Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké další ryby k těm stávajícím?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Jaké další ryby k těm stávajícím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 22:38 Muž karelpavel [18] – Re: Marek19
4 paví oči :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 22:21 Muž Marek19 [0]
Zdravim. Asi pred mesiacom mi umreli vsetky ryby. Teraz sa zacinam zaoberat tym, ako dalej, a potreboval by som pomoct s vyberom buduceho osadenstva. Ak by niekomu napadli nejake nenarocne dlho zijuce ryby do 20 litroveho akvaria tak sem s nimi prosim ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 12:11 Mirek – Re: F
Nenáročné a hoodně odolné jsou parmičky nádherné. Vlastní zkušenost

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 08:26 Pepan – Re - Buballa
Je rozdíl mezi bichiřem a bichirkem. Do společného akvária bych doporučil toho druhéhého. Ve velikosti kolem 35 centimetrů by ulovil maximálně menší paví očko. A doporučuji si jich pořídit více. Ve skupince jsou naprosto úžasní. A co se týče krmení - patentky, nítěnky, kousky rybího masa a dokonce granule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 21:23 Žena buballa [0]
ahoj, zariadujem si nove akva, a potrebovala by som radu, ci by som nemohla dat dokopy, tetry konzske s ledajakym bichirom. podla mna biotop by sedel, len v akvarisike som dostala nonono no , ze ich pozerie, kvazi co sa jej zmesti do pusi to a pod.... ja uz mam jedneho asi rok a pol a ma cca 17 cm, je to mieromilovny tvorik ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 20:19 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re - miloon
Oni začali postávat u hladiny v okamžiku, kdy jsem tam dal lekníny. Před tím se taky pohybovali jenom po dně, ale v okamžiku, kdy začaly listy leknínů dosahovat na hladinu, ti menší bichirci se pod nimi občas zdržují. Asi tak v přírodě čekají na náletový hmyz. Ti starší zůstávají při dně. Buď jsou konzervativnější a nebo pod hladinou vyčkávají jenom mladší kusy. To ale ukáže čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 22:10 Muž miloon [4]
cafte..no ja mam bichirca spolu s neonkami aj male zabky su tam a zatial mi nic nechyba a ani nesprava sa nejak agresivne voci inym rybkam...skor je plachy cez den ho malo vidno.mne u hladiny necaka neviem preco...moze to byt pekna podivana...vyrenie hladiny od filtra? ale to asi nebude dovod preco tam necaka... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 20:39 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re . TomasOxx
Fotky zatím nejsou, protože je to jenom hygienická nádrž bez štěrku. Je tam několik kamenú s mikrosorkama, dva kořeny a dva květináče s N. lotus. Zatím není co fotit, ale v plánu je placatá třístovka s kytkami a štěrkovým dnem. Tam bude těch leknínú ještě více a skupina Aponogeton ulvaceus. Myslím si, že ani tyhle dost křehké kytky u bichirků nebudou trpět. No a jako doplnění tam chci nějakou skupinku elek. Nejdřív zkusím dospělé ancistrusy a pokud nebudou problémy, zkusil bych asi L-270.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 20:21 Muž O.Tom [439] – Re: Pepan
Cau, mas nekde nejake fotky te nadrze ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 20:15 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re - Yirka
Tu debatu jsem zaregistroval. My tu propíráme bichirka kalabarského.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 19:56 Muž Yirka [9123]
Nevím jestli jste zaregistrovali, ale dnes už tu jedna debata o bichírcích byla. Dával jsem odkaz na zajímavé čtení. rybicky.net/forum/322…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 19:39 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re
Oni ti bichirci kalabarští jsou úžasní. Mám jich celou skupinu ze dvou zdrojů a nejhorší je, že co žerou větší, nežerou menší. Takže krmím na střídačku granulemi, patentkami, kousky rybího masa a moučnými červy. Zkuste si sehnat nějaký ten leknín, nebo nějaké plovoucí rostliny. To jejich vyčkávání pod listy u hladiny je fakt bomba. Akorát pozor, jsou to útěkáři, tak celé akvárko je třeba pořádně zakrýt, aby vám neutekli. Prý dokáží utéct i malou skulinou. Jinak jsou ke kytkám s ohledem na svou velikost hodně ohleduplní. Ten můj největší má skoro 40 cm a ani ten leknín nemá polámané listy. Takže jsem tam dneska přidal druhý, větší, taky v květináči. Mám je samotné, ale dokážu si představit, že budou v nádrži třeba s Ancistry a jinými přísavkami, nebo většími tetrami. parmičkami. Asi bych je nedával do nádrže s agresivnějšími cichlidami, ty by jim mohly ublížit. Jinak počítejte s tím, že jsou lekaví a i při jakémkoliv zásahu do nádrže nebo v blízkém okolí na to pamatovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 19:18 gomeztry
