Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké další ryby k těm stávajícím?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Jaké další ryby k těm stávajícím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 21:03 duska
díky za radu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 19:50 Muž Horác [3942]
Tak tak ... zelenina = rostlinky :) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 19:47 Alofok – Re: Jiřka
Myslel rostlinky...(bych řekla) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 19:46 Žena Jiřka [15] – Re: Horác
Co přesně má být "zelenina"???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 19:43 Alofok
To už jich je fakt dost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 19:14 Muž Horác [3942] – Re: Jiřka
V tom případě už bych tam nic nepřidával ;-) ... (maximálně nějakou tu "zeleninu" - té není v malých nádržích nikdy dost)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 19:05 vondra
Klidně čtyři tolik to nevadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 19:03 R Muž Silent [5949] – Re: vondra
Panceřníček je hejnový. Dva nejsou hejno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 19:01 R Muž Silent [5949] – Re: duska
Tak maximálně 5 panceřníčků. 20 litrů je dost omezující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 19:00 vondra
Co dva pancéřníčky panda palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 15:48 forepa
Ja ybch ti doporučil paví oka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 15:35 Žena Jiřka [15] – Re: Horác
Těch zebřiček bude tak 8-10, přesně nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 22:00 Muž Horác [3942] – Re: Jiřka
... "Zatím tam jsou zebřičky, přísavka a dvě jakési parmičky." ...

