Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy na rostlinách

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Řasy na rostlinách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 21:08 R Muž romant [27982] Re: Vip
Jasně, mám s tím rozdílný zkušenosti, ale ty nejobyčejnější mechy to obvykle dávají. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 21:06 Muž Loosos [6] - AsieRe: romant
Večer se mi už nechce hrabat v akvárku, zkusím to ráno. Pokud to bude sinice, jaká je příčina?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 21:05 Vip Re: romant
...to si myslím, že už ne :-) . Pár prťavých kousků to "odneslo", ale zbytek vypadá, že se bude držet (když bude zájem, dál dám vědět). Takže zatím k výsledku si myslím, že těch 30s bylo dost a pro případné další máchání zkusím jen 20s.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.01.2015 21:01 R Muž romant [27982] Re: Vip
O.k. tak uvidíš jestli nebude za den, dva hnědnout i ten mech. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 20:59 Vip Re: romant
1:20...30s ... obyčejná měchýřka jávská (nebo co že to je zač... prý to zase ona není... pořád vymýšlejí něco nového). Měl jsem malý trs nadený vláknitou řasou - celkem slušně prolezlý. Namáčel jsem ráno 11:15, teď už je krásně vidět jak řasa šedne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 20:55 R Muž romant [27982] Re: Vip
1:20, nebo jiná koncentrace?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 20:51 Vip
Jen pro zajímavost - dnes jsem zkoušel "odřasit" mech pomocí sava, jak je uvedeno v novém časopise č.27. Zatím to vypadá, že to snad dovopravdy funguje :) a mech přežije ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 20:49 R Muž romant [27982] Re: Loosos
Zkus to prstem setřít a když půjde lehce a bude to mazlavý, je to sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 20:45 Muž Loosos [6] - AsieRe: zervan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tady jsou fotky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 16:36 Muž Robo [45]
Hnojil jsem Feroxem a neměl jsem problém s ruduchou. Přešel jsem na Tenso coctejl a vyměnil filtraci za výkonější a na blyxe semi začína sem tam tvořit chomáčky ruduchy. A Blyxa e přímo v proudu z rozstřikovací rampy
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 15:42 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Loosos
Žeby teda ruducha? planta.aquariana.cz/… V prvom rade ju treba identifikovať a potom s ňou bojovať.
No 1 deň na vyvolanie riasy je krátko, i keď niektorí tvrdia, že ruducha má súvis aj so železom, nezdá sa mi to byť vyvolané Feroxom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 15:31 Muž Loosos [6] - AsieRe: zervan
Jednotlivé listí odzvrchu postupně tmavnou až úplně zčernají. Zatím to není úplně všude, ale začalo to den po tom, co jsem začal hnojit tím feroxem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 13:48 R Muž romant [27982] Re: zervan
zervan napsal:Len mi je divné, prečo tú hnedú riasu nezlikvidujú prísavníci a slimáky, keď sú tam.Mají dostatečný přísun jiný bašty, tak proč se namáhat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 13:45 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Gamo1
Svetlo sa mi nezdá slabé - skôr naopak, je silné. Podľa mňa je tam priveľa rybiek, navyše neónky potrebujú dlhšie akvárium, aby mohli plávať. Dvaja dospelí prísavníci sa mi zdajú dosť aj v mojom 2× takom akváriu. Ak má byť akvárium takto prerybnené, bude nutná podstatne intenzívnejšia údržba. Výmena 5 l vody je málo, minimálne jeden 12 l kýbel týždenne by to chcelo, teraz pri problémoch aj viac (2× týždenne). Chcelo by to premerať dusitany, či sú nulové - tipujem, že nie, že ešte nie je zabehnutá filtrácia, resp. je to akvárium preťažené. Len mi je divné, prečo tú hnedú riasu nezlikvidujú prísavníci a slimáky, keď sú tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 13:39 Muž Gamo1 [6] - MiniakváriaRe: Gamo1
Voda v akváriu ma pH 7.5 Gamo1 napsal: Mam novo založené akvarium ( 26. 11. 2014) a na listoch sa mi spravili hnedasté usadeniny (riasa) . Neviem či to mam prikladať tomu ,že ešte nieje akvárium zabehnuté , alebo nedostatočným osvetlením ( Juwel NovoLux LED 40 / 5w
BLAU Nano LED light FreshWater BLACK / nízka spotreba (11W) / (11 000 lux)
21 high-output diód (19 LED 6500K White + 2 Red)

