Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy na rostlinách

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Řasy na rostlinách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 22:28 Muž acik [416]
jeeee ja dnes zanedbal vymenu vody,no co, at se rasy mají :-D potvory skaredy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 22:18 Muž acik [416] Re: romant
říkám si,že je nejjednodušší pěstovat řasu,ta frčí jako blázen,co bych měl kupovat nějaké kytky :)
romant napsal: Nechci malovat obrazce na zeď, ale právě v nově založených nádržích bývá pro výskyt řas všeho možného druhu dobré prostředí, ale jak uvádím, jedná se vždy o originální prostředí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 22:13 R Muž romant [27987] Re: polarniliska
Nechci malovat obrazce na zeď, ale právě v nově založených nádržích bývá pro výskyt řas všeho možného druhu dobré prostředí, ale jak uvádím, jedná se vždy o originální prostředí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 22:11 Muž polarniliska [2]
Je to nově založené AQ. Tak snad tam ty podminky nejsou vhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.07.2013 21:57 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: polarniliska
Zalezi na podminkach,ktere mas v nadrzi,kdyz nebudou vhodne tak ti tam rust nebude,kdyz ji budou vyhovovat tak ti tam poroste i kdyby si ji tam neprinesl na rostlinach! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 21:47 Muž polarniliska [2]
Ahoj,
tak jsem zjistil, že na rostlinách které jsem dostal, je Rudocha. Měl jsem je tři dny v akva. Myslite že je to v háji a budu sní bojovat? Že jsem si ji do AQ natáhnul?
Dík za každou odpověd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 18:31 Muž azonic [63] - RostlinyRe: oleksakk
S největší pravděpodobností můžou. Nějakou dobou jsem se potýkal s vláknitou řasou kterou jsem si přitáhl s kytkama, bohužel žádné opatření proti ni nebylo efektivní. Nakonec zabrala až "armáda" Japonic palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 09:20 Muž oleksakk [4] - Miniakvária
Ahojte,
mám otázku. Stala sa mi zaujímavá vec. Keď som kupoval rastliny 3 týždne do zadu tak bola jedna egeria trošku na jednej rastlinke zariasená a na cabombe bolo trocha čiernej riasy. Čierna riasa sa dostala po celej 1 rastlinke. Egeria bola taktiež skoro celá zariasená ale komplet celá rastlinka ale zelenou riasou vláknitou. Na filtry sa začala tvoriť tiež zelená riasa aj na skle. Pred včerom som kúpil krevetky 16 kúskov a 1 neritinu. Keď som včera ráno vstal a pozrel sa do akvária egeria bolo skoro celá očistená a cabomba polovica tiež. Včera mi prišla novinka od rataja CO2 vital a pridal som ju včera 1ml. Dnes som vstal a v akváriu nie je žiadna riasa. Myslíte že môžu za to krevetky ? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 08:19 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: jamajcan
to se ovšem týká jen řas přisedlých, třeba zelená vláknitá roste i na zdravých kytkách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 04:50 jamajcan Re: Mrlim
Tu Plevunku,na které Ti začala ta ruducha bujet odstran ze svého akvária.Je to kytka velice náročná na světlo a ve Tvých podmínkách v podstatě živoří a jak známo,řasy se tvoří v první řadě na rostlinách,které neprosperují a jsou ve špatné kondici.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.03.2013 23:13 Muž lojzalojzovic [327] Re: Mrlim
ne ne dve tri hodiny usilovneho cteni, par odskoku na dalsi odkazy a sem teoreticky vybaven na boj s ruduchou, ted jenom doufam ze se mi v akva neudela a nebudu to potrebovat X-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 23:02 Mrlim Re: lojzalojzovic
Díky. Uf tak to bude fuška než se ktomu dočtu co stím ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 22:22 Muž lojzalojzovic [327] Re: Mrlim
zrovna se prokousavam timhle vlaknem
rybicky.net/forum/6020-rasa--uz-si-nevim-rady--ruducha…

doporucuju precist ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 22:14 Mrlim Re: azonic
A mám to nějak vyhubit?Je to nějak škodlivé pro rostliny nebo ryby ? Díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 20:51 Muž azonic [63] - RostlinyRe: Mrlim
To bude ruducha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 20:30 Mrlim – ŘASY ?
