Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výměna dna

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Výměna dna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 11:46 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: baletka
mě by teda bylo lít míchat takový speciální a ne zrovna levný substrát s obyčejným štěrkem (časem se to může promíchat a štěrk může vylést). Lepší je třeba JBL Florapol, protože neobsahuje "kamínky navíc". Jak staré dno od rataje tak jiná zásobní hnojiva pomůže hlavně rostlinám v době kdy ještě ve dně nejsou žádné živiny, ale jde to i bez nich.
Neonky jsou dost zvyklé i na vyšší tvrdost vody a jejich úhyn bude pravděpodobně způsoben něčím jiným, než jen vápenatým dnem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 23:03 Žena baletka [624]
Ahoj, jaké máte zkušenosti se starým dnem od Rataje? Budu muset výhledově vyměnit dno, protože ačkoliv jsem nakupovala u poměrně známého prodejce, koupila jsem totálně vápenatou s..čku. V octě to šumí jako blázen a sice většině ryb je to šumák, ale neonky mi totálně odcházejí. Koupila jsem staré dno a navrch Profi Soil. Někdo tady psal, že měl se Starým dnem problém, přenos nemocí či co.. jaké jsou zkušenosti? Koupila jsem ho s představou, že ryby méně utrpí, že zaběhnutý filtr, původní voda a obohacené dno pomohou rychlejšímu záběhu vlastně nového akvárka. Mám ho použít nebo se na to vykašlat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.06.2012 08:17 Muž Yirka [9126] Re: romanekp
Tak ti ještě pomůžu: hmotnost standartního dna lze spočítat tak že zhruba litr zaplněného objemu má hmotnost 1,6kg. Teď už to určitě zvládneš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.06.2012 20:37 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: romanekp
hmotnost [kg] = objem [m3] x objemová hmotnost(hustota)[kg/m3]

objem = délka x šířka x výška


Jsem očividně jediná kdo se ti snaží aspoň poradit, tak se nevztekej. Jestli je tohle na tebe moc, tak sem napiš konkrétni informace a třeba se najde někdo hodnej kdo ti to spočítá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   18.06.2012 20:32 Muž romanekp [-3] Re: katterinecka
Ja hlavně potřeboval spocitat dno .. nevim co z toho hned děláš matematickou soutěž tady .. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   18.06.2012 19:13 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: romanekp
kdyby to bylo nějaké vysokoškolské učivo, ale o učivu základní školy by měl mít každý aspoň vzdálenou představu.

Nebo umět používat google, když jsme v tom 21. století
cs.wikipedia.org/…
www.zslado.cz/…

