa na tých rastlinkách? Prípadne im niečo chýba? Ak hej tak mi odporučte prosím nejaké testy ktoré mám kúpiť na živiny vo vode, mám totiž len základné na ph, no2, no3 a chlór. A ak to je riasa tak aká a čo s ňou? :-|
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2020 21:23 Jarden Sk Re: vinni
Grower skôr light, Seachem, Easy life , Profiplants, u týchto vieš použiť základ plus -N a P a Fe zvlášť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2020 20:58 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vinni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2020 20:16 Muž vinni [0] Re: Jarden Sk
Mohl by jsi mi prosím nějaká kvalitní hnojiva doporučit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2020 18:47 Jarden Sk Re: vinni
Ahoj, ja metodu estimative nepovažujem za dobrú, aj pri výmene 1/2 vody príde k naakumulovaniu prvkov hnojiva a problémy so stagnáciou rastlín a riasami.Takže za mňa určite testy a vedieť aj keď orientačne kolko čoho v akva je, neskôr sa prepracuješ k PPS pro, čo považujem pre ryby a systém akvária najvýhodnejšie hnojenie/v high tech akváriách to chce však veľa skúseností/..Kým som nezačal hnojiť pomocou testov, tak boli problémy neustále,chvíľu to šlapalo a potom vždy niečo. Takže za mňa radšej pridávať prvky samostatne a regulovať množstvo podľa potreby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2020 17:18 Muž vinni [0] Re: Jarden Sk
Moc děkuji za rady, kterými se budu určitě řídit.Vodu měním kazdy tyden 50% a ve filtru aktivní uhlí mam. Zatím hnojím hnojivem Fluorisch dle návodu.Nedávno jsem četl o hnojení metodou Estimative index. Jaký je na ni tvůj názor? Tímto odpadá měření vody a rostlinám nehrozí hlad. Nebo mám jak píšeš přidávat jen dusičnany a fosforečnany? Díky potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2020 21:09 Jarden Sk Re: vinni
Pozri, 2 mesiace staré akva a pri tvojom substráte v ktorom nie sú žiadne živiny musíš hnojiť aj CO2 je hnojivo čo pridávaš a to sa pridáva ak je silnejšie svetlo. Lenže hnojenie obsahuje dodanie aj ostatných zložiek výživy makro a mikro živín tzn. NPK S,Mg,Ca a mikroprvkov a tie nedodávaš-rastlinám chýba, strádajú a nerastú vzniká viac org. odpadu z rastlín a to využívajú riasy.Trochu teórie..
Opatrenie je začať rovnomerne hnojiť, kúpiť testy na vodu /napr.Sera,JBL/NO3, PO4 a hnojiť.Vyber si nejaké zákl. hnojivo -výrobcu a k tomu aj N a P hnojivá ktorými si nastavíš hodnoty./pozri si napr. môj profil a nastav na tie na začiatok..
Údržba- každý týždeň vymeň polovicu vody, prihnoj a do filtra daj akt.uhlie alebo Purigen.