Fotka k příspěvku Zdravím ...Na kamenech v akváriu se mi začaly tvořit takové šedé chocholky blízko sebe.Teď už se mi to objevuje i na rostlinkách.Je to nějaký druh řasy ,nebo je to něco jiného ? Nevíte z čeho to mohlo vzniknout?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 12:33 Muž azonic [63] - Rostliny
Jestli ti jde o to zbavit se tý sinice tak zvedni NO3 palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.02.2013 12:07 Muž riso [129] - CichlidyRe: Askanius
a taky udelej neco s tim dnem. Zrnitost je moc hruba a mezi tema sutrama se ti urcite drzi hodne bordelu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.02.2013 11:16 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Askanius
Jestli myslíš to tmavě zelený tak je to Sinice. Jestli tě trápí ty černé štětky tak hledej co dělat s Roduchou. Bylo toho tady v diskuzích napsáno víc než dost tak snad najdeš řešení.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 11:06 Askanius – Pomoc prosím
Fotka k příspěvku Nevím co to je a jak se toho mám zbavit?Šíří se to i na dno.Takže prosím poradtě co stím.Děkuji za rady.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 17:06 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: bulawaio
Fotka k příspěvku Mícháte jabka a hrušky.
Dle mého názoru se nejvíce uhlíku, který je přítomen ve vodě vyskytuje ve formě CaCO3 MgCO3 Když nebudu slovíčkařit, tak v tomto máte pravdu. Např. při pH 8,5 je podíl HCO3 : CO2 99:1, kdežto při pH 7 je to 80:20. Ale já reagoval na:
bulawaio napsal: změnit vlastnosti vody za měkčí, tím bude v akva víc volného CO2
To není prostě pravda. To, že bude v tvrdší vodě více volného CO2 než v měkčí vodě se dá vyvodit z upravené Henderson-Hasselbachovi rovnice: pH = 6,38 + log ([HCO3-]/[CO2]) a pH = 10,38 + log ([CO32-]/[HCO3-]), kterou když zkonstruujete dostanete graf závislosti forem uhlíku na pH. Pokud změníte alkalitu, tak procentuální zastoupení jednotlivých forem bude stejné, ale jejich množství se zvýší. Viz. např. tillmanova tabulka, která říká, že při pH 8 a alkalitě 2 °dKH je ve vodě 6,7 mg/l CO2. Kdežto při alkalitě 10 °dKH je ho tam 26 mg/l.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 12:01 Muž bulawaio [92] Re: Johan
dle čeho soudíš? Dle mého názoru se nejvíce uhlíku, který je přítomen ve vodě vyskytuje ve formě CaCO3 MgCO3, který se navázal právě do těchto sloučenin, který jak je vidět, anubiasy odebírají a proto je na jejich listechvysrážen vápník. Proto bych řešil změnou uhličitanové tvrdosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 11:08 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: bulawaio
změnit vlastnosti vody za měkčí, tím bude v akva víc volného CO2 vhodného pro anubiasy Za stejného pH je v tvrdší vodě více volného CO2 než v měkčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 09:41 Muž bulawaio [92] Re: romant
hlavním problémem je v tomhle případě tvrdá voda, protobych doporučil spíše změnit vlastnosti vody za měkčí, tím bude v akva víc volného CO2 vhodného pro anubiasy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2013 21:00 Muž Toník [396] Re: cervik98
Musím svůj výrok poopravit.
Zvýšení koncentrace CO2 má vliv na zvýšení rychlosti fotosyntézy; rostliny lépe využívají světelnou energii, (snižuje se kompenzační bod ozářenosti), a ostatní (minerální) živiny.
Ve vašem případě bych si předem s přihnojováním starosti nedělal - rybí osádka dává tušit, že živin bude ve vodě dostatek.
Vaším problémem bude spíš příliš mnoho světla s ohledem na přirozenou koncentraci CO2.
Jako řešení se nabízí buďto omezit světlo, (např. přistíněním), nebo zvýšit koncentraci CO2.
Jestli ale bude ve druhém případě potřeba rostliny uměle přihnojovat nebo by stačilo hnojení přes ryby a pravidelná výměna části vody, to by ukázala až praxe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 18:51 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: filipkriz
Myslím, že český název nemá, já jí říkám Godzilla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 18:27 Muž cervik98 [1] - ŽivorodkyRe: Horác
Horác napsal: cervik98 napsal: :-|
Já to nemyslel ve zlým ... 2x jsi napsal cosi o bezvýchodné situaci ... když čtu tvůj příspěvek, přijde mi to všechno takové nějaké překombinované ... napadlo mě, jestli by ti nebylo líp, kdybys všechny ty teorie neznal ...

