Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mražené krmivo

 

NápovědaFórum » Krmení » Neživé krmení 

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Mražené krmivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.05.2008 23:52 Žena Voloďka [59] - Tetry – Re: krysikmouse
Jednoduchá rada. Dělám to tak, že přes sítko to normálně propláchnu, pak si vezmu pinzetu a u akvárka ty potvory nabírám postupně pinzetou. Dám kousek-sežerou, zase dám kousek-sežerou...když mi tam zbyde zbytek, tak už to sítko jen dám do akva a oni to ožďobou. Na zem se nic nedostane ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.05.2008 23:52 Muž krysikmouse [11] – Re: Polux
no jak říkáš. do nítěnek se mi taky nechce jít protože většina akvaristů říká přesně tohle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.05.2008 23:46 Polux – Re: krysikmouse
Jasne tak kdyz si stim nemel problem :-)Co se drzi po hromade i kdyz to proplachnes jsou nitenky. Ale tema ja vubec nekrmim protoze zijou v humusu a ten humus je taky v nich a Tercak je nachylna ryba :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2008 23:43 Muž krysikmouse [11] – Re: Polux
no měly no, každej to tak doporučuje, ale ještě se mi nestalo že bych s tím mel problém . Ono je to lepší když to dolů spadne trochu pohromadě a moc se to neroztahá protože žebrovníci jsou tak trochu tupoučká zvířátka a blbě se jim hledaj jednotlivý patentky takže pro ně je lepší když se to tam sesype na hromádku a a oni na to vlítnou :-) třeba žížalu když jim hodíš tak se zavrtá než jí chytne a proto je lepší to krmit z pinzety ... když krmím patentkama a a odkaluju tak celkem dost jich je pod štěrkem zbylých ... tedy co nevyhrabou pancéřníčci a proto taky uvažuju že do nového akva rpo mloky nebudu dávat na dno štěrk ale jen velké kameny a rostliny zachytím pod ně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.05.2008 23:36 Polux – Re: krysikmouse
No vseobecne by se tydle zamrazeny mrchy aspon teda podle meho meli v sitku od caje proplachnout vrelou vodou nez to tam hodis !!!Podle me to neni dobry napad davat do akva zmrzlou kostku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2008 23:28 Muž krysikmouse [11] – Re: Voloďka
já jim uloupnu dycky kostku a držím jí v pinzetě než se rozmrze ve vodě a spadně ke dnu, vždycky k tomu čuchnu než to tam dám , nesmí smrdět ale ještě jsem neměl problém. I když asi rozdíly jsou v jedný akva co je kupuju jsou takový trochu jiný a když je kupuju v druhý jsou jakoby čerstvější a absolutně bez zápachu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2008 23:25 Žena Voloďka [59] - Tetry – Re: krysikmouse
Myslela jsem to obrazně...ale nevím, že by tam byl někde nějakej rybník nebo něco takovýho. I když ta čokoláda stojí 30Kč, myslím si, že to není zase tak špatný. Je to výživné krmivo (podle mne lepší jak nějaké sušený), které teda nepodávám denně, takže není to hned fuč....jen to chce dobře propláchnout, protože nikdo neví co to je za zmraženou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2008 23:24 Muž krysikmouse [11]
ale k tématu - ty jumbo zkusím sehnat to je dobrý nápad a pro ně to bude asi dobrý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2008 23:23 Muž krysikmouse [11] – Re: Wampi
nooo se to nějak sešlo:-) původně jsem jich chtěl asi jen 4 -5 ale tak nakonec jsem objevil jednu paní chovatelku a dostal jich 12 :-) a nelituju . je to lepší je to větší sranda. Je fakt že tam mám k tomu takový užitečný ryby jako ancistruse na řasy ... teda pokud to pomáhá no nevím . pancéřníčky na zbytky potravy , a mečovky na plození živého žrádla pro žebrovníky :-) Asi mě za to ostatní akvaristi ukamenujou že to je přerybněný ale není :-) No o ryby mi nejde jde mi jen o mlokany. a zatím to vypadá že na nedostatek místa nikdo netrpí. ale už se pro mloky lepí nový domov - ze starého akva se přelepuje nové ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2008 23:20 Muž krysikmouse [11] – Re: Voloďka
