Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mražené krmivo

 

NápovědaFórum » Krmení » Neživé krmení 

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Mražené krmivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 14:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: mlynář
mlynář napsal: Objevit se při krmení mraženým krmivem v akváriu může ledacos. Věda nám říká, že by mělo popraskat při mražení vše, co má buňky. Tzn. viry přežívají, bakterie a vyšší organismy by to mělo zničit.
Praxe nám však ukazuje, že i při sebenejmodernějším mrazícím zařízení, které jede na -24°C přežijí nejen běžné bakterie, ale i vajíčka složitějších organismů, dokonce korýšků (buchanky), líhnou se mnohdy i komáři či pakomáři.

Jeníku... no myslím, že ve svém věku pamatuješ zimy stejně jako já...-30 stupňů. Divit se je přece blbost. Voda pod ledem je samozřejmě teplejší, ale promrzající "louže" se na jaře hemží vším možným hned od rozmrznutí. Tedy vajíčka prostě musí přezimovat. Takže pokud se mrazí čerstvé, a ne hnijící, tak se životaschopnost vajíček nezlikviduje. Ušlechtilých i sviní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 11:46 radim Re: cejpa
mraženou larvu k životu neprobudíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 11:29 Muž visek [75] - Tetry
mam v mrazaku cerne komary zkusim je dat do flasky jestli se vylihnou.ale neverim tomu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 10:14 radim Re: mlynář
S těma komárama to sedí nejvíc. Jejich vajíčka bezproblému přežijí v přírodě velké teplotní výkyvy spoustu let po sobě, než je zaplaví nějaká povodeň a dá jim šanci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 09:53 Muž kofejn [963] Re: mlynář
Mně to ušila manželka a rám je dělaný z největší síťky na ryby, co jsem v akvaristice sehnal. Násada je od koštěte, na ní navlíknu oko, dřík síťky k násadě přitáhnu suchým zipem a je to. Násadu to chce ale delší, asi koupím tohle: www.mountfield.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2014 09:39 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: kofejn
Tohle nemá chybu a léta k veškeré spokojenosti to používají jak amatérští, tak profi akvaristé. Osobně prodává na akcích v Úvalech a v Rychnově n/Kn. Bohužel pro výrobce jsou jeho výrobky natolik poctivé, že na tom nikdy nezbohatne. jeho síta na plankton používám již přes dvacet let a níže uvedené profisaky s teleskopickým držadlem jedenáct let!
aquaristika.eisenvort.sweb.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   12.01.2014 09:36 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: Ciffik
Objevit se při krmení mraženým krmivem v akváriu může ledacos. Věda nám říká, že by mělo popraskat při mražení vše, co má buňky. Tzn. viry přežívají, bakterie a vyšší organismy by to mělo zničit.
Praxe nám však ukazuje, že i při sebenejmodernějším mrazícím zařízení, které jede na -24°C přežijí nejen běžné bakterie, ale i vajíčka složitějších organismů, dokonce korýšků (buchanky), líhnou se mnohdy i komáři či pakomáři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 02:07 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: kofejn
Dával jsem fotku z "mikroskopu" toho materiálu. Ve švadlence za 18Kč metr a mám síťku dokonce 110 dlouhou a průměr 25cm. Akorát ji nemám zatím na klacku, takže to budu házet a tahat k sobě na šňůře. Viděl jsem to na několika videích na youtube a asi to funguje taky. Jinak ji přivážu na klacek a bude to fungovat stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 23:32 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Myssinka
Myssinka napsala: Lidi, muze se po krmeni mrazenym krmivem v akvarku objevit ziva larva,pokud nekrmite vubec zivym, ale jen opravdu mrazenym krmivem?

