Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mražené krmivo

 

NápovědaFórum » Krmení » Neživé krmení 

Přejít na předchozí stránku 25 Žádná další stránka   1  
Mražené krmivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.01.2008 02:24 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční
V mrazáku nalámané v extra krabičce (pro případ toho rozmrazení) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.01.2008 17:20 Muž matrix069 [79]
V mrazáku. A patentky po rozmrazení naozaj smrdia(skôr ta voda).Mražené krmiva je dobré pred krmením prepláchnuť pod vodou. Ja to robím v malom cedítku a človek ani nemusí potom čakať na rozmrazenie. Pekne pod vodou sa rozmrazia prepláchnu a šup ku rybičkám. A je aj po smrade aj si nezašpiním vodu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.01.2008 17:12 Muž chicko [124] – Re: happy85
červené patentky můžou trochu páchnout-je to normální, ale pokud je to intenzivní zápach tak bych to vyhodil(pokud třeba páchnou po proprání, protože vetšinou páchne jenom ta tekutina)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 16:59 happy85 – Re: vencisimo
Mě smrdí taky, hlavně ty červený, ale rybičkam jak chutnají.. záleží asi od jakýho výrobce sou, ale je tam datum spotřeby (v mým případě 12/09) a rozmrazený taky nebyli protože by už nedrželi v kostičkách, takže no problemo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 16:51 Muž bond009 [8] - Labyrintky – Re: vencisimo
Krmim mraženýma patentkama a koretrama a nikdy se nestalo, že by nějak smrděly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 15:52 Muž vencisimo [7]
a smrdí vám ty patentky taky tak hrozně jako mě, nebo mam zkažený, nevim jestli maj smrdět, protože sem je kupoval jen jednou a smrdí dost, třeba nitěnky skoro nejsou cejtit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 15:45 Žena Myrka [15] - Afrika – Re: werča
pro jistotu je to mit dobre ve dvou saccich a to by ti melo udrzet,kdyby se to rozmrazilo ano
ale po takove zkusenosti se te asi budou radsi vzdycky ptat,ze smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 15:34 werča
V mrazáku. Jen si dejte pozor na to, kdyby někdo z rodiny chtěl rozmrazovat mrazák a neřekl vám to dopředu... Nám takhle skončily patentky naprosto po všem jídle, co v tom mrazáku bylo. Roztekly se...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 15:10 werča
Já také dávám patentky do krmítka na nítěnky, jen to chce zvětšit otvory dole, jinak se to blbě vyzobává. Mám ale žáby, takže nemám problém s tím, že by něco zbylo na dně. Všechno vyhrabou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.01.2008 14:04 Petris – Re: ativ
Jasně že v mrazáku
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 12:51 Pigi
mrazeny v mrazaku .Kamoska to omylem zacala ohrivat pro psa ,to byl smrad... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.01.2008 12:50 Muž chicko [124] – Re: Hydrovar
jednou až 2 za týden a pak jen málo krmit, ale já krmím živejma nítenkama a patentkama, když dojdou nítenky. Myslím, že živé je mnohem výživnější než mražené ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 12:47 Hydrovar – Jak často?
No možná trochu OT, ale přesto. Jak často dáváte mražené patentky (nebo jiné masité, nutričně bohaté) krmivo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 14:00 honza
já se s tím neštvu, hodím tam kostku a moje hejno neone je spolyká jako nic

