Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké další ryby k těm stávajícím?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Jaké další ryby k těm stávajícím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 16:21 Muž maxo [9] – modre rybky
Potrebujem "dofarbit" aq. Poradte mi nejake nenarocne hejnovky vyraznejsej farby, podla moznosti do modra - len nie neonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 16:16 Žena Linduš [166] – Re: Marfy
to jsou razbory a ano, též potvrzuji neplachost a volný prostor. myslím, že by byly vhodnější i co se dětí týče (viz.plachost).
kardinálky vietnamské taky spíš plavou "venku", jsou to torpéda :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 16:07 Muž vlacek [402] – Re: Marfy
Potvrzuji - mel jsem je take a jsou to rybky ktere vyhradne potrebuji volnou vodu. Mezi rostliny se spise boji. Cile, mrstne. Uplne jsem na ne zapomnel :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 15:52 Muž Marfy [13] – Re: sejnatko
Ja muzu z vlastni zkusenosti doporucit Razbory Hengelovy rybicky.net/atlasryb/razbora_hengelova moc hezke rybicky, sam je mam v 54 l, plachost musim vyvratit, rybky prave spis "cumi" z akva do pokoje, kde se neco deje, i kdyz je chodi ocumovat kocour tak sou v pohode. A co se tyka zarostle nadrze... prave kvuli nim jsem ted do zadu pridaval nejake kytky (nove foto jeste neni v prezentaci) a razborky prave spis stale obyvaji volnou plochu...v trave (echinodorus Latifolius) jsem zatim videl rejdit jen samce bojovnice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2010 15:43 Žena Linduš [166] – Re: vlacek
no vidíš, taktéž se přiučím ;-)
leč po mých zkušenostech už bych "malé ryby" do dvacítky nedala.
neříkám, že nejsou takové, kterým by nestačilo, jenže můžu srovnat chování v menší/větší nádrži, pro mě je to jasné ano
padesátka mi sice též slouží, jen jako kreveťárko a odchovnička, ale už to není zas extra málo, aby tam musely být jen krevetky, nebo pár oček :-)

začínala jsem hodně podobně a díky bohu za tyto stránky, zkušené akvaristy...díky nim se propracovávám na úroveň, která se zamlouvá obyvatelům akvárek a tím víc mě těší pohled na ně potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 15:19 Muž vlacek [402] – Re: sejnatko
Presne tak. A kdyz se osazenstvo zvoli primerene velikosti akvarka, je to prijemne i pro ne. Mit v 54l jen krevetky je skoda, pokud se na ne vylozene nezamerujes. Ryby jsou prece jen na vyvojovem stupni o neco vyse nez korysi, tomu odpovida i pestrost chovani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 15:05 sejnatko – Re: sejnatko
i malé akvárium může být krásné a účelné, když se to umí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 15:03 sejnatko – Re: vlacek
jsem ráda že ses mě zastal. já bych opravdu ráda velké akvárium a dopřála rybkám prostor bohužel mám malý byt, ale prostě akvárium musím mít ano do budoucna ale určitě plánuji pořídit velké akvárium. Také si myslím že je to o tom umět si to odhadnout. Paví oka si zatím neštěžovali na malý prostor :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 14:57 Muž vlacek [402] – Re: sejnatko
Nenech se zvyklat temi, kdo maji luxus velkeho prostoru pro akvarko. Nemyslim si, ze treba 20 a vice cm velka mrenka nadherna si vice zaplave ve 120cm dlouhem akvarku nez 6cm parmicky v 60cm akvarku! Staci umet nasobit... Je to samozrejme o vice vecech (temperament, pocet ryb, atd.), ale stejne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 14:47 Muž vlacek [402] – Re: Linduš
Pokud myslis jen galaxy, tak muze byt pravda i nemusi, ze jsou plache, ale zarostlou cast preferuji. Pokud myslis razborky obecne, tak nesouhlasim - treba b.maculatus/merah moc rostlin nepotrebuji a plache nejsou skoro vubec (u mne). Naproti tomu urophthalmoides rostliny vyhledavaji a nepotrebuji volnou vodu. Je to i v popisech.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 14:34 sejnatko – Re: blackholesun
