Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mražené, syrové, živé krmení

 

NápovědaFórum » Krmení » Neživé krmení 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Mražené, syrové, živé krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2014 16:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: Yirka
Vaše znalosti o současných tiskařských novinových barvách používaných v ČR jsou bezpochyby adekvátní vašim profesním schopnostem...i já o nich něco vím...Kdyby jste četl pešlivě můj text...pak byste našel jinou poznámku...Protože ruský a ukrajinský tisk "gazéty" připomíná na hmotě živého po dvou dnech kolomazníkovy ruce...no a je tedy docela dobré se vyhnout veškerému barvenému papíru i českému, dodávám já. Protože mokrý se chová trochu jinak než suchý...A čistý papír je čistý papír...A nebuďte zase zase za nejchytřejšího, když jsem vychytal v bílkovinách v krmení... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2014 07:06 Muž Yirka [9126] Re: LiborSprysl
Vaše znalosti o složení a kvalitě současných tiskařských novinových barev a jejich "mazání" jsou asi jako mé o krmení.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   17.06.2014 05:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: Danila
Než noviny, je mnohem ideálnější balící papír bez potisku, nejlépe nikoliv povrchově upravovaný...Protože ruský a ukrajinský tisk "gazéty" připomíná na hmotě živého po dvou dnech kolomazníkovy ruce, a to se na trh koretra s patentkou dostanou nejdříve po čtyřech...A přidávat jim k tomu ještě další porci tiskařských barev fakt není úplně ideální...
A ta uzavřená nádoba...no děvče promluvilo :-)(byť nepředpokládám, že zrovna ty by sis na smrad nezvykla :-)), a nebo radí k uchovávání mezi potravinami...K těm děvčatům...některým tyto produkty opravdu smrdí, a lednička šmak chytá také...za mne tedy nikoliv uzavřená nádoba - larvy kyslík zpracovávají i zabaleny v papíru - lépe nějaká malá lednička nikoliv k uchovávání potravin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2014 10:49 Žena baletka [624] Re: Danila
Super. Děkuji! Já je včera dala do trošky vody, dneska se to všechno ještě hýbalo. Tak je dám do těch novin, snad to těch pět dní vydrží. Moc díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.06.2014 10:47 Žena Danila [4489] - SumciRe: baletka
Uchovávat v chladničce v lehce vlhkých novinách v uzavřené nádobě. Jak patentku, tak koretru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2014 07:37 Muž kofejn [963] Re: baletka
Z blech, co nalovím, mi koreta přijde spolu s larvami jepic jako jedna z nejodolnějších. Uchovávám je ve sklenici v lednici a zkrmím je do pěti dnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 22:07 Žena baletka [624] Re: baletka
Tak jsem z toho jelen. Přečetla jsem pár článků a v jedněch se píše, že koretru uchovávat stejně jako patentku, protože ve vodě rychle hyne, v jiných naopak, že v tenké vrstvě vody... Není tu nějaký "znalec"?? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 21:15 Žena baletka [624] Re: Priest
To určitě, v lednici jsou. V nálevu mám taky, to je v pohodě. Noc nic, kdybych zaregistrovala snižující se hemžení, zamrazím to a bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 21:11 Muž Priest [325] - CichlidyRe: baletka
Řekl bych že vývoj koreter se dá zpomalit v chladnějším prostředí.Já mám zkušenost s koretrami v "nálevu".Pokud je uskladníš třeba v lednici,vydrží déle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 21:05 Žena baletka [624] Re: Štefan
Moje ryby žerou všechno, moc je nepřekrmuji, takže se vrhají po všem. Ale jak se to mrská, tak jsou vyloženě bez sebe :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 20:57 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: baletka
No je fakt, že mě mraženou koretru živorodky moc nechtějí a živou jsem nezkoušel. Zato po patentkách by se umlátily. Živou nebo mraženou, nedělají v tom rozdíl :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 20:54 Žena baletka [624] Re: Štefan
Ano, to je jedno z řešení. Jde o to, že po těch mrskajících se kouscích jdou ryby jak divé :-) I tak díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 19:58 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: baletka
živou netuším, ale klidně bych ji hodil do kelímku, zalil trochou vody a šoupnul na mražák. Nic tím nezkazíš a bude zaručeně čerstvá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 18:59 Žena baletka [624]
Zdravím, poradí mi někdo jak uchovat živou koretru? Patentku vím - zabalit do vlhkých novin. U koretry je to stejné? Dnes jsem ji koupila na burze v sáčku bez roztoku, poměrně větší množství, nestačím to skrmit dříve, než za týden. Dá se to uchovat? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 21:43 Muž JaM [1] Re: dimmur