jen bacha na ploštěnky, pokud náhodou chováš krevetky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 19:47 Muž kofejn [963] Re: MichoCZ
Fotka k příspěvku Zkoušel jsem punčochu a to bylo k ničemu. Monofil je fajn.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 19:36 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Urtman
Podle mě spíš než typ vody na to má vliv, jestli v té kostce nějaké vajička vůbec jsou. Stejně se zítra chystám na živé. Přítulkyně už síťku ušila a teď je na mě to vyzkoušet. Je tam monofil 300um, tak snad se nějaká potvora chytne. Minimálně koretry by se vejít měly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 19:32 JoKa Re: MichoCZ
Já už jedu třetí pokus, zase s trochu jinou vodou... :-) Přestávám tomu tak nějak věřit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 18:56 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Urtman
Jsem zvědav, kdo první něco objeví živého z těch mražených kostek. Já zkusil jak cyclopa tak moinu z kostky a akorát to začíná smrdět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 18:15 Žena Myssinka [0]
No ja jednoho prizivnika v akvarku nasla, a trochu me vydesil smich tak doufam, ze je rybicky zlikviduji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 17:59 JoKa Re: Myssinka
Může, zrovna se o to pokoušíme... ;-) Nepřežijí, rybky je spapkaj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 17:58 Žena Myssinka [0]
A maji sanci prezit popr. se premnozit? Nebo je rybicky sporadaji?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 17:49 finnnp Re: Myssinka
Určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 17:47 Žena Myssinka [0]
Lidi, muze se po krmeni mrazenym krmivem v akvarku objevit ziva larva,pokud nekrmite vubec zivym, ale jen opravdu mrazenym krmivem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 12:44 threat Re: Urtman
V tom článku je návod na chov i jak krmit.Jediný rozdíl je,že vychází ze zakoupení živé násady,momentálně je tady snaha o vytvoření násady z mražené moiny,ale postup je stejný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 11:12 JoKa Re: threat
Ahoj, tak ani na druhý pokus se nic nevyklubalo... Dnes zkusím ještě to samé s odpadní vodou z akva a vytvořím hodně zásadité prostředí, to jsem se dočetl, že by mohlo fungovat...

Ještě se zeptám, ten odkaz, co jsi dával:
joselimai.freepage.cz/…
to je návod, jak vytvořit moinu, nebo jí nakrmit? Nějak mi to z toho není jasné...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 16:33 radim
takže šokem ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 16:29 threat Re: LiborSprysl
Krmivo beru od Humla a jak on to dělá to nevím,jen tuším:-) -Na stránkách má psáno,že je to ten nejšetrnější a nejrychlejší způsob zpracování-zamražování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 15:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: radim
No kupovaný je šokem mrazený...a balený hned u zdroje...To připouštím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 12:25 radim
www.youtube.com/…
taky se mi namnožili z mraženého ;-) když klepnu do plovouček tak jen létají...kvalita nic moc, ale vidět tam jdou. V akva jsou krevetky a dál od narození dvě malé samičky endlerek, které je nezvládají úplně vyžrat. No a jak ubydou, tak přihodím jednu velkou granuli pro ryby a zase se namnoží... jinak nekrmím :-)
(cyklop kupuju, není to můj nalovený)
jo a jetam ještě jeden malý samec metallicus, ale to nemá vliv
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 05:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: threat
threat napsal: Na asi čtvrtý pokus jsem druhý den našel malé živé tvory.Ty první tři co nešli jsem po 3 dnech vždy vylil a znova od začátku.
A ony to byly lasturnatky... ;-) :-D Upřímně řečeno, jsem k těmto pokusům víc než velmi skeptický, ba spíš nevěřím. Ne snad tolik k technologii, ale výsledku. Také jsem si prošel obdobím hledání...:-)
Aby ta mrazená kostka byla "životaschopná", nemohla by si myslím projít procesem běžného lovení a mrazení amatéra. Nějaký čas šmrgláte na rybníce, nějaký jedete domů, nějaký připravujete úlovek na mrazení, a teď to podstatné, velmi dlouhý čas ta blemtanina v pytlíku mrzne. Prostředí pro životaschopnost možných přítomných vajíček velmi mizerné...Pochybuji že mrazíte šokově a rybník máte za barákem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 21:14 R Muž romant [27987] Re: Urtman
PS2, maličko nadrob kvasnic, až budou plavat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 21:11 Muž dudak [1885] Re: Urtman
mě se cyklop z mraženýho rodí celkem pravidelně v karanténě, ale tam jsou trošku jiné podmínky, hlavně tam určitě najdou něco k jídlu. 2 kostky je podle mě zbytečně moc, já dal jen tak trochu 1/8 kostičky na ochutnání krevetkám, jestli to budou žrát a nakonec je zlikvidovali až paví oka, který přišly do karantény později. Já bych jim do té 4 litrovky dal aspoň nějaké kytky, klidně zařasené a možná i trošku substrátu z akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 20:38 threat Re: Urtman
cyclop netuším co baští,určitě se dá dohledat,ale taky nevím,jak s tím nízkým pH-při tom např. moina nejde,když tak přidat trochu jedlé sody-tady je článek s kterého jsem taky vycházel: joselimai.freepage.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 20:04 JoKa Re: threat
Taky mě to nedalo, po přečtení, že cyclop obživne... Aniž bych četl SZ, nebo pozdější reakci, tak kamínek vzduchovací, 4l vody z akva (kde je super měkká voda) a dvě kostičky mraženého cyclopa... Za pár dní napíšu, kolik shnilého cyclopa jsem vylil... :-D