Ať počítám, jak počítám ... pořád nevím, kolik tam vlastně plave ryb :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 21:47 Alofok – Re: Alofok
Nebo bych volila nějakého čichavce...Pokud vím,nejsou tak nároční jako cichlidky...
Když cichlidku,tak asi kakadu nebo ramirézku nebo něco takového menšího..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 21:46 Alofok – Re: Alofok
Já teda neraději živorodky,ty se množí a tak se v akváriu alespon něco děje...Na dno nějaké pancéřníčkx..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 21:45 Alofok – Re: Jiřka
Podle toho jaké,jsou dost náročné na kvalitu vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 21:44 Žena Jiřka [15]
Fungovaly by cichlidky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 21:41 Alofok – Re: Alofok
Hejnové jsou i drobnoústky,alr o těch nic nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 21:40 Alofok – Re: Alofok
Na dno pancíky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 21:38 Alofok – Re: Jiřka
No,hejno bych doporučila nějaké tetry neonky nebo razbory-(třeba klínoskvrnné)...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 21:33 Žena Jiřka [15] – Re: Alofok
54 l, možná víc, přesně nevím, zítra změřím a spočítám objem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 21:29 Alofok – Re: Jiřka
A jak je to akvárium velké???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 21:00 Žena Jiřka [15] – Co dál?
Zdravím. Mám teď na starosti jedno dlouho zanedbávané akvárium. Už jsem ho vyčistila, přidala nějaké rostliny a teď se chystám na rybky. Ale nevím co. Zatím tam jsou zebřičky, přísavka a dvě jakési parmičky. Můžete mi poradit, co k nim můžu koupit? Moje představa je hejno nějakých malých barevných rybiček a pak jedna nebo dvě větší "sólistky". Co vy na to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 12:12 Žena Utahraptor [91] – Re: jirkaa
Moji čichavci nechodí lovit neb žádné čichavce nevlastním.
Snažila jsem se vám na příkladu dokázat, že určitě prostorové nároky existují vždycky. Dokonce i u rybiček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 12:09 Lúca01
kdyz uz sme u tech cichavcu.Je tu napsano, ze se maji dokrmovat zelenou...tzn.ze jim tam mam jednou za cas soupnout salat?A u neonek je napsano neco podobneho..diky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 11:29 Lúca01 – Re: Vari
ja se nerozciluju..jen se mi nelibilo, co sem vsici psali. no ..ale az se budu rozcilovat, tak to poznate ;-) ..a jinak si nemyslim, ze cichavci a parmicky spolu byt nemuzou.Kazdy jsou v jine casti akva a jsou v pohode..prohaneji se navzajem s neonkama..a to opravdu navzajem..tze parmicky nesmite nechat hladovet a oni vam nebudou okusovat ostatni ryby... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 08:46 Muž filipsi [1295] – Re: Vlastik
Ano, spoustu druhu rybicek to az tak netrapi (mimochodem, 20 ceho?). Jenze je tady druha stranka mince. Rybicky zerou, zijou, a produkuji "produkty". Pokud si dokazes s temi produkty dobre poradit, i pri odjezdu na dovolenou, neni zadny velky problem. Pokud ne, beda rybam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 08:30 Vlastik
Já si myslim že přeci není tolik důležité jestli mám na tolik rybiček tolik litrů vody.Můj suběktivní názor je že rybičky to nevidí tak jako 15 lidí v jedný místnosti a že když to těm rybkám evidentně nevadí tak jich tam tady lůca může mít kolik chce. A já mám ve 30litrech 20 rybiček a taky si do ocasů nekoušou a měli by jste vidět jak se jim tam daří. :) a tedka čekám obrovskou sprchu kritik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 13:40 dr.T
A ještě ke všemu, když mám čas dávat si své akva na stránky, fotit jej, psát k němu popisky, atd., atd., tak co mi brání přečíst si informace o rybkách než si je pořídím. I když v tomto případě se o akvaristické stránky ( až na světlé výjimky) moc nejedná ( viz. akva asi 30l výška 25cm a v něm - 4 skaláry + další ).
takže to určitě není o začátečnických chybách, ale o lenosti, bezhlavosti a hlouposti některých začínajících akvaristů ( bohudík ze svých zkušeností vím, že většina takovýchto vydrží do objevení první rozsivky )
ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 13:39 Lorsson – Re: dr.T
No ja nevim jestli je to prave srovnavat kone a rybicky, kdyz zavrete kone do vybehu 5x5 metru tak se sotva otoci, ale rybicky v pomeru svoji delky a delky akva jsou na tom trochu lepe i pri prerybneni, ale v principu souhlasim. Ja myslim ze to je tim ze kazdy kdo si zalozi akva, chce co nejvice rybicek aby tam bylo zivo a vetsinou to skonci prerybnenim. Ale troufnu si rici ze vetsina lidi to sama pozna a pozdeji to zkoriguje. Mozna by melo byt v navodech pro zalozeni akva zdurazneno ze cim vetsi akva, tim snadnejsi udrzba a chod, ac se to zda naopak. Proto si kazdy asi na zkousku poridi 20 litru akvarium s tim ze to snadno bude udrzovat a pak tam nakoupi spoustu rybicek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2008 13:27 dr.T – Re: Vari
To neříkám,
ale nakopil jsem literaturu, studoval, ptal se a radil se zkušenými. a Moje první 30l akva bylo na 8 pavích oček a 2 mečovky.
Vás by napadlo zavřít např. dva koně do stáje 5*5 metrů ( bez možnosti výběhu ) a pak se jít radit, čím jej krmit, jak hřebelcovat. A pak až by se Vás někdo zeptal zda jste normální se začal vymlouvat, že jste začátečník a tak je běžné chybovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   09.03.2008 13:22 Vari
Vy když jste začínali, taky jste udělali vše správně, že? potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 13:20 dr.T – Re: Lorsson
No, ale s tim přerybněnim je to pravda, jsem si projel především mini akva těchto stránek a nevycházím z údivu, akva okolo 20l a v každém druhém čichavci, neonky ( dokonce měla jedna slečna 1ks a dva páry čichavců ) a když už jsem narazil na akva 18l bez čichavců měl tam mladík strčený tři rájovce černé + dalších šest rybek. Copak toto se Vám zdá normální, buďto lidé neumí číst nebo to dělají záměrně.
Na úvodu těchto stránek je bezva návod Jak založit akva, krok za krokem a hned vedle článek Rybky vhodné pro začátečníky. A takovýchto info je na netu spousta.
Při pohledu nějkého ochránce zvířát na tyto " akvaristické " stránky, ho musí klepnout pepka.
Vždy´t je to tio samé jako by si na kynologických stránkách psali pejskaři komu se podařilio narvat 10 bernardýnů do voliéry 2 krát 3metry a ještě se s tim pyšnily na netu.
Hrůza Hrůza Hrůza.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 13:18 Lorsson
Sid napsal: Jestli není příčina v tom, že jste tuhle rybu viděl v nevyhovujících (malých) nádržích...

I to je mozna pricina ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2008 12:53 dr.T – Re: jirkaa


Co kdybych Vás zavřel do místnosti o ploše 16m2 s dalšími patnácti lidmi a nechal Vás tam žít až do smrti?

