Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mražené krmivo

 

NápovědaFórum » Krmení » Neživé krmení 

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Mražené krmivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 18:55 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: martin386
Já myslím ,že to tolik nevadí mam to taky větší dobu v mrazáku a pohoda je jasný ,že už nějakou menší hodnotu to stratí :-) ,ale ,když je to v mrazáku nemůže se tomu zas tak nic stát :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 18:47 Muž martin386 [17] - Živorodky – Nitěnky
Může se něco nitěnkám stát ? Máme je v mrazáku už tak 2 roky, chtěl bych se zeptat zda-li je lepší koupit čerstvé, nebo to nevadí ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 18:46 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků) – Re: Semtex
Ano přesně to myslím to menší platíčko takový malí obdelníček :-) za 50 kč je to drahý si myslím já kupuju z jedné akvaristiky a tam to mají za 25 kč no ,ale ty menší patentky ty větší mají za 30 kč tak to ujde ,ale jeden pán akvarista prodává za 55 ty to platíčka si myslím ,že je drahý :-) a ,že moc neuspěje prodejí hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 17:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: MichoCZ
MichoCZ napsal: To je zas debata. Nic není tak růžové jak to vypadá. O polském krmemí žádné válné mínění nemám, ale co jsem koupil s polskou etiketou jsou dobré. Bílá není žádná, moc nesmrdí a ryby to žerou jak pominuté. Za ty dva měsíce, co to mám doma, tak jsem úhyn na zkažené krmení nezaznamenal. Jinak polsko je čína evropy. Je možné narazit na kvalitní výrobek, ale taky na spoustu zmetků.
A proč by měla být bílá?....Chcíplá je červená ještě docela dlouho poté... smich Pak to jde téměř do černa a teprve pak je bílá... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 16:10 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Semtex
Njn, někdy až budu s mojí u jejich prarodičů, tak se stavím ti to zkouknout. My běžní smrtelníci máme i to 100g platíčko na dva měsíce. Střídám různé krmiva, aby každý den bylo něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.03.2013 14:12 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Tom25
Asi máš na mysli to platíčko. Já mám kilo za kilo v českých :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 13:05 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků) – :-)
Nejlepší jsou mražené patentky ty milují jak raci tak ryby :-) jen mě štve ,žen ěkde je mají i moc drahý třeba za 50 kč rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 12:19 Muž MichoCZ [891] - Amerika
To je zas debata. Nic není tak růžové jak to vypadá. O polském krmemí žádné válné mínění nemám, ale co jsem koupil s polskou etiketou jsou dobré. Bílá není žádná, moc nesmrdí a ryby to žerou jak pominuté. Za ty dva měsíce, co to mám doma, tak jsem úhyn na zkažené krmení nezaznamenal. Jinak polsko je čína evropy. Je možné narazit na kvalitní výrobek, ale taky na spoustu zmetků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.03.2013 11:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
malyLibor napsal: Přestal jsem Poláky podceňovat už dávno. Na rozdíl od nás hodně investují do rozvoje špičkových technologií, místo výroby aut a podobných nesmyslů se soustředili na drobné výrobky s vysokou přidanou hodnotou a myslím, že nám brzy ukážou záda. Typickým příkladem je mražené krmivo. Firma Ichthyo Tropic vyrábí mražené krmivo světové kvality a vyváží ho do celé Evropy. A kde je nějaký kvalitní český výrobce?

