Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výměna dna

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Výměna dna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 22:17 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby
Je dej do 20 L kýble, a máš vyřešeno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 21:25 luira – Re: karolO
Ja som postupoval tak, že pri výmene vody som vymenil polovicu dna a v poho. Pri dalšej výmene vody som vymenil zbytok dna a do dnes nie je žiadny problém . Čau.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2009 19:48 Muž Yirka [9123] – Re: DavidDizzer
Já se obávám, že přes veškerou snahu a třeba i přes koupele rostlin v hypermanganu je 100% odstranění plžů jenom snem. Je pravda že to dokážeš hodně zredukovat a při dobře fungujícím AQ udržet na akceptovatelné úrovni. A pár šnečků v nádrži není na škodu. Pokud chceš opravdu drastickou redukci tak jedině predátory (bylo toho o nich napsáno dost) ale je třeba mít domyšleno co s nimi dále, zda půjdou třeba ke kolegovi nebo je ponecháš a šnečky začneš vyhledávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 19:21 Muž Jurasek [137] – Re: karlos55
OT - Rychlejší a ještě to napíšu dvakrát:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 19:19 Muž Jurasek [137] – Re: karlos55
OT - Rychlejší a ještě to napíšu dvakrát:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 19:18 Muž DavidDizzer [26] – Re: karlos55
to neva raĎTE DÁL ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 19:15 karlos55 – Re: Jurasek
Si rychlejší. smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 19:13 karlos55 – Re: DavidDizzer
Mam pocit že více vajíček bude na kytkách než volně vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2009 19:11 Muž Jurasek [137] – Re: DavidDizzer
Ve vodě ani ne, spíš přilepené na rostlinkách, stěnách děkoraci... Ale pokud se dá nějaká látka přes kybl a použije se na přecezení vody, tak by to mělo stačit.
KarolO: Zachovej filtr, klidně ho nech běžet v té nádobě a bude to OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 19:11 Muž Jurasek [137] – Re: DavidDizzer
Ve vodě ani ne, spíš přilepené na rostlinkách, stěnách děkoraci... Ale pokud se dá nějaká látka přes kybl a použije se na přecezení vody, tak by to mělo stačit.
KarolO: Zachovej filtr, klidně ho nech běžet v té nádobě a bude to OK.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2009 19:10 karolO – Re: karlos55
dakujem Vam !!!!! tak snad ich z toho neporazi :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 19:08 Muž DavidDizzer [26] – Re: karolO
taky mám otázku... chci měnit dno.. ryby i vodu bych dal někam do kýblů, aby se nemuselo akvárium dlouho zaběhávat, tak bych tam pak zpátky nalil tu vodu co tam byla původně.. ale mám problém se šnekama,, kdybych se zbavil šneků, ve vodě pořád vajíčka zůstanou a kdybch to tam teda tu vodu nalil, tak by se šenci z vajíček líhli zase,...jak to mám udělat,, prosím...Ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2009 19:07 karlos55 – Re: karolO
když zachováš filtr a co nejvíce původní vody. tak by to nemusel byt problém ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 19:03 karolO – Re: Jurasek
no a nebude im vadit ked ich hned hodim do akva? nepotrebuje sa akva chvilu znovu zabehnut?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2009 19:00 Muž Jurasek [137] – Re: karolO
Když jsem šoupal akvárko, tak jsem ryby dal i s vodou do dětské plastové vaničku, udělal jsem co jsem potřeboval, vodu přečerpal zpátky do akva a hotovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 18:57 karolO – kam s rybkami pri vymene dna?
nazdar ludkovia. rozmyslam nad vymenou dna ale neviem kam mam dat pocas tejto "operacie" ryby. mam len male 9L akva a dotoho sa asi tazko zmestia z 250ky. -vid moj profil- :-O a ako dlho po vymene maju byt ryby mimo akva?? ???????? Dakujem Vam za rady!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 14:39 Usine – Re: xxx
Stáhni si kalkulátor CO2 www.akvarium.cz/… Více jak 35 mg/l CO2 bych ale nešel. Pozor pro upravenou vodu z osmózy ten výpočet (orientační) prý neplatí neplatí.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 13:19 xxx – Re: vaclav
kh mam 6 cez den 5,5 to by aj mozno na pH 6,5 bolo optimalne??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 13:09 Usine – Re: xxx
Dej ho kam chceš a nech ho zapnutý pořád, ale počet bublin sniž až na třetinu a postupně přidávej podle toho jak ti bude klesat pH. Musíš ale něco udělat dkH snížit ho tak na 4 a hlídat. Jinak při pH 6,5 a dkH 7 bude obsah CO2 moc vysoký a mohl by jsi otrávit ryby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 21:50 xxx – Re: vaclav
jako z hadicky? no unikalo davnejsie ale to uz som odstranil..nebolo by lepsie ten mixer dat do filtra a nechat ho zapnuty aj cez noc?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 21:42 Usine – Re: xxx
Pokud ti z mixéru nevycházejí bublinky tak je to dobře protože se všechno CO2 rozpustí. Druhá věc je jestli ti to někde neuchází. Spoje vyzkoušej jarovou vodou. Pokud jde o vápenec tak máš pravdu.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 19:57 xxx – Re: vaclav