měla jsem na mysli dánio pruhované - špatně jsem se vyjádřila. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 14:31 sejnatko – Re: Linduš
to neřeš, to jsou fotky pěkně staré, už to mám komplet krásně zarostlé a i jiné dno... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 14:22 Žena Linduš [166] – Re: sejnatko
prosímtě, co to tam máš za ostré, bílé šutry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 14:19 Žena Linduš [166]
z vlastní zkušenosti a zkušenosti některých odtud: razborky = hodně zarostlé akva, jsou to plaché ryby a tím myslím opravdu plaché
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 14:16 blackholesun – Re: sejnatko
Ale pozor, ta razborka se ve skutečnosti správně jmenuje dánio, a ty přeci nechceš :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 14:09 Žena Varden [0] - Labyrintky
rybicky.net/atlasryb/parmicka_z_odesy… tuhle si možná pořídím taky až ji uvidím v akvaristice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 14:01 sejnatko – Re: romant
teda ty máš samé dobré nápady :-) tahle rybka je taky moc hezká. já tedy zatím jen tak vybírám co mi tady radíte, ale určitě se ještě poradím v obchodě, protože né všechny rybky mít budou a třeba si nakonec odnesu úplně jiné než zatím zamýšlím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 13:57 R Muž romant [27987] – Re: sejnatko
Tak mrkni na tuhle, je to vcelku rozšířená rybka do menších akvárek rybicky.net/atlasryb/razborka_galaxy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   13.09.2010 13:53 Žena Varden [0] - Labyrintky
já to nikomu nezazlívám, jen se mi prostě nezamlouvá strčit ryby do tak malého akva...to si do něj raději pořídím vhodnější osazenstvo:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 13:52 Žena Varden [0] - Labyrintky – cichlidka ramirezova...
O tuto rybičku se sice nemusíte moc starat..ale zase musíte mít měkkou vodu, aby Vám dobře prosperovala a byla takto pěkně vybarvená...měla by se chovat v pH okolo 6. Já mám v akvárku 7 a to jsem teď stahovala kyselinou chlorovodíkovou ze skoro 8, v trubkách je vždy mírně zásaditá voda. Nesetkala jsem se s vodovodní vodou pod pH 7.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.09.2010 13:51 sejnatko – Re: Varden
bohužel né každý si může jak cenově, tak prostorově dovolit velké akvárium, na to nezapomínej no tone 54 litrů mi nepřijde zas tak málo, když se to s počtem ryb nepřehání. To tu objevuji mnohem větší jak říkáš "trapičky" X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 13:47 sejnatko – Re: romant
tak ta je nádherná, do té bych určitě šla, snad je budou u nás mít sad A tou kvalitou vody (čištění) by neměl být problém, pravidelně odkaluji. Jak se snáší s ostatními rybkami? neokusuje kytky potvůrka? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   13.09.2010 13:47 Žena Varden [0] - Labyrintky – Re: sejnatko
Pro čichavce by to bylo stejně malé...
J8 bych volila nějaké malé parmičky...třeba duhovou nebo čtyřpruhou, ale i tak je to pro ně docela dost malé...Já osobně bych vyházela všechny rybky...případně jim pořídila větší akvárium a udělala z tohoto krevetárium:-) nebo rostlinné akvárium pro nějaké mašíky a menší rostliny...ale tak je to na Vás..."trapičky" (malá akvíria) příliž neschvaluji..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 13:43 R Muž romant [27987] – Re: sejnatko
Jeden párek rybicky.net/atlasryb/cichlidka_ramirezova, je to čiperná a pohodová rybka s trochu většími nároky na kvalitu vody(odpadní látky), ale při pravidelné výměně vody a odkalování, naprosto v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 13:37 sejnatko – Jaké ryby poradíte?
