Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké další ryby k těm stávajícím?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Jaké další ryby k těm stávajícím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 10:36 R Muž romant [27987] Re: scorpiogirl
Osobně bych nejdříve pořešil, tedy někomu daroval ty dva ancáky. Ono se to nezdá, ale jsou to neskutečný bordeláři a nadělají odpadu až hrůza a v nádržích obdobného objemu bývají častým zdrojem problémů do budoucna, tedy z těch jejih výkalů, které když se efektivně neodstraňují a není v akváriu velmi účinná filtrace může nastat problém. Náhrada těchto borců se dá realizovat v podobě partičky 6 kousků rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy a do vodního sloupce hejno(15-20) nějakých měnších teter, jako třeba rybicky.net/atlasryb/neonka_modra a nebo rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 10:26 Žena Beastie [318]
Ráda bych se taktéž připojila s dotazem:

Nedávno jsem ve svém 54l Okénku přišla o bettu. Vinou dovolené či předchozího špatného krmení ale byla se mnou skoro rok. Je na razborky příliš pomalá, jak krmením tak reakcí.

Současný počet je tedy 15 hengelek a 1 trpasličí razborka (+ancík). Hengelkám už jsou minimálně 3 roky, možná i více. Občasné pokusy o tření, bez úspěchu samozřejmě. Trpaslice s nimi hezky drží partu, mnohem lépe než když jsem mívala hejno trpasličích samostatně předtím.

Chtěla bych k nim přidat nějakou rybu, trošku větší a rychlejší. Přemýšlím, jestli dokoupit pár trpasličích, ačkoliv ty je těžké rozkrmit, nebo k nim hodit jednoho čichavce (z těch nejmenších). Akvárko čistím co dva týdny pravidelně a nemám s tím problém, takže si myslím, že to i co se týče čistoty vody utáhne, ale je možné, že se pletu.

Až se usadí voda, přidám na profil aktuální fotku, anubias teď zabířá větší část akvária.
Děkujiac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 08:38 Žena scorpiogirl [5] – 54 l
Mám v akva 54l 2 krunýřovce, 4 pancéřníčky skvrnité a dvě pandy. Můžu přidat ještě nějaké menší rybičky, které se nedrží u dna? Případně jaké a kolik? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 20:10 Žena Turbínka [2558] Re: Prochy91
Všechno jsou čistotné ryby, je to adekvátní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 20:06 Prochy91 Re: romant
Neni to moc ? Jinak dekuji za radu ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 19:27 R Muž romant [27987] Re: Prochy91
Tak třeba klasiku v podobě 15-20 kousků rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva a k tomu partičku 6 kousků rybicky.net/atlasryb/pancernicek_drobny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 19:22 Prochy91
Ahoj,chci se zeptat,jsem zacatecnik a koupil jsem si akva 54l(vim je to prcek ale jak rikam zacinam ) akva uz mi bezi skoro mesic a ted se chystam ke koupi rybicek.Poradi mi nekdo prosim jake jsou do zacatku nej?chtel bych vic druhu a kolik jich tam muzu mit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 14:45 Muž Rounce [30]
Zdravím momentálně mám v akva 2neonky 4ancistruse a 2 pandy. Chtěl bych neonky doplnit na 30 a tak se chcu zeptat co bych měl dat jako hlavní rybu akva.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 14:29 Žena Turbínka [2558] Re: honza007
Nedělala bych to. Drápatečky se budou cítit mnohem lépe v jednodruhovce a čistotné ryby, které tam máš, ocení nepřítomnost takového žabího "prasátka" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2014 20:32 Muž honza007 [0]
dobry den, mohu dát drapatečky do akvaria ve kterém jsou neonky a betta bojonice samec a 3 samice? děkuji za radu... ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 20:42 palko150 – mozu byt spolu?
cawte mam 2 black moly 1 par bojovnic 2 pancierniky 3 prisavniky a niake tetrovite ryby a chcem sa spytat ci mozu byt spolu s cichlidamy?DAKUJEM

