Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mražené krmivo

NápovědaFórum » Krmení  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Mražené krmivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2019 12:38 Muž RAP [53] Re: visek
Zkus se domluvit s Grýgerou, jestli zaváží na krámy v okolí, může ti to vzít. Obdobně to praktikuje Jarry. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2019 07:22 Muž visek [47] - Tetry
u me je problem.schanim 0.5 nebo 1 kg mrazenych koreter.na mostecku to nesezenu.a v nasi nadrzi uz jsou ryby.a platit 33 korun za platicko kde je vic vody se nechce platit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2019 05:30 Muž RAP [53] Re: Petr00
Zmražená dospělá buchanka asi ne, ale některá jejich vajíčka mohou přežít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2019 21:16 R Muž vaclav [10031] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Petr00
Buchanky jsou běžné i v akváriích kde ze s nimi nekrmí a chybí tam nějaký predátor, třeba u krevetek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2019 20:40 Muž Petr00 [1]
Zdravím, je možné že zmražené buchanky oživnou?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 18:01 Muž Martinek1985 [14] Re: Cataria
Já mám doma 6 až 7 druhů mraženého neustále. Když to často nevětráš, tak není dle mé zkušenosti problém to skladovat až 2 roky, ale většinou vše spotrebuji dříve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 16:43 Žena Cataria [10] Re: JirkaŠčobák
Když máš takovu "zásobu", tak mě napadlo, jak dlouho takové mražené vydrží? hmm Taky bych jim to chtěla trochu zpestřit, ale nerada bych toho koupila více naráz a pak zjitila, že můžu polovinu vyhodit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 16:39 Muž JirkaŠčobák [2481] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: Cataria
Čím pestřejší to bude, tím lépe. Krmím své gupky skoro vším, co má Václav na první fotce. Snažím se mít alespoň 5 druhů mraženého najednou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2019 16:18 R Muž vaclav [10031] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Cataria
rybicky.net/fotogalerie.php… Jsou i další nebo jejich kombinace. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 13:19 Žena Cataria [10]
Ahoj, jaké mražené krmivo byste mi doporučili pro má paví očka a pandíky? hmm Moc se v tom nevyznám a nerada bych jim dala něco nekvalitní nebo něco, co by jim vyloženě "nejelo". Pokud možno, tak nejlépe druh a i značka by byla fajn. :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 13:10 jamajcan Re: visek
Oba druhy patří mezi nejvýživnější krmiva. Vhodné před třením ryb apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 11:55 Muž visek [47] - Tetry
jaky je rozdil me koretrama a cernym komarem.v vyzivnosti

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 23:24 Muž Luky13 [27] Re: Tojsouvěci
Ok díky, růžový je a jiné pachy nemá. Chtěl jsem se ujistit, že to tak má být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.03.2019 23:17 Muž Tojsouvěci [1397] - Kytky s čudlamaRe: Luky13
Pokud má oranžovou barvu a není zašedlý,je cítit rybinou,bude v poho.Jiné pachy jsou známkou nepoužitelnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.03.2019 23:12 Muž Tojsouvěci [1397] - Kytky s čudlamaRe: Vstrom
Pro ryby co máš je artemie malá (i dospělci),větší standardní krmiva jsou patentky,koretry,misis,drobný kril a postupně přecházet na větší,můžeš zkusit krájené mušle a strouhané filé.Čokolády jsou na pohodu,ale obsahují vysoký podíl vody,výhodnější je kupovat krmivo v deskách (formát A4/0,5kg),týdenní dávku na desce naříznout na čtverečky a po odlomení skladovat v uzaviratelných krabičkách v mrazáku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 22:40 Muž Luky13 [27]
Ahoj, má cyclops zooschatz po rozmražení smrdět rybinou, nebo je zkažený?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2019 17:06 Muž Vstrom [79] - Malawi
Ahoj, mám asi 10 měsíců nové akvárium s Malawi (Scianochromis Fryeri, Cyrtocara moorii, Mdoka White Lips, Aulonocara Rubin Red, Labidochromis yellow a krmím vločkama Sera Vipan, granulkama SAK, Vitalis a z mraženého občas velké patentky a rybí filé a semtam nějaký hrášek, kukuřici.