Já vím že ne, ale když to nepopíšu, tak zase uslyším další komentáře zazse opačné. o to jde. Tak jsem si něco nastudoval. Nezdá se mi ale další odpověď že pokud přidám CO2, nemusím hnojit, vždyť bude málo živin pro rostliny ne? k živorodkám nechci strkat jiné rybky, přeci jenom živorodky se množí o sto šest. Nevím jestli třeba pomůže vypnout světlo úplně. Denní mi nejde k akva téměř žádné..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 16:22 Muž filipkriz [53]
ja jsem budejovickej, tak snad tu nekdy nejaka burza zase bude a nekdo to doveze.. 300 km autem pro par rybicek nepojedu .. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 16:03 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: filipkriz
Prodávají se i v Praze na burze, myslím pod jménem parmička pákistánská, nebo tak nějak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 15:28 Muž filipkriz [53]
a nevis ceskej nazev ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 15:21 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: filipkriz
kupoval jsem je v ZOO Bráník a taky by je mohli mít ve Viváriu na Mělníku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 15:15 Muž filipkriz [53]
kde to maji ? dyk to nevidim ani tady v encyklopedii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 10:22 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: cervik98
Ještě asi tak před 3 měsíci jsem v akvári bez šneků (mám v něm krom jiných ryb i mřenky, které šneky spolehlivě vyhubí) napočítal asi tak 5-6 druhů řas, mezi nima i tu, o které patrně píšeš (je to taková velice jemná hráškově světlá řasa, a neuvěřitelně rychle se rozrůstá především na přímo osvětlených listech pod hladinou,co). Chtěl jsem ty řasy nějak zužitkovat (ne se jich zbavit, nejednalo se o žádnou extra invazi) a tak jsem se vydal do jedné nejmenované akvaristiky v Praze Bráníku pro SAE parmičky protože těm by se takové menu velice líbilo. Tam jsem pokecal a místo SAE parmiček mi byl doporučen druh Garra gotyla že to je prý rybka, která nadšeně baští i ruduchu. Zakoupil jsem 4 rybky o velikosti cca 2-3 cm a vypustil je do zmiňované nádrže.
Jako první mi zmizela právě ta řasa, která tě trápí a i ruducha je značně zredukovaná zato gotyly vyrostly na cca 5-6 cm.
Ryby jsou to nehezké a ani plavat pořádně neumějí ale každopádně jsou velice zajímavé až srandovní a pořád "makaj" na řasách.

Na tu tvou 160 by bohatě stačily 2 gotyly a do 2 měsíců máš po řasách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 08:41 Muž joddy [0] Re: cervik98
Řešil jsem podobný problém tak před půl rokem velmi intenzivně, velice se mi osvědčili "řasobijci" Parmička černopruhá a Přísavka thajská. Ty řasu vyčiští mechanicky téměř dokonale, ale neodstraní příčíny vzniku řasy. Řasu k životu potřebují a je tedy pro ně nezbytná.
K tomu častěji čistit a odkalovat, ale uvedená frekvence mi přijde dostatečná. Ještě používám nitrid kiler (bakterie odbourávající Dusitany)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 08:10 Muž Horác [3942] Re: cervik98
cervik98 napsal: :-|
Já to nemyslel ve zlým ... 2x jsi napsal cosi o bezvýchodné situaci ... když čtu tvůj příspěvek, přijde mi to všechno takové nějaké překombinované ... napadlo mě, jestli by ti nebylo líp, kdybys všechny ty teorie neznal ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 07:35 Muž Toník [396] Re: cervik98
Když přidáte CO2, není podmínkou začít hnojit. CO2 rostlinám usnadní život, ale jejich potřebu živin nezvýší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.02.2013 20:56 Muž Horác [3942] Re: cervik98
cervik98 napsal: Už jsem se do toho zamotal :-(
Esli nejni problém právě v tom :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 20:41 Muž cervik98 [1] - Živorodky – zelená řasa - Oedogonium
Ahoj, tak už se ke mně taky dostal problém s řasama, tak jsem četl a studoval vše o řasách a přijde mi to jako bezvýchodná situace. Nám zelenou řasu - vypadá to na Oedogonium - jemná řasa tvořící chloupky na celé ploše listu.
Mám 160l akva založené cca 5měsíců, osádkou jsou živorodky, takže problém s výkalama. Momentálně je tam cca 15mečovek, 4 molly a asi 10 pavích oček plus ancíci. Akvárium je pomněrně silně osázeno.
osvětlení 0,5W/l, kvalita vody: t:25°C, ph 7,4-7,6, KH 10, NO 75-100. Svítil jsem 12 hodin, před 14 dny jsem stáhl na 10h.
