Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké další ryby k těm stávajícím?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Jaké další ryby k těm stávajícím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 21:17 Hydrovar
no pokud přijdou parmičky do nového prostředí, tak se snad budou krotit ... já dnes přidal 4 blackmolly a parmičky jim zatím dávaj pěkně pohulit a pořád je proháněj, tak uvidím, zda se to časem zklidní. Jinak .. pancéřníčků si celkem nevšímaj, ancíky nechávaj úplně na pokoji a z těch dvou bestií parmiček černopruhých maj pěknej strach smich .. jo, mám 5+5 parmička čtyřpruhá a mechová ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 21:07 Lenka
no já to s pancéřníčkama poblbala - nemám hejno, jak by to mělo být , ale 2ks pandíka, 2ks zeleného, 2 ks štěrbova, 2 ks ? Holt nadšení v obchodě a málo literatury se podepsalo na výběru, proto si už chci dát pozor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 20:32 suchysvatonovice
Pancéřníček je široký pojem.Jestli se jedná třeba o skvrnitého tak si určitě zjedná pořádek.Parmičky mám se skaláry a s gold molly(3 ks parmiček čtyřpruhých-nevhodný dárek synovi,který se,ale přece nemůže dát pryč,když to kluk dostal od tetičky) a jsou jako miliusové.Honí se max mezi sebou a ničeho jiného si nevšímají.A když se skalárům zdá,že moc skotačí tak je umravní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 19:59 Lenka
Dík za reakce, i když se názory liší :-) No dám jich tam rovnou tak 10, prý ve větší skupině se zabaví a dají ostatním pokoj. Snad to dobře dopadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 19:58 jura – Re: agent007
parmička mechová je parmička čtyřpruhá ne pětipruhá,mechová je jen její barevná mutace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 19:56 Muž Diego [72] – Re: agent007
Oprava parmičky čtyřpruhé jsou agresivnější a parmičky pětipruhé jsou klidnější. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 19:51 agent007 – Re: Lenka
Parmičky pětipruhé jsou dost agresivní k rybkám se závoji dlouhými ploutvemi atd. Parmička mechová je v podstatě parmička pětipruhá - ze 100% mladých se rodí cca 90%. pětipruhých a 10% mechových. Proto jsou i dražší.Vlastnosti stejné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 19:50 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: Lenka
Bude to klapat. Parmicky nic z tech ryb nesezerou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 19:41 KubaVáca
No to nevim. Parmička je dost netolerantní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 18:42 Lenka – poraďte
Podle to ho, co jsem si přečetla, by to snad šlo, ale raději se ještě zeptám - mám v akvárku pancéřníčky (8), ancíky(2),neonky(9), akva má 190l, rybek je málo a moc bych chtěla osádku rozšířit. Čekala jsem až budu mít zařízenou karanténu, což nastalo a já zvažuju 10 parmiček mechových. Bude to klapat? Trochu se bojím, aby parmičky neonípávaly ploutve pancéřníčkům.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 19:53 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: pavliina
Tak snad ti nezdecimuje ty krásné echinodory až trochu vyroste.....mám jednoho ve 150ce má asi 8cm a dovede za noc ohlodat i dva vzrostlé lity,pokud dostane chuť a nemá zrovna do čeho kousnout. ;-) Budu držet palce.

PS: Máš krásnou Bíglici ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 19:33 Muž Killer [133] - Sumci – Re: pavliina
až bude mít tak 6 cm tak v tvym akvárku už by samcovi mohli růst vejrostky..samice je nemá..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 18:27 Žena pavliina [50]
Tak já neodolala a jednoho prcka jsem si přinesla domů hop Za jak dlouho se u nich pozná pohlaví? Páreček bych chtěla, ale nechci je tam mít jak sardinky :-( a stejně, u takhle malých se nepozná pohlaví, teda myslím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 18:15 Muž Killer [133] - Sumci – Re: pavliina
já sem choval 1 pár krunýřovců sp. v akvárku jako máš ty přibližně... Občas hodili mladý, který se mi ani nepodařilo vychytat a nebyl jedinej problém. Hold neměli 15cm, ale jen 10
v tomhle akvárku to bylo rybicky.net/nadrz.php…
Momentálně tam jsou 2 malý přísavky thajský - tu jednu dam časem jinam..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 11:47 Žena pavliina [50]
Tak bohužel u nás v akvaristice mají jen obyčejné krunýřovce sp. :-( Nebyla by mu moje nádrž malá? A dal by se chovat samostatně, jako jeden kus???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 11:13 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: bond009
