Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké další ryby k těm stávajícím?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Jaké další ryby k těm stávajícím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 17:55 zajic85 Re: romant
a nebude tam toho vela na 63l 7ks danio, 10 razboriek a 8 panciernickov ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 17:48 R Muž romant [27987] Re: zajic85
Neonky bych tam nedával, těm je to akvárko skoro malý a jejich hejnovej efekt tam nevynikne a ty rybky budou jakoby rozstřelený po akvárku a nebudou mít moc snahu jezdit v hejnu. Spíše bych se orientoval na ty Razbory, či Razborky a dal tam hejno(10-12) těch. Ty Pancéřníčci Panda, to bych viděl jako dobrou volbu a v počtu 8 kousků bych je tam klidně dal. Mají rádi jemnější dno, na což je třeba pamatovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 15:56 zajic85 – co k daniu na spestreni??
ahoj ! potrebujem poradit
mam 63l akva v nom 7ks danio rerio. chcem prikupit nejake rybicky na spestrenie. neviem co by bolo najvhodnejsie ci panciernickov panda, nejake razbory alebo neonky ??? poradi niekto ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 10:31 Muž souky [592] - RostlinyRe: souky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 08:37 Muž souky [592] - RostlinyRe: Cheron
já bych tam šoupnul gavůnky, třeba werneráky nebo gertrůdiny. Nějaký stádo řekněme po 10 kusech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 21:37 Žena Linduš [166] Re: Cheron
ano, prosím. v kombinaci s krevetkama a potěrem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 21:08 Muž Cheron [89]
NHKG - podľa tunajšieho popisu je agresívne len menšom aqu. Myslím si, že v tom mojom vďaka dostatku priestoru by tak agresívne voči mojím "prckom" nemuselo byť ... ;-)

katterinecka - no ... čichavci nie sú zlý nápad :-) Z pancierníčkov plánujem C. hastatus (asi tak 15 kúskov) - časom.
Ale inak sme sa asi nepochopili. Teda Ty mňa - ja chcem nejakú "spešl" rybu :) Niečo ako to spomínané labeo alebo sekalvec - proste niečo, čo v tom aqu "vynikne" ... ale neublíži drobcom ani krevetkám hmm Môže to byť aj väčšia ryba, ale zase nie moc.

Linduš - máš nejakú skúsenosť so sekavcom ?


Inak vďaka za reakcie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 18:15 Žena Linduš [166] Re: katterinecka
mě příjde sekavec jako vhodný kandidát, je to zlatíčko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 17:48 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Cheron
to takhle malí čichavci (zakrslí nebo medoví), otíci klidně, jakékoli z menších pancéřníčků, nebála bych se ani běžných kolem 4-5cm, jiné druhy razborek, nebo třeba sekernatky, které plavou jen u hladiny. Těch ryb na výběr je opravdu hodně.
Dobře by se tam mohli bít třeba i malí ráčci CPO.
Neříkám abys tam nacpal všechno, ale výběr je velký ;-) Zrovna sekavec a labeo mi ale moc ideální nepříjdou, spíš bych vybírala z těch menších a mírnějších
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 17:38 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Cheron
Labeo mi k té tvojí osádce přijde moc velké a agresivní. Pokud nechceš nic většího než máš, tak nějakého malého Pancéřníčka (třeba Corydoras pygmaeus) nebo Otocinclus affinis.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 17:25 Muž Cheron [89]
Rád by som do aqa niečo "zaujímavého" :)
Mám "urophthalmoidesky" a krevetky Red Cherry, takže by to chcelo niečo, čo ich nezlikviduje. Lenže čo ... ? :-O
Napadá ma Sekavec, príp. Labeo dvojfarebné. Čo myslíte ? Príp. iné návrhy ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 10:04 Muž kiwik22 [9] – poradte
zdravim...pani mam 56L akva mam tam 4 ramirezky 3 machovky myslite ze by som tam mohol este dat neonky?aby nebolo prerybnene??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 15:20 Žena Linduš [166] Re: Designer
no, dobrý, tak aspoň vím, co do dvaadvacítky, těch deset litrů už se ztratí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 14:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Linduš
Kdyz to budou rybicky.net/atlasryb/cichavec_zakrsly a nebude tam nic dalsiho (alespon ne podstatneho), nevidel bych to jako nejvetsi mozne zlo - mozna uz za hranou vhodneho, ale slo by to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 09:00 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: FraierBorec
zjisti si něco o těch řasách co máš, mnohdy s tím ani rybky moc nepomůžou ale stačí změnit podmínky v akva. Třeba tady rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
někdy stačí jen častěji měnit vodu, mě se tohle děje když maj kytky málo živin, ale záleží na konkrétním akvárku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 22:22 Žena Linduš [166] Re: Designer
fakt bys rval tři čichavce do 30l? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 17:35 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: FraierBorec
Tema kam to patri uz je zalozeno, chtelo to trochu hledat, ale snad to spravce preradi.