Chci jim dopřát více masité stravy, ideálně typu "čokoláda". Dost lidi dávají artémie. Jsou to nějaké větší kousky? Ryby mají velikosti od 10-15 cm. Zkoušel jsem se dovolat i tomu Grýgerovi dvakrát, ale bez úspěchu a internetové stránky s objednávkou má takové zvláštní. Takže bych asi zítra zajel do Mělníka do Vivária. Můžete tedy doporučit nějaké větší krmivo?
Děkuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2018 12:27 Muž Jarry [776] Re: NHKG
Já to krájím nožem a zrovna myslím na to, že mám všechny plastové krabičky prázdné, takže budu muset dneska porcovat, což nepatří mezi mé oblíbené činnosti:-) Jinak kupuju od pana Grýgery, jednou za 4 týdny dělá rozvoz i k nám, beru 500g balení artemie, krill a mysis + doplňkově černý komár (ten je v blistru) a pro potěr cyklop a humří vajíčka. Všechno pochází od Zooschatz, ceny myslím velmi příznivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2018 11:34 Žena Morticia [76] Re: NHKG
Vždyť píšu, že to nemám kam dát. Mražáky mám 2 malý a úplně plný. Mají-li čokolády, vezmu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2018 11:26 Muž NHKG [3605] - Hadohlavci, zeměžrouti a eLkaRe: Morticia
Pár a prodávají i sušené krmivo na váhu? Od těch kupuju v Ostravě mražené. Zkus od nich koupit půl kila artemie. Na rozdíl od koretry je docela levná a neplave, tak se dostane i na ryby dna. Kladivem to vždy rozbiju na kousky a pak dám v plastové krabičce do mrazáku.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2018 11:14 Žena Morticia [76] Re: NHKG
Kupuju na burze takové ty "čokolády". Větší balení bych neměla kam dát. Prodejkyně Polka nebyla, ale Poláci do Brna jezdí, od nich mám sušené - teda zda to byli oni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2018 11:05 Muž NHKG [3605] - Hadohlavci, zeměžrouti a eLkaRe: Morticia
Kde kupuješ krmivo? Kupuju 0,5 kilové balení na burze od Poláků. Kvalita mnohem lepší než u 100g balení (a i trochu lepší než od jiných prodejců 0,5kg balení). Osobně používám jen mraženou artemii a koretru. A pro nejmenší ryby 100g baleni červeného planktonu. Žerou mi to všechny ryby. Patentku, cyclop a dafnii moje ryby moc nechtějí. Dobrá je i černá komáři larva, ale tu neumím sehnat v dobré kvalitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2018 11:03 Žena Morticia [76] Re: vaclav
Nitěnky vím, že nejsou moc vhodné. Podívám se po tom, co uvádíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2018 10:53 R Muž vaclav [10031] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Morticia
To co vidíš na obrázcích pod tvým příspěvkem. ciklops, artemii, patentku tu menší a ještě koretru. Určitě si nekupuj nítěnky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2018 10:36 Žena Morticia [76]
Co byste mi doporučili za krmivo (Danio, Tetra krv., Garra rufa, Black molly, Otík)? Posledně jsem koupila Dafnie. Ze začátku jim to jelo, ale teď, když s tím příjdu, lehne půlka dávky na dno. A to jim to dávám fkat jednou za čas... Střídám s 5ti druhy vloček, 3ma druhy tablet a sušenými Dafniemi, které jim jedou líp.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.06.2018 21:21 Muž NHKG [3605] - Hadohlavci, zeměžrouti a eLkaRe: vaaclav
Není to jen popis množství přidávaných látek do krmiva? Přijde mi, že vše je v hrozně malém množství...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.06.2018 18:49 R Muž vaclav [10031] - Echinodory + stonkové rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Všimli jste si co obsahuje mražené krmení. Jen je ten popis u všech stejný. :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2018 08:26 R Muž ctibum [4525] - Snažím se to nezahubit...Re: vaaclav
To já taky ne, naopak a Raviolka mi radila krmit víc živočišnou, aby se Okružákům dařilo. Proto mě zajímalo, do čeho a k čemu tu kostku hází...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2018 05:58 R Muž ctibum [4525] - Snažím se to nezahubit...Re: vaaclav
smich smich smich
No já že má přemnožený šneky. Tak jestli to nebude tím a nebylo by lepší ubrat, než solit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2018 22:22 R Muž vaclav [10031] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ctibum
