Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké další ryby k těm stávajícím?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Jaké další ryby k těm stávajícím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 09:20 lukyazuzka
akva běželo bez rybiček 14 dni bohužel ted pres vanoce nebylo moc casu a penez na ty rostlinky. Rybicky mam od svagra a čichavce mam koupene. A rostlinky pribudou. takze jsem chtel jen vvedet kolik a ceho mam nebo muzu jeste koupit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.12.2009 09:16 Muž Yirka [9126] – Re: lukyazuzka
Vzhledem k tomu, že nádrž je velmi čerstvě založená a všechny rybky už jsou v ní, tak momentálně žádné nákupy nerealizuj. Spíš tě čekají problémy, jak udržet při životě ten stávající stav. Místo toho něco počti, doplň rostlinky (hned a výrazně),kup testy na N-látky, a když vše přežije měsíc, pak můžeš dokoupit ty parmičky, 4-6 kusů.
www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 08:57 lukyazuzka
Tak vzduchování jsem předělal vzduchuju jen tak 2 hodinky denně zatim. třeba ho po čase zruším uplně. prutok filtru je zregulovan a ty parmmicky teda muzu dokoupit jeste? a kolik kusu do toohle osazení a velikosti akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.12.2009 08:30 RAP
No jestli se jedná o toto rybicky.net/nadrze/8513 akva, tak:
za 1) vypni to vzduchování a uber průtok filtrem
za 2) kytky určitě přidej, zejména rychle rostoucí. Je dobré na začátek osázet až 80% plochy, která je pro rostliny.
za 3) parmičky jsou hejnové rybky, takže dvě je málo.
Ať se daří :-) )))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 00:13 lukyazuzka – Mám tohle chci jeste neco zdali to pujde
Mam v 84l akvarku parecek cichavcu medovych. Jednoho ancika obycejneho parecek parmicek čtyrpruhych a jednu parmicku zlatou. co k nim muzu jeste popripade dokoupit? Diky moc... Vazim si rad. Jinak je tam filtrace, vzduchování jsou tam dekorace v p odobe kořene a vetsiho kamene a par mensich kaminku a take rostlinky. ty samo se rozrostou a njeste nejake prikoupim. Diky zatim ahoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2009 09:28 Jeníček – ryby
F napsal: Osobně by je nekřížil , lépe je chovat v čistých líniích ! - pěknější a žádanější.

Foto : moje zlaté molly a jiné živorodky v jezírku - ještě tedˇ venku


Měl bych na tebe dotaz když máš ty ryby ve venkovním jezírku.Od kdy do kdy je tam máš?Aby ti neumřely podchlazením.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 13:26 R Muž Silent [5949] – Re: Niky
Kardinálka čínská se s tak vysokým pH popasuje, ale tetry bych tam nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 13:22 Niky – Jaké ryby?
Co třeba kardinálka čínská nebo tetra červená? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 13:10 Niky – Parametry vody
Teď jsem měřila znovu: NO3 - 25mg/l, NO2 - 0mg/l, GH - >14°d, KH - 6°d-10°d, pH - 8,0(možná míň, vybarvilo se to až později)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 13:05 R Muž Silent [5949] – Re: Niky
Když vidím ty hodnoty vody tak tam prosím tě nic nedávej dokud je neupravíš a dokud se nádrž nestabilizuje. Dusitany (NO2) jsou příšerně vysoko ty musí klesnout na nulu, pH bych se pokusil snížit na cca 7, NO3 dejme tomu, ale lepší by bylo do 30 mg/l. Pak teprve řeš ryby, jinak budou úhyny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 12:45 Niky – 54 l, nenáročná ryba
Ahoj, mám celkem nově založené akvárium 54l, (koupila jsem 6 razbor a 4 pancéřníčky a přemístila tam staršího samečka bojovnice) většina ryb mi onemocněla (hlavně vodnatelnost) a byla jsem nucena je utratit. :-( Chci se zeptat, která hejnová ryba není náročná na parametry vody a hodí se do mého AQ. Děkuji ;-)
PS: NO3 - 50mg/l, NO2 - 2mg/l, GH - >14°d, KH - 3°d, pH - 8,0 (měřila jsem pár dní po vpuštění ryb)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 19:34 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: PaDa
Diky, pojdem tam pozriet :-) Mrenky su same osebe velmi aktivne a zabavne rybicky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 19:16 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: protein007
Já je bral ve Viváriu Mělník.
Možná zkusit kontaktovat nějakého prodejce, který bude na "Akvaristické zime" a je napojen na nějaký velkoobchod, třeba by ti to sehnal a donesl tam.
Já si takhle párkrát nechal přinést konkrétní rybku u nás na burzu a pak si jen vyzvedneš sáček ;-)

