Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké další ryby k těm stávajícím?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Jaké další ryby k těm stávajícím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 13:50 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Martina
Ty parmičky určitě vynechej a nebo si tam dej jen ty. Neonky s paraguaykama budou ok. Paraguayky jsou hodně u hladiny (aspoň u mě) a jsou poměrně plaché a takové zbrklé, neonky budou asi trochu pod nima. Pancéřníčkama určitě nic nezkazíš, jen si vyber nějaký menší nebo střední druh. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 12:56 Martina Re: Zoidik
Moc děkuji. Dám na Tvou radu a vynechám parmičky. Krásný den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.09.2016 12:48 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Martina
Tetry jsou hejnové ryby, pod 10 kousků bych v žádném případě nešel. Do 126l akvárka jsou dva druhy hejnovek tak akorát. Zbytečně by sis udělal z akvárka základ na polívku. Nebo vynechcej neonky pokud je vyloženě chceš. Osobně mám raději ryby ze stejné oblastní pohromadě, ale v podstatě pokud nechceš ryby cíleně množit, tak to zas tlik nevadí míchat původ ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 12:35 Martina Re: Zoidik
Děkuji. A kdybych si koupila méně neonek, pancéřníčka bych vynechala a dodala těch 8 - 10 parmiček čtyřpruhých? ;-) Vážně se mi moc líbí. Ubrala bych třeba i ty tetry na 6 kousků?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 12:12 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Martina
Na parmičky čtyřpruhé zapomeň, to už by bylo moc a pancéřníčky třeba pandy 10ks
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 12:00 Martina
Prosím, poradí mi někdo? Jsem úplný začátečník. Mám akvárium 126 litrů zaběhnuté už skoro tři měsíce a pořídila jsem si do něj 2 krunýřovce skvrnité a 10x tetru paraguayskou. Teď bych si chtěla dokoupit 25x neonku, 10x parmičku čtyřpruhou a nějakého toho pancéřníčka. Můžou být tyto rybky spolu a počet je v pořádku? Děkuji za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 20:29 Žena Nico [0] Re: romant
už mám akvárko dolitý i filtr vyřešenej, viz nový info v profilu
E: Ty neonky nedávat kvůli teplotě? Co by případně šlo místo nich? Nějaký barevnější hejnový druh
E2 :-) : Třeba paví očko, kardinálky, razbory?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 07:45 malinkej Re: malinkej
malinkej napsal: Dobry den,Chtel jrsem se zeptat,mam akuarium 100cm dlouhe 40 hluboke,50 vysoke.Ob200l.Jake rybicky do 200l akvarka,chtel bych tam mit skal.Aze zbytkem osazenstva a poctem si necham poradit.Dekuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2016 21:10 Muž Maca123 [8]
Ahoj vsichni, chystam se komplet prekopat akva a udelat z nej Malawi nebo Tanganiku.. Rad bych nechal ze stavajici osadky tri ancistrusy. Budou s tlamovcema v pohode nebo je mam dat radsi taky pryc? Dikes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2016 15:58 R Muž romant [27983] Re: Nico
Pokud tam budou závojnatky, byť i jedna, tak na neonky zapomeň, dořeš si filtraci, přidej vodu, aby to nebylo půl akvo a potom řeš další osádku, jinak budeš mít ze skalár nedomrlý zákrsky, který tím pobytem ve 30cm vejšky(stávající) zparchntí a už s tím posléze nepůjde nic dělat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2016 10:26 Žena Nico [0]
Tam jsou kachny, tam by asi moc dlouho nevydržela :-D ale neni to špatnej nápad, udělat časem ještě nějaký menší, na bezpečným místě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2016 10:24 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Nico
Jestli jsi z baráku, postav jí jezírko. ;-) Na zimu může do akvária nebo do nějakého barelu. Akorát bacha na kočky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2016 10:18 Žena Nico [0]
Díky za odpověď. No s tou závojnatkou mi už to pár lidí řeklo, ale s ní je to takový složitější, nevim prostě k ní mám vztah, je to něco, jako, když si člověk přinese domů zvíře z útulku :-) budu tedy koukat po červených neonkách ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2016 09:59 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Nico
Pancéřníček bez problémů. Neonky radši červené. Jsou z neonek největší. Trochu hrozí, že je skaláry budou lovit. Ale většinou je nechají na pokoji. Bojovnici bych nedával. Potřebuje svůj klid.