noo to by mě celkem taky zajímalo jak to vypadá :-) ale snad ze žumpy to nebude ne ? :-) do liberce to je celkem daleko. To spíš zkusím tady v JC objednat v akvaristice ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2008 23:19 Muž krysikmouse [11] – Re: Polux
díky díky . Noo to teda radši asi patentky :-) tohle by žebra asi moc nemuseli a je fakt že to je celkem malé ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2008 23:08 Polux – Re: krysikmouse
Asi 1.5cm :-) tady je odkaz jak to vipada akvaryum.mavituna.com/… www.afsc.noaa.gov/… Sam sem si je lihnul ale nikdy se me nepovedlo je odchovat ve velkem mnozstvi do dospelosti asi po 5 dnech vsechny lezeli na dne max. 1-2 zustali do dospelosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2008 23:05 Žena Voloďka [59] - Tetry
Já jsem kupovala patentky (čokoláda) za 22Kč v Liberci v Tescu když už bydlím v tom Vanďáku. Když jsem se podívala odkaď vlastně jsou, nevěřila jsem svým očím. "Výroba" z vesničky, která je asi 10km vzdálená od mého rodného bydliště (cca 200km od Liberce). Nechápu, že výrobek za takovou cenu se vůbec dodává až někam dopryč. I když je fakt, že čínský polívky jsou za 4Kč z Číny :-D Ráda bych věděla jak vůbec ten "chov" vypadá. To někde maj nějakou žumpu s komáříma larvama, rybník s patentkama nebo jak??? :-) Možná blbej dotaz, ale zajímalo by mne to. Jo a jinak patentky v pohodě klesaj dolů na dno ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2008 23:05 Žena Wampi [54] – Re: krysikmouse
Představ si , že jsem ho do teď nenašla vůbec..Možná si pak ještě někdy pořídím, ale teď zatím ne, čeká mě do pár měsíců stěhování, tak nechci nic moc rozjíždět.. A co ty , jak to že jich máš 12 ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2008 23:03 Polux
Je to asi 1,5cm velike :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2008 23:02 Muž krysikmouse [11] – Re: Wampi
wáámpi ahoy. Noo chodím na ně na zahradu ale nějak nejsou :-( po hodině lovení jich mám tak 1O :-) Ale ted spíš zkoumám pro zajímavost jak jim to co nejvíc spestřit. Jinak krmím patentky a žížalice, hovezí srdce co je v akvaristice. Ale přemýšlím o dalším , aby to bylo co nejvíce rozmanité. A jinak jak to dopadlo s tím tvým žebrem ? kde jsi hop nakonec našla ? nebo nenašla ? . ty patentky jumbo je docela dobrej tip . zkusím to pohledat . Spíš se bojím že tady v akva to zase mít nebudou :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2008 22:53 Žena Wampi [54] – Re: krysikmouse
je to takové ochmýřené skoro nic. Pro žebrovníka je asi lepší ta patentka , nebo když jsem měla ještě toho svýho tak patentka jumbo, nebo hovězí srdce. Ovšem nejlepší byly žížaly,, proč si na ně nedojdeš? Myslím, že už jsem ti to ale psala.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2008 22:42 Muž krysikmouse [11] – Re: Polux
jak jsou vlastne artemie velký když to rozmrzne ? neco jako patentky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2008 22:34 Polux
U nas jsou Artemie bezne k dostani :-) Ja snima krmim Tercaky a jsem snima nadmiru spokojenej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2008 22:29 Žena Dinamit [68] – Re: krysikmouse
Třeba u nás v akvaristice maj alespoň 10 druhů červů. Dokonce i v jedný "čokoládě" namýchaných několik druhů. Ale je to tam děsně předražený (patentky = 30Kč). Takže si asi budeš muset najít nějakou akvaristiku, kde jsou zásobení, popřípadě, jestli by ti to mohli obědnat u dodavatele, nebo se spolehnout na net...