Vy si fakt moc do papule nevidíte... smich Světová kvalito...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 11:22 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LiborSprysl
Inu, co jste si z toho vyvodil vy je vaše věc, kroťte se však laskavě ve výrazech a neurážejte, ano?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 11:20 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LiborSprysl
A opět - to, co prezentujete, jsou jen vaše názory, ne objektivně prokázaná skutečnost. Já vám právo na váš názor neberu, mám však názor odlišný, prezentoval jsem jej a nevidím žádný přínos v tom, abych vás přesvědčoval o svých názorech, neboť vím, že je to zbytečné. Já se vašimi názory taky přesvědčit nenechám. Jsem smířen s tím, že některé názory máme odlišné a nehodlám s vámi o nich vést polemiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.03.2013 11:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Nikoliv, na začátku byla ekonomická přednáška, jak to Poláci dělají dobře a my špatně, protože se věnujeme nesmyslům, pane kolego. Když už si prd pamatujete, tak alespoň nelžete! Stačí odrolovat... rozzureny no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.03.2013 11:17 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: rriki
Nebudu hodnotit tvůj příspěvek, je to tvůj pohled a tvůj názor a máš na něj samozřejmě právo. Jen bych se ohradil proti tomu, že jsem zkritizoval české výrobce mraženého krmiva - tak to ani náhodou. Co jsem kritizoval je způsob, jakým se s mraženým krmivem zachází po cestě od výrobce ke konečnému spotřebiteli. Nic víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   16.03.2013 11:07 Muž rriki [818] - Cichlidy
Já z toho Polského krmení bych zas tak nejásal.Malý Libor nám pěkně zkritizoval české výrobce ,které pomalu až na Jardu Humla nejsou,protože díky EU a jejich systému čističek nítěnky a patentky vymřely a ty doby kdy nítěnkáři za víkend nalovili 500-600litů jsou pryč.Ono to postihuje i ty Poláky ,ta doba kdy jsem si mohl vybrat jestli chci patentku Ruskou,nebo sladkou Polskou taky je pryč, sladká stojí 2xtolik co Ruská.Bohužel mám tu čest toto slavný krmivo používat ,protože momentálně super artemie od P.Grýgery není a ještě do první sklizně nebude, tak mohu porovnávat .Je malá super pro menší ryby ,ale horší pro chovné ,je celá ,dobrý ,ale je vní polovina vody na co u Grýgery nejsem zvyklý.Malý Libore pokud jsi někdy viděl výrobu blistru tak víš ,že je potřeba nějaká konzistence,aby bylo možno krmení vstřikovat,aby bylo možno pěkně krmení vyloupnout tak do toho přidáme pomocníčka ,nejakou tu želatinu .Z potravin vime ,že existují pomocníčci na zvýšení objemu ,zadržení vody a i zabraňujíci praskání buněk při mražení.Klasický přiklad jsou naše mastné výrobky ,kdy máme v kg šunky min kg vody a lidi se divý ,že kg šunky je levnější nežly kg masa.Supr odkaz na reportáž byla před dvěma lety od K.Opitze o návštěvě Německých inspektorů ve Vietnamu na zpracování filetů z pangase, prostě hnus a domů mi to nikdy nsmí.Oni to maso namáčí v látce a tím zvýsí její hmotnost ,aby při rozmrazování voda vytekla,píchájí hormony ,aby rostly .Proto se ptám Malý Libore jestli je normální aby v Polsku na trhu s krmením stál blistr patentky 6-7 kč a kg živé patenky 120kč ceny se liší podle ročního období.Vychvaluješ jejich prezentaci ,stránky mají pěkné na výstavě v Německu měli stáne s krmení paráda to měl i můj bývalý zaměstnavetel něco se píše a něco se dělá.Poláci(Němci) Ti určitě nebudou troubit kolik kontejnéru krmení dovezou z číny,nebo myslíš ,že to všechno vypěstujou v těch rybníčkách za barákem :-D To je ta ekonomika.V Číně kg mraženýho stojí v přepočtu 17kč kgNechci jim křivdit ,ale šidí se vše proč by krmení pro ryby mělo být výjimkou a ještě když na to žádný předpisy asi nejsou.Budˇnohama na zemi vždy jde jen o ......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.03.2013 05:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Abychom to vrátili k tomu mraženému krmivu...nějak jsem nenašel dokumentaci k té "skvělé" výrobě patentek...Proč asi? ;-) Kdybychom teda měli porovnávat tu Škodovku a komáry... :-P