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 12:03 R Muž romant [27987] Re: Tony2013
Však v pohodě, cílem mého příspěvku právě onoho zamyšlení a to jak tvého, tak i ostatních, jenž budou míti co k tvému akváriu říci bylo mým záměrem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 11:52 Muž Tony2013 [228] Re: romant
romant napsal: Na úplný závěr svého o kapánek delšího příspěvku si neodpustím poznámku abych nereagoval na tvoje poznámky, že se ti zde nedostává rad. Tento web patří k nejnavštěvovanějším akva stránkám v naších zeměpisných šířkách a reakce na dotazy jsou zde obvykle velmi rychlé a to i v tomto letním období, zkus porovnat s obdobnejma stránkama, tak ať se daří nejen v akvaristice. :-)
Tak predne jsem to myslel tak ze NAM UZ ASI NENI POMOCI ne ze nikdo nereaguje.no a z dalsich prispevku se me to jen potvrdilo.

Co se tyce neonek tak pocty sedi a nejak se nesnizuji.Vymena vody je pravidelna a testiky si delam pravidelne sice jsou to jen ty orientacni ale snad +-souhlasi.
Rybky jsem se samozrejme snazil nekomu udat pote co jsem udelal jen jedno velke akvarko.Bohuzel se nikdo neozval ani nedojel.

S tim zachranovanim jsem to mel tak ze jsem v roce 2011 zacal s akvaristikou ale byl to zacatek a vubec nic jsem nevedel.Tim se me nasbirala tato smeska.

Vypadfa to sice ze se chci obhajovat ale neni tomu tak podavam jen vysvetleni.Jsou veci ktere me samotneho stvou a snazim se s nima neco delat.

Nepochybne je tento veb uplne uzasny a vse co zatim znam jsem cerpal tady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 09:45 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Yirka
Yirka napsal: Zlatí jsou fajn. Oproti modrým jsou, nevím proč, klidnější.
V TV sel nejaky dokument o vzhledu a chovani zvirat. Pri chovu kozesinovych lisek, se pokouseli vybirat klidnejsi zvirata, aby nebyla ve stresu a nebyla tak kousava. To se vyberem povedlo, ale problem nastal v tom, ze tim vyberem se zmenily (nebo jen vybraly, cert vi) i vlastnosti jejich srsti, vcetne barvy. A tohle muze byt totez, ze pri slechteni byli prave Ti jedinci, s pozadovanou barvou, klidnejsi.