Mrakoplash: jj, to určitě. Led se drží spíš na hladině, ale že jim to nijak nevadí, že je to zmrzlý. To mě překvapilo. Protože vim, že třeba rybkám to může škodit...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2008 22:27 Muž krysikmouse [11]
jo jo je to pro žebrovníky . Zatím krmím patentkama, chtěl bych nějakou zmenu . neco podobného ... myslím že ty mražené artemie by nemusely být špatné ... ? otízka druhá je pak shánení po akvaristikách . Vetšinou jsou v nabídce jenom patentky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.05.2008 22:17 Polux
Jo kdyz to romrazis tak spadne vsechno neco driv neco dyl :-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.05.2008 21:30 Žena Dinamit [68]
Rybám dávej krmení už rozmražené. To by snad mělo klesnout všechno (ale můžu se i mýlit). Představ si ty, jak bys jedl zmražený kuřecí řízek. Asi nic moc, viď. Podobně to vnímaj ryby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2008 21:26 Žena Wampi [54]
koretry plavou ale ostatní ke dnu padá. Zmrazená kostka plave, ale jen určitou dobu. Pokud to necháš rozmrazit a propláchneš přes sítko vodou a pak dáváš třeba lžičkou , tak vše klesá...(nekdy až moc rychle.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2008 21:14 Muž krysikmouse [11] – které mražené krmivo padá ke dnu ?
¨Mám dotaz pro zkušené . Které mražené krmivo padá ke dnu ? mám zkušenosti jen s patentkama. Mohli byste doporučit co z tohoho ¨seznamu např ? ...
nejlépe velikost patentek ...


www.vivarium.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.04.2008 12:11 Muž sux [117] - Amerika
Patentky chovaji v "substratu" nekdy mi to prijde jako vata a nektere spolecnosti nez je zmrazi je prilis kvalitne nevycisti...a z patentek tece opravdu hnus :) takze je vzdy dobre proplachnu vlaznou vodou aby se rozmrazily, protoze jak uz se tu psalo mrazene neni to nejlepsi na rybi zazivani. A pokud se to nekomu nezda at spolkne pek kostek ledu a sam uvidi :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.03.2008 07:54 R Muž Silent [5949] – Re: Yirka
Stím naprosto souhlasím. Stačí se podívat co při proplachování z toho teče. A mít to v nádrži? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.03.2008 07:50 Muž Yirka [9126] – Re: koutasek
Zatím máte kliku na zdroj. Ale... Je určitě lepší před podáním rozmrazit (choulostivější ryby může zmrazená potrava poškodit) a propláchnout (za účelem odplavení nečistot).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 23:14 koutasek
asi to nedelam dobre ale ja tam proste vrazim celou zmrazenou kostku a je klid :) moje vzducholode (cvterzubci) se do toho pusti jak pirane a co spadne na zem tak zbasti bichirci, kteri to zoraji jak krtci do doby nez to vsechno z tech kaminku vydoluji. Ale pravda, krmitko je asi krmitko :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 15:24 stařík – Re: krysikmouse
Viděl jsem to lidi dávat na dno třeba do misky, aby to nezapadalo, zvlášť pokud jde navíc o živé nitěnky, ty jsou schopné se v akvariu i zabydlet.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 10:38 motýlek
asi nejčistější způsob je ten, že kostku dám na sítko (od čaje) a mírným proudem vlažné vody (ale klidně i úplně studené) rozpustím a zároveň vyčistím, pak si sítko dám nad nějakou umělohmotnou krabičku (od keksů) a postupně pinzetou dávám do akvárka ... pokud mám kombinaci rychlých a pomalých rybek v jedné nádrži, tak dávám na dvě až tři místa, aby se dostalo i na ty pomalé ... při krmení odrostlejšího potěru (tetra černá už od 14-ti dnů po rozplavání) kostku ještě ve zmraženém stavu nakrájím na drobno a pak je postup stejný až na to, že sítko ponořím opatrně do vody a tak část zůstane viset i na hladině ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 09:39 Muž krysikmouse [11]