Koukám, že ekonomicky ne zcela vzdělaný ctitel moderních technologií nějak tématu nevěnoval pozornost...Tak abychom si to trochu vysvětlili...ten krmivářský, vámi vychvalovaný provoz, má skutečně několik výhod...je velký, prostorný, čistý...Ale zpracovává z velké části materiál, který k nim dojíždí v době, kdy je většinou živý a jinak je loven převážně mnohem východněji a trochu níže než je Polsko. Jak je zacházeno s tím, co už zcela živé není, to si nejsem vůbec jistý...Titíž lidé, kteří totéž zboží dováží do ČR, ho dováží i tam...Pravda je, že vycházím z informací starých tři roky, ale myslím si, že se na stavu nic nezměnilo, i když se s těmito lidmi již pracovně nestýkám...
Co z toho plyne? Nevyrábí krmiva víceméně "na koleně", jako naši dodavatelé, ale trochu více průmyslověji. Krmení se k vám dostává krásně zabalené, takže to ve vás vyvolává dojem, že bychom se v ČR měli více věnovat více výrobě mrazeného krmiva, než vývoji moderních technologií, které by zlevnily naši výrobu, když už to neumí vláda z hlediska surovinové politiky...To k té vaší ekonomické debatě smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 04:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Abychom to vrátili k tomu mraženému krmivu...nějak jsem nenašel dokumentaci k té "skvělé" výrobě patentek...Proč asi? ;-) Kdybychom teda měli porovnávat tu Škodovku a komáry... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 22:15 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: MichoCZ
Tady odkaz na toho výrobce krmiva: www.ichthyotrophic.pl Můžeš kouknout, jak to dělaj... před pár rokama chovali kachny a podívej, kde jsou teď... sám čumím, dlouho jsem na jejich stránky nekoukal, oni už dělaj i krmiva pro hady, pálený jíl jako substrát do akvárek a dekorativní kořeny - ty tedy dělají už dlouho, o těch jsem věděl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 21:47 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: malyLibor
S polákama je to těžký. Něco je vyloženě tragédie, ale je fakt, že ty polské patentky jsou dobré. Taky je mám doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.03.2013 21:23 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Ryboň
Přestal jsem Poláky podceňovat už dávno. Na rozdíl od nás hodně investují do rozvoje špičkových technologií, místo výroby aut a podobných nesmyslů se soustředili na drobné výrobky s vysokou přidanou hodnotou a myslím, že nám brzy ukážou záda. Typickým příkladem je mražené krmivo. Firma Ichthyo Tropic vyrábí mražené krmivo světové kvality a vyváží ho do celé Evropy. A kde je nějaký kvalitní český výrobce? Je to smutné, ale je to tak. Pokud chceš kvalitní krmivo, musíš si ho koupit od Poláka. Problém ale je, že typický český človíček nedodržuje postupy, jak se mají, krmivo rozváží místo v mrazícím voze jen v nějakých termobednách, samořejmě některá balení, co jsou na povrchu povolí, pak se znovu zmrazí, převezou se na pobočky obchodů, cestou se zase skoro rozmrazí, na pobočkách se strčí do pochybných mražáků... a problém je na světě. Mražené krmivo světové kvality se díky kvalitní české distribuci hodí tak leda pro slepice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 21:10 Muž Ryboň [5] - Amerika
Česť výnimkám :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 21:05 R Muž romant [27983] Re: Ryboň
Ryboň napsal: ...Mne sa zdá,že výrobky ala polska a slovenská kvalita je sajrajt...Není tomu tak. třeba firma Aquamaster prodává polský patentky a je to jedna z nejlepších na trhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 21:02 Muž Ryboň [5] - Amerika
Oni už sú týždeň v koši len som sa na to chcel spýtať lebo som si všimol na jednej tetre biele bruško a okraje plutiev sú tiež biele (farba sýto biela) tak som to radšej ihneď vyhodil a ešte sa chcem spýtať akou značkou kŕmiť a hovädzie srdce/patentky alebo oboje?