Akorát se mi moc nepozdává ve tvém akváriu ta závojnatka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2016 09:49 Žena Nico [0]
Ahoj měla bych dotaz na rozšíření populace v akvárku. Asi to vidím, jako Hurvínek válku, takže se radši ptám. Plánuju jet v sobotu do Prahy na akvatrhy pro kořeny a nějaký kytky, takže, když už tam budu, tak mě napadlo co by šlo ještě pořídit. Líbilo by se mi dokoupit 1 pancéřníčka, pokud by tam byl nějakej větší, aby to byl sameček, mám dvě samičky. Druhou závojnatku už jsem asi vypustila z hlavy, ale chtěla bych něco barevnějšího, takže mě napadlo třeba 10 neonek? A co jeden sameček betty? Takže to by byla moje představa, jsou to rybičky co se mi líbí a zajímalo by mě jestli by něco z toho bylo reálný :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 00:07 Muž patamatix [408] Re: Mira24
Tak se podívej do atlasu kolik potřebuje kančík,200 je na hraně nebo spíš málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 00:06 Mira24 Re: patamatix
mám 200 litrové akva tak nevím ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 23:16 Muž patamatix [408] Re: Mira24
To bych asi neskoušel,další věc je jestli máš dost velké akva na ty kančíky? :-)
Edit ryba je dost agresivní hlavně v době tření,asi by se to beťákovi moc nezamlouvalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 23:11 Mira24 Kančík perleťový
Ještě něco, vím že je to off-topic, ale dá se s nimi chovat nějaké další ryby ? Byla by betta problém ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 15:21 Žena axioma [0]
Dostalo se ke mně akvárko 100*50*33cm s trnovcem (už má asi 15cm). Co k němu můžu dát za rybky, aby je nepožral? Hejno teter bude v pohodě? Mám vedle v akva přemnožený molly, ty by asi šly? Líbily by se mi třeba skaláry, ale nevím, jestli pro ně to akva není malé (50cm má na výšku). Děkuju za rady.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 22:46 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: noba
Mi se taky tetry nelíbí. smich A tetrovité ryby co se mi líbí nejsou vhodné: rybicky.net/atlasryb/uzkotlamka_nadherna

Já mám s zeměžrouty Krunýřovce, Hřebnáče a plánuju další sumce (Ossancora punctata). Vše ryby co se drží u dna. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 22:39 Muž noba [7] Re: NHKG
a jak poznam jake je nechaji na pokoji? dnes jsem prochazel ruzne tetry, ale vetsinou mi prijdou takove nevyrazné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 22:31 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: noba
Jak jsem ti psal k nádrži, můžeš jakokoliv tetry co nechá Red Heady na pokoji. Tyto by to měla splňovat. Akorát u mě se motaly zásadně u dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 22:23 Muž noba [7] Re: noba
Odpovím si sám:-) co třeba tetra krvavá 20-30ks? jakej to je napad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 22:52 Muž noba [7]
poradí někdo jakými rybkami doplnit osadku a ozivit a trochu probarvit akva. zejmena horni cast nadrze. Objem 380l. Aktualní osadka je 10x geophagus red head. A chtel bych zachovat biotop.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 19:34 RAP Re: NHKG
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 18:29 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Rastty
Do jak velkého akvária? Ale obecně můžeš, jiných čichavců si nebude moc všímat. Akorát bacha, Čichavec šedý, Č. cosby, Č. zlatý Č. sumatránký je stejný druh jako Č. modrý, liší se jen barvou! Ve velkém akváriu můžeš mít i těch modrých (zlatých, šedých, ...) celé hejno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 18:15 Muž Rastty [0] – Čichavec modrý
Muzu dat k cichavci modremu jineho cichavce nebo se mezi sebou jednotlive druhy nesnesou ? Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2016 16:05 Muž DANMAZUR [20]
Tak koupil jsem 1 pár ješte 2cm velcí prcci.Moc roztomilí jsou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2016 13:31 Muž DANMAZUR [20]
Dobře, pokud se nikdo nevyjádří se špatnými zkušrnosti tak koupím je.A pokud jo nebo je neseženu tak ještě dám šanci té bojovnici, ale kdyžtak tak z akvaburzy a ne z obchodů, kde žijou v litrovém akvárku hnus rozzureny.A kdybych bral tu bettu tak mu přikoupím i samičku ať se necítí sám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2016 13:23 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: DANMAZUR
Jak jsem psala, mám s parmičkama zkušenosti ve velkém akváriu, v malém jejich chování neznám. Asi jde hlavně o to, že samci jsou teritoriální a mohli by se stát agresivními. Ale když tam bude jen jeden, tak si myslím, že to bude OK, nejsou to žádný plavci jako třeba ta zmiňovaná dánia. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2016 13:09 Muž DANMAZUR [20]
Tak snad to bude ok.Co myslíš Kairo mám na ně to akvárko moc malé jak si myslí koyack, nebo je to ok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2016 12:50 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: DANMAZUR