určitě i nějaký počítadlo bys tam našel jestli nemáš kalkulačku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 19:09 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: romanekp
si představ, že by nebyl nikdo, kdo by tohle uměl spočítat, to bysme zas brzo skončili (tím nemyslím akvaristy)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   18.06.2012 19:05 Muž Yirka [9126] Re: romanekp
I v jedenadvacátém století si troufnu objem spočítat z hlavy rychleji než když máš otevřít stránky, najít vzorec, vepsat hodnoty. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   18.06.2012 18:49 R Muž Silent [5949] Re: romanekp
Měl jsem odkaz na kalkulátor na stránkách akvamalawi.com, ale ten už nefunguje. Zkus tohle www.theaquatools.com/… mimochodem, to že je 21. století neznamená, že necháme zakrnět mozek, ne? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   18.06.2012 18:30 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: romanekp
co tak použít nějaké znalosti z matematiky? Váhu substrátu ti stejně žádný počítadlo nespočítá, jestli nezadáš objemovou hmotnost
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 18:26 Muž romanekp [-3] – počítadlo
Chtěl bych se zeptat jestli neznáte stránku na které se dá spočítat objem nádrže ? Už jsem tady nkde ten link viděl, ale nalést ho nemůžu .. Díky kdo pošle a byl bych rad kdyby se tam dal vypocitat i hmotnost substratu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 22:52 Muž fido16 [631] Re: romanekp
Časem se ti to stejně smíchá dohromady. Jinak substrát vypadá v pytlíku jinak než když ho dáš do vody :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 22:48 Žena petulinakk [2016] Re: romanekp
Pokud by to byly přesně ty z odkazu, tedy amazonia v "normální" verzi a africana ve verzi "powder", pak je zrnitost o dost jiná :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 16:08 Muž romanekp [-3] Re: fido16
Pěkně. Takto nějak jsem to myslel, ještě to nehodlám měnit dno, ale potřeboval jsem se ujistit, abych si byl jist jak na to :-) .. Jen s tím mícháním, já myslel jako půlku aqua jednim substratem a druhou pulku tím druhym, ale asi máte pravdu, že lepší by to bylo celé jedním X-) ..
Diky za odpovědi .. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 16:04 Muž romanekp [-3] Re: petulinakk
Ano chci je míchat právě kvůli barvě, ani zase takový rozdil v barvě to není :) A zrnitost se mi zdá je stejná mezi 1-4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 09:17 Muž fido16 [631] Re: romanekp
Ryby odlovit do kýblu se starou vodou z akva část vody z akva si nechat, vytrhat rostlinky, vybrat staré dno, vyčistit akva, nasypat nový propraný substrát, napustit původní vodu z akva, zasadit rostliny, dopustit vodou novou a vpustit ryby a každý den sledovat jejich stav. Jinak každý druhý den bych měnil část vody. jinak s tím substrátem bych poradil to že bych jej nemíchal :-) Bude to vypadat lépe :-). Ale to už je na tobě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 09:04 Žena petulinakk [2016] Re: romanekp
Mne tedy překvapilo že chceš ty substráty míchat, mají jednak jinou barvu, jednak jinou zrnitost, jsem jen zvědavá...? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.06.2012 19:28 Muž Yirka [9126] Re: romanekp
Osvědčené postupy jsou přímo v tomto vláknu několikrát a docela podrobně popsány. Chce to jen trošku námahy mrknout hlouběji než na 1. stránku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 18:17 Muž romanekp [-3] – Jak?
Ahooj,
Ptám se jen tak předběžně jak to mám vyměnit, když tam mám rybky ? Mám tu vodu co tam je dát do belíku a hodit tam rybky , nebo jak ?
Osobně bych to udělal takhle: vodu prelejt do 2beliku, tam bych dal rostlinky z aqua a dno vyměnil..a pak tu vodu zase dal do aqua..Filtr bych nechal zaběhnutej neproplachoval bych, aby ihned mohli nitrafakční bakterie se rozmnožovat v novém substrátu..
Substrát bych chtěl takto = smíchal bych nebo na půlku aqua www.aquascape.cz/… a www.aquascape.cz/…

