Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké další ryby k těm stávajícím?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Jaké další ryby k těm stávajícím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 22:20 Peggy
hmm, tak já se ho pokusím zbavit. Stejně jsem si myslela, že to bude asi nejlepší řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 22:04 R Muž romant [27987] Re: Peggy
Zřejmě dva samci. Stejně bych se ho zbavil tím popsaným způsobem přes inzerci, až povyroste, tak se jistě projeví. Stísněný prostor, větší stres a agresivní ryba je tzv. vyrobena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 22:02 Peggy
Beťák je v pohodě, ten ho naháněl jen první dny a dneska už nechává ostatní rybky v klidu. To ten čichavec je tam kápo. Ale teď už je taky v klidu. Vyloženě mu vadil, jen ten druhej čichavec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 21:53 R Muž romant [27987] Re: Peggy
Využij zdejší inzerci. Bohužel mu věštím podobný osud, jako tomu prvnímu, ale může taky nad tím Beťákem vyhrát, prostě přežití v tomto prostoru je možné pouze pro jednoho jedince. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 21:49 Peggy
jen jsem chtěla vědět, jestli mu nebude vadit, když zůstane sám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 21:48 Peggy
já vim, že to je špatně, já si šla koupit zakrslyý a přivezla zlatý, ale to jsem zjistila až doma. darobvat nemám komu, jinak bych to udělala :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 21:43 R Muž romant [27987] Re: Peggy
Když se podíváš na prostorový nároky těch čichavců, tak z toho vyplývá, že do tohoto akvária nepatří ani jeden. rybicky.net/atlasryb/cichavec_zlaty Takže nepřikupovat, ale spíše darovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 21:40 Peggy – čichavec
Ahoj,
mám nové akva 54l. Rybičky - 6x neonky, 1x beta, 1x krunýřovec a 1x zlatý čichavec.
Čichavci byli původně dva, ale jednoho odzačátku ten druhý spolu s betou naháněli. Dneska jsem ho našla mrtvého. Uvažovala jsem, že koupím nového, aby nebyl sám, ale bojím se, že ho zase uštve. Může zůstat sám?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 08:56 stropa Re: PaDa
:) dík za upozornění :-( s pozdravem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 17:54 CabalX86 Re: V
Já myslel tři druhy rostlin ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 17:32 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: stropa
Wampi ti za odpověď na svou otázku z roku 2006 bude moc vděčná ;-)
Zkus si otočit řazení příspěvků v tématu, ať se můžeš zúčastnit spíše té aktuální diskuze ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 15:22 stropa Re: Wampi
no teda ;-) docela velký akva hop je fajn mít barevnost rybek v akva,ale ty tam máš dost maličký rybky...není sice tolik starostí pak a filtrace taky nemusí bejt nic extra,ale pokud budeš s touhle drobotinou pokračovat a dodávat nové a nové ouklejky no to pak už nebude tak uplně bezstarostné a hlavně nemoci se začnou činit :-| trochu bych měl obavu s tima neonkama,to jsou docela choulostivé potvurky,já je dával k terčovcum,ono neonka je asi jediná co zvládá terčuv extrém na vodu a teplotu,ale s tima nemocema....no dost jsem od neonek ..šel pryč..jinak k té osádce bych dal akaru zelenou ,hnědou,a oběm vody je dost velký a tak skaláry potlesk :) kančíka červenohrdlého,ten by trošku zreguloval tu drobotinu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 14:56 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: V
nebyla řeč o rostlinách a ne o rybách?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 14:19 R Muž romant [27987] Re: CabalX86
Druhová rozmanitost by neměla vyústit v rybí polívku. Čím více druhů s malým počtem obvykle vede k tomu, že člověk má neustále tendenci přidávat další, protože se mu to tzv. zdá, že tam něco chybí, ale jediný co tam chybí je právě ten prostor jímž je obvykle limitován. Já se kloním spíše k méně druhům, ale o to většímu počtu od daných jedinců, pokud to jejich chování dovoluje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 14:12 V Re: CabalX86
Rájovci, Pancéřníčci, Čichavci, Gupky, Krunýřovci, Bojovnice ... tomu říkáš 3 druhy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 12:43 CabalX86
Jestli obsahuje vápenec si nejsem jistý,ale v jedné části nádrže mám jemnější hnědý štěrk.V brzké době plánuju dát paví očka do menšího akvária,které plánuju.Rostlinkek tam mám vcelku dost,podle mě,ale ještě bych rád nějaké jiné druhy,aby bylo akvárium rozmanitější.Mám pouze tři druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.09.2011 11:56 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: CabalX86
Se společným soužitím by problém nebyl, ale na 54 l to máš přerybněné už teď ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 11:56 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: CabalX86
řekla bych že těch ryb už je tam až až. Dle fotek tam máš docela málo rostlin. Ani to dno nebude pro sekavce příliš vhodně, mají rádi jemný píseček. Neobsahuje ten bílý štěrk vápenec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 11:26 CabalX86
Mám v akváriu o objemu 54l 3x Rájovce Dlouhoploutvého,6x Pancéřníčka Zlatopásého,2x Čichavce Medového,4x Paví Očko,3x Krunýřovce a samečka Bojovnice Pestré.Ještě přemýšlím o Sekavcích.Ale nevím,jestli se mi do tohoto obsazení budou hodit.Teda,mám 9 rybek,které osidlují hlavně spodní část nádrže,tak mě zajímá jestli už to nebude moc přehnané.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 23:07 Aliyah Re: katterinecka
No tak prostredie pre neonky v akváriu vhodné nemám. A na tie razborky by som sa mohla skúsiť pozrieť či ich zoženiem, ale možno by som skôr uvítala niečo iné ako rasborky (nechcem tu takto otravovať, ale nejde mi "ryba podľa fotky", neviem, či je to problém môjho internetu, alebo to celkovo nefunguje...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 22:49 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Aliyah
třeba modré neonky, jsou menší než normání a co je mám tak plavou všude možně skoro pořád v hejnu, hlavně jsou o dost víc vidět než třeba galaxky které mám s nimi (protože teď mají novou nádrž ještě ne moc zarostlou, galaxky se schovávají a neonky vůbec).
Jinak třeba razborka trpasličí je méně bojácná, ale vypadá trochu podobně, jak chceš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 22:29 Aliyah – Aké ryby k rasborám?
Ahoj :)
V 30l akváriu (asi tak 20l vody) mám spolu s krevetami (cherry) 7 boraras urophtalmoides a 1 gupku. Borarasky sa dosť skrývajú a málo ich vidno, preto by som chcela vedieť, aké rybky by sa k nim hodili aby boli menej plaché. Predpokladám, že kúpa boraras brigittae by to asi nezmenila, že?
Ďakujem :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 14:54 Muž Rounce [30]
neznáte někoho kdo tyhle ryby chová ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 10:47 Muž Rounce [30]
tak přidán aj inzerát i v prezentaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 06:38 Muž PepaV [30] Re: Rounce
Zkus si nastavit v prezentaci u těch parmiček "daruji" nebo "prodám" a čekej jestli se Ti někdo ozve ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 22:48 Muž Rounce [30]
snažím se těch parem zbavit ale nevím jak :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2011 22:43 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Rounce
No, mít v nějakých 85ti litrech 3 parmičky žraločí, to je docela nářez :-O
Edit: tam někde bych začal ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 22:37 Muž Rounce [30]
Zdravím potřeboval bych poradit jaký ryby dát k těmhle:Parmička žraločí
Čichavec perletový
Mečovka zelená červená