PS: neměl bych tam poslat aspoň nějakou plovoučku??
PS2: co ten cyclop vlastně žere? Řasy??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 19:46 threat Re: souky
Nedal jsem to sem,jelikož jsem tušil,že se trochu rozepíšeme s Michalem:-),tak proto SZ
Jinak jsem dal kostku do 3l. vody (1/2 z akva,1/4 osmóza a 1/4 vodovod),teplota 25 st. a vzduchovací kamínek.Na asi čtvrtý pokus jsem druhý den našel malé živé tvory.Ty první tři co nešli jsem po 3 dnech vždy vylil a znova od začátku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 19:23 Muž souky [592] - RostlinyRe: MichoCZ
supr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 18:37 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: souky
Zkouším nějaký postup podle threat a když to bude fungovat, tak to popíšu konkretněji. Jsem k tomu sice spíš skeptický, protože mám ty zmražené zásoby už nějaký pátek doma, ale třeba to ožije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 18:30 Muž souky [592] - RostlinyRe: threat
jsi to skoro mohl dát sem, mě to taky zajímá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 17:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: cejpa
cejpa napsal: kdyz mas v rybniku nezmary, jak se jich zbavis?kdyz jsou zivi je to makacka odstranit .kdyz sou zamrazeny ryby je pak sezerou.
Myslím, že už všichni přede mnou to ozřejmili...prostě nejen kopřivu mráz nespálí. Nespálí ani nic "špatného" z mrazeného krmení.
Některé druhy žahavců se objeví v akváriu jen při pouhém krmení líhnutou artémií!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 15:33 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: threat
To je zajímavé. Mám tu ještě pár kostek zmražené a zkusil bych to. Jak velé ty necky jsi na to použil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.01.2014 14:57 Muž dudak [1885] Re: Raviolka
tak některé rybky je jedí i živé, tak proč ne zmražené. Jinak zmražený nezmar ti neobživne, ale nezmar se kromě "pučení" - vegetativního rozmnožování rozmnožuje i pohlavně - je to hermafrodit a na zimu vytváří oplozená vajíčka, která přežijí i v nepříznivých zimních podmínkách do jara, kdy se z nich opět vylíhnou nezmaři. Tipuju, že vajíčka zmrazení vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 14:46 Žena Raviolka [2154] Re: Raviolka
Jinak aby to nevyznělo, že jsem se chtěla posmívat. Ne, prostě mě to rozesmálo a radši jsem to hned přiznala. Zaujalo mě to, třeba to fakt někdo viděl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 14:38 iop Re: Raviolka
ten musí být na kaši po rozmrazení :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 14:35 Žena Raviolka [2154] Re: cejpa
cejpa napsal: kdyz sou zamrazeny ryby je pak sezerou.Odhlídnu od toho, jestli přežijou nebo nepřežijou ;-). Ale on někdo zkoušel zkrmovat mražené nezmary? Jak takový nezmar vypadá, jde poznat v té zmražené hmotě???
P.S. Nezmary samozřejmě znám, krmím živým běžně a mraženým samozřejmě taktéž - zajímá mě čistě jen to, jestli někdo viděl, jak ryba žere mraženého nezmara. Je mi to k smíchu, ale seriózní odpověď respektuju, vyloučit se to samozřejmě nedá a já se ráda poučím a pobavím zároveň :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 13:46 threat Re: dudak
