Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké další ryby k těm stávajícím?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Jaké další ryby k těm stávajícím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.10.2017 11:42 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Nico
Co se týče snášenlivosti s ostatními rybami, tak by živorodky šly. Snášejí i široký rozsah parametrů vody, takže tady taky problém asi nebude. Ale já bych je tam nedával, nehodí se ke stávající osádce a tetrám, to jsou všechno ryby co chtějí čistou vodu a živorodky tu vodu svým mizerným trávením dost špiní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2017 11:25 Žena Nico [0]
jj nad tou neonkou jsem uvažovala. Nebo ještě nad tetrou červenoústou. Co živorodky? Líbí se mi Silver molly, ale to asi ne kvůli teplotě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2017 19:18 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Nico
Pokud máš vyřešenou filtraci, dopuštěnou vodu a kvalita vody je OK, tak k těm rybám co tam máš by jsi mohla přidat hejno teter. Akorát se vyhni těm nejmenším a největším druhům a těm, co rády ožírají ploutve. Vyber si jaká se ti líbí, počet cca 20. rybicky.net/atlasryb/cesky/t
Například neonka červená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2017 19:09 Žena Nico [0]
Vracím se k mé otázce, takže tedy ke stávajícím rybičkám nepřidávat nic? Zbavovat se jich nechci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2017 09:16 Žena Beastie [318] Re: JirkaŠčobák
Nestaci, okruzaku tam mam dost a ras na skle taky. A neritina mi pokazde utekla. Z kazdeho akva zatim :) Taky tomu nerozumim.

Me treba prekvapilo ,ze nektere "hladinove" nebo celoakvarijni ryby spi na dne, to je pak neprijatelne, dno je proste plne.

Proste mi tam uz zadne dalsi ryby nepatri a trapi me to, protoze chci a chci a chci :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2017 10:03 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Beastie
Stačí ti okružáci. Ti neutíkají. Nemusíš nic utěsňovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2017 10:00 Muž LeRi [315] Re: JirkaŠčobák
Já vím ;-) nevím sice do jak velkého akvária ty šneky chce ale možná by byly lepší třeba krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2017 09:59 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: LeRi
Aha. Ale ... to je přece kravina! Když má neritina dost žrádla, nic jí z akvária nedostane ani při absolutně otevřené nádrži!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2017 09:56 Muž LeRi [315] Re: JirkaŠčobák
Má výřezy v rozích akvária pro trubky a kabely Neritiny tudy můžou utéct ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2017 08:44 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Beastie
Sorry, ale požadavky "na řasy" a "v horní části" se navzájem vylučují. Živočich, který je na řasy, bude celoakvarijní. Pokud se něco zdržuje v horní části, bude to zbírat potravu z hladiny.

Co myslíš tím, že zabalíš rohy s otvory?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2017 08:25 Žena Beastie [318] Re: Tudy
Dania jsem tam mela, a mozna na zaklade zkusenosti s nimi mi ma byt jasne, ze tam zadna jina ryba asi proste nepatri. Kdyz je nesikanovali multici, sikanovali je cypry, pak se to uklidnilo ale zezacatku to bylo zatra hodne okousanych ploutvi.