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2011 14:44 R Muž romant [27987] Re: Gladilaf
U mě dobrý. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2011 14:26 Gladilaf Re: romant
Tak jsem předlouze meditoval o dalších rybkách, co pořídím, a došel jsem k závěru, že cichlidka Ramirezova by mohla přinést víc trablí, než kupříkladu cichlidka kakadu... jak se na tento pohled tváří odborná veřejnost? :-)

Čichavce jsem odložil na neurčito, myslím že když místo ních dám víc prostoru hejnu teter, zavládne všestranná spokojenost.

Nový návrh budoucího osazenstva jest:

2x krunýřovec (mám 3 mladé)
10x pancéřníček skvrnitý (mám spoustu)
20x tetra červená (mám 4)
2-3x cichlidka kakadu (pár nebo 1+2)


Pusťte se do mě ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 22:33 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: MilosD
s tím ti neporadím, to mám docela z ruky. Bývají různé burzy nebo přímo od chovatele. Zkus napsat do tohoto tématu rybicky.net/forum/13512-kde-sehnat-tyto-ryby- třeba se najde někdo znalejší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 22:24 Muž MilosD [1] - ŽivorodkyRe: katterinecka
bydlim ve varech ta cichlidka ramirezova je hezká nevíš kde bych ji mohl sehnat kolem varů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 21:40 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: MilosD
všechno záleží na tom jaké máš možnosti sehnání ryb, jestli to máš blízko do prahy, brna nebo třeba mělníka, tak ten výběr může být dost obsáhlý. Zajímavých druhů je nepřeberné množství i mnohem vhodnějších než skaláry a čichavci zlatí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 21:37 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: MilosD
myslím doslova cichlidky, například cichlidka Ramirezova nebo apistograma, jsou vcelku mírumilovné, o proti hodně druhům např. středoamerických nezněčišťují tolik vodu.
Z dalších rybek by byla vhodná třeba akara hnědá, také mírumilovná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 21:34 Muž MilosD [1] - ŽivorodkyRe: katterinecka
skalara je cichlida ne? nebo alespon tam pisou celed Cichlidae
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 18:07 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: MilosD
do tak malého akvária bych teda skaláry nedávala, co takhle cichlidky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 18:03 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: MilosD
Skaláry s čichavci jde chovat společně, ale není to úplně ideální kombinace. Každopádně tyto ryby potřebují minimálně 100 litrové akvárium, takže v novém akváriu to půjde, ale bacha aby jsi nádrž nepřerybnil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 17:46 Muž MilosD [1] - Živorodky – Asi ne co?
Hodí se k sobě skalára amazonská a čichavec zlatý? asi ne co? chci si zakláda dove akva 112L a chtel bych tam uz trosku lepsi ryby nez jsou favi ocka a jine zivorodky tak mi kdyztak poradte co k tem skalaram diky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 21:03 R Muž romant [27987] Re: Gladilaf
Pokud se o to akvárko budeš normálně starat a pravidelně jednou týdně měnit třetinu vody a přiměřeně dle potřeby odkalovat a filtraci čistit taktéž dle potřeby, tzn. až výkon filtru viditelně poklesne a rybky nebudou překrmovaný, tak bych to viděl, jako pěkný akvárko. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 20:53 Gladilaf Re: romant
2x ramirezka
15x tetra (červená?)
2x čichavec zakrslý (proč jsem ho měl za trpasličího? :-) )
8x pancéřníček skvrnitý
2x ancistrus sp.