ani nie ja som to kupil aj s filtrom za 1000 ale este skusim pridat do filtru kamienok ci to nepomoze..mam este otazku keby je este vo vode vapenec tak by Kh neklesalo po zapnuti CO2??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 17:25 Usine – Re: xxx
To co máš na obrázku bylo asi podstatně dražší. Já mám hned ten první.http://www.e-pristroje.cz/merici_pristroje-phmetry.html
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 16:57 xxx – Re: vaclav
Fotka k příspěvku hej cez noc vypinam CO2 zevraj sa mozu rybi otravit nevim co ja na tom pravdy no cez ten moj mixer nevim ci 70 neni malo.ten mixer nevipusta zaidne bublinky jaky reaktor pouzivas??len Ph meter ne financne narocny a hlavne kupovat tie sondy
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 16:37 Usine – Re: xxx
Pokusy z CO2 bez PHmetru je dost o ničem. Tvoje kapkové testy ukazují z hroznou chybou. Ty určitě CO2 na noc vypínáš a pak je to skok zpátky. Já bublám nepřetržitě a mám klid. 70 bublin je ale dost. Já mám skoro dvakrát tolik vody a bub. 8bublin/10 vteřin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 16:11 xxx – Re: filipsi
(a hlavne dlouhodobe dopada s tim zbytkem vapence-tomu to nechapem..nemal by som vitiahnut s vody tie kamene a obrusit snich tie usadeniny co je asi vapenec?? meral som tu vody s osmozi a ma Kh 3 ked je na pitie pre ludi tak asi to ma nejake minerali.
je mozne ze s CO2 mi klesa aj UT ked rano je 6 jak vstupna voda a na obed 5???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 22:27 Muž filipsi [1295] – Re: xxx
Nevim, mam rizeni Ph, tak bubliny nepocitam. Vyhledej orientacni Vaclavuv vzorec, uvadi ho casto.
Osmoza na itnou vodu miva casto za sebou (a tato asi ma) jeste mineralizator, krery dodava nejake ty mineraly zpet. Lepe je michat cistou osmotickou vodu s vodovodni, nez pouzit tuhle cistou opet mineralizovanou pomoci patrony, nektere veci dulezite pro rostliny (a mozna i pro ryby) tam mohou (a asi budou) chybet.
Ale proc ne, pokud ma Kh0, michej tuto s vodovodni neupravenou, na Kh4 a dej vedet, jak to dopadlo (a hlavne dlouhodobe dopada s tim zbytkem vapence, at toto tema doresime)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 22:10 xxx – Re: filipsi
este ktej osmoze ja osmozu mam lae na pitnu vodu vystupna je Gh 3 ph 6,8 poda mojeho oka
ale Kh neveim isto sami zda ze 0 neviem odmeram a zajtra dam vedet.takze tych 70bubliniek nieje vela?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 22:06 Muž filipsi [1295] – Re: johan
No, i bych pochyboval, ze nameri podle otisknute stupnice
Mel jsem stejny, zena vzdy me mereni o kousicek, desetinku, poopravila. Jake bylo pak me prekvapeni, ze Ph metrem jsem nameril o 0.5-6 (myslim, rozhodne vic jak pul) jinak. (edit - a prave ze to bylo pri prechodu neutralem, tam jsem to opravdu necekal)
Proste kapkami na urceni Ph cesta nevede, bud porid Ph metr, nebo si to od nekoho nech zmerit, porovnej s barvickou a zkalibruj si trochu Oko/stupnici. Nebo to tak moc neres, porid osmozu, michej vodu na 4dkh, bublej dle vaclavova vzorce a dal nic moc nemer ;-) a ty terce si porid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 21:59 xxx
oko vidi oko neni p..a :-D no ja potrebujem pH pod 7 a to sa da uz rozozant okom tie nad 7 sa nedaju to mas pravdu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 21:53 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: xxx
Ne, on naměří osum, ale lidské oko, obzvláště mužské, nemusí rozeznat při srovnání s ideální barvou, jestli to je např. 8,2 nebo 7,6. Když měříte víc akvárií zasebou, tak měříte pořád se stejnou chybou, ale srovnávat dva po sobě jdoucí dny nemusí být zrovna ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 21:48 xxx – Re: filipsi
test na Ph pouzivam BEN-TES :-) test na Gh Kh rataj..ked som spravne pochopil tak test na Ph ukaze prikald 8 a v skutocnosti to je 7??CO2-reaktor CO2 mixer feraplast teraz skusam 70 bubliniek za minutu..co to stou vodou spravi ale moc sa mi ten mixer nelubi ako keby neokyseloval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2009 21:40 Muž filipsi [1295] – Re: xxx
To co2 pridavas nepretrzite, stale? Kolik bublinek/min? Neceris prilis hladinu proudem od filtru, vzduchovani?
Hodnoty neznamenaji nic zvlastniho. Na zmenu Ph o par desetin v okoli neutralu je potreba opravdu maly zasah. Navic nevim, cim to meris, u kapkovych testu par desetin zadna mira. Z hodnot je videt, ze se ten vapenec nerozpousti nijak drasticky a nic zvlastniho nedela (skoro by se zdal opak, ale to bude opet chybou mereni. Ne snad, ze by si spatne kapal, ale nikdo presne nevi, co doopravdy ten test meri, je neznameho slozeni.)
Mozna bych odlisne mereni pricital te kyseline fosforecne, treba to nejak ovlivnilo test. Protoze pri jejim pridani by se mel opravdu vapenec rozpoustet vice, a tvrdost i alkalita mirne stoupnout.
Jak jsem psal ja i vaclav, snazil bych se u vstupni vody snizit alkalitu, asi pouzitim casti vody z osmozy, od kyselin a pripravku bych se drzel dal a Ph snizoval jen co2 z tlakove lahve. Vyjde to nejlevneji, a je to nejbezpecnejsi, podekuji ti nakonec i rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 20:52 xxx – Re: vaclav
urobil som statistiku