1X týdně jsem měnil cca 1/3 vody, teď měním 1x týdně 50% a v týdnu cca 30l. 1 x za14dní odkaluju, 1x týdně prostřihávám špatné listy
Podle parametrů by to chtělo přidat CO2, už jsem v moc malých hodnotách, když přidám CO2 ,usím začít hnojit. Je to taká bezvýchodná situace.
Te´d co jsem se dočetl o řasách, žijou na základě 2živin světlo a čpavek. Světlo zrušit nemůžu tím pádem zbývá čpavek.. Ten tvoří uhnilé listy a výkali. Listy hnijou kvůli málo živinám, tím pádem musím CO a hnojení. Už jsem se do toho zamotal :-(

Nemáte nějaké rady nebo nápady co vyzkoušet?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 16:13 meleri Re: grunda
ok zkusim, a zitra pomazu pro ty bojovniky s rasou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 16:06 Muž grunda [1781] - Cichlidy
neboj, kytky zvládají i krátkou dobu osvitu, pokud je dostatečně intenzivní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 16:06 R Muž romant [27987] Re: meleri
Do 17 litrů bych ani otíky, ani neritinu necpal, pohraj si s tím světlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 16:04 meleri Re: grunda
uff, tak fakt nevim, tak malo jsem v zivote nesvitila, nemuze to spis uskodit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 16:03 meleri Re: romant
a co ti otici teda? osm hodin? neni to malo? neritinu zkusim, je krasna mela jsem ji nazacatku, ale umrela....:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 16:03 Muž grunda [1781] - Cichlidy
tak jak píše Romant, zkrať dobu osvitu, i 6 hod. je občas akorát ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 15:47 R Muž romant [27987] Re: meleri
Nechci Tě zrazovat, ale neritiny jsem měl vždycky jenom na parádu. :) Tu délku svícení bych nastavil na 8 hodin celkem. Však uvidíš jak se k tomu vyjádří někdo další. :-)
Edit: Kolega doplnil a já ještě poznamenám, to zkrácení nedělej skokově ale postupně, aby si akvo zvykalo na nový podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 15:44 meleri Re: romant
svitim deset hodin denne plus hodina po obede, tak nevim, ubrat jeste, to uz mi prijde malo? jinak zitra zkusim koupit sneka neritinu, mozna ze pomuze...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.12.2012 15:40 R Muž romant [27987] Re: meleri
Toho světla se dá ubrat třeba taky délkou osvitu. ;-) Ovšem rozhoupaná hladina CO2, to je řekl bych dobrá stopa a právě to ubrání osvětlení je cesta jak si trošku s tím CO2 pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 15:35 meleri Re: romant
prezentaci mam, jenze jsem smazala fotku a uz asi dva dny muj pocitac odmita nahravat fotky z karty...takze prezentace je ale bez hlavni fotky...
typuju to na co 2, namichala jsem min nez nazacatku a asi je ho malo...
cetla jsem toto od horace....zkusim prihnojit co2 vic....svetlo ubrat nelze...mam na 17l 11watu a jine svetlo uz nemam. rasy fakt zacly po zmene co2 ted si to uvedomuji.
dekuji!
a myslite, ze ten otocynklus by pomohl na zelenou rasu? myslim, ze zere vse krome ruduchy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 15:20 R Muž romant [27987] Re: meleri
Vzhledem k tomu, že předmětná nádrž zde nemá prezentaci, tak lze odpovědět lehce obecněji a to že to co může způsobovat nějaký větší výskyt Tebou popisovaných řas je kombinace trochu méně živin, trochu více světla, takže možným řešením by mohlo být buď přidáním jednoho, či ubráním druhého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 15:12 meleri
ahoj, dnes jsem cistila akva a vsimla jsem si, ze tam mam zelenou rasu, takovou tu prisedlou a pak takove zelene chloupky, maji asi pet milimetru..krasne syte zelene....vsimla jsem si, ze rostliny rostou pomaleji. nevim co s akva je, doted vse bylo v pohode. rasy rostou jen u hladiny, asi tak do ctyr cm pod hladinou, vic ne. pomuze
castejsi vymena vody? treba dvakrat tydne?
akva je velmi male, takze nevim, ktere pozirace tam dat. otocynklus affinis by pomohl? mam tam jednu ampularii ale napada mi listy rostlin a rasu moc nezere.. sad
jinak u dna rasa zadna, jen u hladiny.....nevim, jestli je to filtrem, nebo co2 nebo svetlem..vim ze na to asi nikdo neprijde, ale myslite, ze to pujde trochu zmirnit?
nejsem proti rasam, ale rostlinky musi precejen prosperovat....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 20

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 37102x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6965-rasy-na-rostlinach-?od=401