Dovolil bych si pochybovat o tm, že to těm rybám nevadí a že se srovnají. Co ale mají dělat, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 12:18 dr.T – Re: Sid
Naprostý souhlas.
Některá literatura uvádí i kusy dosahující i 16-18cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 12:15 dr.T
Samozřejmě,
každý z nás začínal na malém AQ, jenže jsme si podle toho zvolily i rybky, nebo snad ne???
A hlavně dnes v době, kdy ani nemusíme investovat do drahé literatury a je tu vše dostupné a zdarma. Takže není problém, pozjistit si jaké má která rybka nároky. Slečna si do začátku zvolila podle mého, ne zrovna dobře, neb parmičky i čichavci, nepatří mezi tzv. odolné ryby, vhodné pro začátečníky.
A pokladám za poněkud unáhlené pořídit si malé akva, bezhlavě jej osadit rybami o kterých jsem si ani nic nepřečetl a teprve poté se s někým radit obvzlášť o tom, co mám ještě do akva přidat.
Ohledně těch čichavců samozřejmě že pro pár 100l + další ryby i když znám akvaristy, kteří chovají i 5 čichavců v nádržích okolo 80l a bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 12:14 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Lorsson
Jeste jsem nevidel 14ti centimetroveho cichavce perletoveho.
Jestli není příčina v tom, že jste tuhle rybu viděl v nevyhovujících (malých) nádržích...
Kolega je ještě vloni choval ve 200 l a měli min. 12cm. Co teprve ve 400-500 l?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 08:44 Lorsson – Re: ghostik
Ja se nehadam o tom 30l akva (viz muj predchozi prispevek) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 08:43 Muž ghostik [81] – Re: Lorsson
Ja to beru tak ze je to 100l ale jeste s dalsim nejakym osazenstvem ne jen jeden par cichavcu. A kdyz to vezmes u te 30 a k tomu jeste nejake ryby tak je to uz pekne husta polevka :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2008 08:36 Lorsson – Re: ghostik
Podle nekterych odkazu by 90% nadrzi bylo prerybneno a ryby by byly tyrany. Nebral bych vse jako dogma. Jeste jsem nevidel 14ti centimetroveho cichavce perletoveho. hmm Samozrejme v 31 litrovem akvarku spolu s dalsimi rybami je to extrem, nicmene bych polemizoval s tim, ze potrebujes 100 litru pro cichavce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 08:24 Muž ghostik [81] – Re: Lorsson
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   09.03.2008 06:15 Lorsson
dr.T napsal: Dobrý den,
čichvce do 30l, vždyť pro pár je potřeba min. 100l, to by se dalo považovat za týrání...


Pro par cichavcu minimalne 100 l? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 21:43 jirkaa – Re: Vari
přesně tak.já měl třicítku jako kluk a otočil jsem tam skoro vše(týral nebo netýral?).a čichavce i množil.oni se tam vejdou,když o ně bude dobře postaráno tak se v malém akvárku srovnaj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 18:48 Vari
Všichni jsme takhle začínali, nechejte to tak, ryb už nepřidávejte, časem zjistíte ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 18:07 Muž Jurasek [137] – Re: Lúca01
To určitě ne. Jen je to hodně malé, chce to jen rybičky přiměřené velikosti nádrže. V malém akvárku se bohužel nedá nic převratného vymyslet, ale ať se daří palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2008 16:57 Lúca01
Tak jsem teda z toho vseho pochopila, ze mam akvarko na dve veci a muzu ho rovnou vyhodit a rybicky mam "splachnout do zachodu"..Tak teda nevim..ale i tak asi dekuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2008 14:20 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: dr.T
Výtažek přímo z těchto stránek
rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
přečti si hlavně kolonku min. velikost nádrže - né odchov.

Při vší úctě k jakýmkoli stránkám - nikdy se nedá vyloučit, že se na nich objeví ptákovina. Kdo měl někdy co do činění s betami, má v této věci jasno.
A aby nedošlo k omylu - s tím výrokem o týrání leer a parmiček v tak malé nádrži bez výhrad souhlasím! A nepovažuji jej za rýpání, ale konstatování, které je na místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 14:13 Vari
Pancéřníček je také hejnová ryba, dva jsou málo, uvádí se minimum pět kusů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 14:06 dr.T
To chápu, parmičky mám také rád, ale právě proto, že jsou čilé a hejnové, potřebují místo k "rozletu" a v takhle málém akva ho mít nebudou. Nehlkedě na to, že jsou poměrně náročné, hlavně pak na čistotu vody a v takhle malém akva bude těžké ( neříkám nemožné ) udržet alespoň náznak rovnováhy. Může nastat jejich úhyn již pro jiné ryby normálních situací ( jednobuněčné organismy ve vodě - rozsivk,... ).
Ale pokaď se Vám líbí, tak si je samozřejmě nechte, ale pak bych doporučoval jenom je. V takhle malém akva se brzy začnou "nudit" a pak začne okusování ploutvý u pomalejších ryb - pancéřníčků.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 20512x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6312-jake-dalsi-ryby-k-tem-stavajicim?od=1101