Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké další ryby k těm stávajícím?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Jaké další ryby k těm stávajícím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.06.2021 00:11 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Sigiczek
Oťasy klidně přidej. S řasou pomůžou,ale nejsou všemocní. Elektriky jsem měl taky a pokud můžu srovnat,přírodně zbarveným rybám se šlechtěné nevyrovnají. Ovšem je to o vkusu co se komu líbí. ;-) Apropo: já už mám 6 Akarek Zelených doma. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2021 23:10 Muž Sigiczek [2] Re: Kawasaki
Ještě mě napadlo nasadit ze 6 otíků? Jelikož bojuji s řasou, co jsem psal do samostatného tématu. Zatím sem žádné rybky nedodal, zaujaly mě i cichlidky electric blue, ale zase nechci mít přerybněno.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2021 20:53 Muž RAP [1553] Re:
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.06.2021 19:39 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: bolzanos
Projít inzerci. Pátrat po chovatelich. Samy k nikomu do akva ryby nepřiplavou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2021 18:32 bolzanos Re: Kawasaki
Cichlidka vysokoploutvá to je super návrh ale co mi pomuže atlas problém je ji sehnat.Měl jsem je od kámoše 2 kusy ale asi to byli starší kusy a umřely chudáčci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.06.2021 15:14 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Sigiczek
Místo Ramirézek můžeš dát Cichldky vysokoploutvé. Jsou to čilé odolné rybky a žijí déle. Mrkni na fotky třeba zde v Atlase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.06.2021 12:10 Žena Pavla28 [210] Re: Sigiczek
Hezky by vypadalo, kdyby si přidal 10 teter černých. Takové dvě kontrastní hejna by vynikly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.06.2021 11:56 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Sigiczek
Ahoj, pět pand určitě přidej, klidně i deset, ale ramirezky raději ne, kvalitu vody v takhle malé a zarybněné nádrži udržíš těžko. Méně v akvaristice zpravidla znamená více :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2021 19:33 Muž Sigiczek [2]
Zdravim vsechny. Prosím o radu, jaké rybky doplnit do mého 126l akva viz prezentace. Mám tam 18x tetra krvavá, 5x panc. panda. Chtěl jsem nějaký dominantní druh např pár cichlidek ramirezovych a + doplnit dno ještě tak 5ti pandama? Nebo něco jiného? Díky všem za rady! :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.04.2021 17:51 R Muž ctibum [6908] Re: RaMa86
Chtělo by to prezentaci, nikdo nic o nádrži neví...
54 litrů bude hrubý objem, řekl bych, takže čistý tak 45 litrů...

Viz zdejší atlas:

Tetra červenoústá:
Dop.počet ryb: Minimálně 6 ryb chovat v nádrži.
Min.vel.n.: 50 litrů a více.

Parmička duhová:
Dop.počet ryb: Pro tuto rybu je nejvhodnější chov v párech
"Min.vel.n.: 50 litrů. Délka nádrže 60 a více centimetrů"

Krunýřovec zlatý:
Min.vel.n.: Min. 250 litrů.

Sumeček průsvitný:
Dop.počet ryb: Hejnová ryba, chovat 6 a více kusů.
Min.vel.n.: 80 litrů a délka minimálně 80 cm.

Za mě rozhodně nepřidávat, pročíst nároky ryb, co tam už máš a zamyslet se, jestli je to v pořádku...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 17:38 Muž RaMa86 [0] – Tetra červenoústá a osazenstvo
Zdravím všechny,
mám 54 litrové akvárium založené něco přes tři týdny. Včera jsem poprvé vpustil rybky. 5x Tetru červenoústou, 4x Parmičku duhovou, 2x Krunýřovec zlatý a 2x Sumeček průsvitný. Můžu ještě nějaké dvě rybičky přidat? Popřípadě jaké by jste mi doporučili? ????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2020 12:26 Muž saras77 [0] Re: lacewings
Děkuji za dobré rady a jsem rád, že se líbí akvárium. O Panceříčkách jsem také uvažoval, ten oranžovoskvrnný je dobrý typ. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2020 07:06 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: saras77
- ano, tetra měděná je vhodným druhem k otíkům
- máte hezky řešené akvárium, asi bych s nákupem ryb ještě týden počkal, následně po zavedení, bych doplnil osádku ještě nějakým menším druhem pancéřníčků (třeba dupliceratus, mají oranž škvrnu, bude to ladit k měděnkám), hlídat to pH, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 21:56 Muž saras77 [0] – Krunýřovec jednopruhý
Mám založené 60l akvárium a v něm zatím 4 Otíky. Chtěl bych přidat 8-10 Teter Měděných.
Budou se k ním hodit? Nebudou Tetry agresivní na ty krunýřovce? Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2020 09:49 3NDorCZE Re: Anthrax
Ok dekuji za rady. Nechám to tedy jak je a jen prikoupim rostliny a kouknu po lepším filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.04.2020 10:34 R Muž Anthrax [4762] Re: 3NDorCZE
Hele fakt si myslím, že živorodky téhle velikosti zaplní akvárium během celkem krátké doby. Takže bych nic nepřidával. Přecijen máš k dispozici něco málo přes 40 litrů vody. A to ani pro molly není žádná sláva. Možná budeš muset časem přistoupit k častější výměně vody.

