Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy na rostlinách

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Řasy na rostlinách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 22:35 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: HaDaS
Umím si představit, kolik světla dá 2x 54W HO...
Ale o to až tak nejde - jde o poměr k obsahu CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 22:09 HaDaS Re: Sid
0,41 W/l (resp. 0,45 W/l) mi nepřipadá zas až tolik nasvětlené. Chtělo by to opravdu více údajů o tazatelově nádrži. :-)
Pravdou je, že zvýšení obsahu CO2 a snížení pH mi pomohlo se sinicí i řasou. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 21:53 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Pavel82
Vypadá to na nepoměr světla a CO2. Vy asi vodu CO2 nesytíte, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 21:44 HaDaS Re: Pavel82
S PMDD neexperimentuj. Nejprve musíš odstranit příčinu nadměrného růstu řasy. Tou jsou sice i neprosperující rostliny, kterým můžeš samozřejmě pomoci i přihnojením, ale v tvém případě , podle mého názoru, by to mělo za následek dodání živin řasám, které by ty rostliny ubily zcela. Takže nejprve začni s tím co jsem ti napsal, bude to trvat nějaký ten měsíc až tři, než budeš moci pozorovat zlepšení. Až uvidíš, že se rostliny "nastartovali" a řasy se nerozšiřují, stagnují, ne-li ubývají, tak můžeš přemýšlet o podpoře růstu rostlin. PMDD ani jiné hnojivo určitě primárně řasy nehubí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 21:24 Pavel82 Re: HaDaS
Fotka k příspěvku Děkuji za odpověď. Prakticky se budu snažit něco s tím udělat. Dočetl jsem se, že s tím májí problém také akvaristi s aqua glay prostě lávou ma dně, to platí i v mém případěm akorát já mám dno z rodrcené lávové drti. Zajímavostí je, že jakmile ta vláknitá potvora začala prosperovat naplno, úplně to zlikvidovalo přirostlou zelenou řasu na skle. Je to alchimie, egerii jsem přidal tak uvidíme prostě se budu snažit a snažit a uvidím. Někde jsem se tady dočetl, že někomu poomohlo přidat PMDDD bez draslíkových složek (řasa začala blednout změkla čímž se do ní začaly pouštět Moly a Platy). Pravdou ovšem je, že každý máme doma úplně jinou akvarijní laboratoř s absolutně rozdílnými podmínkami. Co k tomu dodat v jednoduchosti je genialita. V tomto ohledu bude a je řasa vždy o krok napřed.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 21:21 R Muž romant [27987] Re: Danny3231
Mrkni na tenhle článek www.horacovoakvarium.cz/…
Jinak ten hlavní problém bych viděl v těch závojnatkách a v produkci odpadních látek(živin) a jejich následný nedostatečný odčerpávání z nádrže(odkalováním, výměnou vody, rostlinama)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 21:15 Žena Dwarfy [156] Re: Danny3231
To vypadá na ruduchu. Rada je hned před tvým dotazem - od HaDaSe. Ale musíš vydržet, je to běh na dlouhou trať. Nepočítej s tím, že se to zlepší za pár dní... spíš za několik měsíců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 21:06 Muž Danny3231 [1]
Fotka k příspěvku Zdravim ptoreboval bych proadit najednou z niceho nic se zacal delat na rostlinach cerny povlak.. cim by to mohlo byt a jak se toho zbavit?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 20:43 HaDaS Re: Pavel82
Málo informací. Založ si prezentaci. Pro začátek lze poradit toto :
1. Měň minimálně každý týden 30% objemu akva, lepší by bylo častěji.
2. Vysázej rychle rostoucí stonovky. Mně se osvědčila Egeria densa. Ta půmůže i s redukcí nežádoucích látek.
3. Zajisti dostatečné proudění vody v akva. Tak aby rostlinky jemně vlály.
4. Odkaluj dno při každé výměně vody. Radši jen povrchově.
5. Zredukuj krmení osazenstva tak, aby nic nedopadlo na dno.
6. Odděl (vyjmi) odumřelé a odumírající listy rostlinek.
... ale bez bližších informací je to jen takové všeobecné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 19:43 Pavel82 – Tahle moje trvalka
Fotka k příspěvku Tak takhle vypadá moje trvalka a to doslova už nevím co s tím asi to začnu sušit a dělat z toho prášek. Nevíte někdo jak na tu mršku vyzrát. Nehnojím, ryb spíše málo a světlo 2 x 54w HO Osram na 260 litrů, svítí to pořádně tak to tlumím pečícím papírem strčeným pod trubice. Výměna vody jednou za čtrnáct dní čtvrtina objemu v rámci odkalení. Samozřejmě analogicky s růstem řasy ustal růst ostatních rostlin. Vždy po odkalení se ostatní rostliny jakoby vzchopí avšak řasa vyhrává prostě trvalka. :-(
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 10:31 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Jakub
skús prezrieť tieto témy rybicky.net/forum/s16 určite nájdeš to čo hľadáš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 10:20 Jakub – Pomóc!!
Prosím pomoc mám v akvárku řasy nevíte někdo na to nějaký přípavek? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 12:50 Muž Fery78 [3] Re: Sid
Jasný , jsem zvědav , zdálo se mi to od začatku nějáké moc lehké , pořád jsem si říkal co všichni řeší :) a ups už jsem v tom též , každopádně děkuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.12.2011 12:21 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Fery78
...je pravda že rostliny sice pouští bublinky , ale třeba o proti akvariu mého známého, minimálně...
Intenzita "pouštění" bublinek není jediným kritériem pro hodnocení prosperity rostlin.
Rostliny mohou dobře fungovat, aniž by viditelně pouštěly "řetízky" bublinek - tento jev je závislý na koncentraci O2 ve vodě. Je-li voda O2 nasycená, rostlinami produkovaný O2 se nestačí rozpouštět a uniká ve formě viditelných bublinek k hladině. A naopak - je-li voda kyslíkem nenasycená, stačí se tento rozpouštět, aniž by zřetelně z rostlin unikal.