Co myslíte ? Jak by jste to udělali vy ? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 16:22 Muž fido16 [631]
Čaa Kluci chci se zeptat nyní chci vyměnit dno u jednoho z mých akvárií chtěl bych tmavé dno předběžně jsem se díval na Kongo K4 máte s ním někdo zkušenost? Vypadá celkem dobře proto nad ním uvažuji. Děkuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 20:19 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: OP
ve mestech kde se konaj sraziky je to jednodussi....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 20:09 Muž Shrimpman [36] Re: Roketka
Spoustu kytek se dá sehnat "za odvoz" nebo malej bakšiš, zkus kouknout tady do inzerátů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 19:01 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Roketka
můžeš kdy chceš, když u toho nepřebagruješ celý dno. Když jen zasadíš rostliny do jedné části tak se nic závažného neděje. Mě se dobře sází kytky pinzetou.
Častý, třeba každodenní, strkání ruk do akvárka není moc dobrý, ale když tam jednou za týden dosadíš pár kytek, tak je to v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 16:06 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetkyRe: Roketka
až ti akva pořadne zaběhne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 16:02 Roketka Re: katterinecka
Jj, kytky pomalu dokupuju, koupila jsem mimo jiné eleocharis parvulus, která by podle netu měla vytvářet kobercový porost, ale ta se zatím příliš nerozrůstá. Ještě bych měla takovou otázku, ale ani to nepatří do tohoto vklákna a asi je to i hloupost... Po jaké době si můžu dovolit znovu zasahovat do akva? Co třeba když každý týden přinesu jednu kytku nebo nějakého živočicha? Samozřejmě si dávám pozor na přerybnění, ale nemůžu si dovolit koupit hned tolik kytek najednou a navíc, u nás není příliš široký výběr. Plovoucí jsem měla, bohužel u ní nebyla popiska a pán mi o ní jen řekl, že je plovoucí, ale na tu mi chodily mšice, tak jsem ji dala pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 19:03 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Roketka
Ten písek není až tak bílý, normální křemičitý, neviděla bych důvod ho měnit.
Pořiď si rostlinky co z větší části zarostou dno, a rybkám bude úplně jedno jakej ten písek je. Stejně tak můžou pomoct plovoucí rostliny co to trochu zastíní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 18:54 Roketka Re: romant
No, já už těch unáhlených rozhodnutí udělala tolik...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 18:39 R Muž romant [27987] Re: Roketka
V pohodě, já taky nemyslím aby to bylo hned. Akvaristika je o trpělivosti a unáhlený rozhodnutí, špatný rozhodnutí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 18:36 Roketka Re: romant
Mám fotku z úplného začátku na lide.cz na profilu. Můj foťák je momentálně na dovolené, takže aktuální fota budou později.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2012 18:32 R Muž romant [27987] Re: Roketka
No a co takhle se zaregistrovat a udělat jednoduchou prezentaci. Taková fotka napoví daleko více než sáhodlouhý slohový cvičení. Víc hlav víc ví a kdo bude chtít a umět poradit, tak se jistě vyjádří. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 18:29 Roketka Re: Yirka
Asi to tedy takto nechám. Estetické to pro mě sice moc není, ale skutečně je to málo zaběhlé a rostlinám se tam daří hodně dobře. Děkuju za rekce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 18:25 Muž Yirka [9126] Re: Roketka
Rybky si na barvu dna stěžovat nebudou. Pokud rostliny jdou a celé je to pro tebe dostatečně estetické, zvaž, zda do toho vůbec jít. A pokud si řekneš že ano, tak si vše pořádně připrav a klidně ještě nějakou dobu vyčkej. Největší chybou by bylo dno měnit u sotva zaběhlé nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 18:17 Roketka Re: OP
Na to jsem taky myslela, ale mám už takhle to dno strašně vysoké. Takže spíš vybrat pár hrstí písku. Kytky tady v tom ale rostou pěkně rychle, ale dočetla jsem se, že rybkám nedělá světlé dno dobře, tak jsem z toho trochu na rozpacích...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 18:07 Muž Shrimpman [36] Re: Roketka
A co takhle jen po hrstech dosypat novou vrstvu na dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 17:34 R Muž romant [27987] Re: Roketka
Toto vlákno je toho důkazem, že to jde. ;-) Zkus se nejdříve začíst a jistě brzy zjistíš, jak na to. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 17:31 Roketka – Výměna písku
Zdravím, měla bych takový dotaz. Dostala jsem rybky k narozeninám a neměla jsem doma vůbec nic, takže jsem akva zařizovala strašně narychlo. Koupila jsem tedy ten nejtmavší písek, který u nás měli, jenže je i tak moc světlí. Nyní, když vidím, co všechno jsem dělala za chyby, bych chtěla aspoň vyměnit písek za tmavší, černý nebo tak nějaký. Ale jde to vůbec, když už v tom auktuálním jsou zakořeněné rostlinky, mám tam rybky i krevety? Díky za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 11:08 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: scorpion075
Treba Amano pouziva ve svych nádržích dokonce i vápencový šutry, ale je taky pravda, že ty jeho dna to dokážou kompenzovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 22:25 žaneta
dobře.. díky za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:56 Muž peter1459 [79] - AmerikaRe: scorpion075
to je dosť možné, ale ja trvdiť vodu nepotrebujem, obzvlášť keď do akva davam demineraliz. vodu miešanú s vodovodnou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.04.2012 19:53 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: peter1459
Ono spíš jen od počátku akvaristiky se drží vápence špatná pověst. Pravdou je, že v určitých mezích dokáže tvrdit vodu, ale dělá se z toho větší bubák nežli to ve skutečnosti je. Něčemu vadí, něčemu vyhovuje a něčemu to je jedno. Valisnerce to je jedno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:48 Muž peter1459 [79] - AmerikaRe: scorpion075
sorry to som netušil ja mam bez vápenca a rastie mi tiež pekne, že jej tak vyhovuje som nemal ani šajnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:46 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetkyRe: žaneta
stačí to co mam ve velkem akvarku není to ani drahe cca 20 kg mi vyšlo na 220kč...nebo ešte dobre dno je tohle- levnaakvaristika.cz/… da se sehnat i levnejší třeba na aukru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:46 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: peter1459
Mám v nádrži 34kg vápence a valisnérka roste jak zběsilá. Každý týden zastřihávám a protrhávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.04.2012 19:44 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: žaneta
Píšeš o znovuzaložení akva z důvodu řady neůspěchů. Jelikož o tvých nezdarech ani o tvém akva nic blížšího nevím napadá mně doporučit ti přečíst rybicky.net/clanky/593-zalozeni-akvarka-z-pohledu-zacatecnika a taky zkus prohlídnout tohle rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky , není to zcela odpověď na tvé otázky, ale možná v odkazech najdeš důvody tvých nezdarů a můžeš se jich vyvarovat do budoucna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:42 Muž peter1459 [79] - Amerika
valisnerii stačí aj obyčajné dno, stačí jedna vrstva aj najobyčajnešieho štrku ale bez vápenca. ak máš blízko nejaké štrkovisko môžeš tam nabrať štrk a premyť ho to postačuje valisneria niejenaročná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:24 žaneta – jaký typ dna vybrat..?
ještě jedna věc... nyní se v mém akváriu dno skládá ze starého dna, nového dna, ani nevím z kolikati vrstev.. bude v novém akváriu lepší mít opět tolik vrstev na sobě, nebo jen ta základní? chci pěstovat valisnerii, a nevím jestli bude lepší to, či to..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:20 žaneta – jaký typ dna vybrat..?
Zdravím, potřebovala bych poradit.. po spoustě neúspěchů jsem se rozhodla založit akvárko znovu.. jsem ale na vážkách, a nevím, jaké dno přesně vybrat.. někde se píše, že je lepší jemnější zrnitost, někde zase že hrubší.. teď mi v akvárku plavou 3 krásné a velké závojnatky.. moc dobře vím, že rády tlamičkami hrabou ve dně a hledají zbytky potravy, a proto nevím, jakou tu zrnitost vybrat.. jestli tu jemnější, nebo tu hrubší..? kdesi jsem se dočetla, že není dobré kupovat drť a štěrk, že jsou ostré.. tak už nevím :-) jestli je tu někdo, kdo má zkušenost se dnem právě u závojnatek, budu moc ráda, když mi něco doporučí :-)) děkuji, žaneta