asi uz pozde, ale ano, interspar naproti baumaxu na podebradsky ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 14:02 jamajcan Re: visek
Sušené vši?Sakra,to neznám? smich Každopádně,u sušené Dafnie,jde spíše o balast.Nutriční hodnota,je velice nízká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 13:20 Muž dimmur [283] Re: visek
ale ne vsude je stejna kvalita.....na burze jsem posledne koupil mrazeny maly krevetky a to je super. Jsou to opravdu jen krevetky a nikde zadna voda, za 110 kc velikost A4, krmil sem s tim skoro dva mesice a rybam evidentne prospiva, ale na posledni budrzu jsem se nedostal, tak musim do dalsi neco malo koupit jinde....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 12:53 Muž visek [75] - TetryRe: dimmur
mam mrazene ,cyklop-dafnie -koretry.tetramin atd.kdyz nejsem doma tak moje pani vezme lzicku susenych vsi a taky to sezerou.nedava nic vic nic min
a se to koupit vsude -mrazeny zradlo.a v litvinove sou 3 kramy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 12:31 Muž dimmur [283] Re: visek
pokud to bylo na me, tak na to jsem se neptal, jinak kdyz uz jsme u toho, tak moje ryby nejradeji zive a potom mrazene, susene davam v posledni dobe minimalne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 12:14 Muž visek [75] - TetryRe: dimmur
radeji pouzivam susene dafnie.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 09:27 Muž dimmur [283] Re: JaM
myslis ve sparu tam kus od Univerzity?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 09:11 Muž JaM [1] Re: dimmur
v superzoo vedle sparu mají jak tam vejdeš tak vlevo hned u výlohy mrazící box, tak zkus kouknout tam ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 08:53 Muž dimmur [283] – mrazene v Pardubicich
Muze nekdo rici, kam v Pardubich a okoli zajet do obchodu pro mrazene krmeni?
Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 18:05 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: xenotoca
Jj, správně :-D Mělo být 5mm, nevím kde se tam to c vzalo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   10.11.2013 07:56 Muž xenotoca [34] - ŽivorodkyRe: malyLibor
5 ti centimetrovou perloočku jsem ještě nevidělm možná to bude nějaký mutant ze Šternberka,kde mají zamoření po bývalé Chronotechně? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.11.2013 19:01 R Muž romant [27987] Re: Kindr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 18:58 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kindr
Dej si to do strejdy googla a nebo se podívej do učebnice biologie pro 6 třídu ZŠ. :-)
Ale jinak dafnie a perločka je to samé jen jiným jazykem, buchanka je jiný druh. Oba jsou to korýši, buchanky jsou menší - max 2mm, perloočky větší - max 5cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 16:20 Muž sajfrdík [14] Re: Kindr
aha..no tak záleží jaký ryby máš a jak velký..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 15:50 Kindr Re: sajfrdík
Vim,ze zive je pro ryby dobre.Ale nejak sem neresil,jestli to jsou dafnie,buchanky,...jen sem si vsimnul,ze nektere jsou cervene,ostatni bile a nektere jim smakuji vice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 15:09 Muž sajfrdík [14] Re: Kindr
Tak to v tom máte lehce bordel..Je o tom spousta knížek apod..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 14:35 Kindr
Dobry den,...nikde nemuzu najit jaky je rozdil mezi buchankama,dafniema a perloockama.Mel jsem za to,ze vse je to same.Lovim zive na ruznych nadrzkach a jezírkách a pravda je ,ze nektere tito DAFNIE prijimaji rybky lepe a nektere jim moc nejedou

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 23:25 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: malvinator
je toho dost :-D patentky, koretry, culex, dafnii, humří vejce, cyklop, artemii.. a blablabla dále :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 19:58 Muž malvinator [0]
Ahoj chci se zeptat co za mražené krmivo sní tyto tybky neonka, fantom černý, tetra Sweglesová, tetra křivopruhá, parmička pětipruhá, popřípadě Krunýřovec sp. díky :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.12.2012 20:46 RAP Re: malyLibor
Není potřeba přidávat kuřince, stačí kus klacku nebo si dát do sudu vymáčet kořen. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.12.2012 17:28 Terisek Re: vaclav
xD že by u kuřinců taky platilo pravidlo 5vterin xD (vec sebrana do 5ti vterin ze zeme je cista xD
S tema larvama dam samozrejme pozor xD nerada bych mela v pokoji komari mstitele xD zbytek si zamrazim na zimu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   13.12.2012 16:10 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: malyLibor
Ještě jsem neviděl čisté hov.. neboli kuřinec. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 14:26 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Drahoš .