Funguje to, iba to musíš striktne dodržiavať. Lenivosť, je najväčší nepriateľ akvaristu !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2020 20:16 R Muž ctibum [6926] Re: vinni
Zkus mrknout na odkaz v modrém rámečku nahoře ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2020 19:25 Muž vinni [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Může mi prosím někdo poradit, co je tohle za řasu, proč se tvoří a jak se ji zbavit ? Mám ji skoro na všech rostlinách.Moc děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2019 21:48 Muž vlka [3453] Re: strejc
Tady je pár dobrých rad: novy.akvaportal.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2019 23:52 strejc Re: Smetany
jasně,tak mám přidat rychle rostoucí rostliny,jo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2019 23:18 Muž Smetany [1226] Re: strejc
Já bych přidal vzduchování (na noc). Dál máš málo rychlerostoucích rostlin. Obecně mi přijde že rostliny moc neprosperují. Na tom to chce zapracovat. Nejlepší by bylo udělat prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2019 23:08 strejc – řasa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,mohl by mi někdo poradit prosím...mám akva o rozměrech..40*40*30cm.v něm jen krevetky,substrát mám unisoil a podklad staré dno,světlo mám doma dělané z led pásku 5630,36w a 3600lumenu,svítím ná padesát procent výkonu,a 10hod.deně,přidávám co2 citronka,soda,hnojím pmdd 2ml deně a přídávám 1ml železa,draslíku a fosforu,kytky jsou microsorum,mechy,bacopa karolina a nějaká ta kobercovka,no a pořád se mi tam dělá nějaká řasa nebo co to je,je to hnědé jako bordýlek to vypadá a jde to z části odsát ale pokaždé se to udělá zpět,akva je cca.5měsícu zajeté,jinak filtr závěsný 500l/h,náplně biomolitan a porézní keramické válečky.Už si nevím rady co mám dělat,mám tam i vlásečnicovou zelenou řasu,prosím poradte...děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 14:23 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kmara
Zkusil si snížit osvětlení nebo ho dát vejš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 13:08 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: kmara
Tahat rukama. Beze srandy. Finální dočištění pinzetou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 13:00 R Muž ctibum [6926] Re: kmara
Já většinou počkám a ono se to časem vyřeší samo :) Vláknitou jsem namotával, až jednou najednou zmizela, zelenou na površích neřeším, všelicos se na tom pase, jen z předního občas seškrábnu. Ale on ti určitě někdo poradí, co s tím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 12:51 Muž kmara [10] - CichlidyRe: ctibum
Na takovou krátkou moc špejle neplatí :)
Už mě to se.. ty řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 12:42 R Muž ctibum [6926] Re: kmara
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 12:39 Muž kmara [10] - Cichlidy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, jak mám bojovat proti takové chlupaté řase na rostlinách? Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.01.2018 13:05 Muž paulo [58] Re: vaaclav
Musím potvrdit že Excel mi sice odstranil stetickovou řasu, ale zdecimoval mi Monte carlo a mechy....ted čekám jestli se malokvetka vzpamatuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2018 10:28 Muž Jarry [1437] Re: Pepan
Krevetky jsou podle mého nejlepší způsob, jak udržet akvárium téměř zcela bez řas, bohužel, musí tomu většinou odpovídat i rybí osádka:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.01.2018 08:34 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: SorykCZ
Když se mi po založení akvárka začaly dělat řasy v Korálovém, na radu jednoho místního vorezlého redaktora jsem použil plovoučky a k tomu jsme nasadil krevety japoniky. No a tahle kombinace si s tím poradila. Používat chemii na tyhle problémy totiž znamená žadonit si o problém. Pokud s tím člověk skutečně neumí, může nadělat více škody než užitku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2018 08:21 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: SorykCZ
To si musíš vybrat sám jestli tě to vadí nebo ne, nebo přejít na jiný druh který není tak velký a dosahuje jen k hladině. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2018 00:28 Muž SorykCZ [1] Re: vaaclav
A co se s tím dá dělat nebo to nemám řešit když je to jen na části kde leží na hladině
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.01.2018 00:13 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: SorykCZ
Pozor na tekutý uhlík je to něco jako savo a mohlo by ti to rostliny poškodit. Proud to může ještě zhoršit ale to musíš vyzkoušet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2018 00:03 Muž SorykCZ [1] Re: vaaclav
Tak stačí zvýšit průtok a myslí že něčemu pomůže tekuté co2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 23:56 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: SorykCZ
Jsou to rostliny do velkého proudu www.youtube.com/… pokud je máš na nehybné hladině přímo pod světlem z řasou budeš muset počítat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 22:21 Muž SorykCZ [1]
Zdravím koupil jsem si vallisnerii a na listech jak jsou položeny na hladině tak se začala tvořit řasa ale jen tam kde svítí přímo světlo . svítím 9 hodin bez přerušení . Odkaz je ukázka z internetu jak vypadají listy nešlo to vyfotit aby to bylo vidět
www.vitaplant.cz/…
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2017 19:28 Muž muťa [554] - RostlinyRe: fingerstyle
No já mám tvrdou vodu okolo 18Gh taky. Vybíral jsem už podle toho rostliny takové, které jsou podle atlasu do tvrdé vody. Pochopitelně jsem neodolal a taky dal jiné a kupodivu rostou ( mimo Blyxu která se tváří už půl roku, že je jen na návštěvě). Údržbu dělám co 7-10 dní a poctivě odkaluji. Trochu, opravdu jen místy ( především na kořeni) se objevuje štětka, ale musím říct že se objevila, jakmile jsem trochu začal flákat to odkalování. Mám stejný, ale větší set od Juwelu a s tím světlem jsem se rozjíždět dost pomalu. Dvě zářivky jsem vyměnil za teplejší odstín a mám jen dva reflektory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2017 18:14 Muž Jarry [1437] Re: fingerstyle
Odpadní voda mi na tom taky vadí nejvíc, ale nakonec méně, než důsledky tvrdé vody v akváriu:-) Tou základní RO vyrobím přes 100l za 12 hodin (ze studené vody, s jednou membránou, bez pomocného čerpadla). Když budeš měnit třetinu vody týdně, tak to máš 100l vody. U tebe bych to ředil 1:3, což odpovídá 75l vody z osmózy týdně, to není zas tak hrozné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.07.2017 15:09 Maq Re: fingerstyle
fingerstyle napsal: Pořád se mi objevuje černá štětičková řasa.