Poskytovatelé pitné vody jsou ze zákona povinni provádět komplexní rozbory vody, a to minimálně 1x ročně v závislosti na množství odběratelů vody.
Moje zkušenost - při slušném jednání s pracovníky laboratoře, provádějící tyto rozbory, je snadné získat informace o téměř všech parametrech vody, které vás mohou (měly by) zajímat. :-) Telefonicky = skoro gratis.

S tím přidáváním osvětlení zatím nespěchejte - jako "nedostatečné" jsem ho komentoval z pohledu Ludwigie peruensis! Pro ostatní kytky je "jakž takž v normě" a chce to zkusit, jak se bude akva dařit po úpravě koncentrace CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 07:17 Muž Fery78 [3] Re: Sid
Děkuji , za radu , určitě se jí budu řídit , co2 přidám a osvětlení zkusím přidat ještě jednu 18W/865 tzn. 6x18W
S tím rozborem vody ,co se týká prvků , tak se řídím orientačně rozborem vodárny , jinak to okolo si měřím , ale v dnešním světě "dokonalejch výrobků " nevím čemu mám věřit , volal jsem na rozbor vody a vyšel by mě skoro na 2000 Kč , takže spíš budu více pozorovat , je pravda že rostliny sice pouští bublinky , ale třeba o proti akvariu mého známého , minimálně , ten Co2 pouští bublinu /s , má v akvu akorát pár Čichavců , pořád jsem z toho CO2 trochu vystrašený , teď zkusím přidat ......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2011 23:17 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Fery78
...jinak Co2 mám na 15 mg/l...
Souhlas s Václavem - velmi pravděpodobně nízká koncentrace CO2. (Těch vašich 15mg/l - už vzhledem ke kořenu - bude "někde úplně jinde"...)
Co se týče osvětlení, 5x18W na tak velké akva a skladbu a "objem" rostlin není až tak moc, a to ani na začátek.
A ke hnojení PMDD: měl byste si zjistit, jaké parametry má vaše vstupní voda, a hnojení podle nich upravit.
EDIT: Kytka na vaší fotografii, (L.p.), aby byla v dobré kondici, potřebuje vysokou intenzitu osvětlení, (ta vaše stávající je tak poloviční oproti "ideálu"...), a vysokou koncentraci CO2. Protože se jí obého nedostává, je snadným terčem pro řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 21:54 Muž Fery78 [3] Re: Johan
jasný , akorát jsem nesvuj když se do toho podívám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 21:52 Muž Fery78 [3] Re: vaclav
Václave , četl jsem že 20mg už škodí , myslíte že to mám zkusit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 20:59 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Fery78
Nádrž není založená tak moc dlouho a tak pokud tam svítíte tolik, kolik uvádíte, tak se není čemu divit. Až se nádrž opravdu zajede, měl by ustoupit. Teď bych to přičítal intenzitě osvětlení. Pokud nevidíte na rostlinách nedostatek živin a této řasy je jen takhle málo, tak bych to zatím příliš neřešil, jen snížil osvětlení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 20:57 Usine Re: Fery78
Já bych řekl že málo tlačíš na pilu. Co2 bych určitě přidal, aby jsi se dostal tak k 25mg/l :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 20:52 Muž Fery78 [3] Re: romant
jasný , teď se mi podařilo se dostat na 20 mg a to právě přičítám těm plovoucím rostlinám , po 3 týdnech jsem jich musel pár odebrat , namnožily se uplně neuvěřitelně ...ještě mě napadlo jestli si nemám koupit test na PO4 jestli ho tam nemám moc ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 20:48 R Muž romant [27987] Re: Fery78
Já bych zkusil použít třeba nějaký plovoucí rostliny, to jsou docela dobří spotřebitelé dusíku a jak jsem pochopil, tak s jeho vyššíma hodnotama bujuješ. Přistíníš a odčerpáš. ;-)
EDIT: rybicky.net/atlasrostlin/limnobium_laevigatum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 20:45 Muž Fery78 [3] Re: tercovec5
jj zkusím méně svítit , těch 8h , jinak Co2 mám na 15 mg/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 20:36 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: Fery78
Třeba Ti to nějak pomůže...

rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 18:33 Muž Fery78 [3] – řasa
Fotka k příspěvku Zdravím všechny , mám prosbu nevíte někdo co s tím viz. foto , pořád se mi objevovala trochu , teď poslední týden se jí začalo dařit , raději jsem přestal hnojit , ale nepomohlo světlo viz. nádřž , dělá se v ruzných úrovních sloupce , nejvíc to odnášejí staré listy , microsorium jsem musel ostříhat , parametry vody se mi zdají v pořadku NO3 mám 20 mg , ph 7 , Ut 5 , dávkuji Co 2 , měsíc jsem z té nádrže měl radost a teď zase toto , přidal jsem jen kořen jinak dělám vše stejně , rostliny bublají a rostou ovšem ta řasa též ... :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 13:49 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: Vodník1
Tak žeby dlouhá vláknitá, chce to studovat, zde na fóru je spoustu témat a článku na toto téma, např. rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 18:50 Muž Vodník1 [16] - Amerika – Dlouhá hnědá řasa
Ahojte, mám problém s řasou dělá se jen na jedné rostlině, je cca 8cm dlouhá hnědá barva a
je vatové struktůry, sundat jde celkem dobře, ale za dva dny je tam znovu....
Tak nevím jak tomu zabránit.
Díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 11:05 Afinko – Rasa
Sid napsal: zbavit ho té kalamity řas bez opatření, která jsem uvedl, (světlo, CO2), vidím jako "běh na hodně dlouhou trať".


Beh na dlhe trate mi nevadi, ale ako zacat?
Co mam zmenit ked nechcem pridavat CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 00:17 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: afinko
...Takze nemam sancu s touto vstupnou vodou udrzat akvarko bez rias bez pouzitia CO2?...
Samozřejmě, že ano! Vždyť jsem to v předchozím příspěvku napsal... hmm
Ale zbavit ho té kalamity řas bez opatření, která jsem uvedl, (světlo, CO2), vidím jako "běh na hodně dlouhou trať".
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 16:32 Muž afinko [27] – Riasa
Sid napsal:
I rostlinné akvárium se dá provozovat bez sycení CO2 a přihnojování do vodního sloupce, ale zbavit takové akva invaze řas nebude jednoduché. Postup, který IMHO skýtá šanci, že se to podaří ve snesitelné časové lhůtě, odmítáte. Hodně štěstí při dalším postupu! :-)