90 - 100 litrů ... vím že pancík dýchá pomocně střevem a čichavec labyrintem, ale neudusí se tam? Možná jsem v tomhle ohledu trochu pesimista..

Každopádně kombinace by to mohla být na pohled moc hezká, asi to nakonec v něco takového přetavím...
Čekám na další nápady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 19:57 R Muž romant [27987] Re: Gladilaf
Vybral bych si jeden druh teter a od něho tam měl slušný hejno v počtu 15-20 kusů. Čichavci zakrslý, nebo medový, to je dobrá volba. Těch pancéřníčků to chce tak 8 kousků, jsou to hejnový rbyky a ve větších počtech se cítí líp. Ancíků bych tam dal max. 2 kusy a párek Ramirézek na oživení na občasný sehnání těch teter do hejna. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 19:46 Gladilaf – 106 litrů Amerika
Ahoj, běží mi asi 3 měsíce 106 litrové akvárko (vodu odhaduju na aspoň 90 litrů) s pancéřníčkem skvrnitým (už se stihnul značně pomnožit potlesk ) a tetrou červenou (už stihla značně pomřít, ó díky mocný PET Centere! rozzureny za to že prodáváš ryby evidentně stižené jakousi epidemií, na kterou kupříkladu, ale nejen, na pražském Zličíně mře jedna rybka za druhou). Zanedlouho přibudou 3 ancistrusi, teter je 5 (možná doplním), dospělých pancíků 4 + 3 co si nechám z odchovu. Přemýšlím o dalších rybách, máte někdo podobné rybí společenství nebo nápad čím to doplnit? Uvažoval jsem o Ramirezkách, černých tetrách, mnoha dalších tetrách, černých neonkách, čichavce trpasličího, který se mi líbí, asi ne kvůli přírodnímu výskytu (stejně jako stovky dalších krásných rybek z Asie), skaláry bych ve 106 jenom trápil, živorodky nechci. Priorita je, aby ryby nebyly moc náročné na chov ani odchov. Jsem vděčný za vaše nápady a připomínky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 10:42 Žena orlynka [13] - LabyrintkyRe: NHKG
Tak prohánění nevadí, jen aby je nežrali :-D Aspoň se budou neonky nuceně držet v hejnu. Já jsem spíše pro modrou barvu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 10:08 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: orlynka
Než čichavce modrého (šedého, zlatého, cosby, vše to je ten samý druh), tak bych doporučil spíše perleťového. Modří jsou divocí a občas budou neonky prohánět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 09:25 Žena orlynka [13] - LabyrintkyRe: romant
Ok, děkuju, snad to bude v pohodě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 22:44 R Muž romant [27987] Re: orlynka
Ne, to bude v pohodě a v nádrži Tvojí velikosti určitě žádný problémy s touto sestavou nebudou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 22:42 Žena orlynka [13] - Labyrintky
Je možné, když si pořídím k modrým neonkám čichavce modrého, že by mi mohli žrát neonky? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 19:23 Muž vasilek11 [0] – re
doporučuji neon zářivku a parmičku duhovou potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 18:14 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: zajic85
ale vyber si menší druh těch razborek, Espeho, Hengelovu, bornejskou, trpasličí, čím menší tím víc jich tam můžeš mít, taky by šly modré neonky, tetra a ohnivá... malých druhů je hodně, jen bohužel nejsou tak dobře k dostání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 18:10 R Muž romant [27987] Re: zajic85
Když se bude o akvárko normálně pečovat v podobě pravidelný týdenní výměny vody a odkalení dna, když je třeba, tak bych to složení viděl, jako ucházející. Všechno to jsou hejnový rybky, který je dobrý dávat v těchto počtech. Moje modpověď je vyjádření se k Tvé otázce na složení rybek v tom akvárku. Jistě by se dalo nalézt i jiné složení rybek. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 20512x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6312-jake-dalsi-ryby-k-tem-stavajicim?od=601