Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výměna dna

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Výměna dna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 20:11 Usine – Re: xxx
Odpověď je jednoznačná, vybrat komplet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2009 19:25 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: filipsi
Bylo by možná dobré podívat se na problematiku vápence ve vodě z pohledu volného CO2. Nechcete se zabavit? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2009 14:28 Muž filipsi [1295] – Re: xxx
Podle tve vody. Ja napriklad obcas pridavam trochu kridy, hlavne krevetkam.
Par kaminku nevadi, spocitej si, kolik g se musi rozpustit, aby vzrostla o stupen tvrdost vody. Stejne tak nevadi obcas nejaka ta musle v akva. Rozpoustela by se mnoho let, a zvyseni tvrdosti, ktere zpusobi, by vzhledem k vymenam vody nebylo ani meritelne.
(tim narazim na dalsi akva mytus - "vyhod z akva tu musli, ta ti zpusobi problemy". Par muslicek, kdyz pominu diskutabilni estetickou hodnotu ve sladkovodnim akva, nicemu nevadi).
Problem je pouze velke mnozstvi vapence (velky povrch) v akva s kyselejsi vodou, tak to znat je a vhodne to neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 14:16 xxx – vymena dna z vapencoveho na kremicite
zdravim vimienam dno ktore obsahovalo vapenec mam ho vibrat do jedneho zrniecka alebo tam moze nico ostat??strasne zle sa to vibera.dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 00:18 Ivulik1 – Re: Dušan2
K tomu filtru: je to lepsi bez krytu, ale to uz si asi zjistil :)
Jinak k te vymene dna: Nejlepsi je vzit hadici a normalne to dno odsat. Spolehlive by to melo fungovat s piskem. Pokud tam mate sterk, tak to bude horsi. Mozna vetsi hadici, ale tim si nejsem jista. Asi by bylo za minutu sucho a ryby by se vam placali na sterku smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 10:38 Dušan2
Tak sem vybral štěrk a ryby nejsou ani vidět jak je to rozvířený, Filtraci jsem nechal naplno, jen sem na molitan nedal kryt, snad to vyčistí rychleji i když to pěkně víří. Doufám že to rybky přežijou. Odpoledne to snad bude, i když si říkám jestli by tam nebylo lepší ten kryt nechat, že v něm se toho bordelu víc udrží. ale zas má jen malé dírky a jen pár na sání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2008 20:08 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: tube
Umím si představit akviško celé "v černém". :-)
Třeba kdyby v této nádržce bylo černé dno, získala by zajímavou atmosféru.
rybicky.net/nadrze/2831&r=89
Já bych se toho nebál.
Tím ale netvrdím, že kombinace "černé dno - modré pozadí" nemůže dát parádní výsledek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2008 15:41 tube – vyměna dna
Mám v plánu během měsíce výměnu dna za černé.Mám teď dilema jestli ponechat pozadí černé boky mám taky černé,nebo zkusit změnit pozadí na zeleno-modré.Jaké máte zkušenosti?Když to ponechám černé nebude to moc tmavé. Někde jsem na netu viděl různé varianty barvy pozadí ale nemohu si vzpomenout na ten odkaz nevíte někdo? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2008 23:05 Loved by the Buffalo – Re: Horác
Diky za odpoved. Ted alespon vim,ze ostatni take odsavaji. Kdyz jsi tak nepekne psal o tom zvonu,pojal jsem podezreni,ze zkuseni akvariste odstranuji kal ze dna nejakou zvlastni metodou a ja zcela nesmyslne odsavam :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 21:45 RAP – Re: Dušan2
Jsem si neuvědomil, že fotky zkreslují. Víc je toho 2mm křemičitého písku, poměr 3:1.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 20:23 Dušan2 – Re: RAP
Aha tak tam jsem nekoukal, to máš hrubší, no zkusím to a uvidím. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 20:16 RAP – Re: Dušan2
Já mám smíchaný říční cca0,5cm a křemičitý cca 0,2cm. Na fotkách v osobních je to vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 20:04 Dušan2 – Re: RAP
Stačí pullitrovka,? To by bylo fajn, a jakej máš písek, Já budu mít od mounfilda do filtrace zrnitost 0,6 - 1,2 mm , aby ho to nenasávalo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 19:55 RAP – Re: Dušan2
Já používám 0,5l petku s uříznutým dnem s vlepenou trubkou. Používám ho už rok a bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2008 18:27 Dušan2 – Re: Horác
Fotka k příspěvku Asi jo, jen si musím nechat aspoň odstát trochu vody, aspoň 2-3 kýble, aby nebylo tolik čerstvé, asi ji bude dost :-O .
