Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mražené krmivo

 

NápovědaFórum » Krmení » Neživé krmení 

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Mražené krmivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 21:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: golf
Záleží na tom, jak dobře vám mrazák mrazí, respektive, jak dlouho probíhá proces hnití patentek chcípajících mrazem, než opravdu promrznou, aby se ten proces zastavil. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2012 21:29 Muž golf [1] – Patentky
Celkem jsem projel celé téma a není recept,jestli dávat do akva přímo zmražené nebo rozpuštěné kostky.Nakupuji patentky živé cca tři odměrky,po dvo dnech krmení živými,zbydou cca dvě odměrky které propláchnu ve vodě,tím se zbavím "bílých nečistot",naliji do formiček na výrobu ledu a dám mezi maso do mrazáku.(manželka si kupodivu zvykla).Zkrmuji další týden, :-P zmraženou kostku frknu hned skalárám ke snědku,zatí nepozoruji žádné negativum. ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 22:41 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: rriki
Jj kdyby to Grýgera vozil až sem tak bych to bral také přímo od něj :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.01.2012 22:37 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Bob66
Bobe já to beru od Grýgery ,Koblasa taky a chybu to nemá ,protože je to mražený na Ukrajině ,čerstvý a ne až to někdo dotáhne do čech a mražená artemie lepší jsem neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 20:21 Muž leontin [46] - CichlidyRe: Bob66
A zrovna ty bych nemusel!!! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 18:54 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: leontin
Vnitřní paraziti X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 18:54 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: Bob66
souhlas, taky beru od něho a paráda, donáška skoro až do domu a o kvalitě se ani bavit nebudu:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 18:48 Muž leontin [46] - CichlidyRe: Bob66
Po takové úpravě co ještě hrozí a co už ne?Nechci vyjmenovat každou bakterii jen okruhově(vnitřní,vnější paraziti,plísně nebo baktrerie atd.)Tzv. co lze přiřknout takovému krmení jako zdroj nákazy a co ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 17:37 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: snehulda007
Patentky necháš pár minut v slabě růžovém roztoku a poté pořádně propláchneš a zkrmuješ, takže do akva se ti manganistan nedostane X-) Když budeš používat manganistan tak riziko nákazy snížíš, ale nic není na 100%, vždy nějaké riziko zůstává :) Hlavně to chce krmivo ze spolehlivého zdroje ;-) Já používám od Koblasy a zatím jsem na lepší kvalitu nenarazil. www.koblasa.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 16:51 Muž snehulda007 [850] Re: Kamilstrom
Teď jsem taky koupil patentky od Humla a mám tam taky ty "bílý". Myslel jsem že to jsou patentky který se rozmáčkly při balení,takže vlastně jen ta jejich kůže. A ten manganistan pomůže předejít nákaze? Nemůže nějak uškodit v aq? Třeba bakteriím? Když je to desinfekce...Jak silný roztok by měl být?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 13:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: blackarrow
Zdroj je jeden, vizitky jsou různé ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2012 13:18 blackarrow Re: Yirka
Tohle je kvalitní krmení, ale dá se sehnat i pod jinými označeními. Výrobce je stále stejný, jen je rozdíl v dodavatelých. Tyto obaly jsem viděla i s jménem Aquarimex, Zoo Schazt, Petra Aqua a dalších.
Tak jako tak je to kvalita a neskutečný výběr. Např tady: www.aquarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 13:12 Muž Yirka [9126] Re: SanelOne