Mne sa zdá,že výrobky ala polska a slovenská kvalita je sajrajt...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 20:54 R Muž romant [27983] Re: Ryboň
Tak tím bych nekrmil, to vypadá, že byly vystavený nějakýmu rozmrazovacímu cyklu a už začaly pracovat. Jak nejsou patentky po rozmražení barvy svěží, tak to zahoď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 20:51 Muž Ryboň [5] - Amerika
Chcem sa spýtať,kŕmim mrazenými patentkami (teda kŕmil som) od firmy AquaWorld a keď som tým ešte kŕmil tak medzi patentkami bolo niečo biele ako plieseň taký trošku prisvietný povlak po namočení do akvária obklopil všetky patentky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 20:40 R Muž romant [27983] Re: Vlnkar
Těch samiček je dobrý mít dvojnásobnej počet na samečky. ;-) Třetinu kostičky, před podáváním rozmrazit, propláchnout ve studený vodě a skrmit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 20:36 Muž Vlnkar [15] Re: romant
Tri samecky a dve samicky. Akvarko 60x30x30 cerstve zalozene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 20:29 R Muž romant [27983] Re: Vlnkar
Kolik těch ryb v akvu máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 20:27 Muž Vlnkar [15]
Zdravim. Dnes jsem prvne koupil mim Gupkam patentky...meli uspech. Kolik patenek by melo stacit jedne Gupce?Kazda jich snedla tak urcite min.5ks. Nechci je prekrmovat... Dekuji za odpoved. MN

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 21:28 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: iICE2
Já dávám jednou až dvakrát týdně půst a je to jedině vhodné. A krm málo. Měsíc ti to může procházet, ale potom to začně zahnívat a máš vodu zelenou, hnědou, šedou a dalších barev, později začnou hynout ryby a je po radosti. Když už je máš doma, tak je zkrm, ale střídmě a propírej je bokem ve skleničce než je zkrmíš. A tak jednou až dvakrát týdně bohatě stačí než to zkrmíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 21:19 R Muž romant [27983] Re: iICE2
Tak znovu, mražený nítěnky radši ne, místo nich mražený patentky a já osobně je před podáváním nechávám rozmrazit a propláchnu ve studený vodě a potom dávám rybám a krmit střídmě se vyplatí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 21:16 iICE2 Re:
A co ta davka jedne kapsle zmrzlych nitenek na den? Nevim, ci jim mam jeste vecer neceho prisyplnout, kdyz do rana ryby nitenky sezraly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 21:16 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Semtex
A nepotřebovali nejakou spec.peči? neb spis nedelali tam neplechu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 21:03 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: romant
To nepopírám. Taky jsem chodíval do jedné akvaristiky ještě na základce a tam je měli v takové velké misce. Občas jsem je kupoval. Ale tehdy jsem měl minimum informací a krmil jsem tím hned jak jsem je donesl. Ale dneska je tady v Hodoníně ani nikde nemají. Mraženého tu mají celou paletu a tou krmím docela často. Dneska tam ta akvaristika už není. Tu budovu celou zbořili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 21:02 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
mě kdysi žili v akváriu mezi pískem a stonky Valisnerie. Co sem tam nasadil pancíky už je vidět nešlo. itěnky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 20:55 R Muž romant [27983] Re: MichoCZ
MichoCZ napsal: ... Ale tak obecně mi příjde, že se tím krmí čím dál míň... Tak já jsem ještě pamětník doby, kdy se na nítěnky(živý) stály v akvaristice fronty, když je přivezly a když se to s nima umí a člověk má podmínky pro jejich dobrý uchovávání, tak je to hodně dobrý krmení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 20:52 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: iICE2
Můžou obsahovat různé škodliviny. Když už tak buď lyofizované nebo živé a ty důkladně pročištěné třeba tři dny. Ale tak obecně mi příjde, že se tím krmí čím dál míň. Asi nejpopulárněší jsou patentky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 20:52 R Muž romant [27983] Re: iICE2
Obojí. ;-) Vzhledem k tomu, že nítěnky jsou obvykle plný bahna, tak když to blátíčko posléze rozmrzne, tak může bejt zdrojem nějakých nezdob a je lépe se toho vyvarovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 20:49 iICE2 Re: romant
Nejsou moc vhodne pro rybky nebo delaj "bordel" v akvariu? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 20:36 R Muž romant [27983] Re: iICE2
Mražený nítěnky radši nee, to dokáže bejt pěknej eklhaft, to spíš patentky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 20:33 iICE2 – RE:
Ahoj,
v akváriu mám 21 rybek, hlavně parmičky/neonky. Některé menší, některé větší. Včera jsem jim koupil mražené nítěnky v kapsličkách. Umístil je do košíčku v akváriu na nítěnky. Do 3 hodin se rozlétly po celém akváriu a další den ráno vypadalo, že celou kapsli ryby snědly nebo je vysála filtrace :-D Chtěl jsem se zeptat, jak často dáváte 1 kapsli nítěnek rybkám? Protože si myslím, že každý den 1 kapsle je pro ně až moc. Díky za odpověď. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 16:05 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: dvorak
Rychle se to rozmrzá a oni berou to co se rozpustí a odpadne. Do minuty se hustota zmení na těžší než voda a začne to klesat ke dnu. A to drobné si zmrzlé nedají. To propadává až tím krmítkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 15:26 Muž melrok1 [13] - Živorodky
supnem to do pohara natiahnem striekackov vodu z akvarka za 10 min sa to rozpusti natiahnem patentky do hadicky na striekacke a supnem to rybkam naco premyvat ? v prirode si to rybi asi tasko umyvaju ... a navyse cim viac drzite ryby od potencialnej nakazy tym viac su nachylne na choroby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 15:23 Muž Treeman [249]
Fotka k příspěvku No já dávám mraženou do hrubšího plastového sítka které uchytím tak po rantlík ve vodě a hodím tam mražený který plave a co se tozpustí jde na dno sítka a ryby si už poradí funguje to přez rok a od ryb sem neslyšel žádnou stížnost vůbec neremcají jen chálují. palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 14:49 Muž malyLibor [5371] - Asie
Já dám zmražené kostky do skleničky a zaleju trochou vody z akvárka. Postavím vedle zářivky na středovou vzoěru v akvárku. Za chvilku to roztaje, tak to nabírám do 20ml stříkačky na níž je místo jehly asi 8cm dlouhá vzduchovací hadička a stříkám to do akvárka. Musím to tak dělat proto, že kdybych to dal jen na jedno místo, tak by se mi nenažraly všechny bety. Tímto způsobem to dostanu i k menším samcům a hlavně samičkám, které by jinak velké samice vůbec nenechaly nažrat. Krmení neproplachuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 14:11 Muž dvorak [94] - Rostliny
Ale myslíš, že je dobré, když ryby jedí prakticky zmrzlou potravu? Jako když už propadávají z krmítka, tak nebudou úplně zmrzlí, ale teplota potravy určitě bude hodně nízká ... A ty bys jedl rozmraženej řízek?