Nebál? Já ano, já komáří kalamitu také zažil na vlastní kůži. Proto živými komářími larvami krmím opatrně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 14:13 Muž Drahoš . [389] - RostlinyRe: malyLibor
toho bych se nebál moje ryby můžou pořád co tam hodíš to sežerou a pořád loudí kdo se přiblíží k akv. už jsou nalepené na skle. všichni loudí hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.12.2012 13:50 Muž tajfun1 [222] Re: Terisek
přesně jak píše malyLibor, nedávat více larev než kolik během chvilky rybky sežerou, zvláště pokud máš akva v ložnici nebo ti komáři vrátí úder :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.12.2012 13:26 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Terisek
Nalovíš-li ze sudu komáří larvy a další živočichy a propláchneš je čistou vodou, neměl by být problém. Je to ze sudu, o který se staráš, pouštíš do něj jen čistou dešťovku, přidáš čistý kuřinec, víš, co v tom je.
Jen jedna věc, na kterou bych si dával pozor - ať nedáš víc komářích larev, než dokážou rybky ihned sežrat. Myslím, že jsme si to zažili všichni, kdo krmíme komáříma larvama smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 13:06 Terisek Re: rriki
Neonky uz v akvarku davno nejsou .. Takze akary nebudou mit svacu xD a s tou sterilitou to taky beru s rezervou nejsem blba a rozhodne nejaem z tech lidi co berou Co je psano to jw dano .. Jen sem chtela vedet jeatli si tim nezanesu do akva nejakou nemoc ;-) thank for reactions ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 13:02 R Muž romant [27987] Re: RAP
Tak s tím se nedá než souhlasit. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.12.2012 12:57 RAP Re: romant
Nejde ani tak o to, komu nádrž patří, ale jak je s ní zacházeno. Paradoxně díky větší péči a snaze "vytěžit" co nejvíc rybího masa, jsou nádrže odbahněny a upraveny. Nasazeny spousty ryb a ty krmeny. Plankton nemá šanci přežít, natož se množit. Něco na způsob odchovných akvárií. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.12.2012 12:20 R Muž romant [27987] Re: RAP
Ono i na obecních požárních nádržích se dá stále dobře nalovit. ;-) Jen je třeba správně vycházet se starostou. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 12:18 RAP Re: Deathbull
Zlaté časy "komunistických" rybníků plných všelijakých breberek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.12.2012 11:57 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: PaDa
Myslím že kolem 40 kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 10:00 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Danila
A na kolik přijde tahle sranda porce? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.12.2012 04:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: Danila
Naštěstí smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 18:30 Žena Danila [4489] - SumciRe: host
host napsal: Kudrna je přímý dovozce, to MK ZOO jen překupník.
Pravda, ale přímých dovozců je víc, což je fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.12.2012 17:52 Muž tajfun1 [222] Re: cudla76
u Koreter ale může nastat i situace, že ti ty rybky (potěr) zblajznou ony :-D takže je vhodné vědět, co je co ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 6 7

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 9791x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/762-mrazene-syrove-zive-krmeni?od=41