Já si to nemyslím,já to vím,odpovídal jsem Michovi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 13:03 iop Re: dudak
jo jo i ze sušených se namnoží:-) příroda to má vychytané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.01.2014 12:54 Muž dudak [1885] Re: threat
přežívají zřejmě jen vajíčka, u těch moin a perlooček by to mělo jít taky se zimními vajíčky. Jak si myslíš že to funguje v přírodě, spousta planktonu žije v tůňkách, které na zimu vysychají a promrzají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 12:48 threat Re: MichoCZ
Ono to zase tak ujeté nebude a nebo úplně:-) Osobně jsem po radě jednoho chovatele takhle rozjel moinu,dal jsem mraženou kostku do vody a na čtvrtý pokus jsem měl živou moinu,kterou jsem chvíli množil a když jsem ji nepotřeboval,tak jsem to zlikvidoval,když je založení tak jednoduché :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 12:44 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: dudak
To jako fakt? Zmaženej cyclop do vody a on ožije? To je taková ujetost, že to snad vyzkouším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.01.2014 12:27 Muž dudak [1885] Re: cejpa
a když hodíš třeba zamraženej cyklop do prázdnýho akvárka, máš tam za pár dní plno živejch, myslím že zmražením se určitě neobejde všechno, i když asi menší risk to bude, ale ne o moc. když přežijou korýši, i když třeba jen vajíčka, viry a bakterie přežijou určitě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 05:48 Muž visek [75] - TetryRe: LiborSprysl
kdyz mas v rybniku nezmary, jak se jich zbavis?kdyz jsou zivi je to makacka odstranit .kdyz sou zamrazeny ryby je pak sezerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 05:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: Hansel
Hansel napsal: Nezkoušel někdo porovnávat dvě stejné ryby (sourozence) v oddělených nádržích právě krmením s přídavkem astaxantinu a bez ? Jak markantní bude ten rozdíl ?

Samozřejmě že zkoušel...za dva měsíce udělám z ducha krásně červeného skalára... Ale jsou na to i komerční studie a zkušenosti jiných chovatelů, kteří si astáč koupí surový a přimíchnou si ho do trochy vajíčka a barva je ještě dřív...smich :-P hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.01.2014 05:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: cejpa
cejpa napsal: mrazene je lepsi protoze mam strach prinest neco z rybnika.kdyz budou koretry tak lovim a zamrazuju.tak zlikviduji vsechno spatne
...a zamrazuju.tak zlikviduji vsechno spatne
A na takový nesmysl přišel pán jak? no coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 20:15 finnnp Re: Hansel
To asi nikdo neporovnával.Určitě,ale někdo porovnával mražený versus živé.Já když krmím živím + jikry tak je růst ryb neporovnatelný.U živého je nevýhoda jeho obstarávání.Já potřebuji hlavně Koretry a z těma je to u nás v kraji složité.Zase mám luxusní cyklop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.01.2014 19:36 R Muž romant [27987] Re: Hansel
Já ne, mě stačí když začnu od jara do podzimu krmit živou, tak se vybarví taky pěkně.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 25

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 33942x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4971-mrazene-krmivo?od=401