Klidne bych tomu veril.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.07.2014 09:18 R Muž romant [27987] Re: Tony2013
Taky sem tam nějakou rybu zachráním, ale jenom v pořípadě, když jí(je) mám kam dát, tedy do odpovídající nádrže. Tvůj, byť bohulibý přístup, tě samotného dostává do úzkých právě v tom, že nepříjemně zužuje výběr těch dalších ryb, jak žádáš o radu. Moje vyjádření neber nějak dramticky, ale jako konstatování faktu z doposud načteného, jak se zde prezentuješ. Ale dost už poučování. Přistoupil bych k celému problému stejně jako doposud, ale tzv. z druhé strany a stal se ze zachránce, tím kdo nabízí k darování. Rozhodl bych se pro jedno větší centrální hejno a tento druh náležitě posílil, neb v jednotě je síla a teprve v hejnu tetry, nebo ty parmičky dokáží řádně vyniknout, to samé bude platit o těch pancéřníčcích skvrnitých. Neonky bych v přítomnosti těch trnovců a paleátů považoval za ohrožený druh, proto bych při posilování hejnových ryb dával přednost vyšším v těle. Čichvaci se ve složení samce s harémem samic a při dostaku úkrytů mohou ukázat jako zajímavé zpestření. Rozhodně nepodceňovat údržbu a to hlavně výměny vody, neb vyšší hodnoty N látek nebudou prospěšné pro nikoho z osádky. Na úplný závěr svého o kapánek delšího příspěvku si neodpustím poznámku abych nereagoval na tvoje poznámky, že se ti zde nedostává rad. Tento web patří k nejnavštěvovanějším akva stránkám v naších zeměpisných šířkách a reakce na dotazy jsou zde obvykle velmi rychlé a to i v tomto letním období, zkus porovnat s obdobnejma stránkama, tak ať se daří nejen v akvaristice. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2014 19:59 Muž Tony2013 [228] Re: jiri609
ty ctyr pruhe a krvave jdou darovane ryby od kamose.Jinak uz by byly nekde v zachode a to jsem nechtel.Pandiku bylo vic ale uz jsou to takovy kmeti jsou jim uz cca 3,5 roky
Krunýřovec sp. L213 je taky zachranena rybe pred spachnutim
Pancernicek je albin forma skvrnityho.
Ty tetry a parmy maji taky uz cc 3,5 roky tak uz to s nima nebude asi na dlouho.
To jen na vysvetleni proc je to tak romanity.
A je to z mych 3 predchozich akva dany do jednoho velkyho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2014 19:46 Muž jiri609 [91] Re: Tony2013
já osobně bych prvně porovnal současnou obsádku... nechal bych jeden druh panceřníčků, zbytek dal jinde /+Megalechis bych nechal/... ponechal třeba Lorikarie, jinak krunýřovce jinam... čtyřpruhou nebo krvavku doplnil na hejno, druhou dát jinde... a nějaké cichlidky, nebo místo druhého hejna nějaké gavúnky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2014 19:44 Muž Yirka [9126] Re: Tony2013
Zlatí jsou fajn. Oproti modrým jsou, nevím proč, klidnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2014 19:43 Muž Tony2013 [228] Re: Yirka
ja mam cichavce sede ale asi je vymenim za zlate
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2014 19:42 Muž Yirka [9126] Re: Tony2013
Podívej se do čichavců.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2014 19:17 Muž Tony2013 [228] Re: Konhi
no vidim ze nam tady nikdo moc rad asi neda. :-( Uz tak mesic zkoumam co si dat do akva a porad neim.Skalary me nejak moc nejdou.Vzdycky uhynou bez nejakych pricin.Tak hledam neco co by bylo hezke barevne a vetsi nez 10cm a mensi nez 17cm proste mezi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2014 14:10 Muž Konhi [1] – skalar
čus lidi ahoj

doporučíte mi někdo nějaký rybky ke skaláram? akva 200 l, 5 skalár a rád bych něco živýho a barevnýho do počtu. Něco většího trošku. Dík moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2014 08:57 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Tony2013
Koukni na Akarky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2014 06:11 Muž Tony2013 [228] – Vymena za cichavce
Ahoj
Chtel bych nejake nove ryby do stavajiciho akva rybicky.net/nadrze/16233
Melo by to byt za stavajici cichavce.Radsi nejake vetsi nad 10 cm.Klidne a do spolecenskeho akva.Nemusi splnovat zadny biotop.A mohly by byt barevne a neskovavajici se.A jste aby plavaly po celem akva.
Diky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 16:59 Muž pitris65 [9] Re: romant
Ok.Ale uvidím co Beťák.Třeba to rozchodí.Nechci ho ještě odepisovat.Uvidíme za pár dní.Pokud se to al bude zhoršovat... tone