Konkrétně ty sidthimunki jsem zatím viděl jen v tom Mělníku a náhodně v nějakém Hornbachu, a pak už jen jednou dost předražené v pražské akvaristice. Je to rybka, co se po burzách moc nevozí, ale nevím, v Bratislavě jsem na žádné akci klubu AKVA.SK nebyl, tak netuším, jaká je tam nabídka.
Tak ti držím palce, jsou to nejživější z mřenek, které mám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 14:02 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: PaDa
Nevies, kde by sa dali zohnat? Tu v Bratislave mi vedia zohnat vsetko, ale az od 10 kusov vyssie :-O Mne by stacilo tak 5-6 kusov....este skusim pozriet cez vikend na akvatrhoch, uvidim co sa podari...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 15:34 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: protein007
Počítej s tím, že sidthimunki patří k dražším a obtížněji sehnatelným rybkám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 15:20 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Haimdol
Tak dam tam asi tie mrenky male alebo panciernicka zelenaveho... Dik za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 08:49 R Muž Silent [5949] – Re: protein007
Pokud bys chtěl mřenku doporučuji rybicky.net/atlasryb/mrenka_mala jinak panceřníčci jsou dobrá volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 06:50 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Co do akvarka namiesto mreniek nadhernych?
Ahojte,
mam v 100l akvarku 4 mrenky nadherne, ale buduci tyzden uz idu do 540l akva, kde budu mat konecne dost priestoru :-) Neviete poradit, co tam potom namiesto nich dat? Mal som ich tam hlavne na slimaky a na upratanie dna - pozrali vsetko, co ostatne ryby nezozrali. Slimaky uz asi likvidovat nepotrebujem, uz som dlho nenasiel ziadnych, dokonca ani vo filtri :) V akvarku je este 6x razbora klinoskvrnna a 3x prisavnici (taki mrnavi, 5cm). Mam tam dat nejakych panciernikov?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 22:34 0 – Re: Yogi
Fotka k příspěvku Budeš z toho mít "galimatyáš" , rybám a tím i Tvému akvaristickému provozu se dařit nebude - skončí to smutně.