Já mám rpoblém s tím . že musím často odkalovat. Protože krmím žebrovníky patentkami , které padají na dno a oni si to ze dna berou. Problém je ten že mám štěrk a patentky pazadají mezi kamínky a zůstávadí pod nimi a já musím často odkalovat, protože ten bordel co tam je je šílený nevíte jak to řešit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 09:06 fazola – Moje krmítko
Fotka k příspěvku Taky přispěju do hrnce. Já krmím ve vlastnoručně vyrobeném krmítku. Části jsou z odkalovače za cca 20,-, ze kterého jsem potřeboval jen trubici a z krmítka na nítěnky za cca 15,- (to ze dvou částí). Vnitřní průměr krmítka a vnější odkalovače jsou téměř stejné, tak jsem to jen spojil tavnou pistolkou. Krmítko přilepím těsně pod výztuhu, že zůstane kousek nad hladinou a vhodím kostku patentek. Chvíli to padá samo a až se kostka ponoří, tak ji míchám špejlí. Patentky se postupně rozpouští a propadávají spodem. Dobré na tom je, že pokud se zachová lehké míchání, tak bordel, který je lehčí než patentky, se udrží v krmítku i s krví. Krmítko pak jen zespod ucpu prstem a jdu to vylít. Cestou zpátky přinesu v krmítku odebranou čistou vodu a seberu přísavku ze skla. Uklizeno :-).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 06:39 Žena l3nka [13] - Rostliny
krmitko urcite je ja ho taky mam je to dobra vec palec www.obrazky.cz/… tady klikni na adresu sice moc nejde videt ale urcite se zeptej ve zverimexu oni ti reknou palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 03:23 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Dorianna
Jednoduchá rada - krm až po setmění, krunýřovci si to bez problémů najdou na dně i po tmě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 19:56 Žena Dorianna [2]
Myslím, že kdybych mým rybám řekla, že někde existujou rybky, co nechají patentky spadnout až na dno, budou mě mít za blázna. Někde jsem četla, že by přísavníci měli mít aspoň trochu masa, ale ono to nejde! Jednou za čas se opravdu snažím, aby jim něco zůstalo, ale když už potřetí přidávám do vody patentky a ryby je neustále jí se stejnou vervou, opouští mě síly. Jediné, co mi dopadne až na dno, je cyklop, kterýžto se rychle dostane do celého akva a tím, že je malý, není tak rychle snězen.

Co se týče kvality - u patentek jsem nikdy neměla žádný problém, hážu do akva nerozmražený kus. Koupila jsem si ale koretry, dala je do akva a zjistila jsem, že mezi nimi byla i polovina včelího těla. Hrůza... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 19:50 Muž danrycka [56]
já tu čokoládu nechám rozmrazit ve vodě, pak pořádně propláchnu a rozdělím do 2 sáčků na ledové pecky
v jednom sáčku by toho bylo moc a tak je jedna pecka akorát dávka na jedno střídné krmení :)
vím že se znovu zmrazovat nemá ale nepřijde mi to taková hrůza a navíc i po pořádným propláchnutí patentky pořád smrdí jako nějaké exkrementy :) :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.02.2008 18:57 Muž matrix069 [79]
Tak ako píše ANTONIO,prepláchuť v plastovom sitku na čaj,vyplaví sa tým všetok bordel a zároven sa pekne rozmrazia a potom buď po trochách dávať volne rybám(ja dávam po chumáčikoch pinzetou),alebo pre menej trpezlivých,dať do kŕmitka na patentky(šikovnejší si na ňom zväčšia pri spodku otvory,aby sa lepšie rybky k nim dostali).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.02.2008 17:36 ANTONIO