Už jsem si našel že 2 samci mezi sebou bojují,jsou agresivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 16:56 R Muž romant [27987] Re: pitris65
Dal bych pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 16:35 Muž pitris65 [9] Re: pitris65
A mohli by být i dva samci bez samičky? hmm Nebo jen jeden samotný sameček?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 14:01 Muž pitris65 [9] Re: romant
Mě šlo jen o to,aby se nemnožily nebo jen trochu.
Děkuju za odpovědi. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 13:44 R Muž romant [27987] Re: pitris65
Jsou to čistotný rybky a množení vyžaduje trošku grifu, nechci Tě podceňovat, ale nemyslím si, že by jsi je nějak ve velkým odchovával, nějakýho přemnožení bych opravdu strach neměl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 13:39 Muž pitris65 [9] Re: romant
Díky,taky jsem o nich přemýšlel.Je to ryba která dělá velký odpad nebo ne?A co množení-nemnoží se moc?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 12:03 R Muž romant [27987] Re: pitris65
Párek čichavců zakrslých, nebo medových.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 11:58 Muž pitris65 [9] – Tetra ohnivá
Ahoj!Mám akva 63 litrů.V něm plave cca 25x Tetra ohnivá + 1x Ancistrus + 1x Otík(až bude tepleji,doplvím o3-4 kousky.Plave tam i jeden Beťák,ale asi nevydrží.
Chtěl bych se zeptat co by šlo dát místo toho Beťáka za rybu.Ale jen 1-2 kousky.
Díky za případné rady,návrhy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 15:07 lukasb – tetra ozdobná - húfik
Dobrý deň. Mám 4 tetry ozdobné (dospelé) ktoré chodia v húfiku asi tak 1 rok. Keď kúpim ďalšie 2-3 menšie začlenia sa do húfika? Ďakujem za odpoveď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 09:04 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
Nechal som ich tam, žijú všetci, bez poškodenia :). Ešte tam je pridaný navyše pridaný beťák z môjo odchovu - hneď ho skúmali ale po chvíľi už nikoho nezaujímal a vyzerá že sa mu páči :-D :). Inak aj tá menšia skalára už prehnala ramirezky, takže sú to len také doťahovačky a zatiaľ som nevidel nejako agresívny útok.
Tak rozmýšľam že to vyriešim asi tak,že zrejme tú guramu posuniem, dokúpim 1skalára (nech sú 4 , uvidíme ako to dopadne) 2samičky ramireziek a zatiaľ bude stačiť.
Neskôr ešte chcem to hejno , rozmýšľam nad tetrami : červenoplutvá, bleherova , červenoústa, kráľovská alebo paraguayská.... bleherovu asi rovno vylúčim bo ako kukám tak má celkom obmedzené Ph.. Rozmýšľal som aj nad neonkami červenými ale to skôr nie ako áno.
V každom prípade, nebudem to tam pridávať hŕ hŕ všetko naraz, takže sa ešte rozmyslím :).
Ešte raz díky za rady a názory všetkým zainteresovaným
X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.08.2013 16:38 R Muž romant [27987] Re: sony14
Nechal bych je tam kde jsou, jestli se budou chtít vytřít, tak se vytřou tam kde jsou a když budeš chtít odchovávat, tak se příště více připravíš s tím dalším akváriem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 16:36 JoKa Re: sony14
No nejsem si jist, že 25l je dostatečné i jako vytíračka. Ať radši poradí někdo další, ale v 25l by se asi trápili i ten týden, nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 14:55 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetkyRe: Urtman
Práve som zrušil 25l kde som mal malé bojovníčky (išli do 54) :-D :-D .