To množství ryb v akvárku , jenž je na přiložené fotce si bez víceleté praxe opravdu nepořizuj.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 20:41 Yogi – co dokoupit?
Jojo, ještě mě napadá, neonky? nebo radši ne? rájovcům koupim radši nítěnky :-) nebo přikoupit ty tetry černé, ale to moc nechcu, protože nevim, co se s nima stalo, že 4 chcíply :-( Myslel jsem si, že sou to odolné ryby...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 18:59 cichlidakkk
este nejakee pekne gupky...anebo nejake mecunky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 18:48 Yogi – co dokoupit?
Zdravim, nyní mám ve 110 l akva 4 rájovce dlouhoploutvé, 4 tetry černé, 10 pavích oček, 3 black molly, 4 ancitrusy a 5 pancéřníčků zlatopruhých. Porádíte mi prosím nějakou hejnovou rybku? tetrám se nedařilo, původně sem jich měl 8sad. Ačkoliv si myslim, že ti rájovci sou klidní, nemám potřebu jim koupit hejno žrádla;-) Napadají mě neonky nebo dania, ale nemám tolik zkušeností. díky moc za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 13:29 Muž Landvir [57]
Ahoj, jestli si budes chtiti poridit cichavce tak to nebude zadna snadna prace s odchovem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 12:09 kreten – Re: blackmolly
Já ano, Girardinus falcatus:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 14:21 Muž Horác [3942] – Re: Daty
O akaře zelené nic nevím, takže tady neporadím ... A.hnědá určitě není agresívní ... U mladých pohlaví nepoznáš.
Využívají celý vodní sloupec - i prostor u hladiny.
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 12:39 Daty – Re: Horác
Takže tu akaru hnědou doporučuješ spíše, než tu zelenou? A nebudou ty akary abresivní vůči jiným rybám? Nikdy jsme tyto ryby neměl, tak se ptám. Ale as ise nebudou zdržovat nahoře jako čichavci, že? Co ješt bych měl o těch akarách vědět? Vyberu u malých akar pár?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 10:48 Muž Horác [3942] – Re: Daty
Dobrá zpráva? No to nevím ... Já je mám ve stopadesátce a nic moc. Chtělo by to větší. Jinak ta akara hnědá je velikostně srovnatelná s tím perleťákem (mám obě tyhle ryby v jednom akva). Pohodové jsou obě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.09.2009 10:41 Daty – Re: Horác
Tak to je dobrá zpráva, třeba ješt do těch 18cti doroste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 08:52 Muž Horác [3942]
Daty napsal: Nemyslím, že by ještě dále rostl po 4,5 létech věku...
Mě ve škole učili, že ryby rostou celý život. V dospělosti se jejich růst zpomaluje, ale nezastavuje. Růstové chrupavky jim (na rozdíl od nás) nezanikají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 23:31 Muž gonza [3] - Cichlidy
a co cichlidku ramirezovu???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 23:26 Muž gonza [3] - Cichlidy
nemohli byste napsat co. nechci nic vyhazovat ale chci jeste nejakou jihoamerickou rybu k tem pancikum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 23:23 Muž Jrk [143] – Re: Acinonyx
Jo to máš asi úplnou pravdu, asi by to nedělalo dobrotu... No a ty gupky, no gupky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 23:18 Acinonyx – Re: Jrk
Ja suhlasim, ze su krasne, iba sa mu snazim poradit, ako by tam mohol tie hnede vopchat, lebo spolu s tymi kakadu by to podla mna neslo. Gupky som radil "vyhodit" lebo 3 gupky ...no ja neviem, to je taky blby pocet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 23:17 Muž gonza [3] - Cichlidy
Takze 5 pand a 2 akary zelene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 23:14 Daty – Re: gonza
Ano? Je to tak výrazné? Ale mne trochu děsí ta jejich velikost, Oproti zeleným jsou skoroi 2x větší. NEvím ,zda na moje akva už to nejsou moc velké ryby. A kde se zdržují, nahoře, nebo jdou i na dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 23:14 Muž Jrk [143] – Re: Acinonyx
Měnit rybku za rybku? Proč? Když si je pořídil, tak se asi Gonzovi líbí a chtěl by jen nějaké rybky doplnit. Cichlidky kakadu jsou krásné... A když už tam jsou... 6-8 Pandíků je dobrý nápad... palec Nebo nějaké jiné drobné Pancéřníčky je jich spousta...
EDIT: Já než to napíšu, tak je tady reakcí až koukám coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 23:14 Muž gonza [3] - Cichlidy
A kdybych nemusel nic vyhazovat a dal tam 5 pand a...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 23:10 Muž gonza [3] - Cichlidy
Protoze hnedy jsou mirnejsi nez zeleny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 23:08 Acinonyx – Re: gonza
One tie akary hnede su dost velke. Bolo by to podla mna uz prilis prepchate, a keby si zmysleli vytieranie naraz spolu s kakadu, tak neviem, neviem. Ja osobne by som vyhodil tie 3 gupky, pridu mi tam trochu od veci. Vyhodil aj tie kakadu. Dal tam 6-8 pand a par akar hnedych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 23:07 Daty – Re: Acinonyx
Díky za názor, ale na dně už mám 2 velké panceřníčky, jednoho sumečka dvoubarevného a ve dně hrotočelce. A ancistrusi jsou sice zalezli celý den v jeskyni ,ale jsou taky. Tak na dno už nic nevejde.
Chci zaplnit horní část akva větší hezkou ryboou místo těch čichvaců co tam bývali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 23:07 Muž Jrk [143] – Re: gonza
Pancéřníčci nejsou špatným nápadem, jak psal Acinonyx. Já bych možná doplnil hejno neonek, klidně bych jich tam 10 přidal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 23:05 Muž gonza [3] - Cichlidy
Kdybych tam dal 5 panceřníčků panda a párek akar hnědých
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 23:04 Daty – Re: gonza
Já se k těm akarám zeleným nedopracuju :). Nikdo je tu nechová? A proč ty jsi zvolil hnědé a ne zelené? Předpokládáml, že kvůli velikosti, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 22:56 Acinonyx – Re: gonza
Ja by som tam dal nejake panciernicky. Moje oblubene, bud sterbai alebo julii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 22:52 Muž gonza [3] - Cichlidy
Ahoj. Mám v akváriu
5x skaláru
11x tetru neonovou
3x paví oko
1x ancistrus
3x cichlidka papouščí

