Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké další ryby k těm stávajícím?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Jaké další ryby k těm stávajícím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2018 15:54 Žena Naďa [33] Re: Kubaa
Původně jsem uvažovala o bojovnici, ale mám obavu, že narazím na zabijáka (bohužel před lety to tak bylo).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2018 13:19 Muž Kubaa [718] Re: Naďa
Divokou formu čichavce medového bych do trvalých 27 °C určitě nedával. Jsou to ryby relativně severní a nevadí jim teplé období, ale rozhodně ne takto vysoké teploty celoročně. Pro zakrslé by mělo platit v podstatě totéž, ale to co se běžně prodává už má s divokou formou máloco společného, tak tam to možná vadit nebude. Ostatně i na danio perlové je 27 dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2018 10:56 Žena Naďa [33] – Počet čichavců (zakrslých, medových) do 112 l
Ahoj, po deseti letech chci změnit osazenstvo akva (původní přestěhováno do 90tky po dětech). Takže mám 112l (80 x 35 x40 cm). Dno říční písek č. 2 a v něm širokohlavec nautský a sekavci. V akva 2 jeskyňky, 2 půlky kokosu, kořeny, maxi anubisy, kryptokoryny, tráva a echinodory. Chci přidat ještě něco rychle rostoucího (růžkatetec, egerii, ?). Teplota bez topení 27 stupňů, kryt je. S cíleným odchovem neuvažuji.

Moc se mi líbí čichavec zakrslý a medoví. Pročetla jsem asi 9 let z tohoto fóra. Kolik by bylo optimální množství? A pořizovat spíše páry 1+1 nebo složení více samic na 1 samce? Líbilo by se mi doplnit hejnem dánia perlovým nebo razborkou bornejskou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.01.2018 21:11 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Mireben
Pancéřníčků může být klidně deset, uvidíš jak ožijí ;-) . Neonku bych dorovnal do třiceti a pak je to na tobě ideální by byl párek nějaké menší jihoamerické cichlidy. Případně nějaké menší hejno otíků. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 20:15 Mireben – Jaké další?
Ahoj, potřeboval bych poradit.. mám ve 160L akvárku
24x neonka červená
3x parmička siamská
4x pancéřníček malý
Chtěl bych se zeptat jestli k nim můžu dokoupit ješte třeba 4 pancéřníčky malý a nějakou další hejnovou rybu (např. 20x tetra krvavá) nebo jestli už by to bylo moc. A nebo jestli koupit místo další hejnové raději nějakou párovou rybu.. Kdyžtak poraďte nějaké hezké ryby, diky ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 19:48 Muž MichalF [0] Re: Amatértom
Tak stále som v očakávaní že sa nájde aj samička ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 19:04 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: MichalF
Mám 4 akary hnědé. Pětiletý pár, jejich 14 měsíční dceru a sourozence(neutrální mrňous). Starý samec se vytírá s matkou i dcerou a ploutve má dokonce méně protažené než jeho dcera, takže na tohle bych nespoléhal. Jeden akvarista, který tu má jméno Tudy, žil tři roky v domnění, že má tři samce a před týdnem se mu dva samci vytřeli smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 18:52 Muž MichalF [0] Re: vaaclav
Tak zatiaľ sú kludné skúsim dať skalare do obchodu a zoberiem ešte 2 akary.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 18:46 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MichalF
Já jich mám 8 a vytvořil se jeden dominantní pár a ti ostatní se tváří neutrálně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 18:41 Muž MichalF [0] Re: vaaclav
Všetky majú predĺžené plutvy tak by to mali byť samci .. hold smola hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 18:30 Muž Jifi [675] Re: sipka87
Ano, skaláry nejsou samotáři. Je jim lépe ve skupině.
Ovšem akvárko řádově 100 l je pro ně žalostně malé a nedostačující ...
V podobným supermarketech doporučí cokoli, aby prodali :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 18:26 sipka87 Re: Jifi
Kupovala som v Hornbachu ako laik, a pani odporučala v pohode aj 6 ks. Vidím ze to bola asi veelka chyba... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2017 18:18 Muž Jifi [675] Re: sipka87
sipka87 napsala: Prosím o radu.
Mám 120l akvarium. V akva mám 6 skalárov a 1 prísavníka.