Tak dnes to už nedám ale zajtra môžem skúsiť to obnoviť a uvidíme :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 14:22 JoKa Re: sony14
Já mám s ramirézkou tu zkušenost, že se takhle chová, když se chce třít. Možná je to náhoda a příčina je jiná, ale mě se to stalo, naháněla mi samice jednu konkrétní skaláru. Zkusil jsem ramiréze přelovit do vytíračky (tření se sice z mně neznámých důvodů nepovedlo) a po návratu do společenského bylo vše ok. Takže pokud máš nějakou vytíračku, neříkám že to vyjde, ale nic tím rozhodně nezkazíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 14:14 R Muž romant [27987] Re: sony14
Vyměnil bych častěji vodu, přidal rašelinovej výluh a popřípadě rozšířil harémek a bude se vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 14:12 R Muž romant [27987] Re: Urtman
Já se taky ani omylem nehádám, jenom jsem to napsal tak, jak se to dle zjištěných informací jevilo. Teď, když se to doplnilo, rozvedlo o ty způsoby jak se v takovýmto případě zachovat a minimalizovat ztráty, jsem spokojen, tazatel má patřičnou informaci a je na něm jak se rozhodne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 14:09 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
No nie je to až tak nové ... ale svojím spôsobom áno - a áno, NO3 tam nejaké bolo (pred výmenou vody a poslednom teste) NO2=0 ... inak ale aj samička sama od seba začne nahánať tie skaláre(i keď to zrejme obkukala od samčeka) , ono proste ich priťahujú tie plutvy. Ale tak počkám chvíľu, uvidím ako sa budú správať najbližšie - poprípade mu dokúpim 2 samičky :-D (v tom prípade ale odíde gurama... čo by mi až tak nevadilo). Samozrejme bude predaná/darovaná , neodíde z tohto sveta nadobro :-P .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 14:09 JoKa Re: romant
Já se nehádám, není to nikdy sranda, přidávat mrňata k cichlidám. Ale podle Tvého (Vašeho) příspěvku to vypadalo, že přidat neonky ke skalárám je nemožné. Smyslem mého doplnění bylo, že to jde, ale pouze za dodržení určitého postupu a musí se počítat s určitými problémy. Jasně, přijít domů z akvaristiky a "vylít" pytel neonek ke skalárám znamená pouze kvalitní nakrmení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 13:45 R Muž romant [27987] Re: sony14
To akvo je čerstváček, jak jsem pochopil, takže ona větší agresivita může pramenit z ne zcela vhodnejch podmínek(vyšší N látky) a tudíž bych nasadil klasiku a tou je vodoléčba. Jak se zmínil kolega, upravit poměr kluků a holek je taktéž dobrá rada, na jednoho samečka, dvě až tři samičky klidně, ať se má o co zajímat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 13:30 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetkyRe: Designer
Ok. Díky za info. Budem ich sledovať, uvidím ako sa to vyvynie. Teraz som nasadil pár rastliniek, cca skoro do stredu jeden vysoký anubias, jeden taký menší ale ten slušne pokryl stred tak je možné že si nejaké svoje teritórium vyberú :). Zaujímavé že predtým boli s beťákom (v 54l) a skôr on sem tam zastrašoval ich , inak oni si jeho vôbec nevšímali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 13:08 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: sony14
Ramky umi prohnat kde co a jak se chystaji trit, je to jeste divocejsi. Zautoci Ti klidne i na ruku a ruka jim rozhodne nemuze pripadat jako neco zrovna maleho ;-) .