Jinak pancéřníčků jsou mraky. Každému se líbí jiní. Stačí vybírat podle tvých podmínek: rybicky.net/atlasryb/hledat/ Ale jak píšu, já bych další ryby nepřidával. Rozhodně ne teď. Uvidíš časem, jak si to sedne.

Výkon filru mi přijde vůči objemu nádrže až přehnaný. Ale ona je realita v akváriu celkem jiná, než uvádí výrobce a výsledný průtok bývá zlomek uváděné hodnoty. To ale není podle mě tak podstatné.

Důležitý ale je přes jaký objem filtruješ. V tomhle je tento filtr dost poddimenzovaný. Je to takový honič vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2020 08:58 3NDorCZE Re: Anthrax
Vodu měním jednou za 14 dní cca 1/2 akvária. Jakého pancernicka by jsi doporučil? Nebo se mám radši na další vykašlat a nechat jen ty mollyny?
Jinak ten filtr má usekne výkon 450l/h
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2020 07:38 R Muž Anthrax [4762] Re: 3NDorCZE
Mě by tam asi chyběla parta pancéřníčků na dně. :-) Ale jak se živorodky namnoží tak tam bude husto. Záleželo by na tom jak se bude dařit rostlinám a jak častá bude výměna vody. Taky mám obavy o filtr, aby stíhal. Moc velký objem filtrační hmoty nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2020 06:50 3NDorCZE Re: Anthrax
Ahoj,

Díky za odkaz určitě si ho projedu.
Na výběr už nemám jak jsem psal mám už 3ks Black a 4ks Gold. betta nakonec nepřibude. Rozmyslel jsem si to. Vody je už více Hlavně větší akvárko v bytě 1+1 kde bydlím s přítelkyní a čtyřma kočkama nemám moc kam dát :-D
Škrabku samozřejmě mám a každý týden jdou ze skla dolu, jen mě štve že po týdnu tam jsou zas :-)

Takže Radíš nechat tam jen ty co mám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2020 11:30 R Muž Anthrax [4762] Re: 3NDorCZE
Ahoj. Žádná ryba ti čistit řasu ze skel moc nebude. Stejně tak chemie je jen krátkodobé řešení. To se spíš zaměř, na důvod proč řasy vznikají. rybicky.net/forum/14944
Molly nejsou nejmenší ryby a budou se ti množit, takže bych k nim víc nepřidával. Určitě bych tam nedával bettu, jak máš napsáno v prezentaci.
A dolij si vodu. Máš malý objem a ještě si ubíráš. :-)

Edit: S řasami spíš pomůžou šneci (okružáci). Jinak není problém řasu ze skla seškrábnout žiletkou. :-)