Souhlas s bondem...určitě jich kup více.Klidně i 4kousky.Jsou to odchytové ryby a mívají problémy s aklimatizací.Prodávají se u nás s označením otocinclus affinis,ale ve skutečnosti jde spíše o O.mariae nebo vittatus. Mrkni do odkazu www.akvastranky.unas.cz/… mám je v atlasu trochu níže.Dočteš se o nich pár užitečných věcí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 10:55 Muž bond009 [8] - Labyrintky – Re: pavliina
Mužeš, vyhovuje jim společnost několika ryb vlastního druhu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 10:53 Žena pavliina [50]
Děkuju love A kdybych sehnala Krunýřovce jednopruhý, mohla bych je vzít do páru? Aby mu samotnýmu nebylo smutno??? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 10:49 Muž bond009 [8] - Labyrintky – Re: pavliina
Krunýřovci rodu Otocinclus jsou velcí 5-6cm, vyhovuje jim proudící voda, aktivní jsou především večer, živí se převážně rostlinou potravou (řasami). Nejčastěji jsem se v akvaristikách setkal s Otocinlus affinis (Krunýřovec jednopruhý)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 10:36 Žena pavliina [50]
A ten rod Otocinclus, je co, například??? :-) Taky jde o to, abych tady v našich končinách něco podobného sehnala hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 10:33 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: pavliina
Krunýřovec by určitě šel,ale něco menšího.Doporučuju rod Otocinclus.Klacický ancák by byl časem problém. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 10:27 Žena pavliina [50] – Krunýřovec
Mohla bych do své nádrže dokoupit ještě jednoho krunýřovce, aby mi čistil skla? Nebude mu nádrž malá a nebude mu samotnému smutno??? Raději se zeptám ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2007 20:24 Elí
Ahojky, prosím vás, jak je to s kardinálkou čínskou? Chtěla jsem jí do akvárka s 25°C, ale všude čtu, že jí vyhovuje 22°C a pak začíná být zle. Na druhou stranu, spousta lidí ji tu chová s rybkama, kterým naopak vyhovuje teplota kolem těch 25°C. Takže...? Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 21:33 Havel-st
Kardinálka je vůbec bezva, doporučuju pro začátečníky, kteří si chtějí vyzkoušet odchov jikrnaté rybky. Vytře se skro všude a nechá se odkrmit sušeným žloutkem, nebo rozetřenými vločkami - teda když jich nemá být zrovna 100 od páru. Dostal jsem je jako dárek a chtěl je někomu věnovat, ale nakonec jsem jim zařídil jednu karanténku natrvalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 16:15 Muž Turok [18]
pokud už ty kardinálky máš tak to vyzkoušej já mám tyto ryby spolu s dospělými skaláry a nic jim nedělají jsou dost rychlé na to aby se nedali sežrat :) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 14:47 gekon5
doporučoval bych cichlidku mnohotrnou - nedávno jsem si pořídil tři mláďata a nemůžu si je vynachválit. Jsou čilé, krotké a mírumilovné a dokonce se mi pustily do řas palec Nejsou ale moc barevně výrazné a plavou ve všech " patrech" akvária. Trochu větší a mnohem barevnější, a taky trochu vzteklejší( převážně při tření ) jsou akary modré. Pořád ale zdaleka nejsou tak agresivní, jako byli moji kančíci červenohrdlí, a taky jsou čilé a krotké - hned od příchodu ode mě zobou z ruky. takže bych je taky dopručil...
Akara modrá - tu jsem v mládí obdivoval u kamose, ale nabyl jsem dojmu, že je to věčný ničitel a násilník. že bych se spletl? Líbí se mi velké ryby a ryby s mozkem, což jsou většinou cichlidy, nicméně do mého akva by se už asi nevešly. Snad někdy v budoucnu, až budu rekonstruovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 14:42 gekon5
Děkuji za nápady. Kardinálky jsem měl ve venkovní nádrži, kde se dobře množí a vůbec prosperují. Teď jsou již pár dní doma. Ale mám pocit, že preferují chladnější vodu a taky mi přijdou dost malé, tak se obávám, že skalárky by si smlsly :-))). Dania se mi líbi, je to sice skoro stejně velké, ale zkusím asi to. Peřovci se zdají klidní, ale co dělají v noci, netuším. Akary hnědé jsou klidné až bych řekl skoro plaché. Když jich bylo 5, tak byly trochu sebevědomější ale ve 3 jsou lekavé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 12:50 Žena popelucha [12]
U každýho je to teda jinak. Já s nima mám zkušenost, že jsou milé, ale nedokážou se prosadit. Možná to mají po mně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 12:43 Muž Turok [18]
telata? já je mám v akva se skaláry a žádný problém :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 12:42 Žena popelucha [12]
Já mám zkušenost s kardinálkama, že jsou úplný telata. Ke skalárům bych je nedávala. Jsou pěkné a čilé, ale ne tak oprsklé jako dánia.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 12:36 Muž Turok [18]
myslím že k stávající obsádce by se hodily dánia at už tečkované, duhové, zlaté či pruhované či kardinálky čínské jsou to rybky kolem 6zm, hodně pochyblivé a v hejnu vypadají úžasně. Hejno 10 kusů bude vypadat perfektně!