Ramky jsou sice agresori, ale docela mirni. Staci jim, ze neco jemne klovnou a kdyz to utece, daji tomu pokoj. Ovsem v pripade, ze to nemaji stale na ocich. Zkus jim jeste v akvariu udelat nejake prirozene hranice. Ony si zvyknou, ze az po tenhle sutr a az po tenhle listecek, zorganizuji si teritorium a muze byt vetsi klid. Vetsi klid pro jine ryby muze znamenat i zvyseni jejich poctu - coz ale neznamena zvyseni klidu v celem akvarku. Jak si dva pary dokazuji, kam az to ktery zabere, nebo je tam i jen dalsi samice a leze te prvni do zeli, staraji se vic samy o sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 12:50 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetky – urtman , romant
Ďakujem za reakcie.

Áno - čítal som že k dospelým skalárom najlepšie dať keď tak také (malé hejnové) rybky ktoré sa im nezmestia do papuľky :-D. Tie guramy ešte zvážim (mrenky som 2 už dokúpil) je vidieť že sa z toho tešia :).
Ale nastal mi problém - nechápem, ale je to tak - ramirezky preháňajú skaláre (a to dokonca aj toho najväčšieho ten má už pekných cca 10x10 cm :-D) .. a pritom skaláre boli v akva skôr... sledujem to druhý deň.. zatiaľ bez vážnych následkov no nepáči sa mi to pretože sa s tým fakt neštvú a idú po nich jedna radosť (a ešte aj spolupracujú - je to párik...) ,zrejme sa s ramirezkami budem musieť rozlúčiť :-( ,, čo je škoda, pretože sú krásne...
Takže bude ešte pekne uvažovať nad osádkou.. inak som doplnil nové rastlinky, zatiaľ sa držia , aj rybky aj rastlinky :-) , hádam už aj čoskoro založím tu nádž ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 12:17 Žena Nessy [25] - Živorodky – Rybky do 54 l a do 200 l
Ahoj, mám akvárko 54 l, mám v něm krevetky, sevelii, sekavce, sekernatky, krunýřovce a očka a ballon molly. Ty živorodky mít asi brzo nebudu - nevím proč, ale čas od času nějaká umře třeba i bez předhozích příznaků. Přitom vždycky platilo, že živorodky jsou plevel, co vydrží všechno, tak nevím, každopádně ostatním se nic neděje a už je mám pěkně dlouho. Takže bych tam chtěla místo živorodek něco jiného. Třeba nějaké hejnovky, nebo i páry. Spousta ryb se ale schovává a vzhledem k tomu, že ho mám opravdu dobře zarostlé, bych tam možná nic neviděla. Máte návrh na odolné rybky do tak malého akvárka, které budou hezky vypadat a nebojí se ukázat? A nebudou mi oždibovat krevetky nebo šneky?
A ještě dvoustovka - skoro stejný problém - mám v ní spoustu malých rybek (živorodky krátí svůj počet) a chtěla bych nějakou dominantu - pěknou rybu, která je větší, takže je vidět i z dálky, která mi nebude ničit rostlinky nebo požírat potěr. To už je asi těžší, ale napadne vás něco? Mě napadla cichlida papouščí, že bych si koupila dva už dospělé kusy, abych si byla jistá, že z nich nevyroste něco, co není k životu.
Moc děkuji za dobré rady ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 12:12 R Muž romant [27987] Re: Urtman
Smyslem mého doplnění bylo, aby se uváděly kompletní informace, aby tazatel věděl jak se v daným lehce hranovým případě zachovat. Mě je jasný že se to dá, ale když se to nepopíše tak jak má, potom jsou informace o konzumaci neonek skalárama brány jako hotová věc. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 11:53 JoKa Re: romant
Projde, mam vyzkousenou fintu. Dam neonky (samozrejme dospele) v pytliku z akvaristiky do akva, aby na ne skalary videli. Do pytliku postupne pridavam vodu z akva, az se uplne vymeni a tim ziskaji cuch noveho akva. No a vecer po zhasnuti svetel, ale jeste za sera je pustim do zarostleho rohu. Ano, prozenou je, jsou to cichlidy, ale vzladnou to. Vyzkouseno, pred 14 dny jsem vypoustel 15 cervenych ke 4 dospelym skalaram. Jedna mela lehce skublou ploutvicku, ale uz dorostla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.08.2013 11:37 R Muž romant [27987] Re: Urtman
Dospělá skalára bude lovit veškerý nově přidaný neonky, to neprojde. ;-) Je vhodné, když jsou přidávaný ryby k dospělým skalárám vyšší v těle, jako další podpora je dobrý mít ryby řádně nakrmený a přidávanou partu dávat po zhasnutí akvária. Jako další možnost, když je prostor, udělat ze skalár "nově příchozí", tím že se na 14 dní odloví a dají se tam ty tetry, který jsou po přidání těch skalár jako domácí, čímž se minimalizuje to lovení, ovšem ne zcela, jsou to cichlidy. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 20512x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6312-jake-dalsi-ryby-k-tem-stavajicim?od=501