Edit2: Pokud máš možnost si to ještě rozmyslet, tak bych se být tebou podíval spíš po menších živorodkách. A dvě variety od jednoho druhu bych nedával. Budou se ti „křížit“.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2020 11:18 3NDorCZE – Co k ním?
Ahoj,
Mohl bych poprosit o radu co k živorodkám ostrotlamým? Mám 2 variace 3ks Black a 4ks Gold.
Budu je dávat do akvária o velikosti 54litrů a rozměry jsou 60x30x30.
Rád bych i nějakou rybku co by mi ožírala řasy co se tvoří na skle nerad bych tam házel nějakou chemii proti řasám.
Předem děkuji všem za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2020 20:18 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: jarovo
Měl bych tenhle tip. Mám je ve svém akváriu a nahoře je pěkně plno.
rybicky.net/atlasryb/tetra_vlaknoploutva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2020 16:00 Angus68 Re: jarovo
Jinak bych ji nedával :-D :-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2020 15:48 Muž jarovo [1695] Re: Angus68
Dobrý kandidát palec - dokonca je z regionu hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2020 15:37 Angus68 Re: jarovo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2020 15:27 Muž jarovo [1695] – Čo vy na to?
Mám v AQ dva páry Akary hnedej, 7 + 3 pancierniky, 3 parmičky čiernopruhé, 9 otíkov a 30 tetier žhavých. Nejde mi o to či ich je veľa alebo málo. Pri pohľade na AQ je horná tretina prázdna a tak podľa Vašich skúseností ktorú rybku by ste tam umiestnili - cca 15 -20 ks.
Ďíky za Váš čas ;-) ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2020 20:00 Žena kleopatracz [59] – Řasosekačky do pseudoAmeriky
Jaké ryby by jste poradili k cichlidkam(altispinosky) a neonka modrá. Trochu mi tam bují řasa , tak něco na ni. Zase ale nechci aby to likvidovala jikry.. :-O v jiném mám Siamky, ty likvidují řasy solidně, ale tady jsem chtěla mít Ameriku...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2019 22:51 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: BíláVrána
Bojovnice jiné druhy ryb příliš neřeší, takže bych se toho nebál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2019 22:30 Žena BíláVrána [9]
Ahoj, chtěla bych se poradit... Aktuálně mám v akváriu 5 sekernatek trpasličích ve společnosti početnějšího hejna modrých neonek (nepamatuji si, kolik jsem jich tehdy kupovala, a jsou nespočitatelné - pytel blech -, ale bude jich tak něco mezi 20-30, hádám). Všechny ryby výborně prospívají, bez nemocí, bez úmrtí, dobře si sedly s vodou. Akvárium je v zadních a bočních partiích zarostlé, vpředu prostor na plavání, na hladině trochu plovoucích rostlin. Foto v prezentaci dost neaktuální, ale rozměry, atp. jsou stejné (rostlin neporovnatelně víc).
Doma by se líbila nějaká dominantní ryba, nejvíc asi samec bojovnice pestré. Ale nejsem si 100% jistá, jak by to dopadlo s těmi sekernatkami (samozřejmě nejčastěji visí na hladině, občas plavou ve střední části nádrže). Po zhasnutí jsou překvapivě aktivní, ale nekonfliktní (občas něco proženou, ale nejsou agresivní). V minulosti byly pohromadě s čichavcem, a fungovalo to. Jen se jim nelíbilo, když je osahával vousky. stydim Nemáte s tímto spojením někdo zkušenost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2019 20:49 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Lasse79
Máš dost specifické požadavky a tvrdou vodu, která vyloučí většinu vhodných ryb. Osobně bych středoamercké cichlidy neriskoval kvůli agresivitě při tření (a třou se často) a cichlidkám by vadila ta tvrdá voda.
Pokud si věříš s kvalitou vody, tak bych doporučil čichavce. Případně i gavůnky, ale těch by chtělo asi víc jak 2.
Třeba: rybicky.net/atlasryb/cichavec_perletovy (menší barevnější druhy jsou buď hodně citlivé, nebo nejdou sehnat ryby v dostatečné kvalitě)
rybicky.net/atlasryb/duhovka_diamantova (ideálně 8+ kusů)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2019 20:43 Žena drvi [2894] Re: Lasse79
V atlasu píšou nějaký hausnumera, ty moje dospělý jsou do 10 cm . Přijeď se podivat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2019 20:38 Muž Lasse79 [38]
Koukám, že ta cichlida mnohotrnná je dost velká :-( To asi nebude to pravé pět do mého akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2019 20:06 Muž Lasse79 [38]
Ta cichlida mnohotrnná by se mi líbila. Díky za tip.
Teď jí jen někde sehnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2019 19:40 Žena drvi [2894] Re: Lasse79
Pokud by ti vyhovovala velikost ryb kolem 10 cm, můžu doporučit středoamerické cichlidy, cichlida mnohotrnná je krásně žlutá, kančík příčnopruhý zase modročerně pruhovaný, jsou to veselé, atraktivní rybky. Rostliny neničí, k ostatním rybám jsou relativně snášenlivé, s výjimkou doby tření. A perfektně pečují o potěr. Určitě by bylo na co koukat ;-) . Mám vlastní odchov :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2019 19:06 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Lasse79