Vsupna voda vceraj Ph 7,6 Gh-9 kh 7
Voda v akva dnes o 20:00 Ph 7,4 Gh 7 kH 5,5

čo to znači??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 20:23 Usine – Re: xxx
Pokud chceš pH 6,5 nemůžeš mít dkH 7 ale polovic. Potom ti to vydrží. Jak ti psal filipsi měl by jsi uvažovat jak se vysoké dkH zbavit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 19:58 xxx
ve 240L vody ale ze ked okyselim pomocou CO2 na 6,5 a kh mam 6.5 mozem este viacej okyselit CO2 pisu ze ked je potla tej tillemovej tabulky tak je mnoho..a z 6.5 mi do rana vistreli na 7.5.

Kh som meral v stupnej je 7 a v akva na druhy den 6,5..Tak vapenec to nebude??nejaka usadenina na kamenoch???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 18:04 Muž filipsi [1295] – Re: vaclav
Vaclave, v 500l bezne mekke vody je rozpusteno napr. (dle vody) 80g CaCO3. Tak jak tece z kohoutku. Co myslis, ze s touto vodou udela rozpousteni dalsich 50g kaminku? Jak dlouho se budou za normalnich podminek rozpoustet? 5let? 3roky? Kolikrat se vymeni za tu dobu voda?
Jemny pisek samozrejme rychleji. A o to rychleji je po problemu. Netvrdim, ze to je dobre, jen to, ze male mnozstvi (musle, par kaminku) nevadi.
Nekdy neznamena co je psano to je dano. Navic mluvim o par kamincich ve velkem akva, clanek mozna byl o hrsti pisku v kybliku vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 17:29 Usine – Re: filipsi
At se koukam, jak se koukam, nic strasneho na trose vapence nevidim. Ani z pohledu co2.

V AT vycházely články o vodě a také tam byla zmínka co udělá z vodou jen malá hrstička písku obsahující vápenec. Na rozdíl od tebe ale dotyčný tvrdil že to není dobře. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 17:13 Usine – Re: xxx
Držet nižší Ph není zas takový problém, musíš mít ale vychytané CO2. Potom jen stačí při výměně vody dolít troch kyseliny. Já používám 3% chlorovodíkovou (solnou). Pokud máš špatné dno poznáš to lehce že změříš dkH vstupní a akvarijní vody číslo by nemělo být v akva vyšší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 15:57 Muž filipsi [1295] – Re: xxx
To si ale nerekl, ze chces vode snizovat Ph silnymi kyselinami, a ze ho chces drzet na 6.5 oproti vstupni vode 7.5! Tak v tom pripade si samozrejme mel sbirat do posledniho zrnicka, dlouhodobe to bude tve usili marit.
(edit - jeste doplnim, ze v tom pripade bude pro tebe asi nejlevnejsi reseni osmoza. Kontaktoval bych chovatele tercu co maji vodu ze stejneho zdroje, a zeptal se jak to delaji oni)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 15:32 xxx – Re: filipsi
chcem si kupit tercaky a ony potrebuju vodu kyselu a ja sa knej neviem dopracovat..