Myslela jsem neco na rasy, ale asi holt pujdu do sneku a zabalim rohy s otvory. Uvidime, co az pak nebudou cypry, mozna zvazim ty sekernatky, jsou neskutecne zajimave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2017 14:01 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Beastie
A co takhle hejno Dánií pruhovaných ?
rybicky.net/atlasryb/danio_pruhovane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2017 04:07 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Beastie
Zkus mrknout na sekernatky, jsou to zajímavé rybky, ale rády skáčou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2017 20:22 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Beastie
Drobnoústky napríklad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2017 20:08 Žena Beastie [318] Re: Beastie
Zavrhla jsem i paví očka a parmicky , vlastně cokoliv co se kdykoliv zdrzuje na dně. Je nějaká ryba čisté jen v horní části a není extra plachá? Napadla mě afrotetra konzska, ale asi bez šance se současnou osadkou, kvůli ploutvim. Razborky jsem měla roky, jsou bazlive, multici jsou fakt drzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.09.2017 18:51 Muž Jifi [675] Re: Anthrax
To je ale pro skaláry dost podstatné ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2017 17:27 R Muž Anthrax [4762] Re: Jifi
Je to třístovka, takže mi to na jeden pár tak malé nepřijde. Spíš bych řekl, že je to nízké. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2017 17:16 Muž Jifi [675] Re: Anthrax
Skaláry bych věnoval někomu, kdo má větší akvárko. Pro ně je to moc malé.
A dále jak píše Anthrax napsal: Na 24 stupňů a máš tam bettu a skaláry? To nezní moc rozumně. Topit by se jim (skalárám) mělo na 26 stupňů (u betty klidně 27 stupňů). Naopak ostatním členům osádky by vysoké teploty nemusely dělat vůbec dobře. Být tebou, tak se rozhodnu, jestli chci ryby co vyžadují vysoké teploty, nebo ryby co potřebují teploty nižší. Jednu skupinu ryb bych daroval. A až pak, podle toho jak se rozhodneš, přemýšlej nad další osádkou. ;-) Akvárko máš veliké, takže mu nějaké hezké hejno bude slušet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2017 16:31 Žena Nico [0]
já to měla nižší právě kvůli tý závojnatce, skalárům si myslím to nevadí, jelikož se mi celkem pravidelně vytírají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.09.2017 15:40 R Muž Anthrax [4762] Re: Nico
Na 24 stupňů a máš tam bettu a skaláry? To nezní moc rozumně. Topit by se jim (skalárám) mělo na 26 stupňů (u betty klidně 27 stupňů). Naopak ostatním členům osádky by vysoké teploty nemusely dělat vůbec dobře. Být tebou, tak se rozhodnu, jestli chci ryby co vyžadují vysoké teploty, nebo ryby co potřebují teploty nižší. Jednu skupinu ryb bych daroval. A až pak, podle toho jak se rozhodneš, přemýšlej nad další osádkou. ;-) Akvárko máš veliké, takže mu nějaké hezké hejno bude slušet.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2017 15:24 Žena Nico [0]
Nádrž vypadá v podstatě pořád stejně, jen rybičky povyrostly a ubyla závojnatka, topím na 24 stupňů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2017 14:41 R Muž Anthrax [4762] Re: Nico
Ahoj, bavíme se o nádrži nazvané "První akvárium"? Chtělo by to tu prezentaci aktualizovat. Poslední fotka je stará rok, za tu dobu už ta nádrž může vypadat celkem jinak. Na kolik stupňů tam topíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2017 14:33 Žena Nico [0]
Ahoj, chtěla bych nějakou hejnovou rybku, která by nevadila mému osazenstvu. Nejlépe něco barevnějšího na koukání, co byste mi doporučili? Neonky? Jiné tetry, cichlidy? Něco jiného? Nic? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 15:07 R Muž afc1886 [14682] Re: Ondrulino
Jenom ty neonky modré a pancéřníčky skvrnité a bude to super. Šneky si tam stejně dříve nebo později dotáhneš s rostlinami. A kdyby ne, tak není problém aby tě někdo podaroval. Bydlím kousek od Ostravy, tak bych tě mohl klidně obdarovat levatkami nebo okružáky. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 13:31 Muž Jifi [675] Re: Ondrulino
K těm krunýřovcům mám poznámku: může se stát, že ti vylezou ven z akvárka.
Já už bych je do tak malého akvárka k těm pancéřníčkům nedával.
I ti panéřníčci by byli vděčnější za malou skupinku, ale tvoje akvárko není zrovna moc velké.
Ty neonky jo.
Co se šneků týká - třeba okružáky nebo klidně i levatky. Ale ty si člověk často přinese s rostlinami. Rozhodně bych tam nedával ampulárie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 13:17 Ondrulino
Takže jsem dal na vaše rady a zbavil jsem se parmiček čtyřpruhých.
Nyní mám teda 3 pancéřníčky skvrnité.
A přichází tedy nová hypotéza se složením akvária:
Biotop: AMAZONIE/JIŽNÍ AMERIKA.
Přidal bych si:
5ks Krunýřovec Haroldův
10-15ks Neonka modrá