Těch skaláru bych tam už nepřídaval... v budoucnu až ryby dorostou budeš mít v akva moc velkých ryb a žádné rybky menší... a navíc když tam ještě něco dokoupíš bude akva přerybněné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 12:31 hilsner urquell
doporučoval bych cichlidku mnohotrnou - nedávno jsem si pořídil tři mláďata a nemůžu si je vynachválit. Jsou čilé, krotké a mírumilovné a dokonce se mi pustily do řas palec Nejsou ale moc barevně výrazné a plavou ve všech " patrech" akvária. Trochu větší a mnohem barevnější, a taky trochu vzteklejší( převážně při tření ) jsou akary modré. Pořád ale zdaleka nejsou tak agresivní, jako byli moji kančíci červenohrdlí, a taky jsou čilé a krotké - hned od příchodu ode mě zobou z ruky. takže bych je taky dopručil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 12:18 Žena popelucha [12]
Mně osobně připadá už těch 6 skalár moc na stopadesátku. Jestli jsou malé a mladé, tak ok, ale co až vyrostou? Kdybyste si nechal třeba jeden pár skalár a ten zbytek osazenstva, tak myslím, že vzhledem k tomu, že máte spíš větší ryby, bylo by naopak hezčí přidat menší ryby. Vzniká tím pěkný kontrast a vypadá to přirozeně. Jenže skaláry jsou potvory (akary ani peřovce neznám), takže to budou muset být rychlé ryby. Napadají mě dánia, ty by snad uměly těm velkým zdrhnout. Plavou po celé výšce akvária, ale u hladiny bych řekla, že častěji. Z větších ryb by to mohly být dánia malabarská. Opakuji ale, že neznám stravovací návyky akar ani peřovců, tak pozor, aby neměli o svačinku víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 07:52 gekon5 – jaké ryby k hladině
Vážení, nejsem tu dlouho a jsem příjemně překvapen odbornou úrovní tohoto webu, tak věřím, že se od vás něco zajímavého dozvím.
Potřeboval bych poradit, jaké rybky si pořídit k oživení horní části nádrže. Nádrž cca 150 l netto (výška 60 brutto), středně zarostlá, osvětlení slabší, voda středně tvrdá. Krmení až na výjimky umělé. Současní obyvatelé: 6 skalár, 3 akary hnědé, 3 peřovci, snad 2 ancistrusy a zbyl už poslední čichavec perleťový. Zkuste mi doporučit něco většího, mírnějšího, nenáročného, barevnějšího a čilejšího, aby to bylo vidět. Dokoupím asi pár skalár a chtěl jsem dokoupit ty čichavce, mám je rád i když se jim asi moc nedaří. Ale třeba mi poradíte něco jiného.
Moc děkuji za váš čas!
Petr

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 13:27 Žena Rebbie [71]
Taky bych spíš volila něco menšího, třeba ty zakrslíky :-) Sou jich víc variant barevnejch, určo by sis vybral :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 23:38 140bpm
no tie foto co tu mam su od dnes neaktualne, dnes som pridal 5 kosikov rastlin :) tak sa to trosku preplnilo.... v dohladnej dobe pridam foto

ale spat k rybkam... co pridat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 23:37 R Muž Mrakoplash [1776]
pridej rostlinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 23:36 140bpm
nemusi to byt za kazdu cenu cichavec... nieco take farebnejsie, vacsie, so sa hodi do mojho AKVA, k mojim rybkam, k mojmu stavu vody atd :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 23:32 Jámi
jestli chceš ti čichavce tak co třebas zakrslýho ale prý je hodně citlivá na znečištění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 23:29 140bpm
a preco by si tam nedaval perletove ??? a ktore by si dal okrem modrych. nejake dalsie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 23:27 Jámi
souhlasim s Mrakem X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 23:26 140bpm
som otvoreny aj pre ine navrhy, iny druh rybky... porad daco...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 23:24 R Muž Mrakoplash [1776]
To jsou dost velky druhy, Perletaky bych tam nedaval vubec a modraky max 1 par
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 23:23 140bpm
a kolko by som ich podla teba mohol pridat do mojho AKVA ? lebo sa mi paci hlavne ten modry a perletovy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 23:22 Jámi
a jsou to krásné ryby hlavné perleťový a modrý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 23:20 Jámi
mám s nimi dobré zkušenosti mam 2 perleťový 3 šedé(zlatá varianta)a 4 zatim nespecifikovany ale nejspíš pruhovaný do dna neryju jen tam hledaj občas jidlo rostliny mě nežerou spíš mi je čistí od řas,neonky ti neohlodají jsou to mírumilovné ryby já jen mím také s neonkama platou pancéřníkama a nikomu nic neudělali všímají si sebe a můžeš mít i víc druhů pospolu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 23:16 140bpm
a ktory kolvek vyhovuje ??? ake s nimi mas skusenosti ? nespinia prilis ? neryju dno ? nezeru rastliny ??? neohlodaju mi male neonky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 23:14 Jámi
mrkni tady na stránkách na ryby rybicky.net/atlasryb/cesky/4 ČICHAVCI jsou hned prvni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 23:12 140bpm
nemas na nich nejaku adresu, kde su aj fotky ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 23:09 Jámi
Já bych dal nějaké čichavce perleťovýho nebo modrýho palec palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [25] 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 20512x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6312-jake-dalsi-ryby-k-tem-stavajicim?od=1201