Já jsem to dělám tak, že zmrzlou kostku hodím do štamprdlátka s trochou vody a dám na radiátor, nebo ke krbu, nebo na kryt akvárka. Kostka teplem rozmrzne. Tu a tam tu kostku promíchám třeba špejlkou. Za 10 minut naleju toho panáka do krmítka a rybky tahaj z krmítka ;)

Myslím si, že můj způsob je pro ryby lepší, než jim podávat zrzlou kostku, aby žrali ledové patentky ... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 13:45 Muž MichoCZ [891] - Amerika
Já prakticky všechny kostky házím do krmítka celé a pohoda. Pokud je to něco drobného jako artemky nebo moina tak dám do krmítka na živé nitěnky taky zmrzlou kostku a jak to vypadává tak to ryby žerou. Je to lepší, že toho není všude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2013 12:14 Muž riso [129] - Cichlidy
koretry a patentky (nebyva v nich tolik bordelu) neproplachuji a hazim tam cele kostky. At maji co trhat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   17.02.2013 11:56 R Muž Silent [5949] Re: Tomiino
Tak horkou vodou bych to určitě neproplachoval. Minimálně by došlo k degradaci některých výživných látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 11:47 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Tomiino
To jistě ne, ale horkou vodou to je zbytečné. Stačí normální studená - vlažná voda. Horká netřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 11:46 LuboZ
já dám zmraženou kostku do sítka a dám to pod slabě tekoucí vodu (studenou nebo vlažnou, jak se zrovna povede) a při tom rozmrzne a propláchne se

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 25

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 33931x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4971-mrazene-krmivo?od=551