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2012 22:00 R Muž romant [27987] Re: Moucha
Souhlas, taktéž doporučuji, když už odkalovat, tak polechtáním dna odkalovačem, no a u pohledový strany skla se to vezme pěkně více do hloubky, a je zase čisto. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2012 21:53 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
jeste jeden poznatek.... normalne se na skle v oblasti substratu delava povlak sinice, ale okolo korenu rostlin do vzdalenosti cca 5mm je cisto....

odkalovani bych bral jen jako takovy "vyluxovani" horni vrstvicky (1-2cm), zbytek by si mely obstrat koreny rostlin..... a jsou nektere rostliny kterym rejpani do dna primo poskozuje korenovy system, takze chce to s rozumem

jako dobry substrat se osvetcil i filtracni kremicicty pisek....
me taky hnilo dno, do ty doby nez jsem odstranil nejemnejsi frakci (prosatim pres hrubsi kuchynsky sito,mam jak quaclay, tak flexiobklady)....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2012 13:38 R Muž romant [27987] Re: Lila1
Pro dobré fungování akvária není častá výměna dna dobrým postupem. To, že se ve dně hromadí detrit, to je normální, k tomu dochází v každým dně. Jde o to, aby toho bordýlku bylo tolik, kolik je akvárium schopno akceptovat, tím mám na mysli rostliny a další péče v podobě pravidelných výměn vody. Povalující se bordýlek na dně, ještě nutně nemusí znamenat nějaký problém, ten nastává v momentě, kdy je narušena stabilita systému, třeba tou nedostatečnou výměnou vody. Ono častý a intenzivní odkalování taktéž není pro akvárium žádným požehnáním, čímž nikoho nenabádám k flákání údržby. Osobně bych to Tvoje dno vyměnil za osvědčenou klasiku v podobě betonářskýho písku, nebo vytvoření štěrku frakce 2-4mm přesátím právě toho písku.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 20 21

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 23704x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6125?od=701