Zkusím Ti dát ještě jeden námět k přemýšlení: Já jsem udělal zkušenost, že tyhle řasy (a jiné, třeba zelená vláknitá, žabí vlas, a tak) se objeví, jakmile je ve vodě víc rozpuštěných organických látek. (Já jsem takový "machr", že jsem je i dobrovolně přidával, a tak jsem tu souvislost odhalil.)
Zkus častěji měnit vodu, zredukovat krmení, a možná filtraci přes aktivní uhlí nebo Purigen, či něco podobného.
P.S.: Jeden z místních uživatelů, DavFM, se pravidelně vyskytuje v mých modlitbách díky tomu, že mi pomohl přemoct pochybnosti a pořídit si reverzní osmózu. Ve srovnání s ostatními akvaristickými náklady je to fakt maličkost. Přínosy jsou nezměrné, teď je ze mě docela jiný člověk! smich
Měkčí voda prospěje Tvým americkým rybám, řasy v ní rostou míň, a o rostliny neměj strach, porostou líp. Krom toho vezmi v úvahu, co Ti píše Václav o tvrdé vodě + CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2017 14:42 Muž Jarry [1437] Re: fingerstyle
Otázka je, jestli je to tak dobře s tím CO2, určitě bych dal do akvária dropchecker, jestli ho tam nemáš, abys měl představu, kolik ho tam opravdu je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2017 12:59 fingerstyle Re: vaaclav
Tak já zkusím tedy světlo ubrat.Do teď jsem šel spíše cestou dohonit živiny víc světlem.Tak ho uberu a uvidím co to udělá.Zapnu jednu rampu na 8 hodin (15-23 hod)Přidávat CO2 moc smysl si myslím nemá.Bez CO2 za 24 hod stoupne ph na 8 .Tak když udržuju CO2 na hodnotě PH 7.3 tak si myslím je to tak ok.Je krásně vidět jak se to cca co hodku sepne,třeba hodku to bublá a pak se to zas vypne.Tak uvidím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2017 12:33 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: fingerstyle
V prezentaci je možnost založit si "Měření" je to i pro tebe dobrá věc aby jsi měl přehled. Já bych se té dovolené nebál ono je někdy lepší na to moc nesahat. To světlo na dvě rampy je opravdu hodně. S tak tvrdou vodou nemám zkušenost a mnohokrát jsem už četl že v takhle tvrdé vodě CO2 moc nefunguje. www.rostlinna-akvaria.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2017 12:32 fingerstyle Re: Jarry
Jo dropchecker mám.Na 6.9 ph je už skoro žlutej.Ikdyž ryby to zvládali v pohodě.Ale dočet jsem se že nemá smysl udržovat vysokou koncentraci CO2.Že by se měla pohybovat tak do 20 ml/l .Na RO my vadí ta odpadní voda.A taky že bych 120 l sud napouštěl třeba 20 hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2017 12:29 Muž Jarry [1437] Re: fingerstyle
Z mých zkušeností ruducha jede, když je málo CO2 a hodně světla. Spojitost s hnojením jsem nezaznamenal, při nedostatku dusíku mi roste řasa zelená a hnědá vláknitá:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2017 12:24 Muž Jarry [1437] Re: fingerstyle
Zkus zkrátit dobu svícení, jednu rampu 8-9h, do toho druhou na ty 4h třeba. Problém může být i s tvrdou vodou, jestli neměníš velké objemy vody a chceš se rostlinám věnovat, tak bych popřemýšlel nad osmózou. Taky mám tvrdší kohoutkovou vodu (15GH) a už jsem to s ní vzdal - není to žádná velká investice, řekl bych, že rozhodně menší, než co jsem utratil za rostliny, které mi v tvrdé vodě nerostly a musel jsem je vyhodit:-). Máš na CO2 dropchecker? Měřením pH v akváriu bych se moc neřídil při odečtu koncentrace CO2, je pravda, že mě vždycky nastoupila černá řasa, když bylo CO2 málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2017 12:20 fingerstyle Re: vaaclav