Ďakujem za radu ktorá pomôže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 13:34 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Loosos
Chcelo by to fotku, je to taká tmavozelený (až trochu do modra) povlak, ako keby bol trávniček pokrytý nejakou zelenou pavučinou? Alebo sú jednotlivé steblá pokryté nejakými zelenými chĺpkami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 13:09 Muž drsnake [12] Re: zervan
Ano rybky jsem dodával do prezentace před chvílí, protože jsem si všim že nemám, asi po třech týdnech kdy už bylo NO2 na nule a NO 3 přestalo být pořád červené tzn někde kolem 100mg ale v řádu kolem 20-30mg jsem postupně přidával pár rybek a nakonec zbytek ze starého akva (i jsem se na tomto foru dočetl že je to vhodné přidávat po pár kusech od cca 3 týdnů)
Filtr jsem měl naočkovanej bakteriema JBL a přidával i z filtru z původního malého akva

jinak rozbor z vodovodu
www.itvcz.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 13:08 Muž Gamo1 [6] - Miniakvária – Hnede okraje na listoch
Fotka k příspěvku Mam novo založené akvarium ( 26. 11. 2014) a na listoch sa mi spravili hnedasté usadeniny (riasa) . Neviem či to mam prikladať tomu ,že ešte nieje akvárium zabehnuté , alebo nedostatočným osvetlením ( Juwel NovoLux LED 40 / 5w
BLAU Nano LED light FreshWater BLACK / nízka spotreba (11W) / (11 000 lux)
21 high-output diód (19 LED 6500K White + 2 Red)

Ďakujem za radu ktorá pomôže.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 12:47 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: drsnake
Ak som dobre pochopil, v studňovej vode je viac dusičnanov ako v akváriu pred výmenou. Ak áno, tak to znamená, že v akváriu dusičnany odbúdajú. Dodávanie CO2, pridanie rastlín a podobne spotrebu ešte zvýši (potom bude možné používať i tú vodu zo studne). Čiže výmena vody neznamená zníženie dusičnanov, ale naopak - prihnojenie dusičnanmi. Preto si myslím, že bude lepšie nemeniť zbytočne často a zbytočne veľa vody. Výmena nanajvýš 1/3 raz týždenne by mala byť dostatočná - samozrejme za predpokladu, že dusitany (NO2-) sú už nulové.

Takže teraz na úvod, aby sa znížili dusičnany, by som v takejto situácii vymenil polovicu vody za vodovodnú (má ich menej ako je momentálne v akváriu) a potom vždy po týždni pred výmenou zmeral dusičnany, či už klesajú. Ako tak pozerám do prezentácie, je tam už akosi veľa rybiek, nebolo ich tam pôvodne menej?

Či hnojiť s PMDD ťažko povedať - nevieme, koľko má vodovodná voda draslíka (asi málo) a fosforečnanov (asi tiež málo? - ale obsahuje ich aj krmivo), ale CO2 sa dodávať určite oplatí.

Krevetky by bolo možné nasadiť japonské: rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_japonska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 12:42 Muž Loosos [6] - Asie – Řasa - eleocharis
Ahoj, asi před týdnem se mi na eleu objevily řasy. Napadená část se zbarví do tmavě zelena a tam rostlina přestává růst. Jak se té řasy zbavím ? Hnojím ferox invital complete a Co2 vital
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 11:59 Muž drsnake [12] Re: zervan
zeptám se ještě na asi poslední otázečku. jaké by bylo doporučení ohledně četnosti a množství výměny vody abych tomu pomohl?

