Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výměna dna

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Výměna dna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 23:31 amrtin Re: Samper
Já se ale neposmívám...tak dobře:jsou dvě možnosti:já osobně preferuji najet hned od začátku všechno,tzn.jak co2,tak hnojení a samozřejmě i světlo.Tím totiž bude nástup zelené biomasy rychlejší a případnou řasu to prostě potlačí.Nebo je druhá možnost a to opatrně.Řase se pravděpodobně vyhneš,ale bude trvat déle,než se rostlinky rozrostou a některým se to nebude muset líbit.Takže asi tak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 22:52 Muž Samper [3] Re: amrtin
Cervene. Bohuzel. Je to pozustatek puvodni osadky, necham je dozit. Modre jsou nadherne, ale na ty si zatim asi netroufnu.
Hlavne ze se bavite hosi, ja myslel ze tohle je forum kde si lidi radi a ne se posmivaji. Fakt ubohy, je mi vas lito. Skoda ze tady neni zvracejici smajlik..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 22:47 Muž Samper [3] Re: Legioix
Fotka k příspěvku Je jich tam 7 a maji se dobre myslim. Do budoucna chci ale jen endlerky a krevety.

Btw. Prosil jsem o radu s co2 a hnojenim, ne o vysmech nad osadkou akva..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 22:46 amrtin Re: Legioix
Já jen potají doufám,že jde o neonky modré.... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 21:58 Muž Samper [3] – Co2 a hnojeni po vymene dna
Fotka k příspěvku Zdravim, cca za tyden budu menit dno za ADA Amazonia.

Jedna se o 40 litrovou nadrz, kde chovam jen hejno neonek, dva pary endlerek a krevetky red cherry + japonica.

Rostlinky rostou (bublam z kvasnic + Tetra CO2 Optimat, k tomu denne malinko PMDD a tekuteho uhliku). Ac jsou v obycejnem kremicitem pisku, dari se jim. Ve svetlem pisku. Coz je duvod, proc jsem se rozhodl zmenit dno a pri te prilezitosti zalozit ze stavajicich prosperujicich i dvou novych rostlin novy promyslenejsi layout, ktery bude nejen odpovidat memu vkusu, ale take se bude lepe udrzovat.

Mam v planu po nasypani Bacter 100 a dalsich pripravku dno zasypat Amazonii a pote jemnejsi verzi Powder v mistech, kde bude Eleocharis parvulus. Pouziji cast stare vody a zabehnuty filtr. Rybky s krevetkami a sneky budou v druhem akva s filtrem, o ne strach nemam, ale chtel bych znat nazor na toto:

Vymena dna v podstate bude znamenat zalozeni noveho akva, byt s pouzitim stare vody a zabehnuteho filtru.

Co CO2, davkovat jako doposud? Nebo az po urcitem case? Nadrz osadim ihned po vymene dna celou (viz foto) a i kdyz budou mit rostliny dost vyzivy ze substratu, netusim, jestli jim CO2 pomuze nebo spise podpori rasy.

Dle toho, co jsem vycetl, budu po zalozeni svitit maximalne 6 hodin denne a kazdy den menit cast vody.

Myslim si spravne, ze s PMDD bude lepsi pockat cca mesic, nez se akva zabehne? Nebo jeste dele?

Svitit budu i nadale Narva zarivkou 15 W (cisty objem akva mi vychazi na cca 31 litru, po vymene dna jeste mene, tzn. minimalne 0,5 W na litr). Neni to moc, ale mam odzkouseno, ze i pri teto relativne male intenzite osvetleni rostliny buji a taky se nechci poustet do narocnejsich pokusu, kdy zvysim intenzitu svetla, cimz bych musel prizpusobit i CO2 a hnojeni. Jsem si vedom, ze udrzet spravnou rovnovahu v tak male nadrzi neni tak snadne, jako napr. ve stolitrovem akvariu.