TAK ROZTEKLÝ BLEVAJS Z PATENTEK NIKDY NEMÁM.NECHÁM JE POVOLIT VE VODĚ A PAK JE PROPERU OPĚT STUDENOU VODOU PŘES ČAJOVÉ SÍTKO :-( A NEVĚŘIL BY NIKDO CO Z NICH ZŮSTANE ZA BORDEL VE VODĚ KDE SE ROZMRAZOVALI. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 14:35 makovecj – Patentky
ne Já krmím přes zimu patenkama i nítěnkam rovnou rozřežu kostičku na menší kousky 4 a ty jdou do vody bakterie jsou zmražený a ryby zatím anginu nemaj-ani nezakašlou-.Já mám,ale neonky společně ze sumcema a čolkama a s těma jsem měl větší starost nikde néni psáno jak zacházet s čolčím potěrem a jest-li můžou zůstat ve spol. akváriu to už patří ale jinam.Myslím si ,že je nejlepší nepřidělávat si navíc zbytečné starosti a dělat z mražených patentek rozteklý blevajs?!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 16:21 Muž filipsi [1295] – Re: Naďa
Abych pravdu rekl, nevim. Ja stridam ruzne vlocky s mrazenym, ruznym. Podle me jim ruzne vlocky staci, a do ziveho a mrazeneho se nema cenu vrhat, pokud susene spokojene ryby jedi. Myslim si, ze je to jako u psu s granulemi. U ryb je to jine v tom, ze kazda radeji zere neco jineho, ruzny podil zivocisne a rostlinne stravy, a ve spolecenskem musi chte nechte co jim das.
Fakt je, ze pri podavani odpovidajici zive potravy ryby zpravidla rychleji a lepe rostou.
Ale myslim, ze na vlockach ti na podvyzivu nebo nedostatek neceho nezajdou.
Neresil bych to, kdyz se ti mrazene nechce, nekupoval bych, a kdyz spokojene bez problemu zerou co mas, nehledal ani nahrady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 16:05 Žena Naďa [33] – Re: filipsi
Když jsem to v obchodě prohlížela, tak mě to nějak nenadchlo. Připadalo mě to několikrát rozmražené, krycí alobal proražený ne několika místech. To krmivo Sera FD Mixpure je lyofilizované. Tak myslíte, že jim nic nedá? Vyhození peněz?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 12:40 Muž filipsi [1295] – Re: Naďa
Jak pise roland ... Kdyz uz, tak spis nez proste susene, lyofilizovane (vysusene hlubokym zmrazenim). Tak si uchova nejvic. Proc nechces zkusit mrazene?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.01.2008 11:49 rolandmynar – Re: Naďa
Myslím, že v tom rozdíl asi nejvíce poznají ryby. Je to jako když si dáš sušené a čerstvé maso.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 08:43 Žena Naďa [33]
Dá se, za předpokladu že ryby budou baštit, nahradit mražené krmivo sušeným - Sera FD Mixpure (směs 4 živočichů) nebo Dajana Moskyt (patentky) nebo Lon Plankton Dafnie?
Mám platy, molly, neonky, pancéřníčky a 1 ancistruse gold.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 21:28 Muž krysikmouse [11] – Re: jiricek.cz
no ja bych rekl že smrdni jako vcechny patentky. byly cejtit tak nejak mormalne. rano jsme je krmil a navecer byla trochu voda do bila. no potykam se porad porad s problemy s vodou... tak nevím do zítra to snad bude zase v pohodě. dnes jsem odkaloval a dolil 10 litru tak uvidime
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.01.2008 21:25 Muž jiricek.cz [3] – Re: vencisimo
pokud smrdí moc,nepoužívej je!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 20:30 Muž krysikmouse [11] – Re: Jurasek
hm :-( no muze to byt porad mirnym zvysenim NO2 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.01.2008 20:24 Muž Jurasek [137] – Re: krysikmouse
To se mi nikdy nestalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 18:39 Muž krysikmouse [11]
dnes jsem krmil mloky patentkama . stává se Vám někdy že se vám trochu po tom zkalí voda ? trošinku do bíla ... asi nálevníci ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [24] 25

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 33942x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4971-mrazene-krmivo?od=1151