Ten odkalovač je pěknej palec , já mám teď tenhle . Je to hrůza , ale zkusím dát místo zvonu Petku a snad bude dobrej
hmm .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2008 16:56 Muž Horác [3942] – Re: Loved by the Buffalo
Co se používá v lepší společnosti, to nevím :o) ... ale mně se (zatím) nejvíc osvědčilo tohle :
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2008 16:54 Muž Horác [3942] – Re: Dušan2
Pokud není možnost ryby odlovit, tak je tam holt nech ... Já bych vyndal rostliny, kořeny atd., pořádně (třeba i několikrát) bych odkalil a teprve potom bych to začal vybírat. Jde zkrátka o to, aby se co nejmíň naprasilo a nějaká "neviděná" ryba nepřišla k úhoně. Filtr neodpojovat! Rostliny sázet až po usazení a odsátí kalu (nějaký tam stejně zůstane).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2008 15:53 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Dušan2
Předpokládal jsem že je to jasné, že se nebude tahat 600ltorvé akva do koupelny.
Odlov Ancíků jsem reguloval síťkou a tyčkou kterou jsem mu udával směr. Akva už bylo bez rostlin a dekorace!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 15:16 Dušan2 – Re: RAP
Jen si nedokážu představit jak chytím péřovce a ancistrusi coze . a kam je pak dám, nic velkého nemám, jedině 16 l akva, tam by se umlátily a vyskákaly. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 15:12 Loved by the Buffalo – Re: Horác
Cetl jsem vas komentar k odkalovani zvonem a jelikoz presne tim odsavam necistoty z meho akvaria,tak by me zajimalo,co se tedy v "lepsi spolecnosti" na toto cisteni pouziva :-) ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2008 14:56 RAP – Re: Dušan2
Není přece nutné ho někam nosit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2008 14:48 Dušan2
DrBolíto : To co popisuješ jde dělat s menším akva, moje musím dělat vše na místě.

Horáci : Tak myslíš že tak jak píšu já že by to mohlo jít ? Možná ještě předem aspoň kyblík odkalit a pak vybrat ? S rybama bych měl docela problém kam s nima. ahoj

S malým jsem to jednou dělal že jsem vše odlovil, ale tohle je jiné. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 06:35 Muž Horác [3942] – Re: Stepancz
Nic proti Vašim radám a zkušenostem, ale když to tak čtu, tak mě napadá, že máte buď neuvěřitelně přerybněno nebo flákáte odkalování a nebo odkalujete něčím takovým: www.horacovoakvarium.cz/… ... Trefil jsem se? :o)
Edit: Teď mě napadlo podívat se na Vaše akva ... 38 ryb na 63 litrů (hrubý objem) je skutečně dost, zejména když tam máte i živorodky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2008 01:20 Stepancz – Re: Dušan2
S výměnou dna za provozu i s rybama mám cca měsíc starou zkušenost a nemůžu doporučit:
1) kdybych to dělal znovu, zvolil bych jednoznačně variantu s odlovením všec ryb, do jakékoliv náhradní nádoby, bude to lepší než výměna dna za provozu i s rybama. Protože pokud si to po zahájení práce rozmyslíte, už to nejde, rybky nejde kvůli rozvíření detritu najít.
2) odlovte alespoň rybky, které hledají potravu na dně, tam by hrozilo poranění
3) tuto akci jsem dělal cca po měsíci, měsíci a půl provozu akvária, později by to nebylo možné, množství detritu by již bylo tak velké, že i při největší opatrnosti za chvilku neuvidíte ani na pár centimetrů
4) pročištění akvaria po opětovném spuštění filtru trvalo několik hodin, takže sázení rostlin, nebo úpravu dekorací je možné dělat pouze poslepu, nebo až s delším čas. odstupem
5) aby nedošlo k poranění rybek, tak úkony odebírání /přidávání dna trvají výrazně déle, oproti tomu bylo první založení akvária brnkačka.