Uvitam jakoukoliv radu, jak postupovat a ceho se vyvarovat. Mozna bych mohl akva nechat tak jak je, kdyz se vsemu dari, ale neda mi to a chci to posunout dal. Je to velka vyzva, nerad bych neco pokazil..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 21:27 matus13 Re: georg
tak to skusim teda aj ja len najprv musim presunut akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 21:23 Muž georg [112] - AfrikaRe: matus13
Já jsem to dno měnil na 3x, 1/3 jsem odsál, doplnil nový, nechal jeden den tak pak 2/3 a znova jsem doplnil a pak ještě jednou. Ten nový písek jsem nabral vždy do misky a nad dnem vyklopil. Na tu centimetrovou vrstvu toho není zas tolik. To zakalení nebylo zas až tak drastické. Při té výměně jsem měl v nádrží zapnutý ext. filtr i zajetou čerpací hlavu s akvacitem, a žádný kolaps se nekonal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 21:16 Muž georg [112] - AfrikaRe: romant
jo, tak... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 21:14 R Muž romant [27987] Re: georg
Já píši stále a jenom o dně, o akvacitu ani čárku, tím filtrem, druhým filtrem, mám na mysli právě to dno, jenž je měněno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 21:09 Muž georg [112] - AfrikaRe: romant
Nikde jsem nečet,že by ten bioakvacit měnil za větší...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 21:09 matus13 Re: romant
tak potom asi nic jedine ho tak presuniem na ine miesto a dno necham to iste iba odpustim vodu aby som to dokazal preniest.