Buďto, nebo jestli jsi štamgast v některém kamenném obchodě, domluv se s majitelem ať to začne brát. Šel jsem před časem, když se toto krmivo objevilo, stejnou cestou a spokojenost na obou stranách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 12:07 Muž SanelOne [5] - TetryRe: Yirka
To se mi celkem líbí, akorát škoda, že já se setkávám ve zmerimexech skoro všude s Humlem. Ale skusim se domluvit se známíma a obědnáme toho víc, aby se to vyplatilo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 08:52 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Yirka
Já většinou koupím u Rataje patentky a dafnie když k němu zajedu po práci a neměl jsem problém. Někdy v listopadu jsem koupil v Hornbachu v Olmiku plato krylu a plato artemií. Pokud pominu fakt, že to vypadalo téměř stejně akorát kryl je o něco větší a má očička proti artemiím, tak z počátku to rybám zrovna nejelo, ale zvykly si. Od každého mám ještě poslední 2-3 kostičky. Dnes mám cestu k Ratajovi, tak koupím co se mi u něj osvědčilo plus asi něco navíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 08:51 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: SanelOne
Ono je to s mraženým celkově hodně podobné jako s lovením živého. U obojího je potřeba mít jistotu kvality a ne všichni výrobci mraženého krmiva jsou schopni dodávat kvalitní krmení. Navíc to není jen o výrobcích, ale i celém distribučním kanálu. Jestliže mražené cestou jednou povolí nebo dokonce rozmrzne tak je zaděláno na problémy. Já zatím nikdy neměl problémy s mraženým od AquaMastru, ale je pravda, že i tohle krmení je schopné cestou rozmrznout a je problém. Proto doporučuji nakupovat u ověřených prodejců.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 08:16 Muž Yirka [9126] Re: SanelOne
Také jsem je kdysi zkrmoval. A i když nejsou špatné, toto je poněkud vyšší level: www.aquamaster.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 21:17 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: SanelOne
Vymachej je v Manganistanu 30 minut a bude vse v poradku! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 19:28 Muž SanelOne [5] - TetryRe: Kamilstrom
Ono to bylo myšleno na Tebe, akorát sem to blbě napsal...no moc jich tam neni, rozmražuju vždy půlku kostky a když to řeknu v procentech tak 10% sou ty bílí. Jinak mám patentky od Humla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 19:14 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: SanelOne
To jsem prece napsal,ze byly mrtve pred zmrazenim a zpracovanim,ale jestli jich(tech bilych)tam mas moc,tak to mohlo byt i opravdu rozmrazeno a nasledne zmrazeno,to bych radsi vyhodil!!! :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 18:54 Muž SanelOne [5] - TetryRe: Kamilstrom, romant
Já sem si myslel že to budou spíš mrtvý patentky, který umřely před zamraženim. Já je právě proplachuju ve speciální nádobě, ktrerá je vysoka 6 cm a jakmile do té nádoby napustim vodu, tak ty červené jdou ke dnu a ty bílé zůstávají na hladině. Vodu s "bílíma" patentkama sleju a znovu napustím. Takto to opakuju třeba i 10x...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 18:44 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: SanelOne
Ty bile kousky jsou patentky,ktere byly mrtve uz pred zmrazenim a zpracovanim patentek,jinak ja rozmrazuji patentky na jemnen sitku pod studenou vodou,pak je i z tim sitkem namocim do manganistanu na 30 minut,pak znovu proplachnu a zkrmim! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 18:42 R Muž romant [27987] Re: SanelOne