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.12.2007 21:14 Muž filipsi [1295]
Ano, v mrazaku. Me docela dost prekvapilo, ze se to obeslo bez protestu, kdyz zena rikala "co to tady .." a dozvedela se pravdivou informaci. Teta na chalupe, kde jsme meli stovky kobylek v pytlikach pro kamarada teraristu, malem omdlela a uz nikdy pro nic do lednice nesla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.12.2007 21:08 Alofok – Re: ativ
Mražák....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.12.2007 18:57 rolandmynar – Re: ativ
V mražáku mezi vepřovým, hovězím, kuřecím apod. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 18:52 ativ – Mražené krmivo
Kde uchováváte mražené krmivo, jako patentky, dafnie, apod?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 12:28 Anonym
to Majkl
Zkuste si někdy jen tak pro informaci rozmrazit jednu kostku patentek někde bokem v troše vody a uvidíte, jaký "humus" se do AQ dostává....
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.03.2007 12:22 Žena katunka [158]
Majkl...no dle mého názoru nejde ani tak o rozmazlování rybek, jako spíš o snahu nabídnout jim potravu v co nejpřirozenější podobě. Tys možná ve svém akvárku nikdy neviděl rybku s teploměrem pod ploutví...já zas nikdy v přírodě neviděla rybku schovávající si červy do mrazáku ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2007 18:51 Muž Majkl [9]
patentky jsem nikdy po dobu šesti let nerozmrazoval a servíroval je vždy rovnou do akva. někdy jsem kostku rozlomil na dvě půlky ale většinou jsem ji tam vrhnul celou. myslím že je to jako kdyby jste si dali zmrzlinu napřed ohřát a pak ji snědli. PRÝ by se to nemělo, ale jak jsem řekl, šest let, a pohoda. nikdy jsem si nevšimnul že by mě po aqu jezdily rybky s teploměrem pod ploutví či šátkem na krku. nedělejte z nich primadony ano Ted jsem prostřihal košíček od kytky....takovej ten černej ve kterým je zasazená kytička když si ji koupíte. Vhodim tam celou kostku z velkýho balení patentek, a ona se udrží pškně nahoře a hezky to propadává. . Tak tolik o zkrmování u mě. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.03.2007 17:49 tonik666
Také napřed rozmarazuji a pak krmím. A s rozdílnou kvalitou patentek od různých výrobců jsem se setkal, chce to zkoušet. Některé čokolády jsou perfektní, některé napůl špatné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2007 16:55 tatas
Patentky dávám do krmítka na nitěnky,které se dá běžně sehnat,ale nejdřív dám zmrazenou kostku do sklenice z trochou vody z aqa a nechám roztát.Pak to naliju do krmítka,něco se proudem hned z krmítka vyplaví,tak se k nim dostanou i ryby,které si netroufnou do boje u krmítka a zbytek ryby vyzobou.Jen to chce vyzkoušet kolik toho sní.Lepší je jim dát když tak,,nášup" když budou mít málo,než odkalovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2007 16:34 Muž Paul Ramon [17]
Patentkami krmím už od začátku, co akvárium mám, a žádnej vyslovenej recept na zkrmování nemám. Jen nechám kostku chvíli na vzduchu, aby malinko povolila a pak už servíruju rybám! Na dno mi nikdy nic nespadlo, poněvadž parmičky čtyřpruhé jsou na patentky jak piraně :-D A jestli něco málo opravdu dopadlo na zem, tak to hned zlikvidovali pancéřáčci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.03.2007 16:20 smajlik
Ty patentky už jsem se naučil zkrmovat taky.Kousek rozpustím v misce s vlažnou vodou,propláchnu a potom špejlí nabírám malinké kousky a podávám do akva.Ryby se to už naučili a skoro okusujou tu špejli :-) .Na dno nedopadá skoro nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.03.2007 15:09 Žena katunka [158]
Já jsem krmila jen vločkami a tabletami, před cca 14ti dny jsem koupila zmražené patentky, jednu kostku jsem nechala rozpustit ve vlažné vodě, potom slila do sítka a ještě asi 10 minut proplachovala pod tekoucí vodou (takže z kostky zbyla asi půlka). Rybky to nikdy nejedly, ale byly jak utržený z řetězu, co náhodou dopadlo na dno to okamžitě vyzobali pancéřníčci a ani parmičky a závojnatky se nenechali zahanbit. Výhodou pro mě je, že díky krásně červené barvě jde poznat případné zbytky a tyto pak zlikvidovat (u vloček to jaksi nejde).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2007 13:50 Paula
Ja si dam do male misticky trosicku vody do toho dam pozadovane mnozstvi zmrazeneho krmiva, pockam az to tam rozmrzne a pote to po lzickach davam do vody. Pri tomhle stylu krmeni se mi nikdy nestane, ze by mi zbylo na zemi prehnane mnozstvi zradla, ktere by se potom kazilo. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2007 15:46 JeeF