Mít skaláry v tak malém akvárku je týrání. Daruj ty skaláry někomu, kdo má na ně podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 17:29 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MichalF
Dost špatně se to pozná, že by jsi měl takovou smůlu a nebyla mezi nimi ani jedna. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 17:20 Muž MichalF [0] Re: vaaclav
:) Len tie samce to asi nezvládnu, chcelo by to samicu. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 17:01 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MichalF
Akary hnědé jsou takový troubové ale kdyby se vytřely to by se dokázaly bránit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 16:52 Muž MichalF [0] Re: vaaclav
Nechápem prečo tie akary neskočia do toho skalara tone ale však mávajú skalare s akarami čo som popozeral prezentácie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2017 16:21 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MichalF
Vyber si jedny nebo druhé, když přidáš ještě jednu skaláru budou je prohánět obě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 16:14 Muž MichalF [0] – Skalar
Mám 4 akary hnedé ale všetci sú samci a jedného skalara ostal z druhého akva ostatok v prezentácii, skalar útočí len na akary ako keby mu vadili, iné ryby si nevšíma, mám mu dokúpiť parťáka aby sa skludnil, neviem či to pomôže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2017 14:44 R Muž afc1886 [14703] Re: sipka87
Počítám, že velikost akvária je přibližně 80*40*40, což je málo na skaláry. Začal bych tím, že bych je daroval a potom řešil další ryby.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 14:43 Muž Kubaa [718] Re: sipka87
"Maličké rybičky" ti skaláry nejspíš sežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2017 14:38 R Muž Anthrax [4787] Re: sipka87
Ahoj, to by chtělo založit prezentaci. Nikdo neví, jak ta tvoje nádrž vypadá, jak je vybavená ani jak probíhá udrzba, takže těžko radit ;-) 120 litrů je čistý objem? To není pro skaláry nic moc, dal bych je pryč. ;-)

Střílím sice naslepo ale co třeba hejno rybicky.net/atlasryb/neonka_cervena ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 14:35 sipka87 – Skaláre a co dalej?
Prosím o radu.
Mám 120l akvarium. V akva mám 6 skalárov a 1 prísavníka. Môžem tam dať ešte nejaké dalsie maličké rybičky? a aký druh ? Prosím o radu. Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2017 17:26 R Muž romant [27987] Re: FishWoman
Ten prostředek akvária je takovej prázdnej, to bych ještě vylepšil(zaplnil) za mě ideálně kořenem a na něj umístit Hnědovku. Pro cichlidky je potřeba mít co nejčlenitější dno, co nejvíce možností úkrytů. Podle mě bude jedno co pořídíš, jestli ty akarky a nebo kakaďáky, tedy po tom lehounkým vylepšení. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2017 17:11 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: petulinakk
Dobře, zkusím se podívat. Díky love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.12.2017 16:40 Žena petulinakk [2016] Re: FishWoman
Neporadím s dotazem, ale pokud jde o ty akarky, mrkni na seznam prodejců na burze, u většiny je kontakt na ně, obešli je a poptej se na ty akarky. Někteří prodejci nejezdí na úplně každou burzu, nebo neberou veškerý svůj sortiment. Domluvit se rovnou je prostě plus.
rybyarybicky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2017 16:32 Žena FishWoman [7] - Amerika
Ahoj, chci se poradit stydim V lednu jedu do Prahy na Ryby a rybičky, protože nikde v okolí Plzně nemůžu sehnat Akarku zelenou. Nejsem si úplně jistá, že ji tam budou mít, tak přeci jen chci mít plán B abych se nevracela s prázdnou :-( Takže pokud by tam Akarky neprodávali, tak bych si koupila Cichlidku kakadu 1x samec a 3 samice (nevím přesně kolik samic, protože 1 by samec uštval, 2 samice by se provokovaly, takže 3 samice jsou ideální). Myslíte, že by se u mě Kakadům dařilo, kdyby na ně došlo? Ale koukala jsem na fotky z burzy (nevím jak byly staré) a Akarky jsem tam viděla, takže věřím, že ji tam konečně seženu hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 17:23 Muž motýlek [275] Re: Wanderer
Ale jistě, originál je originál ... jen ta kopie je méně náročná ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   19.11.2017 13:44 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: David
Posílení kytek je nutné z více důvodů. Když opominu estetiku nádrže, tak odbourávají dusičnany, což vede k rovnováze v nádrži. Kromě toho se ryby v houštinkách z rostlin cítí mnohem bezpečněji, nejsou tak stresované, lépe se vybarvují a to vede k lepší estetice, takže je to vlastně uzavřený kruh. A doporučuji poslechnout rady místních přispěvatelů. Jsou to chovatelé s dlouhodobými zkušenostmi a navíc za radami nehledej žádný postranní úmysl jako třeba v obchodě. Rádcové na tomto fóru nejsou motivováni, na rozdíl od prodavačů v obchodě, ekonomickým dopadem poskytovaných rad, čili nevidí za radami prodané zboží a svůj zisk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.11.2017 13:06 R Muž Anthrax [4787] Re: David
Těžko radit, když nevíme jaké neonky a jaké pancéřníčky tam máš. Navíc by se hodily další informace (teplota, filtr, údržba, parametry vody, dno, atd.). Takhle nablind ti těžko někdo poradí. ;-) Proto bych ti doporučil se zde zaregistrovat a založit prezentaci nádrže.