Tak já jich dávám 7 tak bych tipl 60 l. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2018 21:33 R Muž ctibum [4525] - Snažím se to nezahubit...Re: horsina
Mimochodem, jak máš velký akvárko? Že tam házíš celou kostku...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2018 21:06 Muž dudak [1565] Re: horsina
Nebude to spíš ploštěnka? Tomu by odpovídalo i to že vyleze ven po nakrmení masem, jinak spíš žije v skrytu pod kameny, a vylézá hlavně v noci. Lze zavlect s rostlinami i krmením, hlavně s nitenkami. Funguje na ně třeba Panacur( k dostání na veterine)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2018 21:05 Muž Wanderer [1469] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: horsina
Co tam máš za ryby? Jestli to sežerou, tak bych to neřešil. Rozhodně bych to nekazil zbytečným solením. U mě byl jakýkoli červík dřív nebo později sežrán.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2018 19:17 R Muž Anthrax [2259] Re: horsina
Zkus to dentifikovat podle tohoto článku rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-–-parazite-potrava-pomocnici

Ale myslím si, že jsi tou soli zničila jen dospělce ale jiná vývojová stádia té potvůrky tam zůstala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2018 18:58 R Muž ctibum [4525] - Snažím se to nezahubit...Re: horsina
Patentka mi občas nějaká oživne trochu. Ale chtělo by to vědět, co máš za krmení a fotku vetřelce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2018 18:52 horsina - Snažím se to nezahubit... – Pijavice z mraženého krmiva
Zdravím, koupila jsem si mražené krmivo (asi 15 kostek), uchovávám ho v mrazáku, kde je asi -5. Rybkám jsem doteď dala asi 8 kostek a nic se nestalo, ale asi 3 týdny zpátky se mi v akvárku objevilo cosi jako pijavice (opravdu nemám tušení co to bylo), myslela jsem si, že to je třeba z rostlin, protože asi 11 dní zpátky jsem dala 2 nové, kamarád mi poradil sůl, opravdu to asi ty potvory vyhubilo, protože se už neobjevili a pomohlo to snížit i šnečí populaci. Nějakou dobu jsem nekrmila mraženým masem, protože jsem na něj vždycky zapomněla, ale dva dny zpátky jsem jim zase jednu kostičku dala a hle dneska jsem tam zase tu potvoru našla. Je možné, že by opravdu nějaký živočich přežil v mrazáku? coze Neříkám, že to je pijavice, ale je to tomu docela podobné :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 11:28 R Muž vaclav [10031] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ctibum
Tak mimo mražené koretry mě nic neplave. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 11:26 R Muž ctibum [4525] - Snažím se to nezahubit...Re: vaaclav
Jo, žerou, barva plovoucího i klesajícího stejná. Já to normálně krmím, jen mě to zajímalo. Dík ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 10:54 R Muž vaclav [10031] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ctibum
Fotka k příspěvku Jestli je krmení v pořádku většinou poznáš na rybách jestli ho žerou nebo ne a také na barvě . Používám dá se říci stále to samé a tak vím jak má vypadat ale nečuchám k tomu. Rozmrazuji pod tekoucí vodou spolu s kostkou špenátu s rybím masem. :-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 09:44 R Muž ctibum [4525] - Snažím se to nezahubit... – cyclops
Fotka k příspěvku Platí u rozmraženého mraženého nějaké pravidlo ve smyslu "dobrý cyclop klesá ke dnu, špatný plave"? Něco jako u vajec...
Nesmrdí, barva normální, expirace ok...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2017 05:33 Muž svanja [0] Re: mysz
Dávám beťákovi patentku na špejli a ten se z ní může zbláznit. Okusuje i špejli :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 23:58 Muž Tudy [320] - ryby AmazonieRe: mysz
Černá komáří larva by také stála za vyzkoušení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.11.2017 18:49 Muž NHKG [3605] - Hadohlavci, zeměžrouti a eLkaRe: mysz
Zkus mraženou artemii. A pokud ryba žere jiná žrádla, tak netrápím ji ani sebe tím, že bych jí něco nutil například pomocí hladovky.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 18:42 Žena mysz [12] – Co kromě koretry?