Ahoj, rozhodla jsem se změnit osazenstvo svého 54l akvária. Zbavila jsem se živorodek.
Zachovám pouze 2x black molly a 2x ancistrus. Poraďte jaké by jste volili rybky když nijak neupravuju ph ani CO, teplota vody pokojová.

Nemám zájem o:
čichavce, neonky, tetry, dania, a živorodky. no

Asi mám nároky ale snad někdo poradíte stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2010 17:19 kyknos – Re: Jiripi
čichavci medoví se k razborám a bojovnicím nehodí - jsou to subtropické ryby a potřebují nižší teploty, zejména v zimě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 16:28 Muž Jiripi [0]
Taky plánuju ve svým akva , že se zbavím většiny pavích oček.Chtěl bych si k samici Betty pořídit 1 pár čichavců medových a několik razbor (asi 6 ks).5 pavích oček si nechám pro Betku .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 16:01 R Muž romant [27987] – Re: sejnatko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 15:51 R Muž romant [27987] – Re: sejnatko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 15:45 Žena stetinka [270]
trošku mimo,ale jestli je ta 54 ten set, co se teď hodně ve zverácích prodává, tak má hodně nedostatečný světlo a blbej filtr. S tím světlem je pak potřeba počítat v případě rostlin ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 15:09 Muž cc355 [1]
jj, máte pravdu... nějak jsem se umáčkl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 14:49 Muž NASREDDIN [1383] – Re: cc355
Pancéřníčka kropenatého do 50litrů radíte?
Nedobře činíte, tenhle bagr rybicky.net/atlasryb/pancernicek_kropenaty potřebuje větší akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 14:19 Muž cc355 [1]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 11:27 R Muž romant [27987] – Re: sejnatko
Napadá mě párek nějakejch cichlidek. Mrkni se atlasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 11:13 sejnatko – Re: romant
Takže když mám řekněme tedy 50 litrů čistého objemu, (čichavci jako bych tam tedy neměla - ty ještě zvážím) tak jakou variantu osazenstva bys zvolil ty? Ancíci a black molly tam zůstanou. (neonky a tetry tedy nechci). :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 11:05 R Muž romant [27987] – Re: sejnatko
rybicky.net/atlasryb/cichavec_zakrsly Toho mám na mysli. Ta agresicita u čichavců v takovýmhle akvárku bude vžycky problém. Je na ně prostě malý. Za půl roku povyrostou, budeš mít to štěstí na párek a uvidíš ten tanec. Jak nemají dostatek možností se schovávat, tak je klidně možný, že sameček samičku uhoní. Na tetry to taky není, to jsou plavci a potřebují prostor na plavání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 10:52 sejnatko
jinač neonky ani tetry nemám v plánu, jelikož s nimi nemám dobré zkušenosti. :-( plánuji tak 2-4 rybky přikoupit, ale nevím které bych do toho 50 litrového akvárka mohla ještě vměstnat,aby se snesli s ancistrusy, black molly a čichacem líbajícím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 10:49 sejnatko – Re: romant
já vím, ale zatím mají sotva 5 cm. Do budoucna plánuji určitě větší akvárium, tak snad tak rychle neporostou ;-) nevím, jaké myslíš konkrétně zakrslé. Nabídli mi pouze tyhle, že prý jsou mírumilovný že ty ostatní jsou agresivný (modrý,stříbrný).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 10:36 Muž cc355 [1]
Jsem poouze začátečník. V literatuře bylo psáno, že maximální počet ryb je 1cm dospělé ryby na 1 litr vody. Napadaly mě třeba neonky nebo tetry. Moc bych jich tam nedával. Podle mého akvária (72 litrů - 2x čichavec gold, 6x tetra krvavá, 9x neonka červená, 2x pancéřníček pruhovaný, 1x šnek a 3x ancistrus) je to až moc a příště už jich tam tolik nedám. Ale ty neonky jsou opravdu moc hezky :-)) Tak ať t odobře dopadne.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 10:34 R Muž romant [27987] – Re: sejnatko
Zamysli se taky nad těma čichavcema líbajícíma. Je to pro ně hodně malý. Když už čichavce, tak nějakého zakrslého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 10:19 sejnatko – jaké ryby do 54l a kolik?