Jsem akvarista začátečník a toto je moje první rada zde na fóru, ale díky nedávné zkušenosti snad přesto rada pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2008 21:04 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Já jsem to provedl v rámci údržby, odsál jsem cca 50% staré vody do vaničky pro kojence, vytrhal jsem kytky a opatrně jsem odlovil rybky a vpustil do vaničky s vodou i kytkami, kde se mohly hned poschovávat. Filtr jsem zavedl do kýble se zbytkem ještě čisté vody z akva. Staré dno jsem vybral lopatkou co to šlo, pak přenesl akva do koupelny, opláchl ze špíny a zbytků st. dna, naplnil plné vodou a přidal savo cca po 30min (po kouřové) jsem to vylil a pořádně několikrát opláchl.
Umyté akvárium jsem přenesl na stůl a nasypal nové dno, připravil jsem si rostlinky do lavoru které budu sázet. I když jsem se všude dočetl sázení do vody, tak jsem zkusil opak, rostlinky jsem sázel do navlhčeného dna aby nezaschli kořínky, a co jsem zasadil, tak jsem rozprašovačem na vodu, občas pokropil, aby rostlinky nezaschli. Krásně se to sázelo a vše po napuštění drželo. Do vaničky jsem připouštěl z kanystru odst. čerstvou vodu, a čerpadlem z vaničky do akvárka pomocí talířku. V polovině hladiny jsem postupně vpouštěl rybky. Voda byla celkem čistá i když jsem použil dno od Rataje staré a nové dno. Pro dočištění jsem použil interní čerpadlo naplněné filtr. vatou. Měl jsem z toho také strach, ale testy ob den ukázali, že se naopak čistota vody (NO2/NO3) jen zlepšovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 14:42 Dušan2
Jak postupujete při výměně dna, já to musím udělat za plného provozu i s rybama. Tak nevím jestli to vybrat lopatkou a pak počkat až se trochu usadí kal a pak něco odsát a nasypat novej písek ? Nebo nevíte někdo jak to nejšetrněji udělat? ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 21:52 Vodník
Hoši dík za rady,dno mám už nový.Vyměnil jsem polovinu staré vody. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2008 18:27 Usine – Re: Vodník
Určitě bych ji část vyměnil. Jak dáš další ryby tak měň 1/4-1/5 vody týdně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 17:31 RAP – Re: Vodník
Ten "vápník" se tak rychle nevyplaví. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2008 21:38 Vodník
Mám dotaz,nebude ta voda co mám ji teď s tím špatným pískem, za ten měsíc moc tvrdá,když mě šumí dno nebo je to ještě krátká doba na to aby ten písek vodu znehodnotil myslím tím tvrdost?Zítra budu měnit dno to je už hotovka.Podle Václava tam zkusím dát za pár dní pár rybek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2008 21:27 Usine – Re: Vodník
pár záběhových rybiček tam dát můžeš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2008 21:05 Vodník
Ne nemám musím je oddálit.mám jenom rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2008 20:57 Usine – Re: Vodník
ryby už máš píšeš že si je koupíš 7 září :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2008 20:30 Vodník
No proč to píšu aqa mám už měsíc v záběhu a dneska jsem si udělal test s octem na kamínky a myslel jsem že mě raní, kamínky šuměly mám je špatný -vápník.Tak se na to ptám že bych si zítra šel koupit do Sklorexu do Brna vhodný dno a tmavý.Toto dno jsem si pořizoval když jsem tady nebyl ještě na webu a tím nebyl trochu v obraze co a jak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2008 20:22 Dušan2
Podle mě, stará voda, filtr propranej ve starý vodě tak asi zbytečný zabíhat, jen bych nechal písek předem asi namočenej v kyblíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2008 20:20 Vodník