Taky je možnost betta samice. Bývají v lepší kondici než samci a míň agresivní. Ale ty parmičky by měly být v pohodě. I když teda soudím podle jejich chování ve 250l, jak se bude sameček chovat v 54l, to nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2016 12:37 Muž DANMAZUR [20]
Kouyack, já nevím.Je to 5cm párová rybka.A je klidná takže nepotřebuje být v hejnu a neplave jak střela jako třeva dánio.Mě to přijde vpoho.A kaiře asi taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2016 12:34 Muž DANMAZUR [20]
Ale ja nepotřebuju regulovat, jen říkám,že by to nevadilo.Takže jeden pár.Přikoupím i samici, aby se samec necítil sám.S bojovnicí mám špatné zkušenosti.Asi jsou moc překřížené a už mi tu kdosi říkal,že by mohla sestřelovat samce endlerek, kvůli jejím ocáskům
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2016 10:59 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: DANMAZUR
Parmičky duhové jsou opravdu klidné, ale samci jsou teritoriální, takže Tvoje akvárko je tak na jeden pár. Takže barevným klenotem, jak jsi napsal, by byl jen sameček, samička je o dost nenápadnější. Plaché rozhodně nejsou. ;-) Výhoda je, že tyhle parmičky se drží spíš v dolní části akvária. Nahoře bys měl endlerky, dole parmičky. Regulace potěru by asi nehrozila. Já Ti nevím, a třeba bettu bys nechtěl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.01.2016 07:17 Muž koyack [87] Re: DANMAZUR
Nepřipadá vám vaše akvárium pro Parmičku duhovou malé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2016 06:59 Muž DANMAZUR [20]
Ale ne, vždyť jsem napsal o parmičce duhové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2016 06:57 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: DANMAZUR
Pokud uvažuješ o kakaďacich tak 1 pár.
Oni se samci hašteři. Na 2 páry by to bylo male. .
Počitej s tím, že ti budou ale mizet malé edlerky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 22:20 Muž DANMAZUR [20]
Já nepotřebuji likvidovat endlerky ono to není tak strašné.Za půl roku mám asi 3-4 navíc.Já je chci spíš na okrasu ,takový klenot.Pokud je to s tou agresivitou vyjímečný případ tak bych se tolik nebál.U každé druhu ryby se může vyskytnout problémový jedinec.Co myslíš 1 nebo 2 páry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 21:57 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: DANMAZUR
Nedávno tu někdo řešil velkou agresivitu samečka těchto Parmiček. Ale asi to bude fungovat, akorát se bojím, že moc nepomůžou s přemnoženými endlerkami.
Přehlídnul jsem ty krevetky, na Cichlidky radši zapomeň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 21:20 Muž DANMAZUR [20]
Jak koukám na ty cichlidky jsou většinou citlivé na dusík a další škodlivé látky a celkem se bojím, že bych něco třeba nevědomky zanedbal/podcenit.Nebo co říkáte na parmičku duhovou?Má snadný chov, je mírumilovná a vyhovuje jí život v páru.Tak kdybych koupil 1-2 páry to by mohlo fungovat ne?Krevetkám snad neublíží když se píše že je plachá, mírumilovná a vyžaduje společnost mírných ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 21:01 Muž DANMAZUR [20]
Ja nevim, asi cichlidka kakadu.Jen se mi nezdá jedna věc.Píše se tam že je klidná,ale v menších akváriích útočí i na větší ryby,ale v jak malých akváriích se tam nepíše.Tak nevím.Co říkáš na tu kakadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 20:31 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: DANMAZUR
A co cichlidky? Akorát nevím, která není taková citlivka jak třeba c. ramirezova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 20:16 Muž DANMAZUR [20]
Já to řeknu rovnou.Mě ani tolik o ty čichavce nejde.Prostě bych si tam přál nějaký párek hezkých ryb.Prostě nějaký pěkný aspoň 4 cm velký pár ryb.Takovou okrasu.A jinou variantu jsem nenašel.Tak jestli tě něco napadá tak pls poraď. NHKG to ne ty endlerky jsou fajn.To radši najdu jinou rybu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 20:13 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: DANMAZUR
Souhlas s romantem, meďáci z Asie jsou citlivky. Do 50 litrů k živorodkám to fakt není moc dobrý nápad. Být tebou, tak ty Endlerky někomu věnuju a koupím si vhodných hejno teter (třeba neonka modrá).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 20:00 R Muž romant [27983] Re: DANMAZUR
Však jasně, napsal jsem že já, ty si to musíš vyzkoušet, bez toho to nejde. Prostě s měďákama v přítomnosti živorodek nemám nejlepší zkušenosti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 19:57 Muž DANMAZUR [20]
Počkej proč?Vždyť pożadavky celkem splňuju ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 19:48 R Muž romant [27983] Re: DANMAZUR
1 kluk a 2 holky, ale já bych do toho nešel. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 19:44 Muž DANMAZUR [20]
Dobře.Ješte na něco se tě zeptám, pro co jsi ty? 1 samec a 1 samice nebo 1 samec a 2 samice?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 20512x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6312-jake-dalsi-ryby-k-tem-stavajicim?od=401