Muj souhrn: plovoučky seženu,PMDD zatím teda dávám cca 7ml od obou lahví, CO2 nechám(časem snad bombu),světlo ted stáhnu teda na 8h denně, šneci budou co nejdřív a pokud ještě někdo nepřehlasuje dám na radu Turbínky a vemu asi clithony, ale stále mam choutku na ty jednu septarii,líbili by se mi i krevetky na řasy, ale co sem pochopil nebylo by to asi uplně vono s rybičkama, vodu ted zkusím dávat z vodovodu(jen teče strašně pomalu do kýble)

díky moc a krásný celý nový rok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 11:31 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: drsnake
To je v poriadku, tú som myslel zapichnúť do zeme. Inak pri kúpe plávajúcich rastlín odporúčam oblúkom sa vyhnúť Lemna minor, pozor, môže byť pár kúskov pridaných k inej. Prúdenie hladiny možno ubrať otočením otvorov rúry trochu nižšie alebo jej predĺžením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 11:24 Muž drsnake [12] Re: zervan
egeriu mam taky, ale zapíchlou do akva.když ji dam na hladinu, tak jak jsem psal před chvilkou, tak se mi zatlačí někam do kytek na konci akvária :( Moc nevím jak jí držet na hladině
tlak rampy nemyslím že je nějak velkej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 11:18 Muž drsnake [12] Re: romant
Plovoučky taky chci. už sem na foru čet že by mi mohli pomoct.mam pocit že mam asi zatím víc světla než je potřeba. jen stále nevím jak to s nima bude protože když mi ted něco plave na hladině, tak to většinou zůstane kvůli proudu rampy zaseklé na druhé straně. (ted ji mam na pravém boku a lehce šikmo nahoru pod hladinou) Původní variantu na zadní straně v pravo mi připadalo, že není schopna v levé části akvária skoro hnout vodou a dotlačit tam bordel ke vcucu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 11:15 Žena Turbínka [2558] Re: drsnake
Tohle je opravdu nejlepší na všechny akvaerijní neduchy, měla jsem pagody, neritiny a podobné řasožrouty. Neritina si hobluje jen tu svojí přísedlou, pagoda je na tom trochu lépe, ale clithon sežere sinici, rozsivku, dokonce i menší porosty štětičky, lepšího prostě neznám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 11:14 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: drsnake
To je podľa mňa priveľa dusičnanov, aspoň dočasne by som používal vodovod a ako Roman píše, rýchlo zohnať napr. Salvinia minima, ale i Egeria densa. Nie na kontrolu (test si nevymýšľa), ale odčerpanie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 11:13 Muž drsnake [12] Re: Turbínka
nj. to je těžký. šneků je tolik a už jsem dostal nákej ten typ.Tedle co píšeš taky vypadá dobře a pro mě novinka.Se mi hlavně líbí že tidle se nepřemnoží.
U septarie která se mi hodně líbí je zase riziko kdyby se člověk opravdu zbavil řas že nemá co žrát a chcípne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 11:05 R Muž romant [27982] Re: drsnake
No, šel bych na to ještě více od lesa a to, že bych si pořídil několik plovoucích rostlin a hned by se vidělo, jak na tom s tím NO3 jseš doopravdy. Plovoučky, toť vcelku spolehlivý indikátor NO3 ve vodě. Jak se jim přestane dařit, listy žloutnout a jsou neduživý, je to jasnej signál k přikrmení a když dobře prosperují čerpají ty event. přebytečný dusíky. Těma plovoučkama si zároveň "rozbiješ" světlo a hladinu přistíníš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 11:02 Muž drsnake [12] Re: romant
před výměnou kolem těch 30-40mg max. líp to podle tetry nepoznam
celkově se voda ze studny i v akvariu co sem ted v posledních týdnech měřil určitě nepřesahuje přes 50mg

jsou hodnoty tak vysoké že je lepší kvůli řasám radši tu z vodovodu? z vodovodu máme 20,2 podle testu z laborky