no akva mam sice jenom 100 litru ale kdyz me se tak moc libi :-(...a stejne az uvidim ze platy neco cekaji tak je prehodim do nejake 20litrove nadrze nez vyrostou...a ty neonky bych tak neresil...spis nejvic o co mi jde any mi nésnedli ancitrusy...ale to by asi nemel kdyz je mam okolo 5-7cm a nez ten bichirek vyroste tak budou mit dostatecnou velikost... jinak v kavarku mam hodne rostlin akorat nejsou jeste ve spravne vysce protoze to jeste neni dlouho od zalozeni akva ale ukrytu tam mam urcite dost ...nejake nerosty kameny a do rostlin se taky schova... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 20:39 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re -
Já bych to nedělal. Jednak Vám vychytá potěr od plat a až bude větší, tak zlikviduje i ty pravé neonky. Zkuste si uvědomit, že odrostlejší ryba má kolem 40 cm a průměr nějaké tři cm. Pro takovou je neonka jako jednohubka. A nepsal jste, jaká je plocha toho akvárka. Měla by být co největší. Tyhle ryby jsou dvojdyšné, takže se jim ani nemusí vzduchovat, ale chtějí dost členité dno a hodně úkrytů. Sám je mám v nádrži s holým dnem, ale jsou tam kořeny, mikrosoria na kamenech a v květináči větší N. lotus Red Tiger. Jedná se o nízkou nádrž a je to nádhera, pozorovat je, jak se schovávají pod listy leknínu, jako by čekali na náletový hmyz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 20:11 gomeztry – Bichirek úhořovitý
ahoj chcu se zeptat na bichirka mam v planu si koupit jednoho nebo dva a mam akva okolo 100litru vim ze je to malo ale presto to chcu zkusit a pozdeji snad bude vetsi akva ale mam problem vsude pisou ze male rybky ma jako korist tak se chci zeptat ja mam v akvarui 5 plat 10 neonek 5 velkych parmicek a 2 ancitrusy hnede a 2 zlate...predem diky za odpoved...:) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 19:04 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: wraira
ke krevetkam jdou i jiny rybicty.. treba rasborky ci pancernicci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 18:06 wraira – paví očka?
Já bych si pár pavých oček vzala. Ke krevetkám se mi nic jinýho nehodí. odkud si?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 14:44 pajas22
díky za rady něco s tím udělám palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 18:36 Žena basa1313 [18] - Parmičky
3 litre je aj na mecuna malo, ryb tam mas dost aj ked je tomu panciernikovy smutno ale urcite by som tam uz nic nedavala aj tak sa ti ty mecuni rozmnozia a mas tam toho uz teraz dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 18:35 Žena jufo [4] - Miniakvária – chudák pancík
přesně tak, jsou to hejnové rybky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 18:33 Muž pancéřníček [168] – Re: pajas22
Chudák pancéřníček :-( Někomu ho daruj,nebo odnes do akvaristiky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 17:50 Vlasta
pocítaj si priblizne na 3 litre 1 ryba ano palec ;-) a ku tymto by sa ti hodili gupky a slimaky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 17:32 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: pajas22
Žádné,naopak odebrat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 17:30 pajas22 – Pomoc
Mám v mém 70l akvárku 6 mečovek, 6 zlatých ancistrusů a 1 pánceříčka. Jak éryby by jste mi doporučili. ahoj ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 20:13 MeTz
Bojovnice se s neonkami snese.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 18:29 Muž Bodlak [21] – Re: Mike
pavi ocka nechci ale dik za tip :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 18:15 Muž Mike [3]
paví očka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 14:12 Muž capko [40] – Re: Bodlak
Tetry ozdobné,alebo skvostné,sú nenáročné na chov a veľmi pekne sfarbené.Myslím,že 6-8ks by to znieslo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 09:32 Žena Linduš [166]
8-10 neonek chceš? myslím, že bojovnice by se mohli vejít dvě samice + samec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 09:26 Muž Bodlak [21]
no tak to vidim asi na ty dania nebo bojovnice...muzete dat jeste nejake tipy? a treba i poradit jaky pocet ryb do tech 54l muzu dat?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 23:48 čichavec27 – Re: Bodlak
Párek bojovnice pestré bych do vrchního sloupce vřele doporučil.A ano snese se snouonkama(teda aspon u mě) a vubec u bojovnice vetšinou platí to že dá všemu pokoj a jen vetších ryb se obává a proto na ně občas zaútočí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 22:42 Muž traktorysta [26] - Labyrintky
1joko napsal: Ja by som tam dal Danio Pruhovane :)

Naprosto se připojuju. Danio je nenáročná a ideální ryba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 19:55 Muž vitja [0]
Štikovec páskovaný - pár
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 19:19 1joko
Ja by som tam dal Danio Pruhovane :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 19:09 Muž jajaapaja [174] – Re: Bodlak
Tetra černá a neonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.01.2010 16:48 Žena doklwnik [347] - Halančíci – Re: Bodlak
Neonky jsou ryby, ktere chteji plavat. Sice jsou vidivane v mensich akvariich, ale temer tam nevyniknou.