Delam biotop jižní ameriky mam 200l a chtel bych tam jeste neco premýslel jsem nad akarou hnedou páru ale newim co byste poradili???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 22:41 Daty – Re: Horác
To tak já uznávám, že je to věc názoru, nicméně důvod proč je ten, že ještě před měsícem tam plavali 4 čichavci ,dva perleťoví a dva zlatí. Ti zlatí prostě po několika létech dostali divnou nemoc, začaly se jim rozpadat hlavy a po několika měscících přestali být sto přijímat potravu a uhynuli, nyní je tam jeden perleťový co zbyl. V tomto osazenstvu akva prosperovalo. Takže bych opět chtěl dvě větší ryby do akva (což je o 1 méně než tam bylo a pokud časem uhyne ten poslední čichavec, tak o 2)

Pravda je, že jsem nyní přikoupil těch 9 danií, ale to jsou ryby v jiné vrstvě akva, snad to ustojí. A koupil jsem je proto, že hořejšek akva byl prázdný.

A nikdy jsme neuvažoval jak velký je můj panceřníček, vyprovokovalo mne k tomu to čtení o 18 cm... Tak jsem ho pravítkem přes sklo změřil. Výsledek 13 cm. Nemyslím, že by ještě dále rostl po 4,5 létech věku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2009 14:08 Muž Horác [3942]
bluedream napsala: Když si vezmu jak je akva velké a ten výčet rybek, co už tam plavčí, tak aby se tam nějaká ta dominanta vůbec ještě vešla :-)
Přesně tak. Tahle poznámka by neměla zapadnout ... Už teď máš ve sto litrech nepřiměřeně velké ryby (thorakát, hrotočelec). Nač tam cpát ještě nějaké "dominanty"? Osmnácticentimetrovej thorakát mi přijde dominantní až až. Kór v takhle malém akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 13:54 Muž Honz [7] - Tetry – Re: Daty
Akara hnědá a cichlidka ramirezova ty bych ti doporucil ahoj hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.09.2009 13:42 Muž grizly [145] – Re: gonza
Napsal jsem to dobre a nespletl jsem se, ted se na to koukam.
Je totiz cichlida papousci - Cichlasoma sp. red parrot
akvapedie.cz/…

A pak cichlidka papousci-kakadu - Apistogramma cacatuoides
akvapedie.cz/…
Tak proc jsem dostal minusovy bod? To se musi vysetrit! Zahajuju vysetrovani ztraty bodu uzivatele grizlyho! smich
Ty agassizky jsem mel, ale byly takove divne a za par tydnu mi posly. Kakadu mam doma tyden, prinesl jsem je od pestitele a zatim se rozkoukavaji. Jsou z toho spolecenskeho akva nejake vyjevene. :-D Samecci jsou nadherne zbarveni. :-) Do te 110-tky by byly akorat, nejsou moc velke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 13:06 Muž gonza [3] - Cichlidy
Cichlidka papoušcí je to samé jako cichlidka kakadu palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 20512x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6312-jake-dalsi-ryby-k-tem-stavajicim?od=851