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 10:59 Žena Turbínka [2558] Re: drsnake
Jestli chceš pořídit plže, který si s touhle pasekou opravdu poradí a najde si i dlouhodobě potravu, není lepšího než rybicky.net/atlasostatnich/plz_clithon_sp. Tak 5 - 6 kousků do tvojí litřáže.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 10:56 Muž drsnake [12] Re: zervan
šnekdy budu ještě v lednu dokupovat, ted měli zavřeno.
měl bych takovou myšlenku vzít 1x SEPTARIA PORCELLANA a 2x NERITINA TURRITA ZEBRA. A Ampularie se mi moc nechce.A v akvárku mam asi z kytek předpokládám okružáky,ale to nepoznam.je jich tám pár kusků

Bohužel půjčit nevím kde :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 10:53 R Muž romant [27982] Re: drsnake
Studna je studna, kolik je toho NO3 v akváriu před výměnou vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 10:51 Muž drsnake [12] Re: zervajs
v tom malém jsem liapor nepoužíval, pravda .)
vodu sem měřil a ve studně je NO3 podle tetry mezi 25-50, barevně blíž k 50mg

rozbor z laborky ted roky nemáme, ale je v plánu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 10:46 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: drsnake
V prezentácii sa spomína Tetra NO2 a NO3 test, aké sú namerané hodnoty? Mi to pripadá ako ideálna pastva pre Neritiny, nepožičia niekto známy z okolia?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 10:39 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: drsnake
A použil jsi v tom malým liapor a osmocote? Liapor než řádně nacucá vodu, tak hnojiva pod ním, nejsou jen pod ním (moje zkušenost). :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2015 10:34 R Muž romant [27982] Re: drsnake
Když už jsi s CO2 začal, pokračoval bych v tom, dělal co nejméně týdenních změn a neočkával od nich okamžitý výsledek. To NO3 bych změřil prokazatelným měřením, světlo stáhnul na 8 hodin celkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 10:32 Muž drsnake [12] Re: zervajs
jj, vodu používám hlavně tu ze studny. tak jestli nemam teda začít používat tu s vodovodu...

ale u malého 60l jsem taky používal ze studny a todle jsem tam nikdy neměl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 10:29 Muž drsnake [12] Re: romant
11h (9.30-15 16-21.30)
koupil jsem na vyzkoušení pytlík bez a s KNO3. protože z počátku jsem měl NO3 v akvariu dost vysoké. Tak ted zdelávám to bez. ted jestli se nepletu kolem 30mg.

objevil jsem že by mi možná měl pomoct i uhlík Flourish Excel? nevím zcela jiště co to je za řasy

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 10:28 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: romant
Tipnul bych na vodu ze studny. Má dost NO3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 10:23 R Muž romant [27982] Re: drsnake
Jak dlouho svítíš a proč bez KNO3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 10:03 Muž drsnake [12] – řasí invaze
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, tak mě řasy přemohli. Kde jsem to celé podělal a co s tím mužu udělat? snažím se častěji měnit vodu, před nedávnem jsem začal přidávat PMDD bez KNO3, před týdnem jsem zkusil burčák a přes vzduchovací kamínek.mam 2x 39 zářivky
z počátku to vypadalo na vláknitou, ted z toho mam pocit zda už to není Staghorn nebo ruducha, ale furt je to zelený. hnědá řasa co byla po založení akvária vesměs zmizela
:-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 21:14 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Libcin
romant, toto snáď Libcinovi napísať môžem, ak nie prosím OT