Klidně bych přibral ještě nějakého šneka, ale nevím, jesti už to není moc a netuším jakého. Ale to už asi není ani tak důležité
Díky předem za komenty a rady, přece jenom jsou asi k něčemu dobré :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2017 19:14 Žena Beastie [318]
Sec se mi otici zatraceně líbí, asi by se jim v mém presvetlenem akváriu bez místa na dně nelíbilo. Takže alternativa je Teda neritina. Nebo někoho něco napadá? Ancestral netuším ani proč zmizel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2017 11:57 R Muž afc1886 [14682] Re: Ondrulino
Tak jak píše ctibum, akvárko je malé. Ale jestli jsi jiného názoru, tak odtajni prezentaci tím, že nahraješ hlavní fotku. Pojď s kůži na trh. ;-) ahoj
EDIT- přinejmenším ty dekorace se mi nějak nezdají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.09.2017 11:51 R Muž ctibum [6909] Re: Ondrulino
Objem v atlasu je čistý objem, jestli se nepletu. Ty máš 50l hrubého (?), tzn čistého tak 35-40? To už máš rozdíl přinejmenším 20l, což je při tomhle objemu celkem dost, řekl bych...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 11:07 Ondrulino – přidání dalších rybiček
Zdravím a obracím se na vás s novým dotazem.
Moje situace je taková, že mám v 50l akvárku 4 parmičky čtyřpruhé a 3 pancéřníčky skvrnité. To, že parmičky nejsou do 50l akvárka nejvhodější vím. Ale není v současné situaci lepší k těm čtyřem přidat ještě další 4, aby byly v hejnu? Než abych měl jen ty čtyři? Akvárko mám dost členité a je tam spousta možností, jak různě proplavávat, schovávat se, apod. Takže se určitě vyřádí. A tak si říkám, jestli ty rybky vůbec poznají, že mají o pouhých 10l méně vody?
Díky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2017 16:12 Žena Beastie [318]
Dotaz, v 360, kde mam cca 30+ multiku (Neolamprologus multifasciatus) a uz jenom 3 cyprichromis, mam rasu, hlavne teda na skle a kamenech. Chtela bych tam neco pridat, mozna Neritinu, ale kvuli vyrezum na kabely mi vzdycky zmizi, uz jsem mela tri za tech 6 let. Ancistrus zmizel neznamo kam, a premyslim, co tedy na vypomoc, kapacitu na ryby asi jeste mam.

Premyslela jsem treba nad 8mi otiky, vzdycky jsem je chtela, 3-4 cm velika ryba by mela byt akorat pro multiky. Jen by nesmeli bydlet na dne, protoze multici jsou zatracene teritorialni a neni misto, co neni jejich na dne.

Vecer pak zkusim pridat fotku, kryptokoryna se zatracene rozrostla, zabira mi tak tretinu vodniho sloupce, mozna budu muset prostrihat, takze pak by bylo i vic mista na plavani.