Takze nemam sancu s touto vstupnou vodou udrzat akvarko bez rias bez pouzitia CO2?
Jedine co ZATIAL odmietam je umele pridavanie CO2 a nutnost pouzitia reverznej osmozony.
Fakt to bez toho nejde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 15:06 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: afinko
...Draslik+Horcik+Mikroprvky = klasicke PMDD, ...Davkoval som ho asi 14 dni, 1ml dva krat denne (namiesane podla navodu)...
Přihnojovat do vody nádrž se slabým osvětlením a bez sycení CO2 se obecně nedoporučuje z důvodu, který zde popisujete - riziko zařasení. (U vás navíc zbytečnost i s ohledem na parametry vody, viz níže...)
I rostlinné akvárium se dá provozovat bez sycení CO2 a přihnojování do vodního sloupce, ale zbavit takové akva invaze řas nebude jednoduché. Postup, který IMHO skýtá šanci, že se to podaří ve snesitelné časové lhůtě, odmítáte. Hodně štěstí při dalším postupu! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 11:35 Muž afinko [27] – Dam basu piva tomu, kto vyriesi moj problem s riasov.
Sid napsal: ...Preco mi nerastu rastliny a riasa ano?...
Protože řasy mají ve vašem akva oproti rostlinám vhodnější životní podmínky.
Tipl bych si, že převažující řasou je Oedogonium.
Kdyby mě něco podobného potkalo, nahradil bych nejvíc zařasené rostliny zdravými, v podstatě výhradně rychle rostoucími, a "vyspravil" bych pro ně podmínky. Kromě dostatku světla, (intenzitu osvětlení bych zvýšil alespoň na dvojnásobek), bych kytkám poskytl hojnost volného CO2. Nově narostlými kytkami bych pak postupně nahrazoval ty starší, zařasené.
(Takhle nějak by to mohlo v ideálním případě zafungovat, ale zaručit to, samozřejmě, nejde... :-O Takže kdyby se dělo něco "nedobrého", musela by nastoupit "operativa". :))

Co se týče parametrů vaší vody, těžko si přát pro rostlinné akva lepší. :-)
Jen bych si pohlídal "objem rybek", (kvůli N-látkám, kterých je ve vstupní vodě tak akorát), a podle potřeby bych (kromě pravidelné týdenní výměny 1/3 vody!) zlehka přihnojoval hořčíkem a draslíkem. Možná i "ču-čuť" stopovými prvky. :)


Pred 2 tyzdnami som vyhodil 90% rastlin z akvarka a kupil nove, rychlo rastuce, teraz su vsetky uplne zariasene :(
Typ riasy by malo byt vydno z fotiek v profile.
Cestou CO2+PMDD by som nechcel ist, ked tak az ako uplne posledna moznost.
Nepotrebujem mat extra rychlo pekne rastuce rastliny, ktore treba casto pretrhavat.
Chcem len aby mi rastlinky nezabijala riasa.
Zvysit osvetlenie mozem, ale potom asi budem musiet zacat s CO2 a PMDD.
Ovela radsej by som sa vidal cestou menej svetla bez CO2 a PMDD, ale bez riasy, len ako?

Draslik+Horcik+Mikroprvky = klasicke PMDD, ktore som kupil z:
pmdd-hnojivo.cz/…
Davkoval som ho asi 14 dni, 1ml dva krat denne (namiesane podla navodu).
To bol dovod preco som musel potom vymenit kompletne rastliny, riasa rozbujela este viac :(

Ono mne tie rastlinky trochu rastu, ale riasa je proste rychlejia a ked pokryje vacsiu cast rastliny, tak uz rastlina nerastie, iba nove vyhonky.

Je mozne ze cely problem je vo vysokom NO3?
Da sa to nejako znizit bez reverznej osmozony?
Alebo mi vo vode skor chyba nejaky prvok?

Darujem basu piva tomu, kto ma navedie na riesenie ako sa zbavit riasy bez pouzitia CO2.
Som ochotny zvysit/znizit vykon osvetlenia.
Tiez som ochotny spravit experimenty s pridavanim nejakych prvkov do vody, stylu PMDD.

Dakujem vsetkym za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 15:42 HaDaS Re: katterinecka
No, na tom, že se řasa tvoří hlavně na vyšších rostlinách pod světlem, něco bude. Měl jsem obdobný problém, a po přesazení se vše ustálilo. Ony ty řasy tam budou asi pořád, i když v minimálně viditelné míře, ale z těch rostlin, které tomu nahrávájí, se asi lépe šíří do dalších prostor akva. To je alespoň můj postřeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 07:21 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Yasmine88
já bych spíš světlo přidala a přidala naráz větší množství rostlin, hlavně rychlerostoucí stonkovky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 23:21 Žena Yasmine88 [0]
Zdravím vás:),už dlho bojujem s riasami a stále relatívne bez úspechu,dnes som zmerala hodnoty vody,také tie základné,pozrite si prezentáciu.Mám vysoké pH a nízku uhličitanovú tvrdosť,po vymenení vody v akva sa mi pH zdvihlo zo 7,6 na 8.Znížila som dobu svietenia o hodinu,teda svietim 8 hodín,dala som dole reflektor,pretože riasy sa tvorili hlavne na listoch pri hladine a celkovo rastlinky stagnujú.Asi každé 3 mesiace ich strihám od poškodených listov,sadím nové,vyhadzujem pokryté riasou a rýpem sa do toho,čo nie je dobré.Budem vd´ačná za každý váš postreh,ako upraviť vodu bez pomoci chémie,lebo máme dosť tvrdú vodu a možno to ovplyvňuje ostatné hodnoty,a ako sa zbaviť rias.Riasy som mala zelené vláknité,ale v poslednej dobe sú už nahnednuté vláknité,akoby sa na nich zachytával prúdiaci kal.Ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 09:48 Muž kmara [10] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Zdravím - po dlouhé době jsem tu zase a můj problém je stále stejný. Už ani nevím kolik měsíců s tou řasou bojuju, ale moc rád bych už měl čisté akva bez řas.