Dobrý den,

ráda bych se zeptala, co lze ještě vyzkoušet jako "doplňkové" krmivo. Mám bettu ve 20litrovém akváriu, krmím aktuálně mraženou koretrou, občas prostřídám s granulemi (Hikari, Dennerle). Původně jsem jí dávala chvíli jen sušené, pak jsem na radu zkušených přidala koretru. Ta rybce jede neuvěřitelně. Teď si říkám, jestli by nebylo dobré to ještě s něčím prostřídat, zatím jsem vyzkoušela cyklopa a patentky (obojí mražené), ale ryba obojí absolutně ignoruje. (Přitom granule žere dál... K tomu občas slupne nějakou lasturnatku nebo malého šneka, jak jsem vypozorovala.) Má cenu ji třebas hladovkou přemlouvat, aby nebyla vybíravá? :) Předem díky.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 15:47 Žena tramtra [889] Re: Vevod
Ahoj, nezapomeň je vždy rozmrazit a propláchnout, než je dáš rybám. A jen pro pořádek, máš žábronožku solnou (artemii) a cyclop (buchanky), patentky jsou larvy pakomárů, takoví červení červi - neplést s nitěnkami, to je ještě něco jiného :-) ty se taky dají koupit mražené a rybám moc chutnají. A určitě to střídej, jak píše Nhkg. Ať jim chutná.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.07.2017 10:16 Muž NHKG [3605] - Hadohlavci, zeměžrouti a eLkaRe: Vevod
Určitě kombinuj. Ideálně aspoň 2 druhy sušeného a 2 druhy mraženého.
Množství musíš vypozorovat tak, aby se všechny ryby nažraly, ale po pár minutách už nesmí být v akváriu ani památky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2017 10:04 Muž Vevod [5] – Jak krmit
Dobrý den, včera jsem si poprvé koupil mražené patetntky ( žábronožka solná od Happy food a Cyclop - Intensive red od Petra aqua). Prodavač v akvaristice mi říkal ať jeden den dám půl kostičky mraženého (akva 125l - 14 neonek,5 mečovek, 4 kominíčci, 2 pancéřničci a 2 garra gotyla) a druhý den sušené Colour flakes co mám doma. Chci se zeptat zda to není zbytečné kombinování a zda nemám krmit jen tím mraženým.... včera jsem jim na zkoušku dal půl kostičky patentek a byly do 30s pryč. děkuji za rady.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2017 21:20 Žena Wichaela [0]
Zdravím vespolek,
jak moc fatální můžou být neproprané mražené patentky a 2 nesnědené upadlé do houští v 20L akvárku (takže dle mnohých poměrně nestabilní prostředí, co může rozhodit kde co)? s jedním bojovníkem pestrým a okružáky?

Aktuálně řeším problém s rybou (zakalené oko a špatně plave) a hledám i příčinu toho všeho. Nikdo mi toto ještě nezodpověděl.
Děkuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 09:07 Muž LiborSprysl [8818] Re: prasan
Jak už psal Pepan... ten tvůj text je příšerná zkratka, která svědčí o neznalosti situace... O tom ta moje písmenka nebyla... Jestliže jsem psal o schopnosti zobchodovat, tak není to vždy o superlativech... :-) ... Já jen, že jsem svého času viděl přijet odkudsi po moři do jednoho z polských přístavů v noci stovky beden ryb...Když se ráno dostavili úředníci, bylo jich několik desítek... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   07.02.2017 00:15 Muž Pepan [5017] - RostlinyRe: prasan
Dáváš do stejného pytle obchodníky a chovatele. Neznám chovatele, který by byl v balíku a třískal na rybičkách těžké milióny. Největší prachy z toho mají překupníci,kteří sem tahají levné dovozy. Chovatel je pak přinucen jít na stejné výkupní ceny, jinak neprodá. Neobstojí ani argument, že naše ryby jsou aklimatizované a je i nich menší úhyn. Koncovému zákazníkovi je to fuck. Ryba jako ryba.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 22

Zpět na obsah sekce Krmení Přidat příspěvek • Zobrazeno 29267x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/4971-mrazene-krmivo