Do tohohle akvaria by sly treba razborky, nebo trio bojovnic pestrych. I halancici (rody Aphyosemion, Fundulopanchax) by zde nasli sve misto nebo i mensi Čichavci. Na dno treba nejake mensi pancernicky nebo krunyrovce (rodu Otocinclus).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 16:46 Muž Bodlak [21] – Re: MeTz
Bojovnice se snese s neonkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 16:43 Muž MarcoKing [32] - Tetry
5 neni hejno.. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 16:42 MeTz
A co třeba čichavec??zakrslý,medový,...nebo bojovnice pestrá..danio pruhované..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 16:41 Raider – Re: Bodlak
Já bych si koupil 5 Dánií pruhovaných...jsou to pěkné rychle rybky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 16:26 Muž Bodlak [21] – Re: Prdka27
dno mam celkem dost zarostle...tak by kluci nesli vubec videt...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 16:22 Skorica
Do 54l se toho moc nehodí, já bych si koupil krevetky a galaxky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 16:20 Muž MarcoKing [32] - Tetry
A co takhle 10 neonek a na dno nejaky maly pancernicky? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 16:11 Muž Bodlak [21] – Tip na rybky do horniho sloupce
ahoj,mam akva 54l a chce to uz nejake nove poradne obyvatele...zatim tam mam 4x gupka 2xancik...gupky se vrati kamaradovy,ponevadz mam jinou predstavu...chci si poridit hejno Neonek obecnych (cervene jsou narocnejsi ze?)+ potrebuju tip na nejake rybky co se pohybuji v hornim patru akva...muzete dat tip co k neonkam nahoru? dik moc p.s.chtel bych nejake vyrzne barevne... jo a slo by treba 8-10x neonka + 4-6 jinych rybek nahoru?? nebude to moc??dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2009 16:24 lukyazuzka
tetry neonove jsou super
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2009 15:39 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: lukyazuzka
...dneska sem pridal tetry neonove a novou rostlinku. Vse je ok. Rybickam je tam suprove...
Hlavně ať to tak vydrží! palec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.12.2009 15:36 lukyazuzka
no tak pardon. Ale stejne mi prijde ze nekolik lidi tady na tom webu jsou jen namyslenci. ne vsichni. Ale jsou tu tací. dneska sem pridal tetry neonove a novou rostlinku. Vse je ok. Rybickam je tam suprove. Dokonce mam i male čichavce medove. Popar dnech v akva se vytreli. jsou na svete. Ale s tim mi radit nemusite s tim si rady už vím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2009 20:15 Muž fantuomas [35] - Rostliny
lukyazuzka napsal: Proč je tady na tomhle servru par jedincu, kteří si myslí že sežrali svet? Vseumelci vsevedi...Nevim jsem začatečník a je jich tu podle me mnohem vic. Myslim ze nebudu mluvit jen za sebe kdyby se tech par jedincu chovalo trochu normalne i k tem co zacinaji s akvaristikou.


..naozaj tu pár rád padlo a tiež je fajn občas si niečo prečítať aj mimo fóra, než sa do niečoho pustíš...najmä, čo sa týka takých hobby ako je akvaristika..kde "narábaš" doslova a do písmena so živým materiálom. Máš tu atlas rýb, zväčša sa uvádza, či je to húfová rybka alebo nie, to dosť napovie, sú udávané veľkosti..nároky na priestor...odvodiť si od podobných informácií koľko rybiek, do akého akva atď je potom naozaj jednoduchšie..;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2009 18:41 Muž Dreamdiver [258] - Miniakvária – Re: lukyazuzka
Dobré rady vč. odkazů, které je dobré prostudovat už tu skutečně padly. Rostlinky kup co nejdříve - mně třeba dobře rostou hygrophily - až pak přidej rybky. A dostalas i radu, jaké. Souhlasím, že by to měly být parmičky, protože to jsou hejnové rybky. Layout akvária je samozřejmě na tobě.
Nebo máš jinou představu o tom, jak by ti měli zdejší uživatelé pomoct?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.12.2009 10:58 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: lukyazuzka
Yirka vám už pomohl. Čekáte jinou radu a myslíte, že bude lepší? Nebude. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 20512x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6312-jake-dalsi-ryby-k-tem-stavajicim?od=801