Košíček z rastlín mám zavesený na zaizolovanom drôte v akvarku tak aby trochu vyčnieval nad hladinu. Polovicu kocky vhodím do košíka a vypnem čerpadlo. Kocka sa pomaly rozpúšťa, krmivo sa uvolňuje a ryby si potrebné možstvo odoberú.Ak je do 5 min. košík prázdny pridám novú kocku. Košík zabraňuje poškodeniu úst rýb od zmrazenej potravy. Ak sa stane, že niečo padne na dno, tak to spracujú ancistrusy a panciernici.Množstvo potravy však záleží od množstva a druhu rýb.Treba to odskúšať.Patentky považujem za najhodnotnejšiu prirodzenú zmrazenú potravu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2007 22:19 Usine – mražené patentky
Já jsem neříkal že jsou zkažený, ale nekvalitní. Kamarád si na to také stěžoval jsou krásně červené velké, ale musí je druhý den odsát. Patentkami na rozdíl od tebe krmí dlouho, ale výsledek je jako u tebe stejný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2007 20:11 smajlik
To vaclav:No nezdá se mi že by byly zkažený.Kousek jsem nechal rozmrznout na misce,jsou krásně červený a nesmrděj.Je pravda,že vzhledem k tomu ,že jsem je použil poprve,nemusím přesně poznat rozdíl mezi zkaženými a nezkaženými patentkami.Ale opravdu se mi to nezdá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2007 16:45 Žena kosiska [18] – to sharon
Tak ja to schvalne zkusim, ale myslela jsem si, ze to jsou jen ty zmrazene housenky a nic vic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2007 15:54 Usine
Není to tím že na to ryby nejsou zvyklé nebo že toho dáváš moc. Jsou to nekvalitní patentky a ryby to moc nežerou. Najdi si jiný zdroj. Já tu kostičku v ruce třu mezi prsty rychleji se rozpustí, protože jinak to hned padne ke dnu. Během minuty jsou všechny pryč. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.01.2007 12:49 Žena sharon [126]
kosisko, a všechen zmražený "binec" se ti rozpustí do akvárka. Zkus rospustit v něčem kostičku, abys viděla, čím krmíš řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2007 12:47 smajlik
Pro sharon:krmím hlavně tetraminem,občas dojdu na "blechy" (dafnie),ale v zimě moc nejsou a s těmi taky dost opatrně.Budu to dělat jako ty a budu toho dávat opravdu maličko a postupně přidávat.
Pro všechny:Moc děkuju za rady.Rád si přečtu další příspěvky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2007 12:32 Žena kosiska [18] – Patentky
Ja to delam tak, jak jsem to videla delat pana v akvaristice. Proste kousek te mrazene kostky namacim do vody a ono se postupne par zizalek uvolni...Vetsinou jsou ryby uz nachystane nahore a zerou je nez dopadnou na dno, tak pak jeste par pridam pro pancernicky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.01.2007 12:04 Žena sharon [126]
Já to nejdřív rozmrazím v plastovém sítku, co se používá na čaj, pod vlažnou vodou. Rybám pak líp voní, navíc se propláchnou organické nečistoty, které pak v akáriu podporují růst řas. Navíc zmrzlé žrádlo může citlivějším rybám přivodit střevní potíže. A taky když jsou rozmražené, jde cítit, jestli nejsou zkažené, to je pak ryby nežerou.Myslím, že pro vaše ryby je to nezvyk, brzy se naučí patentky žrát. Dafnie jim dáváte, nebo jen sušené žrádlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2007 11:58 smajlik
Kousíček je - balení připomíná tabulku čokolády - tak z té tak asi osminku z jedné kostičky - pro cca 20 rybek,hlavně hejno neonek a čtyři cichlidky a čtyři panceřníčci.Nepočítám tři ancistruse,ty si snad daj v noci.Myslíte,že bych ze začátku,tedy než se to naučí papkat, měl dávat ještě míň?A vy to krmíte stejně jako já,vhozením kousku do vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.01.2007 11:46 Žena sharon [126]
Rybám, které jsou zvyklé na suché krmení, chvíli trvá, než navyknou na patentky. Pak ale sežerou jakékoliv množství, i kdyby měly prasknout. Takže nejdříve dávej jen málo...mimochodem - co je kousíček a pro kolik ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.01.2007 11:38 Muž danrycka [56]
staci dat rybam tolik kolik sezerou, to je nej zpusob palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2007 11:25 smajlik – mražené patentky
Jak krmíte mražené patentky?Já je dával včera poprve.Kousíček jsem hodil do akvárka,něco sežraly ryby dřív než to dopadlo na dno,něco vyzobali panceřníčci,ale stejně na dně něco zůstalo a dneska ráno jsem odsával plesnivé zbytky.Ale znáte to s tím odsáváním....Existuje nějaký vychytaný způsob zkrmování patentek?Třeba nějaké krmítko?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [25]

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 33942x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4971-mrazene-krmivo?od=1201