Jedná se mě o to jestli do takto na rychlo předělaného dna u akvária které bylo zaběhnuté může se třeba za dva dny vpustit ryby nebo se musí opakovat znovu ten celý záběh.Rostliny by časem zakořenily,jedná se mi o ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2008 20:14 Muž isamik [180] – Re: Vodník
Rekl bych jako LAIK, ze ten interval bude kratsi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2008 20:09 Vodník – Dotaz od maznak007
Zdarec zajímalo by mě to co napsal maznak007 dole jestli se to akva musí znovu zaběhnout otázka byla: Pocitam, se vyměnou dna = znovu zalozeni, a tudiz bude nutnych par tydnu na zabeh. Nebo ne? kdyz tam vratim puvodni vodu s trochou detritu a puvodni filtr který by běžel nepřetržitě v té vypuštěné vodě než by se během minut vyměnilo nové dno.Musí se znovu opakovat tem měsíční záběh aqa nebo ne? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2008 21:23 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: hankaaa
podle mě to je pískovec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2008 21:20 Žena hankaaa [2]
Fotka k příspěvku takze uz mam vymalovano.. Este v obchode som sa rozhodovala medzi aquaclayom a pieskom. ale vzhladom na to ze som mala nervy pri sadeni doteraz, rozhodla som sa pre piesok. mali tam nove dno od rataja, daco polske a este jeden sacok ktory som zobrala ja. ani na jedom nebolo ako pre "debila" (cize mna, lebo v skole by som teraz asi z geologie prepadla. ale clovek sa stale uci. aj vdaka akvaristike :) ) napisane ze "kremicity piesok", len riecne dno. tak som sa pytala predavacov, a vydedukovali ze najmensi obsah vapencoveho strku bude v tom co som si nakoniec zobrala. odhladi to podla farby - v sacku vyzera velmi jemne bezovy a v akvarku sa mi javy z pod svetlom az biely. snad to je ono :) zrnitost cca 3mm... aj ked som chcela sprvu tmave dno, toto sa mi tiez lubi, je to dalsi extrem :)
ked na neho pozeram, vyzera ako kremem. ale celkom ma zaujma co su tie kamienky vyzerajuce na prvy pohlad ako spongia alebo casti koralu... celkom ma to zaujalo, neviete nahodou? a nebude to skodit ? hmm pripajam foto aby ste vedeli o com hovorim.
dufam teda ze sa moje chudatka valisnerie vzchopia a opat sa rozratu, lebo mi skoro vsetky vyhynuli.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2008 22:04 Žena hankaaa [2]
fuuuha, vynikajuco si to zhrnul... dakujem. ahoj zajtra pojdem do obchodu vymenit co som kupila, omrknem tovar a asi sa rozhodnem na mieste. ked bude vsetko hotove, dam vediet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.02.2008 16:03 Muž filipsi [1295] – Re: hankaaa
Proto, ze to muzu srovnat. Pisek - vyborne rustem rostlin i sazenim a udrzbou, jen vzhled se mi nelibi (zrovna ted, treba zase prijde obdobi, kdy bude). Fujizuna - vyborny rust, trosku horsi zazeni a presazovani, rostliny do ni vrostou a spolu s rostlinou vytahujeme castecne i okolni rostlinky a cast substratu /nesklouzne z korenu/, vzhled se mi nyni libi, cena tolik ne, ale da se, hlavne u mensich akva. Aquaclay - vyborny rust, priserna prace a udrzba /je to moc lehke/. Take do nej castecne rostliny vrustaji, ale ne tolik jako u fujizuny. Vzhled se mi libil, ale prisel jsem na to, ze se rychle okouka. Sterk - drt, cedic - pomerne spatny rust rostlin, sazeni a udrzba nic moc, hlavne male jemne rostliny je hruza. Udrzba take spatna, pri prohrabavani dna udkalovacem se asi poskozuji korinky. Vzhled docela ujde, stale se mi libi. Bile varianty s vapencem, mramorem, atp. - nikdy jsem nemel odvahu a potrebu zkouset.