georg: a vsetko bolo bez problemov?a ako si vyriesil to zakalenie vody ked si tam daval novy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 21:06 Muž georg [112] - AfrikaRe: matus13
Já jsem taky měnil písek a to tak, že jsem tam měl ryby, při odkalování jsem záměrně s vodou bral i písek ze dna do kýble a odsál jsem ho tak všechen, a dosypal ten jiný a bylo. Doplnil čerstvou vodou jak při výměně a hotovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 21:04 R Muž romant [27987] Re: matus13
Jó milej zlatej, když se z akvária odstraní filtr v podobě toho původního dna, tak to bez těch výměn vody posléze, bude-li tam rybí osádka v plný palbě nepůjde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 21:02 matus13 Re: georg
ja to chcem vymenit za druhy piesok alebo tento co tam mam by som prevaril ale mne ide o to ze nebudem mat cas na vymenu vody kazdy den z dovodu ze z roboty pridem az vecer
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 20:56 Muž georg [112] - AfrikaRe: matus13
Hele matuš13, pokud chceš aq. přemístit na jiné místo z důvodů aby se ti netvořila ta řasa, tak tuto operaci proveď s tím, že necháš 100 litrů té vody v barelu, kbelících nebo i v čisté vymyté vaně, přestěhuj nádrž a dej ryby zpět. Pokud ale koketuješ s tou výměnou písčitého dna k těm tlamovcům za štěerk, tak to bych nedělal. Když tak vyměň ten písek zase za písek, ne za štěrk. Tu přestavbu zvládneš za ty dvě tři hodiny a to ty ryby vydrží v tom sudu v té akvarijní vodě bez ničeho. Ostatně vzduchovací motorek s kamínkem tam můžeš pustit, v tom problém nevidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 20:53 matus13 Re: romant
fuha kazdy den nemozem menit vodu lebo cely tyzden chodim do roboty a kebyze odlozim vsetku vodu z aq? alebo aspon 150L aj tak budem muset kazdy den menit vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 20:50 R Muž romant [27987] Re: matus13
Vše se dá zrealizovat během několika hodin. Polovinu vody starý, polovinu nový, vyměníš, přesázíš kytky, napustíš vodu a vpustíš nazpět ryby. Filtr necháš co nejkratší čas bez proudu, klidně ho nech běhat v nějakým kýblu s akva vodou, aby byl funkční. Po výměně nebudeš několik dní krmit nikoho ničím a denně budeš tak týden měnit 1/3 objemu vody a další týden obden. Pro případ těžší komplikace je dobrý mít k dispozici třeba Nitrivec a nebo to řešit masivnější výměnou vody a to klidně i 2x denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 20:43 matus13
prosim o radu,potrebujem presunut aq a ked uz ho budem mat vypustene tak vymenit cele dno kolko starej vody si mam odlozit a ako dlho mozem mat ryby v sude s vodou bez filtracie,ohrevu a vzduchovania? (aq 200L)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 19:30 lemura Re: amrtin
No dobře dobře, tak až bude pryč ta hnědovka, tak udělám pár fotek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.04.2014 17:45 amrtin Re: lemura
Ale presentace nejsou od toho,aby vypadaly esteticky-to až později ;-) ,ale od toho,aby pomohly vychytat případné mouchy a chyby,víš?Takže jí klidně založ,zakaž zatim hodnocení a uvidí se ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 09:20 lemura Re: MonterMonty
Bude bude, až to zase trochu zaroste. Navíc mi tam ted volně plave trs hnědovky, která se tam po přestavbě nevešla, tak by to nevypadalo moc esteticky. Musím ji nejdřív někde udat. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2014 22:03 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: lemura
A kdybys zřídil prezentaci at z toho taky něco máme , bylo by to dokonalé pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 21:34 Muž DrChila [243] Re: lemura
Hlavně měnit vodu :) a pozorovat chování ryb :) Než se akvárko stabilizuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 20:29 lemura
Tak vyměneno, nakonec se mi podařilo zachovat 90% vody. Akvarko konečně vypadá trochu k světu, voda se ani nezakalila, rybičky vypadají spokojeně, tak snad to bude v cajku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 09:59 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: lemura
Už jsem to párkrát dělal. Zachovej co nejvíce vody, vyměň písek, počkej pár hodin až se usadí kal, (můžeš ho i odsát) zasaď zpátky rostliny a pust ryby. Každé dva dni vyměň 1/3 vody. Jakmile ti začne vonět odkalená voda můžeš toho nechat. Mě to trvalo tak 14 dní. Piskořky jsou velcí pomocníci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 09:26 amrtin Re: lemura
Ten písek vypadá dobře,s rybama bych počkal přeci jen aspoň do druhého dne,až si akva trochu "sedne".Starou vodu použij,je to dobrý plán :-) A samozřejmě měřit průběžně parametry(ale to asi píšu zbytečně).Já při takovéto nedávné akci použil do filtru nitrivec(i když jel během výměny v kýblu nonstop),přeci jen ve dně je taky dost živých bakterií a ty teď budou chybět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 08:51 lemura
Tak sem se rozhodl pro výměnu dna, to původní, oranžové kuličky sem koupil i s akvárkem, nakonec sem ho použil, ale není to ono a navíc ho podezřívám, že není ani příliš vhodné pro rostliny. Koupil sem tento písek www.sklorex-akvarium.cz/…
Můj dotaz je jednoduchý, mám možnost uchovat asi půlku původní vody, zbytek půjde přes osmozu, můžu tam hned po výměně vrátit rybičky? Filtr samozřejmě prát nebudu, je už docela zaběhlý.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 21:17 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: FrantisekH
Já si myslím že nemáš pravdu a ani vůči sobě by jsi neměl používat tohle výrazivo. rybicky.net/forum/8369…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 21:06 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: FrantisekH
rybicky.net/nadrze/19387
Tu výměnu mám už 3x za sebou. Uvádím obě možnosti a idiota z tebe určitě dělat nechci, takže se trochu kroť ve výrazech. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 21:02 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: FrantisekH
Ne, ale podle testů poznáš hodnotu NO2 a uvidíš, kdy můžeš výměnu části vody začít redukovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 20:57 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: FrantisekH
Vypustíš 1/3 vody, možná i 1/2, vytrháš všechny rostliny, odlovíš všechny ryby, vezmeš lopatku a do igelitového pytle vyndáš staré dno a nasypeš tam nové. Doplníš vodu, zapneš filtraci. Za pár hodin až se voda trochu vyčistí vrátíš rostliny a po nich i ryby. V následujících dnech hlídáš hladinu NO2, nebo prostě měníš 3x v týdnu 1/3 vody do té doby než ti hladina NO2 klesne na nulu. Pokud nemáš test tak ta výměna vody trvá tak 14 dní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.03.2014 20:53 R Muž romant [27987] Re: FrantisekH
Prostě všechno ven, tak půlku vody si nechat, dát nový dno , zasadit kytky, dolejt čerstvou vodu a jede se dál. Jenom to chce mít vošetřenej filtr, kterej to nechce mít bez kyslíku moc dlouho, je to operace na dvě hoďky, tak to vadit nebude, popř. se dá dát někam běžící do belíku. Po výměně, týden nekrmit ryby, ty pochopitelně po výměně hned zpět a denně měnit vodu, tak ten týden a potom dle potřeby začít lehce krmit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 11:19 matus13 Re: cezarmilan
mam to asi tak rovnako a dik za typ pojdem teda do baumaxu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 17:38 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: matus13
Baumax nemáš bližšie? Tam je cena 25kg 2€
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 16:57 Muž sasula [274] Re: matus13
prohrabavaj substrat aby nezahnival... zvalaj pisek, jemny pisek, i kaminky.. bez problemu i liapor... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 16:39 matus13 Re: sasula
tak vyskusam len kupim ich az ked vymenim dno lebo potom sa mi ich tam nechce hladat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 16:35 Muž sasula [274] Re: matus13
staci jich tam dat par... oni se rozmnozej i s cleama... taky je tam mama. jak Clea tak piskorky. v 200l se jich namnozi na par set - podle miry prekrmovani... a i mrenky by mely prezit(myslim piskorky)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 16:30 matus13 Re: sasula
to bude asi problem mam tam mrenky nadherne a 2ks slimakov volaju sa nejak ze Clea helena tak iny slimaci asi nepreziju....a kolko by som mal dat takych do mojeho akva? 200l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2014 16:25 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: meleri
...objevil se nekdo kdo zazil hnijici dno, taky to menil, a poradil mi to same...
Pomohlo by vám, kdybych vám sdělil, že jsem byl v minulosti dvakrát přivolán k nádržím se zahnívajícím dnem a problémy se v obou případech podařilo vyřešit bez výměny dna? Nepomohlo. :-) Vyměňte dno. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 16:25 Muž sasula [274] Re: matus13
ono se to taky s tim vapnikem trochu prehani... :-D