Podle mě ty světlý, nebo i hnědý kousky jsou plesnivý patentky, který ovšem musely zplesnivět už před tím, než byly zamražený a nebo event. při nějakým rozmrazovcím cyklu. Já patentky s obsahem takovýchto kousků neskrmuji a celý plato vyhazuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 18:08 Muž SanelOne [5] - Tetry – Patentky
Já kupuju mražené patentky, když jdu městem a stavim se ve zverimexu tak koupim i živý nítěnky, ale ne vždy je mají a kupuju jen jednu "porci" na večer...
Co se týče těch patentek, když je rozmrazim ve vodě tak je proplachuju a vždy tam mám takové bílé kousky. Vypadá to jako patentka, akorát bezbarvá, nebo je to nějaká slupka? Nenapadá vás něco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 17:12 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Krmim patentkami, artemiami, ciernou komariou larvou, tubifexom, vsetko mrazene a rybky si to nevedia vynachvalit. Este su to Polske vyrobky, nepreplachujem a za tie roky ziaden problem. Skor by som povedal, ze ryby neboli prave v tip top stave a krmivo bolo len spustac.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 16:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: honzaprouza77
Milý Jendo, nešiř paniku a nauč se krmit. Patentkou lze samozřejmě krmit zcela bez problémů, pokud dodržíš určitá pravidla. Tím prvním je kvalita zdroje, další pak, jak je krmivo skladováno, jak ho doneseš domů, zda jej propláchneš před krmením, jaké ryby s patentkami krmíš (pro oka nejvhodnější fakt nejsou) a podobně....Pro cichlidky jsou většinou patentky také dost rizikové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 16:47 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: honzaprouza77
mnoho lidí krmí mraženými patentkami, já taky, a naprosto bez problému. Mohlo to být značkou nebo jen konkrétní várkou (třeba to při převozu někde rozmrzlo a pak to dali zas zmrazit). Ale nedá se říct že jsou všechny mražený patentky takhle nebezpečný, takže tady prosímtě nešiř paniku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 16:42 Muž honzaprouza77 [18]
Koupil jsem si artemie a patentky. Artemie super, rybyám to chutná a jso po otm čilé. Ale pozor patentky-NEKUPOVET už mi po nich zemřeli cichlidky a ted jsem zase jednou zkrmil(paví očka,mečovky a pancéřníčci.) Pancéř. jsou v poho, ale pavím očkám se nafoukli břicha+i mečovkám. Jedno paví. o plave hlavo dolů a ocasem nahoru a nemuze se narovnat. Myslím že zemřou. Už n ikdy tpo nepoužiju!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 15:01 Muž Michaldvd [45] - Asie
Ja to dávam rozmraziť skôr do studenej vody v teplejšej sa mi z nich spraví coctail :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 13:36 Usine Re: Tom0001
Ukroj si jen tolik co ryby sežerou a na kroužek natáhni silonovou punčochu. Sítka nejsou tak jemná aby vám neutekla třeba i jemnější potrava. Dobře rozpustit a propláchnout. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 13:02 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Tom0001
nejlepší je propláchnout je v jemném cedníku (v nějakém co se nepoužívá)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 12:58 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Tom0001
když to dávám míň rybám tak tu kostku třeba ještě překrojím na půlku nebo na čtvrtku, aby všechno snědli. Rozpust to v teplé vodě a trochu propláchni. Dávala bych jim to po částěch aby to stihly sníst, tetry nejčastěji žerou z vodního sloupce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 12:54 Tom0001 – krmení rybek mraženými patentkami
Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat, mám 54 aq a v něm 10 teter neonových, koupil jsem si mražené patentky, jsou už naporcovány po kostkách cca 1 cm na 1 cm, než jim to hodím, tak to mám nechat chvíli rozmrazit, nebo tu malou kostku tam můžu hodit hned?