Hlídám si NO3.S KNO3 sem na cca.25 ml/l kdybych ho nepřidával tak budu na hodně nízkých hodnotách.Jinak mám testy na fosfor a N-látky.To by mělo být v poho.Dávkování jsem volil horní hranici,jelikož si myslím že mám AQ dost zarostli.V sobotu odjíždím na týden na dovču.Tak se děsím co najdu.Teď jsem zase začal mít strach z toho přidání druhé rampy na ty 4 hodky.Tak to asi zase vypnu a budu svítit jen na jednu.Už začínám být paranoidní :-)
EDIT: ještě mi třeba opadávají lístky na stonovkách.Co chvilka to musím oddělávat ze sacího koše.Tak nevím jestli něco chybí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2017 12:07 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: fingerstyle
Nějaké testy máš, nebo tam to hnojivo sypeš od oka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2017 10:09 fingerstyle
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pořád se mi objevuje černá štětičková řasa.Už nevím co s tím mám dělat.Podle mě se pořád nemůžu trefit do síly osvětlení vs. hnojení.Ph udržuji na 7.3 takže bych tam měl mít teoreticky kolem 20 mg/l CO2. Hnojím každý den 15 ml PMDD+ KNO3 (bez hořčíku) Pořád si s tím světlem hraju.Zkoušel jsem svítit jen na jednu rampu 2x54 w pak dát na jednu zářivku Juwel reflektor.Vždycky otrhám postiženy listy a za týden-dva se to tam objeví znova.Už několik týdnů dávám ráno při vypnutým filtru (na 15 min) tekutý uhlík.Musím říct že perfektně funguje na kořeny.Tam to fakt mizí před očima (v přímé aplikaci na řasu).Ale na rostliny to moc vliv nemá...Teď zkouším svítit na jednu (přední) rampu 12-23 hod + přisvítit zadní 17-21 hod.Nebo možná toho světla na ty živiny co tam dávám je pořád málo tak bych pak moch zkusit svítit celej den naplno 4x54 w.Kolik by jste mi na to moje Aq radili wattů? Já už fakt nevím...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.05.2017 11:21 R Muž romant [27987] Re: zdedo
Sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 11:18 zdedo
Fotka k příspěvku Pomohl by mi prosím někdo identifikovat řasu na rostlinách a skle?
Děkuji předem :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2017 12:49 Zdena1985 Re: Sidonie11
řekl bych ze zacina ruducha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2017 11:20 Žena Sidonie11 [1] – Černé okraje lístků
Ahojte, objevily se mi na některých rostlinkách černé konce lístků (v případě bahničky tmavnou špičky stébel) - viz fotky tu: rybicky.net/nadrze/26669… (album "řasy...?". Mám podezření na nějakou řasu, ale nejsem si jistá. Poradí prosím někdo, co to je a co s tím? Díky moc!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 15:36 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Iv
Záleží jak silné je světlo, já měl vždycky slabší a tak jsem svítil od začátku 10-12 hodin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 14:05 Iv Re: vaaclav
dekuju, doufam, ze to tak bude potlesk
EDIT- kolik hodin denne bych mela svitit nez tam budou rybky? Svitim 8 hod., ale tady nekdo psal ,ze je to moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 14:02 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Iv
Až budou ryby tak to většinou zmizí je usazený kal na rostlinách. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 13:54 Iv Re: Zip
ok, voda byla z vodovodu, tedy pitna. muze to byt z jinych rostlin? Pravda, rostliny na druhe strane Akva jsou ciste.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 20

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 37102x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6965-rasy-na-rostlinach-?od=51