Zivorodky vypadaji nenarocne, ale "dost kakaji", takze do maleho akvaria by jich nemelo prijit prilis mnoho, takze kdyz, chce to s rozumem.

Rasu sice mnoho zivorodek ozdibuje, maji ji rady, ale jen tu nejhezci a jen nektere druhy rasy, s uklidem prebujele rasy nepomohou, nebo lepe receno to neresi. Nevime ale jak dlouho je to akvarium zalozeno, muze to s tou rasou byt prechodny jev. Nevime kolik je tam svetla, proste nelze to takto posoudit, proc je rasy moc (nejaka bude vzdycky). Udelat prezentaci, by tomu kdo Ti bude chtit poradit, v orientaci velice pomohlo. Je ale treba rict, ze ryby samy s rasou nezatoci, je treba te rase udelat podminky, aby moc nerostla (a nekdy to neni vubec snadne, alespon nekde a u nekterych ras - a nakonec ne vsichni to stejne dobre zvladame).

A ten Cichavec, jaky to je? Bud mu to bude male, nebo treba u Cichavce zakrsleho bych poridil dalsi na doplneni, aby byl jeden samec a dve samice (samice dve, aby neustale neprohanel jen jednu a ta netrpela). Bylo by se pak na co divat. Nema cenu mit v malem akvariu moc druhu ryb, pak to o nicem neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 16:46 FraierBorec – rybičky
Hezký den, chtěl bych se vás zeptat, jaké si mám nasadit rybičky do akvária cca 37 l?


Také mám problém s řasami, tak jaké rybky by je požrali? rozzureny

Ty řasy už nezvládám, nevím jak se jich zbavit, lezou mi po skle ( zelené málé tečky blízko sebe ) ale i na listy rostlinek. :-(

Jinak mám v akvárku 1 čichavce a 2 pancerníčky, nejradši bych přidal ještě nějakého krunýřovce a živorodky...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 09:04 Muž grizly [145] Re: david
david napsal: osazeni ktere tam mam krom neonek mi doporucil a zaroven prodal clovek ktery se tim radu let zivi a zavazi temer vsechny akvar.prodejny v MS kraji a nemyslim ze by me chtel napalit nebo neco vnutit kvuli tem 3 stovkam ktere jsem u nej nechal
Tak já taky přispěju svou zkušeností: Brácha si koupil 60-ti litrové akvárko a do něj ancíka a několik pavích oček. Švagrová chtěla ještě nějakou barevnou rybku a chtěla, ať snima zajdu něco vybrat. Neměl jsem čas a poslal jsem je do prodejny Zverimexu s tím , že majitel je dlouhletý chovatel a prodejce ryb, dobře jim poradí. A ten jim prodal pár, a teď se podržte: akvapedie.cz/… Do rána všecny rybky v akva zlikvidoval.
Co k tomu dodat????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 16:15 R Muž romant [27987] Re: david
Projeď tohle vlákno.
rybicky.net/forum/15398
Obecně lze říci, že samičky budou zavalitější a samečci hubenější. To, že nemají teď ještě ten mečík nic neznamená. Další poznývací znamení je to, že samečci daleko více prohánějí samičky. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 16:11 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: david
Nemusíš se bát, buď máš platy (vypadají podobně jako mečovky, ale samečci nemají "meč") a nebo nějaké samičce mečík doroste a změní se na samce.