Jak mi bylo doporučeno přidal jsem rostliny, odstranil kořen a pořídil PMDD. Co se týče PMDD žádné velké zlepšení jsem na rostlinách nezpororoval.

Chtěl bych konečně vědět proč se té hnusné řase u mě tolik daří. Poslední věc, co mě snad napadá je, že by to mohlo být z břidlice co je na pozadí.
Jelikož mě to už dost otravuje, tak se chystám v blízké době celé akva založit znovu.

Takže máte ještě nějaký nápad ? Přikladám fotku 2 týdny po čištění akva.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 16:28 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Vašek
Toho Sava (Original) se nebojte. Roztok v poměru 1:20, 3-4 minuty koupel, pak důkladné vysprchování vodou přiměřené teploty a pro jistotu - ponechání půl hodinky v nádobě s čistou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 11:02 Muž Vašek [56] – Řasa na anubiasu
Ze staré nádrže mám obrovský anubias, který už rozměry 70l přerostl, tak jsem jej měl ve 180, jenže v té se po založení objevila ruducha a porostla i okraje lístků mého Anubiasu. Ruducha už ustoupila a poslední lístky jsou čisté. Bohužel nyní anubias nedělá v nádrži parádu. Četl jsem něco o slabém roztoku sava, jenže kolega akvarista mě od toho zrazoval, že prý si tím sám spálil své anubisasy. Jaké mám možnosti. Anubias mám zatím už 14 dní v čisté vodě mimo nádrž, ale ruducha pořád drží, myslel jsem, že bez živin v odstáté vodě začne pouštět.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 21:01 Muž hatreder [2]
O.K. Zítra sjedu pro pmdd a začnu přidávat po těch 3 ml. Pak se uvidí. Když se bude zeleni dařit, budu dávkovat dál. Když ne, přestanu. Díky moc za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 19:51 Muž vóťa87 [207] - Rostliny – Re: hatreder
To dávkování co se uvádí na obalech je silně zjednodušené a zavádějící-pro některá akvaria je třeba ještě dávek silnějších, pro jiná naopak slabších-přesně tak jak píše Václav.A to nemluvím o míchání jen některých komponent podle potřeb v každém akvariu...

Tím, že přidáte světla, zlepšíte rostlinám podmínky pro fotosyntézu-začnou lépe růst, ale také začnou chtít více živin...Nepřidáváte CO2 a dle údajů v prezentaci máte asi dobrou zdrojovou vodu, což rostlinám nejspíš stačí aby neživořily, něco živin jim dodají ryby svým dílem a pravidelnou výměnou vody se zas nejspíš postaráte o doplňování nějakého množství stopových prvků a dalších živin. Pokud by jste začal přidávat PMDD, trošku se zrychlý a zlepší růt, některé rostliny se více vybarví a limitujícím pak bude třeba obsah CO2,světlo a jiné...S dávkou bych to ale nepřeháněl, když nejsou žádné komplikace, stačilo by opravdu třeba jen 3ml denně. Přidat se pak dá vždy... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 19:33 Usine – Re: hatreder
Dávkovat pro pár rostlin 11ml denně "tak to je vražda napsala" Měl by jsi mít několikrát více rostlin než máš ryb a ne obráceně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 19:20 Muž hatreder [2] – Re: vóťa87
Vždy jsem dodržoval přesně dané dávkování. U mě to vycházelo 11ml denně. Je fakt, že co jsem vysadil PMDD mi Echinodorus 'Rubin' roste hodně pomalu. Ale jak jsem přidal více ryb a více osvětlení, nevím co by mi tam PMDD provedlo. Nebo kolik bych ho měl dávkovat?