Rozhodně bych ty neonky početně posílil a ty pancéřníčky pravděpodobně taky. Tedy až si to akvárko trochu sedne. Dal bych tomu nějaký čas. 2 kytky jsou žalostně málo. Zvlášť když plánuješ přidávat další producenty N-látek.
Jak dlouho byl ten filtr vypnutý?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 12:20 David Re: NHKG
vodu jsem nechal odstát 24h a vlil do akvária asi 1/6 je od minulého majitele, dno zůstalo staré, ale já včera koupil 10kg kamenů a udělal novou vrstvu na tu starou. filtr mu běžel a mě běží od včerejšího rána doma. při pokládce jsem vychytal všechny ryby a byly to neoneky 7x a 2x panceřniček. Rostlinky jsou 2 většího vzrustu, myslím že by to mělo stačit. No jak mi bylo doporučeno, přečtu si o péči akvária, nicméně bych rád věděl s jakými rybkami dát ty neonky dohromady ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.11.2017 12:10 R Muž afc1886 [14703] Re: David
Terčovce dej hned pryč, je to pro ně malé a nasaď co nejvíce živých rostlinek. Tady máš pár dobrých odkazů k přečtení.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2017 11:59 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: David
Začni tím, že uděláš prezentaci. Přesně určíme ryby. Odladíme chyby. Voda a dnou jsou od původního majitele? Filtr stále běžel? Pokud ne, tak máš nově založené akvárium a minimálně měsíc čas než budeš moct nakupovat ryby. Začni studovat péči o akvárium.
Hlavně nespěchej s nákupem ryb, jinak ti všechny chcípnou!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.11.2017 11:59 Muž Magic [879] - RostlinyRe: David
Pokiaľ sú tam dohromady dve živé rastliny, tak by som zatiaľ odložil otázku "jaké ryby" a najpv sa poohliadol po rastlinách. Hooodne rastlinách. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 11:49 David – akvarium
Zdravím, rád bych požádal o radu, včera jsem koupil starší akvárium je to 140 litrů. Dostal jsem k tomu 7 neonek a 2 terčovce (tuším že tak to říkal prodávající) Uprostřed je jeden velký pařez a kámen, rostlinky jsou umělé, vzadu jsou 2 živé. Chtěl bych se zeptat jaké ryby byste mi doporučili popř. kolik kusů ? Četl jsem to forum tady a napadla mě kombinace tetry asi(měděné), ancistrusy 2x, panceřniček 2x a bojovníka ale nevím kolik kusů těch teter koupit aby nebylo ,,přelidněnoˇˇ ? Díky za každou radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 11:39 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: motýlek
Skaláry se nedají nasimulovat. To jsou tak krásné a majestátní ryby, se svérázným chováním, za ty náhražka neexistuje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 11:22 Muž motýlek [275] Re: Wanderer
Jasně - jen ty skaláry lze nasimulovat právě těmi t.cernymi - méně náročnými ... ale jak píšeš, je to záležitost osobního vkusu ... počet druhů 2-5 ve tristovce je pořád v pohodě ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2017 10:39 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Wanderer
Jj, také bych snížil počet druhů ve prospěch vyššího počtu jedinců v hejnech a k tomu přidal několik Akar hnědých ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2017 09:36 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: motýlek
Tady nejde o biotop, ale že toho bude trošku od všeho a nic pořádně. :-) Ale to už je na vkusu každého, co si tam dá.