Pokud ti zvolil osádku a věříš mu, tak už nedokupuj další druhy ryb! Sám píšeš že zvolil vhodné množství a druhy, teď když to doplníš tak budeš mít přerybněno a ještě možná koupíš něco nevhodného. Ale stejně mi ta osádka nepřijde ideální...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 16:04 david Re: romant
ma pestirnu ryb a lihne v celem baraku,je ale pravda ze ty ryby jsem vybiral sam a on jen schvaloval jestli se jednotlive druhy k sobe hodi a pocet kusu,A posl otazka,je mozne ze u tech 10 mecovek ktere maji 3 mesice jeste nelze poznat pohlavi-nevidim zatim zadny meč a vypadaji stejne nebo mam smulu ze se trefil do 10 samic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.03.2011 16:01 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: david
pokud jsi trochu rozumný, tak si zjistíš nároky ryb z více zdrojů. Nikdy nemůžeš slepě důvěřovat jen jednomu člověku, i zkušený akvarista se může někdy splést nebo o něčem nevědět a to ti ani nemusí radit špatně naschvál.
Na věci ohledně akvaristiky je velmi mnoho názorů, ale je škoda zjistit chybu až když je pozdě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 15:53 R Muž romant [27987] Re: david
Tak pokud ty ryby jenom do těch prodejen dodává tak to beru, ale moc tomu jakou osádku zvolit do 200 litrovýho akvárka bohužel rozumět nebude. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 15:50 david Re: romant
osazeni ktere tam mam krom neonek mi doporucil a zaroven prodal clovek ktery se tim radu let zivi a zavazi temer vsechny akvar.prodejny v MS kraji a nemyslim ze by me chtel napalit nebo neco vnutit kvuli tem 3 stovkam ktere jsem u nej nechal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 15:38 R Muž romant [27987] Re: david
Tak to se rozhodně nad tou osádkou zamysli. Těm gibicepsům to Tvoje akvárko rozhodně prostorově nebude vyhovovat a když tam jsou ještě ty parmy, tak do těch akar běž až to osazenstvo uvedeš do nějakýho smysluplnýho stavu. Takhle to vypadá, že jsou do akvárka neustále přidávány ty ryby, co se momentálně líbí. Opravdu to chce nejdříve se zeptat a něco si přečíst. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 15:33 david Re: romant
jo a mam tam 2 cca 7cm gibicepsy a 3 parmicky labea
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 15:33 R Muž romant [27987] Re: david
Tak ta pravděpodobnost, že se bude dát koupit na burze je podle mě dost vysoká a co se týká nabídky v akvaristikách, tak je velmi často v obchodech vídám. Chce to se podívat a poptat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 15:27 david Re: romant
to bych urcite vyzkousel,kde je ale sehnat..muzou byt na te burze?Bezne v prodejnach asi nebyvaji?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 15:25 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: david
Pokud máš akvárium aspoň 50cm vysoké, tak tam skaláry přidat můžeš, neonky by žrát neměli, když s nimi vyrostou a budou na ně zvyklí. Ale hlavně akvárium nepřerybni, už máš v akváriu dost ryb! Jenom těch 10 mečovek je pro akvárium velká zátěž.
Já bych doplnil tetry a neonky do hejna a k tomu přikoupil maximálně pár krunýřovců.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 15:21 R Muž romant [27987] Re: david
A co takhle jeden pár akar hnědých?
rybicky.net/atlasryb/akara_hneda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 15:12 david Re: katterinecka
Tak kdyz ani tlamovci tak co krome tech neonek?Skalary?Ancistrusy,sumecky atd.tam urcite pridam
Jak rikas mam tam takovy mišmaš,hejna mecovek mechovek a neonek chtel bych nejake vetsi samotare
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 15:02 R Muž romant [27987] Re: david
U těch teter krvavých to je otázka právě toho hejna. Když jich tam bude dostatek na to aby utvořily hejno, tak se nebudou o ostatní ryby zajímat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 15:00 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: david
k těmhle rybám rozhodně tlamovce nedávej
rochu bych se zamyslela co tam vlastně za ryby budeš chtít, už tam máš neonky a parmičky mechové (a možná ještě něco), kolik tam těch hejn budeš mít? Je dobré mít od jednoho druhu aspoň 10 kusů, ale čím víc tím líp, z toho vyplývá že bys tam neměl mít tolik hejnových druhů a vybrat si třeba jen dva. Jinak z toho zachvíli bude takovej miš maš a vlastně žádný hejno nebude.
Osobně bych jako další druh přidala leda něco na dno (např. pancéřníčci) a ubrala mečovky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 14:58 david Re: romant
neonky mam v planu,tetry krvave-tady na foru i jinde jsem cetl jak jsou mirumilovne a snasenlive a v knizce jsem o nich cetl jak jsou strasne agresivni,zatim plati prvni varianta.Hodne bych chtel zkusit tlamovce ale nevim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 14:49 R Muž romant [27987] Re: david
Asi by stálo za úvahu posílit to hejno neonek, tak 15 kousků. Co je to nějaký tetry? Mám tomu rozumět tak, že to je více druhů po pár kouscích?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 14:44 david
Chtěl jsem se zeptat,mám 200 l akvarium,ve kterem mam zhruba 5 neonek 10 mecovek nejake tetry,2 cichavce,10 parmicky-mechovky a chystam se v sobotu na burzu v ostrave.Co bych si mohl k temto rybam jeste poridit a kolik zhruba kusu,diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   06.03.2011 05:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: gringo