Náročné rostliny pěstovat nechci, víc jak 0,3 W/l bych do krytu nedostal a ani nechci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 19:07 Muž vóťa87 [207] - Rostliny – Re: hatreder
Zatím se mi nepodařilo přijít k akvariu, které by tato řasa zcela pohltila...Takže pokud jste jinak spokojený s tím jak rostou jiné rostliny, nic bych sní asi nedělal(zvlášť na anubiasech má kde kdo mnohem horší řasy), docela ochotně jí ožírají i šneci Neritina a Otocinclusové.
Pokud by jste ale chtěl začít pěstovat jiné, třeba náročnější rostliny, pak už by bylo přihnojení třeba potřeba nebo si o to sami rostliny řeknou změnou svého stavu, obecně přihnojením základní směsí PMDD v rozumné míře se nedá moc zkazit-důraz tady kladu na to rozumné dávkování, spousta lidí bývá po prvním pohnojení a rozjezdu rostlin nedočkavá a chce jim dát víc a víc a nakonec přehnojí, což může rostliny zaseknout uplně stejně, jako když se jim nějaké živiny přestane dostávat-což má za následek jediné a to řasy...Případné kombinace Bivoje a PMDD bych se nebál ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 18:41 Muž hatreder [2]
Budu rád za jakoukoliv radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 17:02 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Určite si toto vlákno pozrie Sid, vydržte poradí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 14:45 Muž hatreder [2] – Re: vóťa87
Listy jsou pokryté tak, jak je to na fotografíích. Na každém listu anubiasů jí je přibližně tolik a řídce na pozadí. Jen jsem měl strach, aby mi akviško nezamořila. Raději to teda nechám být. Měl bych asi obavu PMDD začít přidávat, aby tam zas těch živin nebylo moc. Nebo ho začít dávkovat za 4 měsíce? To je doba, kterou má bivoj působit, nebo pak raději ke každé rostlince dát zase bivoje? Všechy rosliny v akvišku jsou nenáročné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 14:36 Muž vóťa87 [207] - Rostliny – Re: hatreder
Tak to jste měl základní směs s PMDD s K2So4,Tenso coctailem či Plantexem(ten barevný prášek) a MgS04x5H20. Celkově tato řasa bývá neškodná, pokud jí nemáte pokryté celé listy, tak bych ji neřešil jak píše Romant. Kdyby to bylo horší, čí prostě vadila, pak by bylo na místě začít opět hnojit a nějaký ten deficit srovnat...Ono celkově pokud jednou začnete hnojit, tak už je pak špatné když přestanete. Vyjímkou je jedině rovnovážný stav kdy rybky společně s pravidelnou výměnou vody dodají do vody dost živin pro zdravý růst rostlin. :-)

Celkově by to ukazovalo na tu nerovnováhu vápníku a hořčíku-který je jinak zastoupen v té složce základního PMDD...Třeba by pomohlo i jen lehké přihnojení, tou základní směsí co jste měl, třeba 3ml denně a po nějaké době sledovat, zda ta řasa nezačne mizet.
Osobně bych to ale asi nechal být, pro echinodory a valisnerie kolikrát udělá lepší službu právě ten bivoj ke kořenům ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 14:23 Muž hatreder [2] – Re: vóťa87
PMDD už delší dobu nepoužívám. Dával jsem ho pouze když zbylo v avišku po krupičce málo ryb.
Ta řasa nemá žádná vlákna. Foto v prezentaci je zastaralé. Teď je tam navíc vallisneria Gigantea a Echinoddorus Ozelot Green. Obě rostliny jsou hodně rozrostlé, takže rychlerostoucích kytek je tam dost. Nebo mám opět začít hnojit? To PMDD jsem kupoval v akvaristice a bylo to nějaké základní, kde v jednom pytlíku byly 3 malé. Teď to nemám u sebe, ale v jednom byl žlutý prášek, v druhém bílý prášek a ve třetím bílé průhledné krytalky.
Dávkoval jsem 11 ml denně. Ale jak jsem psal, to tam byla tak třetina ryb, co teď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 14:19 R Muž romant [27987] – Re: hatreder
Tak chyba v rovnováze těch či oněch prvků v akva určitě bude, ale já k tomu přistupuji tak, že to považuji za dekorativní součást, která mě prostě nevadí. :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 20

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 37102x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6965-rasy-na-rostlinach-?od=701