prezentacia bude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2009 15:27 Muž filipsi [1295] – Re: xxx
Proc chces, mela voda urcite Ph, a cim ho meris? Proc tam lejes pripravky na upravu Ph (vetsinou zalozene na kyseline fosforecne)?
Udelej si prezentaci. Myslim, ze s vodou zadnou neplechu nemas, pouze se snazis jako alchymista bez znalosti souvislosti namichat "elixir" dle tabulek, v ocekavani, ze vsechno naraz pujde. Skoro jiste je problem v tom, proc to nejde, nekde uplne jinde, u zakladnich veci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 15:05 xxx
skoda ze ja to povedat nemozem po vimene strk na zkremicity mi cez noc stale vibehne Ph na7,5 vstupna voda je sice 7,5 ale vceraj som pouzil nato nejake komercne kyseliny a nic stale to iste uf som sotoho zufali kamene tam mam prirodne zelene ale v octe nešumia iba niekde kde je ta vapencova usadenina.vo filtri mam zeolit ale to asi tazko sice ho mam tam pol roka a este tam mam nieco ze:JBL Clearmec plus nemoze poradit co by mohlo robit tam neplechu stou vodou'???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2009 00:08 Žena darka [520] – Re: filipsi
Moc prosím o odkaz,kde jste toto psal ano Mám úplně stejný problém,extrémně měkkou vodu, krevety se nejen že nemnoží,ale občas je i najednou větší úhyn,pak zase na chvíli klid, pH musím stále sledovat,voda je schopna se velice rychle okyselit,přidávám jen sodu,tedˇ už ze zoufalství tam mám cca týden vápencový kámen a zkouším zvýšit uhlič.tvrdost. Moc díky za odp., už si jdu zadat do vyhledávače křídu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2009 23:31 Muž filipsi [1295] – Re: darka
Je to tady trochu offtopic, mluvil jsem o tom v jinem tematu. Mam extremne mekkou vodu. Krevetkam se prilis nedarilo (mnozeni). Stale jsem nemohl prijit na duvod, o te tvrdosti jsem uvazoval, ale primy duvod nevidel. Chitin z ktereho je krunyr krevetek by vapnik obsahovat nemel. Ale z omylu me vyvedl (ted uz nevim kdo) na akvaristovi, kdyz spravne poukazal na to, ze krevetky myslim jako jedny z mala zivocichu vapnik do sveho chitinoveho krunyre zabudovavaji. Tak jim obcas soupnu kousek kridy, a mam pocit, ze to je trochu lepsi. Kdo ma vodu normalni, tohle delat nemusi. Obcas ji kousek supnu i do ostatnich akva. CO2 mi nezere, nic spatneho mi nedela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2009 23:30 Muž MorfeussES [8] – Re: darka
Tak nemyslim ze tu islo o vplyv na krevetky ale ide skor o parametre vody ci je voda mäkka alebo tvrda a teda ak sa mylim kludne ma mozete opravit, musim sa priznat ze spociatku som mal v sladkovodnom akva tiez cisto biele dno a aj zopar musli by sa naslo a ryby prezili ale casom ked sa tomu trosku clovek venuje uz asi neide velmi o prezivanie ryb ale o ich stastny a spokojny a co najlepsie zivot aj ked ja si ten svoj v sklenenej krabici neviem celkom dobre predstavit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 23:17 Žena darka [520] – Re: filipsi
Omlouvám se,mně asi taky něco uniklo :-( Můžete mi alespoň trochu přiblížit význam křídy a její, zřejmě tedy pozitivní vliv na krevetky?Díky,zatím jsem to nikde nečetla,možná neumím hledat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 21:17 xxx – Re: filipsi
snad nie vstupnu vodu som mal pH 7.5 Gh 9 kh 7 prisal som sera Ph minus Ph kleslo pekne na 6.8 pridavam CO2 ale Kh sa ani nepohlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2009 20:49 Muž filipsi [1295] – Re: Sid
At se koukam, jak se koukam, nic strasneho na trose vapence nevidim. Ani z pohledu co2.
Jedine samozrejme, pri pridavani co2, ci vice kysele vode jinym zpusobem, bude se vapenec vice rozpoustet (samozrejme s vlivem na obsah co2).
Ale pri predstave, co vapenych soli uz ve vode samo je, a za jak dlouho se takovy vapenec rozpusti, kolikrat se mezitim vymeni voda, opravdu nevidim sebemensi problem.
(stale mluvim o trosce vapence, par kaminku, musle, atp., desitky, stovka gramu, ne plne akva)
Unika mi snad neco zasadniho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 20:36 xxx – Re: vaclav
vibral som komplet ale trocha natom dne predsa ostalo do kopi cca 200g :-) som teraz zvedavi ci to Ph cez noc nebude viskakovat

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [19] 20 21

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 23704x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6125?od=901