rybicky.net/atlasostatnich/piskorka_vezovita
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 13:18 matus13 Re: sasula
ake piskorky? :-D ja som zaciatocnik akva mam cca 4 mesiace a inak meral som teraz tvrdost vody a mam 13GH to neni take zle na to ze mi strk sumi v octe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 12:43 Muž sasula [274] Re: matus13
ten sajrajt ti muze vzit potom klidne filtr.. jinak do toho piskoveho dna piskorky a zadny bordel uz neresis...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 12:38 Muž DrChila [243] Re: matus13
Pokud koupíš malou zrnitost tak ten sajrajt ze dna ti bude plavat všude. Vyplave. Když budeš mít hrubší zrnitost tak nevyplave. Ale technicky vzato by jsi ho tam měl nechat ale pokud máš starou vodu z akvaria někde uschovanou tak to klidně pořádně vymyj ať to máš čistý bez řasy šneků a tak.. a pak tam normálně dej ten novej písek a použi tu starou vodu.
Pokud vodu schovaou nemáš máš vyčištěnej i filtr tak bůh stebou a dno bych neumýval.
Popřípadě nedával tam žádné ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 12:26 matus13 Re: sasula
dik moc asi skusim ten 1-2mm a ked budem menit dno tak ten sajrajt co ostane na dne aq mam nechat?alebo umyt aj to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 12:21 Muž sasula [274] Re: matus13
do 1mm - zásyp zámkové dlažby cca 100kč (4€)
1-2mm - písková filtrace do bazénů - 200 (8€)

balení asi 20 - 25kg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 12:21 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Sid
vcera jsem psala jeste na fr foru a objevil se nekdo kdo zazil hnijici dno, taky to menil, a poradil mi to same. kazdopadne dekuji za vasi radu! aspon je to duvod proc to zkusit s Manadem.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 12:14 matus13 Re: sasula
do hornbachu to mam mozno 20-30km a po kolko sa predava?a aku zrnitost ma?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 12:05 Muž sasula [274] Re: matus13
pokud mas pobliz hornbach a podobne.. tak kremicity pisek... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 11:33 matus13
ja som si kupil strk v stavebninach este mi povedal ze ten si bravaju do akva a sumi ked dam ocot,drahy nebol 50 centov za cca 40kg a nakoniec musim kupit aj tak druhy len vo zverimexe predavaju 10 kg za 17euro-cca 400kč a ja potrebujem 30 kg cca
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 11:19 Muž sasula [274] Re: rastrot
k tlamovcum i do amazonie super... pokud chces hrubsi tak si vem ten do piskovych bazenovych filtraci... cca 20 - 25Kg za 200,-

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 20 21

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 23704x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6125?od=501