Toliko me prakticke subjektivni zkusenosti se substraty, vyber si.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 15:25 Žena hankaaa [2] – Re: filipsi
ono je to tazke, ja som si toho uz precitala vela, ale neexistuje modelova schema. kazdy ma ine akva, ine skusenosti, jeden preferuje stare dno, iny nie... kedze som chcela nieco tmavsie nez svetly piesok, poradil si mi fujizunu, a vidim ze mas vo svojom akva aj aj aquaclay.a myslim ze ti to funguje. neviem preco mi odporucas radsej ten piesok (ze by koli tomu ze nemam veeela skusenosti...), ale ako si povedal, kazdemu sadne nieco ine. ked to funguje tebe aj inym, moze aj mne...
takze to skusim asi bez stareho dna, bez hnojiva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 15:12 Muž filipsi [1295] – Re: hankaaa
Vsichni spoustu. Ale kdybys hledala, uz je napsane najdes mnohokrat. To cervene, paleny jil, se jmenuje aquaclay.
Na zacatek bych doporucil to co jsem napsal, jen a pouze, kremicity pisek 2-5, nic nepridavat, zadne kulicky do dna ani tabletky ani stara dna, ani modre kaminky, ani sklenenky. Ve vrste 5-8cm (do tveho akva)
Je nejvetsi sance, ze vsechno pujde jak ma.
Jestli chces zkouset neco jineho, bud se rid radami tech co to uz udelali, nebo bud prukopnik, ale musis byt pripravena, ze to treba ono nebude a ze kdyz dva pouziji s uspechem xxyy, u tebe to fungovat nemusi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 15:00 Žena hankaaa [2]
nikto ziadny napad alebo nazor? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 09:37 Žena hankaaa [2]
ok, tak teda kupim bud kremcity piesok alebo zainvestujem do cierneho alebo sa mi este lubil taky cerveny (asi paleny jil).
a co si myslite o starom dne od rataja? inu znacku stareho dna u nas nepredavaju, a niekde som sa tu docitala ze moze byt skodlive, zdrojom uhynu rybyciek... mam ho dat alebo radsej nie . a dat len jednu vrstvu - bud toho piesku alebo ineho...
jej, dakujem za rady! potlesk ste super
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 09:24 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: filipsi
Myslím, že není co dodat... ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 09:22 Muž filipsi [1295] – Re: hankaaa
Ne, jemny pisek ne (takovy ten, co je na piskovistich). Jak pisu, 2-5mm. Bud koupit, nebo vzit sitka a jit prosivat a propirat. Nebo si zahrat na popelku, a z cernobileho povybirat bile zrnicka (kdyz jich zbyde jen par, zadna tragedie.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 09:15 Žena hankaaa [2]
ano, v prezentacii mam este stare dno - teda nove som este nedala.to je vapenec a este neviem co ... :)
nove som kupila som od frimy MHK (poslka) Filtus, je to zmes bieleho mramoru a bazaltu (čadice - či ako sa to vola). maju zrnitost 2-4mm, a asi maju ostrejsie hrany, no nie tak velmi ze by som sa o ne pichla :) ale na pohlad vyzera proste ako drobny strk. mylsim ze kritizujete prave tento...
a ten piesok, mala som na mysli piesok, ten jemny. naozaj piesok :) mozno 1mm. preto sa bojim o udrzbu a ako by si vychadzal s rastlinkami...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2008 09:02 Muž filipsi [1295] – Re: hankaaa
S kremicitym piskem chybu rozhodne neudelas, 2-5mm, idealni.
Nekdy ta reakce s octem neni tak bourliva, aby byla hned videt. Pomuze treba to zahrat, nebo pouzit HCl, pokud je po ruce.
Cerne - dobra volba je Fujizuna (substrat pro bonsaje, takove lavove kaminky). Cena cca 600Kc / 14kg. Pokud te finance nelimituji, do tveho 60l akorat mnozstvi.

Ale ja si stale nejsem jisty, co ze si to koupila. Pises o nejake drti, cernobile, ale ze to je oble ... Ta drt, co kritizujeme, byva zpravidla hranata (proste drt, jako sterk). Co vidim v tve prezentaci, mi prijde jako nejaky prirodni pisek, asi hodne kremicity, mozna jeste neco jineho, ale ne mramorovy. Co je to modre, si tipnout netroufnu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [20] 21

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 23704x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6125?od=951