Nema nekdo zkusenost? Multici jsou dost sikanatori, obcas prohaneli i dania.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2017 19:45 Ondrulino Re: afc1886
Takže mám 50l akvárko. Používám vnitřní filtr. Trochu přidávám CO2. Mám křemič.písek a rostliny zatím jen dvoje.
Pupečník bílý (hydrocotyle leucophala) a bahnatku bezstopečnou (limnophyla sessilyflora).Ale chci si pridavat jeste dalsi rostliny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2017 19:36 R Muž romant [27987] Re: Ondrulino
Protože do 45 litrů hejno 6cm jedinců nepatří, bude to na ně malý, vyniknou v prostoru, kde můžou plavat a ne nudně postávat na místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2017 19:33 Ondrulino Re: romant
Mohli byste mi prosim jako zacatecnikovi spise vysvetlit proc nemuzu mit ty parmicky ctyrpruhe?
S tema prisavkama jsem to pochopil. Ale proc nemuzu mit ty parmicky?
Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2017 19:27 R Muž romant [27987] Re: Ondrulino
Bohužel, ta deziluze je stále přítomná, vrátit vše co máš, bude tím lepším řešením. Vybrat třeba partičku rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva v počtu 20 kousků se jeví jako vhodnějším řešením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2017 19:17 Ondrulino Re: fingerstyle
No do atlasu jsem se dival. Ale uplne na jinou rybku. V prodejne mi ale tu predchozi vymluvili a doporucili tuto Přísavku, kterou jsem jako zacatecnik neznal. Chtel jsem zacit normalne s jednodušším Krunýřovcem. Pan prodejce, ktereho jsem povazoval za odbornika, mi teda rekl, ze lepsi bude prisavka thajska. A doporucil mi pocet 3kusy. To ze je do 100l jeden kus jsem se dozvedel az doma.
Teoreticky bych mohl dat dve nekomu jinemu, takze bych mel jen 6 parmicek ctyrpruhych a 1 prisavku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.09.2017 14:42 Muž Jarry [1437] Re: Ondrulino
Když dáš pryč úplně všechny ryby, co tam teď máš, tak 3-4 čtverzubci trpasličí by tam mohli fungovat. Ale opravdu nic k nim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.09.2017 14:27 fingerstyle Re: Ondrulino
Díval si se vůbec do atlasu dříve než si začal nakupovat ryby? Přísavka thajská bude mít až 28 cm. Pro jeden kus je uváděno 100 L. A ty dáš do 50 L tři... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   04.09.2017 11:29 R Muž afc1886 [14682] Re: Ondrulino
Už teď tam máš ryby, které tam vůbec nemají být. Jako první bych ti poradil vytvořit prezentaci akvária, ať se máme od čeho odpíchnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2017 11:20 Ondrulino – parmička čtyřpruhá, přísavka thajská a co dál?
Dobrý den,
mám akvárium 50l, které je poměrně dost osázené rostlinkami.
Zatím zde mám 6 parmiček čtyřpruhých a 3 přísavky thajské.
Dočetl jsem se a také v prodejně mi bylo doporučeno, abych držel biotop ASIE.
Ale já bych chtěl přidat nějakou rybičku na způsob čističe (pancéřníček)?
Co byste doporučili ?
Dále bych chtěl přidat čtverzubce? Mohlo by to být?
A pak ještě případně nějakou větší rybku ?
Moc děkuji za odpovědi i pochopení pro začátečníka.
Díky Ondra