Kupříkladu já bych tam vrazil minimálně pár skalár, aby to tvarově oživilo. :) Ale ty já bych vrazil všude, kde to má půl metru na výšku. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 08:47 Muž motýlek [275] Re: Wanderer
Podle mě ty tetry černé udělají kontrast barevnějším neonkám a i tvarově oživí osádku ... ale samozřejmě je to záležitost vkusu - co se týká jakoby_biotopu tak stejně přesně nevíme jak to v přírodě je a nemáme ani správně rostliny - takže tohle bych v okrasném akváriu doma moc neřešil ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 08:24 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: motýlek
Já bych tam už žádné další tetry nepřidával...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 08:10 Muž motýlek [275] Re: Wanderer
Souhlas s výměnou razbor ... já bych přidal něco neonek (40?) a něco typu tetra černá - třeba přímo ji ;-) - tak 15 kousků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.11.2017 08:00 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: deryll
Taky bych počet druhů nezvyšoval. Věř mi, nebude to ono. Mluvím z vlastní zkušenosti. S takhle velkým akváriem se dá už neco vymyslet. Vyber si, z těch druhů co tam máš, rybičky, které se ti nejvích líbí a udělej z nich pořádný hejno.

Osobně bych přikoupil 80 rybek razborek, ten zbytek bych nechal v těch počtech co máš jako "okořenění vzhledu" a bude to prima akvarium. Maximálně ještě 10 červenoústek, budou se cítit lépe, když jich bude víc. Časem nejaká pojde...
Ale jak jsem psal, to velké hejno jde udělat z kteréhokoli druhu, co tam už máš a bude to paráda.

Jestli bys hodně toužil po jiných rybičkách, tak bych vybral nějaké ryby na dno, třeba pancéřníčky.


Edit: A nebo dej ty razborky pryč a místo nich kup 100 - 150 neonek a budeš to mit všechno z jižní Ameriky a každej bude čumět. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.11.2017 07:35 Muž Yirka [9126] Re: deryll
Každý ti řekne, že již teď máš přehejnováno a další hejno neonek tam prostě nepatří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 02:19 Muž deryll [0]
Dobrý den,mám 300l akvarium a v něm 15rasbor klinoskvrnnych,15teter měděných,10 cervenoustych,kolik můžu přidat neonek

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2017 21:05 Žena Kete [0] Re: lenkalor
Moc díky! No já je rozeznám a jedna právě tu druhou dost pronásleduje. :-O Jestli je to teda hra. Tak snad dobrý. :-) Moc děkuji! hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2017 20:51 Žena lenkalor [580] Re: Kete
Ty čtyři by měly stačit. Ale čím víc je jich, tím je to lepší. Jsou hyperaktivní, ale nepronásleduje cíleně jedna druhou, pokud je jich víc, zapojí se do hry další a ta, kterou to nebaví se může schovat. Takže to chce i zarostlejší akvárium, nebo nějaké rozdělení prostoru. :-)
Krevetky s nimi mám a nikdy jsem neviděla, že by je nějak ohrožovaly. Pokud do nich tedy nevrazí při hře. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2017 20:24 Žena Kete [0] – Gara flavatra
Ahoj, mám 70 litrové akvárium a 2 Gara Flavatra. Od začátku je jedna agresivní (ta menší) a neustále terorizuje ty druhou Garu, ale i gupky. Tento druh mi byl doporučen v Zoo Braník. Po nákupu jsem si ale přečetla, že musí být víc jak 4 ks v akva. Můžete mi poradit co s nimi?
Je možné dát ke Garám i krevety? Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2017 17:50 Žena Nico [0]
ty se mi moc nelíbí :-) asi půjdu do těch neonek palec díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2017 12:08 R Muž romant [27987] Re: Nico
Tak ono opomíjenou klasikou v podobě žanérek myslím chybu neuděláš. rybicky.net/atlasryb/tetra_cervena

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 20512x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6312-jake-dalsi-ryby-k-tem-stavajicim?od=251