S tou "většinou" bych hodně, ale opravdu hodně, opatrný. Musíte se na to podívat také z druhé stránky - prodavač radící je peskován zákazníkem, který si za své peníze chce cosi koupit. Jednou, dvakrát,třikrát a pak si řekne: "Mám já to zapotřebí?" Importové rybky má ve svém sortimentu v obchodě buď prodavač znalý a nebo ten, který prodává zboží některého z dovozců - takže se jedná o Superpety ať už Gimbornů nebo třeba Plačků. Tam to riziko setkání s bývalou prodavačkou ze sámošky, která má ráda třeba potkany, ale rybám nerozumí, je velké.
Ovšem rád bych připomněl, že zákazníků typu - "hele mámo, tuhle červenou rybu ještě nemáme, ta by se nám hodila do našeho akvária", znám také hodně. Jen s velkými obtížemi takového člověka přesvědčíte, že to není dobrá volba. A z nich se rekrutují největší remcalové na kvalitu prodejců. Čitaly jsou krásné ryby, ale i tomu prodavači mohl někdo říci, že už neporostou. A on má přece rád ty potkany, kterým rozumí a akvaristika je mu celkem volná, protože on akorát akvária v obchodě uklízí, loví a krmí a ryby. Takže s tou kritikou prodejců je třeba být opatrný, protože často je zákazník za většího troubu, protože nerozumí ani těm potkanům. :-) Když si jdete koupit televizi, tak také víte co chcete a těžko si domů ponesete místo toho fritézu. Proč ne u ryb? smich Pravda je, že koluje vtip o nákupu vařiče vydávaného jako CD s vypalovačkou:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 16:02 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: simona
myslím,že už Wampi sehnala od roku 2006 to ,co chtěla :) sleduj taky,jak starý je příspěvek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 13:23 simona – Re: Wampi
co třeba nějaké čichavce? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 22:56 Žena Tesinka [0] – Re: Chalybda
Jo, děkuju :) Je to nějaká plata, má flíček na ocase. Aspoň už vim, kam si jí zařadit. Akorát jsem si teď pročetla popisky rybiček a zjistila, že jsou na konci životnosti. Skalára by měla při dobrém zacházení žít 10 let, ale v tom malým akva nevim nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 14:41 Žena Chalybda [55] – Re: Tesinka
No neonky bych tam nedávala, ty mají radši větší plac na plavání. Pro živorodky to stačí, a ta žlutooranžová -není to nějaká plata- jsou různé barevné varianty(sunshine)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 14:24 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Tesinka
50L není zas tak moc, abys to tam nepřerybnila, obecně platí 1L vody na 1cm ryby. Takže do 50L by mohlo být tak 20 menších rybek do 3 cm velikosti, typu neonky, paví očka atd. Akorát živorodky se rády množí a zatěžuji vodu více, než jiné rybky. Ty kombinace ryb by měly být ok, akorát nevím ten skalár jak se zachová, ten je trošku dravější, mně jednou dospělý skalár pojedl čerstvě nakoupené neonky, které byly spíše ještě menšího vzrůstu, takže je to na tobě jak to pořeší, tady na fóru je spoustu informací, stačí využít hledání ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 14:13 Žena Tesinka [0] – Re: beowulfx
Vždyť já vim, že tam nemá bejt, ale přeci ji nespláchnu do záchoda, v okolí nikoho s akvárkem, natož větším nemam. Takže když k černý mole dokoupim ty balonový, tak by to mohlo bejt ok? A kolik tak těch malejch rybiček bych mohla přikoupit? U tý druhý nemam páru, co to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.01.2011 14:08 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Tesinka
Kombinace by aj byla docela vpoho, až na tu skalárku ale to už je vysvětleno, v tom případě, bych aspoň těm rybám co tam máš po jedné doplnil aspoň další stejného druhu, většina ryb v akva je spokojenějších když jsou v párech, či jich je min. 2 a více. Akorát u te skaláry, nevím jestli by to bylo vhodné u takto malého akva, spíš bych ji někomu předal do většího. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 14:04 Žena Tesinka [0]
Mám 54 litrové akva a v něm černou molu, skaláru (ano, vím, nepatří tam, ale rybky jsou zděděné a já nemám, kam s ním jinam) a nějakou žlutooranžovou rybku cca 3 cm. Chtěla bych je doplnit nějakými malými drobnými nenáročnými rybkami. Přemýšlela jsem o neonkách, pavích očkách a balonové moly plus nějaký ten pancéřníček. Je to dobrá kombinace? A kolik bych jich asi tak mohla přídat? Vzduchuji, filtruji a mám cca 20 rostlinek.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 17:11 R Muž romant [27987] – Re: maxo
Přimlouvám se za ty tetry královské. Ty se spíš budou držet v hejnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 16:54 Žena Linduš [166] – Re: maxo
barmské jsou menší, než neonky... takže něco o ždibec většího?
mrkni na tetry - královská, císařská, modrá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 16:47 Muž maxo [9] – Re: Linduš
vypada pekne,ale netusim kde sa da zohnat. Naviac by to bola asi potrava pre skalarov.Ale dik za tip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 16:27 Žena Linduš [166] – Re: maxo
razborky barmské :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 20512x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6312-jake-dalsi-ryby-k-tem-stavajicim?od=651