Chystám se předělat celé akvárium a zbavit se živorodek (paví oka). Mám set 54l,čistý objem cca 50l.
Ráda bych zachovala 2x ancistrus, 2x čichavec líbající, 4x black molly.
K těmto rybkám bych ráda ještě dokoupila nějaké další. Můžete mi poradit a říci svůj názor co by jste k této osádce doporučovali a kolik kusů?
Vodu nijak extra neupravuji, CO ani pH, 1x za 14 dní odkalím dno a doplním vodu, přidám přípravek na úpravu nové vody, filtruji, vzduchuji.
Díky za rady palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 20:05 Žena stetinka [270] – Re: kofola
záleží na jejich velikosti, ale minimálně deset. Pak nech běžet filtr a čekej aspoň 14 dní, než začneš POSTUPNĚ přidávat rybky. Počítej s tím, že tetrazony rádi okusujou dlouhoploutvé ryby. Najdi si vždy tady v atlase velikost ryby v dospělosti a pak počítej 2 litry tvého obsahu akvária na 1 cm dospělé ryby, ale to až nakonec. Začni rybky opravdu přidávat pomalu, jinak nastanou problémy. K tetrazonám ideálně buď jiné jejich mutace (mechovky, albíny), můžeš dát krunýřovce,ale vybírej jen malé druhy!, pancéřníčky a třeba ještě nějaké hejno razbor, teter,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 19:41 kofola
Ok, a kolik tak rostlin by jste doporučovali ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 18:20 Žena Kaala [0] – Re: kofola
no to rozhodne nemas dokoncene s tymi troma rastlinkami... mas cas pozhanaj si nejake z tych ktore tu boli spomenute... a poprezeraj si akvaria ostatnych ake rastlinky maju oni... nieco si o t&ych rastlinkach precitaj... a potom rybky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 18:17 Žena BarboraB [0]
Hlavne pridaj veľa rastlín (Egeria, Cryptocoryne, Vallisneria, ... - niečo nenáročné). Fotka je dosť slabá, ale tá rastlinka v strede je asi Alternanthera alebo Ludwigia a tie potrebujú silné osvetlenie. V setoch býva slabé, takže zrejme dlho nevydržia.
Až keď doriešiš rastlinky, rozmýšľaj nad ďalšími rybkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 18:11 Muž capko [40] – Re: kofola
Doplň mrenky na 8ks a na dno daj toho ancíka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 16:03 kofola – Re: Johan
Ok, chápu, jinak to akvárko už je skoro hotové, ale na té fotce se to hodně leskne a navíc mám slabý foťák :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 16:01 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: kofola
Nejdřív si pořádně vyhrajte s akváriem jako takovým. Inspirace je tady vela.
Tyto parmičky potřebují být alespoň v malém hejnu. Naprosté minimum jsou podle mě 4 či spíše 5 kusů (jsou to neklidné kousavé ryby, které při páry jedincích obtěžují ostatní ryby).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 15:58 kofola – Jak mohu doplnit tyto rybky ?
Fotka k příspěvku Ahoj, mám nové akvárko o objemu cca 54 litrů. Už delší dobu mám ve starém akvárku 2 Parmičky mechové a chtěl bych se zeptat jaké ryby by se k ním hodily a popřípadě kolik. Akvárium ještě nemám úplně hotové ( budu přidávat rostliny + dekorace a nechávám ještě týden takhle bez ryb). Chtěl jsem si pořídit nějakou z těchto rybek: Paví očko, nenonka a ancistrus. Je to možné ? Pokud ne tak napište co by se k ním hodilo, moc díky !
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 17:06 JagerMaister
možno čichavec zakrslý :-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 20512x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6312-jake-dalsi-ryby-k-tem-stavajicim?od=701