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2017 12:24 Žena clarice984 [0]
Ahoj, ve stávajícím akvárku mám 12 parmiček purpurových, jednoho čichavce zlatého a páreček ancistrusů s miminkama. Ráda bych zvýšila počet ryb, proto jdu poprosit o pomoc s výběrem. Nevím jestli mám rozšířit hejno parmiček, nebo si k nim pořídit nějaké nové rybky. Líbilo by se mi hejno neonek modrých, ale myslím, že by si s parmičkama překážely. Měla jsem 11 pancéřníčků drobných, ale všichni mi odešli (podle mě kvůli letním horkům). Měla jsem tři samičky čichavce modrého, ale ten zlatej mi je všechny postupně utrápil. Akvárko mám poměrně zarostlé a a dusíku spíš nedostatek, než nadbytek.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   22.08.2017 16:29 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Hobby
Víš co, domluvíme se. Když budeš chtít pořídit novou obsádku do akvárka, tak se poraď s nějakým zkušeným akvaristou. Pokud znáš někoho osobně, tak s ním, pokud ne, taky bych to zkusil tady. Je tu celá řada zkušených chovatelů, kteří Ti rádi poradí a bez nějakého bočního zájmu, jako je třeba zisk z prodaných ryb, rostlin a techniky. To v obchodě nehrozí, protože tam je obvykle prodavač zainteresován, aby prodal. A co se týče stávající obsádky ryb, tak všechny druhy, které tam máš, jsou hejnovité ryby a hejno začíná taknějak od desíti kusů. Teď si je probereme
Parmička čtyřpruhá - nádherná ryba, ale do většího akvária. Momentálně je mám v dvoustovce a jsou spokojené.
Neonka obecná - další hejnovitá ryba. Mohla by být, ale ne žalostných 6 kusů.
Neonka modrá - další hejnovitá ryba. Taky by mohla být, ale mnohem více kusů
Pancéřníček Sterbův - taky hejnovitá ryba. Drží se na dně a potřebuje větší hejno. Ve dvou kusech se neprojeví a bude akorát vytresovaná.
Na závěr poznámka - v akváriu je žalostně málo rostlin. Ryby se nemají kam ukrýt, necítí se v nádrži bezpečně, jsou vystresované a možná i proto nádrž vypadá jako prázdná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2017 16:07 Hobby Re: afc1886
O tom bych nepsala... Přečetla jsem spoustu návodů jak založit akvárko. Buď nechat akvárko bez ryb měsíc a nebo je tam postupně dodávat. Tentokrát jsem zvolila variantu B. Nedalal jsem tam ty ryby hned. Měla jsem tam týden své ryby, co přežily rozbité akvárko, aby to trochu zaběhly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.08.2017 16:04 R Muž Anthrax [4762] Re: Hobby
Jde o to kdo ti to řekl. Evidentně příliš neví ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2017 16:03 R Muž afc1886 [14682] Re: Hobby
Nechej si jenom ty neonky modré a doplň je do většího hejna. Ten zbytek někomu daruj. Uvidíš, že to bude potom parádní akvárium. Jenom nechej to akvárium pořádně zaběhnout a nenacpi tam ty rybky hned, to by se taky mohlo stát, že budem za chvíli v tématu o umírání rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2017 16:02 Hobby Re: ctibum
No, nevím... už jsem to měla kdysi. Měla jsem tam nějaké ryby a řekli že se to snese a pak se požraly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.08.2017 16:01 R Muž Anthrax [4762] Re: Hobby
Ty nemáš vyloženě přerybněné akvárko. Ty tam máš nevhodné druhy v nevhodných počtech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.08.2017 16:00 R Muž ctibum [6909] Re: Hobby
S tím, co tam máš, se nejspíš snese spousta druhů. Ale ne v tvojí nádrži...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2017 15:59 Hobby Re: Anthrax
Ok, beru. Jsem si vědoma, že akvárko nesmím přerybnit. Tak mi jen řekněte, které ryby se snesou s těmi co tam mám. Ať vím do příště.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.08.2017 15:58 R Muž ctibum [6909] Re: Hobby
Máš 40 litrů čistého objemu a 60cm délku nádrže. V tom toho moc nevyčaruješ... Když si projdeš zdejší atlas, tak Neonky obecné by měly mít délku nádrže alespoň 80cm a objemu 80 litrů v počtu alespoň 10 kusů. Pancéřníček 80 litrů a minimálně 6 kusů. Parmička 60 litrů a minimálně 8 kusů. Ancitrus 60 litrů. Ten ti krom toho bude podle mě dělat bordel s tím dnem až povyroste, je dost lehké, měl jsem ho i ancistruse...
EDIT
Už teď to je přeplácané. Mnohem větší parádu podle mě udělá větší hejno jednoho druhu, než polívka všeho možného.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 20512x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6312-jake-dalsi-ryby-k-tem-stavajicim?od=301