Děkuji předem za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 21:12 Usine Re: Jurdas
Než jim to dáš do akvária pořádně kostku rozpusť nad vodovodem třeba v silonce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 20:58 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Jurdas
Tuším, že komáři jsou těchto ryb, mečovek, plat a dalších živorodek, hlavní složkou jejich jídelníčku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 20:11 Muž Jurdas [37] – Dotaz na krmivo
Dobrý večer.Dnes jsem zakoupil mražené krmivo v akvaristice.Chtěl jsem něco mraženého pro paví očka a bylo mi nabídnuto krmivo na jejímž obalu je nápis CZERNÝ KOMÁR.Chci se zeptat na Vaše názory k tomuto krmivu,zejména zda je vhodné pro paví oka.Za vaše názory předem děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 05:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: honzaprouza77
Patentka je "chlupatá" po těle, je dobré ji háklivějším ( menším) rybkám škrabat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 12:05 Muž honzaprouza77 [18]
Díky za radu, já jsem tomu taky nevěřil, ale poradili mi to na výstavě ryb v Rychnově nad Kněžnou, kde taky bydlím, tak jsem jim důvěřoval.

Příště si dám pozor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 17:30 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: honzaprouza77
Honziku, ramirezky jsou poměrně choulostivé ryby, těm by se neměly mražené anebo živé patenky dávat vůbec (stejně jako nitěnky).
Sumečci se jimi ale krmit mohou bez nebezpečí újmy na zdraví protože mají jednoduše řečeno daleko silnější žaludek;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 17:05 Muž honzaprouza77 [18]
Mám špatnou zkušenost s patentkami. Koupil jsem si cichlidky ramirezovi, týden byli v pohodě, a pak jsem jim jednou dal patentky, od té doby začali chátrat a do týdne všechny(ze dne na den) pošli.

nyní mám paví očka, také jsem jim dal patentky a od té doby se otírají o filtr a rostliny.
No uvidíme snad se vzpamatujou, dostali je jen jednou.

*Nevím, jestli něco nebylo s těmi patentkami, ale pancéřníčci je jedly a ty jenom vzkvétají.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 14:33 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Yirka
vím,že to teď nedělám jak by se asi mělo,ale žádnej problém s tím ve velký nádrži není.Jen když krmím mraženým v 16litrovce,tak to dávám do 2ml stříkačky s vodou,jak píše Katerinečka,tam mám drobné rybky.Ani s živým se nepářu,buchanky dám do mísy,kde mám připravenou vodu,pak si z mísy zalovím sítkem,co naberu,propláchnu a šup do akva. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2011 14:25 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Speeder
pro menší rybky se mi osvědčilo dávat do do injekční stříkačky, třeba 2ml co byla u nějakýho testu od rataje. Dobře se to tím dávkuje až to nakonec všechno spapou. Jedinej problém že mám víc takovejch akvárek tak furt jen lítám od jednoho k druhýmu (jsem ráda že nemám pěstírnu :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 13:20 Muž Speeder [10]
Ještě dotaz. Na tom webu aquamasteru se dá normálně objednat v eshopu mražený i živý krmivo? Jak se to dopravuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 13:15 Muž Speeder [10]
Jo to já jim to na tej síťce rozmrazim a propláchnu, ale pak to mám normálně házet volně do vody? Všechno hned nenaloví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 13:00 Muž Yirka [9126] Re: glumča
Není to ten nejlepší postup. Mražené je vždy lepší nechat na sítku rozmrazit a před zkrmením propláchnout. I to nejčistší obsahuje nečistoty a pod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 12:43 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Speeder
Taky jsem to takhle dělala.Teď už házím kostičku celou zmraženou:-)Proud z filtru jim to uvolňuje postupně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 12:03 Muž Speeder [10]
Koupil jsem mražený buchanky od katrinexu. Jak jim to dáváte? Já jsem kus kostičky rozmrazil v jemným sítku a ze špejle jim trošku hodim do vody a oni si to loví. Dává to někdo jinak? Líp?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 04:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: Danila
No není tak úplně pravda...s dovozem skutečně Jirka Kudrna začal, pro Aquarimex jej také začal dodávat s jejich vinětou a tento stav se myslím nijak nezměnil. Ovšem řekl bych, že nyní je situace na trhu ještě trochu složitější a pro prostého akvaristu je celkem zbytečné o ní přemýšlet a diskutovat, pokud je s daným krmivem spokojen. Ale pro ukojení spořících vášní dodám, že hodně blízko pravdě je nejspíš rriki potlesk ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 19:59 Žena Danila [4489] - Sumci
coleoptera napsal: To je teda blbost. IT Tropic a ZooSchatz mají společného majitele a Aqumaster je přímý dovozce, který vozí pro další distributory, jako je např. Aquarimex. Těm významným to dodává s jejich etiketami. Než zas budete dělat všeználka, tak si o tom nejdřív něco zjistěte. PS - v Polsku jsou hlavně bazény pro umělé odchovy krmiva.

Aquamaster NEVOZÍ pro Aquarimex, je to přesně opačně, ale krmivo je to pořád stejné a dobré. :)pokud je ovšem dobře skladované. My bereme od Aquarimexu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 20:53 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Yirka
Hodněkrát jsem zvažoval jít do přírody a zalovit si buchanku ale stále nemám odvahu :)
Takže také jedu na zmraženém.
Zpátky k otázce, co všechno zmražením zničíme ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 25

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 33942x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4971-mrazene-krmivo?od=701