Asi nějakou cichlidku? Druhů je spoustu. Jen si vybrat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2019 19:01 Muž Lasse79 [38] – Jaké rybky
Zdravím, chtěl bych ożivit mé akva. Současná osádka 50x neonka obecná, 10x tetra modrá, 4x parmička siamská. Chtěl bych nějaký pár vizuálně výrazných ryb (červená, žlutá barva). Info o akva v mé prezentaci. Mám trvdou vodu s vyšším PH.
Máte někdo nápad jaké rybky pořídit?
Díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2018 10:58 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Bobes
Rasbora klínoskvrnná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2018 09:07 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Bobes
Dal bych hejno teter ohnivych :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2018 08:55 Muž Bobes [0] – Jaké rybky.
Všechny zdravím.Akvárium 120x50x50, stávající osádka 30xtetra ozdobná, 12x otík,4x čichavec zlatý.Do budoucna plánuji hejnko rybek,co oživí střední a vrchní část akvá.Prosím o Váš názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2018 20:32 Angus68 Re: NeoCZ
Takže 100x40x45 ;-)
Pokud to akvárium bude hustě po stranách zarostlé, proč se nepodívat po těchto
www.rybyrybicky.cz/… ;-) 2+2 ;-)
Nějaké krevetky vždycky přežijou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2018 20:26 NeoCZ Re: Angus68
Omluva, 180L :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2018 20:25 Angus68 Re: NeoCZ
A jak velká je nádrž? ;-) Hezky se to radí, když si budeme myslet, že má 2metry :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2018 20:22 NeoCZ – Tetry a další
Dobrý den, můžete mi poradit, které rybky dát k tetrám neonovým a krevetkám? Chtěl jsem skalarý, ale ti by si nejspíš pochutnaly na krevetkách. Rád bych něco, co by bylo dominantou akvárka, ale zároveň snášenlivé s dosavadním osazenstvem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2018 17:36 dúhovárybka – Ďakujem
Ďakujem obidvom :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2018 17:21 Angus68 Re: dúhovárybka
Promiň ;-)
Hanumana, dík :-)
Můžeš si vybrat :-)
www.aquatab.net/…
www.aquatab.net/…
Jen si vybrat co se dá pohodlně sehnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2018 17:09 Žena Hanumana [71] Re: dúhovárybka
Angus ti doporučil celou skupinu ryb proto ti to nenašlo žádnou konkrétní. Ale pokud zadáš v atlasu pokročilé vyhledávání a do kolonky čeleď zadáš Cichlidae a do původu Jižní Amerika tak ti je to najde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2018 16:53 dúhovárybka Re: Angus68
Ďakujem za odpoveď a môžem sa spýtať na tie cichlidky že aký je ich latinský názov asi to znie dosť hlúpo takáto otázka ale totiž hodila som názov do atlasu a nič mi nenašlo...asi som spravila nejakú hlúpu chybu ako je u mňa zvykom ale aj tak sa pýtam ešte raz a ešte raz ďakujem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2018 16:36 Angus68 Re: dúhovárybka
Určitě bych doplnil hejno Neonek min. o 10 kousků :-) Jak píšeš, tak ti to pěkně zarostlo. Nekupuj žádného Ancíka ;-)
Co zkusit páreček malých jihoamerických cichlidek? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2018 16:22 dúhovárybka – Neonky červené, corydoras panda a čo k tomu?
Dobrý deň prosím Vás o radu.( Len pre info. fotka na prezentácii neaktuálna.Akva už pekne zarastlinkované) Mám v akváriu 5 neoniek červených- bolo ich 10 ale krátko po nákupe mi 5 zomrelo tak som podľa rady jedného pána na tejto stránke čakala dokým sa to všetko ustáli a myslím že je načase doplniť osádku...Mám tak približne 6 corydoras panda a tých 5 neoniek červených a už sa podľa mňa situácia ustálila a chcela by som sa spýtať aké rybky doplniť do akvária. Áno viem tých neoniek je tam málo tak by ma aj zaujímal počet koľko cca neoniek by som tak mohla dodať. Ďalej či by som si tam mohla pridať prísavníka. Ešte som nerozmýšľala akého ale len že či by som mohla a ak áno akého... A ak prísavníka nie tak či by som si tam mohla pridať nejakú jednoduchú rybku ktorá nepotrebuje byť v hejne svojho druhu a možno tak v páre alebo v jednom kuse. Lebo by som si chcela trochu oživiť osádku tak každé nápady uvítam :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2018 21:10 pavel1234 Re: Maq
Já dělám odkalování kvůli tomu, že u některých akvárií to prostě někdy přeženu s jídlem a vůbec si to moc neuvědomuji. Ne, že bych to přehnal strašně moc ale někdy dám trochu víc a navíc je to jedna z věcí, které radí lidé v akvaristice. Čistota prostě musí být podle mě. Je katastrofa když dám neonky obecné k závojnatkám? Viděl jsem, že někteří lidi to tak mají ale mají určitě silnou filtraci. Musel bych tedy dokoupit aspoň další čerpadlo s biomolitanem za ten filtr EHEIM.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 20512x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6312-jake-dalsi-ryby-k-tem-stavajicim?od=51