Libcin, skús si o tomto prípravku najprv prečítať, t.j., aby si zistil prečo to blyxu zničilo
akvarijni-hnojivo.cz/…
Skús tú riasu opísať viac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 18:07 Libcin – Řasy
Tak jsem zkoušel menší koncentraci, a je patrně po blyxe :-( www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 15:09 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: grunda
Nebudem sa s tebou o tom hádať. Tebe nefunguje, mne áno. Rozdiel môže byť v druhu riasy a jej štádium. Ak už rastlinu spod riasy nieje ani vidieť, tak potom je už zbytočné niečo používať a radšej ju vyhodiť.
Ak zistím že sa na rastline tvorí riasa, zasiahnem týmto prostriedkom a funguje to. Ďalej dodám, že to nieje liek na problém s riasou, ale iba pomocník. Základom je dobre fungujúce akvárium. Tento prípravok používam najviac vtedy ak nesiem rastliny do obchodu a nikdy som nemal nič zreklamované. Požívam to na microsoria a anubiasy, lebo tie idú dobre vybrať a potom ich zase ľahko viem umiestniť späť. Dobre idú ošetriť takto i echinodorusy a niektoré druhy machov.
Pre nechápavých:
Tento výrobok je dobré používať ako prevenciu ale iba vtedy ak už si nevieme rady. Lepšie je riasám predchádzať správnou hygienou, výmenou vody, striedmým krmením a hlavne správnym počtom rýb pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 14:59 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Urtman
Nechcem byť tvojím učiteľom, no čítaj lepšie a s prehľadom a celé vety.
Tak ešte raz, tekutý uhlík som nepoužíval a nemám s ním skúseností. Tázateľ sa na neho pýtal, tak som mu dal link, aby si o ňom prečítal a aby zistil, že je to svojím spôsobom jed v malých dávkach.
Poradil som mu použiť niečo "jemnejšieho" a to je toto:
www.akvarista.cz/….
Ak už toto nepochopíš, tak ja ti už fakt neviem. Daj si tú námahu a prečítaj si to celé ešte raz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 22:35 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: cezarmilan
i to, na co jsi dal odkaz nebude fungovat jednorázově, ne v koncentraci jakou jsi uvedl (vyzkoušeno). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.11.2014 22:33 JoKa Re: cezarmilan
Ty jsi fakt kouzelník... Jak ti píšu v jiném vlákně: někdo se na něco zeptá, ty odpovíš. V lepším případě je to nepřesné, v horším blábol. Ale v každém případě vždycky přijdeš s myšlenkou, že takhle si to vlastně myslel, jenom si to zapomněl napsat...
Připadáš mi jako můj učitel angličtiny na střední škole, který byl o pouhou lekci napřed, před svými studenty a nerozdýchával, když anglicky uměl někdo ve třídě lépe než on. A nestávalo se to vyjímečně... Jako v tomto případě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 22:27 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: cezarmilan
cezarmilan napsal: No je možné nájsť na akva stránkách rady o tom ako pomáha napríklad Easy-carbo pri výskyte rias. Stačí natiahnúť toto do striekačky a postriekať rastlinku priamo v akváriu. Určite nie v menšom ako 100L. Či to pomáha som ja neskúšal, pretože tekutý uhlík a všetko s označením carbo je vlastne
rybicky.net/forum/19442-pmfe-glutaraldehyd
Ja som skúšal práve výrobok, na ktorý som dal link. Návod je uvedený s tým rozdielom, že som tak robil vo vedierku, ktoré malo cca 5L
No a Libcin sa pýta na rastlinku, ktorá je napadnutá riasou, viď. jeho prvý príspevok

Tu je to ešte raz, stačí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 22:26 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: grunda
cezarmilan napsal: Ja by som zvolil niečo miernejšie, napr.
www.akvarista.cz/…

Tak vidím rovnaký problém, nečítaš po mne, čo píšem. Ja som tekutý uhlík nepoužíval, nepoužívam a ani používať nebudem. Už je to jasné? Používam tento produkt mimo akvária. (viď hore) ak by i toto nebolo jasné.
čítať, čítať a hlavne pozorne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 22:21 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: cezarmilan
ty jsi prostě plácal (nemůžu to napsat jinak), tekutý uhlík dávkovaný v poměru jak píšeš funguje jako "náhrada" dopování akva CO2, a je to dlouhodobá záležitost. Pokud chceš okamžitý efekt, tak máš 2 možnosti - dávkovat v akva, nebo mimo akva. Při první možnosti je třeba vypnout filtry a dávkovat stříkačkou přímo na postižené místa, mimo akva je to jasné. Jinak to nefunguje (teda aspoň na téhle planetě) ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 20

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 37102x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6965-rasy-na-rostlinach-?od=201